به اولین سایت تخصصی هواداران بارسلونا در ایران خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات سایت، ثبت نام کنید و یا با نام کاربری خود وارد شوید!

شناسه کاربری:
کلمه عبور:
ورود خودکار

نحوه فعالیت در انجمن‌های سایت
دوستان عزیز توجه کنید که تا زمانی که با نام کاربری خود وارد نشده باشید، تنها می‌توانید به مشاهده مطالب انجمن‌ها بپردازید و امکان ارسال پیام را نخواهید داشت. در صورتی که تمایل دارید در مباحث انجمن‌های سایت شرکت نمایید، در سایت عضو شده و با نام کاربری خود وارد شوید.

پیشنهاد می‌کنیم که قبل از هر چیز، با مراجعه به انجمن قوانین و شرح وظایف ضمن مطالعه قوانین سایت، با نحوه اداره و گروه‌های فعال در سایت و همچنین شرح وظایف و اختیارات آنها آشنا شوید. به علاوه دوستان عزیز بهتر است قبل از آغاز فعالیت در انجمن‌ها، ابتدا خود را در تاپیک برای آشنایی (معرفی اعضاء) معرفی نمایند تا عزیزان حاضر در انجمن بیشتر با یکدیگر آشنا شوند.

همچنین در صورتی که تمایل دارید در یکی از گروه‌های کاربری جهت مشارکت در فعالیت‌های سایت عضو شوید و ما را در تهیه مطالب مورد نیاز سایت یاری نمایید، به تاپیک اعلام آمادگی برای مشارکت در فعالیت‌های سایت مراجعه نموده و علائق و توانایی های خود را مطرح نمایید.
تاپیک‌های مهم انجمن
در حال دیدن این عنوان: ۱ کاربر مهمان
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

پاسخ به: بحث و تبادل نظر در مورد مسائل روز دین
نام کاربری: Hero.Sniper
پیام: ۳,۵۳۰
عضویت از: ۱۰ شهریور ۱۳۸۸
از: جایی فرا سوی زمان
طرفدار:
- کارلس پویول
- یوهان کرایف
- اسپانیا
- پپ گواردیولا
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
behzad نوشته:

اگه اشتباه نکنم کل داستان اینه که مرتضی میگه این سنگ و گچ و پارچه و ...که توسط زائران عزیز به اسم تبرک آورده میشه ما رو در دام خرافه گرفتار کرده.

دقیقآ

و هزاران مورد دیگه نظیر:

- چرا بدون اذن دخول وارد حرم میشیم و در و دیوار حرم و بوسه باران میکنیم (که از نظر پرشکی کار بسیار خطرناکیه) و از سر و کول هزار نفر بالا میریم و اونها رو له میکنیم تا فقط دستمون به حرم برسه و بعدش هم با خیال راحت میایم تو صحن و بلند بلند میخندیم؟؟؟؟

- چرا وقتی میریم زیارت بیشتر تو بازار ها میگریدم تا تو حرم؟؟؟

حرم رفتن برای ما شده مسابقه ی رسیدن به ضریح
زیارت رفتن برای ما شده خرید کالا

- چرا حاضریم ملیونی پولمون رو تو شکم اون اعراب از خدا بی خبر بریزیم (چه حج- چه کربلا - چه سوریه) ولی یه قرون رو در راه رضای خدا به یه فقیر ندیم؟؟؟

- چرا فکر میکنیم ارزش سوریه رفتن از مشهد رفتن بیشتره در صورتی که امام معصومی در اون کشور دفن نیست؟؟؟

- چرابرای دیدن ضریح امامان بزرگوار و شهیدمون لحظه شماری میکنیم و این همه سختی به خودمون میدیم که بریم تا حرمشون ولی حتی حاضر نیستیم یه صبح جمعه پاشیم و دعا بخونیم؟؟؟
--- --- --- --- --- ---
نقل قول
افراد قدیمی تر جامعه که همون پدر بزرگ یا مادر بزرگهای ما هستن رو حساب اطلاعات و شناخت کمتری که دارند

آخه مشکل اینجاست این طرز تفکر مسری ه

کسی که اون حرف رو زد هنوز 40 سال هم نداره

اون یه نمونه بود خیلی ها الان اینطور فکر میکنن

--- --- --- --- --- ---
نقل قول
یقینا سنگی که مدتی جزء صحن حضرت بوده متبرک شده و از نظر باطنی تقدس پیدا کرده که این واقعا توی دین ما ثابت شده است!

این هم یه نمونه ی دیگه از اشتباهات ما

چطور یه سنگ میتونه مقدس باشه ؟؟؟؟

در صورتی که هیچ گونه آگاهی نداره و فقط یک جسمه

قداست از ویژگی های روح ه

البته وقتی میگن یک مکان مقدسه یعنی اینکه اون مکان از لحاظ معنوی جایی هست که زمینه قداست روح انسان رو فراهم میکنه و قداست روح رو آسان تر میکنه نه اینکه خود مکان تقدس داشته باشه

--- --- --- --- --- ---
در ضمن اشتباه برداشت نکنین من منظورم شخص خاصی نیست و بحثم کلی ه

همچو سرو ایستادن در این باد
نکند پاسخش طبر باشد
۱۰ خرداد ۱۳۹۱
نام کاربری: H_Majnun
نام تیم: بایرن مونیخ
پیام: ۱۳,۵۲۱
عضویت از: ۲ فروردین ۱۳۸۹
از: زمین خدا
طرفدار:
- لیونل آندرس مسی
- ریوالدو ویتور بوربا فریرا ویکتور
- جوزپ گواردیولا
گروه:
- كاربران بلاک شده
ببین سید جان اینایی که شما میگی کاملا درسته ولی داری یه طرفه به قاضی میری.
شما داری میگی طرف خاک تربت داده برای شفا، من واقعا به این اعتقاد دارم، همین امشب یکی از اقوام اومده بود میگفت خودش دیده یه ذره تربت(به اندازه یه سر سوزن ریختن تو آب کل آب سرخ شده) آره عزیز خدا به حرمت خون امام حسین(ع) تو خاک تربت ایشون خاصیت شفا قرار داده.

یا مثلا تو روایات داریم که نماز خوندن با مهر تربت ثوابش چند برابر نماز خوندن با مهر معمولیه.

عزیز تو اگر سی دی شهادت آب رو دیده باشی به اثر وضعی این جور چیزا پی میبری.
مثلا اگر آب رو بریزی تو یه ظرف که توش قرآن نوشته شده (مثل همین کاسه هایی که توش 4 قل رو نوشته) رو آب اثر میزاره.
تربت کربلا هم همچین حالتی داره.

۱۰ خرداد ۱۳۹۱
نام کاربری: Dark_Rider
پیام: ۸,۸۵۸
عضویت از: ۶ دی ۱۳۸۸
از: كنار دريا
طرفدار:
- کارلس پویول & لیو مسی
- کرایوف
- برزیل و اسپانیا
- :D
- پپ عزیز
- پروین
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
عین اتفاقی که داره برای ما می افته فکر میکنیم در و دیوار حرم و ... میتونن شفا بدن در صورتی که این تفکر در واقع رواج خرافه پرستیه

با سلام من فقط امروز پيش شما هستم نظرمو ميگم اگه تا برگشتنم بحث ادامه داشت حتما ادامه ميدم

مرتضي جان اگه مردم عادي و ساده نگر رو ميگي كه ميگن شفا (فقط و فقط شفا گرفتن) اره حق با تو هستش اين يه جور شرك خفيف محسوب ميشه

ولي يه چيزو بايد باز كني اونم اينه كه ما تبرك رو براي شفا بر نميداريم در ادامه توضيح ميدم!

نقل قول بزنم زيادميشه
مرتضي اولين تشكيل دهنده هر چيزي تو اين دنيا انرژي هستش
يعني داخل ملوكول ها اتم ها و داخل اتم ها هم انرژي ذخيره شده
يعني ما انسانها و همه پديده هاي اطرافمون در نهاني ترين نقطه از انرژي ايجاد شديم.

پس اينكه هر چيزي انرژي داره و منتقل ميكنه عين حقيقته

درمورد شفا گرفتن ، كاري به خود شفا ندارم ولي ما انسانها از تمامي اشيا اطرافمون انرژي ميگيريم چه مثبت چه منفي!
حالا وقتي بحث انرژي رو يه پزشك اروپايي مطرح ميكنه ماها هممون به ديده منت ميزاريم و ميگيم دمش گرم ولي وقتي ميبينيم بحث انرژي به زبان ساده تر تو دين ما نهفتس همه باهاش ميجنگيم چرا چون از دهن دين خارج شده

البته حرفاي تو بخشيش قابل تائمله چون از ديدن افراط و تفريطاي مردم عادي كه بدون هيچ نفكر و انديشه اي اعمال شده مياد ولي دوست دارم انصافا براي اولين گام اين ويديو رو دانلود كني و تا تهش نگاه كني

دانلود
اين فيلم نتيجه تحقيق يه دكتر چشم بادومي در مورد تاثيرات انرژي بر روي نهان و انرژي هاي درون اشيا هست به خصوص اب و غذا

تو اين فيلم با دليل و مدرك ثابت ميكنه هر ابي از محيط اطرافش تاثيرات بسيار بالايي ميگيره
براي مثال روي يه بطري اسم هيتلر رو مينويسن و بعد از چند ساعت ملوكول هاشو بررسي ميكنن و چيز جالبي ميبينن

و از اون جالب تر كار كردن روي اب زمزم و ابي كه روي عكس كعبه قرار گرفته هستش
تعريف نميكنم خودت ببيني ولي حتما ببين چون خيلي علمي و دينيه
همون جوري كه تو قران داريم همه مخلوقات تسبيح گوي ما هستند و تصديق كننده ما.
در مورد غذا ها هم اين درسته

من مادرم سه يا چهار سال پيش از كربلا اومد و اب اونجا با نيم قاشق چايي خوري از تربت كربلا رو مخلوط كرد و اورد و در زمان بيماري ها فقط قطره كوچكي از اون رو به بيمار ميديم و معتقديم ميتونه انرژي مثبت بهمون بده
به نظرت يه اب معمولي چهار سال توي كابينت باشه و توش يه مقدار خاك باشه بعد از چند ماه نميگنده؟؟ بعد از چند ماه بو نميگيره؟؟ پس چرا اين اب الان چهار سالشه و همچنان گواراس؟؟؟

اون انرژي مثبته كه بهت گفتم درش نهفتس و نبايد بگيم كه اب شفيع دهنده هستش بلكه اون خواست و اراده خداست كه به وسيله چيزي نشئات ميگيره

زمان ائمه و پيامبران الهي مردم ولي معصوم بالا سرشون بود و ازشون انرژي و شفا طلب ميكردن ولي زمان ما كه ولي معصوم نداريم چي؟؟ يعني خدا بين مردمان جاهل زمان صدر اسلام و ميلياردها انسان فرق ميزاره؟؟ يعني ما حق استفاده از اين قضيه رو نداريم؟؟؟
بلطبع اينجوري نيست
ما هم ميتونيم از اين انرژي ها بهره مند بشيم با اين تفاوت كه علممون بيشتره و بايد خيلي چيزا رو درك كنيم

ميدونيد چرا ميگن قبل از شروع به خوردن غذا بسم الله بگيد؟؟ و همچنين قبل از انجام كارها و فعاليت ها؟؟ چون كلام و نام نافذ خدا در هرچيزي نفوذ ميكنه و اون رو به سمت خير و نيكي سوق ميده وقتي ميگي بسم الله اون غذا و طعامي كه ميل ميشه با اثرات مثبت وارد بدن ميشه(در مقابل همون هم وجود داره كه شيطان پرستا هم بهش رسيدن، روي خيلي از باركد ها محصولات به خصوص خوردني ها عدد 666 به صورت واضح وجود داره و سه عدد بزرگ اول، وسط، اخر رو تشكيل ميده، و چه زيبا ما ميتونيم با گفتن يه بسم الله الرحمان الرحيم خاصيت منفي اون رو به روحاني ترين و مثبت ترين تغيير بديم
ميدونيد بيشترين انرژي زمين از نظر جغرافيايي كجاست؟؟؟
كعبه بيشترين دريافت انرژي و بيشترين مركز خط انرژي جغرافيايي هستش و اون نقطه زمين دقيقا جاييه كه انسان ميتونه به روحانيت برسه
چرا؟چون انسان در نهاني ترين نقطه وجوديش انرژي هستش
ميدونيد چرا هفت بار دور كعبه ميچرخيم؟؟ ميدوني چرا به اون سمت ميچرخيم؟؟ همه اينا چنان جوابهاي شيريني دارن كه فرصت نيست همشون رو توضيخ بدم ولي همه اينا در اخر سر به انرژي برميگرده
اينكه چون به عقل ما خرافه مياد نبايد بهش بگيم خرافه
شايد ما تحقيق نكرديم و بدون علم و ظاهري ميگيم به نظر خرافس

نقل قول
اینکه حتی اشیاء در مجاورت حرم ائمه بار معنوی به خودشون می گیرن، بی شک درسته و قابل دفاعه.

دقيقا ، چون همه اشيا هم از انرژي شكل گرفتن
نقل قول

البته یقینا سنگی که مدتی جزء صحن حضرت بوده متبرک شده و از نظر باطنی تقدس پیدا کرده که این واقعا توی دین ما ثابت شده است!

دقيقا

نقل قول
- چرا بدون اذن دخول وارد حرم میشیم و در و دیوار حرم و بوسه باران میکنیم

بدون اذن دخول ميشيم يا نميشيم؟ من كه تا جايي كه ميدونم همه سعي ميكنن اذن بگيرن و هنگام خروج هم كلي احترام ميزارن
ولي درمورد بوسه باران حق با شماست اينكار درست نيست، از نظر پزشكي فقط و نه از نظر معنوي اينو مردم بايد رعابت كنن

نقل قول
و از سر و کول هزار نفر بالا میریم و اونها رو له میکنیم تا فقط دستمون به حرم برسه و بعدش هم با خیال راحت میایم تو صحن و بلند بلند میخندیم؟؟؟؟
- چرا وقتی میریم زیارت بیشتر تو بازار ها میگریدم تا تو حرم؟؟؟

حرم رفتن برای ما شده مسابقه ی رسیدن به ضریح
زیارت رفتن برای ما شده خرید کالا

- چرا حاضریم ملیونی پولمون رو تو شکم اون اعراب از خدا بی خبر بریزیم (چه حج- چه کربلا - چه سوریه) ولی یه قرون رو در راه رضای خدا به یه فقیر ندیم؟؟؟

ببخشيد يه سوال الان درگير كرد منو
اينا الان شرك ورزيدنه؟؟
فكر ميكنم اينا همه ناشي از سطح فكر و پايين بودن اداب معاشرت و ادب جمعي و اجتماعي هستش و هيچ ربطي به اصل موضوع نداره
اينا حركات بسيار ناشايستيه كه بين مردم رواج داره بايد برداشته بشه ولي اينا دليل بر اين نميشه كه حرف دكتر شريعتي رو بزنيم
همون كفشو مسجدو ميگم
اينا همه اختلالات اجتماعيه و نه ريشه ديني داره و نه ريشه فكري، فقط ريشه تربيتي داره و تو بحث اوليه شما نميگنجه

نقل قول
چرا فکر میکنیم ارزش سوریه رفتن از مشهد رفتن بیشتره در صورتی که امام معصومی در اون کشور دفن نیست؟؟؟

فكر نميكنم الان ديگه كسي فكر كنه كه ارزش سوريه رفتن بيشتره
چون اينجا مطرح كردي ميگما
مطمئنم ديگه بي سواد ترين ادمها هم ميدونن ائمه بالاتر هستند
قطعا اوني كه توانايي سوريه رفتن داره قبلش كربلا ميره قبلش مشهد هم ميره
ولي اين دليل نميشه كه بگيم كسي سوريه نره
حب به اهل بيت امام حسين اينقدر بين ما ايرانيا ساري و جاريه كه هركاري ميكنيم براشون
اين به علاقه برميگرده
جطور بعضيا حاضرن براي ديدن فلان كنسرت فلان كس تا فلان كشور برن و مورد تشويق قرار ميگرين كه براي ديدن چيز مورد علاقش اينقدر تلاش كرده ولي ما ها كه علاقه خاصي به اهل بيت امام حسين داريم بايد اينجوري درموردمون قضاوت بشه؟؟
اين خدايي يه طرفه به قاضي رفتن بود مرتضي جان

نقل قول

آخه مشکل اینجاست این طرز تفکر مسری ه

کسی که اون حرف رو زد هنوز 40 سال هم نداره

اون یه نمونه بود خیلی ها الان اینطور فکر میکنن

نه نه نه ديگه گول خوردي
طرز فكر مسري نيست
بلكه سطح فكر يكسانه
اين برميگرده به بحث اندازه سطح فكر
اين برميگرده به اينكه طرف مقابلت چند تا كتاب درمورد اسلام،شيعه، امام حسين، احكام، اصول و فروع دين و اين چيزا خونده باشه
چند بار با عالمي در اين مورد صحبت كرده باشه، چند بار وقتي كاري كه در قالب دين به عنوان نماز ، روزه، خمسو زكات و زيارت انجام داده به چرايي و دليلش فكر كرده باشه

اره مرتضي جان همه اين مشكلاتي كه گفتي فقط از يه چيزه
شور بدون شعور

شور زماني خيلي خوب ميشه كه طرف به شعور كافي درمورد چيزي رسيده باشه
اگه نرسيده باشه به همون مقدار كه شور داره به همون مقدار هم ميتونه چپه و خرافه پرست يا كه نه تا يه چيز خلاف باورش ببينه كلا همه چيزه ببوسه بزاره كنار
اگه به سطح بالايي از شعور درمورد كلام نافذ قران كريم ، روايات اهل بيت، احكام اسلامي برسيم همه اين چيزا حل ميشه

ولي حيف كه قران فقط در تاقچه جا داره و ماه رمضون بازش ميكنيم و قل قل قل قل ميخونيم و بعد ميبنيدم، دريغ از اينكه يه بار ببينيم اخه خدا چي تو اين قران گفته؟ معنيش چيه؟
تفسيرش چيه؟؟
يه چيزايي از قران با تحقيق بدست مياد كه فوق العاده شگفت اوره كه 1400 سال پيش خيلي زيبا در قران گنجونده شده و اخيرا كشف شده

همه مشكلات از اين مياد داداش
اين نظر من بود

۱۰ خرداد ۱۳۹۱
نام کاربری: Dark_Rider
پیام: ۸,۸۵۸
عضویت از: ۶ دی ۱۳۸۸
از: كنار دريا
طرفدار:
- کارلس پویول & لیو مسی
- کرایوف
- برزیل و اسپانیا
- :D
- پپ عزیز
- پروین
گروه:
- کاربران عضو
اين لينك هم ممكنه جالب باشه

مشاهده لینک

۱۰ خرداد ۱۳۹۱
نام کاربری: Apple_158
پیام: ۵۵۰
عضویت از: ۹ آبان ۱۳۹۰
از: تهران
طرفدار:
- مسی
-
- پپ
گروه:
- كاربران بلاک شده
نقل قول
دانلود

از همه قشنگ تربرای وقتی بود که قرآن تلاوت میشه

آتش زده بر دریا ... لب تر نکند سقا...
۱۰ خرداد ۱۳۹۱
نام کاربری: Hero.Sniper
پیام: ۳,۵۳۰
عضویت از: ۱۰ شهریور ۱۳۸۸
از: جایی فرا سوی زمان
طرفدار:
- کارلس پویول
- یوهان کرایف
- اسپانیا
- پپ گواردیولا
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
یا رقیه بنت الحسین (ع) نوشته:

ببین سید جان اینایی که شما میگی کاملا درسته ولی داری یه طرفه به قاضی میری.
شما داری میگی طرف خاک تربت داده برای شفا، من واقعا به این اعتقاد دارم، همین امشب یکی از اقوام اومده بود میگفت خودش دیده یه ذره تربت(به اندازه یه سر سوزن ریختن تو آب کل آب سرخ شده) آره عزیز خدا به حرمت خون امام حسین(ع) تو خاک تربت ایشون خاصیت شفا قرار داده.

یا مثلا تو روایات داریم که نماز خوندن با مهر تربت ثوابش چند برابر نماز خوندن با مهر معمولیه.

عزیز تو اگر سی دی شهادت آب رو دیده باشی به اثر وضعی این جور چیزا پی میبری.
مثلا اگر آب رو بریزی تو یه ظرف که توش قرآن نوشته شده (مثل همین کاسه هایی که توش 4 قل رو نوشته) رو آب اثر میزاره.
تربت کربلا هم همچین حالتی داره.

من اون مستند رو دیدم (فیلم سینمایی آناهیتا هم برگرفته از همین مستند بود)

این همون حرف های منه

من میگم چرا باید کار رو بجایی برسونیم که این تفکرات مخرب بیاد سراغمون و کلاممون بوی شرک بده

خداوند شفا میده و میتونه از طریق تربیت پاک کربلا هم این کار رو انجام بده
ولی نباید بگیم این خاک شفا میده (برای مثال)
ما که متوجه این مطلب هستیم باید این رو درست بیان کنیم تا بقیه هم از ما یاد بگیرن

نقل قول
شاهد نوشته:

ولي زمان ما كه ولي معصوم نداريم چي؟؟

چرا ما ولی معصوم نداریم

مگر داشتن ولی معصوم به چشم دیدنشه

ما هنوز چهاردهمین معصوم رو زنده در دوران خودمون داریم

چرا باید یه همچین حرفی زد؟؟؟

میبینی این تفکرات چقدر راحت تو کلاممون نفوذ میکنن

نقل قول
ميدونيد چرا هفت بار دور كعبه ميچرخيم؟؟

نمیدونم

ولی جان من نگو که به نظریه منسوخ هفت لایه ی اتم ربطش دادن

نقل قول
بدون اذن دخول ميشيم يا نميشيم؟

من حدودآ 2 هفته پیش مشهد بودم

به چشم دیدم خیلی ها فقط سرشون رو خم میکنن و میرن تو حرم در صورتی که حتی کوچکترین نگاهی به تابلوی اذن دخول نمیکنن (حداقل فارسیش رو که میتونن بخونن)

نقل قول
اينا همه اختلالات اجتماعيه و نه ريشه ديني داره و نه ريشه فكري، فقط ريشه تربيتي داره و تو بحث اوليه شما نميگنجه

نقل قول
اينا الان شرك ورزيدنه؟؟

نه ربطی به شرک نداره و در مورد مسائل و آداب زیارت بود

بحث من هم از همین سوغاتی ها و تبرک های زیارت شروع شده

ولی اینها مصداق بارز بی ادبی حساب میشه

تا حالا شده وقتی میری مهمونی همه رو بزنی له کنی که فقط صاحب خونه رو ببوسی؟؟؟؟

چرا وقتی ما مهمون حرم مطهر یکی از امام ها هستیم یه همچین چیزی رو رعایت نمیکنیم؟؟؟؟

نقل قول

مورد تبرک هم قبل از هر چیز ریشه ی تربیتی داره

هیچکدوم از ما از روی شرک این ها رو نمیگیم (ولی متاسفانه به دلیل عدم آموزش کافی گفته میشه)

نقل قول
ولي اينا دليل بر اين نميشه كه حرف دكتر شريعتي رو بزنيم

دکتر علی شریعتی: ترجیح می دهم با کفش هایم در خیابان راه بروم و به خدا فکر کنم تا اینکه در مسجد بنشینم و به کفش هایم فکر کنم
متوجه منظورت نشدم

ولی من به این جمله اعقتاد کامل دارم
نه اینکه بگم زیارت نریم
ولی وقتی میریم زیارت و تو بازار میگردیم دیگه اون زیارت چه فایده ای داره (نرفتنش که برای کسی که قراره تو بازار بگرده و پول خرج کنه به صرفه تره که)
نقل قول
قطعا اوني كه توانايي سوريه رفتن داره قبلش كربلا ميره

من تمام مواردی رو که ذکر کردم به چشم دیدم

دیدم کسی رو که حاضر بود بیش از حد پول خرج کنه و بره سوریه ولی سالیان سال بود مشهد نرفته

نقل قول
ولي حيف كه قران فقط در تاقچه جا داره

دکتر علی شریعتی: من رقص دختران هندي را بيشتر از نماز پدر و مادرم دوست دارم. چون آنها از روي عشق و علاقه مي رقصند، ولي پدر و مادرم از روي عادت نماز مي خوانند.

همچو سرو ایستادن در این باد
نکند پاسخش طبر باشد
۱۰ خرداد ۱۳۹۱
نام کاربری: Karabeseydi
پیام: ۳,۵۲۲
عضویت از: ۱۷ آذر ۱۳۹۰
طرفدار:
- داوید ویا -آندرس اینیستا - یوردی آلبا - سسک
- سپاهان
- اسپانیا
- محرم نوید کیا
- منصور ابراهیم زاده
گروه:
- کاربران عضو
باور اعتقاد قلبی واقعا مهمه، اما اینکه ما بیایم و بگیم این سنگ شفا میده کار درستی نیس.
دوست ندارم بی حرمتی یا بی ادبی کنم، اما به نظر من مسلمونا، جدا از اعتقاد و احترامی که دارن برای معصومین باید حاجت هاشونو از خدا بخوان.
معصومین معصوم بودن. متبرک بودن. راهنمای مردم بودن. نماینده ی خدا بعد از پیامبر بودن( در مورد حضرت مهدی میشه گفت هستن). توانایی هایی هم از طرف خدا داشتن.
میتونن پیش خدا شفاعت کنن. یعنی اگه ما از امام حسین خواهش کنیم بیماری رو شفا بده، ممکنه با شفاعت اون پیش خدا اون بیمار شفا پیدا کنه. یا اگه واقعا به خاطر یه قطعه سنگ یا پارچه از خدا خواهش کنیم.

نقل قول
مثلا اگر آب رو بریزی تو یه ظرف که توش قرآن نوشته شده (مثل همین کاسه هایی که توش 4 قل رو نوشته) رو آب اثر میزاره. تربت کربلا هم همچین حالتی داره.

این انرژی کائنات یا همون نیروی "راز" ئه. اینکه مهمترین چیز توی برآورده شدن یه چیز انرژی های مثبت و منفی هستن کاملا درست و اثبات شده س. فیلم و کتابشم به وفور هست. توی کتابش در مورد این جور چیزا هم توضیح داده، با وجود اینکه نویسنده ش یه مسیحیه!

خویشتن را به بستر تقدیر سپردن
و با هر سنگریزه رازی به نارضایی گفتن
زمزمه ی رود چه شیرین است!

احمد شاملو
۱۰ خرداد ۱۳۹۱
نام کاربری: 3H.R.M
پیام: ۱,۵۰۵
عضویت از: ۷ آبان ۱۳۸۹
طرفدار:
- xavi
- pep
گروه:
- کاربران عضو
با اجازه

نقل قول
چطور یه سنگ میتونه مقدس باشه ؟؟؟؟

در صورتی که هیچ گونه آگاهی نداره و فقط یک جسمه

روزی پیغمبر به امیرالمومنین گفت :یا علی برای چه انگشتر به دستت نمیکنی تا از مقربان بشی؟؟؟
امیرالمونین گفت :چه انگشتری در دست کنم؟؟؟؟
پیغمبر گفت:عــــــقیــــق چون اولین کوهی هست که اقرار به وحدانیت خدا و پیامبری من و وصایت تو و فرزندان بعد از تو کرده و همین طور به بودن بهشت محبان و شیعیان تو کرده .
«بحار الانوار ج42»

امام صادق فرمود:دوست دارم که هرمومنی از شیعیان ما 5انگشتر در دست داشته باشد .که یکی از انها عقیق است.چون مومن ترین سنگ نسبت به خدا و پیغمر و اهل بیت است.
م:التهذیب/جامع الاخبار /وسایل ج14/فرحه الغری»

هر که در آسمان ها و زمین است به سجده خدا مشغول است(سوره رعد، آیه15) ما کوهها را با او مسخر کردیم که شب و روز خدا را تسبیح و ستایش می کردند(سوره ص، آیه 18) آنچه در آسمانها و زمین است همه به تسبیح و ستایش او مشغولند(سوره حشر،آیه 24)

نقل قول
خداوند شفا میده و میتونه از طریق تربیت پاک کربلا هم این کار رو انجام بده
ولی نباید بگیم این خاک شفا میده (برای مثال)
ما که متوجه این مطلب هستیم باید این رو درست بیان کنیم تا بقیه هم از ما یاد بگیرن

خب همه اینو میدونن !
یعنی کسی فک نمیکنه که خاک به تنهایی شفا میده
فقط به قول شما درست بیان نمیشه !

نقل قول
به چشم دیدم خیلی ها فقط سرشون رو خم میکنن و میرن تو حرم در صورتی که حتی کوچکترین نگاهی به تابلوی اذن دخول نمیکنن (حداقل فارسیش رو که میتونن بخونن)

البته نمیشه اینجوری قضاوت کرد !
شاید از رو یه تابلوی دیگه خونده باشن
ولی نه جدی درسته !
خب اینم به دلیل نداشتن اگاهیه دیگه ...
الان که خیلیا خیلی چیزای اصلی تر و مهم تر رودرباره دین نمیدونن اونوقت انتظار داریم آداب زیارت رو بدونن ؟

نقل قول
تا حالا شده وقتی میری مهمونی همه رو بزنی له کنی که فقط صاحب خونه رو ببوسی؟؟؟؟

وای من یکی از منتقدین این قضیم
طرف خانوما بدتره !
اصن یه وضعی

ولی خب از یه جنبه دیگه هم میشه نگاه کرد
مثلا طرف بعد از ده سال اومده حرم
با کلی عشق و امید و ارزو
خب دلش میخواد دستش به ضریح برسه دیگه
فک کن مثلا شما خودت بری کربلا دوست نداری به ضریح امام حسین دست بزنی ؟
البته خیلی بد اینکارو میکنن ... قبول دارم
اخه یه جوریه اگه اون کارارو نکنی دستت نمیرسه
البته این میشه بی فرهنگی طرف !
از نظر من هم کاملا بی ادبیه !

نقل قول
دیدم کسی رو که حاضر بود بیش از حد پول خرج کنه و بره سوریه ولی سالیان سال بود مشهد نرفته

این دیگه یه نظر کاملا شخصیه ...
بستگی به علاقه ی طرف داره ...
الان به هرکی بگن میری کربلا یا مکه میگه کربلا
درحالیکه مکه .......

نقل قول
دوست ندارم بی حرمتی یا بی ادبی کنم، اما به نظر من مسلمونا، جدا از اعتقاد و احترامی که دارن برای معصومین باید حاجت هاشونو از خدا بخوان.

قرآن كريم، انسان را در جهت كسب كمالات معنوى و قرب به درگاه الهى، امر به توسّل به اسباب تقرب كرده است: «يا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا اتَّقُوا اللَّهَ وَ ابْتَغُوا إِلَيْهِ الْوَسِيلَةَ»؛ «اى مؤمنان پرواى الهى داشته باشيد و به سوى او وسيله تحصيل كنيد»: مائده (5)،

یعنی خداوند خودش دوست داره که با واسطه بریم پیشش

.. Listen to what people don't say
۱۰ خرداد ۱۳۹۱
نام کاربری: L.A-Messi
پیام: ۴,۶۳۲
عضویت از: ۲۱ شهریور ۱۳۹۰
از: دامغان
طرفدار:
- مسی
- کرایف،دی استفانو
- گواردیولا،گاس هیدینگ
- کلا قیدشو زدم
گروه:
- کاربران عضو
در مورد بوسیدن در و دیوار حرم ، همونطور که کمیل گفت از نظر معنوی صد در صد کار درستیه چون تمام اجزای حرم متبرک شدند ولی از نظر پزشکی ممکن مشکل ساز باشه که خوب پس باید رعایت بشه

همین جا همین بحث تقدس اشیا رو مطرح کنم چون مرتبط با بحثه

این حرف شما بر مبنای روایات ما صد در صد اشتباهه:

نقل قول
چطور یه سنگ میتونه مقدس باشه ؟؟؟؟ در صورتی که هیچ گونه آگاهی نداره و فقط یک جسمه قداست از ویژگی های روح ه البته وقتی میگن یک مکان مقدسه یعنی اینکه اون مکان از لحاظ معنوی جایی هست که زمینه قداست روح انسان رو فراهم میکنه و قداست روح رو آسان تر میکنه نه اینکه خود مکان تقدس داشته باشه

یه سنگ و یا یک جسم بی جان میتونه مقدس باشه و دقیقا بدلیل همین تقدسش هم هست که میتونه از نظر معنوی زمینه مثبت برای انسانها فراهم کنه

اگه این جسم هیچ فرقی با یه جسم عادی نداشته باشه ، شما بگین چه جور ممکنه که بتونه زمینه قداست انسان رو فراهم کنه؟
پس معلوم میشه که این سنگ خودش تفاوت داره با بقیه اجسام عادی که حالا توانایی های متفاوتی رو هم خدا بهش داده

شما روایات در مورد سنگ عقیق رو شنیدین؟ این سنگ بدلیل مسائلی که براش پیش اومده از همون ابتدای خلقت و بعد اون ، خدا بهش جایگاه ویژه ای داده، دقیقا به خود سنگ یه منزلت متاوتی رو داده و اون رو مقدس کرده
در مورد کعبه هم دقیقا قضیه همینه ، خدا به یه قسمت از این زمین عنایت ویژه کرده و اون رو به عنوان خانه خودش(خانه منتسب به خودش) برگزیده و طبعا این زمین مقدس هست
نمیشه گفت که خود مسجد الحرام و کعبه مقدس نیست و فقط زمینه قداست انسان رو فراهم میکنه ، نه ، صریحا در خود قرآن و احادیث معصومین این اراضی مقدس خوانده شدند

حالا این جا اون مورد سوال شما هم هست که چطور ممکنه یه جسم بیجان مقدس بشه که جوابش بین حرفهای دوستان بود
تمام اجسام از درک و شعور برخوردارند و این برای اشیا و اجسام به درجه پائین خودش میرسه و کامل از بین نمیره
اگه اشتباه نکنم آیه قرآن هست که میگه موجودات که به ذکر خداوند مشغول هستند ، نسبت به این ذکر گفتن خودشون آگاهی و توجه دارند و متوجه هستند دارند چه میکنند
حالا با این مقدمه ، اگه خدا بخواد به اراده خودش یه جسم یه یک نوع سنگ یا هرچیز دیگه رو تقدس ببخشه بنظر شما مشکلی داره؟ که البته این کار رو کرده

در مورد تربت هم که مشخصه ما معتقدیم خدا توی این تربت اثر شفا بخشی قرار داده و وقتی میخوریم باید توقع شفا رو از خدا داشته باشیم که این تربت وسیله این کاره و صرفا یه واسطه هست نه بیشتر

نقل قول
دکتر علی شریعتی: من رقص دختران هندي را بيشتر از نماز پدر و مادرم دوست دارم. چون آنها از روي عشق و علاقه مي رقصند، ولي پدر و مادرم از روي عادت نماز مي خوانند.

یه سوال اگه لطف کنین جواب بدین ، بنظر شما این جمله درسته؟چرا؟ معیار ترجیح یک عمل بر عمل دیگه صرفا نیت عمل کننده است و بنظرتون خود عمل ذاتا زشت و زیبا نیست؟

نمایش امضا ...
مخفی کردن امضا ...
۱۰ خرداد ۱۳۹۱
نام کاربری: 3H.R.M
پیام: ۱,۵۰۵
عضویت از: ۷ آبان ۱۳۸۹
طرفدار:
- xavi
- pep
گروه:
- کاربران عضو

چه تفاهمی

.. Listen to what people don't say
۱۰ خرداد ۱۳۹۱

برو به صفحه
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

اختیارات
شما می‌توانید مطالب را بخوانید.
شما نمی‌توانید عنوان جدید باز کنید.
شما نمی‌توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید.
شما نمی‌توانید نظرسنجی اضافه کنید.
شما نمی‌توانید در نظرسنجی‌ها شرکت کنید.
شما نمی‌توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید.
شما نمی‌توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید.

فعالترین کاربران ماه انجمن
فعالیترین کاربران سایت
اعضای جدید سایت
جدیدترین اعضای فعال
تعداد کل اعضای سایت
اعضای فعال
۱۷,۹۴۹
اعضای غیر فعال
۱۴,۳۶۳
تعداد کل اعضاء
۳۲,۳۱۲
پیام‌های جدید
هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
انجمن مباحث آزاد
۷۶,۴۹۸ پاسخ
۱۱,۸۱۸,۹۶۷ بازدید
۵ روز قبل
Leo Barca
بحث آزاد در مورد بارسا
انجمن عاشقان آب‍ی و اناری
۵۸,۲۰۷ پاسخ
۸,۵۶۶,۲۱۵ بازدید
۲۲ روز قبل
armanshah
بحث در مورد تاپیک های بخش سرگرمی
انجمن سرگرمی
۴,۶۶۶ پاسخ
۵۵۵,۱۶۶ بازدید
۲۷ روز قبل
مهدی
برای آشنایی خودتون رو معرفی کنید!
انجمن مباحث آزاد
۷,۶۴۳ پاسخ
۱,۲۷۱,۹۶۳ بازدید
۱ ماه قبل
Activated PC
آموزش و ترفندهای فتوشاپ
انجمن علمی و کاربردی
۱۳۵ پاسخ
۴۵,۳۲۴ بازدید
۱ ماه قبل
RealSoftPC
جام جهانی ۲۰۲۲
انجمن فوتبال ملی
۲۳ پاسخ
۲,۲۷۶ بازدید
۱ ماه قبل
Crack Hints
موسیقی
انجمن هنر و ادبیات
۵,۱۰۱ پاسخ
۱,۰۳۲,۱۳۴ بازدید
۱ ماه قبل
Activated soft
علمی/تلفن هوشمند/تبلت/فناوری
انجمن علمی و کاربردی
۲,۴۱۹ پاسخ
۴۴۲,۷۲۹ بازدید
۱ ماه قبل
javibarca
مباحث علمی و پزشکی
انجمن علمی و کاربردی
۱,۵۴۷ پاسخ
۷۵۶,۱۱۳ بازدید
۲ ماه قبل
رویا
مســابــقـه جــــذاب ۲۰ ســــوالـــــــــــــــــــی
انجمن سرگرمی
۲۳,۶۵۸ پاسخ
۲,۲۳۴,۴۵۲ بازدید
۲ ماه قبل
رویا
اسطوره های بارسا
انجمن بازیکنان
۳۴۳ پاسخ
۸۸,۳۲۳ بازدید
۷ ماه قبل
jalebamooz
حاضرین در سایت
۴۲۲ کاربر آنلاین است. (۱۹۶ کاربر در حال مشاهده تالار گفتمان)

عضو: ۰
مهمان: ۴۲۲

ادامه...
هرگونه کپی برداری از مطالب این سایت، تنها با ذکر نام «اف سی بارسلونا دات آی آر» مجاز است!