به اولین سایت تخصصی هواداران بارسلونا در ایران خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات سایت، ثبت نام کنید و یا با نام کاربری خود وارد شوید!

شناسه کاربری:
کلمه عبور:
ورود خودکار

نحوه فعالیت در انجمن‌های سایت
دوستان عزیز توجه کنید که تا زمانی که با نام کاربری خود وارد نشده باشید، تنها می‌توانید به مشاهده مطالب انجمن‌ها بپردازید و امکان ارسال پیام را نخواهید داشت. در صورتی که تمایل دارید در مباحث انجمن‌های سایت شرکت نمایید، در سایت عضو شده و با نام کاربری خود وارد شوید.

پیشنهاد می‌کنیم که قبل از هر چیز، با مراجعه به انجمن قوانین و شرح وظایف ضمن مطالعه قوانین سایت، با نحوه اداره و گروه‌های فعال در سایت و همچنین شرح وظایف و اختیارات آنها آشنا شوید. به علاوه دوستان عزیز بهتر است قبل از آغاز فعالیت در انجمن‌ها، ابتدا خود را در تاپیک برای آشنایی (معرفی اعضاء) معرفی نمایند تا عزیزان حاضر در انجمن بیشتر با یکدیگر آشنا شوند.

همچنین در صورتی که تمایل دارید در یکی از گروه‌های کاربری جهت مشارکت در فعالیت‌های سایت عضو شوید و ما را در تهیه مطالب مورد نیاز سایت یاری نمایید، به تاپیک اعلام آمادگی برای مشارکت در فعالیت‌های سایت مراجعه نموده و علائق و توانایی های خود را مطرح نمایید.
تاپیک‌های مهم انجمن
در حال دیدن این عنوان: ۲ کاربر مهمان
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

پاسخ به: فیلم!
مهمان_مهمان
نقل قول

The Dark Lord نوشته:
من تازگی مجموعه جنگ ستارگان رو از دوستم گرفتم ببینم. اون موقع که تلویزیون داد ندیدم چون به نظرم جالب نمی اومد، اما یه تریپ امپراطور رو دیدم خیلی باش حال کردم همین طور لرد ویدر
البته فیلم اولش که مال 1977 از اون ماجراهای مسخره پیروزی 10 نفر بر 1000 نفر بود ... امیدوارم بقیه ش قوی تر باشه

منم چندتا (فکر کنم دوتا) از فیلم های جنگ ستارگان رو خیلی وقت پیش دیدم. دقیقا چندتا هستن؟
جدیدا هم recruit و under world Evolution رو دیدم.
به نظرم Recruit فیلم قشنگی بود. نقش Al Pacino واقعا بهش میومد. جالب اینه که من اصلا نمی دونستم بازیگرای این فیلم کیا هستن و باز هم Farrel نقش اول فیلم بود! ظاهرا هیچ جا به خوبی «باجه تلفن» بازی نکرده.
Under World Evolution هم بد نبود.
زیاد فیلم نامه اش قوی نبود. موضوعش در مورد جنگ بین دو نژاد Vampire و Lycan بود که به نظرم می شد خیلی بیشتر از تک موضوعی بودن، روش مانور داد. به نظرم برای شخصیت ها اسم های جالبی انتخاب کرده بودن و از این لحاظ برام جالب بود.

۲ بهمن ۱۳۸۶
The Emperor
نام کاربری: Lucho.The.Great
نام تیم: بارسلونا
پیام: ۶۱,۶۰۹
عضویت از: ۱۴ مرداد ۱۳۸۴
از: تهران
طرفدار:
- بویان کرکیچ
- یوهان کرویف
- پرسپولیس
- اسپانیا، آرژانتین
- احمد عابدزاده، کریم باقری
- فرانک ریکارد
- افشین امپراطور
گروه:
- لیگ فانتزی
- کاربران عضو
- مدیران کل
افتخارات
جنگ ستارگان 6 تاس. مجموعه اولش Episode 4 هست، خیلی جالبه! فیلم دوم که مال سال 1980 ه، Episode 5ه، و فیلم سوم مال سال 1983 که Episode 6 ه! من فکر می کنم فکر ساختن فیلم های 4 تا 6 بعدا به ذهنشون رسیده! چون فیلم 4 که مال سال 1999 ه، Episode 1 هست، فیلم 5 که مال سال 2002 ه، Episode 2 و فیلم آخر که مال سال 2005 ه، Episode 3
این همه تاخیر بین فیلم ها هم واقعا عجیبه!

عمری است دخیلم به ضریحی که نداری...

۳ بهمن ۱۳۸۶
نام کاربری: ریوالدو
پیام: ۲۶
عضویت از: ۱۸ بهمن ۱۳۸۵
گروه:
- کاربران عضو
كلي فيلم دارم و كلي فيلم مي بينم. عاشق فيلمم. آرشيو دارم . حدود 200 دي وي دي از بهترين فيلمها. در مورد اونها نقد و بررسي هم مي كنم. متاسفانه فرصت نميشه زياد اينجا مطلب بنويسم. سعي مي كنم در صورت امكان حتما اين كار رو انجام بدم. اصولا سينما و فيلم سازي صنعت بسيار پرطرفدار و پيشرفته اي شده. فيلمهاي تامل برانگيز به لحاظ محتوا و تكنولوژي ساخت و يا هردو بسيار جذاب و سرگرم كننده و آموزنده هستند.
به نظر من بهتره از بحثهاي پراكنده فاصل بگيرين و بحثتون رو هدفدار كنين تا بشه هم بهتر بحث كرد و نتيجه بهتري گرفت و تمركز هم داشت. مي تونيم براي شروع از استيون اسپيلبرگ و آثار او شروع كنيم.چطوره؟

RiVaLdO
۳ بهمن ۱۳۸۶
نام کاربری: nima_barca
پیام: ۵۸۱
عضویت از: ۲۱ بهمن ۱۳۸۴
از: City Of God
گروه:
- کاربران عضو
ايول مهدي جان.
ولي به نظر من به جاي صحبت در مورد فيلم سازها ، بهتره در مورد فيلم ها صحبت بكنيم.
موضوع بحث اول هم در مورد فيلم نجات سرباز رايان از كار هاي ارزشمند استيون اسپيلبرگ. فكر كنم همه اين فيلم رو ديده باشند.
هر كس در مورد اين فيلم نظري داره ميتونه بگه.

نجات سرباز رايان

کارگردان: استيون اسپيلبرگ
فیلمنامه: روبرت رودات

موسيقي: جان ويليامز
ژانر: جنگ و اكشن و درام

بازيگران: تام هنكس
مت ديمون
بري پپر
وين ديزل و...
جوايز: برنده 5 اسكار از مجموع 11 نامزدي

An Elegant Suicide
Is The Ultimate
Work Of
Art

نمایش امضا ...
مخفی کردن امضا ...
۳ بهمن ۱۳۸۶
گروه:
- کاربران عضو
اخبار سينمايي

1) جسد هيس لجر Heath Ledger بازيگر نام آشناي استراليايي تبار در سن 28 سالگي در منزلش پيداشد. پليس علت مرگ او را مصرف بيش از حد قرص هاي خواب آور اعلام كرده است. از فيلم هاي معروف وي ميتوان به ميهن پرست به همراه مل گيبسون و ند كلي به همراه اورلاندو بلوم اشاره كرد. ولي همگان او را به خاطر بازي در فيلم بسيار زيباي كوهستان بروكبك به ياد دارند. او در اين فيلم بازي درخشاني از خود ارائه كرد و حتي نامزد دريافت جايزه اسكار نيز شد.

2) با وجود تلاش هاي بسيار زياد ايران براي جلوگيري از راهيابي فيلم پرسپوليس به اسكار اين فيلم نامزد اسكار شد. اكادمي اسكار قبلا مجبور به حذف اين فيلم شده بود ولي در ليست نهايي بلاخره اين فيلم را قرار داد. سازنده اين فيلم مرجان ساتراپي هست. و اين فيلم برنده نخل طلاي بهترين فيلم از جشنواره كن هست.
من اصلا قصد سياسي كردن موضوع رو ندارم ولي به نظرم ، اين جوي تخريب تك ستاره هاي كشورمون تو سينماي جهان درست نيست.

عكس فيلم پرسپوليس

An Elegant Suicide
Is The Ultimate
Work Of
Art

نمایش امضا ...
مخفی کردن امضا ...
۵ بهمن ۱۳۸۶
The Emperor
طرفدار:
- بویان کرکیچ
- یوهان کرویف
- پرسپولیس
- اسپانیا، آرژانتین
- فرانک ریکارد
- افشین امپراطور
گروه:
- لیگ فانتزی
- کاربران عضو
- مدیران کل
افتخارات
این فیلم پرسپولیس که میگه مگه در مورد چیه که باش مخالفت کردن؟

۵ بهمن ۱۳۸۶
گروه:
- کاربران عضو
نجات سرباز رايان
SAVING PRIVATE RYAN

فيلم نجات سرباز رايانsaving private Ryan در سال1998 توسط كارگردان تواناي سينما استيون اسپيلبرگ بر اساس حوادث سال 1944ساخته شد.

سواحل نرماندي - OMAHA BEACH

سواحلي در فرانسه كه در طي جنگ جهاني دوم بارها به آن حمله ور شدند ولي همچنان در اشغال ارتش نازيها باقي ماند. نيروهاي آمريكايي تصميم مي گيرند تا بار ديگر به اين ساحل حمله ور شده و با پشتيباني نيروي دريايي و توپخانه كشتيها و حمله هوايي و فرود چتربازان در پشت خطوط دشمن آن را در اختيار خود درآورند و به خاك فرانسه نفوذ كنند . صحنه هاي ابتدايي فيلم با يك ((فلش بك)) از اينجا آغاز مي شود:

نيروهاي امريكايي به سمت اين سواحل حمله ور هستند .اما نيروهاي نازي اجازه حركت را به انها نميدهند وتمام سرباز ها در يك ان تار و مار ميشوند . اما در اينجا كاپيتان لايقي وجود دارد تا از اين اتفاقات جلوگيري كند .كاپيتان ميلر تمام سربازها رو راهنمايي ميكندتا بتوانند راهشان را ادامه بدهند.نيروهاي امريكايي موفق ميشوند تا مقر نازي ها رو در ساحل بگيرند. صحنه هاي فيلم در 30 دقيقه ابتدايي بدون شك بي نظيرترين صحنه هاي نبرد ساخته شده در خصوص جنگ است. حركت دوربين بصورت روي دوش جلوه خاص و زنده اي به اين صحنه ها بخشيده و آن را كاملا واقعي جلوه مي دهد. ميكس صدا بسيار حرفه اي و جذاب است. زاويه هاي دوربين عالي هستند .صحنه ها كاملا واقعيست.براي مثال فقط بمدت 2هفته بر روي حركت و موج ايجاد شده توسط گلوله شليك شده به درون آب كار شد تا كاملا مطابق واقعيت باشد (درست مانند سينماي خودمان و ارزشي كه فيلمسازان براي درك و شعور مخاطب خود قائلند و حاضرند خود را براي آن به زحمت بيندازند). صحنه هاي انفجار و مجروح شدن نيز فوق العاده اند.
در ادامه ميبينيم كه يك ماموريت به كاپيتان داده ميشود كه او بايد به همراه گروهي به جستجو براي يافتن يك سرباز بپردازد...james franssiss Ryan
در اين فيلم واقعيت تلخ جنگ به زيبايي نشان داده شده است و حس نفرت از نازي ها به خوبي به بيننده منتقل ميشود.
اما در ميان تمام اينها بازي استثنايي تام هنكس در نقش كاپيتان جان اچ ميلر جلوه اي خاص دارد .

نجات سرباز رايان فيلمي است درباره ي تلاشهايي كه در جنگ جهاني دوم شكل گرفت. نجات سربازي كه به اشتباه با چتر به پشت خط هاي نازيها فرود امده.
اسپيلبرگ در اين باره ميگويد : من نميخواستم فيلمي بسازم كه در ليست فيلمهاي رمانتيك قرار بگيرد . اين فيلم فيلمي ست كه جنگ را به معناي واقعي نشان ميدهد با تمام مشكلاتش.
هنگامي كه اين فيلم در روز جمعه اي در سال 98 اكران شد به دليل خشونت فيلم ميرفت را درجه "rating C-17 " را دريافت كند . (NC-17: وجود افراد زير هفده سال در سينما ممنوع )

اسپيلبرگ مي گويد : جنگ درجه بندي ندارد. ساحل Omaha در واقعيت وجود داشت ان هم بدون درجه بندي و در انجا اتفاقاتي افتاد كه درجه بندي NC-17 هم براي ان كم بود .صحنه هايي وحشتناك تر از ان چه در فيلم ديديم. من با اين حال براي نمايش اين صحنه ها بسيار مراعات كردم. من خيلي سعي كردم تا فيلمم فيلمي مسحور كننده و فريبنده درباره جنگ جهاني نباشد من فيلم رمانتيك نساختم.

طرح اصلي فيلم نجات سرباز رايان بر اساس طرحي واقعي بود. اين اتفاق پنجاه سال پيش يكبار ديگر هم اتفاق افتاده بود و بعد از گذشت پنجاه سال دوباره باز سازي شد اما اين بار به وسيله سوپر استارهاي سينما افرادي مثل Tom Hanks , Ed BurnsوMatt Damon سوپر استارهايي كه به دنبال سرباز رايان بودند.
محل ساخت اين فيلم در ايرلند و انگليس بود. خود اسپيلبرگ درباره فيلم گفته بود فيلمي است بي همتا.
او ميگويد در اين فيلم به جاي انفجار هاي عظيم و خيره كننده از گودال هاي واقعي جنگ جهاني دوم در انگليس استفاده كردم گودال هايي كه عليرغم نداشتن نور كافي واقعي بودند.حركتهاي دوربين در حين انفجارها حس انفجار را به خوبي القا ميكند اما اين همه فيلم نبود . انفجار و شليك...
تام هنكس در باره فيلم ميگويد : در اين فيلم جنگ جهاني مجددا شروع شد.او ادامه ميدهد :از نظر من ان يك جنگ واقعي بود جنگي پر سر و صدا و ترسناك و پر از دود و انفجار و همچنين پر هرج و مرج وبدون هيچ نظمي. من ميدونم كه اين اتفاقات همه واقعي بودند يعني مطمئنم چون ما سر صحنه ها داشتيم , اماده حركت و كات بدون هيچ توقف اضافي.

اسپيلبرگ ميخواست جنگ واقعي رو شروع كنه بنا براين او يك كمپ را در نظر گرفت و كاركنان و بازيگران فيلم رو به مدت ده روز به انجا برد.
برن دراين باره ميگويد: من 9 پوند از وزنمو در 7 روز از دست دادم و بيشتر از 20 پوند رو در طول اين فيلم , واقعا فيلم فيزيكي بود.
در مورد حقيقي بودن فيلم مطلب ديگر ي هم هست و ان اينكه اسپيلبرگ از نوشته هاي استفان امبروز هم استفاده كرده اون يك تاريخ نگار جنگ جهاني دوم هست...

امبروز نجات سرباز رايان رو صفحه اي از تاريخ ميدونن وشنيدن اين براي يك كارگردان واقعا خوشحال كنندست .

امبروز ميگه: من خيلي خوشحالم كه اين فيلم ساخته شد .خوشحال به معني واقعي و همين طور اميدوارم كه همه امريكايي ها اين فيلموديده باشند كه اگر اينطور باشه ما حتما در جنگ بعدي پيروز ميشيم چون واقعا ميدونيم جوونامونو چطور تربيت كنيم يا اينكه اونا رو كجا بذاريم.

صحنه هاي مياني فيلم هم در عين درام بودن جذاب هم هستند. واقعيات جنگ نمايش داده مي شوند. صحنه هاي درگيري با تك تيرانداز آلماني هم بسيار جالبن.
30 دقيقه پاياني فيلم هم مجددا از بهترين صحنه هاي جنگ است. باز هم 30 دقيقه بي نظير ديگر. حتما ببينيد و لذت ببريد.

RiVaLdO
۶ بهمن ۱۳۸۶
گروه:
- کاربران عضو
اما در مورد فيلم پرسپوليس :
در كل اين فيلم رو ديدم و آنچنان فيلم جالبي نيست. انيميشن آنهم سياه و سفيد ! بيشتر اين فيلم سر و صدايش از جانب غربيها بوده و از لحاط سينمايي فاقد هرگونه ارزشي است. همانند فيلم 300 كه با عملكرد بسيار نا مطلوب عوامل داخلي بيشتر به وجه تجاري آن كمك كردند و باعث حريثتر شدن مردم براي ديدن آن فيلم بي ارزش به لحاظ محتوا شدند اين فيلم هم كاملا روندي معكوس داشته و دچار همان سير تبليغاتي و هياهو شده است . در اينجا اطلاعاتي بدست آمده را نقا مي كنم :
مرجان ساتراپي در مصاحبه اي در كافه اي در شهر ساحلي كن فرانسه گفت: "آنچه ما مي خواستيم بگوييم اين است كه اگر اين آدم ها شما را مي ترسانند، دقيق تر نگاه كنيد: آنها پدر مادر دارند، آنها معشوق دارند، اميد دارند، قصه دارند. تنها تفاوت واقعي در اين دنيا ميان احمق ها و غير احمق هاست."

ساتراپي مي گويد فيلم او در مورد يك نوجوان عادي است كه پس از انقلاب اسلامي 1979 تازه به بلوغ مي رسد. اين فيلم برگرفته از رمان هاي مشهور تصويري اواست. پرسپوليس كه اولين فيلم كارگرداني شده توسط ساتراپي است، كانديداي جايزه برتر جشنواره فيلم كن است.

ساتراپي مي گويد: "پرسپوليس درست همان اندازه كه فيلمي در مورد بلوغ است، يك فيلم طنز در مورد غلبه بر ترس هايي چون سركوبگري دولت تندروي ايران و بمباران دائمي جنگ ايران و عراق است."

مقامات ايران با ارسال نامه اي به سفارت فرانسه در تهران، در مورد حضور اين فيلم در جشنواره كن اعتراض كردند. در اين نامه آمده است: "بعضي از بخش هاي پرسپوليس چهره غيرواقعي دستاوردها و نتايج انقلاب شكوهمند اسلامي را نشان مي دهد."

اما ساتراپي مي گويد: "من هيچ نظري ندارم جزء اينكه مي گويم فيلم را ببينيد. من هرگونه انتقاد، اعتراض و نقطه نظري را مي پذيرم. نگرش تك بعدي هيچوقت خوب نيست، حتي اگر مال خودتان باشد."

وينسنت پارانود هنرمند و نقاش كتاب هاي مصور و همكار كارگردان ساتراپي در اين فيلم مي گويد: "ساتراپي نه ديدگاه يك مورخ، بلكه يك ديدگاه شخصي دارد. به اين خاطر است كه ما اينقدر جذب داستان مي شويم."

پرسپوليس كه يك انيميشن سياه و سفيد تخيلي است، با مرجانه كه يك بچه استثنايي است و گفتگوهاي خيالي با خدا و كارل ماركس دارد، آغاز مي شود. او در عالم خيال خود را يك پيامبر مي بيند و به روزي فكر مي كند كه "آنقدر بزرگ شده است كه پاهايش را بتراشد."

والدينش [كه كاترين دنوو و سيمون اكبريان به جاي انيمشن آنها سخن گفته اند] در تظاهرات مردمي كه شاه سركوبگر را سرنگون كرد، دستگير مي شوند. ناگهان زندانيان سياسي از جمله دايي مرجانه از زندان آزاد مي شوند. قصه هاي پرواز دايي به اتحاد جماهير شوروي و دستگيري او در راه بازگشت به ايران مرجانه را تحت تأثير قرار مي دهد.

اما اين اميد خيلي طول نمي كشد. وقتي رژيم اسلامي به قدرت مي رسد، مدرسه مرجانه مي خواهد كه دخترها روسري به سر كنند. مهماني هاي والدينش در حالي مخفي برگزار مي شود كه همه مهمان ها مشروبي را مي نوشند كه از انگور له شده داخل وان حمام درست شده است. دايي او دوباره زنداني مي شود و مرجانه در يك صحنه دلخراش او را ملاقات مي كند.

مرجانه مثل يك نوجوان عادي طغيان مي كند. او ژاكتي را كه روي آن نوشته است "پانك نمرده است" با يك روسري به تن مي كند. وقتي به بازار سياه مي رود تا سي دي بخرد، دست فروش ها نوارها را زير كت هايشان پنهان مي كنند و اسم سي دي هاي خواننده اي به نام "مايكل جكسون" را جار مي زنند كه هرگز به آهنگ هايش گوش نكرده اند.

در نهايت پدر و مادر مرجانه كه نگران امنيت دختر بي پروايشان هستند، او را به مدرسه اي در وين مي فرستند و اين صحنه از فيلم با دلشكستگي مرجانه توسط يك اتريشي متقلب تمام مي شود.

ساتراپي كه اكنون 37 ساله است، بالاخره به فرانسه نقل مكان كرد، به مدرسه هنر رفت و چهار جلد پرسپوليس را نگاشت. به رغم همه مشكلات زندگي در ايران، او اندوه همه يادگار هايي را مي خورد كه در ايران به جا گذاشته است.

در فيلم پرسپوليس مرجانه در حاليكه گريه مي كند، سيگار مي كشد و هواپيماهايي را كه عازم تهران هستند، تماشا مي كند و يك روز را در فرودگاه اورلي پاريس به سر مي برد.

RiVaLdO
۶ بهمن ۱۳۸۶
The Emperor
طرفدار:
- بویان کرکیچ
- یوهان کرویف
- پرسپولیس
- اسپانیا، آرژانتین
- فرانک ریکارد
- افشین امپراطور
گروه:
- لیگ فانتزی
- کاربران عضو
- مدیران کل
افتخارات
مرسی بابت توضیحات. عجب فیلم مضحکیه پس، بعضی ماجراها ابلهانه ترین نگاهن به یه رویداد بزرگ!!

این آمریکایی ها هم عشق اینو دارن که تو فیلماشون مظلوم باشن بعد با فداکاری برن دشمن رو نابود کنن

۶ بهمن ۱۳۸۶
گروه:
- کاربران عضو
آفرين مهدي جان
نوشته هات در هر دو مورد كامل بودند.
اگه از يه سايت ديگه اين اطلاعات و مصاحبه هاروگير آوردي خوشحال ميشم لينكش رو به من هم بدي. مرسي

من هم فيلم پرسپوليس رو ديدم و به نظرم در كل فيلم خوبي اومد.
مشكل عمده من اينه كه تو كشور ما همه چيز رو به سرعت به سياست ميكشن و باعث ميشن كه ما از دوطرف ضربه بخوريم.
فيلم سيصد آيا ارزش بيش از 450 ميليون دلاري كه فروخت رو داشت يا ما با سياست غلطمون اين لطف رو در حق تهيه كننده اون كار كرديم!!!
هر ساله فيلم هاي بسياري بر عليه كشور ها و يا قوميت هاي خاصي ساخته ميشه و برعكس هر سال چندين فيلم بر عليه سياست هاي آمريكا تو خود آمريكا ساخته ميشه. واقعا جاي تعجب داره كه تو چنين مواردي فقط از طرف كشور و دولت ما انتقاد صورت ميگيره.

آيا كاري كه با شهره آغداشلو شد كار درستي بود؟
آيا كاري كه با مرجان ساتراپي ميشه كار درستيه؟
شهره آغداشلو و يا مرجان ساترپي ايراني هستند و هميني كه اونها به مراسم بزرگي مثل اسكار راه پيدا كردند يك افتخاره.
همون طوري كه وقتي شنيده بودم مجيد مجيدي به اسكار راه پيدا كرده از خوشحالي شب خوابم نميبرد.

An Elegant Suicide
Is The Ultimate
Work Of
Art

نمایش امضا ...
مخفی کردن امضا ...
۶ بهمن ۱۳۸۶

برو به صفحه
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

اختیارات
شما می‌توانید مطالب را بخوانید.
شما نمی‌توانید عنوان جدید باز کنید.
شما نمی‌توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید.
شما نمی‌توانید نظرسنجی اضافه کنید.
شما نمی‌توانید در نظرسنجی‌ها شرکت کنید.
شما نمی‌توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید.
شما نمی‌توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید.

فعالترین کاربران ماه انجمن
فعالیترین کاربران سایت
اعضای جدید سایت
جدیدترین اعضای فعال
تعداد کل اعضای سایت
اعضای فعال
۱۷,۹۳۲
اعضای غیر فعال
۱۴,۳۶۳
تعداد کل اعضاء
۳۲,۲۹۵
پیام‌های جدید
بحث آزاد در مورد بارسا
انجمن عاشقان آب‍ی و اناری
۵۸,۱۹۷ پاسخ
۸,۳۳۳,۴۷۲ بازدید
۱ روز قبل
Salehm
هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
انجمن مباحث آزاد
۷۶,۴۸۹ پاسخ
۱۱,۵۹۵,۴۵۸ بازدید
۵ روز قبل
Greatest Ever
بحث در مورد تاپیک های بخش سرگرمی
انجمن سرگرمی
۴,۶۶۳ پاسخ
۵۴۶,۰۵۷ بازدید
۱۰ روز قبل
Greatest Ever
مباحث علمی و پزشکی
انجمن علمی و کاربردی
۱,۵۴۷ پاسخ
۷۴۳,۳۹۱ بازدید
۱۶ روز قبل
رویا
مســابــقـه جــــذاب ۲۰ ســــوالـــــــــــــــــــی
انجمن سرگرمی
۲۳,۶۵۸ پاسخ
۲,۱۹۸,۷۷۵ بازدید
۱۶ روز قبل
رویا
علمی/تلفن هوشمند/تبلت/فناوری
انجمن علمی و کاربردی
۲,۴۱۸ پاسخ
۴۳۵,۵۵۱ بازدید
۲ ماه قبل
jack jinhal
برای آشنایی خودتون رو معرفی کنید!
انجمن مباحث آزاد
۷,۶۴۲ پاسخ
۱,۲۲۸,۴۶۳ بازدید
۵ ماه قبل
مهسا
اسطوره های بارسا
انجمن بازیکنان
۳۴۳ پاسخ
۸۵,۳۵۹ بازدید
۶ ماه قبل
jalebamooz
جام جهانی ۲۰۲۲
انجمن فوتبال ملی
۲۲ پاسخ
۱,۹۰۵ بازدید
۱۰ ماه قبل
phaidyme
تغییرات سایت
انجمن اتاق گفتگوی اعضاء و ناظران
۱,۵۵۷ پاسخ
۲۷۶,۶۴۸ بازدید
۱۰ ماه قبل
یا لثارات الحسن
حاضرین در سایت
۲۳۰ کاربر آنلاین است. (۱۷۰ کاربر در حال مشاهده تالار گفتمان)

عضو: ۰
مهمان: ۲۳۰

ادامه...
هرگونه کپی برداری از مطالب این سایت، تنها با ذکر نام «اف سی بارسلونا دات آی آر» مجاز است!