به اولین سایت تخصصی هواداران بارسلونا در ایران خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات سایت، ثبت نام کنید و یا با نام کاربری خود وارد شوید!

شناسه کاربری:
کلمه عبور:
ورود خودکار

نحوه فعالیت در انجمن‌های سایت
دوستان عزیز توجه کنید که تا زمانی که با نام کاربری خود وارد نشده باشید، تنها می‌توانید به مشاهده مطالب انجمن‌ها بپردازید و امکان ارسال پیام را نخواهید داشت. در صورتی که تمایل دارید در مباحث انجمن‌های سایت شرکت نمایید، در سایت عضو شده و با نام کاربری خود وارد شوید.

پیشنهاد می‌کنیم که قبل از هر چیز، با مراجعه به انجمن قوانین و شرح وظایف ضمن مطالعه قوانین سایت، با نحوه اداره و گروه‌های فعال در سایت و همچنین شرح وظایف و اختیارات آنها آشنا شوید. به علاوه دوستان عزیز بهتر است قبل از آغاز فعالیت در انجمن‌ها، ابتدا خود را در تاپیک برای آشنایی (معرفی اعضاء) معرفی نمایند تا عزیزان حاضر در انجمن بیشتر با یکدیگر آشنا شوند.

همچنین در صورتی که تمایل دارید در یکی از گروه‌های کاربری جهت مشارکت در فعالیت‌های سایت عضو شوید و ما را در تهیه مطالب مورد نیاز سایت یاری نمایید، به تاپیک اعلام آمادگی برای مشارکت در فعالیت‌های سایت مراجعه نموده و علائق و توانایی های خود را مطرح نمایید.
تاپیک‌های مهم انجمن
در حال دیدن این عنوان: ۲ کاربر مهمان
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

پاسخ به: اخبار و حواشی ليگ برتر ايران
نام کاربری: President.Laporta
پیام: ۴۴۸
عضویت از: ۸ آذر ۱۳۸۷
از: کاتالونیا. پشت میز ریاست
گروه:
- کاربران عضو

افول پرسپوليس و صدرنشيني استقلال براي رسيدن به قهرماني

شبكه‌ي تلويزيوني "نيل اسپورت" با تحليل نيم فصل اول فوتبال باشگاهي ايران از اين رقابت‌ها به عنوان روزهاي داغ فوتبال ايران ياد كرد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، اين شبكه تلويزيوني عربي با اشاره به فشردگي رقابت در صدر و پايين جدول فوتبال باشگاهي ايران در ابتدا وضعيت تيم پرسپوليس محبوب‌ترين تيم باشگاه ايران و مدافع عنوان قهرماني باشگاه‌هاي اين كشور را مورد بررسي قرار داده و مي‌گويد، مسايل درون اين تيم، سرمربي پرسپوليس را چند روز قبل از پايان نيم فصل وادار به استعفا كرد تا بحران فراز و نشيب اين تيم باعث شود قهرماني اين تيم كه از جادوگر فوتبال آسيا علي كريمي سود مي‌برد در نيم فصل محقق نشود.

مفسر نيل اسپورت افزود: نبود گلزن شماره يك پرسپوليس (خليلي) نيز از قدرت گلزني اين تيم كاست تا نگاه اين تيم براي كسب مقام قهرماني به نيم فصل دوم باشد.

وي درمورد تيم استقلال تهران نيز گفت: استقلال با اينكه آغازي متزلزل داشت در پايان نيم فصل خود را به جمع بزرگان فوتبال ايران رساند و اكنون يك مدعي بزرگ براي قهرماني به شمار مي‌رود.

وي درمورد تيم‌هاي ذوب‌آهن، پيكان و سپاهان نيز گفت: اين تيم‌ها مديون تشكيلات منسجم خود هستند و فوتبال را حرفه‌اي‌تر از استقلال و پرسپوليس و به دور از جنجال‌هاي پيرامون اين دو تيم دنبال مي‌كنند.

نيل اسپورت وضعيت سايپا را نيز مورد بررسي قرار داده و مي‌گويد: اين تيم ثروتمند كه دو فصل پيش قهرمان ايران شد علي‌رغم جذب ملي‌پوشان ايران تيمي ضعيف در نيم فصل اول فوتبال باشگاهي ايران نشان داد تا آنجا كه مجبور شد "ليتبارسكي" آلماني را از تيم خود اخراج كنند.

اين شبكه تلويزيوني موضوع خداداد عزيزي را نيز مورد بررسي قرار داده و مي‌گويد: در فوتبال داغ ايران كه از مشكلات عميق داوري رنج مي‌برد، موضوع جنجال خداداد عزيزي اسطوره فوتبال اين كشور به بحث روز تبديل شده و برخوردهاي او مي‌رود تا اين بازيكن تكنيكي ايراني‌ها در دهه 90 ميلادي را كه با گل خود موجب حذف استراليا از راهيابي به جام جهاني شد، را با خطر محروميت مواجه سازد.

مفسر نيل اسپورت معتقد است ليگ ايران از ليگ‌هاي معتبر آسيا و خاورميانه است كه رقابت در آن بسيار فشرده و نفس‌گير شده است.

منبع : نیل اسپورت

۲۰ آذر ۱۳۸۷
گروه:
- کاربران عضو

ابراهيمي: با ارائه مدارك، به خليلي پول داده خواهد شد

سرپرست تيم ملي فوتبال گفت: با ارائه مدارك پزشكي از سوي خليلي، فدراسيون اقدامات لازم را براي پرداخت هزينه انجام مي دهد.

احمد ابراهيمي در گفت و گو با فارس، درباره ناراحتي محسن خليلي از بي توجهي فدراسيون نسبت به هزينه هاي درمان او در آلمان، اظهار داشت: او بايد مستندات پزشكي خود را به فدراسيون تحويل دهد تا مسئولان مربوطه هم با توجه به آن، هزينه هاي درمان او را پرداخت كنند.
وي افزود: فدراسيون بدون مدرك نمي تواند به يك بازيكن پول بدهد. قرار است به زودي با دريافت اين مدارك، هزينه هاي درماني خليلي را پرداخت كنيم.

منبع : خبرگزاري فارس

۲۰ آذر ۱۳۸۷
نام کاربری: SinaBarca
پیام: ۵,۴۱۸
عضویت از: ۳۰ آبان ۱۳۸۷
از: تهران
گروه:
- کاربران عضو
پس از تساوي برابر سايپا

پيرواني: هنوز هم فرصت جبران داريم

خبرگزاري فارس: سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس تهران گفت: به آينده اميدوارم چرا كه هنوز زمان زيادي براي جبران امتيازات از دست رفته داريم.
افشين پيرواني پس از پايان بازي در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امتيازي از دست داديم كه براي ما بسيار سخت بود .از بازي بازيكنانم راضي هستيم ولي نبايد فراموش كنيم دو توپ را روي خط دروازه هدر و چندين موقعيت را از دست داديم.
وي افزود: به تيم سايپا احترام مي‌گذارم .آنها با آمدن مايلي‌كهن شوك لازم را به تيم خودشان وارد كردند و به نتيجه‌اي كه دوست داشتند رسيدند.
پيرواني ادامه داد: به فوتبال زيبا هيچ وقت امتياز نمي‌دهند اما من مطمئن هستم كه خيلي‌ها از بازي‌ امروز تيم ما راضي بودند.
وي همچنين در خصوص تأخير زياد در تعويض‌هايش گفت: نمي‌توانم بي‌گدار به آب بزنم. هر وقت لازم بود بايد تعويض كنم نه اينكه بدون برنامه اين كار را انجام دهم. تيم من خوب بازي مي‌كرد پس تا دقيقه 80 نياز به تعويض نداشتم.
وي افزود: به خواسته‌هاي هواداران احترام مي‌گذارم اما خواهش مي‌كنم اجازه دهند تا بازيكنان با آرامش بيشتر در زمين بازي كنند.
پيرواني در خصوص پژمان نوري اظهار داشت: به هيچ عنوان اين بازيكن از پرسپوليس جدا نمي‌شود . كادر فني مشخص مي‌كند كه چه بازيكني در ليست 18 نفره جا دارد و داخل زمين مي‌شود. شايد نوري در بازي بعدي نيز سكونشين و يا نيمكت نشين باشد. پوشيدن پيراهن پرسپوليس و روي سكو نشستن يك افتخار است من سال هاي زياد خودم به عشق اين تيم هم روي سكو نشسته‌ام و هم روي نيمكت، پس جاي اعتراضي ندارد.
پيرواني در پايان خاطرنشان كرد: سايپا امروز خوب دفاع كرد و به هدفش رسيد اما براي ما آخر دنيا نيست فاصله امتياز با صدر جدول كم است و با توجه به بازي‌هاي خوب گذشته جاي جبران داريم.

بهترین تیم دنیا فقط بارسا
۲۰ آذر ۱۳۸۷
گروه:
- کاربران عضو
رضايي: سايپا به خوبي دفاع كرد
خبرگزاري فارس: مدافع تيم فوتبال پرسپوليس گفت: با توجه به هجوم هاي همه جانبه پرسپوليس،بازيكنان سايپا فقط دفاع كردند.
رحمان رضايي در گفت و گو با خبرگزاري فارس، اظهار داشت: واقعا از اين كه نيمكت نشين هستم ناراضي نيستم چون مدافعان حال حاضر پرسپوليس زحمت زيادي مي‌كشيدند و بايد آنها را مورد تقدير قرار داد.
وي افزود: چون يك بازيكن حرفه اي هستم در خصوص نيمكت نشيني با پيرواني مشكلي ندارم ولي مطمئن باشيد به زودي در خط دفاعي قرار خواهم گرفتم.
رضايي ادامه داد: در حملات همه جانبه بازيكنان پرسپوليس،سايپا فقط به خوبي با دفاع هاي لايه اي از دروازه خود حفاظت كرد و همه ديدند كه بايد سه امتياز مي‌گرفتيم.
وي ادامه داد: نبايد فراموش كرد كه با تيمي جوان اما باتجربه بازي مي‌كرديم،اما آن خطري كه ما تصور مي‌كرديم سايپا هرگز نداشت.
رضايي ياد آور شد: از هواداران خواهش مي‌كنم صبور باشند. همه عوامل در باشگاه به خاطر موفقيت پرسپوليس زحمت مي‌كشند بازي با سايپا مساوي شد، اما همه مي‌دانند ما بايد در 45 دقيقه دوم حداقل چند گل مي زديم. مطمئن هستم با فراموش اين بازي در بازي هاي آينده خيلي بهتر خواهيم

۲۰ آذر ۱۳۸۷
گروه:
- کاربران عضو
توره:مقابل سايپا بد شانس بودم
خبرگزاري فارس: مهاجم تيم فوتبال پرسپوليس گفت: دوست داشتم گل هاي بيشتري به سايپا بزنم اما بد شانسي مانع اين امر شد.
ابراهيم توره در گفت و گو با خبرگزاري فارس، اظهار داشت:خيلي دوست دارم تيم هاي مقابل ما مثل پرسپوليس حمله كنند تا من فرصت و فضاي بيشتري براي حركت كردن داشته باشم اما اين موضوع اتفاق نمي افتد.
وي افزود: همه مي‌دانند كه مقابل پرسپوليس اول بايد دفاع كنند. همين مورد كار من را بسيار سخت كرده، اما مطمئن باشيد آن را به زودي حل خواهم كرد.
توره ادامه داد: خيلي دوست داشتم در بازي مقابل سايپا بيش از يك گل بزنم. اما واقعا شانس با من يار نبود چون توپي كه با دقت در محوطه شش قدم به آن ضربه زدم به صورت عجيبي به تير دروازه خورد.
توره خاطر نشان كرد: سايپا تيم جواني بود كه سيستم دفاع كردن را به خوبي مقابل ما پياده كرد.حق ما گرفتن سه امتياز بود اما هنوز فرصت هاي زيادي داريم .بازيكنان ما هم در اين بازي زحمات زيادي كشيدند اما ناراحتم چون تماشاگران خوشحال به خانه نرفتند.

۲۰ آذر ۱۳۸۷
گروه:
- کاربران عضو
سجادي:تلاش مي كنم دايي و مايلي كهن را آشتي دهم
به گزارش خبرگزاري فارس ، حميد سجادي اظهار داشت:حيف است علي دايي و محمد مايلي كهن را با يكديگر آشتي ندهيم .من به كمك تمام رسانه ها نياز دارم.برخي از رسانه ها قصد شيطنت دارند و مطالبي را از قول دايي بيان مي كنند كه واقعيت ندارد.
مدير عامل سايپا در خصوص انتخاب مايلي كهن به عنوان سرمربي اين تيم گفت:اين انتخاب جمعي هيئت مديره بود و علي دايي و حسين رضا زاده در اين نشست حضور نداشتند اما 5 عضو ديگر هيئت مديره اين انتخاب را انجام دادند . ما نيازمند يك شوك بزرگ بوديم با توجه به نتيجه اي كه مقابل پرسپوليس حاصل شدفكر مي كنم شوك خوبي به تيم حاصل شد.
سجادي در خصوص دستور رئيس جمهوري براي انتخاب مايلي كهن عنوان كرد: اين مساله خيلي بد است كه چنين حرف هايي مطرح مي كنند. عده اي قصد دارند براي تيم ما به اين شكل حاشيه سازي كنند.همانطور كه قبلا هم گفتم يك مقام بالاتر من دستور داد تا سريع تر تكليلف سرمربي تيم را مشخص كنيم .من دوست ندارم اسم اين شخص را بياورم.
وي افزود:مايلي كهن زحمت زيادي براي فوتبال ما كشيده است و هيچ شخصي نمي تواند منكر زحمات و تجارب بالاي وي باشد.
سجادي در خصوص ديدار با پرسپوليس هم اظهار داشت:فكر مي كنم اگر در اين ديدارپرسپوليس برنده مي شد عدالت اجرا نشده بود و تساوي نتيجه منصفانه اي بود.مطمئنا در آينده تيم ما حرف هاي بسياري براي گفتن خواهد داشت.

۲۰ آذر ۱۳۸۷
گروه:
- کاربران عضو
در واكنش به اعتراض تماشاگران
مصطفوي: بازيكنان گل نمي‌زنند ، عليه من شعار مي‌دهند
به گزارش خبرگزاري فار س،داريوش مصطفوي در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: بازي خوبي از پرسپوليس شاهد بوديم .حق ما در اين بازي بدون شك برد بود ولي توپ ها ي زيادي را هدر داديم وبه حقمان نرسيديم.
وي افزود:‌به سايپا و مايلي‌كهن تبريك مي‌‌گويم .آنها جوانان خوب و فوتبال‌بلدي دارند و مأموريت خود را كه تساوي بود به خوبي انجام دادند.
مصطفوي در خصوص شعارهايي كه تماشاگران عليه وي سردادند گفت:‌براي من جاي تعجب دارد 11 بازيكن از جان مايه مي‌گذارند و با چه تعصبي در داخل زمين تلاش مي‌كنند ولي پس از يك تساوي عليه من شعار داده مي‌شود. واقعاً نمي‌دانم دليل اين كار چيست . خيلي دوست متوجه دليل آن شوم.
وي افزود: كار مديرعامل اين نيست كه سيستم تيم را مشخص كند يا تعويض‌ها را انجام دهد بلكه اين است كه بستري مناسب انتخاب سرمربي، مربي و دستياران را به نحو مطلوبي انجام دهد كه من هم با كمك اعضاي هيئت مديره اين كار را انجام داده‌ام حالا نمي‌دانم چرا بايد حرف هايي نيز بشنوم.
وي عنوان كرد:‌ تماشاگران ما احساسي هستند و برد مي‌‌خواهند ولي آنها بايد بدانند كه من نمي‌توانم در مسائل فني دخالتي داشته باشم.
مصطفوي در خصوص داوري بازي اظهار داشت: من در مورد داوري حرفي نمي‌زنم وبه داوران احترام مي‌گذارم اما چشم‌آنتظار نظركارشناسان هستم. رحيمي مقدم امروز سعي داشت با قطع نكردن بازي مديريت خود را نشان دهد كه بايد در خصوص سوت‌هاي او نيز اظهارنظر شود.
وي در پايان خاطرنشان كرد: اين تساوي براي ما آخر دنيا نيست. فاصله امتيازها كمتر است. نتايج در اين هفته خوب بوده و مطئمن باشيد پرسپوليس مي‌تواند به جايگاه خوبي برسد.

۲۰ آذر ۱۳۸۷
گروه:
- کاربران عضو
شريفي در گفت و گو با فارس:
اطلاعات تازه اي در مورد پرونده عزيزي رسيده است.
مجتبي شريفي در گفت و گو با خبرنگار فارس درباره گمانه زني هاي صورت گرفته در ارتباط با پرونده خداداد عزيزي و اين كه گفته مي شود وي با محروميت يك ساله روبرو خواهد شد،اظهار داشت: هنوز در مورد اين پرونده تصميم گيري نكرده ايم،بنابراين تمامي اين گمانه زني ها را رد مي كنم.
وي درباره اين كه چرا صدور حكم اين پرونده طولاني شده است،تصريح كرد: به هر حال رسيدگي به اين موضوع زمان مي خواهد، اما امروز يا فردا حكم را صادر مي كنيم.
رئيس كميته انضباطي در مورد اين موضوع كه وي،راي را صادر كرده، اما با مخالفت علي كفاشيان روبرو شده؛ عنوان كرد: از اين مسائل خبر ندارم. رايي در كار نبوده كه كسي بخواهد اعتراض كند. استعلامات تازه اي به دست ما رسيده و به همين دليل هم راي را تا اين لحظه صادر نكرديم.

۲۰ آذر ۱۳۸۷
گروه:
- کاربران عضو
كميته انضباطي حكم بازي پيام و مقاومت سپاسي را صادر كرد
محروميت يك‌ساله و 10 ميليون تومان جريمه نقدي براي خداداد عزيزي
كميته انضباطي فدراسيون فوتبال احكام خود را در مورد حاشيه‌هاي ديدار پيام خراسان و مقاومت سپاسي اعلام كرد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، بر اساس حكم كميته انضباطي فدراسيون فوتبال خداداد عزيزي قائم‌مقام باشگاه پيام يك سال از تيم‌داري و فعاليتهاي مرتبط در فوتبال محروم و به پرداخت يكصد ميليون ريال جريمه نقدي محكوم شد.

علي عصمتي يكي از دست‌اندركاران پيام خراسان دو سال از ورود به ورزشگاه‌هاي سراسر كشور محروم و براي مدت دو سال از فعاليتهاي مرتبط در فوتبال محروم شد، او بايد مبلغ 20 ميليون ريال را هم بپردازد.

سجاد شاكري پسر مالك باشگاه پيام هم يكسال از حضور در ورزشگاه محروم و از هر گونه فعاليت مرتبط با فوتبال منع شد. او بايد 10 ميليون ريال را هم با عنوان جريمه پرداخت كند.

پرونده بازيكنان خارجي پيام كه در درگيري بازي پيام و مقاومت نقش داشته‌اند همچنان مفتوح است، همچنين پرونده شكايت خداداد عزيزي از قاسم محمدي و خبرنگاران مفتوح است.

۲۰ آذر ۱۳۸۷
گروه:
- کاربران عضو

گفت‌وگوي اختصاصي ايسنا با "جوزپه سينيوري":
حاضرم با فوتبال ايران همكاري كنم
ضربه‌ي "كعبي" به "فيگو" را به ياد دارم
ايتاليا با 110 درصد توان قهرمان جهان شد

"جوزپه سينيوري" ملقب به "بپه" متولد 17 فوريه 1968 در آلزانو لومباردو (ايتاليا) است و به عنوان يكي از بهترين گلزنان تاريخ رقابت هاي سري A شناخته مي شود. سينيوري با 171 سانتي متر قد در ابتدا به عنوان بازيكن كناري در سمت چپ بازي مي كرد و بعدها به عنوان مهاجمي فرصت طلب شناخته شد. او به سبب كارهاي عجيب و غريب خود شهرت بسياري در فوتبال ايتاليا دارد. از جمله اين كارها، مي توان به عادت جالبش نسبت به پوشيدن كفش هايي كوچكتر از اندازه پاهاي خود اشاره كرد كه به گفته سينيوري سبب مي شد تا كنترل دقيق او روي توپ بهتر شود.

سينيوري در رده باشگاهي براي تيم هاي بسياري از جمله لفه، پياچنزا، ترنتو، فوجيا، لاتزيو، سامپدوريا و بولونيا توپ زده است. پس از آن، او دو تجربه كوتاه در خارج از ايتاليا داشت. سينيوري در سال 2004 به تيم يوناني ايراكليس تسالونيكي پيوست و در اكتبر 2005 نيز راهي تيم مجارستاني سوپرون شده و يك سال نيز براي اين تيم توپ زد.

اين بازيكن ايتاليايي سه بار در سالهاي 1993، 1994 و 1996 عنوان آقاي گلي رقابت هاي سري A را از آن خود كرد كه آخرين آن به صورت مشترك با ايگور پروتي حاصل شد. به طور كلي، او 188 گل در رقابت هاي سري A به ثمر رساند. او در بين سال‌هاي 1984 تا 2006 تعداد 236 گل در رده باشگاهي به ثمر رسانده است. 7 گل در 28 بازي طي سال‌هاي 1992 تا 1995 براي تيم ملي ايتاليا حاصل كار سينيوري در عرصه ملي است.

بزرگترين تجربه سينيوري حضور در جام جهاني 1994 آمريكا به همراه تيم ملي كشورش و كسب مقام نايب قهرماني اين رقابت ها است. او كه از سوي آريگو ساچي به تيم ملي دعوت شده بود، دو پاس گل حياتي را در اين رقابت ها براي هم تيمي هايش محيا كرد.

سينيوري به سبب سبك خاص خود در زدن ضربه هاي پنالتي نيز زبانزد خاص و عام بود و همواره بدون هيچگونه دورخيزي پشت توپ مي ايستاد.

او پس از مدت زمان كوتاهي به عنوان مفسر فوتبال در راديو "راي" ايتاليا كار كرد و در سال 2008 نيز به عنوان مدير فوتبال باشگاه ترنينا كالچو برگزيده شد. ترنينا كالچو از باشگاه هاي قديمي ايتاليا است كه در سال 1925 تاسيس شد. اين تيم در تاريخچه خود دو بار در سري A (فصل 1973-1972 و 1975-1974) حضور داشته است.

بازيكن نام آ‌شناي فوتبال ايتاليا يكي از مهمانان نشست خصوصي‌سازي فوتبال است كه به تهران آمده، سينيوري كه اكنون در حال فعاليت در عرصه مديريت فني فوتبال ايتاليا است در گفت‌وگو با خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) صحبت‌هاي مختلفي را پيرامون دليل حضورش در ايران، نگاهش به فوتبال ايران و همچنين شرايط كاري خود در فوتبال ايتاليا صحبت‌هاي جالبي را انجام داد كه شرح آن در ادامه مي‌آيد:

*شما در همايش خصوصي سازي فوتبال ايران پيرامون چه مباحثي صحبت كرديد و انگيزه اصلي شما براي حضور در اين سمينار چه بود؟

من تلاش كردم تا بيشتر پيرامون مباحث تكنيكي و فني كه مي‌تواند يك باشگاه را به سمت حرفه‌اي شدن پيش ببرد صحبت كردم. درباره مسائل اقتصادي و مديريتي دوستانم توضيحات اصلي را ارائه مي‌دهند و من درباره‌ي مسائل تكنيكي فوتبال از جمله نقش مربيان و بازيكنان در مسير حرفه‌اي شدن سخن گفتم.

*نخستين اقدام شما تماشاي يكي از مسابقات ليگ برتر فوتبال ايران بود شايد براي قضاوت كمي زود باشد اما فوتبال ايراني را چگونه ديديد؟

براي من مهم اين بود كه نخستين بازي در ايران را ديدم و تا اندازه‌اي با سطح فوتبال ايران آشنا شدم، اگر قرار باشد همكاري من با فوتبال ايران در زمينه انتقال تجربيات ادامه پيدا كند صددرصد بايد مطالعات بيشتري در اين زمينه داشته باشم. در هر صورت اين همايش زمينه‌ساز نخستين برخورد ما با يكديگر شد و اكنون با زمان و همكاري بيشتر مي‌توانيم نقاط ضعف و قوت فوتبال ايران را بررسي كنيم.

*نظر شما درباره‌ي بازي تيم‌هاي پرسپوليس و سايپا كه آن را از نزديك مشاهده كرديد و سطح تكنيكي فوتباليست‌هاي ايراني چه بود؟

البته با يك بازي نمي‌توان قضاوت كرد، من تصور مي‌كنم تيم‌هايي كه با يكديگر بازي مي‌كردند يكي در رده چهارم جدول و ديگري در رده شانزدهم بودند، با اين حال هيچ تفاوت خاصي از نظر تكنيكي و تاكتيكي در كار آنها ديده نمي‌شد. با اين حال من تصور مي‌كنم سطح فوتبال ايران بسيار خوب است و با وجود پشت سر گذاشتن يك دوره جنگ و همچنين مشكلاتي كه پس از جنگ بروز مي‌كند فوتبال ايران توانسته است رشد چشمگير و بسيار خوبي داشته باشد. در هر صورت بازي كه ديدم نيز در سطح قابل قبولي بود اما بازيكنان و تيم‌هاي ايراني مي‌توانند از نظر تكنيكي و تاكتيكي رشد بيشتري داشته باشند. بي‌ترديد اين موضوع احتياج به كار بسياري دارد اما مشكلي نيست و بازيكنان ايراني اين موضوع را ياد مي‌گيرند. به عنوان نمونه در بازي تيم‌هاي پرسپوليس و سايپا هر چه از زمان بازي مي‌گذشت بازيكنان به دليل خستگي دچار مشكل مي‌شدند و در واقع دو تيم در زمين كش ‌آمده بودند و با پاس‌هاي بلند كه ضريب اشتباهش بسيار زياد بود كار مي‌كردند. در بيست دقيقه پاياني بازي نيز زماني كه پرسپوليس بايد حريف خود را شكست مي‌داد به دليل آن كه از نظر روحي توانايي لازم را نداشت و تاكتيك‌هاي تيمي نيز به خوبي اجرا نشد، نتوانست نتيجه را از آن خود كند.

*گويا شما معتقد بوديد گل پرسپوليس در اين بازي آفسايد بوده است؟

در جايي كه من نشسته بودم كاملا مشخص بود كه گل پرسپوليس آفسايد بوده است.

*‌آقاي سينيوري شما اكنون به طور دقيق در چه بخشي از فوتبال ايتاليا فعاليت مي‌كنيد؟

من اكنون در باشگاه ترنانا ايتاليا به عنوان مشاورتكنيكي تيم فوتبال فعاليت مي‌كنم و تمامي اقدامات تكنيكي از جمله خريد و فروش بازيكنان با نظر من انجام مي‌شود.

*پيشنهادهاي شما براي ايجاد زمينه‌ي رشد تكنيكي فوتباليست‌هاي ايراني چيست؟

براي اين كار احتياج به پروژه‌هاي بزرگي است و بايد كار را از كودكان آغاز و با توسعه‌ي مدارس فوتبال زمينه تبديل شدن آنها به بازيكنان سطح بالا را فراهم كنيد. در هر صورت مهمترين نكته اهميت دادن به بازيكنان سنين پايه‌اي و نوجوانان و جوانان است. البته همانطور كه گفتم با توجه به دوران جنگي كه ايران پشت سر گذاشته است بايد به فوتبال ايران تبريك بگويم كه از نظر بازي و سازمان فوتبال به سطح خوبي رسيده است.

*آقاي سينيوري كمي هم درباره‌ي دوران فوتبال خود بگوييد، زماني كه در باشگاه‌هاي ايتاليا بازي مي‌كرديد.

من در تيم‌هاي مختلفي بازي كردم و از تمام دوران بازي خود خاطرات بسيار خوبي دارم. من در زمان آغاز كار در تيم فوجيا بازي مي‌كردم و در تيم‌هاي لاتزيو و همچنين بولونيا تجربيات خوبي داشتم. در هر صورت من سال اوج فوتبال خود را سال 94 مي‌دانم چرا كه در آن سال آقاي گل ليگ فوتبال ايتاليا شدم، آن هم در زماني كه بازيكناني چون "فان‌باستن" در ليگ ايتاليا بازي مي‌كردند. همان سال نيز همراه با تيم ملي ايتاليا به جام جهاني آمريكا رفتيم و مقام دوم جهان را كسب كرديم، در كل آن سال، سال بسيار خوبي براي من بود.

*آيا به نظر شما ايتاليا در سال 94 شايسته قهرماني جهان نبود؟

نه به نظر من ما شايسته قهرماني نبوديم چرا كه اگر گل دقيقه 88 باجو به نيجريه نبود شايد ما حتي به فينال هم نمي‌رسيديم. در هر صورت اگر تمامي بازي‌هاي جام‌جهاني 94 را مرور كنيم مي‌بينيم كه برزيل به طور كامل شايسته قهرماني در آ‌ن مسابقات بود.

*ازهمان رقابتها شما ديگر از تيم ملي ايتاليا فاصله گرفتيد.

دقيقا همين گونه بود، من بزرگترين اشتباهم را در آن سال انجام دادم و آن اشتباه نيز اين بود كه ساكي سرمربي تيم ملي ايتاليا از من خواست تا در پست خودم بازي نكنم و به يك پست عقب‌تر بازگردم كه من با اين درخواست مخالفت كردم و به همين دليل جايگاه ثابتم در تركيب را از دست دادم. اين اشتباهي است كه همچنان بر روي قلب من مانده است.

*يكي از بازيكنان ايراني تجربه حضور در ليگ ايتاليا را داشته است، نظر شما درباره "رحمان رضايي" چيست؟

زماني كه من در ايتاليا بازي مي‌كردم او هم در ليگ اين كشور حضور داشت و يك مدافع بود، من يك بار در مقابل رحمان رضايي بازي كردم و در همان بازي نيز به تيم او گل زدم. در هر صورت مدافعي كه در ليگ ايتاليا بازي كرده، در مقابل من قرار داشته و من به تيم‌شان گل زدم صددرصد بازيكن خوبي است. در هر صورت معتقدم او بازيكن خوبي بود و مي‌دانم كه در تيم پرسپوليس كه بازي‌اش را ديدم حضور دارد.

*نظر شما درباره‌ي قهرماني ايتاليا در جام جهاني 2006 چيست؟

حضور تيم ملي ايتاليا در جام جهاني آلمان همزمان بود با مشكلاتي كه براي فوتبال باشگاهي ايتاليا به وجود آمد، به خصوص دو تيم يوونتوس و ميلان كه به سري B سقوط كردند و در همان زمان نام بازيكناني از اين دو تيم مطرح شد كه در ارتباط با مافيا و خريد و فروش بازي‌ها بودند، به همين دليل اين بازيكنان آنقدر عصباني شدند كه در طول جام جهاني به جاي صددرصد از 110 درصد امكانات و توانايي‌هاي خود استفاده كردند تا نشان دهند يك بازيكن در درون زمين است كه فوتبال بازي مي‌كند و مسائل بيرون از زمين به او ارتباط ندارد. شايد همين مساله بود كه توانايي آن تيم را به قهرماني جهان برساند.

*تيمي را كه ليپي قهرمان جهان كرد تحويل دونادوني شد اما او حضور موفقي در تيم ملي ايتاليا نداشت.

در ابتدا به نظر مي‌رسيد دونادوني كار ساده‌اي پيش رو داشته باشد چرا كه بازيكنان قهرمان جهان به او تحويل داده شده بودند اما مشكل اين بود كه بازيكنان ايتاليا به حداكثر خواسته خود رسيده بودند و ديگر آن انگيزه‌ي صددرصد جام‌جهاني را نداشتند. تصور مي‌كنم تفاوت دونادوني با ليپي در تجربه اندك او بود و به همين دليل او اشتباهاتي را انجام داد كه شايد از ليپي سر نمي‌زد.

*اكنون ايتاليايي كه خود را آماده حضور در جام جهاني 2010 مي‌كند را چگونه مي‌بينيد؟

فوتبال ايتاليا به جايي رسيده است كه بايد بازيكنان جديد در آن حاضر شوند و تركيب تيم ملي تغيير كند. اكنون بازيكنان جوان و خوبي در باشگاه‌هاي ايتاليا حضور دارند كه مي‌توانند در تيم ملي تاثيرگذار باشد.

*آقاي سينيوري آيا در طول دوران بازي خود باشگاهي را دوست داشتيد كه نتوانيد در آن بازي كنيد؟

من در تمام باشگاه‌هايي كه در آن حضور داشتم خاطرات بسيار خوب و به خصوصي دارم اما دوست داشتم تا در تيم ميلان نيز بازي كنم البته زماني كه در فوجيا بازي مي‌كردم چنين درخواستي از سوي باشگاه ميلان ارائه شد اما من در آ‌ن زمان ترجيح دادم تا در فوجيا بمانم چرا كه احساس مي‌كردم در ميلان بازي زيادي به من نمي‌رسد.

*آيا علاقه داريد روزي وارد عرصه‌ي مربيگري در كالچو شويد؟

تصور مي‌كنم بتوانم مربي خوبي باشم البته در حال حاضر به موقعيتي كه ترنانا به من داده است فكر مي‌كنم اما با توجه به جواز مربيگري شايد اين كار را آغاز كنم. در هر صورت صددرصد در محيط فوتبال خواهم بود چرا كه فوتبال تفريح و عشق و من است و فوق‌العاده به من هيجان مي‌دهد.

*آيا تيم ايران را در جام جهاني 2006 ديديد؟

بله تيم شما را به ياد دارم. تيم ايران با پرتغال، مكزيك و آنگولا بازي كرد. ايران بازيهاي خوبي انجام داد به خصوص من ضربه‌اي كه كعبي به صورت فيگو زد را به ياد دارم!

*تصور مي‌كنيد نمايندگان ايتاليا در ليگ قهرمانان اروپا بتوانند موفق باشند؟

هر سه تيم ايتاليايي كه در ليگ قهرمانان حضور دارند به خوبي پيش رفتند اما من معتقدم تيم بارسلونا در حال حاضر قوي‌ترين تيم ليگ قهرمانان اروپاست. با اين حال شرايط مختلف روحي و فكري و همچنين مسائل مختلف مشخص مي‌كند چه تيمي به فينال مسابقات مي‌رسد.

*نظر شما راجع ‌به تيم ملي فوتسال ايران چه بود؟

من بازي تيم فوتسال ايران با ايتاليا را ديدم، به نظر من فوتسال ايران يكي از تيم‌هاي قدرتمند جهان است و بازي بسيار خوبي برابر ايتاليا انجام داد. موفقيت فوتسال ايران نشان دهنده توجهي است كه به رشد فوتبال در ايران شده است.

*آقاي سينيوري آيا تجربيات اين سفر شما را براي سفر ديگري به ايران متقاعد كرده است؟

بله، من خاطره‌ي خوبي از اين سفر دارم آنچه كه در ايران ديدم با آن چيزهاي كه از ايرانيان در اروپا شنيده بودم بسيار تفاوت داشت و حتي اگر فرصتي در زمينه‌هاي كاري پيش نيايد حتما خودم بار ديگر به ايران مي‌آيم.

منبع : ایسنا

۲۰ آذر ۱۳۸۷

برو به صفحه
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

اختیارات
شما می‌توانید مطالب را بخوانید.
شما نمی‌توانید عنوان جدید باز کنید.
شما نمی‌توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید.
شما نمی‌توانید نظرسنجی اضافه کنید.
شما نمی‌توانید در نظرسنجی‌ها شرکت کنید.
شما نمی‌توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید.
شما نمی‌توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید.

فعالترین کاربران ماه انجمن
فعالیترین کاربران سایت
اعضای جدید سایت
جدیدترین اعضای فعال
تعداد کل اعضای سایت
اعضای فعال
۱۷,۹۴۹
اعضای غیر فعال
۱۴,۳۶۳
تعداد کل اعضاء
۳۲,۳۱۲
پیام‌های جدید
هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
انجمن مباحث آزاد
۷۶,۴۹۸ پاسخ
۱۱,۸۱۸,۹۲۷ بازدید
۵ روز قبل
Leo Barca
بحث آزاد در مورد بارسا
انجمن عاشقان آب‍ی و اناری
۵۸,۲۰۷ پاسخ
۸,۵۶۶,۱۸۰ بازدید
۲۲ روز قبل
armanshah
بحث در مورد تاپیک های بخش سرگرمی
انجمن سرگرمی
۴,۶۶۶ پاسخ
۵۵۵,۱۶۵ بازدید
۲۷ روز قبل
مهدی
برای آشنایی خودتون رو معرفی کنید!
انجمن مباحث آزاد
۷,۶۴۳ پاسخ
۱,۲۷۱,۹۵۹ بازدید
۱ ماه قبل
Activated PC
آموزش و ترفندهای فتوشاپ
انجمن علمی و کاربردی
۱۳۵ پاسخ
۴۵,۳۲۴ بازدید
۱ ماه قبل
RealSoftPC
جام جهانی ۲۰۲۲
انجمن فوتبال ملی
۲۳ پاسخ
۲,۲۷۶ بازدید
۱ ماه قبل
Crack Hints
موسیقی
انجمن هنر و ادبیات
۵,۱۰۱ پاسخ
۱,۰۳۲,۱۳۳ بازدید
۱ ماه قبل
Activated soft
علمی/تلفن هوشمند/تبلت/فناوری
انجمن علمی و کاربردی
۲,۴۱۹ پاسخ
۴۴۲,۷۲۹ بازدید
۱ ماه قبل
javibarca
مباحث علمی و پزشکی
انجمن علمی و کاربردی
۱,۵۴۷ پاسخ
۷۵۶,۱۱۱ بازدید
۲ ماه قبل
رویا
مســابــقـه جــــذاب ۲۰ ســــوالـــــــــــــــــــی
انجمن سرگرمی
۲۳,۶۵۸ پاسخ
۲,۲۳۴,۴۴۸ بازدید
۲ ماه قبل
رویا
اسطوره های بارسا
انجمن بازیکنان
۳۴۳ پاسخ
۸۸,۳۲۳ بازدید
۷ ماه قبل
jalebamooz
حاضرین در سایت
۳۲۷ کاربر آنلاین است. (۱۵۸ کاربر در حال مشاهده تالار گفتمان)

عضو: ۰
مهمان: ۳۲۷

ادامه...
هرگونه کپی برداری از مطالب این سایت، تنها با ذکر نام «اف سی بارسلونا دات آی آر» مجاز است!