به اولین سایت تخصصی هواداران بارسلونا در ایران خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات سایت، ثبت نام کنید و یا با نام کاربری خود وارد شوید!

شناسه کاربری:
کلمه عبور:
ورود خودکار

نحوه فعالیت در انجمن‌های سایت
دوستان عزیز توجه کنید که تا زمانی که با نام کاربری خود وارد نشده باشید، تنها می‌توانید به مشاهده مطالب انجمن‌ها بپردازید و امکان ارسال پیام را نخواهید داشت. در صورتی که تمایل دارید در مباحث انجمن‌های سایت شرکت نمایید، در سایت عضو شده و با نام کاربری خود وارد شوید.

پیشنهاد می‌کنیم که قبل از هر چیز، با مراجعه به انجمن قوانین و شرح وظایف ضمن مطالعه قوانین سایت، با نحوه اداره و گروه‌های فعال در سایت و همچنین شرح وظایف و اختیارات آنها آشنا شوید. به علاوه دوستان عزیز بهتر است قبل از آغاز فعالیت در انجمن‌ها، ابتدا خود را در تاپیک برای آشنایی (معرفی اعضاء) معرفی نمایند تا عزیزان حاضر در انجمن بیشتر با یکدیگر آشنا شوند.

همچنین در صورتی که تمایل دارید در یکی از گروه‌های کاربری جهت مشارکت در فعالیت‌های سایت عضو شوید و ما را در تهیه مطالب مورد نیاز سایت یاری نمایید، به تاپیک اعلام آمادگی برای مشارکت در فعالیت‌های سایت مراجعه نموده و علائق و توانایی های خود را مطرح نمایید.
تاپیک‌های مهم انجمن
در حال دیدن این عنوان: ۱ کاربر مهمان
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

پاسخ به: بحث و تبادل نظر در مورد مسائل روز دین
نام کاربری: HO3INR
نام تیم: والنسیا
پیام: ۴,۳۹۱
عضویت از: ۱۱ بهمن ۱۳۸۷
از: Winterfell
طرفدار:
- Carles Puyol
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
من فکر می کنم نباید انتظار داشته باشی که اسلام با انتظار تو همخونی داشته باشه. در واقع تو باید با اسلام همخونی داشته باشی.

مخالفم.
من انتظاری از کاملترین دین داشتم که مسلمون شدم، و الا خودم میتونم چندین اشکال از اسلام بگیرم، که اگر پیشون رو بگیرم به جواب منطقی میرسم.
اسلام بدون استثنا به همه چیز پاسخ منطقی داده، بخاطر اینه که نمیپذریم حکم قاطع رو در این مورد. احتمالش هست که نپذیرفتن من ناشی از نادانی خودم باشه، ولی تا بحال تو این بحث مطلبی که قانع کننده باشه کاملا نشنیدم.

نقل قول
اتفاقا نه محدودیت زمانی داره و نه برداشت ما اشتباهه.
اینها مربوط میشه به صفات مختص مردان و زنان که تا ابدیت ثابته.

اینکه محدودیت زمانی نداره، نظر توئه.
باز با اینم مخالفم. فرهنگ غرب رو ببین، طوری شده که غیرت رو توش کاملا کشته. صفات قابل تغییره.

نقل قول
اسلام در مورد بعضی چیزا هم صفر و یک در نظر گرفته. مثلا بصورت کاملا صفر و یک گفته ولایت جامعه باید بدست یه مرد باشه.

ببین، اینطور بحثا دلیلشون این نیست که «چون اسلام گفته پس درسته». اسلام برای این شرط رهبر بودن، دلیل آورده.

نقل قول
بعضی چیزا اصلا به عرف ربطی ندارن. داره میگه خدا غیرت رو در وجود زن قرار نداد. حالا کدوم عرف میتونه این ویژگی رو بهشون بده؟

باز اینجا میشه بحث کرد، ولی بنظر من صفات اکتسابیه.
صفات انسانی مثل غریضه نیست که از بدو تولد تو وجود بچه باشه، بستگی به فرهنگ و شرایط تربیت داره. خدا اگر قرار باشه این مسائل رو عین دیکته بگه و ملت بنویسن، پس المان های انسانیت چی میشه؟

نقل قول
این موضوع به چندهمسری ربطی نداره. چطور؟ مثلا فرض کن چندهمسری رواج داشت و مردی ترجیح میداد فقط 1 همسر داشته باشه، حالا زنش صاحب غیرت میشد؟ نه. وقتی میگه خدا به زن غیرت نداد، یعنی چه شوهرش 1 زن داشته باشه، چه چند تا زن داشته باشه، فرقی نمی کنه. چون این موضوع به شوهرش بستگی نداره، به خود زن و ویژگی های اون مربوط میشه.
اما در مورد چند همسری، آره می دونم جامعه امروز پذیرش چند همسریی رو بصورت حلال نداره ولی پذیرش 10-20 همسری رو بصورت حرام بدجوری داره. این چیزیه که دنیا داره با سرعت به طرفش پیش میره. کشور ما هم همینطور.

اتفاقا ربط داره، تو داری در مورد رفتار زن نسبت به سایر همسرهای شوهرش صحبت میکنی. من میگم این روزها این مساله پیش نمیاد برای کسی، تو مخالفی.
کی گفته جامعه پذیرش داره؟ هنوز هم مذمومه بین مردم، ولی ضعف اعتقادات و برطرف نشدن نیازها از طرف همسر باعث این مساله میشه.

نقل قول
این موضوع اصلا به موضوع غیرت زن ربطی نداره. موضوع لباس چیزی هست که ساخته دست بشر هست. موضوع غیرت زن چیزی هست که خدا موقع خلقت تو وجودش نذاشته.

لباس شهرت محدود به لباس نیست، اصطلاحه.
بمعنی رفتار خاص (شامل پوشش، حرف زدن و کارهای روزانه) که باعث بشه طرز نگاه مردم به شخص از حالت معمول خارج بشه. در مورد چندهمسری هم، امروز که جامعه پذیرشش رو نداره، داشتن همسر دوم شامل شهرته.

نمایش امضا ...
مخفی کردن امضا ...
۱۵ تیر ۱۳۹۱
نام کاربری: amirpuyol
نام تیم: اینتر میلان
پیام: ۶,۰۶۸
عضویت از: ۱۸ شهریور ۱۳۸۸
از: اردبیل
طرفدار:
- مسی
- آقای پویول
- پرسپولیس
- برزیل & آرژانتین
- فرگوسن & رایکارد & پپ
- علی دایی
گروه:
- کاربران عضو
- لیگ فانتزی
نقل قول
مخالفم.
من انتظاری از کاملترین دین داشتم که مسلمون شدم، و الا خودم میتونم چندین اشکال از اسلام بگیرم، که اگر پیشون رو بگیرم به جواب منطقی میرسم.
اسلام بدون استثنا به همه چیز پاسخ منطقی داده، بخاطر اینه که نمیپذریم حکم قاطع رو در این مورد. احتمالش هست که نپذیرفتن من ناشی از نادانی خودم باشه، ولی تا بحال تو این بحث مطلبی که قانع کننده باشه کاملا نشنیدم.

با چی مخالفی؟ با اینکه تو باید خودت رو با اسلام تطبیق بدی و اسلام خودش رو با تو تطبیق نمیده؟ باشه مخالف باش.
من سعی می کنم خودم رو تطبیق بدم تو هم سعی کن اسلام رو با خودت تطبیق بدی.
اما ایتکه گفتی بحث منطقی نشنیدی. منطقیش اینه که اسلام کاملا در نظر گرفته که مرد و زن کپی هم نیستن. یه فرقایی دارن. تو بعضی صفات متفاوت هستن. حالا یکی از این صفاتی هم که تو این منابع معتبر هست غیرته. به وضوح داره صفت غیرت رو برای مردان حسن و برای زنان مذموم معرفی می کنه. حالا شما میگی نه، باید کپی هم باشن، غیرتش هم باید برای هر دوتاشون حسن باشه، من نمی تونم بپذیرم.
نقل قول
اینکه محدودیت زمانی نداره، نظر توئه.
باز با اینم مخالفم. فرهنگ غرب رو ببین، طوری شده که غیرت رو توش کاملا کشته. صفات قابل تغییره.

فرهنگ غرب رو که من خودم برات مثال زدم به عنوان یه نمونه، حرف خودم رو به خودم میگی؟
غرب میدونی چرا اینطوری شده؟ چون اومدن و زن و مرد رو کپی هم گرفتن. گفتن مرد هم نباید غیرت داشته باشه. مرد نباید بیش از 1 زن داشته باشه و رابطه های دیگه حلال نیست. نتیجه چی شده؟ همه شدن تک همسر؟ نه. اتفاقا همسراشون 10 برابر شده.
بازم میگم. اینکه یه صفت فقط برای مردان باشه و در طول زمان هم تغییر نکنه چیز عجیبی نیست. در این احادیث معتبر هم زمان قید نشده. همونطور که گفته شده ولایت جامعه باید به دست یه مرد باشه و زمان هم قید نشده. الان هم رهبر ما نمیتونه یه زن باشه.
اگه تو این رو مشمول زمان بگیری، من هم میتونم خیلی چیزا رو مشمول زمان بگیرم. مثلا اینکه در زمان حاضر دیگه نباید نفقه زن بر عهده مرد باشه چون امروز امکان اینکه زن بتونه مخارج خودش رو تامین کنه هست. یا مثلا امروز نباید مرد به زن مهریه بده. اگه خدا به زن حقی به اسم مهریه داده، برای مرد هم حقی به اسم ازدواج مجدد داده. اگه ازدواج مجدد زمان داره، چرا مهریه زمان نداشته باشه؟
وقتی میگه "خدا کریمتر از آن است که به زن غیرت بدهد و از سوی دیگر سه زن دیگر را بر مرد حلال کند" یعنی خدا موقع آفرینش این جنبه از غیرت رو به زن نداده، به همین دلیل مشمول زمان نمیشه مگر اینکه خدا یه خلقت دوباره کرده باشه و زن جدیدی آفریده باشه.
نقل قول
باز اینجا میشه بحث کرد، ولی بنظر من صفات اکتسابیه.
صفات انسانی مثل غریضه نیست که از بدو تولد تو وجود بچه باشه، بستگی به فرهنگ و شرایط تربیت داره. خدا اگر قرار باشه این مسائل رو عین دیکته بگه و ملت بنویسن، پس المان های انسانیت چی میشه؟

خدا که نمیاد یکی یکی صفات رو دیکته بگه، فقط اونایی رو میگه که لازمه بگه. مثل همین مورد.
مثل اینکه بگی چرا خدا گفته زن نباید قاضی بشه؟ مگه خدا میاد یکی یکی شغلا رو برا ما میگه؟ نه داداش فقط این رو گفته چون لازم بوده بگه. چون میدونه چی آفریده. این مورد رو هم گفته.
نقل قول
اتفاقا ربط داره، تو داری در مورد رفتار زن نسبت به سایر همسرهای شوهرش صحبت میکنی. من میگم این روزها این مساله پیش نمیاد برای کسی، تو مخالفی.

من دارم راجع به وجود داشتن صفت غیرت در زن صحبت می کنم.
امروزه برای هیچ مردی هم پیش نمیاد که زنش با یه مرد دیگه ازدواج کنه، پس مسئله غیرت هم برای هیچ مردی پیش نمیاد؟ نه.
فرقش با غیرت زن اینه که اگه زن، شوهرش ارتباط حلال بخواد ایجاد کنه و زن غیرت بورزه غیرتش در حقیقت حسد هست. چه دیروز چه امروز چه فردا. اون که تو میگی موقعیتش پیش نمیاد یه بحث دیگه س. رو اون هم میشه بحث کرد که چرا حلال خدا رو حرام کردن. و اینکه این مسئله شاید جواب معکوس بده و باعث بشه ازدواج مجدد از شکل حلال به شکل حرام در بیاد.
یه مرد چه زنش به یه مرد دیگه بتونه ازدواج کنه و چه نتونه، غیرت تو وجودش هست. یه زن هم چه مردش بتونه با یه زن دیگه ازدواج کنه و چه نتونه غیرت تو وجودش نیست. اگر هم باشه از حسادت و کفر ه.
نقل قول
کی گفته جامعه پذیرش داره؟ هنوز هم مذمومه بین مردم، ولی ضعف اعتقادات و برطرف نشدن نیازها از طرف همسر باعث این مساله میشه.

اولا من برات مثال آوردم که دلیلم رو با مثال بگم. گفتم مثل اینکه اینجوری بگی.
ثانیا اگه یه روزی آمادگی داشت چی؟ اون موقع میشه یه حسن؟ نه.
اینجور ویژگی های فطری زن و مرد که متفائت هستن، توی هر زمانی متفاوت هستن چون به آفرینششون مربوطن.
نقل قول
لباس شهرت محدود به لباس نیست، اصطلاحه. بمعنی رفتار خاص (شامل پوشش، حرف زدن و کارهای روزانه) که باعث بشه طرز نگاه مردم به شخص از حالت معمول خارج بشه. در مورد چندهمسری هم، امروز که جامعه پذیرشش رو نداره، داشتن همسر دوم شامل شهرته.

داداش می دونم یه اصطلاحه. داشتم فرقش رو توضیح میدادم.
مسئله اینجاست که اگه شهرت هم باشه حلاله. و غیرت زنش در حقیقت حسد و از روی کفر.

نمایش امضا ...
مخفی کردن امضا ...
۱۵ تیر ۱۳۹۱
پاسخ به: سخنی با دوست...
نام کاربری: The.Gladiator
پیام: ۱,۸۲۸
عضویت از: ۶ تیر ۱۳۹۰
گروه:
- کاربران عضو
بهترین دوست، خداست.
او آنقدر خوب است که اگر یک گل به او تقدیم کنید
دسته گلی تقدیمتان می کند و
خوب تر از آن این است که اگر دسته گلی به آب دادیم،
دسته گل هایش را پس بگیرد . . .!

۱۶ تیر ۱۳۹۱
نام کاربری: Apple_158
پیام: ۵۵۰
عضویت از: ۹ آبان ۱۳۹۰
از: تهران
طرفدار:
- مسی
-
- پپ
گروه:
- كاربران بلاک شده
نقل قول
كميل نوشته:

من خودم نظر شخصی ندارم
ولی چیزی که از احادیث برمیاد اینه:

1. امام صادق عليه السلام مي فرمايد:

غيرت ورزي روا نيست مگر براي مردان

و اما غيرت زنان در حقيقت حسادت است

و چون غيرت تنها مخصوص مردان است به همين دليل خداوند بر زنان جز

شوهرشان را حرام كرده است ولي بر مردان چهار زن را حلال نموده است.

و خداوند كريمتر از آن است كه از سويي به زن غيرت بدهد و از سوي

ديگر براي مرد سه زن ديگر را علاوه بر آن زن حلال كند!

الكافي ج 5 ص 505 ح1

2. امام صادق _ كه درود خداوند بر او باد _ فرمود:

خداي بلند مرتبه غيرت را در وجود زنان قرار نداد

و تنها زنان نا شايست غيرت مي ورزند ولي زنان مومنه[حقيقي] نه!

همانا خداوند غيرت را تنها در مردان قرار داد از اينرو براي مرد چهار زن را

حلال فرمود ولي براي زن جز شوهرش را حلال نكرد پس زني كه علاوه

بر شوهرش مرد ديگري را اراده كند نزد خداوند زناكار است.

الكافي ج 5 ص505 ح 2

3. امام باقر عليه السلام فرمود:

غيرت زنان حسد است و حسد ريشه كفر است.زنان وقتي غيرت مي

ورزندخشمگين مي شوند و وقتي خشمگين شدند كفران مي ورزند

مگر زنان مسلمه!

الکافي ج5 ص505ح4

4. مردي نزد امام صادق عليه السلام از زن خود بسيار تعريف و تمجيد كرد

حضرت فرمود:

تا به حال غيرت او را آزموده اي؟

مرد گفت :نه! حضرت فرمود غيرتش را بيازما!

پس آن مرد چنين كرد و زنش هم ثابت قدم ماند.

[ و حسادت نورزيد.]

خبر را به امام داد و حضرت فرمود: زن تو حقيقتا همانگونه است كه

تعريف كردي!

[چون حسود نيست و چشم ديدن هوو و يا ساير شريکهاي جنسي حلال شوهرش را دارد.]

الكافي ج 5 ص505 ح5

5. روزي حضرت رسول صلوات الله عليه و آله نشسته بودند که زني

عريان نزد ايشان آمد و ايستاد!و گفت اي رسول خدا من مرتکب فجور

شدم پس مرا پاک گردان!(بر من حد جاري ساز).

در اينحال مردي از راه رسيد و لباسي بر بدن آن زن افکند.حضرت پرسيد با اين زن چه نسبتي داري؟

مرد گفت : او همسر من است اي رسول خدا!

من امروز با کنيز خود خلوت کرده بودم [که او ديد] و [براي انتقام از من] مرتکب زنا شد!!

حضرت فرمود:او را به خانه بازگردان!

سپس فرمود : زني که غيرت مي ورزد بالاي بيابان را از پايين آن تشخيص نمي دهد.

الكافي ج 5 ص505 ح3

این احادیث درست و کامل هست اما عرف جامعه امروز این و نمیپسنده (چند همسری آقایون) اما این که زن نسبت به شوهرش غیرت نداشته باشه که چند تا زن داشته باشه به نظر من امروز اصلا توی جامعه ما عرف نیست که اسمش هم حسادت هست یا کفر .... حالا نمیدونم خوبه یا بده اما عرف نیست خب معلومه برای عربهای اون موقع عرف بوده چون شرایط خیلی فرق میکرده ..... حسادت خانمها از ضعیف بودنشون ریشه میگیره از اینکه مردها انقدر اختیار دارن !در ضمن حتی همسران رسول خدا (ص) هم نسبت به کنیزشون حسادت میورزیدند منبعش رو نمیدونم وگرنه کامل ذکرش میکردم

آتش زده بر دریا ... لب تر نکند سقا...
۱۶ تیر ۱۳۹۱
طرفدار:
- مسی
- آقای پویول
- پرسپولیس
- برزیل & آرژانتین
- فرگوسن & رایکارد & پپ
- علی دایی
گروه:
- کاربران عضو
- لیگ فانتزی
نقل قول
این احادیث درست و کامل هست اما عرف جامعه امروز این و نمیپسنده (چند همسری آقایون) اما این که زن نسبت به شوهرش غیرت نداشته باشه که چند تا زن داشته باشه به نظر من امروز اصلا توی جامعه ما عرف نیست که اسمش هم حسادت هست یا کفر .... حالا نمیدونم خوبه یا بده اما عرف نیست خب معلومه برای عربهای اون موقع عرف بوده چون شرایط خیلی فرق میکرده ..... حسادت خانمها از ضعیف بودنشون ریشه میگیره از اینکه مردها انقدر اختیار دارن !در ضمن حتی همسران رسول خدا (ص) هم نسبت به کنیزشون حسادت میورزیدند منبعش رو نمیدونم وگرنه کامل ذکرش میکردم

در مورد قضیه چندهمسری، چیزی که قطعیه اینه که این کار حلال خداست و خدا چنین اختیاری رو به مردا داده، اینکه اومدن و این حلال رو عملا حرام کردن، اصل بحث ما نیست. اصل بحث ما سر موضوع غیرت زن بود.
خود مذموم شمرده شدن غیرت زن یه بحثه، اینکه موقعیتش پیش میاد یا نه یه بحث دیگه س. برای مثال گناه بودن دروغ یه بحثه، اینکه موقعیت دروغ گفتن پیش میاد یا نه یه بحث دیگه س.

نمایش امضا ...
مخفی کردن امضا ...
۱۶ تیر ۱۳۹۱
نام کاربری: 3H.R.M
پیام: ۱,۵۰۵
عضویت از: ۷ آبان ۱۳۸۹
طرفدار:
- xavi
- pep
گروه:
- کاربران عضو
سلام
بالاخره اومدم
منو ببخشید ...

نقل قول
رندا خانم؛ اگر منظورت همون بوده بیا بگو که این امیر کچل کرده منو.

ببخشید
اره خب منظورم در همین مورد بود...
نقل قول
اصولا به نظر من ایشون باید سوالشون رو در جایی غیر از اینجا هم مطرح کنن.

اره میخواستم همین کارو بکنم ولی فک کردم شاید باز اخرش بشه دعوا و کل کل و ...
اینجا بهتره
نقل قول
واقعا نمیشه گفت احساسی که در وجود زن وجود داره حتما حسادته و غیرت برای زن معنایی نداره.

من همینو میگم ...
نقل قول
اینجا لازم ذکر کنم کل بحثی که کردم مربوط به رابطه حلال بود، نه حرام. یعنی غیرتی که زن برای رابطه مشروع همسرش به خرج میده مذموم شمرده میشه نه برای رابطه نامشروع.

خب ببینید در مورد رابطه مشروع که خدا به مرد اجازه چند همسری رو داده
پس دیگه حرفی توش نیست
اما در مورد روابط نامشروع چی ؟
مگه میشه زن در مورد روابط مشروع شوهرش غیرت نداشته باشه ولی در مورد روابط نامشروع داشته باشه ؟
توی اون احادیث نوشته که خداوند غیرت رو تو وجود زن قرار نداده ...
نمیفهمم ...
نقل قول
از نظر تو نمیشه گفت. تو هیچوقت یه زن نبودی. من هم نبودم.

ولی من بودم
من اول پرسیدم یه تعریفی از غیرت بدین ...
ببینید من اصن منظورم در مورد هوو و این چیزا نیست ...
زن هم نسبت به شوهرش غیرت داره
چرا اسم اینو میزارن حسادت؟
نقل قول
داره میگه خدا غیرت رو در وجود زن قرار نداد.

ولی به نظرم این امکان نداره
توی اون احادیث اینطور گفته شده برای اینکه زن اجازه بده که شوهرش دوباره ازدواج کنه وگرنه که سر شوهرشو میبرید
به نظر من اینجوری گفتن تا زن اون حس حسادت و غیرتشو از بین ببره !
چون حکم خداست !
نقل قول
اگه بحث رو کامل دنبال کرده باشید، میبینید که داشتیم غیرت زنان رو روی رابطه حلال همسرشون بحث می کردیم و نه روی چیزای دیگه.

خب حالا در مورد چیزای دیگه هم بحث کنیم
رابطه حلالو بزارید کنار ...
نقل قول
غیرت برای مرد یه ویژگی خوب و مهم هست. بارها توی دین هم تاکید شده که باید باشه. اگه نباشه خیلی مشکلات بوجود میاد.

و من فک میکنم غیرت زن هم یه ویژگی خوب و مهمه !
و اگه نباشه خیلی از مشکلات به وجودمیاد ...

من گیج شدم ...

.. Listen to what people don't say
۱۸ تیر ۱۳۹۱
طرفدار:
- مسی
- آقای پویول
- پرسپولیس
- برزیل & آرژانتین
- فرگوسن & رایکارد & پپ
- علی دایی
گروه:
- کاربران عضو
- لیگ فانتزی
نقل قول
اما در مورد روابط نامشروع چی ؟
مگه میشه زن در مورد روابط مشروع شوهرش غیرت نداشته باشه ولی در مورد روابط نامشروع داشته باشه ؟
توی اون احادیث نوشته که خداوند غیرت رو تو وجود زن قرار نداده ...

آره دیگه، منظور حدیث از اینکه گفته "غیرت زنان در حقیقت حسادت است" در مورد رابطه مشروع شوهرش بوده.
اونجا هم که گفته که: "خداوند كريمتر از آن است كه از سويي به زن غيرت بدهد و از سوي ديگر براي مرد سه زن ديگر را علاوه بر آن زن حلال كند" یعنی دقیقا به رابطه مشروع شوهر اشاره کرده.
بعدش هم باید بگم آره، میشه که زن در مورد رابطه مشروع غیرت نداشته باشه ولی در مورد رابطه نامشروع غیرت داشته باشه. مثلا فرض کنید یه پدر، اگه دخترش با یه پسر رابطه نامشروع داشته باشه غیرتی میشه و ... ولی هیچ پدری در مورد رابطه دخترش با دامادش غیرتی نمیشه (یعنی در مورد رابطه مشروع)
نقل قول
ببینید من اصن منظورم در مورد هوو و این چیزا نیست ...
زن هم نسبت به شوهرش غیرت داره
چرا اسم اینو میزارن حسادت؟

اول میگی منظورت هووو و این چیزا نیست، بعد میگی غیرت نسبت به شوهر. به نظرت این همون نیست؟
همونطور که گفتم دلیلش رو فکر نکنم اینجا کسی بتونه بطور کامل توضیح بده ولی شاید یکی از دلایلش این باشه که خدا به مردا این اجازه رو داده که بیش از 1 همسر داشته باشه و رابطه ش با همسران دیگه ش هم کاملا حلال هست ولی به زنا اجازه چند همسری نداده، شاید این یکی از دلایلی باشه که غیرت زن رو از حسد دونسته.
نقل قول
ولی به نظرم این امکان نداره

چرا امکان نداره؟ حدیث به وضوح گفته: "همانا خداوند غيرت را تنها در مردان قرار داد از اينرو براي مرد چهار زن را حلال فرمود ولي براي زن جز شوهرش را حلال نكرد"
یعنی خدا برای هر مرد 4 تا زن رو حلال کرده ولی برای هر زن فقط 1 مرد رو حلال کرده. پس خیلی منطقی هم هست که برای ازدواج مجدد مرد، غیرتی در وجود زن نذاشته باشه ولی در مورد ازدواج مجدد زن، غیرتی در وجود مرد گذاشته باشه.
نقل قول
توی اون احادیث اینطور گفته شده برای اینکه زن اجازه بده که شوهرش دوباره ازدواج کنه وگرنه که سر شوهرشو میبرید
به نظر من اینجوری گفتن تا زن اون حس حسادت و غیرتشو از بین ببره !
چون حکم خداست !

ازدواج مجدد مرد به لحاظ شرعی اصلا به اجازه زن بستگی نداره. یعنی اگه مردی بدون اجازه زنش بره و با یه زن دیگه ازدواج کنه، ازدواجش کاملا شرعی و حلال هست.
ولی اینکه گفتید این مطلب رو گفتن تا حسادت و غیرتشو از بین ببره هم میتونه یکی از اهداف این حدیث باشه.
نقل قول
خب حالا در مورد چیزای دیگه هم بحث کنیم
رابطه حلالو بزارید کنار ...
من فک میکنم غیرت زن هم یه ویژگی خوب و مهمه !
و اگه نباشه خیلی از مشکلات به وجودمیاد ...

اگه رابطه حلالو بذاریم کنار، معلومه دیگه همه رابطه ها میشه حرام و نامشروع
این هایی هم که گفته شد راجع به مذموم شمرده شدن غیرت زن، راجع به رابطه مشروع شوهرش بود.
چون طبق حکم خدا مرد برخلاف زن میتونه بیش از 1 همسر داشته باشه غیرت زن در مورد همسرهای دیگه شوهرش از روی حسد شمرده شده. وگرنه رابطه نامشروع رو که هیچکس قبول نداره.

نمایش امضا ...
مخفی کردن امضا ...
۱۸ تیر ۱۳۹۱
نام کاربری: 3H.R.M
پیام: ۱,۵۰۵
عضویت از: ۷ آبان ۱۳۸۹
طرفدار:
- xavi
- pep
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
بعدش هم باید بگم آره، میشه که زن در مورد رابطه مشروع غیرت نداشته باشه ولی در مورد رابطه نامشروع غیرت داشته باشه. مثلا فرض کنید یه پدر، اگه دخترش با یه پسر رابطه نامشروع داشته باشه غیرتی میشه و ... ولی هیچ پدری در مورد رابطه دخترش با دامادش غیرتی نمیشه (یعنی در مورد رابطه مشروع)

اها گرفتم
نقل قول
اول میگی منظورت هووو و این چیزا نیست، بعد میگی غیرت نسبت به شوهر. به نظرت این همون نیست؟

نه
همه چیز که به هوو خلاصه نمیشه
من از اول منظورم رابطه نامشروعش بود
نقل قول
پس خیلی منطقی هم هست که برای ازدواج مجدد مرد، غیرتی در وجود زن نذاشته باشه ولی در مورد ازدواج مجدد زن، غیرتی در وجود مرد گذاشته باشه.

این درست !
ولی گفتم من منظورم نامشروعش بود
نقل قول
این هایی هم که گفته شد راجع به مذموم شمرده شدن غیرت زن، راجع به رابطه مشروع شوهرش بود.

خب چرا از اول همینو نمیگین ؟

نقل قول
2. امام صادق _ كه درود خداوند بر او باد _ فرمود:
خداي بلند مرتبه غيرت را در وجود زنان قرار نداد
و تنها زنان نا شايست غيرت مي ورزند ولي زنان مومنه[حقيقي] نه!

خداییش ادم همین حدیثو میخونه چقد شبهه واسش به وجود میاد ؟
من واقعا منظورشو نمیفهمیدم

ولی خب در کل تو خیلی موارد از همین چیزا سوءاستفاده میشه !
و یه سره به خانوما برچسب حسود بودن میزنن !

خب جواب سوالمو گرفتم
با تشکر فراوان ...

.. Listen to what people don't say
۱۹ تیر ۱۳۹۱
نام کاربری: Dark_Rider
پیام: ۸,۸۵۸
عضویت از: ۶ دی ۱۳۸۸
از: كنار دريا
طرفدار:
- کارلس پویول & لیو مسی
- کرایوف
- برزیل و اسپانیا
- :D
- پپ عزیز
- پروین
گروه:
- کاربران عضو
هيچ جو ري نميتونم خنده كنم

باز بايد چشمامو شرمنده كنم

از صبح دارم ميسوزم

دارم رنج ميبرم

چقدر ديگه بايد صبر كنيم اقا جون؟؟؟

ميدونم آدم نيستم ميدونم كسايي كه دارن امروز از اسمت استفاده ميكنن ادم نيستند ولي آقا جون به خدا همون خسته شديم

ديگه حتي عوضي ترينا هم حس خلاء ميكنن

ديگه چقدر وضع بدتر بشه؟وضع از اين بدتر؟

ديگه چقدر تحمل اين انسانها بي بوته و بي فكر رو داشته باشيم؟

دارن شهيدامونو ميگيرن به جاش بهمون خواننده و بازيگر و ورزشكار تحويل ميدن

دارن سعي ميكنن ولايت رو نابود كنن(زهي خيال باطل)

ديگه شرايط نفرت انگيز شده، روز به روز داره بدتر ميشه

حتي اين سرعت اينقدر زياده كه ما سال قبلمون رو با امسال مقايسه كنيم بهشت محسوب ميشه

به كجا چنين شتابان؟

انواع اقسام مكاتب فكري اومدن و رفتن و اراجيفشون رو در قالب قانون به مردم اجبار كردن ولي هيچ كدوم درست نبود

به خدا ديگه چيزي نمونده كه تستش نكرده باشن

يه سمت دنيا مردم از چاقي رنج ميبرن يه سمت از گرسنگي ميميرن

يه سمت دنيا اضافه برداشتو تو دريا ميريزن يه سمت از قهطي و بي ابي علف ميخورن

هيچ عدالتي نيست حتي تو اخرين سنگري كه داره به اسم تو كار ميكنه

حتي كسايي كه مدعي علمدار بودن حسين هستند

به خدا اين مردم ديگه طاقت ندارن

خوب ميدونم شما از ما نسبت به وصال مشتاق تري

به خدا خوب ميدونم همه اينا رو ميبينيد و خيلي بدتر از ما رنج ميبريد

وقتي ميبينيد شيعه شما رو تو بحرين ميكشن

وقتي ميبينيد به اجدادتون توهين ميشه

وقتي وضعيت پسرا و دختراي شيعه رو ميبينيد خيلي ناراحت ميشيد

اقا جون غلط كرديم

به خدا ديگه نميدونم چطوري بايد زجه و زاري كنيم

گرچه ميدونم بايد خودمون رو برات اصلاح كنيم ولي اقا جون يه نظري بهمون بكن

يوسف فاطمه تحمل دوريت از كعنان بسيار مشكله

۲۳ تیر ۱۳۹۱
نام کاربری: The.Gladiator
پیام: ۱,۸۲۸
عضویت از: ۶ تیر ۱۳۹۰
گروه:
- کاربران عضو
خدایا از حضورت ممنونم. حتی اگر سکوت کنی و من نتونم صداتو بشنوم بازم ممنونم. چون سکوت تو باعث میشه من تقلا کنم و راه رو خودم پیدا کنم. این جوری قوی میشم.
خدای من، حس خوبی دارم از اینکه اینقدر بهت نزدیک هستم که میتونم تورو مال خودم بدونم و نسبت بهت حس مالکیت داشته باشم. وقتی تو رو داشته باشم یعنی همه چیز رو دارم. اما آدمایی که همه چیز دارن تورو ندارن. خدایا همیشه برای خودم بمون.
همیشه دست یافتنی و مهربون بمون. ازت خواهش میکنم گاهی وقتا که مشکلات خیلی زیاد میشن، فقط گاهی، نه همیشه منو بغل کن تا تو آغوش تو مشکلات رو شکست بدم.

۲۵ تیر ۱۳۹۱

برو به صفحه
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

اختیارات
شما می‌توانید مطالب را بخوانید.
شما نمی‌توانید عنوان جدید باز کنید.
شما نمی‌توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید.
شما نمی‌توانید نظرسنجی اضافه کنید.
شما نمی‌توانید در نظرسنجی‌ها شرکت کنید.
شما نمی‌توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید.
شما نمی‌توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید.

فعالترین کاربران ماه انجمن
فعالیترین کاربران سایت
اعضای جدید سایت
جدیدترین اعضای فعال
تعداد کل اعضای سایت
اعضای فعال
۱۷,۹۴۹
اعضای غیر فعال
۱۴,۳۶۳
تعداد کل اعضاء
۳۲,۳۱۲
پیام‌های جدید
بحث آزاد در مورد بارسا
انجمن عاشقان آب‍ی و اناری
۵۸,۲۰۷ پاسخ
۸,۵۱۰,۴۱۳ بازدید
۱۱ روز قبل
armanshah
بحث در مورد تاپیک های بخش سرگرمی
انجمن سرگرمی
۴,۶۶۶ پاسخ
۵۵۲,۸۹۳ بازدید
۱۶ روز قبل
مهدی
هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
انجمن مباحث آزاد
۷۶,۴۹۵ پاسخ
۱۱,۷۶۸,۱۶۰ بازدید
۱۷ روز قبل
Galaxy Alpha
برای آشنایی خودتون رو معرفی کنید!
انجمن مباحث آزاد
۷,۶۴۳ پاسخ
۱,۲۶۱,۴۸۸ بازدید
۲۷ روز قبل
Activated PC
آموزش و ترفندهای فتوشاپ
انجمن علمی و کاربردی
۱۳۵ پاسخ
۴۵,۲۴۳ بازدید
۲۷ روز قبل
RealSoftPC
جام جهانی ۲۰۲۲
انجمن فوتبال ملی
۲۳ پاسخ
۲,۲۳۷ بازدید
۲۸ روز قبل
Crack Hints
موسیقی
انجمن هنر و ادبیات
۵,۱۰۱ پاسخ
۱,۰۲۸,۹۷۸ بازدید
۲۹ روز قبل
Activated soft
علمی/تلفن هوشمند/تبلت/فناوری
انجمن علمی و کاربردی
۲,۴۱۹ پاسخ
۴۴۱,۲۸۳ بازدید
۱ ماه قبل
javibarca
مباحث علمی و پزشکی
انجمن علمی و کاربردی
۱,۵۴۷ پاسخ
۷۵۳,۲۲۴ بازدید
۲ ماه قبل
رویا
مســابــقـه جــــذاب ۲۰ ســــوالـــــــــــــــــــی
انجمن سرگرمی
۲۳,۶۵۸ پاسخ
۲,۲۲۸,۰۵۸ بازدید
۲ ماه قبل
رویا
اسطوره های بارسا
انجمن بازیکنان
۳۴۳ پاسخ
۸۷,۵۶۱ بازدید
۷ ماه قبل
jalebamooz
حاضرین در سایت
۱۵۵ کاربر آنلاین است. (۷۳ کاربر در حال مشاهده تالار گفتمان)

عضو: ۰
مهمان: ۱۵۵

ادامه...
هرگونه کپی برداری از مطالب این سایت، تنها با ذکر نام «اف سی بارسلونا دات آی آر» مجاز است!