به اولین سایت تخصصی هواداران بارسلونا در ایران خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات سایت، ثبت نام کنید و یا با نام کاربری خود وارد شوید!

شناسه کاربری:
کلمه عبور:
ورود خودکار

نحوه فعالیت در انجمن‌های سایت
دوستان عزیز توجه کنید که تا زمانی که با نام کاربری خود وارد نشده باشید، تنها می‌توانید به مشاهده مطالب انجمن‌ها بپردازید و امکان ارسال پیام را نخواهید داشت. در صورتی که تمایل دارید در مباحث انجمن‌های سایت شرکت نمایید، در سایت عضو شده و با نام کاربری خود وارد شوید.

پیشنهاد می‌کنیم که قبل از هر چیز، با مراجعه به انجمن قوانین و شرح وظایف ضمن مطالعه قوانین سایت، با نحوه اداره و گروه‌های فعال در سایت و همچنین شرح وظایف و اختیارات آنها آشنا شوید. به علاوه دوستان عزیز بهتر است قبل از آغاز فعالیت در انجمن‌ها، ابتدا خود را در تاپیک برای آشنایی (معرفی اعضاء) معرفی نمایند تا عزیزان حاضر در انجمن بیشتر با یکدیگر آشنا شوند.

همچنین در صورتی که تمایل دارید در یکی از گروه‌های کاربری جهت مشارکت در فعالیت‌های سایت عضو شوید و ما را در تهیه مطالب مورد نیاز سایت یاری نمایید، به تاپیک اعلام آمادگی برای مشارکت در فعالیت‌های سایت مراجعه نموده و علائق و توانایی های خود را مطرح نمایید.
تاپیک‌های مهم انجمن
در حال دیدن این عنوان: ۱ کاربر مهمان
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

مسابقه ی عکاسی [ موضوع: هفت سین ]
نام کاربری: HO3INR
نام تیم: والنسیا
پیام: ۴,۳۹۱
عضویت از: ۱۱ بهمن ۱۳۸۷
از: Winterfell
طرفدار:
- Carles Puyol
گروه:
- کاربران عضو
اینم تاپیک عکاسی!

*اولا یک فراخوان برای دوستان تا عکس هایی که خودشون تهیه کردنو ارائه کنن تا از اون ها شروع کنیم!

*دوما اینجا رو بمنظور آموزش عکاسی و نکته گیری از عکس های دوستان ایجاد می کنم.

*سوما یه توضیح درباره عنوان تاپیک! Big Shut در اصطلاح عکاسی به عکس یا زاویه ی عکاسی وسیع و شامل گفته می شه.

سعی خواهم کرد تا از ابتدا تمام دانش خودم رو در زمینه عکاسی در اختیارتون قرار بدم.

عکس های دوستان هم اول باید از طریق پیام شخصی برای من فرستاده بشه تا بهمراه تحلیل اون به نام عکاسش در تاپیک قرار بدم.ذکر نوع دوربین فراموش نشه!

موفق باشید!

خب، با نام خدا، تاپیک مسابقه ی عکاسی شروع به کار می کنه.

قوانین مسابقه ی عکاسی

1. هر مسابقه به مدت یک هفته، با یک موضوع خاص برگزار میشه و هر کاربر فقط با یک عکس می تونه در مسابقه شرکت کنه.
2. کاربران عکس های خودشون رو در همین تاپیک، و تا موعد مقرر قرار میدن. دقت داشته باشید که سایتی که عکس ها در اون بارگذاری میشن، لینک های دائمی ارائه کنن، تا مشکلی برای عکس هاتون در طولانی مدت پیش نیاد. ما به شما سایتی برای بارگذاری معرفی می کنیم، - لینک - که اصل نظم در قرار دادن عکس ها حفظ بشه.
3. در ارسال مشخص کنید که عکس رو با گوشی گرفتید، یا دوربین خاصی یا ... . سعی کنید عکس ها حداقل های یک عکس با کیفیت رو داشته باشن.
4. برای نمره دهی، دو قسمت مشخص شده. نمره دهی کابران، نمره دهی ناظرین. نمره دهی کاربران به این صورته که همه ی کاربرا ظرف مدت یک هفته می تونند از 3 تا 10 به عکس ها امتیاز بدن و برای ناظر ارسال کنن. دقت داشته باشید کسانی که در مسابقه شرکت کردن، باید در نمره دهی هم شرکت کنن، وگرنه عکسشون از مسابقه حذف خواهد شد. نمره ی دهی ناظرین هم با دید تخصصی تری، توسط ناظرین صورت می گیره. نکته ای که وجود داره، اینه که هر عکاسی که عکسش سه بار به عنوان عکس برتر دست پیدا کنه، از دور بعد می تونه در نمره دهی ناظرین شرکت کنه.
5. هر هفته، عکس های برتر با توجه به نمره ی کاربران انتخاب میشن و به صورت لینک در لیست اعلام خواهند شد.
6. از فرمت زیر برای قرار دادن عکسهاتون استفاده کنید؛

مسابقه ی شماره ی ...
عکس شماره ی ...
لینک عکس
مکان عکس :
عکاس :
دوربین :

پیشنهادهای خودتون در مورد این مسابقه رو می تونید در اینجا مطرح کنید.

نمایش امضا ...
مخفی کردن امضا ...
۱۴ تیر ۱۳۸۸
پاسخ به: Big Shut-دنیای عکاسی
طرفدار:
- Carles Puyol
گروه:
- کاربران عضو
لوازم عکاسی-1:

1-دوربین:
دوربین ها انواعی دارند.

1- آنالوگ: این نوع از دوربین ها عکس های تهیه شده رو با کیفیت بالا روی نوارهای نگاتیو تثبیت می کنند. مزیت این دوربین ها کیفیت بالای عکس هاست. ایرادی که بر این دوربین ها وارد است شامل امکانات محدود زاویه بندی و نداشتن قابلیت عکس های نامحدود و غیر قابلویرایش بودن عکس ها قبل از ظهور است.

2-دیجیتال: دوربین های دیجیتتال قابلیت زاویه بندی مناسب و دقیق را همراه با قابلیت عکس های نامحدود برای عکاس فراهم می کنند. علاوه بر آن در این دوربین ها قابلیت ویرایش عکس قبل از چاپ را نیز به عکاس ارائه میدهد. کیفیت عکس این نوع دوربین ها به المان های زیادی بستگی دارد که در ادامه توظیح خواهم داد. دوربین های دیجیتال بر سه نوعند:
1-دوربین های دیجیتال معمولی.
2-دوربین های دیجیتال نیمه حرفه ای
3-دوربین های دیجیتال حرفه ای

عوامل دخیل بر کیفیت عکس در دوربین های دیجیتال:
1-دقت دوربین
2-دقت لنز
3-مقدار زوم دیجیتال(انواع زوم: اوپتیکال و دیجیتال)
4-نور محیط
5-مهارت عکاس و...

2-لولزم جانبی:

2-1:لنز ها
2-2:فیلتر ها
2-3:بند گردنی و کیف
2-4:باتری ها
2-5:سه پایه
و...

2-1:لنز ها
لنز ها اصولا بر دو نوع اند: ماکرو و تله. ماکرو برای عکاسی های نزدیک می باشد که فاصله کانونی آن زیاد بوده و دارای زوم کمی می باشد. تله برای عکاسی های دور بوده و دارای زوم قوی و فاصله کانونی زیاد است.لنز هایی که برای عکاسی در زمین فوتبال استفاده می شود از همین نوع هستند. لنز ها اصولا دارای دو عدد در نام مدل خود هستند. بطور مثال لنز 55-18 کنون . در این مدل عدد 18 بیانگر واید یا پهنی و وسعت دید لنز است و 55 بیانگر تله یا برد دور آن می باشد. لنز هایی که فقط از یک عدد تشکیل شده اند شامل لنز های تله می باشند و عدد ارائه شده مقدار برد لنز است.

2-2:فیلتر ها
فیلتر ها در انواع رنگی و معمولی می باشند که مصارف گوناگون دارند. از فیلتر های رنگی برای القای حس خاصی به بیننده استفاده می شود. مثلا برای حس خنکی آب می توان از فیلتر های سبز یا آبی استفاده کرد.
سایر فیلتر ها بیشتر جنبه محافظ را دارند مثلا فیلتر UV فقط یک شیشه ی ساده است که برای محافظت از لنز به کار می رود و قیمت کمی در حدود 4000 تومان دارد.

2-3:بند گردنی و کیف
اگر خدایی نکرده دوربین چندصد هزار تومانی(حداقل) شما از دستتان بیفد چکار می کنید؟
بند گردنی و کیف از ملزومات یک عکاس است.
خودم اول که دوربین خریدم حدود یک هفته ازش استفاده نکردم تا بند و کیفش برسه!

2-4:باتری ها
همراه تمام دوربین ها یک باتری عرضه می شود اما برای استفاده بیشتر از دوربین عکاسان گاهی از باتری های بزرگتر که در زیر دوربین نصب می شوند استفاده می کنند

2-5:سه پایه
سه پایه انواع خاصی دارد که با توجه به وزن دوربین متغیر است.

سایر لوازم مثل: محافظ LCD و دستمال مخصوص لنز و در پوش لنز و ...

نمایش امضا ...
مخفی کردن امضا ...
۱۴ تیر ۱۳۸۸
طرفدار:
- Carles Puyol
گروه:
- کاربران عضو
حتما لازم نیست عکس هاتون با دوربین حرفه ای گرفته بشه. می تونید از دوربین معمولی هم استفاده کنید. خودم اول از یک دوربین معمولی شروع کردم.

نمایش امضا ...
مخفی کردن امضا ...
۱۴ تیر ۱۳۸۸
مهمان_مهمان
البته فکر می کنم SHOT درست باشه ها. :4

۱۴ تیر ۱۳۸۸
پاسخ به: Big Shut - دنیای عکاسی
طرفدار:
- Carles Puyol
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
البته فکر می کنم SHOT درست باشه ها.

shot یا shotter به دکمه ای گفته میشه که با فشار اون عکس گرفته می شه. اما shut در دوربین اسم دوقطعه است که با بسته شدن اون ها عکس برداشت می شه و جنبه داخلی داره. البته این یه اصطلاح کلاسیکه و الان دیگه کاربرد نداره(در دوربین های آنالوگ استفاده می شد) و بیشتر عکاس ها و تعمیرکار ها اطلاعی از اون ندارن.
البته خود شما به زبان انگلیسی خیلی بیشتر از من تسلط دارین.
در دوربین های عصر تیر و کمان () این عمل عکس رو روی صفحه حساس به نور ذخیره می کرد.

باز اگر فکر می کنید درست نیست به من ربطی نداره

نمایش امضا ...
مخفی کردن امضا ...
۱۴ تیر ۱۳۸۸
طرفدار:
- Carles Puyol
گروه:
- کاربران عضو
مسابقه عکاسی با موضوع پدر!

با توجه به اینکه در آستانه میلاد با سعادت امام علی (ع) و روز پدر قرار داریم مسابقه عکاسی با همین مضمون برگذار می شود.
شما می توانید با گرفتن عکس از پدر یا پدربزرگ محترمتان() در این مسابقه شرکت کنید. ملاک تشخیص عکس برتر استفاده از تکنیک های عکاسی و داشتن جنبه هنری می باشد( سعی کنید در عکستان به روز پدر هم اشاره ای داشته باشید. اگرم نشد مهم نیست). ضمنا استفاده از فوتوشاپ برای ترمیم یا تصحیح عکس مجاز نمی باشد.

روز پدر مبارک!

نمایش امضا ...
مخفی کردن امضا ...
۱۴ تیر ۱۳۸۸
مهمان_مهمان
نقل قول
©HO3IN.R نوشته:

نقل قول
البته فکر می کنم SHOT درست باشه ها.

shot یا shotter به دکمه ای گفته میشه که با فشار اون عکس گرفته می شه. اما shut در دوربین اسم دوقطعه است که با بسته شدن اون ها عکس برداشت می شه و جنبه داخلی داره. البته این یه اصطلاح کلاسیکه و الان دیگه کاربرد نداره(در دوربین های آنالوگ استفاده می شد) و بیشتر عکاس ها و تعمیرکار ها اطلاعی از اون ندارن.
البته خود شما به زبان انگلیسی خیلی بیشتر از من تسلط دارین.
در دوربین های عصر تیر و کمان () این عمل عکس رو روی صفحه حساس به نور ذخیره می کرد.

باز اگر فکر می کنید درست نیست به من ربطی نداره

والا من تخصصی در زمینه عکاسی ندارم؛ ادعایی هم ندارم. بیشتر از دوربین دیجیتال معمولی رو فقط تو کاتالوگ و پشت ویترینا دیدم؛ اما شما اسم این سایت ها رو ببینید:
مشاهده لینک
مشاهده لینک
مشاهده لینک
مشاهده لینک
مشاهده لینک

حالا big shut + photo رو سرچ کنید.
البته به من ربطی نداره؛ این جا جزء مملکت ما نیست. اگه هم گفتم فقط به خاطر اسم تاپیک بود.

۱۴ تیر ۱۳۸۸
طرفدار:
- Carles Puyol
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
اگه هم گفتم فقط به خاطر اسم تاپیک بود.

بنده عرض کردم . این shot با اون shut چه فرقی داره!
می دونید که معنیش بستنه و توضیح دادم که در دوربین های خیلی قدیمی وجود داشته. منم بخاطر همین قدیمی بودنش اسم تاپیکو گذاشتم این.
اگه راضی نمیشی می خوای بذارم shot . ولی big shut معنی خاص خودشو داره که با shot هیچ ارتباطی نداره.

نمایش امضا ...
مخفی کردن امضا ...
۱۵ تیر ۱۳۸۸
طرفدار:
- Carles Puyol
گروه:
- کاربران عضو
نقاط طلایی تصویر:
با توجه به شکل زیر نقاط قرمز رنگ را در هر تصویر نقاط طلایی می نامند و عکاسان همیشه سعی می کنند برای تاثیر گذاری تصویر سوژه خود را زیر این نقاط قرار دهند.

لزومی نیست که در هر تصویر تمام نقاط مورد استفاده قرار گیرند. بلکه می توان از یکی از آن ها استفاده نمود. با توجه به معنی و مفهوم عکس گرفته شده بهتر آنست که عوامل دخیل در تصویر شما زیر این نقاط قرار گیرند. این نقاط اصولا بصورت تقریبی مشخص می شوند و امکان اندکی جابجایی در آن ها وجود دارد.
بطور مثال در عکس زیر نقاط پررنگ همین نقاط طلایی هستند. در این عکس تاکید عکاس(اینجانب) بر قبر ها بیش از هر چیز است چون دونقطه را روی قبر ها استفاده کرده است.

این عکس با یک دوربین سایبر شات معمولی گرفته شده(از نوع فکوس مشخص است)

نمایش امضا ...
مخفی کردن امضا ...
۱۵ تیر ۱۳۸۸
نام کاربری: کاتالونیا
پیام: ۶,۲۲۲
عضویت از: ۱۳ شهریور ۱۳۸۷
از: 021
طرفدار:
- مارکو رویس
- یه پرسپولیس، یه ایران!
- اسپانيا - آلمان - آرژانتين
- كریم باقری
- فرانک رايكارد - یورگن کلوپ
گروه:
- کاربران عضو
عکسات باز نمیشن . از سایت های ایرانی عکس هارو آپلود کن!

۱۵ تیر ۱۳۸۸
۱ ۲ ۳ ۴ ... ۱۰۳ >

برو به صفحه
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

اختیارات
شما می‌توانید مطالب را بخوانید.
شما نمی‌توانید عنوان جدید باز کنید.
شما نمی‌توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید.
شما نمی‌توانید نظرسنجی اضافه کنید.
شما نمی‌توانید در نظرسنجی‌ها شرکت کنید.
شما نمی‌توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید.
شما نمی‌توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید.

فعالترین کاربران ماه انجمن
فعالیترین کاربران سایت
اعضای جدید سایت
جدیدترین اعضای فعال
تعداد کل اعضای سایت
اعضای فعال
۱۷,۹۲۸
اعضای غیر فعال
۱۴,۳۶۳
تعداد کل اعضاء
۳۲,۲۹۱
پیام‌های جدید
بحث آزاد در مورد بارسا
انجمن عاشقان آب‍ی و اناری
۵۸,۱۹۴ پاسخ
۸,۲۵۴,۱۳۴ بازدید
۱ روز قبل
forca barca
مباحث علمی و پزشکی
انجمن علمی و کاربردی
۱,۵۴۶ پاسخ
۷۳۸,۸۷۵ بازدید
۱۵ روز قبل
dr-peymanzandi
مســابــقـه جــــذاب ۲۰ ســــوالـــــــــــــــــــی
انجمن سرگرمی
۲۳,۶۵۷ پاسخ
۲,۱۶۵,۳۹۶ بازدید
۱۶ روز قبل
FC BARCELONA
هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
انجمن مباحث آزاد
۷۶,۴۸۴ پاسخ
۱۱,۴۸۷,۲۴۰ بازدید
۱۷ روز قبل
رویا
علمی/تلفن هوشمند/تبلت/فناوری
انجمن علمی و کاربردی
۲,۴۱۸ پاسخ
۴۳۳,۴۶۶ بازدید
۱ ماه قبل
jack jinhal
برای آشنایی خودتون رو معرفی کنید!
انجمن مباحث آزاد
۷,۶۴۲ پاسخ
۱,۲۱۷,۶۹۴ بازدید
۵ ماه قبل
مهسا
اسطوره های بارسا
انجمن بازیکنان
۳۴۳ پاسخ
۸۴,۱۶۳ بازدید
۵ ماه قبل
jalebamooz
جام جهانی ۲۰۲۲
انجمن فوتبال ملی
۲۲ پاسخ
۱,۸۰۸ بازدید
۹ ماه قبل
phaidyme
تغییرات سایت
انجمن اتاق گفتگوی اعضاء و ناظران
۱,۵۵۷ پاسخ
۲۷۳,۹۳۱ بازدید
۱۰ ماه قبل
یا لثارات الحسن
حاضرین در سایت
۲۴۵ کاربر آنلاین است. (۱۶۰ کاربر در حال مشاهده تالار گفتمان)

عضو: ۰
مهمان: ۲۴۵

ادامه...
هرگونه کپی برداری از مطالب این سایت، تنها با ذکر نام «اف سی بارسلونا دات آی آر» مجاز است!