به اولین سایت تخصصی هواداران بارسلونا در ایران خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات سایت، ثبت نام کنید و یا با نام کاربری خود وارد شوید!

شناسه کاربری:
کلمه عبور:
ورود خودکار

نحوه فعالیت در انجمن‌های سایت
دوستان عزیز توجه کنید که تا زمانی که با نام کاربری خود وارد نشده باشید، تنها می‌توانید به مشاهده مطالب انجمن‌ها بپردازید و امکان ارسال پیام را نخواهید داشت. در صورتی که تمایل دارید در مباحث انجمن‌های سایت شرکت نمایید، در سایت عضو شده و با نام کاربری خود وارد شوید.

پیشنهاد می‌کنیم که قبل از هر چیز، با مراجعه به انجمن قوانین و شرح وظایف ضمن مطالعه قوانین سایت، با نحوه اداره و گروه‌های فعال در سایت و همچنین شرح وظایف و اختیارات آنها آشنا شوید. به علاوه دوستان عزیز بهتر است قبل از آغاز فعالیت در انجمن‌ها، ابتدا خود را در تاپیک برای آشنایی (معرفی اعضاء) معرفی نمایند تا عزیزان حاضر در انجمن بیشتر با یکدیگر آشنا شوند.

همچنین در صورتی که تمایل دارید در یکی از گروه‌های کاربری جهت مشارکت در فعالیت‌های سایت عضو شوید و ما را در تهیه مطالب مورد نیاز سایت یاری نمایید، به تاپیک اعلام آمادگی برای مشارکت در فعالیت‌های سایت مراجعه نموده و علائق و توانایی های خود را مطرح نمایید.
تاپیک‌های مهم انجمن
در حال دیدن این عنوان: ۱ کاربر مهمان
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

پاسخ به: بارسلونای محبوب من
نام کاربری: Behzad
پیام: ۳,۳۶۴
عضویت از: ۵ بهمن ۱۳۸۸
از: خیلی دور ؛ خیلی نزدیک
طرفدار:
- فابرگاس
- گواردیولا
گروه:
- كاربران بلاک شده
ساندرو راسل:
من هیچ وقت شبیه فلورنتینو پرس عمل نمیکنم

نمایش امضا ...
مخفی کردن امضا ...
۲۱ خرداد ۱۳۸۹
نام کاربری: lovexavi
پیام: ۶۹۰
عضویت از: ۱۸ فروردین ۱۳۸۹
طرفدار:
- ژاوی
- مارادونا -هریستو استوویچکف و گواردیولا
- اسپانیا و آرژانتین
-
- گواردیولا و لوییز ونگال و رایکارد
گروه:
- کاربران عضو
مناظره سوم کاندیداها امروز برگزار شد وبلاگ یکی از نویسندگان مشهور ورزشی اسپانیا اونو به این صورتی که مینویسم پوشش داده پیشاپیش امیدوارم اشتباهات چاپی رو ببخشید چون مطلب طولانیه. (اینم بگم مطالب داخل پرانتز اضافه شده خودمه )

تمدید قرارداد جدید ژاوی
راسل : اگه کادر فنی اینو تصویب و تایید کرده باشن این اقدام خوبیه . او به احتمال زیاد بازیکنی میشه که دارنده رکورد بیشترین بازی در باشگاه بشه .
بندیتو :من خیلی خوشحالم
اینگلا : خبر خوبیه . ژاوی دی ان ای بارسا در وجودشه . او میتونه بعدا یه مربی در باشگاه بشه
فرر: او سزاوار اینکه دوره فوتبالش رو در بارسا به پایان برسونه هست .
نقش رییس
اینگلا : رییس نباید دخالت کنه . رییس نباید در حوزه ورزش ها خودشو درگیر کنه . رییس نباید بازیکن ها رو به مربی پیشنهاد بده و روی مربیا فشار بیاره .
راسل : هر کس وظیفه و تکلیف خودش رو داره اما رییس باید به حد و مرزها توجه کنه
فرر: این به لحظات بستگی داره . اگه گواردیولا بعد از بردن سه جام درخواست چیگرینسکی رو میکنه مشکله که اونو پیروی نکنی . اما یه رییس نباید فکر کنه که بیشتر از یه مربی میدونه . رییس نباید در تصمیمات فنی دخالت کنه . رییس نباید بعنوان مثال بخواد رایکارد رو بعد از چند بازی بیرون بندازه یا تیتو ویلانوا رو اخراج کنه . (حمله کردن به راسل)
بندیتو : رییس باید فقط درمحدوده های اقتصادی قدم بذاره .
فرر : در فوریه 2005 (بهمن ماه 83) راسل میخواست رایکارد رو اخراج کنه و گراتاسوس رو جانشین اون کنه و بعدش هم اسکولاری رو بیاره
اینگلا : من اینو (حرف فرر) تایید میکنم .
راسل : این حقیقت نداره . من گفتم ما باید در کارها تغییر اساسی ایجاد کنیم و دیگه اینکه لیگ داشت از دستمون میرفت . و در ابتدا ما روی گراتاسوس فکر می کردیم چون پول واسه استخدام مربی دیگه ای نداشتیم .
بندیتو: من در اون موقع عضوی از کمیته ورزشی بودم و در بخش هندبال فعالیت میکردم . من قدرت برای تصمیم گیری نداشتم . راسل در واقع مداخله گر بود . اینگلا هم در بخش بازاریابی و تجاری بود .( البته باید بگم منظور بندیتو اینه که اون و اینگلا مسئولیتشون جوری بوده که تصمیم گیری در مورد رایکارد به اونا ربطی نداشته )
اینگلا : من کاملا به یاد دارم که راسل میخواست رایکارد رو فقط بعد از نبردن بازی های اول لیگ تغییر بده . تا اونجا که به بخش بازاریابی و تجاری باشگاه مربوط میشه باید بگم ما خیلی سخت کار میکردیم که امورات رو متحول کنیم اما همیشه با مجوز هیئت مدیره کار میکردم
فرر: راسل در دنیای فوتبال دادو ستد و معاملاتی داره و این باعث میشه که اون بخواد در امور فنی دخالت کنه .
راسل: من اگه به عنوان رییس انتخاب بشم شرکتم رو خواهم فروخت . من هرگز نماینده (وکیل و ایجنت) بازیکنی نشده ام و من اغلب برای شرکت های چند ملیتی کار کرده ام . زمانه هم متفاوت با قبل هست و الان مدل باشگاه دیگه واضح و روشنه . (منظورش اینه که به مدل باشگاه ایمان آورده و مثل 2003 فکر نمیکنه )
فرر: راسل در سال 2005 باشگاه رو ترک کرد چون او مدلی رو که ما در حال ساختنش بودیم رو دوست نداشت . مثل اینگلا تو سال 2008 . اینگلا مورینیو رو میخواست . (اینگلا از اول ریاست لاپورتا تا آخر دوره رایکارد جزء هیئت مدیره باشگاه بود و در سال 2008 استعفا داد.)
راسل : من باشگاه رو ترک کردم چون ما در حال پیاده کردن و عملی ساختن برنامه انتخاباتیمون نبودیم .
اینگلا : در نوامبر ما گواردیولا رو میخواستیم . در ژانویه مورینیو خودش رو به ما پیشنهاد داد .بنا براین ما رفتیم که اونو (مورینیو رو) ببینیم . اما در برگشت من به لاپورتا گفتم که ما نمیتونیم با اون قرارداد ببندیم . من شاهد هایی هم برای اون جلسه دارم مثل مورتا مدیر سابق.(ای بنازم ابهت رو مورینیو یه زمانی التماس میکرده بیاد بارسا اما الان رئال با حقارت محض رفت که نظر مورینیو رو جلب کنه)
اینگلا : راسل لیستی از بازیکنان مورد علاقش رو به هیات مدیره آورد بازیکنایی مثل مانیش (پرتغال) کوشتینها و دیگران و مدیر ورزشی می بایست انتخاب میکرد .
راسل : ما باید پروژه کانون جوانانمون رو تکمیل کنیم .
فرر : ما اون رو امسال تکمیل خواهیم کرد
راسل : ما آکادمی جوانان دیگه ای رو میخوایم و همچنین برای سایر بخش ها
فرر: ما در حال حاضر این (آکادمی ها) رو داریم
بندیتو ما نیازمند آکادمی جوانان بیشتر و همچنین جت های اختصاصی بیشتری هستیم .
فررر : بندیتو هرگز در هیات مدیره نبوده بنابراین همه مسائل رو نمیدونه . بیشتر جت های اختصاصی توسط فیفا و دیگران در اختیار ما قرار داده شده اند که که بریم و جایزه و پاداش بازیکنا رو دریافت کنیم .
جانشین گواردیولا ؟ آیا میخوایم استیل و سبک فعلی رو ادامه بدیم ؟
اینگلا ما باید به استیلی که در سال 2003 بنا نهاده شده ادامه بدیم . ما باید دید بلند مدت داشته باشیم
فرر : ما بررسی خواهیم کرد که با گواردیولا چه اتفاقی میفته . ما با یه قرارداد دو سه ساله شروع خواهیم کرد و بعدش بررسی خواهیم کرد که آیا او میخواد بمونه یا نه .
راسل : ما سعی خواهیم کرد که گواردیولا رو متقاعد کنیم که برای 6 سال در تیم بمونه . ما باید استیل و سبک رو ادامه بدیم .
جایگاه جوانان در استادیوم
راسل : ما خواستار این (جایگاه جوانان ) هستیم . ما شور و حال بیشتری در استادیوم میخوایم .
اینگلا : کاتالان ها اینو( شرایط فعلی در ورزشگاه) دوست دارن . نسبت به سالهای قبل درحال حاضر جو استادیوم بهتر شده . جایگاه واحد جوانان این شانس رو به آشوب طلب ها میده که دوباره برگردن
بندیتو: راسل در حال بازی کردن با آتشه . اگرچه من موافقم که ما به شور و حال بیشتری در ورزشگاه نیاز داریم اما باید موضوع رو با دقت زیادی آنالیز کنیم .
فرر: در بازی مقابل اینتر بعنوان نمونه ما بهترین شور و نشاط رو در این سالها داشتیم .
آکادمی جوانان
اینگلا و فرر: ما خواستار آکادمی های جهانی بیشتری هستیم
راسل و بندیتو : ما باید فقط در بارسلونا آکادمی داشته باشیم .
بحث مربوط به پروژه های اجتماعی مونده که دیگه خسته ام باشه واسه بعد

وقتی تو نیستی
نه هست های ما
چونانکه بایدند
نه بایدها ...
هر روز بی تو
روز مباداست
۲۱ خرداد ۱۳۸۹
طرفدار:
- فابرگاس
- گواردیولا
گروه:
- كاربران بلاک شده
شهریار دست گلت درد نکنه
بالاخره یه نفر پیدا شد که از 4 تا منبع درست حسابی خبر بزاره نه از فارس
این خیلی خوبه که همه چیز داره روشن میشه
بعضی از دوستان که پیش داوری میکردن باید الان پاسخگو باشن...

نمایش امضا ...
مخفی کردن امضا ...
۲۱ خرداد ۱۳۸۹
طرفدار:
- فابرگاس
- گواردیولا
گروه:
- كاربران بلاک شده
خبر جدید:
ماشین گلزنی لویس سوارز مهاجم 35 گله آژاکس را فقط به مقصد بارسلونا ترک میکنم...
---------------------------------------------------
اب پاکی رو ریخت رو دست همه از جمله منچستر
--------------------------------------------------
فردا رئال هم میاد تو کورس
نمیدونم چرا هر وقت بارسا دنبال یکی میره اینها هم میپرن وسط...
خودشون اصلا دید تاکتیکی و استعداد یابی ندارن

نمایش امضا ...
مخفی کردن امضا ...
۲۱ خرداد ۱۳۸۹
نام کاربری: hamedmessi
پیام: ۵,۷۳۴
عضویت از: ۱ مرداد ۱۳۸۸
از: ورزشگاه بزرگ Nou Camp
طرفدار:
- همه بازیکن های بارسلونا
- همه اسطوره های تاریخ بارسلونا
- پپ گواردیولا
گروه:
- کاربران عضو
نامزدهای ریاست بارسلونا تلاش خواهند كرد كاتالونیا در مسیر رفتن به جام جهانی 2014 قرار گیرد

كاتالانها نقشی مهم در تیم اسپانیا (قهرمان اروپا) دارند به گونه ای كه ویكتور والدس، خوان كاپده­ویلا، جرارد پیكه، كارلس پویول، ژاوی، سسك فابرگاس و سرخیو بوسكتس در جام جهانی 2010 حضور دارند،
نامزدهای ریاست بارسلونا تلاش خواهند كرد كاتالونیا در مسیر رفتن به جام جهانی 2014 قرار گیرد
درخواستی مطرح می شود كه كاتالانها در برزیل جدا از اسپانیا بازی كنند...
ساندرو روسل، مارك اینگلا، خاومه فه­رر و آگوستی بنه­دیتو نامزدهای ریاست بارسلونا از طرح حضور كاتالونیا در رقابتهای گزینشی جام جهانی چهار سال آینده در برزیل پشتیبانی می كنند.

كاتالونیا پیش از این به عنوان بخشی جدا از تیم ملی اسپانیا دیدارهای غیررسمی برگزار كرده است و مربی كنونی آن یوهان كرویف رییس افتخاری بارسلوناست.

سازمانی با نام Pro Seleccions Esportives Catalanes كمپینی رسانه ای و وبسایت مشاهده لینک كه هدف ویژه­ی آن مشاركت كاتالانها در رقابتهای بین المللی (به ویژه جام جهانی) می باشد را به راه انداخته است.

روسل در این زمینه می گوید: "همه­ی رهبران باشگاه وظیفه ای در زمینه­ی احترام به میراث كاتالانشان دارند". اینگلا در تعدیل مواضعش با بیان اینكه مساله­ی هویت جداگانه برای كاتالونیا چیزیست كه سیاستمداران باید درباره اش تصمیم بگیرند گفت: "ما همه از همه­ی ابتكارهایی كه انجام پذیرد پشتیبانی خواهیم كرد. حل این مسائل كار سیاستمداران است. بخشی مهم از جامعه­ی كاتالان، باشگاه [بارسلونا] را سفیر كشورمان می داند."

فه­رر اعلام داشته است كه از این درخواست برای تضمین جایگاهی برای كاتالونیا در جام جهانی آینده پشتیبانی می كند چرا كه بر این باور است كه چنین كاری به روشی نه چندان دشوار امكانپذیر است.

وی گفت: "ما كار را همینگونه كه تاكنون پیش رفته ادامه خواهیم داد تا كاتالانها به روشی كه پیچیده نباشد در جام جهانی حضور یابند". این در حالیست كه بنه­دیتو محافظه كارانه تر سخن گفت و بارسلونا را نماینده­ی همه­ی كاتالونیا در فوتبال دانست:

"كاری نیست كه هر روز بارسا برای دفاع از كشورش انجام نداده باشد، هنگامی كه بارسلونا پیروز می شود انگار از سوی كاتالونیا پیروز شده است."

كاتالانها نقشی مهم در تیم اسپانیا (قهرمان اروپا) دارند به گونه ای كه ویكتور والدس، خوان كاپده­ویلا، جرارد پیكه، كارلس پویول، ژاوی، سسك فابرگاس و سرخیو بوسكتس در جام جهانی 2010 حضور دارند، و په­په ری­نا و آندرس اینیستا نیز در گذشته نمایندگان كاتالونیا به شمار می رفتند.

۲۱ خرداد ۱۳۸۹
نام کاربری: soorena
پیام: ۹۳۶
عضویت از: ۱۶ دی ۱۳۸۷
از: گلستان
طرفدار:
- ژاوی
- کرایوف، ریوالدو، استوئیچکوف، لاپورتای بزرگ
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
فرر : در فوریه 2005 (بهمن ماه 83) راسل میخواست رایکارد رو اخراج کنه و گراتاسوس رو جانشین اون کنه و بعدش هم اسکولاری رو بیاره

روش خطرناکیه، آدم یاد روش رئالی ها میفته که دم به دقیقه مربی عوض میکنن.

هر کدوم از نامزد ها (حتی راسل) بخشی از افکارشون خوب و خوشحال کننده بود.

Catalonia is not Spain
۲۱ خرداد ۱۳۸۹
نام کاربری: soorena
پیام: ۹۳۶
عضویت از: ۱۶ دی ۱۳۸۷
از: گلستان
طرفدار:
- ژاوی
- کرایوف، ریوالدو، استوئیچکوف، لاپورتای بزرگ
گروه:
- کاربران عضو
من فقط از یه چیز می ترسم اونم اینه که جانشین دن خوان (لقبی که خودم به لاپورتا دادم!!!) بخواد کلی تحول ایجاد کنه. من و خیلی دیگه از هوادارای بارسا به مدل و بازیکنای فعلی عادت کردیم و دوست نداریم کلی تغییر تو باشگاه ایجاد بشه.
مثلاممکنه نامزد بعدی به سرش بزنه که مثلا پویول و ژاوی سنشون بالا رفته و به جای بازنشستگی تو بارسا بهتره ردشون کنیم! یا مثلا گواردیولا اسم و رسم کاپلو رو نداره و یکی اسم و رسم دارتر می خوایم! (حرفی که شبیهشو یه عده ... تو برنامه های خودمون زدن و اونو یه مربی بزرگ ندونستن)
االبته اینا فقط فرضه و نمیگم که کسی چنین قصدی داره ولی بعید نیست با اولین ناکامی چنین اتفاقاتی تو تیم بیفته.
یا از همه بدتر اینه که طرف منافع پشت پرده ای داشته باشه و مثلا مسی رو بفروشه و بعد با پولش چند تا بازیکن بگیره و کلی حق دلالی پنهانی به جیب بزنه.
اینا احتمالات ضعیفین که حتی فکرش آدمو می ترسونه ولی بودن کسایی که مشابه این کارارا رو کردن مثل گاسپارت که فیگو رو فروخت و یا اونی که رونالدو رو فروخت.

Catalonia is not Spain
۲۱ خرداد ۱۳۸۹
The Emperor
نام کاربری: Lucho.The.Great
نام تیم: بارسلونا
پیام: ۶۱,۶۱۷
عضویت از: ۱۴ مرداد ۱۳۸۴
از: تهران
طرفدار:
- بویان کرکیچ
- یوهان کرویف
- پرسپولیس
- اسپانیا، آرژانتین
- احمد عابدزاده، کریم باقری
- فرانک ریکارد
- افشین امپراطور
گروه:
- لیگ فانتزی
- کاربران عضو
- مدیران کل
افتخارات
نقل قول
سورنا نوشته:

نقل قول

روش خطرناکیه، آدم یاد روش رئالی ها میفته که دم به دقیقه مربی عوض میکنن.

اگه لاپورتا به موقع جلوش رو نگرفته بود، معلوم نبود بارسا رو به کدوم قهقهرا می برد! کلا راسل آدم اسیر اسمیه و تفکراتش سطحی و پرز واره. امیدوارم تا حالا کمی اصلاح شده باشه!

عمری است دخیلم به ضریحی که نداری...

۲۱ خرداد ۱۳۸۹
نام کاربری: KHASHAYARSHA
پیام: ۱,۳۱۹
عضویت از: ۷ آذر ۱۳۸۸
از: Casablanca
طرفدار:
- پویول-ژاوی-والدس
- کرویف-استویچکوف-پپ-ریوالدو-دینهو
- فولاد-استقلال اهواز-نفت
- کـــاتـالـــــونـــــــیـــــــا
- ایمان مبعلی
- کرویف-گواردیولا-فان باستن
- مجید جلالی
گروه:
- کاربران عضو
با سلام
اول از همه بازم از شهریار و حامد تشکر میکنیم بخاطر اون مطالبی که گذاشتن.
دوم شروع جهام جهانی رو به همه عاشقان فوتبال تبریک میگم

با اون مطلبی که شهریار گذاشت پی به یه معمایی بردم که 2سالی بود ذهنمو مشغول کرده بود و هیچوقتم به جوابی دست نیافتم.
اونم این بود"دلیل مخالفت اسکولاری و چند مصاحبه علیه لاپورتا و اشکال گرفتن از سیستم مدیریتی اون از لاپورتا چی میتونه باشه؟"
حالا فکر کنم جوابمو گرفتم.
امیدوارم فکرایی که با خوندن این مطلب بازم ذهنمو مشغول کردن اشتباه باشه.تنها این مساله نیست. چندین جای دیگه هم این حرفا به گوشم خورده.امیدوارم اونایی که حق انتخاب دارن تصمیم درستی بگیرن.
و در آخر عزیزانی که جنبه بحثو ندارن خیلی راحت میتونن این کارو نکنن وگرنه استفاده از موضع قدرت فکر نکنم کار جالبی باشه و مهمتر از اون نشون دهنده ضعف اون شخصه!

President Laporta: We'd Rather To Be Best Than First
نمایش امضا ...
مخفی کردن امضا ...
۲۱ خرداد ۱۳۸۹
مهمان_مهمان
شما اگه شکایتی از ناظرای انجمن دارید، می تونید به بخش شکایت و انتقاد از ناظرین انجمن مراجعه کنید.

۲۱ خرداد ۱۳۸۹

برو به صفحه
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

اختیارات
شما می‌توانید مطالب را بخوانید.
شما نمی‌توانید عنوان جدید باز کنید.
شما نمی‌توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید.
شما نمی‌توانید نظرسنجی اضافه کنید.
شما نمی‌توانید در نظرسنجی‌ها شرکت کنید.
شما نمی‌توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید.
شما نمی‌توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید.

فعالیترین کاربران سایت
اعضای جدید سایت
جدیدترین اعضای فعال
تعداد کل اعضای سایت
اعضای فعال
۱۷,۹۵۶
اعضای غیر فعال
۱۴,۳۶۳
تعداد کل اعضاء
۳۲,۳۱۹
پیام‌های جدید
بحث در مورد تاپیک های بخش سرگرمی
انجمن سرگرمی
۴,۶۶۷ پاسخ
۵۷۶,۲۱۲ بازدید
۱ ماه قبل
مهدی
هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
انجمن مباحث آزاد
۷۶,۴۹۹ پاسخ
۱۲,۲۳۲,۲۵۰ بازدید
۲ ماه قبل
یا لثارات الحسن
بحث آزاد در مورد بارسا
انجمن عاشقان آب‍ی و اناری
۵۸,۲۰۷ پاسخ
۸,۹۴۲,۷۹۴ بازدید
۴ ماه قبل
armanshah
برای آشنایی خودتون رو معرفی کنید!
انجمن مباحث آزاد
۷,۶۴۳ پاسخ
۱,۳۲۸,۳۷۲ بازدید
۴ ماه قبل
Activated PC
آموزش و ترفندهای فتوشاپ
انجمن علمی و کاربردی
۱۳۵ پاسخ
۴۶,۳۰۷ بازدید
۴ ماه قبل
RealSoftPC
جام جهانی ۲۰۲۲
انجمن فوتبال ملی
۲۳ پاسخ
۲,۶۷۲ بازدید
۴ ماه قبل
Crack Hints
موسیقی
انجمن هنر و ادبیات
۵,۱۰۱ پاسخ
۱,۰۶۰,۴۳۷ بازدید
۴ ماه قبل
Activated soft
علمی/تلفن هوشمند/تبلت/فناوری
انجمن علمی و کاربردی
۲,۴۱۹ پاسخ
۴۵۴,۳۸۹ بازدید
۵ ماه قبل
javibarca
مباحث علمی و پزشکی
انجمن علمی و کاربردی
۱,۵۴۷ پاسخ
۷۷۴,۱۴۱ بازدید
۵ ماه قبل
رویا
مســابــقـه جــــذاب ۲۰ ســــوالـــــــــــــــــــی
انجمن سرگرمی
۲۳,۶۵۸ پاسخ
۲,۳۳۰,۳۲۰ بازدید
۵ ماه قبل
رویا
اسطوره های بارسا
انجمن بازیکنان
۳۴۳ پاسخ
۹۱,۹۲۰ بازدید
۱۱ ماه قبل
jalebamooz
حاضرین در سایت
۳۹۲ کاربر آنلاین است. (۱۶۱ کاربر در حال مشاهده تالار گفتمان)

عضو: ۰
مهمان: ۳۹۲

ادامه...
هرگونه کپی برداری از مطالب این سایت، تنها با ذکر نام «اف سی بارسلونا دات آی آر» مجاز است!