به اولین سایت تخصصی هواداران بارسلونا در ایران خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات سایت، ثبت نام کنید و یا با نام کاربری خود وارد شوید!

شناسه کاربری:
کلمه عبور:
ورود خودکار

نحوه فعالیت در انجمن‌های سایت
دوستان عزیز توجه کنید که تا زمانی که با نام کاربری خود وارد نشده باشید، تنها می‌توانید به مشاهده مطالب انجمن‌ها بپردازید و امکان ارسال پیام را نخواهید داشت. در صورتی که تمایل دارید در مباحث انجمن‌های سایت شرکت نمایید، در سایت عضو شده و با نام کاربری خود وارد شوید.

پیشنهاد می‌کنیم که قبل از هر چیز، با مراجعه به انجمن قوانین و شرح وظایف ضمن مطالعه قوانین سایت، با نحوه اداره و گروه‌های فعال در سایت و همچنین شرح وظایف و اختیارات آنها آشنا شوید. به علاوه دوستان عزیز بهتر است قبل از آغاز فعالیت در انجمن‌ها، ابتدا خود را در تاپیک برای آشنایی (معرفی اعضاء) معرفی نمایند تا عزیزان حاضر در انجمن بیشتر با یکدیگر آشنا شوند.

همچنین در صورتی که تمایل دارید در یکی از گروه‌های کاربری جهت مشارکت در فعالیت‌های سایت عضو شوید و ما را در تهیه مطالب مورد نیاز سایت یاری نمایید، به تاپیک اعلام آمادگی برای مشارکت در فعالیت‌های سایت مراجعه نموده و علائق و توانایی های خود را مطرح نمایید.
تاپیک‌های مهم انجمن
در حال دیدن این عنوان: ۱ کاربر مهمان
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

پاسخ به: بحث و تبادل نظر در مورد مسائل روز دین
۲۱ مهر ۱۳۹۱
نقل قول
مسافر کربلا نوشته:

حضرت محمد (ص) فرمودن من به رسالت رسیدم تا مکارم اخلاقی رو تموم کنم.
نقل قول
این همه انسان مسلمونی و نماز و قرآن رو کردن سپر بلاشون و دمار از روزگار بقیه درمیارن (1)

ولی خیلی ها هم هستن که نماز نمیخونن ولی با تک تک کارهاشون دل خیلی از انسان ها رو بدست آوردن (2)

این قیاس اصلا قیاس جالبی نیست.
همون برنامه تلویزیونی که گفتید رو بنده هم دیدم.
تو همون برنامه در این مورد هم صحبت شده که این دو تا در تناقض با هم نیستن که در مقابل هم قرارشون داد.

اون مسلمونی که قرآن رو کرده سپر بلاش و دمار از مردم در آورده کار غلطی می کنه.
اونی هم که کار خوب زیاد انجام میده ولی نماز نمیخونه کار غلطی می کنه.
مثل دو تا دانش آموز که یکیش ریاضیش خوبه و فیزیکش ضعیفه و یکی فیزیکش خوبه و ریاضیش ضعیفه.جفتشون در تباهی ان.
چه خوبه که آدم هم خدا رو بندگی کنه و هم به داد مردم برسه.

حی علی گرفتن دست فتادگان، تنها سوال روز قیامت نماز نیست!

اما اولین سوال روز قیامت نمازه!

خب دوست من؛ اونی که کلی کار خوب کرده و نماز نخونده لاجرم باید بره جهنم؟
یعنی حساب همه کارهای خوبش از بین میره؟

البته بحث کلی این نبود، ولی خب کشیده شد به این موضوع
۲۱ مهر ۱۳۹۱
دوست عزیز دوتا نکته از خوندن مطلب شما بنظرم رسید،اول اینکه من مطلب شما رو چندین بار خوندم و بعد جواب دادم ولی ظاهرا شما اصلا توجهی به حرفهای من نداشتین و دقت نکردین
دوم هم که چیز تازه ای نیست توی بحث کردن و بارها دیدم شاخه به شاخه پریدن هست که ناخواسته انجام میدین

نقل قول
به قول عادل اگه اجازه بدین من قانع نشم ببین عزیز دل عصر عصر ارتباطاته درسته خیلی صحنه سازی ها علیه اسلام و قرآن میشه درسته خیلی از مطالب رو با تحریف جلوه میدن به غربی ها که نگرش منفی پیدا کنن راجع به اسلام و خیلی کارهای دیگه ولی دیگه این حرف قابل قبول نیست که اطلاع نداشتند هر کسی نهایتا با یه هفته تحقیق و تفحس در قرآن و سایر کتب بهترین راه رو تشخیص بده، پس چرا این کارو نمیکنه؟ بر فرض شخصی عین من، با همین نظریات و سطح تفکر در یه کشور اروپایی و خانواده مسیحی به دنیا اومده باشه

شما منظور رو از مطلع بودن خیلی سطحی برداشت کردین،بله معلومه که مردم از وجود دینی به نام اسلام باخبرن و میدونن یه همچین مذهبی هست و پیروانی داره ولی بنظرتون همین برای ایمان آوردن کافیه؟

شما وسط مملکت اسلامی هستین و با این پشتوانه مذهبی و دینی که دارین میگین هرکس باید برای دینش تحقیق کنه ولی متوجه نیستین که دارین برای یک فرد دیگه وسط نیویورک و پاریس و لندن و... تعیین تکلیف میکنین
دقت کنین توی همین مملکت اسلامی و این همه مسلمون چند نفر برای دینشون تحقیق کردن تا اونو مستدل و درست بپذیرن اونوقت چه توقعی هست از یک جوان و نوجوان اروپایی یا آمریکایی که از ابتدای درک و فهمش براش خطوط کلی توی جامعه تعیین شده و مثل همه جوامع که مردم بصورت عادی یک جریان روزمرگی و مشخصی رو طی میکن، اون هم داره برای آیندش و کار و زندگیش برنامه میچینه و اصلا وجود چنین ضرورتی رو لحظه ای احساس نکرده و نمی کنه
امیدوارم منظورم رو خوب منتقل کرده باشم که معنی مطلع بودن یعنی آگاه شدن واقعی و درک کامل از دین و خوبیها و کمالاتی که توش هست و رسیدن به این فضا با توجه به شرایطی که توی جهان وجود داره واقعا چیز فراتر از حد تصوریه

برای انجیل هم افراد خیلی مذهبی اونها هفته ای یکبار میرن کلیسا که این حد هم کم کم داره از بینشون میره و در ضمن این حرف توی همه انجیلهاشون نیست و در عوض ارارجیفی بسیار زشت توی کتابهاشون هست که هر فردی اونا بخونه و فکر کنه دین اینه، بطور کلی به ریش مذهب میخنده

(کافیه شما چند لحظه خودتون رو فردی که در یک جامعه غربی بزرگ میشه و از کودکی اونجا بوده و اون شرایط رو درک کرده تصور کنید تا مطمئن بشید انقدر راحت نمیشه برای بقیه مردم در جوامع دیگه قضاوت کرد)
بر مبنای همین قضیه هست که میگیم این افراد حقیقتا نسبت به دین جهل دارن و خدا تکلیفی در این زمینه برای کسی که نمیدونه نداره

حرف بعدیتون
نقل قول
هم من و هم اون نماز نخونیم هم من و هم اون روزه نگیریم و ... ولی در کل انسان خوبی باشیم در زندگیمون اون میره بهشت و من میرم جهنم فقط به این دلیل که نماز نخوندم؟ اون میره بهشت و من میرم جهنم فقط به این خاطر که هر دو صدقه دادیم ولی من خمس ندادم؟ بین من و اون چه فرقی وجود داره؟ گناه اون شخص میافته گردن کسانی که انتشار اسلام در کشور رو به حداقل رسوندن و نمیزارن کسی از اندیشه های اسلام حقیقی باخبر شه

شما تو این مملکت اطلاعات دارین و فضای بحث کردن دارین و میتونین سوالاتون رو مطرح کنین ولی اون فرد اصلا از پایه این ضرورت پرسش رو احساس نکرده چون توی اون جامعه چنین چیزی کاملا عادیه و مثل اینجا نیست که شما با دیدن و خوند مطالب مذهبی براتون سوال پیش اومده(تمام توضیحاتی که بالا گفتم)

شما اینجا بحث میکنین و به این مطالب میرسین پس خدا بر شما حجت داره که چرا نماز نخوندین ولی برای اون فرد چنین چیزی از پایه منتفیه(بالا) پس مواخذه خدا از او میشه عین ظلم

مشکل اینه که شما خیلی ظاهری به قضایا نگاه میکنین که مثلا چرا نماز نخونم میرم جهنم و بخونم نه
امیدوارم مطالبی رو که نوشتم یکم بادقت بیشتر بخونین چون خیلی داستان ساده است ولی دقت نمی کنید

بقیه حرفتون رو نقل قول نمیکنم چون زیاده

واقعا تعجب میکنم از شما و خیلی های دیگه که چرا انقدر آشفته و پرشی بحث میکنین
سوال میپرسین جواب که داده میشه بجای بحث کردن روی اون، میزنین به یک شاخه دیگه
تو رو خدا یک بار سوالتون رو درباره نماز و عربی بخونین،بعد جواب من که نوشتم، حالا دوباره حرف خودتون رو که زدین توی یک کانال دیگه

آخه عزیز من، تو از من میپرسی چرا نماز باید عربی باشه و این شکلی باشه ، من یک جوای خیلی خیلی ساده دادم که شما دوست دارین، باخدا 24 ساعت فارسی صحبت کن اتفاقا خیلی هم خوبه
حالا خدا اومده یک سری مطالب خاص و رموز خاص رو توی کتاب خودش قرار داده و گفته برای ارتباط خاصتر این عمل رو هم طول روز انجام بده چون یک اثر و نتیجه ای داره که فراتر از یک گفتگوی عادیه
برای عربی بودن قران هم کامل توضیح دادم که

نقل قول
چون خدا تمام علوم خلقت و تمام معارف و بقول خود قرآن هر تر و خشکی رو در این آیات و کلمات جای داده و منظورش رو به صورت دقیق با این الفاظ بیان کرده حالا ما هرکاری که بکنیم دیگه اصل کتاب و معارف و اسراری که توی اون هسته رو نمیتونیم با ترجمه و تفسیر منتقل به زبان دیگه ای بکنیم چون ما نمیدونیم خدا با قدرت و علم بی نهایت خودش چه جوری در یک کتاب چند صد صفحه ای تمام رموز و دانش جهان و انسان رو جای داده!!

واقعا لازمه من تمام این مطالب رو تکرار کنم؟ این جواب شما بود که دادم حالا
اما جالبه باز شما در مورد الفاظ میگین چرا مثلا روی صاد و بقیه تاکید میکنن؟!!! خوب عزیز من من دارم یک ساعته همینو میگم
وقتی قران عربی هست ما باید عربی رو ، طبق قواعد خودش بخونیم و نه طبق اون چیزی که دلمون میخواد،شما میخوای بگو به نام خدا، باشه، ولی وقتی میخوای بگی بسم ... ، باید به همون زبانی که نازل شده بخونی تا معنیش همون باشه که هست
خیلی ساده است وقتی لفظ رو اشتباه بخونی دیگه اون حرف خدا و رسول نیست و همه چیز تغییر میکنه(دقت کن گفتم فارسی بخونی گرچه همه معانیش منتقل نمیشه ولی درست هست، ولی وقتی عربی میخونی باید عربی بخونی به همین سادگی)

شما میاین میگین چرا توی ادارات اینجوریه؟ چرا مردم نماز میخونن و کارای دیگه میکنن؟؟!!
خوب عزیز من این چه ارتباطی به ما و بحثمون داره، اونا بد عمل میکنن ببخشید خیلی بیجا میکنن و از نظر دین اینکه کار مردم رو راه نمیندازن خیلی زشت و بده
خوب، حالا چیکار کنیم؟ خواهشا انقدر مباحث رو با هم قاطی نکنین تا بحثمون به یک جایی برسه

در مورد حرف آخرتون باز هم همون بحث تکراری
خیلی خوبه که شما قبول دارین محب باید از محبوب پیروزی کنه و از همه دستوراتش اطاعت کنه
خوب ما هم همینو میگیم، از همه دستورات اعم از خدمت به مردم و نماز
هیچ نیازی هم نیست مثل گفته شما بین این دوتا یکی رو انتخاب کنیم هر دو خوب هستن و هر دو رو انجام میدیم
حالا اینکه کدوم گزینه نزد خدا بهتره واقعا توصیه میکنم توی کار خدا دخالت نکنین،من هم همینطور. خدا خودش میدونه و بلده قضاوت عادلانه کنه و این وظیفه ما نیست که انسانها رو رتبه بندی کنیم

خدا شاهده مردم تا تایپ کردمیکم خواهشا بهتر بخونین و روی همین مباحث و مطالب قبلی متمرکز بشین تا بحثمون نتیجه بده.
۲۱ مهر ۱۳۹۱
جای تشکر داره از این وقتی که میزاری
یه نخسته هم واسه این همه تایپ

ولی خب برادر من
قانع نمیشم که باز حرف خودم رو میزنم دیگه

نقل قول
شما منظور رو از مطلع بودن خیلی سطحی برداشت کردین،بله معلومه که مردم از وجود دینی به نام اسلام باخبرن و میدونن یه همچین مذهبی هست و پیروانی داره ولی بنظرتون همین برای ایمان آوردن کافیه؟

شما وسط مملکت اسلامی هستین و با این پشتوانه مذهبی و دینی که دارین میگین هرکس باید برای دینش تحقیق کنه ولی متوجه نیستین که دارین برای یک فرد دیگه وسط نیویورک و پاریس و لندن و... تعیین تکلیف میکنین
دقت کنین توی همین مملکت اسلامی و این همه مسلمون چند نفر برای دینشون تحقیق کردن تا اونو مستدل و درست بپذیرن اونوقت چه توقعی هست از یک جوان و نوجوان اروپایی یا آمریکایی که از ابتدای درک و فهمش براش خطوط کلی توی جامعه تعیین شده و مثل همه جوامع که مردم بصورت عادی یک جریان روزمرگی و مشخصی رو طی میکن، اون هم داره برای آیندش و کار و زندگیش برنامه میچینه و اصلا وجود چنین ضرورتی رو لحظه ای احساس نکرده و نمی کنه
امیدوارم منظورم رو خوب منتقل کرده باشم که معنی مطلع بودن یعنی آگاه شدن واقعی و درک کامل از دین و خوبیها و کمالاتی که توش هست و رسیدن به این فضا با توجه به شرایطی که توی جهان وجود داره واقعا چیز فراتر از حد تصوریه

برای انجیل هم افراد خیلی مذهبی اونها هفته ای یکبار میرن کلیسا که این حد هم کم کم داره از بینشون میره و در ضمن این حرف توی همه انجیلهاشون نیست و در عوض ارارجیفی بسیار زشت توی کتابهاشون هست که هر فردی اونا بخونه و فکر کنه دین اینه، بطور کلی به ریش مذهب میخنده

(کافیه شما چند لحظه خودتون رو فردی که در یک جامعه غربی بزرگ میشه و از کودکی اونجا بوده و اون شرایط رو درک کرده تصور کنید تا مطمئن بشید انقدر راحت نمیشه برای بقیه مردم در جوامع دیگه قضاوت کرد)
بر مبنای همین قضیه هست که میگیم این افراد حقیقتا نسبت به دین جهل دارن و خدا تکلیفی در این زمینه برای کسی که نمیدونه نداره

ماهایی که تو یه جامعه اسلامی بدنیا اومدیم هم همچین علامه نیستیم از این دین
از بچگی یه تعداد حجت الاسلام یه بایدها و نبایدها و محدودیت هایی تعیین کردن برامون و به جای اصل دین، حاشیه دین رو نشون دادن برامون

میگی راحت تر می تونیم تحقیق کنیم؟
بله راحت می تونیم تحقیق کنیم و یکی رو انتخاب کنیم
ولی همونطور که عقیده یه جوون همسن ما در یه کشور اروپایی دین خودش خواهد بود، ما هم دین خودمون رو قبول خواهیم کرد، غیر اینه؟ (به هر حال شرایط اون جامعه و نگرش کلی و جزئیش رو تصمیم ما تاثیر میزاره)

من دوستی داشتم مسیحی بود، میگفت همین که مسلمونا میگن اسلام کامل ترین دینه برای ماها و یهودیا فحش حساب میشه!!!!
ببین تا کجا رفتن!

حالا سوالم اینه چرا فقط به خاطر فرق در محل تولد، انسانی محدودیت هایی داشته باشه و شخص دیگه نه؟
چطور میشه عدالت رو برای این دو تا معنا کرد؟

احتمالا جوابتون این باشه که خدا عادل و عالمه و بهتر می تونه عدالت رو برقرار کنه

ولی برادر من، این جواب نشد برا من
اون خدایی که برای همه شبهات دین جواب تعیین کرده این یکی رو بیخیال شده؟

درضمن من حرفم در مورد عربی یکیه
من میگم اصل، نیت و دل آدمه
نه صورت و ظاهر و تلفظ کلمه

راست میگید
بحث کلا زیادی شاخه به شاخه شد
بحث های بالا رو بیخیال
موضوع اصلی رو بگم که رو این قضیه جمع بندی کنیم نه چیز دیگه

ببینید حرف من رو آقا کمیل همون اول بحث خیلی خوب اشاره کردند

اصل خداست و باز هم خدا
این و اون رو بیخیال

مگه همه دین ها از یه جا نشات نگرفته؟
مگه هدفشون یکی نیست؟
حالا قبول می کنیم که بهترینشون اسلام هست

اینو جواب بدین که آیا با دونستن مطلب بالا و اینکه اسلام بهترین دینه، میشه به دین مسیحیت گرایش پیدا کرد و نسبت به صحبت های قرآن هم توجه داشت؟

چون من به عنوان یه انسان خودم می تونم انتخاب کنم
خب وقتی خدا منو تو کشوری خلق کنه که دین اولم بهترین دین باشه و نتونم عوضش کنم چون بهترینه این دیگه میشه جبر نه اختیار، غیر از اینه؟

ببینید من خدایی نکرده هیچ مشکلی با اسلام ندارم
هیچ مشکلی با محدودیت هاش ندارم
با تلفظ صحیح و درست کلمات لبام زیگیل در نمیاره
و هیچ مشکلی با هیچ بخش ندارم

باور کنید من بیشتر دلم میخواد بشینم یه ساعت با خودم خلوت کنم و با خدای خودم حرف بزنم تا اینکه چند اصطلاح عربی رو بخونم

این کار تنها به زمان غمگین بودنم ربط نداشته و نداره، شامل خوشحالی هام هم میشه
آدم خیلی راحت تر می تونه خودش رو خالی کنه
آدم خیلی راحت تر می تونه احساس کنه که تنها نیست و خدا پشتته
حتما همه امتحانش کردن
یه لحظه تو یه ناکجا آباد بشینی و از ته دلت با خدا به زبون خودت حرف بزنی
بهش بگی ازت ممنونم که اینطوری شد، ازت دلگیر که فلان شد، باهاش قهر کنی (استغفرا...) و بعد نازشو بکشی تا دوست شین دوباره!!!!!
به خدا شاید این ها خنده دار بیاد براتون ولی من خیلی از این کارا کردم، لذت می برم از این کار

ولی خب بگم که نماز هم نمیخونم

خب انسان آزاده
کسی نمی تونه بهش بگه چرا فلان کارو نکردی
چرا نماز نخوندی که بخاطرت بفرستت جهنم

و اینکه مسیحی باشه کارش راحت تره
ولی اولین بار که تو خونه مطرح کردم این حرف رو کم مونده بود محروم الارث بشم

من میخوام خودم باشم، خودم و خدای خودم
نه اونی که دیگران بواسطه نوشته های مقدس یه کتاب تحمیل کنن بهم، اونم نه زبان خودم
۲۱ مهر ۱۳۹۱
نقل قول
آیدین نوشته:

نقل قول
مسافر کربلا نوشته:

نقل قول
این همه انسان مسلمونی و نماز و قرآن رو کردن سپر بلاشون و دمار از روزگار بقیه درمیارن (1)

ولی خیلی ها هم هستن که نماز نمیخونن ولی با تک تک کارهاشون دل خیلی از انسان ها رو بدست آوردن (2)

تو همون برنامه در این مورد هم صحبت شده که این دو تا در تناقض با هم نیستن که در مقابل هم قرارشون داد.

مثل دو تا دانش آموز که یکیش ریاضیش خوبه و فیزیکش ضعیفه و یکی فیزیکش خوبه و ریاضیش ضعیفه.جفتشون در تباهی ان.

دانش آموزی که فیزیک 0 میشه کلا مردود میشه!

حتی اگر بقیه درس ها رو قبول شده باشه.

حداقل برای تک ماده باید یه نمره بین 7 تا 10 داشته باشه.

حالا کسی که کلا نماز نمیخونه، کلا نمره اش تو این درس صفره.پس میافته!
۲۱ مهر ۱۳۹۱
نقل قول
مسافر کربلا نوشته:

نقل قول
آیدین نوشته:

نقل قول
مسافر کربلا نوشته:

نقل قول

دانش آموزی که فیزیک 0 میشه کلا مردود میشه!

حتی اگر بقیه درس ها رو قبول شده باشه.

حداقل برای تک ماده باید یه نمره بین 7 تا 10 داشته باشه.

حالا کسی که کلا نماز نمیخونه، کلا نمره اش تو این درس صفره.پس میافته!

خب اینو با کنکور مقایسه کن دیگه

دوستم ریاضیش 56 درصد بود فیزیکش -2 % !
از رشته و دانشگاه مورد علاقش هم قبول شد
۲۱ مهر ۱۳۹۱
با سلام

دوست عزیز کماکان داری شیوه قبلی خودت رو در پی کشیدن مطالب جدید ادامه میدی و شکر خدا التفاتی به سخنان ما نداری

نقل قول
ماهایی که تو یه جامعه اسلامی بدنیا اومدیم هم همچین علامه نیستیم از این دین از بچگی یه تعداد حجت الاسلام یه بایدها و نبایدها و محدودیت هایی تعیین کردن برامون و به جای اصل دین، حاشیه دین رو نشون دادن برامون میگی راحت تر می تونیم تحقیق کنیم؟ بله راحت می تونیم تحقیق کنیم و یکی رو انتخاب کنیم ولی همونطور که عقیده یه جوون همسن ما در یه کشور اروپایی دین خودش خواهد بود، ما هم دین خودمون رو قبول خواهیم کرد، غیر اینه؟ (به هر حال شرایط اون جامعه و نگرش کلی و جزئیش رو تصمیم ما تاثیر میزاره) من دوستی داشتم مسیحی بود، میگفت همین که مسلمونا میگن اسلام کامل ترین دینه برای ماها و یهودیا فحش حساب میشه!!!! ببین تا کجا رفتن! حالا سوالم اینه چرا فقط به خاطر فرق در محل تولد، انسانی محدودیت هایی داشته باشه و شخص دیگه نه؟ چطور میشه عدالت رو برای این دو تا معنا کرد؟

میتونیم روی این قضیه هم مفصل بحث کنیم ولی باز هم تکرار می کنم که این شیوه بحث کردن واقعا توی دنیا نمونه است!!

شما اصلا به روند بحث توجه نمی کنی و از جوابی که من میدم وارد کانال دیگه ای میشی

خیلی ساده: شما گفتین تکلیف غربیها و مسیحیها چیه،من گفتم که اونا مطلع نیستن و خدا بخاطر این مجازات نمیکنه و در حد خودشون تعریف خوبی و بدی براشون قرار میده
بعد شما گفتین نه مطلع هستن من گفتم(همونطور که ظاهرا خودتون هم کاملا قبول دارین)این اطلاع یک چیز خیلی سطحیه و اصلا به اندازه ایمان آوردن یک فرد و قبول یک مذهب جدید و چالشهای بعدش نیست که کاملا این یک امر بدیهی هست برای این همه افرادی که در جوامع دیگه زندگی میکنند

نگاه کن،تو که بحثی رو جمع نمیکنی فقط ازش عبور میکنی پس بزار من اینکار رو بکنم
پس نگرانی شما برای افراد دیگه کاملا منتفیه و این سوالتون که پس اونا که نماز و اسلام و .. ندارن خدا باهاشون چیکار میکنه خیلی جواب ساده ای داشت که گفتم و قرار نیست ذره ای بهشون ظلم بشه

خوب از این بحث که بگذریم سوالتون رو که گفته بودین بگم:

نقل قول
حالا سوالم اینه چرا فقط به خاطر فرق در محل تولد، انسانی محدودیت هایی داشته باشه و شخص دیگه نه؟ چطور میشه عدالت رو برای این دو تا معنا کرد؟ احتمالا جوابتون این باشه که خدا عادل و عالمه و بهتر می تونه عدالت رو برقرار کنه ولی برادر من، این جواب نشد برا من اون خدایی که برای همه شبهات دین جواب تعیین کرده این یکی رو بیخیال شده؟

اولا این حرف شما یک شبهه نیست و این صرفا بزرگنمایی ذهن شماست که فکر میکنین چه اتفاقی افتاده

شما اصلا به روند این داستان توجه نمیکنین،دین حضرت موسی حق بود دعوت کرد و عده ای ایمان آوردن، بعد که این رسالت به پایان رسید خدا حضرت مسیح رو به پیامبری فرستاد و ایشون اومدن و مردم رو به شریعت خودشون دعوت کردن حالا این وسط یک عده مریض و بیماردل بخاطر تعصب و راحتی خودشون این دعوت رو نپذیرفتن و منکر پیامبری ایشون شدن
در صورتی که پیرو هر شریعتی وقتی پیامبر بعدی میاد موظفه به اون پیامبر ایمان بیاره و دستورات او رو اجرا کنه
حالا هر دوتای این گروه اومدن برابر پیامبر ما که خاتم انبیاء بود ایستادند و باز هم بدلیل نفع طلبی پیامبری ایشون رو نپذیرفتن

این عده برابر خدا مسئول هستند و قرآن بارها ازشون انتقاد کرده که چرا باعث گمراهی مردم شدند و نذاشتند یک دین واحد که اسلام هست در جهان ثابت و برقرار بشه

پس خواهشا دقت کنین،حقانیت مذهب ما بقول خودتون توش ذره ای تردید نیست،
اینکه حالا بخاطر یک عده دیگه و لجاجت اونها در زمانهای مختلف ،که نزاشتن یک دین که مورد رضای خداست در زمین باشه، یک عده بعدها و در طول زمانها گمراه شدند هیچ چیز رو تغییر نمیده و هیچ چیزی رو اثبات نمیکنه

دقیقا همون چیزی که ظاهرا شما میخواین بهش برسین،نه به هیچ وجه
این سوالات و این گونه مسائلی که زیاد هم شنیدم که مطرح میشه صرفا بخاطر یک راه گریز از دین هست وگرنه این اتفاق صرفا یک اتفاق تاریخی و در اثر اختیار یک عده انسان آزاد بوجود آمده
حالا خدا چیکار میکرده؟قانون خلقت رو نقض میکرده و مجبورشون میکرده کار خوب رو انجام بدن؟؟؟!!!
الان هم که این اتفاق افتاده حقیقیت دین و دستوراتی که خدا داره هیچ فرقی نکرده و ثابت هست که توی اسلام اومده، ولی بخاطر رعایت عدالت خدا این افراد رو به جرم بی دینی مواخذه نمیکنه پس این قضیه که اونا اینجوری میکنن و ما جور دیگه باعث تغییر اصل دین نمیشه و این اتفاقات لازمه اختیار انسان هست و خدا هم در ضمن عدالت رو در قضاوت خودش برقرار میکنه

به عنوان حرف آخر این گونه سوالات اگر منصفانه نگاه بکنید از اصل باطل و پوچه، چون قرار نیست بجایی برسه و جوابی بگیره
صرفا مطرح میشه تا فرد رو بنوعی از مسیر دینش منحرف کنه و یک جوری دی دینش شک بکنه ، چون واضح هست برای یک جریان تاریخی هیچ علتی جز کار و انتخاب مردم در طول تاریخ وجود نداره

سعی کردم خیلی واضح بگم

در مورد نماز و صحبت با خدا و سوالتون در مورد گرایش به مسیحیت

بنظر شما اصل باطن و دل آدمه، نه ظاهر و لفظ ،
خوب باطن شما به خدا علاقه داره و اون رو محبوب خودش میدونه و بنظرخودتون اطاعتش واجبه وگرنه حقیقتا دوستی در کار نیست
خیلی ساده است، همون خدایی که محبوب شماست به شما دستور میده که برای اینکه منم دوستت داشته باشم باید این کارها رو بکنی و این کارها رونکنی، این قواعد رو رعایت کنی و شیوه زندگی کردنت رو از منی که خالقت هستم بگیری نه از خودت و دیگران

اون خدا به شما میگه نماز بخون و اینجوری بخون، اون خدا میگه من از رگ گردن به شما نزدیکترم و هر وقت خواستین خیلی راحت با من صحبت کنین- کاری که شما میکنین و خیلی خوبه و بارها گفتم-

شما میگین کسی نمیتونه منو مجبور به کاری کنه، راست میگین اجباری نیست
ولی اونوقت خدا بعدا میتونه بیاد جلوی من و شما رو بگیره و بگه که من چور محبوبی و معشوقی بودم که تو هر جورد دلت خواست با من رفتار کردی؟!!
من چه جوری خدای تو بودم که تو از کارهایی که من دوست نداشتم بارها انجام دادی به دلیل اینکه آزادی؟ مگه عاشق میتونه در عین عاشق بودن آزاد باشه؟ وقتی عاشق شدی تو در بند حرف معشوقت هستی و میخوای به هر نحوری نظرش رو جلب کنی

اونوقت تو هر جور دلت خواست با من صحبت کردی و اصلا توجه نکردی در کنار این نجواهای تو، من خدا جور دیگه ای می پسندم و به تو گفتم جور دیگه با من صحبت کن ، چون من این شیوه و آداب حرف زدن رو دوست دارم و مقام بالای من شایسته این گونه حرف زدن هست

شما دین و اسلام و قرآن رو قبول داری پس دستورات خدا میبینی که انقدر سفارش میکنه و یا از طریق پیامبرش به مردم میگه که ای مردم:

هر کس خدا را دوست دارد، منِ پیامبر را اطاعت کند تا خدا هم او را دوست داشته باشد

خدا این آیات رو نازل کرده که شمایی که خدا رو دوست دارین بدونین این رابطه، یک طرفه نیست و اونهم باید با شما دوست باشه و این کار قواعدی داره که اون تعیین میکنه نه ما

بازم سعی کردم واضح بگم که دیگه در مورد مسائل و فروعات دین چرایی پیش نیاد که بنظر من اینطوره و ...

در مورد مسیحیت:

یک جواب 8 کلمه ای : چون که صد آمد نود هم پیش ماست

مشکل اینه که شما به ملزومات حرفت توجه نمیکنی و دقیق در موردش فکر نمی کنی

وقتی معارف تمام ادیان به اضافه هزاران چیز دیگه در این دین توسط خدا قرار داده شده و دستور خود خدا اینه که همه مردم به این دین رو بیارن، اونوقت اینکار شما دوجنبه پیدا میکنه:
1- کاری بشدت غیر عقلی و منطقی که یک انسان عاقل میتونه به شما ایراد اساسی بگیره که وقتی داری فیزیک هالیدی رو میخونی چرا برگشتی دوباره از کتاب راهنمایی شروع کردی؟!!
2- خلاف عمل خدا و محبوبت عمل کردی و این با عشق تو سازگاری نداره چون او این دین رو تمام کننده نامیده و گفته مردم تا قیامت باید مشرف به این دین باشن و وظیفه بقیه ادیان به پایان رسیده و همه معارف و دستورات بقیه شرایع، توی این دین هست

حالا بازهم تو آزادی که برگردی یا نه،ولی بعدش دیگه نمیتونی از خیلی چیزها دم بزنی و ادعای مسائلی رو مطرح کنی و سوالات من و امثال من رو جواب بدی که چرا؟؟؟ واقعا چرا؟؟؟

بازهم سعی کن دقیقتر حرفام رو بخونی چون من ده بار نوشتت رو خوندم و سعی کردم کامل جواب بدم
وگرنه این بحث به هیچ جایی نمیرسه
پاسخ به: شعر آیینی
۲۸ آبان ۱۳۹۱
سیب سرخی سر نیزه ست...

زود بیدار شدم تا سر ساعت برسم

بایداین بار به غوغای قیامت برسم

من به "قد قامت" یاران نرسیدم، ای کاش

لا اقل رکعت آخر به جماعت برسم

آه ،مادر! مگر از من چه گناهی سر زد

که دعا کردی و گفتی به سلامت برسم؟

طمع بوسه مدار از لبم ای چشمه که من

نذر دارم لب تشنه به زیارت برسم

سیب سرخی سر نیزه ست...دعا کن من نیز

اینچنین کال نمانم به شهادت برسم

محمد مهدی سیار
۴ آذر ۱۳۹۱
کوه وقارم

تا خیمه ها عباس دارد غم ندارم
پشتم به تو گرم است ای کوه وقارم

من رحمت الله و تو پرچم دار فضلی
بوسیدن دستان تو شد افتخارم

سلطانی ام در کربلا از توست عباس
در سایه ی قد تو ، صاحب اقتدارم

تنها تویی که سه حرم داری در عالم
دست جدایت را به چشمانم گذارم

تا که صدا کردی برادر یاری ام کن
بند دلم را پاره کردی ای نگارم

هر جا نظر کردم تو را دیدم به صحرا
گرد تن پاشیده ی تو بی قرارم

بوی مدینه می دهد خون لبانت
حس می کنم مادر نشسته در کنارم

شمشیر تیز است و عمود آهنین پهن
آشفته در هم گیسوانت ای بهارم

بر خیمه ها چشم طمع دارد دشمن
جان خودت صاحب علم دلشوره دارم

ترسم شود زینب اسیر بی حیایی
در فکر آن طفلان در حال فرارم

قاسم نعمتی

۴ آذر ۱۳۹۱
ساقی

اگر چه آب فقط لشگر عدو دارد
هوای دخترکی را ولی عمو دارد

دلش نیامد از این خیمه ها سفر بکند
که با سه ساله ی این خیمه سخت خو دارد

عمود خیمه ی من بعد رفتنم بکشید
وداع آخر سقا چقدر بو دارد

به شط رسید من از دور دست می بینم
نشسته است و با آب گفتگو دارد

که آب ساقی عطشان خیمه ها هستم
به غیر آب مگر ساقی آرزو دارد

همینکه مشک پر از آب شد خدا را شکر
از این به بعد خدا هم هوای او دارد

خلاصه اینکه به سمت حرم به راه افتاد
اگر چه نیم نگاهی به چار سو دارد

من از عبارت نخل و درخت می ترسم
ز پشت آن کسی انگار قصد او دارد

و دختری که به یک خیمه تکیه دارد هم
تمام حادثه را تلخ مو به مو دارد

زمین برای دو دستش به سجده افتاده
فرات نیز ز دستان او وضو دارد

لب سه شعبه به لبهای مشک آب رسید
هنوز جرعه ای از آب در سبو دارد

دهان که دست شود کار سخت خواهد شد
چرا که حرمله را نیز پیش رو دارد

رسید آخر و آبی به خیمه ها نرسید
به جای آب سر نیزه در گلو دارد

نادر حسینی
۴ آذر ۱۳۹۱
عطش

از شط خبر رسیده که سقا نیامده
ماه منیر خیمه زصحرا نیامده

هرگز کسی که تیغ کشد بر تو ای عمو
تا این زمان هنوز به دنیا نیامده

تیر سه شعبه ای و عمودی و نیزه ای
با خود ببر که حرمله تنها نیامده

من بی حسین فاطمه آبی نمی خورم
این کارها به بچه ی زهرا نیامده

ای آب اگر رقیه سراغ مرا گرفت
حتما به او بگو که به اینجا نیامده

حتما به او بگو که به این نام واین نشان
شخصی برای آب به دریا نیامده

اصلا بیا و پیشقدم شو خودت برو
برو به سمت خیمه ی او تا نیامده

ای علقمه بگو که چه دیدی که سالهاست
حال شما هنوز سر جا نیامده

بدرود بچه های عطش، بچه های عشق
یک مشک از آب علقمه به ما نیامده

نادر حسینی

برو به صفحه
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

اختیارات
شما می‌توانید مطالب را بخوانید.
شما نمی‌توانید عنوان جدید باز کنید.
شما نمی‌توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید.
شما نمی‌توانید نظرسنجی اضافه کنید.
شما نمی‌توانید در نظرسنجی‌ها شرکت کنید.
شما نمی‌توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید.
شما نمی‌توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید.

فعالترین کاربران ماه انجمن
فعالیترین کاربران سایت
اعضای جدید سایت
جدیدترین اعضای فعال
تعداد کل اعضای سایت
اعضای فعال
۱۷,۹۵۰
اعضای غیر فعال
۱۴,۳۶۳
تعداد کل اعضاء
۳۲,۳۱۳
پیام‌های جدید
هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
انجمن مباحث آزاد
۷۶,۴۹۸ پاسخ
۱۱,۹۰۲,۱۳۶ بازدید
۱۸ روز قبل
Leo Barca
بحث آزاد در مورد بارسا
انجمن عاشقان آب‍ی و اناری
۵۸,۲۰۷ پاسخ
۸,۶۶۳,۱۱۶ بازدید
۱ ماه قبل
armanshah
بحث در مورد تاپیک های بخش سرگرمی
انجمن سرگرمی
۴,۶۶۶ پاسخ
۵۶۰,۶۹۵ بازدید
۱ ماه قبل
مهدی
برای آشنایی خودتون رو معرفی کنید!
انجمن مباحث آزاد
۷,۶۴۳ پاسخ
۱,۲۸۶,۴۸۴ بازدید
۱ ماه قبل
Activated PC
آموزش و ترفندهای فتوشاپ
انجمن علمی و کاربردی
۱۳۵ پاسخ
۴۵,۴۹۴ بازدید
۱ ماه قبل
RealSoftPC
جام جهانی ۲۰۲۲
انجمن فوتبال ملی
۲۳ پاسخ
۲,۳۶۴ بازدید
۱ ماه قبل
Crack Hints
موسیقی
انجمن هنر و ادبیات
۵,۱۰۱ پاسخ
۱,۰۳۹,۹۷۹ بازدید
۱ ماه قبل
Activated soft
علمی/تلفن هوشمند/تبلت/فناوری
انجمن علمی و کاربردی
۲,۴۱۹ پاسخ
۴۴۴,۹۱۳ بازدید
۲ ماه قبل
javibarca
مباحث علمی و پزشکی
انجمن علمی و کاربردی
۱,۵۴۷ پاسخ
۷۵۸,۴۵۸ بازدید
۲ ماه قبل
رویا
مســابــقـه جــــذاب ۲۰ ســــوالـــــــــــــــــــی
انجمن سرگرمی
۲۳,۶۵۸ پاسخ
۲,۲۵۵,۰۳۵ بازدید
۲ ماه قبل
رویا
اسطوره های بارسا
انجمن بازیکنان
۳۴۳ پاسخ
۸۹,۴۱۹ بازدید
۸ ماه قبل
jalebamooz
حاضرین در سایت
۳۴۲ کاربر آنلاین است. (۱۷۵ کاربر در حال مشاهده تالار گفتمان)

عضو: ۰
مهمان: ۳۴۲

ادامه...
هرگونه کپی برداری از مطالب این سایت، تنها با ذکر نام «اف سی بارسلونا دات آی آر» مجاز است!