به اولین سایت تخصصی هواداران بارسلونا در ایران خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات سایت، ثبت نام کنید و یا با نام کاربری خود وارد شوید!

شناسه کاربری:
کلمه عبور:
ورود خودکار

نحوه فعالیت در انجمن‌های سایت
دوستان عزیز توجه کنید که تا زمانی که با نام کاربری خود وارد نشده باشید، تنها می‌توانید به مشاهده مطالب انجمن‌ها بپردازید و امکان ارسال پیام را نخواهید داشت. در صورتی که تمایل دارید در مباحث انجمن‌های سایت شرکت نمایید، در سایت عضو شده و با نام کاربری خود وارد شوید.

پیشنهاد می‌کنیم که قبل از هر چیز، با مراجعه به انجمن قوانین و شرح وظایف ضمن مطالعه قوانین سایت، با نحوه اداره و گروه‌های فعال در سایت و همچنین شرح وظایف و اختیارات آنها آشنا شوید. به علاوه دوستان عزیز بهتر است قبل از آغاز فعالیت در انجمن‌ها، ابتدا خود را در تاپیک برای آشنایی (معرفی اعضاء) معرفی نمایند تا عزیزان حاضر در انجمن بیشتر با یکدیگر آشنا شوند.

همچنین در صورتی که تمایل دارید در یکی از گروه‌های کاربری جهت مشارکت در فعالیت‌های سایت عضو شوید و ما را در تهیه مطالب مورد نیاز سایت یاری نمایید، به تاپیک اعلام آمادگی برای مشارکت در فعالیت‌های سایت مراجعه نموده و علائق و توانایی های خود را مطرح نمایید.
تاپیک‌های مهم انجمن
در حال دیدن این عنوان: ۵ کاربر مهمان
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

پاسخ به: اخبار و حواشی ليگ برتر ايران
نام کاربری: SinaBarca
پیام: ۵,۴۱۸
عضویت از: ۳۰ آبان ۱۳۸۷
از: تهران
گروه:
- کاربران عضو
صفايي فراهاني: بخش خصوصي در فوتبال وجود ندارد
محسن صفايي فراهاني در همايش خصوصي سازي فوتبال ايران اظهار داشت: مشكل اصلي در حوزه فوتبال مديريت است آن چيزي كه فوتبال را در جهان حركت مي‌دهد،مديريت است.در كشور ما در تمام حوزه‌ها و به خصوص فوتبال مساله اصلي همان بحث مديريت است كه مانع رشد شده است.
وي افزود: بايد مديريت را بر اساس آينده برنامه‌ريزي كنيم .خصوصي‌سازي در فوتبال بايد داراي مبنا باشد و بر اساس محور درستي حركت كند.در كشور ما در تمام حوزه‌ها اقتصاد دولتي حضور گسترده‌اي دارد و اين يكي از بزرگترين موانع براي خصوصي‌سازي است.
رئيس اسبق فدراسيون فوتبال ادامه داد: بايد ببينيم ميزان سرمايه‌گذاري دولت و واگذاري بخش‌هاي مختلف به بخش خصوصي چقدر است. اگر ميزان واگذاري 10 درصد باشد و ميزان سرمايه‌گذاري دولت 100 درصد، اين مسئله غلط و داراي منافات است. بايد كل سيستم را به سمتي ببريم تا دولت خودش را كوچك كند تا بخش خصوصي بتواند حركت كند.
صفايي فراهاني تصريح كرد: يكي ديگر از موانع خصوصي‌سازي در ورزش اين است كه قوانيني براي بخش خصوصي نداريم. قوانين عمدتا دولتي هستند. در ورزش و فوتبال،باشگاه‌ها مانند كارخانه‌هايي هستند كه فوتبال را توليد مي‌كنند و تماشاگران اين فوتبال مصرف كنندگان آن هستند.در اين حوزه بايد كاري صورت گيرد.
رئيس سابق كميته انتقالي فدراسيون فوتبال در خصوص حرفه‌اي شدن فوتبال ايران گفت: بايد ببينيم چقدر در اين بخش حرفه‌اي شده‌ايم. هشت سال از ليگ حرفه‌اي مي‌گذرد،اما چند باشگاه ما واقعا خصوصي شده‌اند؟ از 18 باشگاه ليگ برتر كدام يك از آنها خصوصي هستنند، بودجه مشخص، كادر مشخص و چارت سازماني مناسبي دارند؟فوتبال مجموعه‌اي از هزينه‌ها ودرآمدها است . يعني هزينه كنيم تا در برابر اين هزينه درآمدزايي به وجود آيد.
وي ادامه داد: در فوتبال ايران دست دولت مانند چتري بالاي سر فوتبال است و هزينه‌هاي فوتبال را تقبل مي‌كند. به اين ترتيب نمي‌توان به طور مشخص درآمدزايي كرد. در مديريت حرفه‌اي بعد از هزينه كردن بايد به دنبال درآمدزايي بود. اما نگاه غالب در فوتبال ما به بخش خصوصي يك نگاه فراموش شده است. انگار بخش خصوصي در فوتبال وجود ندارد. چند روز پيش مصاحبه‌اي از يكي مديران باشگاه‌هاي بزرگ كشور مي‌خواندم كه مي‌گفت: امور فني جاري باشگاه را من انجام مي‌دهم و مقام دولتي و بالاتر از من كه مي‌خواهد به باشگاه بيايد حمايت هاي دولتي را انجام مي‌هد. اين نگاه، نگاه يك باشگاه بزرگ كشور به فوتبال است.
صفايي فراهاني ادامه داد: اداره چنين مجموعه‌اي بر چه مبنايي صورت مي‌گيرد؟ در اين باشگاه چگونه بايد درآمدزايي كنيم؟در فوتبال بايد دانايي فوتبال را نهادينه كنيم تا مديران توانايي مديريت خود را در كنار اين شناخت، پيوند بزنند.
رئيس اسبق فدراسيون فوتبال ايران با اشاره به رشد فوتبال ژاپن و چين عنوان كرد:‌چرا كشوري مثل ژاپن رشد كرده است؟ آنها در سال 1980 در شرايطي بدتر از وضعيت كنوني ما بودند اما در 25 سال اخير با يك حركت حساب شده به جايي رسيده‌اند كه هم اكنون بهترين امتياز را در آسيا بدست آورده‌آند.
صفايي فراهاني ادامه داد: چين نيز هم اكنون سومين ليگ برتر آسيا را دارد . اين كشور 430 امتياز از كنفدراسيون آسيا كسب كرده و پس از ژاپن 470 امتيازي وكره جنوبي 440 امتيازي در مكان سوم است.اين رشد با يك كار مقطعي به دست نيامده بلكه آنها برنامه‌اي كامل براي رشد و توسعه خود داشتند.

بهترین تیم دنیا فقط بارسا
۲۰ آذر ۱۳۸۷
گروه:
- کاربران عضو
ابراهيمي: با ارائه مدارك، به خليلي پول داده خواهد شد
سرپرست تيم ملي فوتبال گفت: با ارائه مدارك پزشكي از سوي خليلي، فدراسيون اقدامات لازم را براي پرداخت هزينه انجام مي دهد.
احمد ابراهيمي در گفت و گو با فارس، درباره ناراحتي محسن خليلي از بي توجهي فدراسيون نسبت به هزينه هاي درمان او در آلمان، اظهار داشت: او بايد مستندات پزشكي خود را به فدراسيون تحويل دهد تا مسئولان مربوطه هم با توجه به آن، هزينه هاي درمان او را پرداخت كنند.
وي افزود: فدراسيون بدون مدرك نمي تواند به يك بازيكن پول بدهد. قرار است به زودي با دريافت اين مدارك، هزينه هاي درماني خليلي را پرداخت كنيم.

۲۰ آذر ۱۳۸۷
گروه:
- کاربران عضو
شريفي:
حكم "خداداد" صددرصد عادلانه و منصفانه است
رييس كميته انضباطي فدراسيون فوتبال گفت: راي صادره درباره بازي پيام خراسان و مقاومت سپاسي با در نظر گرفتن معيارهاي خداوند، عدالت و تحقق انضباطي در ميادين ورزشي صادر شده است.

مجتبي شريفي پس از صدور حكم حاشيه ديدار پيام خراسان و مقاومت سپاسي در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشي خبرگزاري دانشجويان ايران (‌ايسنا) اظهار كرد: تا قبل از ساعت 10 صبح امروز هيچ يك از اعضاي كميته انضباطي در مورد احكام صادره به جمع‌بندي نرسيده بودند و خدا را شكر ساعت 10 صبح امروز راي را با در نظر گرفتن ملاك‌هاي خداوند، عدالت و تحقق انضباطي در ميادين ورزشي صادر كرديم.

وي افزود: بايد واكنش خداداد و همراهان او را نسبت به اين حكم ديد. نفس حضور در درگيري و نفس خشونت در ورزش و تكرار اين مساله با توجه به اينكه امنيت ميادين را مخدوش مي‌كند خلاف است و رايي كه كميته انضباطي صادر كرده صددرصد عادلانه و منصفانه است.

شريفي در پاسخ به اين سوال كه آيا خداداد عزيزي مي‌تواند به اين حكم اعتراض كند گفت: خداداد پس از اين كه حكم به او ابلاغ شد به مدت چهار روز مي‌تواند به اين حكم اعتراض كند و ما حكم را پس از اين كه اعلام كرديم يك نسخه از آن را در اختيار خداداد قرار خواهيم داد.

وي افزود: در حكمي كه براي خداداد صادر شده تنها او را از تيم‌داري و گرفتن سمتي در تيم‌هاي فوتبال محروم كرده و محروميت او شامل منع از حضور در ورزشگاه‌ها نمي‌شود.

رييس كميته انضباطي در پاسخ به اين سوال كه آيا در صورتي كه قاسم محمدي از شكايتش انصراف مي‌داد خداداد مورد بخشش قرار مي‌گرفت،‌ به ايسنا گفت:‌ بر اساس آ‌يين‌نامه انضباطي در مطالبات مالي اگر شاكي شكايتش را پس بگيرد مي‌توان حكمي صادر نكرد اما در موارد تخلفات انضباطي چه شخص شاكي راضي باشد يا خير محكوميت باقي مي‌ماند. بنابراين حتي اگر خبرنگار هم از شكايتش انصراف مي‌داد حكم در مورد خداداد عزيزي صادر مي‌شد .

۲۰ آذر ۱۳۸۷
نام کاربری: President.Laporta
پیام: ۴۴۸
عضویت از: ۸ آذر ۱۳۸۷
از: کاتالونیا. پشت میز ریاست
گروه:
- کاربران عضو

مصطفوی: نتایج ضعیف تیم ربطی به من ندارد

مدير عامل پرسپوليس با دفاع از عملكرد مديريتي خود در اين باشگاه و تاكيد بر اينكه شرايط لازم را براي موفقيت پرسپوليس فراهم كرده، گفت كه نتايج ضعيف اين تيم به مديريت مربوط نمي‌شود.

داريوش مصطفوي روز چهارشنبه به خبرنگار ايرنا ،گفت: واقعا هنوز نمي‌دانم كه تماشاگران ما به چه دليل به مديريت من در باشگاه اعتراض دارند؟ اين رفتارها درحالي است كه براي تيم همه ابزار موفقيت را فراهم كرده ام و گمان نكنم كسي نتيجه‌هاي ضعيف را بتواند با استدلال‌هاي منطقي به مديريت من مربوط بداند.

مصطفوي با اشاره به حاشيه‌هاي دقايق پاياني بازي با سايپا، ادامه مي‌دهد:
اينكه تماشاگران يكصدا خواستار بركناري من مي‌شوند، نمي‌تواند خود جوش باشد و به حتم كسي يا كساني كه شناختن آنها نمي‌تواند كار سختي باشد؟ با اهداف مشخص دنبال حاشيه‌سازي هستند.

مديرعامل باشگاه پرسپوليس همچنين گفت: شايد رفتنم براي بعضي‌ها منفعت داشته باشد كه براي زير سوال بردن من از هيچ كوششي دريغ نمي‌كنند، اما اين اطمينان را مي‌دهم كه مغرضان نه تنها نمي‌توانند به هدف خود برسند، بلكه با موفقيت‌هاي آتي تيم به اين نتيجه خواهند رسيد كه از ابتدا هم نبايد به خاطر تضعيف من و پرسپوليس هزينه مي‌كردند.

مصطفوي در ادامه سخنانش درخصوص حاشيه‌هاي به وجود آمده، با بيان اينكه مي داند چه كساني به تحريك تماشاگران مي‌پردازند، گفت كه در روزهاي آتي از اين افراد شكايت خواهد كرد.

مدير عامل پرسپوليس كه نمي‌توانست نگراني خود را از حاشيه‌هاي اخير پنهان كند، همچنين از ديدار قريب الوقوع خود با رييس سازمان تربيت بدني و رييس مجمع باشگاه پرسپوليس خبر داد و ابراز اميدواري كرد شايد به كمك نفر اول ورزش كشور، بتواند از رفتارهاي اين چنيني جلوگيري كند.

كادر فني مورد تاييد من و مسولان ديگر است و به طور حتم ليگ برتر را با سرمربيگري افشين پيرواني به پايان خواهيم برد
مصطفوي با اعلام اين جمله در ادامه گفت و گو با خبرنگار ايرنا، ضمن اعلام حمايت دوباره از پيرواني ادامه مي‌دهد: بعد از رفتن افشين قطبي، با نظر هيات مديره افشين پيرواني را با توجه به اينكه يك پرسپوليسي قديمي است و شناخت بالايي از تيم دارد، به عنوان سرمربي انتخاب كرديم و در حال حاضر هم به او اين اطمينان را مي‌دهيم كه نگران موقعيتش نباشد و با تمام قدرت و در آرامش كامل به فكر تقويت تيم خود باشد.

وي با تاكيد بر حمايت از پيرواني ادامه داد: هميشه دوست داشتم كه به مربيان جوان ميدان بدهم، همانطور كه به امير قلعه نويي در تيم ملي ميدان دادم، به پيرواني هم در پرسپوليس فرصت لازم را خواهم داد تا او بتواند توانايي‌ها و دانش خود را به همه نشان دهد.

مديرعامل باشگاه پرسپوليس همچنين اظهار داشت: تا حدي به ادامه كار پيرواني مطمئن هستم كه به او گفته ام دستيار خود را به باشگاه معرفي كند تا با انجام مذاكرات لازم بتوانيم كادر فني را تقويت كنيم.

گفتني است تماشاگران پرسپوليس در دقايق پاياني بازي با سايپا با سر دادن شعارهايي مصطفوي را منتسب به باشگاه استقلال دانستند و خواستار بركناري اش شدند.

منبع : خبرگزاري جمهوري اسلامي

۲۰ آذر ۱۳۸۷
نام کاربری: President.Laporta
پیام: ۴۴۸
عضویت از: ۸ آذر ۱۳۸۷
از: کاتالونیا. پشت میز ریاست
گروه:
- کاربران عضو

قربانی : از صدر پایین نمی آییم

كاپيتان تيم فوتبال استقلال معتقد است كه شرايط تيم‌هاي بالاي جدول گوياي اين است كه آبي پوشان در ادامه ليگ هم مي‌توانند به تداوم صدرنشيني اميدوار باشند.

پيروز قرباني روز چهارشنبه به خبرنگار ايرنا گفت: تيم ما در حالي رتبه اول جدول رده بندي را به خود اختصاص داده كه تيم‌هاي ديگر هر كدام با مشكلات ريز و درشتي روبرو هستند و اين نشان مي‌دهد كه بالانشينان جدول نمي توانند تهديدي براي صدرنشيني ما شوند.

مدافع استقلال همچنين با بيان اينكه البته در صدر ماندن شرايطي لازم دارد، ادامه داد، اولين شرط اين است كه به واسطه نتايج اخير مغرور نشويم و در ديدارهاي بعدي هم بتوانيم با اجراي دقيق برنامه‌هاي تاكتيكي، امتيازات لازم را به دست آوريم.

قرباني در ادامه با اشاره به ديدار جمعه تيمش با داماش گيلان، اظهار داشت:
اينكه حريف ما يكي از تيم‌هاي ته جدولي است، نمي‌تواند دليل بر از پيش برنده بودن ما باشد، شاگردان حسين عبدي چيزي براي از دست دادن ندارند و به همين خاطر در طول ‪ ۹۰‬دقيقه با انگيزه بالا به چيزي جز گرفتن امتياز فكر نمي‌كنند.

ديدار تيم‌هاي استقلال تهران و داماش گيلان از چارچوب هفته نوزدهم ليگ برتر فوتبال، روز جمعه هفته جاري در ورزشگاه آزادي برگزار مي‌شود و اين درحالي است كه شاگردان قلعه نويي با ‪ ۳۴‬امتياز صدرنشين ليگ هستند و داماش با ‪ ۱۴‬امتياز با قرار گرفتن در مكان هفدهم، يكي از تيم‌هاي انتهاي جدول رده بندي است .

منبع : خبرگزاري جمهوري اسلامي

۲۰ آذر ۱۳۸۷
نام کاربری: Barcelona_Winner
پیام: ۵,۲۴۰
عضویت از: ۱۱ آبان ۱۳۸۷
از: زیر آسمان
طرفدار:
- مــســی
- ریــــــوالــــــدو
- اسپانیا - برزیل
- گواردیولا - آراگونز
گروه:
- کاربران عضو
- شورای نخبگان سایت
خداداد عزیزی یکسال از فعالیت در فوتبال محروم شد :

قائم مقام باشگاه پیام مشهد با رای کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال یکسال از فعالیت و تیمداری در فوتبال محروم شد.

کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال پس از بررسی زوایای مختلف پرونده درگیری دیدار تیم های فوتبال پیام مشهد و مقاومت سپاسی شیراز، خداداد عزیزی قائم مقام باشگاه پیام را به مدت یکسال از فعالیت در فوتبال محروم و وی را به پرداخت 10 میلیون تومان جریمه نقدی محکوم کرد.
براساس رای کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال علی عصمتی یکی از اعضای باشگاه پیام نیز که در این درگیری شرکت داشته است، دو سال از ورود به ورزشگاه‌ ها و فعالیتهای مرتبط در فوتبال محروم و همچنین به پرداخت مبلغ 20 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد.

سجاد شاکری پسر مالک باشگاه پیام هم یکسال از حضور در ورزشگاه محروم و به پرداخت 10 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد.

کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال همچنین پرونده بازیکنان خارجی پیام که در درگیری این دیدار سهیم بوده اند را مفتوح نگه داشته است.

خداداد عزیزی و برخی مسئولان باشگاه پیام در پایان دیدار این تیم برابر مقاومت سپاسی شیراز در ورزشگاه ثامن مشهد قاسم محمد خبرنگار روزنامه خبر را مورد ضرب و شتم قرار داده بودند.

اَللَّهُمَّ صَلِّ عَلی فاطِمَةَ وَ اَبیهَا وَ بَعلِهَا وَ بَنیهَا وَ سِرِّالمُستَودَعِ فِیهَا بِعَدَدِ ما اَحاطَ بِهِ عِلمُک
۲۱ آذر ۱۳۸۷
طرفدار:
- مــســی
- ریــــــوالــــــدو
- اسپانیا - برزیل
- گواردیولا - آراگونز
گروه:
- کاربران عضو
- شورای نخبگان سایت
جوزپه سینیوری: حاضرم با فوتبال ایران همکاری کنم :

بازیکن نام آ‌شنای فوتبال ایتالیا یکی از مهمانان نشست خصوصی‌سازی فوتبال است که به تهران آمده، سینیوری که اکنون در حال فعالیت در عرصه مدیریت فنی فوتبال ایتالیا است در گفت‌وگو با ایسنا، صحبت‌های مختلفی را پیرامون دلیل حضورش در ایران، نگاهش به فوتبال ایران و همچنین شرایط کاری خود در فوتبال ایتالیا صحبت‌های جالبی را انجام داد که شرح آن در ادامه می‌آید:

*شما در همایش خصوصی سازی فوتبال ایران پیرامون چه مباحثی صحبت کردید و انگیزه اصلی شما برای حضور در این سمینار چه بود؟

من تلاش کردم تا بیشتر پیرامون مباحث تکنیکی و فنی که می‌تواند یک باشگاه را به سمت حرفه‌ای شدن پیش ببرد صحبت کردم. درباره مسائل اقتصادی و مدیریتی دوستانم توضیحات اصلی را ارائه می‌دهند و من درباره‌ی مسائل تکنیکی فوتبال از جمله نقش مربیان و بازیکنان در مسیر حرفه‌ای شدن سخن گفتم.

*نخستین اقدام شما تماشای یکی از مسابقات لیگ برتر فوتبال ایران بود شاید برای قضاوت کمی زود باشد اما فوتبال ایرانی را چگونه دیدید؟

برای من مهم این بود که نخستین بازی در ایران را دیدم و تا اندازه‌ای با سطح فوتبال ایران آشنا شدم، اگر قرار باشد همکاری من با فوتبال ایران در زمینه انتقال تجربیات ادامه پیدا کند صددرصد باید مطالعات بیشتری در این زمینه داشته باشم. در هر صورت این همایش زمینه‌ساز نخستین برخورد ما با یکدیگر شد و اکنون با زمان و همکاری بیشتر می‌توانیم نقاط ضعف و قوت فوتبال ایران را بررسی کنیم.

*نظر شما درباره‌ی بازی تیم‌های پرسپولیس و سایپا که آن را از نزدیک مشاهده کردید و سطح تکنیکی فوتبالیست‌های ایرانی چه بود؟

البته با یک بازی نمی‌توان قضاوت کرد، من تصور می‌کنم تیم‌هایی که با یکدیگر بازی می‌کردند یکی در رده چهارم جدول و دیگری در رده شانزدهم بودند، با این حال هیچ تفاوت خاصی از نظر تکنیکی و تاکتیکی در کار آنها دیده نمی‌شد. با این حال من تصور می‌کنم سطح فوتبال ایران بسیار خوب است و با وجود پشت سر گذاشتن یک دوره جنگ و همچنین مشکلاتی که پس از جنگ بروز می‌کند فوتبال ایران توانسته است رشد چشمگیر و بسیار خوبی داشته باشد.

در هر صورت بازی که دیدم نیز در سطح قابل قبولی بود اما بازیکنان و تیم‌های ایرانی می‌توانند از نظر تکنیکی و تاکتیکی رشد بیشتری داشته باشند. بی‌تردید این موضوع احتیاج به کار بسیاری دارد اما مشکلی نیست و بازیکنان ایرانی این موضوع را یاد می‌گیرند.

به عنوان نمونه در بازی تیم‌های پرسپولیس و سایپا هر چه از زمان بازی می‌گذشت بازیکنان به دلیل خستگی دچار مشکل می‌شدند و در واقع دو تیم در زمین کش ‌آمده بودند و با پاس‌های بلند که ضریب اشتباهش بسیار زیاد بود کار می‌کردند.

در بیست دقیقه پایانی بازی نیز زمانی که پرسپولیس باید حریف خود را شکست می‌داد به دلیل آن که از نظر روحی توانایی لازم را نداشت و تاکتیک‌های تیمی نیز به خوبی اجرا نشد، نتوانست نتیجه را از آن خود کند.

*گویا شما معتقد بودید گل پرسپولیس در این بازی آفساید بوده است؟

در جایی که من نشسته بودم کاملا مشخص بود که گل پرسپولیس آفساید بوده است.

*‌آقای سینیوری شما اکنون به طور دقیق در چه بخشی از فوتبال ایتالیا فعالیت می‌کنید؟

من اکنون در باشگاه ترنانا ایتالیا به عنوان مشاورتکنیکی تیم فوتبال فعالیت می‌کنم و تمامی اقدامات تکنیکی از جمله خرید و فروش بازیکنان با نظر من انجام می‌شود.

*پیشنهادهای شما برای ایجاد زمینه‌ی رشد تکنیکی فوتبالیست‌های ایرانی چیست؟

برای این کار احتیاج به پروژه‌های بزرگی است و باید کار را از کودکان آغاز و با توسعه‌ی مدارس فوتبال زمینه تبدیل شدن آنها به بازیکنان سطح بالا را فراهم کنید.

در هر صورت مهمترین نکته اهمیت دادن به بازیکنان سنین پایه‌ای و نوجوانان و جوانان است. البته همانطور که گفتم با توجه به دوران جنگی که ایران پشت سر گذاشته است باید به فوتبال ایران تبریک بگویم که از نظر بازی و سازمان فوتبال به سطح خوبی رسیده است.

*آقای سینیوری کمی هم درباره‌ی دوران فوتبال خود بگویید، زمانی که در باشگاه‌های ایتالیا بازی می‌کردید.

من در تیم‌های مختلفی بازی کردم و از تمام دوران بازی خود خاطرات بسیار خوبی دارم. من در زمان آغاز کار در تیم فوجیا بازی می‌کردم و در تیم‌های لاتزیو و همچنین بولونیا تجربیات خوبی داشتم. در هر صورت من سال اوج فوتبال خود را سال 94 می‌دانم چرا که در آن سال آقای گل لیگ فوتبال ایتالیا شدم، آن هم در زمانی که بازیکنانی چون "فان‌باستن" در لیگ ایتالیا بازی می‌کردند. همان سال نیز همراه با تیم ملی ایتالیا به جام جهانی آمریکا رفتیم و مقام دوم جهان را کسب کردیم، در کل آن سال، سال بسیار خوبی برای من بود.

*آیا به نظر شما ایتالیا در سال 94 شایسته قهرمانی جهان نبود؟

نه به نظر من ما شایسته قهرمانی نبودیم چرا که اگر گل دقیقه 88 باجو به نیجریه نبود شاید ما حتی به فینال هم نمی‌رسیدیم. در هر صورت اگر تمامی بازی‌های جام‌جهانی 94 را مرور کنیم می‌بینیم که برزیل به طور کامل شایسته قهرمانی در آ‌ن مسابقات بود.

*ازهمان رقابتها شما دیگر از تیم ملی ایتالیا فاصله گرفتید.

دقیقا همین گونه بود، من بزرگترین اشتباهم را در آن سال انجام دادم و آن اشتباه نیز این بود که ساکی سرمربی تیم ملی ایتالیا از من خواست تا در پست خودم بازی نکنم و به یک پست عقب‌تر بازگردم که من با این درخواست مخالفت کردم و به همین دلیل جایگاه ثابتم در ترکیب را از دست دادم. این اشتباهی است که همچنان بر روی قلب من مانده است.

*یکی از بازیکنان ایرانی تجربه حضور در لیگ ایتالیا را داشته است، نظر شما درباره "رحمان رضایی" چیست؟

زمانی که من در ایتالیا بازی می‌کردم او هم در لیگ این کشور حضور داشت و یک مدافع بود، من یک بار در مقابل رحمان رضایی بازی کردم و در همان بازی نیز به تیم او گل زدم. در هر صورت مدافعی که در لیگ ایتالیا بازی کرده، در مقابل من قرار داشته و من به تیم‌شان گل زدم صددرصد بازیکن خوبی است. در هر صورت معتقدم او بازیکن خوبی بود و می‌دانم که در تیم پرسپولیس که بازی‌اش را دیدم حضور دارد.

*نظر شما درباره‌ی قهرمانی ایتالیا در جام جهانی 2006 چیست؟

حضور تیم ملی ایتالیا در جام جهانی آلمان همزمان بود با مشکلاتی که برای فوتبال باشگاهی ایتالیا به وجود آمد، به خصوص دو تیم یوونتوس و میلان که به سری B سقوط کردند و در همان زمان نام بازیکنانی از این دو تیم مطرح شد که در ارتباط با مافیا و خرید و فروش بازی‌ها بودند، به همین دلیل این بازیکنان آنقدر عصبانی شدند که در طول جام جهانی به جای صددرصد از 110 درصد امکانات و توانایی‌های خود استفاده کردند تا نشان دهند یک بازیکن در درون زمین است که فوتبال بازی می‌کند و مسائل بیرون از زمین به او ارتباط ندارد. شاید همین مساله بود که توانایی آن تیم را به قهرمانی جهان برساند.

*تیمی را که لیپی قهرمان جهان کرد تحویل دونادونی شد اما او حضور موفقی در تیم ملی ایتالیا نداشت.

در ابتدا به نظر می‌رسید دونادونی کار ساده‌ای پیش رو داشته باشد چرا که بازیکنان قهرمان جهان به او تحویل داده شده بودند اما مشکل این بود که بازیکنان ایتالیا به حداکثر خواسته خود رسیده بودند و دیگر آن انگیزه‌ی صددرصد جام‌جهانی را نداشتند. تصور می‌کنم تفاوت دونادونی با لیپی در تجربه اندک او بود و به همین دلیل او اشتباهاتی را انجام داد که شاید از لیپی سر نمی‌زد.

*اکنون ایتالیایی که خود را آماده حضور در جام جهانی 2010 می‌کند را چگونه می‌بینید؟

فوتبال ایتالیا به جایی رسیده است که باید بازیکنان جدید در آن حاضر شوند و ترکیب تیم ملی تغییر کند. اکنون بازیکنان جوان و خوبی در باشگاه‌های ایتالیا حضور دارند که می‌توانند در تیم ملی تاثیرگذار باشد.

*آقای سینیوری آیا در طول دوران بازی خود باشگاهی را دوست داشتید که نتوانید در آن بازی کنید؟

من در تمام باشگاه‌هایی که در آن حضور داشتم خاطرات بسیار خوب و به خصوصی دارم اما دوست داشتم تا در تیم میلان نیز بازی کنم البته زمانی که در فوجیا بازی می‌کردم چنین درخواستی از سوی باشگاه میلان ارائه شد اما من در آ‌ن زمان ترجیح دادم تا در فوجیا بمانم چرا که احساس می‌کردم در میلان بازی زیادی به من نمی‌رسد.

*آیا علاقه دارید روزی وارد عرصه‌ی مربیگری در کالچو شوید؟

تصور می‌کنم بتوانم مربی خوبی باشم البته در حال حاضر به موقعیتی که ترنانا به من داده است فکر می‌کنم اما با توجه به جواز مربیگری شاید این کار را آغاز کنم. در هر صورت صددرصد در محیط فوتبال خواهم بود چرا که فوتبال تفریح و عشق و من است و فوق‌العاده به من هیجان می‌دهد.

*آیا تیم ایران را در جام جهانی 2006 دیدید؟

بله تیم شما را به یاد دارم. تیم ایران با پرتغال، مکزیک و آنگولا بازی کرد. ایران بازیهای خوبی انجام داد به خصوص من ضربه‌ای که کعبی به صورت فیگو زد را به یاد دارم!

*تصور می‌کنید نمایندگان ایتالیا در لیگ قهرمانان اروپا بتوانند موفق باشند؟

هر سه تیم ایتالیایی که در لیگ قهرمانان حضور دارند به خوبی پیش رفتند اما من معتقدم تیم بارسلونا در حال حاضر قوی‌ترین تیم لیگ قهرمانان اروپاست. با این حال شرایط مختلف روحی و فکری و همچنین مسائل مختلف مشخص می‌کند چه تیمی به فینال مسابقات می‌رسد.

*نظر شما راجع ‌به تیم ملی فوتسال ایران چه بود؟

من بازی تیم فوتسال ایران با ایتالیا را دیدم، به نظر من فوتسال ایران یکی از تیم‌های قدرتمند جهان است و بازی بسیار خوبی برابر ایتالیا انجام داد. موفقیت فوتسال ایران نشان دهنده توجهی است که به رشد فوتبال در ایران شده است.

*آقای سینیوری آیا تجربیات این سفر شما را برای سفر دیگری به ایران متقاعد کرده است؟

بله، من خاطره‌ی خوبی از این سفر دارم آنچه که در ایران دیدم با آن چیزهای که از ایرانیان در اروپا شنیده بودم بسیار تفاوت داشت و حتی اگر فرصتی در زمینه‌های کاری پیش نیاید حتما خودم بار دیگر به ایران می‌آیم.

اَللَّهُمَّ صَلِّ عَلی فاطِمَةَ وَ اَبیهَا وَ بَعلِهَا وَ بَنیهَا وَ سِرِّالمُستَودَعِ فِیهَا بِعَدَدِ ما اَحاطَ بِهِ عِلمُک
۲۱ آذر ۱۳۸۷
طرفدار:
- مــســی
- ریــــــوالــــــدو
- اسپانیا - برزیل
- گواردیولا - آراگونز
گروه:
- کاربران عضو
- شورای نخبگان سایت
شریفی: حکم خداداد صددرصد عادلانه و منصفانه است :

رییس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال گفت: رای صادره درباره بازی پیام خراسان و مقاومت سپاسی با در نظر گرفتن معیارهای خداوند، عدالت و تحقق انضباطی در میادین ورزشی صادر شده است.

مجتبی شریفی پس از صدور حکم حاشیه دیدار پیام خراسان و مقاومت سپاسی اظهار کرد: تا قبل از ساعت 10 صبح امروز هیچ یک از اعضای کمیته انضباطی در مورد احکام صادره به جمع‌بندی نرسیده بودند و خدا را شکر ساعت 10 صبح امروز رای را با در نظر گرفتن ملاک‌های خداوند، عدالت و تحقق انضباطی در میادین ورزشی صادر کردیم.

وی افزود: باید واکنش خداداد و همراهان او را نسبت به این حکم دید. نفس حضور در درگیری و نفس خشونت در ورزش و تکرار این مساله با توجه به اینکه امنیت میادین را مخدوش می‌کند خلاف است و رایی که کمیته انضباطی صادر کرده صددرصد عادلانه و منصفانه است.

شریفی در پاسخ به این سوال که آیا خداداد عزیزی می‌تواند به این حکم اعتراض کند گفت: خداداد پس از این که حکم به او ابلاغ شد به مدت چهار روز می‌تواند به این حکم اعتراض کند و ما حکم را پس از این که اعلام کردیم یک نسخه از آن را در اختیار خداداد قرار خواهیم داد.

وی افزود: در حکمی که برای خداداد صادر شده تنها او را از تیم‌داری و گرفتن سمتی در تیم‌های فوتبال محروم کرده و محرومیت او شامل منع از حضور در ورزشگاه‌ها نمی‌شود.

رییس کمیته انضباطی در پاسخ به این سوال که آیا در صورتی که قاسم محمدی از شکایتش انصراف می‌داد خداداد مورد بخشش قرار می‌گرفت،‌ به ایسنا گفت:‌ بر اساس آ‌یین‌نامه انضباطی در مطالبات مالی اگر شاکی شکایتش را پس بگیرد می‌توان حکمی صادر نکرد اما در موارد تخلفات انضباطی چه شخص شاکی راضی باشد یا خیر محکومیت باقی می‌ماند. بنابراین حتی اگر خبرنگار هم از شکایتش انصراف می‌داد حکم در مورد خداداد عزیزی صادر می‌شد .

۲۱ آذر ۱۳۸۷
طرفدار:
- مــســی
- ریــــــوالــــــدو
- اسپانیا - برزیل
- گواردیولا - آراگونز
گروه:
- کاربران عضو
- شورای نخبگان سایت
خداداد عزیزی:دیگر به فوتبال فکر نمی‌کنم :

خداداد عزیزی پس از صدور رای محرومیت یک ساله از حضور در میادین فوتبال تاکید کرد که «شریفی» هر رایی را صادر کرده باشد آن را می‌پذیرم.

قائم‌مقام باشگاه پیام مشهد اظهار کرد:‌ برایم مهم نیست که چه رایی صادر شده است و نمی‌خواهم در این مورد صحبتی داشته باشم.

وی اظهار کرد: هیچ اعتراضی به رای صادره ندارم و اصلا برایم مهم نیست چه رایی صادر شده است.

عزیزی تاکید کرد: دیگر به فوتبال فکر نمی‌کنم که بخواهم در مورد یک‌سال محرومیتم صحبت کنم. خداداد عزیزی دیگر برایش مهم نیست که در فوتبال ایران چه اتفاقی خواهد افتاد.

وی هم‌چنین در پاسخ به این سوال که آیا به رسیدگی شکایت خود علیه خبرنگار شیرازی همچنان اصرار دارید؟ گفت: در این مورد هم نمی‌خواهم صحبت کنم.

۲۱ آذر ۱۳۸۷
طرفدار:
- مــســی
- ریــــــوالــــــدو
- اسپانیا - برزیل
- گواردیولا - آراگونز
گروه:
- کاربران عضو
- شورای نخبگان سایت
متن کامل رای محرومیت خداداد عزیزی اعلام شد :

به نقل از سایت فدراسیون فوتبال،شکایت قاسم محمدی خبرنگار مضروب و سایر گزارش های ارسالی حاکی است پس از پایان مسابقه فوتبال بین تیم های پیام مشهد و مقاومت سپاسی که در تاریخ 9/9/87 در ورزشگاه ثامن الائمه مشهد برگزار شد و در درگیری های حادث شده فردی به نام قاسم محمدی که در لحظه وقوع درگیری هویت وی مشخص نبود توسط خداداد عزیزی قائم مقام باشگاه پیام و همراهان وی، علی عصمتی مسئول حقوقی باشگاه ، اشپیتی آرفی ، رودیگرو تکسیدا پریرا ، شاکری و عده ای دیگر مورد ضرب و جرح واقع که به علت وخامت جسمانی اوضاع به بیمارستان انتقال و تحت درمان قرار می گیرد.

پس از ارجاع شکوائیه و گزارشات در مورد وقایع ذکر شده،کمیته انضباطی به فوریت جلسه رسیدگی جهت اخذ اظهارات خداداد عزیزی در مورخ 11/9/87 تشکیل و نامبرده به اتفاق صلاحی در این جلسه حاضر شدند و در اظهارات مفصل خود که به شرح مندرج در صورتجلسه تنظیم و ضمن دفاع از خود ، مباشرت در درگیری با قاسم محمدی را رد کرده و اظهار داشت قاسم محمدی پشت سرِ ما در جایگاه مخصوص نشسته بود و زمانی که بازی تمام شد مسائل تحریک آمیز باعث شد که بین ما و وی درگیری رخ دهد و من در همین زمان محمدی را از صحنه دور کردم وقتی متوجه شدم ایشان خبرنگار است شب در بیمارستان به دیدن و عیادت وی رفتم.
نامبرده به من گفت شما به من لگد زده ای و من پاسخ دادم من شما را نزدم .گفت : اگر نزدی من از شما راضی هستم و همان شب رضایت داد و در مورد مطالب و مصاحبه های انجام شده بعد از واقعه ، من در حالت عصبیت مبادرت به انجام گفت وگو کردم. همه می دانند رابطه خوبی با خبرنگاران دارم. گفته اند به خاطر صلوات به این فرد حمله شده است در مملکت ما با هیچکس بخاطر صلوات درگیر نمی شوند و هیچکس را بخاطر صلوات کتک نمی زنند و اگر هم این چنین باشد من در زدن ایشان نقش نداشتم.
قاسم محمدی خبرنگار مضروب طی شکواییه تقدیمی از خداداد عزیزی و همراهان وی به اتهام ضرب و شتم شکایت و عنوان کرد من در تمام طول مسابقه به گزارش تلفنی و لحظه لحظه بازی برای روزنامه مشغول بودم خداداد عزیزی و سایر متخلفان سه ردیف پایین تر نشسته بودند و هیچ برخوردی با هم نداشتیم پس از خاتمه مسابقه و به سبب پیروزی تیم مقاومت شهید سپاسی صلوات بلندی توسط همراهان تیم شهید سپاسی فرستاده شد و من هم با آنها همنوا شدم. با سر دادن ذکر صلوات به یکباره خداداد عزیزی به سمت بالا آمد و گفت :« همین بود بزنیدش» و بلافاصله یقه مرا گرفت و درگیر شد با این زد و خورد قصد فرار داشتم چون شرایط وخیم بود مقابل در خروجی با ضربه ای از پشت ، سرنگون شدم و متهمین به من حمله ور شدند و در حالیکه روی زمین افتاده بودم غلت زنان از پله ها پایین پرتاب و ضاربین به عمل زدن من ادامه دادند تا بیهوش شدم و به بیمارستان منتقل و در آنجا به توصیه و درخواست دیگران رضایت دادم . خداداد عزیزی شب آزاد شود و پیگیر قضایی پرونده متشکله هستم. جلسه دیگری روز 16/9/87 با حضور محمدی شاکی پرونده و سایر مطلعین و شهود واقعه به شرح مندرجات صورتجلسه در کمیته انضباطی تشکیل و اظهارات شاکی و سایر گواهان ، استماع و صورتجلسه گردید. اضافه می نماید در تاریخ 9/9/87 نیز گواهانی که در ورزشگاه ثامن الائمه حاضر بودند در دفاع از خداداد عزیزی در کمیته انضباطی مطالب خود را عنوان کردند.کمیته انضباطی پس از تشکیل جلسات فوق الذکر و استماع اظهارات قاسم محمدی ، خداداد عزیزی و سایر شهود و مطلعین و با ملاحظه استعلامات و تحقیقات محسوس وغیر محسوس به شرح زیرمبادرت به صدور رای کرد:
1- حضور خداداد عزیزی در محل حادثه و حضور در درگیری به عنوان برخورد زننده و اهانت و انجام مصاحبه و اظهارات خلاف واقع و مطالب موهن و تائید ضرب و شتم قاسم محمدی و نسبت به مسئولین تیم و سایر مقامات تخلفاتی می باشدکه از نظر کمیته انضباطی احراز شده تلقی می گردد و به همین علت اعمال و رفتار نامبرده را به لحاظ ماده 80 موضوع تشدید تنبیهات بخاطر سوابق انضباطی (در مورد خداداد عزیزی ) و با توجه به مفاد ماده 81 آیین نامه در مورد تخلفات بعد از مسابقه و اعمال تنبیهات و مشابهت آن با تنبیهات و تخلفات حین مسابقه (در مورد تمامی متخلفین این ماده مورد استناد می باشد) اعمال و رفتار خداداد عزیزی از جهت برخورد زننده و اهانت منطبق با بندهای«ب» و «و» ماده 35 ، ایجاد جنجال و ماده 41 انجام مصاحبه ها و بیان مطالب موهن ماده 47 آیین نامه و نامبرده به ترتیب به استناد بندهای «د» ،«و» و «ج» ماده 33 به یکسال محرومیت از همراهی تیم مربوطه و سایر تیمها و هرگونه فعالیت مرتبط با فوتبال و به پرداخت صد میلیون (000/000/100) ریال جریمه نقدی محکوم می گردد.
2- اعمال و رفتار علی عصمتی مسئول حقوقی باشگاه مبنی بر ضرب و شتم قاسم محمدی که حسب تعریف ماده یک آیین نامه از جمله مقامات رسمی باشگاه محسوب می گردد محرز و مشمول ماده 55 آیین نامه و منطبق با بند «ب» و «و» ماده 35 و نامبرده به استناد بندهای «و» و «ج» ماده 33 بمدت دو سال از هرگونه فعالیت رسمی مرتبط با فوتبال محروم و به پرداخت بیست میلیون (000/000/20) ریال جریمه نقدی محکوم می گردد.
3- تخلفات سجاد شاکری مبنی بر ضرب و شتم قاسم محمدی محرز و منطبق با بند «ب» و«و» ماده 35 و نامبرده باستناد بندهای «ب» ، «و» ، «ج» و «ه» بمدت یکسال محرومیت از هرگونه فعالیت رسمی مرتبط با فوتبال محروم و به پرداخت ده میلیون (000/000/10) ریال جریمه نقدی محکوم می گردد.
نسبت به اعمال و رفتار متخلفانه بازیکنان خارجی تیم فوتبال پیام خراسان مبنی بر ایراد صدمه به قاسم محمدی و نیز شکایت متقابل خداداد عزیزی و همراهان از قاسم محمدی، پرونده همچنان مفتوح است و تحقیقات همچنان ادامه دارد.
رای صادره در مدت چهار روز قابل تجدید نظر خواهی با رعایت مقررات در کمیته محترم استیناف می باشد.

۲۱ آذر ۱۳۸۷

برو به صفحه
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

اختیارات
شما می‌توانید مطالب را بخوانید.
شما نمی‌توانید عنوان جدید باز کنید.
شما نمی‌توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید.
شما نمی‌توانید نظرسنجی اضافه کنید.
شما نمی‌توانید در نظرسنجی‌ها شرکت کنید.
شما نمی‌توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید.
شما نمی‌توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید.

فعالترین کاربران ماه انجمن
فعالیترین کاربران سایت
اعضای جدید سایت
جدیدترین اعضای فعال
تعداد کل اعضای سایت
اعضای فعال
۱۷,۹۴۹
اعضای غیر فعال
۱۴,۳۶۳
تعداد کل اعضاء
۳۲,۳۱۲
پیام‌های جدید
هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
انجمن مباحث آزاد
۷۶,۴۹۸ پاسخ
۱۱,۸۶۱,۶۴۵ بازدید
۱۳ روز قبل
Leo Barca
بحث آزاد در مورد بارسا
انجمن عاشقان آب‍ی و اناری
۵۸,۲۰۷ پاسخ
۸,۶۱۸,۱۶۴ بازدید
۱ ماه قبل
armanshah
بحث در مورد تاپیک های بخش سرگرمی
انجمن سرگرمی
۴,۶۶۶ پاسخ
۵۵۸,۵۳۸ بازدید
۱ ماه قبل
مهدی
برای آشنایی خودتون رو معرفی کنید!
انجمن مباحث آزاد
۷,۶۴۳ پاسخ
۱,۲۸۰,۲۴۴ بازدید
۱ ماه قبل
Activated PC
آموزش و ترفندهای فتوشاپ
انجمن علمی و کاربردی
۱۳۵ پاسخ
۴۵,۳۹۲ بازدید
۱ ماه قبل
RealSoftPC
جام جهانی ۲۰۲۲
انجمن فوتبال ملی
۲۳ پاسخ
۲,۳۱۱ بازدید
۱ ماه قبل
Crack Hints
موسیقی
انجمن هنر و ادبیات
۵,۱۰۱ پاسخ
۱,۰۳۶,۷۶۱ بازدید
۱ ماه قبل
Activated soft
علمی/تلفن هوشمند/تبلت/فناوری
انجمن علمی و کاربردی
۲,۴۱۹ پاسخ
۴۴۳,۷۷۸ بازدید
۱ ماه قبل
javibarca
مباحث علمی و پزشکی
انجمن علمی و کاربردی
۱,۵۴۷ پاسخ
۷۵۷,۷۰۴ بازدید
۲ ماه قبل
رویا
مســابــقـه جــــذاب ۲۰ ســــوالـــــــــــــــــــی
انجمن سرگرمی
۲۳,۶۵۸ پاسخ
۲,۲۴۴,۷۴۹ بازدید
۲ ماه قبل
رویا
اسطوره های بارسا
انجمن بازیکنان
۳۴۳ پاسخ
۸۹,۰۳۳ بازدید
۸ ماه قبل
jalebamooz
حاضرین در سایت
۴۰۸ کاربر آنلاین است. (۲۴۲ کاربر در حال مشاهده تالار گفتمان)

عضو: ۰
مهمان: ۴۰۸

ادامه...
هرگونه کپی برداری از مطالب این سایت، تنها با ذکر نام «اف سی بارسلونا دات آی آر» مجاز است!