به اولین سایت تخصصی هواداران بارسلونا در ایران خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات سایت، ثبت نام کنید و یا با نام کاربری خود وارد شوید!

شناسه کاربری:
کلمه عبور:
ورود خودکار

نحوه فعالیت در انجمن‌های سایت
دوستان عزیز توجه کنید که تا زمانی که با نام کاربری خود وارد نشده باشید، تنها می‌توانید به مشاهده مطالب انجمن‌ها بپردازید و امکان ارسال پیام را نخواهید داشت. در صورتی که تمایل دارید در مباحث انجمن‌های سایت شرکت نمایید، در سایت عضو شده و با نام کاربری خود وارد شوید.

پیشنهاد می‌کنیم که قبل از هر چیز، با مراجعه به انجمن قوانین و شرح وظایف ضمن مطالعه قوانین سایت، با نحوه اداره و گروه‌های فعال در سایت و همچنین شرح وظایف و اختیارات آنها آشنا شوید. به علاوه دوستان عزیز بهتر است قبل از آغاز فعالیت در انجمن‌ها، ابتدا خود را در تاپیک برای آشنایی (معرفی اعضاء) معرفی نمایند تا عزیزان حاضر در انجمن بیشتر با یکدیگر آشنا شوند.

همچنین در صورتی که تمایل دارید در یکی از گروه‌های کاربری جهت مشارکت در فعالیت‌های سایت عضو شوید و ما را در تهیه مطالب مورد نیاز سایت یاری نمایید، به تاپیک اعلام آمادگی برای مشارکت در فعالیت‌های سایت مراجعه نموده و علائق و توانایی های خود را مطرح نمایید.
تاپیک‌های مهم انجمن
در حال دیدن این عنوان: ۲ کاربر مهمان
این عنوان قفل شده است!

پاسخ به: اخبار و حواشی لیگ جزیره
نام کاربری: fm_mazy
پیام: ۴۰۷
عضویت از: ۸ فروردین ۱۳۸۹
از: لاهيج سيتي
طرفدار:
- همگي رو دوست دارم
- تيري هانري آرسنال.هيچكس ديگه اي مثل هانري نمياد
- پرسپوليس
- اسپانيا . فرانسه
- محسن خليلي
- آزسن ونگر
- فيروز كريمي
گروه:
- کاربران عضو
تمجید فان در سار از خاویر ارناندس

به نظر می رسد که بازیکن جوان مکزیکی، به زودی مبدل به ستاره باشگاه یونایتد خواهد شد

ادوین فان در سار، دروازه بان باتجربه باشگاه یونایتد در صحبتهایی زبان به تمجید از خاویر ارناندس گشوده و از او به عنوان ستاره آینده باشگاه یاد کرده است.

فان در سار 39 ساله در دیدار یکشنبه شب کامیونیتی شیلد شاهد درخشش ستاره جوان و مکزیکی تیمش بود. ارناندس در 45 دقیقه ای که در دیدار یکشنبه وارد زمین شد، بسیار خوش درخشید و یکی از سه گل تیمش در این دیدار را به ثمر رساند.

پس از شروع رسمی ستاره سابق باشگاه گوادالاخارا با شیاطین سرخ، فان در سار در صحبتهایی اعلام کرد که چیچاریتو، مهارتهای لازم برای درخشش در اولدترافورد را دارد.

فان در سار در این رابطه گفت:« ارناندس از ده روز پیش که به اردوی تیم ما اضافه شد، عملکرد مثبت و خوبی داشته. شیوه گلزنی او چندان مهم نیست و مهمترین نکته برای او این بود که بتواند به گل برسد و هواداران ما هم ببینند که او چه بازیکن بامهارتی است.»

دروازه بان باتجربه یونایتد ادامه داد:« او بازیکن بزرگی است. بازیکنان زیادی در حال شکوفایی هستند و حضور آنها در کنار بازیکنان باتجربه باعث می شود که ما تلاشمان را بیشتر کرده و به روزهای اوج بازگردیم.»

دو وبلاگ توووپ واسه دانلود عکس و کلیپ های بارسایی.فقط بترکونید
مشاهده لینک
مشاهده لینک
۱۸ مرداد ۱۳۸۹
طرفدار:
- همگي رو دوست دارم
- پرسپوليس
- اسپانيا . فرانسه
- محسن خليلي
- آزسن ونگر
- فيروز كريمي
گروه:
- کاربران عضو
دروگبا: به سیتی نمی روم

به نظر می رسد که نباید در انتظار تغییری در رنگ پیراهن دروگبا باشیم

دیدیه دروگبا، مهاجم ساحل عاجی باشگاه چلسی درصحبتهایی احتمال جدایی اش از رختکن استمفورد بریج در بازار نقل و انتقالات تابستانی را رد کرد.

گزارشهای منتشره حکایت از آن دارد که این ستاره ساحل عاجی یکی از اهداف سران تیمهای بزرگ از جمله منچسترسیتی قرار داشت و حتی مدیربرنامه های دروگبا نیز در صحبتهایی از تمایل سران سیتی برای جذب دروگبا گفت.

ولی این ستاره ساحل عاجی احتمال این انتقال را صفر می داند.

دروگبا در صحبتهایی که در وب سایت رسمی باشگاه چلسی منتشر شد، گفت:« هر تابستان شایعات متعددی به گوی می رسد. شما یکشنبه مرا در پیراهن چلسی دیدید و فکر می کنم که در تمام رقابتهای این فصل مرا با همین پیراهن خواهید دید.»

دروگبا معتقد است که سیتی در رقابتهای فصل پیش رو یکی از مدعیان قهرمانی در لیگ برتر و حضور در جمع 4 تیم برتر جدول خواهد بود. او ادامه داد:« فصل گذشته دیدیم که تاتنهام برای کسب جایگاه چهارمی می جنگید و آرسنال هم مدعی بزرگی بود.پس تلاش برای قهرمانی هر سال با تیمهای بیشتری دنبال می شود.به ویژه اکنون که سیتی هزینه زیادی را برای خرید بازیکنان باکیفیت متقبل شده است.»

شکست مقابل یونایتد در دیدار کامیونیتی شیلد، دروگبا را ناامید نکرده است. او معتقد است که شروع دیرهنگام بازیکنان چلسی به دلیل حضور بازیکنان در رقابتهای جام جهانی، باعث شده تا این تیم هنوز به اوج آمادگی نرسد.دروگبا ادامه داد:« ما نهایت تلاشمان را به کار می گیریم.خیلی از ما تنها برای ده یا 7 روز در کنار هم تمرین کرده ایم و این زمان بسیار کوتاهی برای کسب آمادگی برای رقابتهای بزرگی است.مطمئن باشید که پیشرفت خواهیم کرد و در طول دو یا سه هفته آتی بهتر خواهیم شد. در مورد دیدار کامیونیتی شیلد بسیار ناامید شدم، چون تن به شکست دادیم . در دقایق پایانی فرصتهایی را داشتیم ولی شکست در این دیدار باعث شد تا بفهمیم که هنوز به اوج آمادگی نرسیده ایم.»

مشاهده لینک
مشاهده لینک
۱۹ مرداد ۱۳۸۹
نام کاربری: H7091M
پیام: ۸,۹۹۴
عضویت از: ۱۴ شهریور ۱۳۸۸
از: تهران
طرفدار:
- پدری گاوی یامال
- مسی ریوالدو ، رونالدینهو، پویول ، ژاوی، اینیستا، آلوز
- استقلال
- اسپانیا و فرانسه
- سامان قدوس
- گواردیولا ، فرگوسن ، کلوپ
- فرهاد مجیدی
گروه:
- کاربران عضو
افتخارات
كولو توره: در انتظار فصلي فوق العاده با سيتي هستم

او گفت كيفيت بازيكناني كه روبرتو مانچيني در فصل نقل و انتقالات به خدمت گرفته ، سيتي را به تيمي جذاب تبديل كرده است.

سايت گل- حبيب كولو توره، مدافع تيم منچسترسيتي، مطمئن است كه اين تيم با توجه به خريدهايي كه در تابستان انجام داده، يكي از مدعيان اين فصل رقابت هاي ليگ برتر انگليس خواهد بود.

او در مصاحبه با بخش بريتانيايي سايت گل گفت كه پس از نرسيدن به ليگ قهرمانان اروپا در فصل گذشته، طرفداران اين منچسترسيتي مي توانند اين فصل به موفقيت تيم شان اطمينان داشته باشند.

توره شب گذشته در ديدار دوستانه تيم هاي ملي ساحل عاج و ايتاليا به ميدان رفت و تك گل پيروزي بخش تيمش را به ثمر رساند.

او گفت:" اميدواريم كه بتوانيم براي رسيدن به جايگاهي در بالاي جدول رده بندي تلاش كنيم. من در انتظار يك فصل فوق العاده هستم."

او اضافه كرد كه كيفيت بازيكناني كه روبرتو مانچيني در فصل نقل و انتقالات به خدمت گرفته ، سيتي را به تيمي جذاب تبديل كرده است.

" بازيكنان خوبي به تيم اضافه شده اند. بازيكناني بسيار باتجربه كه در تيم ملي كشورشان بازي كرده اند مانند داويد سيلوا و برادرم يحيي. بنابراين بايد هم انتظار يك فصل هيجان انگيز را داشته باشيم. "

پس از جدايي اسون گوران اريكسون از تيم ملي ساحل عاج، هنوز نام سرمربي جديد معرفي نشده و در حال حاضر فرانسوا زاهوني، بازيكن سابق تيم ملي ساحل عاج هدايت اين تيم را به عهده دارد و با هدايت او بود كه آنها شب گذشته موفق شدند ايتالياي پراندلي را شكست دهند.

" ما تيم متحدي هستيم. ما زير نظر اريكسون خيلي خوب كار مي كرديم.او مربي بزرگي بود و تيمي كه در مقابل ايتاليا به پيروزي رسيد را او ساخت.

واضح است كه دلمان برايش تنگ مي شود. بايد خوش بين باشيم. مربي اي كه به تيم خواهد آمد، بايد در همان مسير بايد گام بردارد و طوري تيم را هدايت كند كه بازيكنان بتوانند قابيت هايشان را به نمايش بگذارند."

سایت گل

...
۲۱ مرداد ۱۳۸۹
طرفدار:
- پدری گاوی یامال
- استقلال
- اسپانیا و فرانسه
- سامان قدوس
- فرهاد مجیدی
گروه:
- کاربران عضو
افتخارات
لیورپول آکوییلانی را می‌فروشد

دوران او در آنفیلد شاید کوتاه باشد.

سایت گل – لیورپول قصد دارد با آلبرتو آکوییلانی وداع کند. این در حالی است که او تنها یک فصل در لیورپول عضویت داشته است.

بازیکن ایتالیایی تابستان گذشته با مبلغ گزاف 20 میلیون یورو از رم به لیورپول پیوست، اما نیمه اول فصل را درگیر مصدومیت بود و در نیمه دوم تنها بخشی از استعداد خود را نشان داد. او با توجه به مصدومیت‌ها و ناآماده بودنش نتوانست جایی در تیم ملی ایتالیا برای جام جهانی 2010 بیابد.

لیورپول ممکن است این بازیکن 26 ساله را به مبلغ تنها نیمی از قیمت خرید بفروشد تا بتواند پول لازم برای خرید استیون دافور، ستاره بلژیکی را به دست آورد.

لیورپول تا حالا توانسته چندین ستاره خود را با وجود راه نیافتن به لیگ قهرمانان حفظ کد. روی هاجسون البته اعلام کرده که خاویر ماسچرانو نامزد اصلی ترک لیورپول است.

سایت گل

...
۲۱ مرداد ۱۳۸۹
طرفدار:
- همگي رو دوست دارم
- پرسپوليس
- اسپانيا . فرانسه
- محسن خليلي
- آزسن ونگر
- فيروز كريمي
گروه:
- کاربران عضو
تبس: به زودی از فوتبال خداحافظی می‌کنم

او گفته ناکامی در جام جهانی بسیار برایش سخت بوده است.

کارلوس تبس گفته با وجود حرف‌های پیشینش، مشکلی با خولیو گروندونا رییس اتحادیه فوتبال آرژانتین ندارد. او همچنین گفته شاید در آینده نزدیک از فوتبال کناره‌گیری کند یا اروپا را ترک کند.

کارلیتوس در گفتگویی اعلام کرده که این که بخشی از حضور ناکام آرژانتین در جام جهانی بود او را عمیقا آزرده و باعث شده با خود فکر کند آیا به فوتبال ادامه دهد یا نه.

او می‌گوید: «زمان کمی تا خداحافظی من با فوتبال مانده است. اگر شاد نباشید فوتبال بازی کردن بسیار دشوار است. من رهایی از اندوه جام جهانی را خیلی سخت می‌‌یابم. رویایم این بود که با جام به آرژانتین برگردم. در جام جهانی دعوایی پیش نیامد، همه چیز مثبت بود، اما سخت‌ترین تجربه خود را گذراندم.

هر روز کمتر از پیش دوست دارم در اروپا بازی کنم. دو یا سه سال دیگر بازی خواهم کرد و بعد به آرژانتین برخواهم گشت.»

تبس گفته پس از اظهارات خشم‌گینانه دو روز پیشش درباره خولیو گروندونا، با «دون خولیو» صحبت کرده است: «40 دقیقه با هم حرف زدیم و به او گفتم چه فکر می‌کنم و چه احساسی دارم. او هم نظرش را به من گفت. خولیو به من گفت چه مسائلی بین ما خواهد ماند. هر دو راضی هستیم و همه چیز به شرایط سابق برگشته است.

مشاهده لینک
مشاهده لینک
۲۲ مرداد ۱۳۸۹
طرفدار:
- همگي رو دوست دارم
- پرسپوليس
- اسپانيا . فرانسه
- محسن خليلي
- آزسن ونگر
- فيروز كريمي
گروه:
- کاربران عضو
پرواز بالوتلی به شهر منچستر برای آزمایش‌های پزشکی

ماجرای سوپرماریو دارد به پایان می‌رسد.

ماریو بالوتلی با هواپیمایی اختصاصی از فرودگاه لیانته به منچستر پرواز کرد تا در تست پزشکی باشگاه منچسترسیتی شرکت کند. مینو رایولا، مدیر برنامه‌های این مهاجم 20 ساله هم همراه او بود. آنها قرار است به دیدار روبرتو مانچینی، مربی منچسترسیتی بروند.

اینتر و منچسترسیتی سرانجام با قیمت 28 میلیون یورو به علاوه مبالغی در صورت درخشش بالوتلی و کسب عناوین از سوی سیتی به توافق رسیدند و به زودی خبر پیوستن او منتشر خواهد شد.

در صورتی که همه چیز خوب پیش برود، بالوتلی پنجمین خرید بزرگ سیتی در تابستان خواهد شد.

در طول تابستان صحبت‌های بسیاری مبنی بر پیوستن بالوتلی به منچسترسیتی منتشر شد و اکنون به نظر می‌رسد این ماجرا به سرانجام خود رسیده باشد.

مشاهده لینک
مشاهده لینک
۲۲ مرداد ۱۳۸۹
طرفدار:
- همگي رو دوست دارم
- پرسپوليس
- اسپانيا . فرانسه
- محسن خليلي
- آزسن ونگر
- فيروز كريمي
گروه:
- کاربران عضو
کالو: آخرین فرصت برای قهرمانی در لیگ قهرمانان

ستاره باتجربه چلسی نگران آن است که رختکن آبی پوشان برای قهرمانی در اروپا بیش از حد پیر شده باشند

سالمون کالو معتقد است که با در نظر داشتن سن و سال بازیکنان چلسی، فصل پیش رو،ممکن است آخرین فرصت برای چلسی برای کسب عنوان قهرمانی در رقابتهای لیگ قهرمانان اروپا باشد.

فرانک لمپارد، دیدیه دروگبا، نیکلا آنلکا، جان تری و اشلی کول، تا انتهای رقابتهای این فصل 30 ساله خواهند شد ولی کالو معتقد است که این بازیکنان همگی می توانند با به فراموشی سپردن خاطرات نه چندان دلنشین رقابتهای جام جهانی، تلاش خود را برای موفقیت با چلسی در رقابتهای فصل پیش رو به کار بگیرند.

کالوی 25 ساله در صحبتهایی که در گاردین به چاپ رسید گفت:« این دلیلی است که ما می بایست در رقابتهای این فصل به قهرمانی برسیم ؛ ما می بایست در تک تک رقابتهایی که در آن حاضر هستیم ، برای قهرمانی تلاش کنیم.فکر می کنم که این فصل، فصل فوق العاده ای برای چلسی خواهد بود، چرا که این شاید آخرین فرصت برای ما برای قهرمانی دررقابتهای لیگ قهرمانان اروپا و یا کسب جوایز قهرمانی بیشتری در کنار هم باشد. »

ستاره ساحل عاجی باشگاه چلسی ادامه داد:« ما تیمی حرفه ای داریم و بازیکنان باتجربه ای را در رختکن تیممان می بینیم. افرادی که تشنه کسب پیروزی هستند؛ چرا که در جام جهانی، هیچ یک از بازیکنان چلسی، رقابتهای خوبی را پشت سر نگذاشته اند.این اشتیاق و تشنگی برای پیروزی را داشته ایم، چرا که به خوبی می دانیم که ناکامی در جام جهانی برای همه ما ناامید کننده بود.»

کالو در ادامه صحبتهایش در مورد بازگشت مایکل اسین به ترکیب چلسی گفت:« همه ما از اهمیت اسین در رختکن تیم مطلع هستیم. او در طول فصل بسیار مهم خواهد بود.چرا که حضور او در ترکیب چلسی، به منزله امتیاز مثبتی برای همه ماست.

مشاهده لینک
مشاهده لینک
۲۲ مرداد ۱۳۸۹
طرفدار:
- همگي رو دوست دارم
- پرسپوليس
- اسپانيا . فرانسه
- محسن خليلي
- آزسن ونگر
- فيروز كريمي
گروه:
- کاربران عضو
ولکات، منتظر فصلی مهم با آرسنال

مرد انگلیسی می‌گوید باید ارزش خود را این فصل ثابت کند.

تئو ولکات، بال آرسنال می‌داند که فصل جدید برای او بسیار مهم است. این بازیکن 21 ساله برای دیدار دوستانه مقابل مجارستان به تیم ملی انگلیس دعوت شد. ولکات فصلی ناامیدکننده را با توپچی‌ها پشت سر گذاشته بود و در آن بارها مصدوم شده بود و در نهایت به جام جهانی هم دعوت نشد.

او می‌گوید فصل را پشت سر گذاشته و می‌خواهد کیفیت خود را به رخ همه بکشد: «فصلی بسیار مهم پیش روی من است. پس از ناکامی‌های تابستان می‌دانم چه کار کنم. وقتی چیزی خوب پیش نمی‌رود، باید آن را فراموش کنید و به سراغ موضوع بعدی بروید. من می‌خواهم این فصل همین کار را انجام دهم. باید تا جایی که می‌توانم در دیدارهای بیشتری برای آرسنال به میدان بروم و هر هفته به همه نشان دهم چه کارهایی می‌توانم انجام دهم. من 21 سال دارم و زمان آن است که به پیش بتازم. منتظر گام بعدی هستم.»

یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌های ولکات مصدومیت‌های او بوده، اما این بال سرعتی می‌گوید روی فوتبالش تمرکز کرده و از تمرینات پیش‌فصل لذت می‌برد: «بسیاری از افراد ندیده‌اند که من در یک فصل کامل بازی کنم. در فصل‌های گذشته فشار بسیاری به خود وارد می‌کردم و می‌گفتم نباید مصدوم شوم و از این حرف‌ها. اما حالا پیش‌فصلی بسیار خوب داشته‌ام و خوشحالم که به فوتبال برمی‌گردم و می‌خواهم به همه نشان دهم چه کارهایی می‌توانم انجام دهم. این فصل می‌خواهم به پیش بروم و از بازی لذت ببرم و خود را نشان دهم.»

مشاهده لینک
مشاهده لینک
۲۲ مرداد ۱۳۸۹
طرفدار:
- پدری گاوی یامال
- استقلال
- اسپانیا و فرانسه
- سامان قدوس
- فرهاد مجیدی
گروه:
- کاربران عضو
افتخارات
رامیرس،ستاره جدید چلسی؛قرارداد رامیرس نهایی شد

ستاره برزیلی قراردادی 4 ساله را به امضا خواهد رساند

سایت گل- سران باشگاه چلسی قرارداد انتقال رامیرس، ستاره خط میانی باشگاه بنفیکا را نهایی کرد.این بازیکن با قراردادی 4 ساله به استمفورد بریج منتقل خواهد شد.

رامیرس 23 ساله، روز گذشته قراردادش را نهایی کرد و عصر روز جمعه تستهای پزشکی چلسی را پشت سرگذاشت. او که در رقابتهای جام جهانی در ترکیب برزیل بسیار خوش درخشید با قراردادی 22 میلیون یورویی از بنفیکا جدا شده و به استمفورد بریج می پیوندد.

رامیرس در گفتگو با وب سایت رسمی تیم جدیدش از فرصتی که برای حضور در لیگ برتر پیدا کرده تشکر کرد و در این رابطه گفت:« هر بازیکنی در دنیا آرزو دارد تا در چلسی بازی کند و این فرصت بزرگی است که در اختیار من قرار گرفته. من نهایت تلاشم را به کار خواهم گرفت تا پاسخگوی این اعتماد باشم و از این بابت بسیار خوشحالم.»

در این میان کارلو آنچلوتی، سرمربی ایتالیایی چلسی نیز در تحسین این بازیکن جوان برزیلی گفت:«او بازیکن فوق العاده ای است.یک بازیکن خط میانی فوق العاده که بسیار جوان است و یکی از آینده های تیم ملی برزیل خواهد بود و امیدوارم که آینده چلسی نیز باشد.»

بدین ترتیب و با امضای این قرارداد، ستاره سابق باشگاه گرمیو به استمفورد بریج خواهد آمد و از هفته آینده تمریناتش را با هم تیمی های جدیدش از سر خواهد گرفت.

سایت گل

...
۲۳ مرداد ۱۳۸۹
طرفدار:
- پدری گاوی یامال
- استقلال
- اسپانیا و فرانسه
- سامان قدوس
- فرهاد مجیدی
گروه:
- کاربران عضو
افتخارات
یادداشت ویژه آغاز لیگ برتر انگلستان: ناقوس برتری

ساعت 16:15 روز شنبه 23 مرداد 1389 آغاز لیگ برتر انگلستان در ورزشگاه وایت هارت لین شهر لندن کلید خواهد خورد. تاتنهام میزبان منچسترسیتی است و بدین سان ناقوس برتری تیم های لیگ برتر جزیره به صدا درخواهد آمد. اما اینکه صدای ناقوس برتری، قهرمانی چه تیمی را خبر می دهد، شکیبایی 38 هفته ای فوتبالدوستان را می طلبد ...

سایت گل – با آغاز لیگ برتر انگلستان، رسما فوتبال اروپا برای فصل 2011- 2010شروع می شود. رقابت های لیگ برتر به زعم عده ی زیادی از کارشناسان و هواداران فوتبال برترین لیگ فوتبال جهان است.
منچستریونایتد پرافتخارترین تیم این رقابت هاست که با یازده قهرمانی در 20 سال اخیر، فاصله زیادی از نزدیکترین رقبایش یعنی آرسنال و چلسی دارد. توپچی های لندن با چهار قهرمانی و بازنشسته ها (لقب چلسی) با سه عنوان تعقیب کننده ی شیاطین سرخ هستند.
بالاترین حق پخش تلویزیونی فوتبال در دنیا متعلق به لیگ برتر است که بطور انحصاری در دست کمپانی بزرگ رسانه ای اسکای است. ساعت 16:15 روز شنبه 23 مرداد 1389 آغاز لیگ برتر انگلستان در ورزشگاه وایت هارت لین شهر لندن کلید خواهد خورد. تاتنهام میزبان منچسترسیتی است و بدین سان ناقوس برتری تیم های لیگ برتر جزیره به صدا درخواهد آمد. اما اینکه صدای ناقوس برتری، قهرمانی چه تیمی را خبر می دهد، شکیبایی 38 هفته ای فوتبالدوستان را می طلبد.
لیگ برتر این فصل سه تازه وارد را از لیگ قهرمانی (دسته پایین تر از لیگ برتر) در جمع خود می بیند: نیوکسل یونایتد، وست برومویچ آلبیون و بلکپول. نیوکسل تیمی است دوست داشتنی و نام آشنا که یک قهرمانی لیگ برتر در دهه نود را نیز یدک می کشد.
مگپای ها (لقب نیوکسل به معنای کلاغ زاغی) یک فصل در دسته پایین تر به سربردند حتی مربیگری آلن شیرر هم نتوانست مانع سقوط آنان شود و اکنون بازگشته اند تا اعاده حیثیت کنند. وست برومویچ نیز همانند یک آسانسور در این چند سال اخیر بین لیگ برتر و لیگ قهرمانی انگلستان در رفت و آمد است که البته امسال به لیگ برتر پیوسته. بلکپول نیز یکی از تیم های قدیمی انگلیس است که امسال برای نخستین بار در تاریخ به لیگ برتر آمده البته آنان قبلا در لیگ دسته اول انگلستان بازی کرده اند و یک بار نیز در 1953 فاتح جام حذفی شده اند. باید دید این تازه واردان در لیگ برتر چه خواهند کرد.
شانس های قهرمانی لیگ برتر 2011-2010 عقیده ی شما چیست؟ بنظر شما ناقوس برتری لیگ این فصل جزیره برای کدام تیم به صدا در می آید؟ آیا همانند چند سال گذشته رقابت بین منچستریونایتد، چلسی و آرسنال است؟ آیا لیورپول که سال گذشته از گردونه بیگ فور خارج شد با مربیگری هاجسون دوباره اوج می گیرد؟ آیا تاتنهام و منچسترسیتی شگفتی خواهند آفرید؟ آیا استون ویلا بدون مارتین اونیل بازهم بین بزرگان دیده خواهد شد؟ برای پاسخ به این پرسش ها یک فصل کامل وقت دارید. حال برای درک بهتر از شرایط تیم های مدعی نگاهی گذرا به شانس های قهرمانی این فصل لیگ برتر خواهیم داشت:
شانس اول: منچستریونایتد
شیاطین سرخ با پیروزی قاطع سه بر یک برابر چلسی در جام خیریه قدم اول را محکم برداشتند و به این ترتیب اعلام کردند که کماکان شانس نخست قهرمانی لیگ برتر هستند. اینکه تیمی نزدیک به بیست سال یکی از مدعیان قهرمانی دایم لیگ باشد نشانگر سازماندهی منسجم باشگاهی و مدیریت قوی آن تیم است. سرآلکس فرگوسن در آستانه ساخت نسل سوم بازیکنانش است.
شاید تام کلورلی، فدریکو ماکدا، کریس اسمالینگ، برادران ایونز، برادران سیلوا و ... همگی از آکادمی یونایتد آغاز نکرده باشند اما جوانانی هستند که تحت تعلیم فرگوسن و هکاران وی، نوید تولد نسل جدیدی از فوتبالیست های بزرگ را در لیگ برتر جزیره می دهند. تماشای ویژه بازی این جوانان را به شما توصیه می کنم.
شانس دوم: چلسی
بازهم شیرهای آبی غرب لندن یکی از امیدهای اصلی قهرمانی این فصل هستند. با اینکه در جام خیریه مغلوب یونایتد شدند اما نشان بزرگی و بازی نسبتا خوبی را از خود به نمایش گذاشتند. بنظر می رسد سیاست مدیریت باشگاه تغییر یافته و از ولخرجی های چندسال گذشته فاصله گرفته و بیشتر سعی دارند تا به زیرساخت های تیم بپردازند. فروش بالاک، دکو، کاروالیو و جوکول بعنوان بازیکنان مسن به این مدعا نزدیک است. اما از طرفی رویه ی کلی کارلوآنچلوتی که از قدیم تاکنون ادامه داشته عدم ریسک پذیری او و استفاده از بازیکنان باتجربه است.
خرید بن عیون و رامیرس مخلوطی از تجربه و جوانی را نشان می دهد. فقط تنها نکته نگران کننده آبی ها نبود تعداد کافی دفاع میانی تخصصی است. تا این لحظه چلسی فقط تری، آلوز و کالاس را برای دفاع وسط در اختیار دارد و ممکن است در طول فصل با بحران دفاعی روبرو شود.
شانس سوم: آرسنال
خبر عالی برای هواداران توپچی ها، تمدید قرارداد آرسن ونگر است. مرد کهنه کار فرانسوی کماکان به حکومت خود در امیریتس ادامه خواهد داد. امسال باید از جوانان آرسنال امید شکوفایی داشت، هرچند که حتی فصل گذشته نیز با اینکه مصدومان فراوانی داشتند، پسران جوان ونگر بیشتر از انتظار ظاهر شدند و همانند یک مدعی با تیم های رقیب جنگیدند. در خط دفاع سول کمپبل، ویلیام گالاس و سیلوستره را دیگر نخواهیم دید اما فرمائلن تنهای تنهاست! چون فیلیپ سندروی مصدوم شده است. آرسنال اگر بتواند مشکل دروازبانی و خط دفاعی خود را حل کند، مدعی بزرگ لیگ برتر این فصل خواهد بود. درضمن به ماروانه چماخ مهاجم جدید توپچی ها نگاه ویژه ای داشته باشید.
شانس چهارم: منچسترسیتی و تاتنهام
از دست قضا آغازگر لیگ برتر امسال من سیتی و تاتنهام خواهند بود. اینکه چرا هردوی آنان را بعنوان شانس چهارم قهرمانی انتخاب کردم بدلیل نزدیک بودن قدرت این دو تیم بیکدیگر است. تاتنهام مقام چهارمی لیگ سال گذشته را ازچنگ من سیتی درآورد و امسال نیز بنظر می رسد که رقیب مستقیم آنها همین منچسترسیتی باشد. تاتنهام با مربی فهیم و باتجربه ای مانند هری ردنپ، کمترین تغییر را در ترکیب تیمش اعمال کرده و با یک تیم نسبتا انگلیسی کلاسیک به جنگ رقبا می آید. نقطه قوت اسپورز داشتن بازیکنان خوب زیاد در زمین و نیمکت است.
منچسترسیتی با ادامه سنت مالک عرب خود کماکان پول خرج می کند و گاه با قیمت های غیرواقعی و بسیار گران بازیکنانی را به جمع شهروندان اضافه می کنند. بزودی شاهد جذب بالوتلی و میلنر توسط من سیتی خواهیم بود. سیتی لشگری از بازیکنان درجه اول را در اختیار دارد اما اینکه بتواند از آنان یک تیم منسجم بسازد وظیفه ی مانچینی را سخت تر خواهد کرد. با اینکه من سیتی صورت یک مدعی را دارد اما تغییر و تحول زیاد این تیم در یکی دو سال اخیر تاکنون، بازهم آنان را از قهرمانی لیگ برتر دور خواهد ساخت ولی بطور مستقیم می توانند در تعیین قهرمان این فصل لیگ برتر تاثیرگذار باشند.
شانس پنجم: لیورپول
نتیجه ی ناامیدکننده ی فصل قبل برای قراردادن سرخ ها در این جایگاه موثر بوده است. اما لیورپول پرافتخار می تواند برگردد. تصمیم صحیح باشگاه در کنار گذاشتن بنیتس را باید پشتیبانی کرد. درست است که رافا توانست قهرمانی اروپا را به ارمغان بیاورد اما در برآیند کلی با شکست برنامه هایش لیورپول را در رده ای از لیگ رهنمون کرد که حتی دشمنان تیم هم ناراحت شدند! بنیتس بدترین برنامه ریزی را در خرید و فروش بازیکن اعمال می کرد. بازیکنانی که شایستگی بازی در انفیلد را نداشتند با قیمت های گزاف می خرید و بازیکن خوب خود را ارزان از دست می داد. ادامه این روند ممکن بود لیورپول را به مقام های پایین تری نیز بکشاند. هواداران لیورپول نگران نباشند، هاجسون مربی است که می توان به وی اطمینان نمود اما باید به او وقت داد. هاجسون مربی آینده نگریست با برنامه های درازمدت. کماکان تورس و جرارد برگ برنده سرخ ها خواهند بود.
شانس ششم: استون ویلا
با رفتن مارتین اونیل آینده باشگاه بیرمنگامی تاریک شده است. بازی های لیگ را بدون مربی آغاز می کنند. جیمز میلنر به من سیتی خواهد پیوست. این اخبار بدی برای استون ویلاست که توانایی بالقوه برای مدعی بودن در لیگ برتر را دارد.
تنها نقطه روشنی که هم اکنون هواداران ویلا را خوشحال کرده، اعلام ماندن اشلی یانگ بازیکن ارزنده تیم است. باید منتظر شد تا مربی جدید آنان معرفی شود تا بتوان دقیق تر درباره وضعیت آینده ویلا پیش بینی کرد. به این ترتیب ناقوس آغاز رقابت های لیگ برتر انگلستان به صدا درخواهد آمد، اما براستی ناقوس برتری برای کدام تیم به صدا درمی آید؟

سایت گل

...
۲۳ مرداد ۱۳۸۹

برو به صفحه
این عنوان قفل شده است!

اختیارات
شما می‌توانید مطالب را بخوانید.
شما نمی‌توانید عنوان جدید باز کنید.
شما نمی‌توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید.
شما نمی‌توانید نظرسنجی اضافه کنید.
شما نمی‌توانید در نظرسنجی‌ها شرکت کنید.
شما نمی‌توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید.
شما نمی‌توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید.

فعالترین کاربران ماه انجمن
فعالیترین کاربران سایت
اعضای جدید سایت
جدیدترین اعضای فعال
تعداد کل اعضای سایت
اعضای فعال
۱۷,۹۵۱
اعضای غیر فعال
۱۴,۳۶۳
تعداد کل اعضاء
۳۲,۳۱۴
پیام‌های جدید
هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
انجمن مباحث آزاد
۷۶,۴۹۸ پاسخ
۱۱,۹۲۱,۷۷۶ بازدید
۲۰ روز قبل
Leo Barca
بحث آزاد در مورد بارسا
انجمن عاشقان آب‍ی و اناری
۵۸,۲۰۷ پاسخ
۸,۶۷۸,۲۴۰ بازدید
۱ ماه قبل
armanshah
بحث در مورد تاپیک های بخش سرگرمی
انجمن سرگرمی
۴,۶۶۶ پاسخ
۵۶۱,۶۳۱ بازدید
۱ ماه قبل
مهدی
برای آشنایی خودتون رو معرفی کنید!
انجمن مباحث آزاد
۷,۶۴۳ پاسخ
۱,۲۸۸,۴۸۶ بازدید
۱ ماه قبل
Activated PC
آموزش و ترفندهای فتوشاپ
انجمن علمی و کاربردی
۱۳۵ پاسخ
۴۵,۵۲۳ بازدید
۱ ماه قبل
RealSoftPC
جام جهانی ۲۰۲۲
انجمن فوتبال ملی
۲۳ پاسخ
۲,۳۶۹ بازدید
۱ ماه قبل
Crack Hints
موسیقی
انجمن هنر و ادبیات
۵,۱۰۱ پاسخ
۱,۰۴۱,۲۷۶ بازدید
۱ ماه قبل
Activated soft
علمی/تلفن هوشمند/تبلت/فناوری
انجمن علمی و کاربردی
۲,۴۱۹ پاسخ
۴۴۵,۴۳۷ بازدید
۲ ماه قبل
javibarca
مباحث علمی و پزشکی
انجمن علمی و کاربردی
۱,۵۴۷ پاسخ
۷۵۸,۶۶۴ بازدید
۲ ماه قبل
رویا
مســابــقـه جــــذاب ۲۰ ســــوالـــــــــــــــــــی
انجمن سرگرمی
۲۳,۶۵۸ پاسخ
۲,۲۵۹,۲۸۲ بازدید
۲ ماه قبل
رویا
اسطوره های بارسا
انجمن بازیکنان
۳۴۳ پاسخ
۸۹,۵۰۴ بازدید
۸ ماه قبل
jalebamooz
حاضرین در سایت
۲۸۰ کاربر آنلاین است. (۱۵۵ کاربر در حال مشاهده تالار گفتمان)

عضو: ۰
مهمان: ۲۸۰

ادامه...
هرگونه کپی برداری از مطالب این سایت، تنها با ذکر نام «اف سی بارسلونا دات آی آر» مجاز است!