به اولین سایت تخصصی هواداران بارسلونا در ایران خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات سایت، ثبت نام کنید و یا با نام کاربری خود وارد شوید!

شناسه کاربری:
کلمه عبور:
ورود خودکار

نحوه فعالیت در انجمن‌های سایت
دوستان عزیز توجه کنید که تا زمانی که با نام کاربری خود وارد نشده باشید، تنها می‌توانید به مشاهده مطالب انجمن‌ها بپردازید و امکان ارسال پیام را نخواهید داشت. در صورتی که تمایل دارید در مباحث انجمن‌های سایت شرکت نمایید، در سایت عضو شده و با نام کاربری خود وارد شوید.

پیشنهاد می‌کنیم که قبل از هر چیز، با مراجعه به انجمن قوانین و شرح وظایف ضمن مطالعه قوانین سایت، با نحوه اداره و گروه‌های فعال در سایت و همچنین شرح وظایف و اختیارات آنها آشنا شوید. به علاوه دوستان عزیز بهتر است قبل از آغاز فعالیت در انجمن‌ها، ابتدا خود را در تاپیک برای آشنایی (معرفی اعضاء) معرفی نمایند تا عزیزان حاضر در انجمن بیشتر با یکدیگر آشنا شوند.

همچنین در صورتی که تمایل دارید در یکی از گروه‌های کاربری جهت مشارکت در فعالیت‌های سایت عضو شوید و ما را در تهیه مطالب مورد نیاز سایت یاری نمایید، به تاپیک اعلام آمادگی برای مشارکت در فعالیت‌های سایت مراجعه نموده و علائق و توانایی های خود را مطرح نمایید.
تاپیک‌های مهم انجمن
در حال دیدن این عنوان: ۱۲ کاربر مهمان
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

پاسخ به: هرچه می خواهد دل تنگت بگو ...
نام کاربری: lovebarcelona
پیام: ۱,۱۴۴
عضویت از: ۱۶ مرداد ۱۳۸۶
از: پيش شيطان تو سياره ي سرخ
گروه:
- كاربران بلاک شده
نقل قول
قضاوت کردن گروهی و تعمیم دادن خودش از مصادیق جهله.

مولا علی فرموده بر روی خصائل نیکو تعصب داشته باشید. تعصب، غیرت و چیزایی مثل این، ناقض عقل نیست، بلکه در کنارش محکم کننده اراده و باور و مقاوم در برابر انحرافه.

کسی که خدا رو با منطق پذیرفته، هرگز خودش رو گوشت جلوی گلوله نمی کنه، اگرچه به خوبی به امتیازات شهادت آگاهه.

خدا رو شکر که تعصب دینی، هرگز از ناحیه عقل قابل تهدید و تکذیب نیس

تعصب چيست؟

تعصب که در زبان عربي به آن عصبيت مي گويند به معناي حمايت کردن خارج از حق و انصاف از خود يا چيزي ديگر که به خود انسان نسبت دارد مانند دين، مال، قبيله، شهر، شغل، صنعت و امثال اين ها. انسان ممکن است علاوه بر وطن و آب و خاک، در مورد شغل خود نيز تعصب داشته باشد. عصبيت حمايتي است که از حق تجاوز کرده، انصاف را از دست داده و به باطل داخل مي شود. در عصبيت حمايتي مطرح است که شرعاً خوب نيست.
امام سجاد عليه السلام فرمود: تعصب آن است که بدهاي قبيله خود را بهتر از نيکان قبيله ديگر ببيند. تعصب آن نيست که کسي قبيله خود را دوست داشته باشد وليکن [تعصب] آن است که قبيله خود را کمک نمايد بر ظلم.( اصول کافي، ج2، ص308، ح7 به نقل از معراج السعادة)
تعصب در دين ممکن است به اين باشد که انسان دفاع بي جا و غير واقع از دين کند. نسبت دادن برخي امور به دين از روي تعصب و ... نيز از موارد تعصب در دين است.
از اين صفت ناپسند بايد دوري کرد زيرا قدرت تفکر و حق طلبي را از انسان مي گيرد. انسان را به ورطه دفاع بي جا کشانده و او را نابود مي سازد. پيامبر اکرم صلي الله عليه و آله و سلم مي فرمايد: هر که به قدر حبه خردلي عصبيت در دل او باشد خدا در روز قيامت او را با اعراب جاهليت بر خواهد انگيخت.( همان، ح3)

امام موسی کاظم فرمودند: از كبر و خودخواهي بپرهيز ، كه هر كسي در دلش به اندازه دانه اي كبر باشد ، داخل بهشت نمي شود.
و فرمودند : كليد نابودي كل ايمان ، كبر است!

خدا پر داد تا پرواز باشد
گلویی داد تا آواز باشد
خدا میخواست باغ آسمانها
به روی ما همیشه باز باشد

نمایش امضا ...
مخفی کردن امضا ...
۱۸ دی ۱۳۸۸
نام کاربری: Sack.Boy
پیام: ۱,۱۵۵
عضویت از: ۲۰ مهر ۱۳۸۷
گروه:
- کاربران عضو
بحث تعصبه!تعصب تو هر زمینه ای بده...توی هر زمینه ای...مثلا کسایی که قمه زنی میکنن...این کارا از روی تعصب زیاده...شاید تعصب زیاد این افراد به اماماست که باعث شده به چنین طرز تفکری برسن!خدا شفاشون بده...

لطافت زیبای گل در زیر انگشت های تشریح می پژمرد!آه که عقل این ها را نمی فهمد!این حصار فکر تو اندازه ی من نیست
نمایش امضا ...
مخفی کردن امضا ...
۱۸ دی ۱۳۸۸
مهمان_مهمان
نقل قول
benjamin نوشته:

به نظر من این عده مخالف اصل دین و انقلاب کلا از سبز ها جدان! این ها یه گروه سومن که اومدن از فرصت استفاده میکنن و عکس امام رو پاره میکنن و به حرمت مقدسات حمله ور شدن.

اون اوایل، من هم کمی این احتمال رو می دادم. اوایل یعنی حداقل دو ماه قبل از انتخابات؛ چون اینا قدم به قدم رفتن جلو.
یه قانون شکن، توی خیابون یه طرفه، نمیاد خلاف جهت حرکت کنه، بلکه مسیر انحرافی می ره.

دیدیم که این فرقه، در مورد کله غاز و گل پیاز بیانیه می دن، اما یه جمله نمی گن ما از اینا جداییم!

نقل قول
رهبر هم گفته نسبت دادن سبز ها به اونور اشتباس! این ها هم افرادی از همین نظامن!

این حرف مال کی هست؟ مال امروز؟!
رهبر هم سیر دین رو رفت؛ اول با امر به معروف و نهی از منکر! اول با ملایمت، اول جذب، حرف از روی عقل و نه خشم! اسلام از همون اول با شمشیر آخته نمیره جلو!
اما متاسفانه، اینا رو حتی با طلحه و زبیر هم نمی شه مقایسه کرد.

نقل قول
صدا و سیما واقعا عجیب و غریب حرفای این سران غرب رو ترجمه میکنه! اوباما میگه امیدوارم موضوع ایران کامل حل بشه و در نهایت مردم ایران اوضاع کشورشون رو آروم کنن! اینجا ترجمه میکنن باراک اوباما بار دیگر از اغتشاتشگران حمایت کرد و آنها را مردم ایران خواند! صدای آمریکا هم یه برنامه داره به اسم پارازیت که دست کمی از 20:30 اینور نداره!!

اوباما نگران کشور منه؟!
اوباما می خواد مسائل کشور من حل بشه؟! ببخشید ولی به گور باباش خندیده!
اوباما می خواد اوضاع ایران آروم بشه؟! کدوم آرامش؟ همون آرامشی که برای یمن به ارمغان آورد؟ یا اون آرامشی که در بیشتر کردنش برای مردم عراق کم نذاشت؟
این جمله ش، یعنی امیدواره ایران هم روزی چکمه لیس امریکا شه مثل امارات؛ چرا؟ چون هرگز جرات نمی کنه به این خاک نگاه چپ کنه.

یه پرانتز باز کنم و این حرف رو که قبلا هم زدم، بازم بگم؛ این امریکایی ها، همونایین که وقتی پاشون رو گذاشتن به این سرزمین، مردم بومیش که به استقبالشون اومده بودن رو قتل عام کردن، آویزرون کردن و سوزوندن و در نهایت گفتن که: «این لطف ما، مردم متمدن، به شما مردم وحشی بوده که اصلاح نژادتون کردیم!»
شما به من بگید، بومی های امریکا، غیر متمدن بودن که از اینا استقبال کردن؟
و به من هم نگید که این مال گذشته بوده؛ عراق که مال گذشته نیست!
تو تمام تاریخ، یه نمونه برای من بیارید، که امریکا سنگ کشورای دیگه رو بی طمع به سینه زده باشه؛ فقط یه نمونه! (مثال برعکس بخواین، من تاریخ امریکا کم نخوندم؛ حتی تو تاریخ ادبیاتشون هم از این مثال های استعمار و انحصار طلبی کم نیست.)

نقل قول
بحث تعصبه!تعصب تو هر زمینه ای بده...توی هر زمینه ای...مثلا کسایی که قمه زنی میکنن...این کارا از روی تعصب زیاده...شاید تعصب زیاد این افراد به اماماست که باعث شده به چنین طرز تفکری برسن!خدا شفاشون بده...

اون تعصب نیست؛ خرافه هست.
من نمی دونم چرا اصرار دارید همه چیز رو با هم درهم آمیزید! مسلما هیچ کدوم از ما حرف از تعصب کورکورانه نزدیم.
زمانی بود که عده ای، واقعا از خود بیخود می شدن از شدت غم و قمه زدن از اینجا ریشه گرفت؛ اما حساب اونا با افراطیون همیشه جدا بوده و این چیزیه که من سعی دارم بگم.
متاسفانه، یکی از بزرگترین مشکلات بعضیا، اینه که احادیث رو اینجا و اونجا می شنون و ذکر می کنن و اصلا «شان حدیث» و شرایط زمانی و مکانی و ... رو در نظر نمی گیرن! یا مثلا معنی لغوی کلمه رو به جای معنی اون کلمه توی یه چهارچوب معنایی (context) خاص، میارن.

نقل قول
کسی که خدا رو با منطق پذیرفته، هرگز خودش رو گوشت جلوی گلوله نمی کنه، اگرچه به خوبی به امتیازات شهادت آگاهه.

و این همون باور و تعصب درست هست که در مقابل خرافه و انحراف و تعصب کورکورانه قرار می گیره.

۱۸ دی ۱۳۸۸
گروه:
- كاربران بلاک شده
ما همان گوساله پرستان دوره ي موسي هستيم و با همان تعصب ، اين بار بجاي گوساله ، دين را (بجاي خدا) ميپرستيم!

نمایش امضا ...
مخفی کردن امضا ...
۱۸ دی ۱۳۸۸
The Emperor
نام کاربری: Lucho.The.Great
نام تیم: بارسلونا
پیام: ۶۱,۶۱۶
عضویت از: ۱۴ مرداد ۱۳۸۴
از: تهران
طرفدار:
- بویان کرکیچ
- یوهان کرویف
- پرسپولیس
- اسپانیا، آرژانتین
- احمد عابدزاده، کریم باقری
- فرانک ریکارد
- افشین امپراطور
گروه:
- لیگ فانتزی
- کاربران عضو
- مدیران کل
افتخارات
نقل قول
benjamin نوشته:

به نظر من این عده مخالف اصل دین و انقلاب کلا از سبز ها جدان! این ها یه گروه سومن که اومدن از فرصت استفاده میکنن و عکس امام رو پاره میکنن و به حرمت مقدسات حمله ور شدن.

اول باید بگم حرف های شما سفسطه وار بود و به قولی سعی کردی یه چیزی بگی که نه سیخ بسوزه نه کباب، اما سیاست نه سیخ بسوزه نه کباب تو مکتب دین نداریم!

امام علی هم توی جنگ کشته می داد، معاویه هم کشته می داد، اما میشه گفت: خب اینا که کشته دادن، اونا که کشته دادن، این که میگه من حقم، اونم میگه من حقم، این وریا به اون وریا فحش میدن، اون وریا به این وریا ... خب پس هر دو طرف عین همن، باید کنار هم با مسالمت زندگی کنن ...

این تفکر رو نه تنها اسلام، که کمونیستم و امپریالیسم و هر مکتب کوفت و زهرمار دیگه هم قبول نداره. پر واضحه که علی کجا، معاویه کجا، حکومت علی کجا، حکومت معاویه کجا، کشته سپاه علی کجا، کشته سپاه معاویه کجا ...

البته من نمی خوام خدای نکرده کسی رو با مولا مقایسه کنم، فقط خواستم بگم این استدلال شما باطله، و این ماجرا از داستان اختلاف نظر و انتقاد و احزاب مختلف و ... گذشته و تبدیل شده به صف کشی سپاه علی (طرفدارای دین) و سپاه معاویه (دشمنای قسم خورده دین). حالا اگه کسی این وسط بخواد بگه هرکس حرف خودش رو داره و نباید حق رو به کسی داد، باید سوال و جوابش رو اون ور پس بده که اونم دیگه جای برگشت نداره. چون بزرگترین چالش زندگی هر آدم اینه که بتونه حق رو (حتی اگر نسبی باشه) بشناسه و در مقام دفاع از اون بر بیاد. کل یوم عاشورا یه شعار نیست که روی پارچه ها بنویسن عزاداری خوشگل بشه، یه واقعیت کاملا دارای مصداق هر روزه س. کسی که امروز از توهین به ساحت عاشورا اعلام برائت نمی کنه، اگه اون روز هم بود، قرآن خوندن شمر و عمر سعد رو بهونه رسیدن به حکومت ری قرار می داد!

گفتی این عده دشمن دین از حزب فلان جدان، من میگم شما یه آدم مذهبی معتقد هستی، کسی میاد به اسم شما تو ملا عام، به دین حتاکی می کنه، آیا نمیای از خودت دفاع کنی؟ آیا بینهایت عصبی نمیشی و برای حفظ شانت نمیای اونا رو با شدیدترین لفظ محکوم کنی و اعلام برائت کنی؟ ... بله ما هم اوایل اینطور فکر می کردیم که آقایون بازیچه شدن، اما وقتی این سکوت رو دیدیم، دیدیم که نه، انگار چندان هم بی خبر نبودن که چی قراره بشه! بله بین اینها مذهبی و معتقد هم بوده، اما مال زمانی بود که حرف خط امام و ارزش های انقلاب بود، نه زمانی که به پاره کردن پرچم سید الشهدا کشید.

در مورد رسانه های اونوری گفتی، دیگه ملا نصر الدین هم می دونه که اونا براشون سر سوزن فرق نداره اینجا کی راس حکومت باشه و اصل حکومت چی باشه و ... اونا کیسه دوختن برای دلارهای آمریکا و به ریش همه هم می خندن. ساده لوح اون کسیه که پای این حرفا می شینه و ساده لوح تر اونکه تاثیر همی می گیره!

در مورد اونکه گفتی صدا و سیما حرفای اوباما رو تحریف می کنه، واقعا خندم گرفت! کار سختی نیست، حرفای اوباما رو تو همین سایت یاهو هم می نویسه، وقتی میری میلتو چک کنی بخون. واقعا این دیگه از اون حرفا بود که این وسط سعی کردی یه رفع اتهامی هم از اوباما بکنی!

اینکه از بیانیه های فلان کس استنباط کردی که دعوت به آرامش کرده هم واقعا جالبه، لابد اصلش به زبان اوگاندایی بوده و ترجمه ش تحریف شده، و گرنه اونچه که ما دیدیم، حتی این آخری، فقط به قصد جری کردن و تحریک کردن ملت بوده و من نمی دونم جملاتی مثل «من افتخار می کنم جزو شهدای راه حماقت باشم ...» چطوری می تونه دعوت به آرامش باشه! به علاوه، ایشون اصلا مهره ای نیست و وجاهتی نداره که درخواست اصلاح در قانون اساسی و ساختارهای جامعه رو داشته باشه، این حرفا هم فقط برای اینه که خودشون خوب فهمیدن به مهره های سوخته تبدیل شدن.

این نزاع، از همون 8 سال سیاه حکومت اصلاح طلب، نزاع ارزش های دینی و ارزش های غربی بود. تفکر تعظیم در برابر غرب، نه در حرف که در عمل از بزرگترین مختصات حزب فلان ه. همون طور که در دوران سیاه ریاست جمهوری اون وطن فروش هم اتفاقات بسیاری از این دست افتاد که فقط سرسپردگی اونها رو به غرب و دم تکون دادنشون رو در برابر ارباب های غربی نشون داد.

این نه تفکر اسلامه، نه غیرت ایرانی این رو می پذیره و شما مطمئن باش چنین تفکری خیلی زودتر از اونچه فکرش رو بکنه به گورستان تاریخ فرستاده میشه و هرگز مجال همزیستی رو پیدا نمی کنه، چون حداقل های عده ای خواص رو با زیرساخت های هزار ساله این کشور اشتباه گرفته!

عمری است دخیلم به ضریحی که نداری...

۱۸ دی ۱۳۸۸
گروه:
- كاربران بلاک شده
جالبه خودمونو دين دار ميدونيم ،‌ولي از همين در گوش ما سايت هايي ساخته شده ، كه دارن قرآنو زير سؤال ميبرن ، ميگن قرآن تحريف شده ، اشكال داره و...

اين سايتا با دليلاي غير منطقي و داشتن كمبود علم ، قرآنو زير سؤال ميبرن! تو ايران هر سايتي كه ذره اي عليه سياست كشور متني بنويسه درجا فيلتر ميشه ، ولي چنين سايت هايي بدون فيلتر ، جالبه! بعدشم ، قديم علماي ما مثل ابن سينا ، فارابي ، ملا صدرا و... همه علم روز پزشكي ، نجوم و... رو داشتن ، امروزه چي؟؟ فقط همه به قرآن و احاديثو چيزايي كه پيامبر گفت اكتفا ميكنن ، درسته اونا هم تو زندگي واجبه ولي زندگي فقط همين چيزا نيست!

نمایش امضا ...
مخفی کردن امضا ...
۱۹ دی ۱۳۸۸
نام کاربری: S&M&M
پیام: ۱,۸۹۲
عضویت از: ۶ اسفند ۱۳۸۶
از: ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
البته من نمی خوام خدای نکرده کسی رو با مولا مقایسه کنم

جاي شكرش باقيه
چون همون روز چهارشنبه تو تظاهرات انقلاب اين شعار رو چندين بار كل ملت تكرار كردن

خامنه اي علي روزگار است // مرگ بر اين خوارج نهروان

بهتره بحث رو بذاريد كنار
اين همه جنجال تا دهه فجر تمومه
اغتشاش گر هايي كه دستگير شدن به اعدام دارن محكوم ميشن (نگفتم حقشون نيست! با اين كه عقيده خودم انيه حقشون نيست) بعدشم دهه فجر عفو رهبري ميخورن آزاد ميشن ديگه همه چي تموم ميشه(اگه نشه وضع كشور بدتر از اين هم ميشه!)

يه چيزي رو هم ميگم 100% مختاريد ردش كنيد
روز عاشورا تا پل كالج كه بسيجيا (نه گارد) با آجر به سمت مردم نه ببخشيد همون اغتشاش گرا آجر پرت كردن فقط مردم يا حسين ميگفتن!حتي مير حسينشم نميگفتن
اينو من به هركي گفتم قبول نكردمعلم ديني ما هم كه كلهم بسيجياي مدرسه قبولش دارن گفت منم همونجا بود هيئتمون و رفتم و ديدم!
بعد از اين قضيه شعار ها برگشت! و تا جايي كه من ديدم هيچوقت كسي نيومد پرچم اما حسينو بگيره آتشي بزنه! هيچكس نرفت يه حسينيه آتيش بزنه! تا جايي كه من مطمئنم يه ساختمون بود كه اونم اصلآ ساختمون حسينيه نبود!
هرچند كه اين شعاراي بعد از شروع درگيري هارو توجيهي براش ندارم!!! و قبول ميكنم كه نبايد همچون چيزايي گفته ميشد
منتهي يه سري آدم كه باشن تو اني قضيه يهو بگن آقا مرگ بر اصل ولايت فقيه
تو هم كه تو اون موقعيتي ميبيني دارن ميان سمتت جو ميگيرتت ميگي!
بازم ميگم توجيه نيست !

همين ديگه خيلي حرف داشتم بخصوص راجع به حرفهاي سردار رادان (عدم استفاده از اسلحه حتمآ نيروهاي لباس ضخصي جر گارد نيستن!!!!!!) و زير گرفتن مردم توسط آشوب گرا!
كه ديگه فكر كنم همه ميدونيد ! هرچند كه بعضي دوستان ميگن همش دورغه قسم هم بخوريم ---> آدم منافق بي دين قسم خوردنش راسته!؟؟؟؟

۱۹ دی ۱۳۸۸
نام کاربری: Don.Andres
پیام: ۱,۲۹۱
عضویت از: ۳۱ تیر ۱۳۸۷
طرفدار:
- پرسپوليس
- اسپانيا ،‌آرژانتين
- فرانك رايكارد،‌ پپ گوارديولا، لوئیز انریکه
گروه:
- کاربران عضو
والا من از دیشب دارم میپرم بالا پایین که این رو واسه پی به من میگین؟!

نقل قول
شما به من بگید، بومی های امریکا، غیر متمدن بودن که از اینا استقبال کردن؟
و به من هم نگید که این مال گذشته بوده؛ عراق که مال گذشته نیست!
تو تمام تاریخ، یه نمونه برای من بیارید، که امریکا سنگ کشورای دیگه رو بی طمع به سینه زده باشه؛ فقط یه نمونه! (مثال برعکس بخواین، من تاریخ امریکا کم نخوندم؛ حتی تو تاریخ ادبیاتشون هم از این مثال های استعمار و انحصار طلبی کم نیست.)

به من چه آخه؟! من یه حرف از یه نفر نوشتم و گفتم این گونه در تلوزیون بیان شده! شما به موضوع نوشته من اصلا توجه نکردین گویا !
ببخشید مگه من از اون اسکلت سیاه پوست لوگوش حمایت کردم؟ مگه من گفتم که حرف اوباما خیلی خوب بوده و خیلی به فکر کشور منه؟! بحث من فقط روی بعضی از ترجمه های عجیب صداوسیماس نه محتوای حرفی که اونها میزنن! من از حرف کسی حمایت نکردم و از دلسوزی اون ها هم به وجد نیومدم خوشبختانه!

عراق هم بله متاسفانه از شاهکارهای بوشه‎!‎ گندی که اون 7 سال بالا آورده رو قراره که این بیاد جمع کنه! ببینیم چه میکنه! قطعا نمیشه انتظار داشت 1 سال اومده بیاد یه جنگ به این عظمت رو جمع کنه! البته این هم شعار میده! امیدوارم شعار رو جدی بگیره و فقط در حد حرف باقی نمونه!

نقل قول
سعی کردی یه چیزی بگی که نه سیخ بسوزه نه کباب

ولی گوجه ها رو سوزوندم
من هیچ وقت نمیگم و نگفتم هر دو طرف عین همن! یه عده هستن که مطلقا باطلن! با اونها باید مبارزه کرد.این درست...ولی یه عده کثیر دیگه ارزش این رو دارن که بهشون احترام گذاشت!نه اینکه کل 15 میلیون سبز رو گفت علف هرز و منافق و ...

به هر حال شرایط امروز کشور طوریه که به نظر من در حال حاضر خوابیدن این اوضاع بهترین کاره! چون این شرایط واسه یه سری مارمولک شرایط سوء استفاده ایجاد کرده. تو آمریکا رضا پهلوی روز در میون 50 نفرو جمه میکنه شعار میده که من تلاش میکنم که ایرانی آزاد بسازم و آزادی رو به ایران بیارم که آزادی این است و آزادی چیز خوبی است و ایرانی آزاد و مردم آزاد و تفکر آزاد که آزادی آزاده است!! از یه طرف دیگه فردی نصف سیبیل که با حجاب کامل از کشور فرار کرده رفته لیسندگی هم میگه میخوام برگردم!! البته دیگه با حجاب برنمیگرده
کلا سوژه شده اوضاع واسه یه عده دیگه که واسه خودشون نقشه کشی کنن! آروم بگیره اوضاع برای همه بهتر است!

نقل قول
گفتی این عده دشمن دین از حزب فلان جدان، من میگم شما یه آدم مذهبی معتقد هستی، کسی میاد به اسم شما تو ملا عام، به دین حتاکی می کنه، آیا نمیای از خودت دفاع کنی؟ آیا بینهایت عصبی نمیشی و برای حفظ شانت نمیای اونا رو با شدیدترین لفظ محکوم کنی و اعلام برائت کنی؟

بله اگه چنین بشه آفاق را سوزم به آهی!! سکوت اونها اشتباه بود! ولی بعد از 1400 سال هم یه رژیم پیدا شده که تو روز عاشورا مردم رو زیر ماشین له کرده و آدم کشته و اعلام کردن ترور مشکوک توسط منافقان! این خواهر زاده ی میر اخبار اعلام کرد جزو حرمت شکنان نبوده و در محل دیگه ای بوده. پریروز هم از بیت رهبری نماینده ای به منزل خوانواده اش رفتن و دلجویی کردن و گفتن احتمال اینکه شهید اعلام بشه زیاده! 50 تا فیلم داره پخش میشه که سربازان گمنام امام زمان( information) اسلحه به دست دارن تیر اندازی میکنن اونوقت اعلام میشه که هیییچ یک از نیرو های ما اسلحه نداشتن و تیر اندازی صورت نگرفته بلکه کار منافقان بوده! ( پسر عمع خود من خونش تو یکی از همین خیابون ها بوده. پسر عموم هم همین طور و اینها رو چشمشون دیدن. فیلماشم اتفاقا واسم فرستادن.)جدا از اون ده ها فیلم در رفته که ماموران تیر اندازی میکنن! ماشین ها و موتور سیکلت ها رو میشکونن و آتیش میزنن. اموال عمومی رو خراب میکنن . اونوقت اعلام میشه اغتشاشگران شهر رو نابود کردن! بله یه سری اوباش این کار ها رو هم کردن منکر این نیستم ولی من ده ها فیلم دیدم که ماموران خودمون هم تیر اندازی میکنن ( خوب این تیر ها به یکی میخوره دیگه!) هم اموال عمومی رو نابود میکنن! چرا؟ واسه اینکه تو تلوزیون پخش کنن تا یه بهانه واسه برقراری حکومت نظامی مواقع حساس داشته باشن!
سرکوب تظاهرات کننده ها ( از اون اوباشی که گفتم فاکتور بگیرین) توسط گاز اشک آور و باتوم کار اشتباهی بود.همین باعث تحریک مردم و خشم اونها میشه! هر دو جناح اشتباهات غیر قابل انکار و بزرگی دارن!
شما میخواین راه حق رو انتخاب کنید این خیلی خوبه و اتفاقا من هم قبول دارم نیت شما رو. ولی حزبی که از اون طریق به این هدف میخواین برسین رو هرگز!
این وسط بنده نمیتونم یکی از این 2 جناح رو به عنوان حق انتخاب کنم! هیچ کدوم از این 2 جناح رو کامل انتخاب نمیکنم! جدا از بحث حوادث اخیر من جایی زندگی میکنم که از وضع بدبختی مردم هر روز که میرم بیرون بغض توی گلومه و هزار تا لعن و نفرین واسه افرادی که نام نمیبرم میفرستم ( نه من همه مردم اینجا ) به خاطر این ظلمی که میکنن! من نمیتوم این ستم هایی که به مردمم میشه رو ببینم و طرفداری هم بکنم از اینها! تو 20 سال اخیر 12 تا مولوی سنی اعدام شدن! به دلیل اینکه فقط خواستن عقایدشون رو بگن! من از این بلوچ های پر چرک پاکستانی خوشم نمیاد ولی از اینکه جون یه انسان گرفته بشه به خاطر طرز فکرش و عقاید مذهبیش ... فقیر ترین و محروم ترین و بدبخت ترین مردم ایران تو این استانن! بیاین زاهدان من شما رو تا شعاع 100 کیلومتری شهر زاهدان مرکز استان میگردونم! باور کنید تو مدارس 20 کیلومتری زاهدان مرکز استان! حتی دستشویی ندارن بچه ها!!!!! چه رسد به جاهای دیگه ی پهناورترین استان کشور!!! خدا رو شکر من زندگی راحتی از نظر مالی و آرامش دارم ولی بیشتر مردم بدبخت و بیچارن!

اون آخوند روباه وطن فروش هم بله روباه بزرگیه! هم با لباس روحانی میشه دیدش هم با لباس عادی هم با کت شلوار کروات! هم با رهبر دست میده هم با نخست وزیر اسرائیل!!! (جدی میگم این رو نمیدونم میدونین یا نه که این مردک تو مراسم خاکسپاری پاپ قبلی با نخست وزیر اسرائیل دست داده و احوال پرسی هم کرده!) اون هم ستم های بزرگی در حق مردم این منطقه داشته!

نقل قول
این حرف مال کی هست؟ مال امروز؟!
رهبر هم سیر دین رو رفت؛ اول با امر به معروف و نهی از منکر! اول با ملایمت، اول جذب، حرف از روی عقل و نه خشم! اسلام از همون اول با شمشیر آخته نمیره جلو!
اما متاسفانه، اینا رو حتی با طلحه و زبیر هم نمی شه مقایسه کرد.

نه مال همون نمازجمعه اول بعد از انتخابات : " نسبت دادن این حوادث به خارج از کشور حرف اشتباهیست.آنها غلطمیکنند این حرف رو میزنند!" 2_3 بار بعدش هم محمود دوباره گفت اینها عوامل بیگانگان هستند هر بار هم رهبر تو مجالس دیگه تاکید داشت که خیر اینگونه نیست...

۱۹ دی ۱۳۸۸
نام کاربری: Don.Andres
پیام: ۱,۲۹۱
عضویت از: ۳۱ تیر ۱۳۸۷
طرفدار:
- پرسپوليس
- اسپانيا ،‌آرژانتين
- فرانك رايكارد،‌ پپ گوارديولا، لوئیز انریکه
گروه:
- کاربران عضو
این مطلب جالب بود :

تنبلي اجتماعي ايرانيان
دکتر محمدرضا جوادي يگانه*
نتايج تحقيق تطبيقي نشان مي‌دهد که ميزان تنبلي ايرانيان از متوسط جهاني بيشتر است و تنها کشورهاي عربي و آفريقايي هستند که بيش از ايرانيان دچار تنبلي هستند.

در بُن بيشتر مشکلات ايرانيان و مشخصه‌هايي که کم و بيش، از آنها با عنوان آسيب‌هاي فرهنگي و يا اجتماعي ياد مي‌کنند، خصوصيتي اخلاقي را مشاهده مي‌کنيم که به اعتقاد برخي از صاحب‌نظران، بسياري از ويژگي‌هاي نامطلوب ما بر روي آن سوار شده است و در فرهنگ و خصلت جمعي ما بسيار ريشه دارد. اين خصوصيت اخلاقي، تنبلي اجتماعي است که بسياري از عادات فرهنگي و صفات اجتماعي ما از آن مايه مي‌گيرند و تغذيه مي‌کنند. اين مساله تا بدانجا مهم است که رهبر انقلاب در سخنراني روز اول فروردين از «تنبلي اجتماعي» به عنوان «دشمن دروني ايرانيان» نام برده و تأکيد کرده بودند: «تنبلي، نشاط کار نداشتن، نااميدي، خودخواهي‌هاي افراطي، بدبين بودن به ديگران، بدبين بودن به آينده، نداشتن اعتماد به خود (به شخص خود و نه به ملت خود) بيماري است».

در همين راستا رئيس مجلس شوراي اسلامي در روز شنبه ۲۹ ارديبهشت، در نطق پيش از دستور مجلس مي‌گويد: «عده‌اي شب و روز درس مي‌خوانند که بعداً مجبور نشوند کار کنند. ما از حيث فرهنگ کار در کشور مشکل داريم. در کشور ما فرهنگ يقه سفيدي پذيرفته شده است. اين که آدم درس مي‌خواند تا کار نکند و هر کسي درس نخواند کار کند... اتلاف وقت در فرهنگ ما يک امر عادي شده است و فرار کردن از کار و زحمت يک نوع زرنگي است، قبلاً به کسي زرنگ مي‌گفتند که بيشتر کار کند، ولي الآن کسي از زير کار در برود زرنگ است» (خبرگزاري مهر، 1386) اين توجه رهبر انقلاب و ديگر مقامات کشور نسبت به خصايص اخلاقي منفي ايرانيان و مخصوصا «تنبلي اجتماعي» نشان از «مساله بودن» اين امر در جامعه ما دارد.

آنچه روشن است «تنبلي اجتماعي» يکي از مهمترين ويژگي‌هاي رفتاري ناپسند ايرانيان است. اين مساله بويژه در عدم تمايل به درس خواندن در مدارس و دانشگاه‌ها، و در کار اداري کارمندان، و در ميزان بالاي تماشاي تلويزيون در ايران به جاي کتابخواني، و در تمايل زياد به استخدام در دستگاه دولتي و عدم تمايل براي کسب تخصص و مهارت و کارآفريني، در وجود تعطيلي فراوان سالانه، در پديده‌اي به نام بين التعطيلين، و در موارد فراوان ديگر موجود است. همين شيوع و گستردگي آسيب‌هاي اجتماعي «تنبلي اجتماعي» نشان از اهميت ريشه يابي و تبيين دقيق اين خصلت فرهنگي ايرانيان است.
اهميت مساله تنبلي اجتماعي و نيز فقدان تحقيقات قبلي در اين باره، انجام پژوهشي مقدماتي در اين باب را ضروري ساخت، تا بتوان مانند ساير خلقيات منفي، به بررسي يکپارچه آنها پرداخت. به همين منظور پژوهشي با عنوان تنبلي اجتماعي علل، پيامدها و راهکارها در کميسيون اجتماعي دبيرخانه شوراي عالي انقلاب فرهنگي مورد مطالعه قرار گرفت.

در اين پژوهش به دنبال اين بوديم که اولا ميزان و نوع تنبلي اجتماعي را بدست آوريم، تا معين شود که در ايران با چه نوعي از تنبلي روبرو هستيم: تنبلي در سطح فردي و بر پايه دلايل شخصيتي، يا تنبلي در سطح فردي و بر پايه دلايل اجتماعي، و يا اينکه مساله اساسا در سطح ساختاري و کلان است و تنبلي بيش از آنکه فردي باشد اجتماعي قلمداد شود. ثانيا علل و عوامل موثر بر آن را شناسايي شود و در نهايت بر اساس يافته‌هاي دو بخش قبلي، راهکارهايي براي تخفيف اين مساله در سطوح مختلف در ايران پيشنهاد شود.

پژوهش‌ها و تببين‌هاي فراواني درباره علل پايين بودن ميزان عام گرايي، فردگرايي افراطي، عدم مراعات حقوق شهروندي، تخلفات رانندگي، پايين بودن ميزان بهره وري، عدم اقبال به تحصيل، گسترش بازاريابي‌هاي شبکه‌اي و... انجام شده است. همچنين موسسات و ارگان‌هاي مرتبط با حل اين مسائل نيز بودجه‌هاي فراواني براي حل هر يک از آنها اختصاص داده‌اند و تلاش فراواني هم کرده‌اند. اما آنچه تاکنون از آن غفلت شده، همبستگي اين آسيب‌ها و مسائل با هم است. يعني اين مسائل اجتماعي، جزيره‌هايي جدا از هم نيستند که بتوان براي هر کدام به تنهايي و مستقلا اقدامي کرد، بلکه مجموعه علل يکساني بر بيشتر آنها تاثير مي‌گذارند و چنانچه بتوان به صورت اساسي و «هماهنگ» به آنها توجه کرد، احتمال موفقيت بيشتري وجود دارد.

شاهدي براي اين مدعا، دوره‌هايي از تاريخ معاصر ايران است که وقتي «عزمي» عمومي براي پيشرفت موجود بوده، در دوران کوتاهي، اين حرکت به جلو در «تمام» ارکان نظام اجتماعي به صورت محسوس مشاهده مي‌شده است.

تنبلي اجتماعي، بر اساس کنشگر عاقل مندرج در نظريه انتخاب عقلاني، کسي است که يا به دنبال تمديد وضعيت موجود است، يا لذت آني را بر نفع آني خود ترجيح مي‌دهد. تنبلي در اين تحقيق، هم در سطح فردي ديده شده و هم در سطح اجتماعي به معناي برآيند تنبلي افراد ديده شده است و هم تعريف جديدي از تنبلي شده است که بر اساس آن، تنبلي اجتماعي محصول ناهماهنگي در سطح سيستم اجتماعي است و تلاش افراد و دست اندرکاران نيز نمي‌تواند بهبود آن چندان کمکي کند، مگر آنکه آن موانع ساختاري برطرف شود.

عوامل موثر بر تنبلي در سطح فردي و ساختاري هر دو موثر هستند، ولي عوامل زير در اين تحقيق سنجيده شده است: بيگانگي اجتماعي، تقديرگرايي، نوگرايي، توجه به آينده، تمايل به کارهاي زودبازده و يکشبه، خودمداري، فردگرايي، فرار از مسئوليت بخاطر نفع فردي، بيگانگي شهروندان از حکومت، احساس بي قدرتي، و بي هنجاري. براي سنجش ميزان تنبلي در تهران از پيمايش از 1328 نفر از شهروندان تهراني با روش نمونه گيري pps استفاده شده است و نتايج تحقيق، وجود حداقل 20 درصد تنبلي در سطح شهروندان (در سطح زياد و خيلي زياد) را تاييد کرد. نتايج تحليل چند متغيره نيز تاثير همزمان سه عامل تقديرگرايي، خودمداري و بي‌قدرتي را در تبيين تنبلي موثر ديده است. بر اساس نتايج تحقيق، تلاش شد تا يک تيپ تنبل ساخته شود که در ميان افراد با تحصيلات پايين‌تر، طبقات اجتماعي پايين‌تر و با آگاهي اجتماعي کمتر، بيشتر ديده مي‌شود.

نتايج تحقيق تطبيقي نشان مي‌دهد که ميزان تنبلي ايرانيان از متوسط جهاني بيشتر است و تنها کشورهاي عربي و آفريقايي هستند که بيش از ايرانيان دچار تنبلي هستند. تحليل محتواي سفرنامه هو وجود برخي نشانه‌هاي تنبلي را از ديرباز در ايران تاييد کرد.

* عضو کميسيون اجتماعي دبيرخانه شوراي عالي انقلاب فرهنگي

۱۹ دی ۱۳۸۸
The Emperor
نام کاربری: Lucho.The.Great
نام تیم: بارسلونا
پیام: ۶۱,۶۱۶
عضویت از: ۱۴ مرداد ۱۳۸۴
از: تهران
طرفدار:
- بویان کرکیچ
- یوهان کرویف
- پرسپولیس
- اسپانیا، آرژانتین
- احمد عابدزاده، کریم باقری
- فرانک ریکارد
- افشین امپراطور
گروه:
- لیگ فانتزی
- کاربران عضو
- مدیران کل
افتخارات
می دونستم که جنبه بحث سیاسی اینجا نیست و به محض اینکه مجالی به وجود بیاد، بساط توهم پراکنی و ادعاهای مضحک و بی اساس و نوه عمم اینو گفته، پسر صغری خانم اینو دیده و ... فراهم میشه. آخه بحث چه معنی داره با کسی که خودش رو به خواب زده، میگه خب حضرت عباسم 100 تا سپاهیای یزیدو کشت، مگه اونا آدم نبودن؟

مطابق انتظار، خیلی زود بحث از چهارچوب استدلال و منطق خارج میشه و به اراجیف این اونو زد و اون اینو زیر کرد و اون آجر پرت کرد که اونا اونو گفتن ... و مزخرفات مسخره و پوسیده ای مثل این ختم میشه.

گاهی در مقام مدیر یه سایت کوچیک حس می کنم دادن آزادی به آدمهای که فکرشون روشن نیست چقدر سخته، دیگه وای به حال مسئولین مملکتی که با این جهالت عمیق چطور باید طرف بشن! طرف تو روز روشن می بینه شهید سازی می کنن، نمایش مرگ ندا اجرا می کنن، برای کسی که نمرده ختم می گیرن، کسی که 6 ماه پیش مرده رو میگن تو درگیری دیروز کشته شد ... باز میگه آجر بهشون پرت کردن که اونا گفتن فلان!

در هر حال من یه چند تایی ساده لوح دور و برم هستن که این توهمات مضحک رو هر روز برای شادی مزاجم میگن، دوست ندارم اینجا هم لونه این حرف های گندیده بشه!

هرچی که هست، خوب و بد و زشت و زیباش مال خودمون، این انقلاب ساده بدست نیومده که ساده بدست یه مشت منفعت طلب هرزه خواه بیفته. مردم اون چند میلیون نفرین که به کرات نشون دادن پشت انقلاب و رهبرن، و یه مشت خس و خاشاک، اگه با هزار بلندگوی رسانه بیگانه شایعه و توهم پراکنده کنن، آخر جایی جز زباله دان این مملکت ره نخواهند برد و اونها که هیزم به آتیش این فتنه می ریزن، و همه احمق هایی که از روی جهل یا منفعت حمایتشون می کنن، توی همین آتیش خواهند سوخت!

عمری است دخیلم به ضریحی که نداری...

۱۹ دی ۱۳۸۸

برو به صفحه
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

اختیارات
شما می‌توانید مطالب را بخوانید.
شما نمی‌توانید عنوان جدید باز کنید.
شما نمی‌توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید.
شما نمی‌توانید نظرسنجی اضافه کنید.
شما نمی‌توانید در نظرسنجی‌ها شرکت کنید.
شما نمی‌توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید.
شما نمی‌توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید.

فعالترین کاربران ماه انجمن
فعالیترین کاربران سایت
اعضای جدید سایت
جدیدترین اعضای فعال
تعداد کل اعضای سایت
اعضای فعال
۱۷,۹۵۰
اعضای غیر فعال
۱۴,۳۶۳
تعداد کل اعضاء
۳۲,۳۱۳
پیام‌های جدید
هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
انجمن مباحث آزاد
۷۶,۴۹۸ پاسخ
۱۱,۸۷۸,۲۰۱ بازدید
۱۵ روز قبل
Leo Barca
بحث آزاد در مورد بارسا
انجمن عاشقان آب‍ی و اناری
۵۸,۲۰۷ پاسخ
۸,۶۳۶,۴۵۷ بازدید
۱ ماه قبل
armanshah
بحث در مورد تاپیک های بخش سرگرمی
انجمن سرگرمی
۴,۶۶۶ پاسخ
۵۵۹,۵۶۰ بازدید
۱ ماه قبل
مهدی
برای آشنایی خودتون رو معرفی کنید!
انجمن مباحث آزاد
۷,۶۴۳ پاسخ
۱,۲۸۳,۳۶۶ بازدید
۱ ماه قبل
Activated PC
آموزش و ترفندهای فتوشاپ
انجمن علمی و کاربردی
۱۳۵ پاسخ
۴۵,۴۳۲ بازدید
۱ ماه قبل
RealSoftPC
جام جهانی ۲۰۲۲
انجمن فوتبال ملی
۲۳ پاسخ
۲,۳۴۲ بازدید
۱ ماه قبل
Crack Hints
موسیقی
انجمن هنر و ادبیات
۵,۱۰۱ پاسخ
۱,۰۳۸,۱۱۵ بازدید
۱ ماه قبل
Activated soft
علمی/تلفن هوشمند/تبلت/فناوری
انجمن علمی و کاربردی
۲,۴۱۹ پاسخ
۴۴۴,۲۷۱ بازدید
۱ ماه قبل
javibarca
مباحث علمی و پزشکی
انجمن علمی و کاربردی
۱,۵۴۷ پاسخ
۷۵۸,۰۸۰ بازدید
۲ ماه قبل
رویا
مســابــقـه جــــذاب ۲۰ ســــوالـــــــــــــــــــی
انجمن سرگرمی
۲۳,۶۵۸ پاسخ
۲,۲۴۸,۱۲۳ بازدید
۲ ماه قبل
رویا
اسطوره های بارسا
انجمن بازیکنان
۳۴۳ پاسخ
۸۹,۲۶۶ بازدید
۸ ماه قبل
jalebamooz
حاضرین در سایت
۱۳۵ کاربر آنلاین است. (۱۱۰ کاربر در حال مشاهده تالار گفتمان)

عضو: ۰
مهمان: ۱۳۵

ادامه...
هرگونه کپی برداری از مطالب این سایت، تنها با ذکر نام «اف سی بارسلونا دات آی آر» مجاز است!