به اولین سایت تخصصی هواداران بارسلونا در ایران خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات سایت، ثبت نام کنید و یا با نام کاربری خود وارد شوید!

شناسه کاربری:
کلمه عبور:
ورود خودکار

نحوه فعالیت در انجمن‌های سایت
دوستان عزیز توجه کنید که تا زمانی که با نام کاربری خود وارد نشده باشید، تنها می‌توانید به مشاهده مطالب انجمن‌ها بپردازید و امکان ارسال پیام را نخواهید داشت. در صورتی که تمایل دارید در مباحث انجمن‌های سایت شرکت نمایید، در سایت عضو شده و با نام کاربری خود وارد شوید.

پیشنهاد می‌کنیم که قبل از هر چیز، با مراجعه به انجمن قوانین و شرح وظایف ضمن مطالعه قوانین سایت، با نحوه اداره و گروه‌های فعال در سایت و همچنین شرح وظایف و اختیارات آنها آشنا شوید. به علاوه دوستان عزیز بهتر است قبل از آغاز فعالیت در انجمن‌ها، ابتدا خود را در تاپیک برای آشنایی (معرفی اعضاء) معرفی نمایند تا عزیزان حاضر در انجمن بیشتر با یکدیگر آشنا شوند.

همچنین در صورتی که تمایل دارید در یکی از گروه‌های کاربری جهت مشارکت در فعالیت‌های سایت عضو شوید و ما را در تهیه مطالب مورد نیاز سایت یاری نمایید، به تاپیک اعلام آمادگی برای مشارکت در فعالیت‌های سایت مراجعه نموده و علائق و توانایی های خود را مطرح نمایید.
تاپیک‌های مهم انجمن
در حال دیدن این عنوان: ۱ کاربر مهمان
این عنوان قفل شده است!

پاسخ به: اخبار و حواشی بوندس ليگا
نام کاربری: irancoolboy
پیام: ۴۹۷
عضویت از: ۱ اسفند ۱۳۹۱
از: ahvaz
طرفدار:
- messi
- ronaldinio
- استقلال
- آلمان
- فرهاد مجیدی
- گواردیولا و ویلانوا
- پرویز سوبله چوبله
گروه:
- کاربران عضو
گومز : ترک بهترین تیم دنیا آسان نیست

گومز اعلام کرد که از حضور در رقابت برای پس گرفتن پستش در بایرن نمی ترسید.

ماریو گومز معتقد است که اگر در بایرن می ماند قطعا جایگاهش را در این تیم پیدا می کرد. او که در ترکیب چرخشی بایرنی ها در فصل گذشته جایگاهش را به مانزوکیچ داده بود هفته گذشته به تیم فیورنتینا فروخته شد. در هر صورت گومز اعلام کرد که ترک آلیانز آرنا به دلیل ترس از این نبود که نمی تواند جایگاهش را به دست آورد.

او در مصاحبه با کیکر چنین می گوید: "3 سال پیش من چهارمین مهاجم فن گال بودم اما فصل را به عنوان آقای گل به اتمام رساندم.
این فصل نیز می دانستم که انتخاب دوم هستم اما اطمینان داشتم که جایگاهم را دوباره به دست می آوردم."

به هر ترتیب او پذیرفته است که استایل بازی او مطابق با استایلی که بایرن می خواهد زیر نظر گواردیولا به نمایش بگذارد نیست.

او در این باره چنین می گوید: "باشگاه اکنون فلسفه متفاوتی دارد. مربی جدید، که تاکید بسیار بر روی بازیکنان کوتاه قامت دارد. پس قطعا ترک کردن بهترین تیم دنیا آسان نیست. اما من تحت تاثیر استقبالی که از من در فلورانس شد قرار گرفتم."

"من پله ها را به سمت زمین بالا می آمدم و آنجا دیواری بنفش مقابل خود دیدم. شگفت انگیز بود. بسیاری به من می گفتند که اکنون نباید به ایتالیا بروی اما فوتبال این فرصت را به شما می دهد تا فرهنگ های مختلف را یاد بگیرید. "

۲۸ تیر ۱۳۹۲
طرفدار:
- messi
- ronaldinio
- استقلال
- آلمان
- فرهاد مجیدی
- گواردیولا و ویلانوا
- پرویز سوبله چوبله
گروه:
- کاربران عضو
کلوپ : من قصد رفتن ندارم

کلوپ از رد پیشنهادات سایر تیم ها و تعهد به بوندس لیگا سخن می گوید.

یورگن کلوپ مربی 46 ساله دورتموند در سال 2008 از ماینز جدا شد و به این تیم پیوست و در سال های 2011 و 2012 این تیم را قهرمان بوندس لیگا کرد و فصل گذشته نیز به فینال لیگ قهرمانان رساند.

او از رد پیشنهادات تیم های اروپایی و تعهد به آینده قابل پیش بینی بوندس لیگا سخن می گوید.

کلوپ در این رابطه به بیلد چنین می گوید :

" این برای من ماریو (گوتزه)، روبرت (لواندوفسکی)، مارکو (رویس)، ایلکای (گوندوگان) و متس (هاملس) به یک شکل بود. باشگاه های دیگر به ما ابراز علاقه کرده بودند.
در واقع پیشنهادات بسیاری از باشگاه های مختلف بود. که من تا قبل از این هرگز فکر نمی کردم که به من و افرادم چنین پیشنهاداتی بدهند.
احترام من به دورتموند آنقدر زیاد است که تا کنون به آن فکر نکرده بودم.
من اکنون 46 سال دارم. و خواهیم دید که فصل من و دورتموند چه قدر طول خواهید کشید. من قصد رفتن ندارم.
باید احساسات باشگاه عوض شود یا این که احساسات باشگاه نسبت به من عوض شود که نظر من را تغییر دهد و باعث رفتن من شود.
زمانی که دیگر نتوانم خواسته ها و انتظاراتشان را بر آورده کنم برای هر دوی ما بهتر است که جدا شویم.
و هم اکنون همچین چیزی وجود ندارد. بنا بر این دورتموند باشگاه بزرگی برای من است و بهتر است که همیشه در دورتموند بمانم. "

۲۸ تیر ۱۳۹۲
طرفدار:
- messi
- ronaldinio
- استقلال
- آلمان
- فرهاد مجیدی
- گواردیولا و ویلانوا
- پرویز سوبله چوبله
گروه:
- کاربران عضو
کلوپ : برنامه ای برای هدایت تیم ملی آلمان ندارم

کلوپ سرمربی گری تیم ملی آلمان را برای خود مناسب نمی داند.

کلوپ که تصمیمی به جدایی از دورتموند پس از پایان قراردادش ندارد در مصاحبه اش با بیلد اعلام کرد که برنامه ای برای خود بعد از جدایی از دورتموند ندارد و همچنین کار با تیم ملی را نیز در نظر ندارد.
او در این باره به نشریه آلمانی بیلد چنین می گوید:

" حقیقتا نمی خواهم افکار خود را با فکر کردن به سرمربی گری تیم ملی هدر دهم. چرا که من انجام دادن این کار را در خود نمی بینم و هیچ برنامه ای برای دوران حرفه ای خود ندارم."

۲۸ تیر ۱۳۹۲
طرفدار:
- messi
- ronaldinio
- استقلال
- آلمان
- فرهاد مجیدی
- گواردیولا و ویلانوا
- پرویز سوبله چوبله
گروه:
- کاربران عضو
ملاقات پنهانی گواردیولا با شواین اشتایگر

پپ گواردیولا سرمربی جدید بایرن مونیخ در جلسه ای خصوصی، استراتژی و فلسفه کاریش در بایرن مونیخ را برای باستین شواین اشتایگرشرح داده است.

بر طبق گزارش ها و عکس های منتشر شده از سوی سایت معتبر Sport1 آلمان، به نظر می رسد گواردیولا در این دیدار دو نفره که در رستورانی در مونیخ برگزار شده است، در مورد برنامه هایش با شواین اشتایگر مشورت کرده است.

این دیدار روز سه شنبه و قبل از بازگشت شواین اشتایگر به تمرینات بایرن صورت گرفته است.

به نظر می رسد که شواین اشتایگر، کاپیتان دوم بایرن نقش کلیدی در تفکرات تیمی گواردیولا و به خصوص سیستم 1-4-1-4 مورد نظر گواردیولا به عهده خواهد داشت.

۲۸ تیر ۱۳۹۲
طرفدار:
- messi
- ronaldinio
- استقلال
- آلمان
- فرهاد مجیدی
- گواردیولا و ویلانوا
- پرویز سوبله چوبله
گروه:
- کاربران عضو
ضربه دروازه بان بایرن مونیخ به صورت پپ گواردیولا

در مراسم عکسبرداری اعضای تیم بایرن مونیخ برای فصل 2013- 2014، تام اشتارکه دروازه بان دوم بایرن مونیخ به صورت کاملا تصادفی و غیر عمد ضربه ای به صورت پپ گواردیولا وارد آورد.

به گزارش خبرگزاری Euronews، در این مراسم عکسبرداری 3 ساعته، در صحنه ای تام اشتارکه مشغول تمرین مشت زنی بود که در همان لحظه گواردیولا از کنار وی رد شده و ضربه مشتی را از اشتارکه به صورت کاملا تصادفی و غیر عمدی دریافت می کند.

این بازیکن 32 ساله بلافاصله با به آغوش کشیدن پپ گواردیولا از وی عذرخواهی می نماید.

۲۸ تیر ۱۳۹۲
طرفدار:
- messi
- ronaldinio
- استقلال
- آلمان
- فرهاد مجیدی
- گواردیولا و ویلانوا
- پرویز سوبله چوبله
گروه:
- کاربران عضو
جولین درکسلر: گزینه مناسبی برای دورتموند هستم

جولین درکسلر ستاره شالکه 04 باور دارد که او می تواند گزینه مناسبی برای باشگاه رقیب بروسیا دورتموند باشد.

پس از خروج ماریو گوتزه از تیم بروسیا دورتموند به مقصد بایرن مونیخ، نایب قهرمان لیگ قهرمانان اروپا خواهان جذب جولین درکسلر می باشد.

درکسلر نیز که مصر است به هیچ وجه قصد پیوستن به تیم یورگن کلوپ را ندارد، اما معتقد است که می تواند در این تیم موفق باشد.

او به Sport 1 گفت: "در شرایط کاملا ورزشی، من گزینه مناسبی برای تیم دورتموند می باشم. اما من می توانم اطمینان دهم که برای بروسیا دورتموند بازی نخواهم کرد."

درکسلر در فصل نقل و انتقالات پیشنهاد پیوستن به چلسی را رد کرد، اما گفت در آینده به لیگ برتر یا لالیگا خواهد پیوست.

او ادامه داد: "من پیشنهاد قابل توجهی را رد کردم، اما من همچنان زندگی خود را می گذرانم. کدام پسر رویای بازی در تیم هایی مانند رئال مادرید، بارسلونا، چلسی یا منچستر یونایتد را ندارد؟"

۲۹ تیر ۱۳۹۲
طرفدار:
- messi
- ronaldinio
- استقلال
- آلمان
- فرهاد مجیدی
- گواردیولا و ویلانوا
- پرویز سوبله چوبله
گروه:
- کاربران عضو
مرگ تراوتمن جامعه فوتبال آلمان و انگلیس را به سوگ نشاند

رنهارد تراوتمن ساعاتی پیش درگذشت.

فوتبال آلمان و انگلیس امروز به سوگ برنهارد تراوتمن نشست. این دروازه بان که در درون دروازه منچستر سیتی به یک افسانه تبدیل شده بود صبح امروز در لا لوسا نزدیکی والنسیا در اسپانیا و در سن 89 سالگی از دنیا رفت.

برنهارد برت تراوتمن که در 22 اکتبر 1923 در برمن آلمان به دنیا آمد. او پس از جنگ جهانی به نماد مقاومت در برابر تعصبات در انگلستان تبدیل شده بود.

تراوتمن در سال 1956 به همراه منچستر سیتی موفق به کسب قهرمانی در اف ای کاپ شد. همچنین نزدیک بود که در آن فینال مقابل بیرمینگهام مهره گردن این دروازه بان آلمانی بشکند. تراوتمن بازی کرد و به یک قهرمان تبدیل شد. او در همان سال به عنوان بازیکن سال انگلستان انتخاب شد.

تا همین اواخر او به طور مرتب در تمام مسابقات سیتی حاضر می شد. او برای این تیم 545 بار به میدان رفته بود و در سال 2007 به عنوان بهترین بازیکن تاریخ این باشگاه انتخاب شد.

نام او پیش تر در تالار مشاهیر فوتبال دو کشورنیز ثتب شده بود و ملکه الیزابت دوم به خاطر کار های صلح جویانه او در رابطه با آلمان و انگلیس به او مدال افتخار اهدا کرده بود.

تراوتمن در سال 2010 در رابطه با دوران خود در انگلستان چنین گفت: "آموزش من از زمانی که به انگلستان آمدم شروع شد. من در انگلستان انسانیت مدارا و بخشش را یاد گرفتم."

رئیس فدراسیون آلمان ولفگانگ نیرزباخ در رابطه با مرگ تراوتمن چنین می گوید : "او همواره مثل یک افسانه زندگی کرد. او یک ورزشکار بزرگ و یک مرد واقعی بود. او یک سرباز بود بنا بر این به عنوان سفیر مخالف جنگ در انگلستان بود. و در جزیره یک قهرمان بود. او همیشه در کتاب تاریخ به یاد خواهد ماند "

باب ویلسون دروازه بان اسبق آرسنال نیز او را مردی شگفت انگیز خوانده که در بهبود روابط دو کشور تلاش بسیاری کرده است و او را قهرمان دوران کودکی خود می داند.

گوردون بنکس نیز تراوتمن را یکی از الگو ها و مشوق های خود می دانست.

لو یاشین نیز نقل قول جالبی در رابطه با این دروازه بان داشت: "تنها دو دروازه بان در دنیا دارای کلاس جهانی هستند. لو یاشین و پسر آلمانی که دروازه بان منچستر سیتی است. "

مرگ تراوتمن همه را متعجب کرده است. او از دو سکته قلبی در طول امسال صدمه دیده بود. اما جان سالم به در برده بود. همسر او مارلیس این خبر ناگوار را به اطلاع فدراسیون فوتبال آلمان رساند.

۲۹ تیر ۱۳۹۲
طرفدار:
- messi
- ronaldinio
- استقلال
- آلمان
- فرهاد مجیدی
- گواردیولا و ویلانوا
- پرویز سوبله چوبله
گروه:
- کاربران عضو
اوبامیانگ: کلوپ به من اعتماد به نفس می دهد

مهاجم دورتموند می گوید که کلوپ فشار را روی او کاهش می دهد و همین طور وی به مقایسه اش با بولت خندید.

مهاجم بروسیا دورتموند، پیر امریک اوبامیانگ که به تازگی به دورتموند پیوسته، با کمک یورگن کلوپ، اعتماد به نفسش را نسبت به قبل بیشتر می داند.

این بازیکن 24ساله فاش کرد که کلوپ به دنبال این است که زندگی در آلمان را برایش راحت تر سازد و این مهاجم بر این باور است که سرمربی تیمش نتیجه کارهایش را در زمین مشاهده خواهد کرد.

اوبامیانگ در مصاحبه با بیلد گفت:"کلوپ مربی و مرد بزرگی است. او به من گفت که بهتر است که خودم را تحت فشار قرار ندهم و اعتماد به نفس به من کمک بسیار زیادی خواهد کرد."

این بازیکن اهل گابون نیز به مقایسه اش با قهرمان 100 متر و 200متر جهان، یوسین بولت، خندید. او در پایان گفت: "مقایسه من با بولت کار اشتباهی است چون من در 30-40 متر ابتدایی انفجاری کار می کنم."

۲۹ تیر ۱۳۹۲
طرفدار:
- messi
- ronaldinio
- استقلال
- آلمان
- فرهاد مجیدی
- گواردیولا و ویلانوا
- پرویز سوبله چوبله
گروه:
- کاربران عضو
زورک:شروعی خوب برای دورتموند حیاتی است

میشاییل زورک بر این باور است که اگر دورتموندی ها می خواهند که در رقابت با بایرن در رسیدن به قهرمانی بوندسلیگا عقب نمانند، باید شروع خوبی در این رقابت ها داشته باشند.

مدیر ورزشی دورتموند، میشاییل زورک، می گوید که بازیکنان تیمش برای موفقیت، باید از شروعی خوب در بوندسلیگا بهره مند شوند. در ضمن او به فصل جدید نیز امیدوار است.

او به کیکر گفت:"شما باید در این فصل هوشیار باشید و امتیازات را جمع کنید و ما نیز می خواهیم که شروعی عالی داشته باشیم."

دورتموند در رقابت های سوپرکاپ آلمان در روز 27 جولای به مصاف بایرن مونیخ می رود. تیمی که در فصل قبل 5بار در مقابل آن قرار گرفتند و زورک از تعداد زیاد بازی با بایرن ناراحت است. او گفت:

"ما چند روز دیگر در دورتموند با بایرن مونیخ بازی خواهیم کرد و این ممکن است که جذاب باشد اما لازم نیست که در یک سال 180 بار در مقابل بایرن قرار بگیریم!"

بازیکن جدید دورتموند، هنریخ مخیتاریان نیز به مصدومیتی دچار شد که وی را برای 4هفته از مسابقات دور نگه خواهد داشت. زورک درباره او نیز گفت:"هنریخ به خوبی با ما متحد شده و 3-4 هفته دیگر به خوبی گذشته، آماده بازی کردن خواهد شد."

۲۹ تیر ۱۳۹۲
طرفدار:
- messi
- ronaldinio
- استقلال
- آلمان
- فرهاد مجیدی
- گواردیولا و ویلانوا
- پرویز سوبله چوبله
گروه:
- کاربران عضو
داور شوکر: ایلگنر تعصب خاصی به آلمان و رئال داشت

داور شوکر مهاجم سابق تیم ملی کرواسی و باشگاه رئال مادرید سرگرم به پایان رساندن جلد دوم کتاب خاطراتش می باشد در بخشی از این کتاب که فعلا منتشر شده است شوکر از خاطراتش با بودو ایلگنر وتعصب خاص این بازیکن نسبت به رئال و تیم ملی المان سخن گقته است.

به گزارش وب سایت رسمی کانون هواداران بایرن مونیخ در ایران؛ شوکر این خاطرات جالب را اینگونه بیان می کند: "بعد از بازی های جام جهانی 98 فرانسه و کسب مقام سوم به اردوی پیش فصل رئال ملحق شدم و مدام با هم بازیانم در رئال از جام جهانی و بازیهای خوب خودم وگل هایی که در جام جهانی به ثمر رسانده بودم صحبت می کردم. من با آنها از شکست تیم ملی آلمان در یک چهارم نهایی و گل خودم به کوپکه سخن می گفتم و به آنها می گفتم چطور توانستیم تیم ملی آلمان را شکست دهیم. در یکی از همین روزها بعد از تمرین در حالیکه برای دوش گرفتن و تعویض پیراهن خود به رختکن رفتم دیدم در رختکن ناگهان بسته شد و بودو (ایلگنر) با دستکش و در حالیکه صورتش از خشم برافروخته شده بود به طرف من آمد و من را به طرفی هل داد و در حالیکه که مشت خود را به طرفم نشانه گرفته بود به من گفت: "هی پسر، می خواهی کاری کنم که دندانهایت توی حلقت بریزد و برای مدت زیادی از خاطره گفتن و چطور شکست دادن تیم ملی آلمان برای دوستانت باز بمانی!؟ من آن زمان طوری از ایلگنر ترسیدم که تا مدت زمان طولانی دیگر هیچ تعریفی و خاطره ای از جام جهانی و نحوه غلبه بر تیم ملی آلمان بازگو نمی کردم حداقل تا زمانیکه که با او در باشگاه رئال اقامت داشتم."

شوکر درباره یک خاطره دیگر از ایلگنر می گوید: "در یکی از بازیهای لیگ دربرابر بیلبائو قرار گرفتیم یکی از بازیکنان آنها مدام فحاشی می کرد او ما را بازیکنان تیم "خوکها" صدا می زد و کلا زیاد به باشگاه رئال مادرید توهین می نمود دریکی از ضربات کرنر که این بازیکن نیز در منطقه جلو دروازه رئال بود ایلگنر به طرز ماهرانه ای و به طوریکه داور مسابقه او را ندید هنگام نواخته شدن ضربه کرنر سر این بازیکن بیلبائو را به تیر عمودی دروازه زد به طوریکه که سر وی شکافت و دچار خونریزی شد، هنگامی که که برانکارد او را داشت به بیرون زمین انتقال میداد بودو (ایلگنر) به او نزدیک شد و به ارامی به وی گفت دیگر هیچ وقت به رئال مادرید توهین نکن و بازیکنان این تیم را بازیکنان تیم خوکها صدا نزن، افرین بچه خوب!! من تمامی مکالمات رد وبدل شده را می شنیدم زیرا من نیز نزدیک آنها بودم.

وی اضافه می کند: "واقعا بودو ایلگنر تعصب خاصی به تیم ملی آلمان و باشگاه رئال مادرید اسپانیا دارد و هوادران رئال مادرید نیز هم در آن زمان و هم اکنون وی را بسیار دوست دارند."

۲۹ تیر ۱۳۹۲

برو به صفحه
این عنوان قفل شده است!

اختیارات
شما می‌توانید مطالب را بخوانید.
شما نمی‌توانید عنوان جدید باز کنید.
شما نمی‌توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید.
شما نمی‌توانید نظرسنجی اضافه کنید.
شما نمی‌توانید در نظرسنجی‌ها شرکت کنید.
شما نمی‌توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید.
شما نمی‌توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید.

فعالترین کاربران ماه انجمن
فعالیترین کاربران سایت
اعضای جدید سایت
جدیدترین اعضای فعال
تعداد کل اعضای سایت
اعضای فعال
۱۷,۹۵۰
اعضای غیر فعال
۱۴,۳۶۳
تعداد کل اعضاء
۳۲,۳۱۳
پیام‌های جدید
هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
انجمن مباحث آزاد
۷۶,۴۹۸ پاسخ
۱۱,۸۷۶,۲۶۵ بازدید
۱۵ روز قبل
Leo Barca
بحث آزاد در مورد بارسا
انجمن عاشقان آب‍ی و اناری
۵۸,۲۰۷ پاسخ
۸,۶۳۴,۷۹۶ بازدید
۱ ماه قبل
armanshah
بحث در مورد تاپیک های بخش سرگرمی
انجمن سرگرمی
۴,۶۶۶ پاسخ
۵۵۹,۴۴۶ بازدید
۱ ماه قبل
مهدی
برای آشنایی خودتون رو معرفی کنید!
انجمن مباحث آزاد
۷,۶۴۳ پاسخ
۱,۲۸۳,۱۱۳ بازدید
۱ ماه قبل
Activated PC
آموزش و ترفندهای فتوشاپ
انجمن علمی و کاربردی
۱۳۵ پاسخ
۴۵,۴۲۶ بازدید
۱ ماه قبل
RealSoftPC
جام جهانی ۲۰۲۲
انجمن فوتبال ملی
۲۳ پاسخ
۲,۳۴۰ بازدید
۱ ماه قبل
Crack Hints
موسیقی
انجمن هنر و ادبیات
۵,۱۰۱ پاسخ
۱,۰۳۷,۹۷۱ بازدید
۱ ماه قبل
Activated soft
علمی/تلفن هوشمند/تبلت/فناوری
انجمن علمی و کاربردی
۲,۴۱۹ پاسخ
۴۴۴,۲۱۸ بازدید
۱ ماه قبل
javibarca
مباحث علمی و پزشکی
انجمن علمی و کاربردی
۱,۵۴۷ پاسخ
۷۵۸,۰۵۶ بازدید
۲ ماه قبل
رویا
مســابــقـه جــــذاب ۲۰ ســــوالـــــــــــــــــــی
انجمن سرگرمی
۲۳,۶۵۸ پاسخ
۲,۲۴۷,۵۸۰ بازدید
۲ ماه قبل
رویا
اسطوره های بارسا
انجمن بازیکنان
۳۴۳ پاسخ
۸۹,۲۵۵ بازدید
۸ ماه قبل
jalebamooz
حاضرین در سایت
۴۵۹ کاربر آنلاین است. (۲۷۹ کاربر در حال مشاهده تالار گفتمان)

عضو: ۰
مهمان: ۴۵۹

ادامه...
هرگونه کپی برداری از مطالب این سایت، تنها با ذکر نام «اف سی بارسلونا دات آی آر» مجاز است!