به اولین سایت تخصصی هواداران بارسلونا در ایران خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات سایت، ثبت نام کنید و یا با نام کاربری خود وارد شوید!

شناسه کاربری:
کلمه عبور:
ورود خودکار

نحوه فعالیت در انجمن‌های سایت
دوستان عزیز توجه کنید که تا زمانی که با نام کاربری خود وارد نشده باشید، تنها می‌توانید به مشاهده مطالب انجمن‌ها بپردازید و امکان ارسال پیام را نخواهید داشت. در صورتی که تمایل دارید در مباحث انجمن‌های سایت شرکت نمایید، در سایت عضو شده و با نام کاربری خود وارد شوید.

پیشنهاد می‌کنیم که قبل از هر چیز، با مراجعه به انجمن قوانین و شرح وظایف ضمن مطالعه قوانین سایت، با نحوه اداره و گروه‌های فعال در سایت و همچنین شرح وظایف و اختیارات آنها آشنا شوید. به علاوه دوستان عزیز بهتر است قبل از آغاز فعالیت در انجمن‌ها، ابتدا خود را در تاپیک برای آشنایی (معرفی اعضاء) معرفی نمایند تا عزیزان حاضر در انجمن بیشتر با یکدیگر آشنا شوند.

همچنین در صورتی که تمایل دارید در یکی از گروه‌های کاربری جهت مشارکت در فعالیت‌های سایت عضو شوید و ما را در تهیه مطالب مورد نیاز سایت یاری نمایید، به تاپیک اعلام آمادگی برای مشارکت در فعالیت‌های سایت مراجعه نموده و علائق و توانایی های خود را مطرح نمایید.
تاپیک‌های مهم انجمن
در حال دیدن این عنوان: ۱ کاربر مهمان
این عنوان قفل شده است!

قرعه کشی لیگ اروپا را پیش بینی کنید
نام کاربری: Carles.Luis.Suárez
پیام: ۱۱,۸۱۳
عضویت از: ۸ بهمن ۱۳۹۰
از: همدان
طرفدار:
- همه ****
- ronaldinho
- هیچ کدام
- آرژانتين -اسپانيا
- آرش برهاني
- آرسن ونگر
گروه:
- کاربران عضو

قرعه کشی لیگ اروپا را پیش بینی کنید

قرعه کشی دور یک شانزدهم لیگ اروپا، تا ساعاتی دیگر برگزار می شود.
طرفداری- امروز از ساعت 15:30 دقیقه به وقت تهران، قرعه کشی دور یک شانزدهم لیگ اروپا در شهر سیون سوئیس برگزار می شود. طبق قانون، در این مرحله سید بندی وجود ندارد و امکان برخورد هر تیمی هست. البته طبق اعلام یوفا، تیم های دو کشور اوکراین و روسیه به دلیل مناقشات سیاسی، با هم برخورد نخواهند کرد.

تیم های حاضر در این مرحله:

آیاکس (هلند)

بشیکتاش (ترکیه)

کلاب بروژ (بلژیک)

دینامو مسکو، زنیت (روسیه)

دنیپرو، دیناموکیف (اوکراین)

آ اس رم، اینتر، ناپولی، فیورنتینا، تورینو (ایتالیا)

ویارئال، سویا (اسپانیا)

وولفسبورگ (المان)

اورتون (انگلیس)

گاهی دلی برای تو دلتنگ می شود،
گاه رنگها برای تو بیرنگ می شود .
گاه خاطری به یاد تو خشنود و دلخوش است ،
گاهی لبی برای تو لبخند میزند .
گاهی نفس ز سینه نمی آید از غمت ،
گاهی ز شوق بودنت ، نفسی بند می شود
۸ اسفند ۱۳۹۳
تیوته به دلیل مصدومیت ادامه فصل را از دست داد
طرفدار:
- همه ****
- ronaldinho
- هیچ کدام
- آرژانتين -اسپانيا
- آرش برهاني
- آرسن ونگر
گروه:
- کاربران عضو

تیوته به دلیل مصدومیت ادامه فصل را از دست داد

جان کارور سرمربی نیوکاسل می گوید که پس از جراحی زانوی تیوته این بازیکن تا پایان فصل قادر به بازی نیست.
طرفداری - به گزارش fourfourtwo به نظر می رسد فصل 2014-15 برای تیوته به پایان رسیده باشد و سرمربی این تیم نیز به این مسئله اذعان کرده است. تیوته آخرین بار در جام ملت های آفریقا برای ساعل عاج به میدان رفته بود.

کارور در مصاحبه خود گفت: "فکر می کنم او تا پایان فصل قادر به بازی نیست. او روز یکشنبه مورد عمل جراحی قرار گرفت. او اکنون در قطر حضور دارد زیرا جراحی که او را عمل کرده است در این کشور حضور دارد. او برای مدتی در آنجا می ماند و سپس به انگلستان باز می گردد. ارتباط با او اکنون زیاد نیست اما فکر می کنم او برای مدتی آن جا بماند."

۸ اسفند ۱۳۹۳
دیگو کوستا: تغییر نخواهم کرد
طرفدار:
- همه ****
- ronaldinho
- هیچ کدام
- آرژانتين -اسپانيا
- آرش برهاني
- آرسن ونگر
گروه:
- کاربران عضو

دیگو کوستا: تغییر نخواهم کرد

این مهاجم 26 ساله به تازگی سه جلسه محرومیت ناشی از لگد کردن عمدی پای امره جان را پشت سر گذاشته و به خوبی آگاه است که تمامی حرکات اش زیر ذره بین قرار دارند.
طرفداری- به گزارش «خبرگزاری Goal»، مهاجم چلسی، دیگو کوستا، اظهار داشت که باید «بیش از حد مراقب» باشد تا در زمین دچار مشکل نشود؛ زیرا با او نسبت به سایرین متفاوت رفتار می شود.

کوستا، که در اتلتیکو مادرید به خاطر گل زنی و خشونت اش شهرت یافت، پس از انتقال 44 میلیون یورویی در تابستان گذشته به چلسی، توانسته 17 گل در 20 بازی در لیگ برتر به ثمر برساند اما حواشی دست از سر او برنداشته اند.

وی در ماه ژانویه به خاطر لگد کردن عمدی پای امره جان توسط اتحادیه سه جلسه محروم شد. ژوزه مورینیو این محرومیت را ناشی از «هجمه» ای علیه چلسی دانست. کوستا اکنون محرومیت اش را سپری کرده و قول داد که عملکرد فوق العاده درون زمین اش را ادامه دهد اما معتقد است که داوران بر روی حساس ترند.

وی به گزارشگران گفت: "سبک بازی ام را تغییر نخواهم داد. اکنون می دانم که باید بیش تر حواس ام را جمع کنم، چرا که وقتی من کاری انجام دهم، با وقتی که کس دیگری کاری انجام دهد، شرایط متفاوتی دارد. اگر من کاری انجام دهم بسیار بیش تر در مودر آن صحبت خواهد تا وقتی که کس دیگری آن کار را انجام دهد و باید بیش از حد مراقب باشم.

"اما من هرگز سبک بازی ام را تغییر نخواهم داد. این (سبک بازی) من را به اینجا رسانده است، من اینگونه ام. آیا هنوز به خاطر محرومیت عصبانی ام؟ نه، گذشته است. اکنون فقط در تلاش ام تا به بهترین فرم فیزیکی ام بازگردم."

تمامی 17 گل این فصل کوستا در لیگ برتر به ثمر رسیده اند و هیچ کدام در چهار بازی اخیر چلسی در تمامی رقابت ها زده نشده اند اما او امیدوار است تا به این روند در بازی یکشنبه در فینال کپیتال وان کاپ (جام حذفی انگلستان) در برابر تاتنهام در ومبلی خاتمه دهد.

وی افزود: "من تورنمنت ها یا رقبای خاصی را برای گل زنی انتخاب نمی کنم. من یک مهاجم ام، می خواهم در هر بازی که در آن شرکت می کنم، گل زنی کنم. اگر این اتفاق تا کنون در جام ها برای ام رخ نداده، از خداوند می خواهم یکشنبه آن را برای من ممکن کند.

"حقیقت این است که حتی نمی دانم چند بازی از آخرین گل ام می گذرد، نگران ام نمی کند. وقتی در بالاترین سطح ام بودم، آن محرومیت اتفاق افتاد. هنوز حتی نمی دانم چرا آن اتفاق رخ داد اما اکنون اندکی عقب افتاده ام و به سختی در حال تلاش ام اما امیدوارم که برای فینال به آمادگی 100 درصد برسم و بتوانم به اولین عنوان قهرمانی ام با چلسی دست یابم.

"من به اینجا آمدم تا به قهرمانی برسم و فینال چیزی نیست که بخواهید در آن بازی کنید، بلکه چیزی است که باید در آن برنده شوید. ومبلی ورزشگاهی تاریخی است که فینال های بزرگ بسیاری در آن برگزار شده و بازیکنان بزرگ بسیاری در آن بازی کرده اند. این اولین بازی ام در آن جاست و امیدوارم بهترین نمایش ام را داشته باشم."

۸ اسفند ۱۳۹۳
گلن هادل: هری کین می تواند سبب پیروزی تاتنهام برابر چلسی شود
طرفدار:
- همه ****
- ronaldinho
- هیچ کدام
- آرژانتين -اسپانيا
- آرش برهاني
- آرسن ونگر
گروه:
- کاربران عضو

گلن هادل: هری کین می تواند سبب پیروزی تاتنهام برابر چلسی شود

گلن هادل امیدوار است که هری کین در فرم ایده آلی قرار داشته باشد و بتواند سبب پیروزی تیمش برابر چلسی در فینال جام اتحادیه شود.
طرفداری - به گزارش thesportreview هری کین در این فصل کلیدی ترین بازیکن تاتنهام است و توانسته 24 گل در تمامی رقابت ها به ثمر برساند. کریستین اریکسن نیز با 11 گل پس از کین بهترین بازیکن تاتنهام بوده است. هادل به نقش هر دوی آن ها آگاه است و معتقد است کین می تواند برای چلسی بسیار خطرناک باشد.

او در مصاحبه خود گفت: "این دو بازیکن زوج بسیار خوبی هستند. اریکسن گل های مهمی به ثمر رسانده است و کین در بهترین فرم خود قرار دارد. تمام طرفداران تاتنهام می خواهند که آن ها در فینال جام اتحادیه بدرخشند. هیچ فشاری بر روی کین وجود ندارد او بسیار جوان است و در زمین کاری که از او انتظار می رود را انجام می دهد."

تاتنهام در لیگ اروپا با شکست از فیورنتینا از رقابت ها حذف شد و پوچتینو معتقد است بازیکنان باید به سرعت برای دیدار برابر چلسی آماده شوند. آخرین دیدار این دو تیم در استادیوم وایت هارت لین با پیروزی 5-3 تاتنهام برابر چلسی به پایان رسیده بود. هادل معتقد است آن بازی اعتماد به نفس کافی برای رویارویی با چلسی در فینال جام اتحادیه را در بازیکنان ایجاد می کند.

او در ادامه گفت: "فکر نمی کنم نتیجه آن دیدار بر روی بازیکنان چلسی تاثیری داشته باشد. اما برای بازیکنان تاتنهام بسیار مهم است زیرا به آن ها این باور را می دهد که می توانند چلسی را شکست دهند."

۸ اسفند ۱۳۹۳
مینیوله: شکست در برابر بشیکتاش به منزله پایان فصل برای ما نیست
طرفدار:
- همه ****
- ronaldinho
- هیچ کدام
- آرژانتين -اسپانيا
- آرش برهاني
- آرسن ونگر
گروه:
- کاربران عضو

مینیوله: شکست در برابر بشیکتاش به منزله پایان فصل برای ما نیست

دروازه بان بلژیکیِ لیورپول باور دارد که حذف از لیگ اروپا برای لیورپول به معنای پایان فصل نیست.
طرفداری- به گزارش Four Four Two، سیمن مینیوله اعتقاد دارد، خراب شدن رویای قهرمانی لیورپول در لیگ اروپا به این معنی نیست که فصل برای قرمزها به پایان رسیده است و آن ها همچنان برای قهرمانی در جام حذفی و حضور در جمع چهار تیم برتر لیگ تلاش خواهند. کرد. شب گذشته شاگردان برندن راجرز در مرحله یک سی و دوم نهایی لیگ اروپا، در ضربات پنالتی، به لطف پنالتیِ از دست رفته دژان لاورن از دور رقابت ها حذف شدند. دروازه بان لیورپول نیز پس از پایان این بازی گفت: "ما همیشه گفته ایم که هدف اصلی ما در این فصل، حضور در جمع چهار تیم برتر برای راه یابی به لیگ قهرمانان سال آینده است.

"ما همچنین جام حذفی را در پیش روی خود می بینیم. در این جام ما درحال رسیدن به جمع چهار تیم نهایی هستیم. در لیگ برتر نیز بازی های زیادی باقی مانده اند و فرصت برای رسیدن به جمع چهار تیم برتر از دست نرفته است. قبول حذف از لیگ اروپا به هیچ وجه آسان نیست، اما این موضوع اتفاقی است که افتاده و ما نمی توانیم کاری را در قبال این موضوع انجام دهیم. همه از حذف شدن ناراحت هستند، مخصوصاً اینکه این اتفاق پس از 120 دقیقه تلاش رخ داد. در هر صورت ما به آینده می نگریم و قصد داریم که بهترین نمایش ممکن را از خود به نمایش بگذاریم. ما باید خیلی سریع خود را بازیابی کنیم و به فکر بازی سخت روز یکشنبه در برابر منچسترسیتی باشیم."

مینیوله در بخش پایانی صحبت های خود نیز تاکید کرد که لیورپول در هفته گذشته روی ضربات پنالتی بسیار تمرین کرده بود، اما این بازیکن همچنین از مقصر دانستن لاورن به خاطر شکست نیز سر باز زد و اظهار داشت: "من همیشه گفته ام که چه زمانی که شما پیروز می شوید و چه زمانی که شکست می خورید، چه زمانی که صعود می کنید و چه زمانی که حذف می شوید، همه این ها در قالب یک ترکیب اتفاق می افتد و همه به خاطر پیروزی ها یا شکست ها مسئول هستند."

۸ اسفند ۱۳۹۳
بیلیچ: تیم شایسته تر بودیم و موفق شدیم لیورپول را شکست دهیم
طرفدار:
- همه ****
- ronaldinho
- هیچ کدام
- آرژانتين -اسپانيا
- آرش برهاني
- آرسن ونگر
گروه:
- کاربران عضو

بیلیچ: تیم شایسته تر بودیم و موفق شدیم لیورپول را شکست دهیم

سرمربی بشیکتاش ادعا می کند که هفت تن از بازیکنانش برای زدن ضربات پنالتی اعلام آمادگی کرده اند و این موضوع باعث شده است تا او احساس کند که تیمش در برابر لیورپول پیروز می شود.
طرفداری- به گزارش بخش بین المللی سایت گل، سرمربی بشیکتاش ترکیه، سلاون بیلیچ می گوید که شاگردانش در برابر لیورپول با اراده و با انگیزه ظاهر شده اند. شاگردان وی شب گذشته توانستند علاوه بر جبران شکست 1-0 در آنفیلد، لیورپول را استانبول زمین گیر کنند تا به مرحله یک شانزدهم نهایی لیگ اروپا راه یابند.

سرمربی بشیکتاش، بلیچ نیز پس از پایان بازی به شبکه تلویزیونی NTV Spor گفت: "ما شایسته پیروزی بودیم. قبل از ضربات پنالتی، من به بازیکنانم گفتم که هیچ فشاری روی شما نیست. هفت نفر از آن ها نیز داوطلب زدن ضربات پنالتی شدند که فکر می کنم این موضوع باعث شد تا اعتماد به نفس تیم ما بالا برود."

دمبابا، مهاجم تراز اول بشیکتاش نیز در صحبت هایی کوتاه در رابطه با پیروزی این تیم گفت: "ما تیم خوبی بودیم و از کیفیت بالایی برخوردار بودیم. زمانی که شما بهترین هستید، می توانید هر تیمی را شکست دهید."

۸ اسفند ۱۳۹۳
جک ویلشر مچ پای خود را به تیغ جراحان سپرد
طرفدار:
- همه ****
- ronaldinho
- هیچ کدام
- آرژانتين -اسپانيا
- آرش برهاني
- آرسن ونگر
گروه:
- کاربران عضو

جک ویلشر مچ پای خود را به تیغ جراحان سپرد

جک ویلشر «یک عمل جراحی کوچک» بر روی مچ پای اش انجام داده است.
طرفداری- به گزارش «مجله FourFourTwo»، ویلشر پس از سه ماه غیبت در بازی هفته پیش در برابر کریستال پالاس بر روی نیمکت آرسنال قرار گرفت اما در باخت 1-3 به موناکو غایب بود. خبر ادامه یافتن مصدومیت ویلشر مسلماً برای آرسن ونگر، که در تلاش است تا در برابر اورتون در روز یکشنبه مجدداً تیم اش را بر روی نوار پیروزی ها قرار دهد، ضربه بدی خواهد بود.

ونگر گفت: "ما به سختی در برابر بشیکتاش جنگیدیم تا صعود کنیم و آنچه ناامیدکننده است، این است که طی چهار سال اخیر در دور یک-هشتم پایانی حذف شده ایم. هیچ شخص خاصی را نباید سرزنش کرد. در آن شب همه چیز بر خلاف میل ما بود و از دست دادن فرصت ها تنها یک جنبه کار بود.

"مهم این است که واکنش محکمی نشان دهیم. ما باشگاه بزرگی هستیم، بنابراین این مسئله مسئولیت ما را بزرگ تر می کند. ما 55 بازی در سال انجام می دهیم و گاهی نیز ناامید می شویم. می خواهیم فصل را محکم به پایان برسانیم. من انتظار واکنش محکمی را در لیگ برتر دارم؛ زیرا تورنمنتی متفاوت است. ما فرصت داریم تا جایگاه خود را در بین سه تیم برتر حفظ کنیم."

نکته مثبت آن است که ونگر خبر داد که آرون رمزی و متیو فلامینی «تقریباً آماده» هستند.

۸ اسفند ۱۳۹۳
برباتوف: از کسب پیروزی در برابر آرسنال متعجب نشدیم
طرفدار:
- همه ****
- ronaldinho
- هیچ کدام
- آرژانتين -اسپانيا
- آرش برهاني
- آرسن ونگر
گروه:
- کاربران عضو

برباتوف: از کسب پیروزی در برابر آرسنال متعجب نشدیم

دیمیتار برباتوف ادعا می کند که آرسنال با یک بازی قابل پیش بینی، به راحتی در برابر موناکو شکست خورده است.
طرفداری- به گزارش ESPN، مهاجم سابق منچستریونایتد که در جدال آرسنال در برابر موناکو موفق شد با زدن یک گل، در پیروزی 3-1 تیم خود سهیم باشد، در رابطه با این بازی گفت: "اگر بخواهم صادق باشم، ما از پیروزی در برابر آرسنال شگفت زده نشدیم. آرسنال بازیکنان سرعتی زیادی را دارد که حرکت آن ها، باعث به وجود آمدن فضاهایی می شود.

"ما این موضوع را می دانستیم و خود را برای یک نتیجه خوب آماده کرده بودیم. می دانستیم که نقطه ضعف آن ها کجاست و به نظر من، همه موافق هستند که پیروزی حق ما بود. تیم ما بسیار وان و با استعداد است. تنها موضوع سن نیز مطرح نیست و موضوع کلاس تیمی نیز مطرح است. اگر شما به خوبی خود را برای یک مسابقه آماده کنید و به حرف های مربی خود گوش دهید، می توانید نتایج درخشانی را به دست آورید. ما باور داشتیم که می توانیم و توانستیم."

۸ اسفند ۱۳۹۳
در مقابل منچسترسيتى هيچ چيز قابل پيش بينى نيست
طرفدار:
- همه ****
- ronaldinho
- هیچ کدام
- آرژانتين -اسپانيا
- آرش برهاني
- آرسن ونگر
گروه:
- کاربران عضو

در مقابل منچسترسيتى هيچ چيز قابل پيش بينى نيست

با توجه به دو گل لوئيز سوارز، بارسلونا از شانس خوبى براى صعود به مرحله يك چهارم نهايى ليگ قهرمانان اروپا برخوردار است، اما پنالتى از دست رفته لوينل مسى تا حدودى اميد آبى پوشان منچسترى براى بازگشت به اين رقابت ها را تا حدودى زنده نگه داشته است.
طرفدارى- با بازگشت به انگليس لوئيز سوارز قدرت از دست رفته گل زنى خود را بازيافت و با دو گل خود در بازى مقابل منچسترسيتى اين مهاجم سابق ليورپول، شانس بارسلونا را براى حضور در مرحله يك چهارم نهايى به شدت افزايش داد. سوت هاى اعتراضى هواداران منچسترسيتى انگيزه اى خاص براى لوئيز سوارز در ديدار مقابل قهرمان ليگ برتر جزيره بود، وى در اين زمينه بعد از ديدار گفت:"بازيكنانى هستند كه چنين شرايطى انگيزه آنها را افزايش مى دهد و من يكى از آنها هستم."

بارسلونا كه فصل گذشته نيز در همين مرحله منچسترسيتى را از دور رقابت هاى ليگ قهرمانان حذف نموده بود، در بازى سه شنبه شب نيز مى توانست با نتيجه درخشان ترى به پيروزى برسد، اما ليونل مسى يكى از بهترين هاى زمين در وقت هاى اضافى ضربه پنالتى خود را از دست داد تا بازى با همان نتيجه 2:1 به پايان رسد. لوئيز سوارز براى دلدارى دادن به مسى گفت:"حتى با پيروزى 3:1 مقابل نيز ما نمى توانستيم در بازى برگشت آسوده خاطر باشيم، چون در مقابل منچسترسيتى هرگز نمى توان پيش بينى نمود كه چه اتفاقى خواهد افتاد."

گل هاى دقايق 16 و 30 لوئيز سوارز در اين ديدار، اولين دو گل لوئيز سوارز در يك ديدار براى كاتالان ها بود، در فصل گذشته و در لباس ليورپول سوارز به بهترين مهاجم اروپا تبديل شده بود، اما در اين فصل و در تركيب بارسلونا وى نتوانسته بود چندان انتظارات بالا از خود را برآورده سازد، تا اواخر ماه اكتبر وى به دليل جنجال در جام جهانى از حضور در رقابت هاى فوتبال محروم بود و بعد از آن نيز در پانزده بازى از لاليگا تنها موفق به ثمر رساند چهار گل شده است.

براى جو هارت سنگربان منچسترسيتى دريافت دو گل از سوارز تجربه اى تلخ بوده است، چون در بازى انگليس مقابل اروگوئه در جام جهانى 2014 نيز، وى در شكست 2:1 انگليس دو گل از سوارز دريافت نموده بود، شكستى كه سبب حذف اين انگليس از آن رقابت ها شد. با وجود اين شكست اما جو هارت همچنان اميدوار به صعود منچسترسيتى از اين مرحله است:"صعود ما غير ممكن نيست، واكنش من در ضربه پنالتى مسى ما را در بازى نگه داشت."

كاتالان ها بعد از شكست 0:1 مقابل مالاگا يكى از بهترين نماش هاى خود را ارائه نمودند، اما موقعيت هاى خوبى را براى افزيش تعداد گل هاى زده خود، به خصوص بعد از اخراج كليچى مدافع منچسترسيتى در پانزده دقيقه پايانى از دست دادند. با اين وجود لوئيز انريكه از پيروزى به دست آمده بسيار راضى به نظر مى رسيد:"ما مى خواستيم در منچستر پيروز باشيم كه توانستيم."

ادعاى مانوئل پيگرينى سرمربى منچسترسيتى پيش از اين ديدار مبنى بر آماده بودن براى تقابل با بارسلونا، چندان درست نبود و اين تيم تنها در نيمه دوم موفق به جبران نمودن يك از گل هاى خورده با درخشش سرخيو آگوئرو شد. اميد براى ايجاد تغيير در نتيجه بازى اما تنها پنج دقيقه و تا زمان اخراج كليچى ادامه داشت. حال همه چيز به بازى برگشت موكول شده است هر چند كه كاتالان هاى ميزبان از شرايط بسيار مساعدترى براى صعود به جمع هشت تيم برتر اروپا برخوردار هستند.

از وب سايت روزنامه Frankfurter Allgemeine Zeitung

۸ اسفند ۱۳۹۳
آرسن ونگر، بيست سال بعد!
طرفدار:
- همه ****
- ronaldinho
- هیچ کدام
- آرژانتين -اسپانيا
- آرش برهاني
- آرسن ونگر
گروه:
- کاربران عضو

آرسن ونگر، بيست سال بعد!

از پنج سال پيش آرسنال همواره به صورت متوالى از حضور در مرحله يك هشتم نهايى ليگ قهرمانان اروپا باز مانده است، در اين فصل نيز با شكست در بازى رفت مقابل موناكو تيم سابق آرسن ونگر در مرحله يك هشتم نهايى، به نظر چنين روندى تداوم خواهد يافت.
طرفدارى- آرسن ونگر سرمربى آرسنال پاييز گذشته و بعد از مشخص شدن حريف توپچى ها در مرحله يك هشتم نهايى ليگ قهرمانان اروپا از قرعه تيمش و رويارويى مقابل موناكو تيم سابقش در اين مرحله با اشاره به خاطرات خوب خود از شهر زيبا و مردم دوست داشتنى موناكو، ابراز رضايت نموده و اين قرعه را براى صعود به مراحل بالاتر مناسب دانسته بود. شايد به اين دليل كه موناكو با وجود سرمايه گذارى فراوان روس ها، هرگز از باشگاه هاى مطرح اروپايى به شمار نمى رفته است.

البته براى آرسن ونگر با توجه به ديگر تيم هاى حاضر در اين مرحله، قرعه اى مناسب تر و شايد آسان تر از موناكو غير قابل تصور بوده، چون از پنج سال پيش تلاش توپچى ها براى حضور در جمع هشت تيم برتر اروپا با پذيرش شكست مقابل تيم هاى بارسلونا، ميلان و بايرن مونيخ همواره با ناكامى مواجه بوده است. در زمستان 2015 موناكو حريفى آسان براى توپچى ها مى توانست باشد، اما با توجه به شكست 1:3 خانگى، حال حضور در مراحل بالاتر اين رقابت ها براى سرخ پوشان لندنى كمى دور از دسترس به نظر مى رسد.

آرسن ونگر از نوزده سال پيش هدايت توپچى ها در شمال لندن را عهده دار است، اما دوران مربى گرى او در فوتبال پيش از اين در فرانسه آغاز شده بود، وى در فرانسه هفت سال هدايت موناكو را بر عهده داشته است و به نوعى آرسنال و موناكو بيست و پنج سال از زندگى اين سرمربى فرانسوى را تشكيل مى دهند، پيش از ديدار با موناكو آرسن ونگر اين رويارويى را به "شوك احساسى كوچكى" تشبيه كرده بود، چون اين بازى اولين رويارويى رسمى او با عشق قديمى خود بوده است.

آرسن ونگر با حضور خود در لندن، آرسنال را به يكى از بزرگان فوتبال اروپا تبديل كرده است. تا پيش از خريد مسوت اوزيل به مبلغ پنجاه ميليون يورو، خريد پر هزينه ديگرى از آرسن ونگر براى توپچى ها بى سابقه بوده است، وى همواره ترجيح داده تا بازيكنان جوان و مستعد را با قيمت هايى مناسب جذب نمايد تا بعد ها آنها را با مبالغ كلانى به فروش رساند.

آرسن ونگر طرفدار فوتبال تك ضرب(One Touch Football) ، متدهاى تمرينى جديد، عادت هاى مناسب تغذيه اى بازيكنان است، وى حتى تمامى مراحل ساخت استاديوم جديد آرسنال و برنامه هاى آن را با جزئيات زير نظر داشته است. آرسن ونگر دوران مربى گرى خود را با تيم هاى استارسبورگ، كن، آنسى شروع نموده و به موناكو ختم شد، در اولين سال حضور خود در موناكو وى توانست با جذب گلن هادل و مارك هاتلى انگليسى قهرمان فرانسه شود و به اين ترتيب اولين تماس ها غير مستقيم او با فوتبال انگليس آغاز شد، حضور آرسن ونگر در موناكو با اخراج او در سال 1994 به پايان رسيد و بعد از حضورى كوتاه مدت در فوتبال ژاپن، وى در سال 1996 به ليگ جزيره پيوست، به ليگى كه حضور مربيان غيربريتانيايى در آن بسيار استثنايى به نظر مى رسيد.

در آن زمان بيشتر مطبوعات انگليسى پيش بينى نموده بودند كه آرسن ونگر در انگليس شكست خواهد خورد و به زودى از آرسنال اخراج خواهد شد، اما ونگر در لندن ماندنى شد و موفق شد براى توپچى ها علاوه بر سه عنوان قهرمانى در ليگ برتر، پنج قهرمانى در FA Cup را نيز به ارمغان آورد. او هر چند سال قرارداد خود را با آرسنال تمديد مى نمايد و قرارداد فعلى او تا سال 2017 اعتبار خواهد داشت. علاقه بيش از حد به جوانان، بى توجهى او به بازيكنان انگليسى و استفاده از متدهاى قديمى از انتقاداتى است كه به آرسن ونگر در اين سالها وارد شده و همواره بر ميزان و شدت آن نيز هر چند به مقدار اندك، افزوده شده است.

اما ونگر در جايگاه بسيار رفيعى در آرسنال قرار دارد و مى تواند در مهمترين تصميمات باشگاه مشاركت داشته باشد، باشگاه هاى ديگر نيز چندان براى او از جذابيت خاصى برخوردار نيستند، به طورى كه سال گذشته وى پيشنهادى جذاب و وسوسه كننده يكى از اين باشگاه ها را كه در طول مدت سه سال مى توانست براى او درآمدى بالغ بر 28 ميليون پوند به همراه داشته باشد را نپذيرفت. پيشنهادى كه از سوى سرمايه دار روسى مالك باشگاه موناكو، عشق قديمى آرسن ونگر به او ارائه شده بود.

به قلم سون گلدمن او وب سابت روزنامه آلمانى Tagesspiegel

۸ اسفند ۱۳۹۳

برو به صفحه
این عنوان قفل شده است!

اختیارات
شما می‌توانید مطالب را بخوانید.
شما نمی‌توانید عنوان جدید باز کنید.
شما نمی‌توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید.
شما نمی‌توانید نظرسنجی اضافه کنید.
شما نمی‌توانید در نظرسنجی‌ها شرکت کنید.
شما نمی‌توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید.
شما نمی‌توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید.

فعالترین کاربران ماه انجمن
فعالیترین کاربران سایت
اعضای جدید سایت
جدیدترین اعضای فعال
تعداد کل اعضای سایت
اعضای فعال
۱۷,۹۴۹
اعضای غیر فعال
۱۴,۳۶۳
تعداد کل اعضاء
۳۲,۳۱۲
پیام‌های جدید
هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
انجمن مباحث آزاد
۷۶,۴۹۸ پاسخ
۱۱,۸۱۶,۳۶۵ بازدید
۵ روز قبل
Leo Barca
بحث آزاد در مورد بارسا
انجمن عاشقان آب‍ی و اناری
۵۸,۲۰۷ پاسخ
۸,۵۶۴,۹۸۷ بازدید
۲۲ روز قبل
armanshah
بحث در مورد تاپیک های بخش سرگرمی
انجمن سرگرمی
۴,۶۶۶ پاسخ
۵۵۵,۱۲۰ بازدید
۲۷ روز قبل
مهدی
برای آشنایی خودتون رو معرفی کنید!
انجمن مباحث آزاد
۷,۶۴۳ پاسخ
۱,۲۷۱,۷۶۰ بازدید
۱ ماه قبل
Activated PC
آموزش و ترفندهای فتوشاپ
انجمن علمی و کاربردی
۱۳۵ پاسخ
۴۵,۳۲۴ بازدید
۱ ماه قبل
RealSoftPC
جام جهانی ۲۰۲۲
انجمن فوتبال ملی
۲۳ پاسخ
۲,۲۷۶ بازدید
۱ ماه قبل
Crack Hints
موسیقی
انجمن هنر و ادبیات
۵,۱۰۱ پاسخ
۱,۰۳۲,۰۵۶ بازدید
۱ ماه قبل
Activated soft
علمی/تلفن هوشمند/تبلت/فناوری
انجمن علمی و کاربردی
۲,۴۱۹ پاسخ
۴۴۲,۷۰۸ بازدید
۱ ماه قبل
javibarca
مباحث علمی و پزشکی
انجمن علمی و کاربردی
۱,۵۴۷ پاسخ
۷۵۶,۰۶۷ بازدید
۲ ماه قبل
رویا
مســابــقـه جــــذاب ۲۰ ســــوالـــــــــــــــــــی
انجمن سرگرمی
۲۳,۶۵۸ پاسخ
۲,۲۳۴,۳۲۶ بازدید
۲ ماه قبل
رویا
اسطوره های بارسا
انجمن بازیکنان
۳۴۳ پاسخ
۸۸,۳۰۹ بازدید
۷ ماه قبل
jalebamooz
حاضرین در سایت
۳۶۲ کاربر آنلاین است. (۲۳۸ کاربر در حال مشاهده تالار گفتمان)

عضو: ۰
مهمان: ۳۶۲

ادامه...
هرگونه کپی برداری از مطالب این سایت، تنها با ذکر نام «اف سی بارسلونا دات آی آر» مجاز است!