به اولین سایت تخصصی هواداران بارسلونا در ایران خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات سایت، ثبت نام کنید و یا با نام کاربری خود وارد شوید!

شناسه کاربری:
کلمه عبور:
ورود خودکار

نحوه فعالیت در انجمن‌های سایت
دوستان عزیز توجه کنید که تا زمانی که با نام کاربری خود وارد نشده باشید، تنها می‌توانید به مشاهده مطالب انجمن‌ها بپردازید و امکان ارسال پیام را نخواهید داشت. در صورتی که تمایل دارید در مباحث انجمن‌های سایت شرکت نمایید، در سایت عضو شده و با نام کاربری خود وارد شوید.

پیشنهاد می‌کنیم که قبل از هر چیز، با مراجعه به انجمن قوانین و شرح وظایف ضمن مطالعه قوانین سایت، با نحوه اداره و گروه‌های فعال در سایت و همچنین شرح وظایف و اختیارات آنها آشنا شوید. به علاوه دوستان عزیز بهتر است قبل از آغاز فعالیت در انجمن‌ها، ابتدا خود را در تاپیک برای آشنایی (معرفی اعضاء) معرفی نمایند تا عزیزان حاضر در انجمن بیشتر با یکدیگر آشنا شوند.

همچنین در صورتی که تمایل دارید در یکی از گروه‌های کاربری جهت مشارکت در فعالیت‌های سایت عضو شوید و ما را در تهیه مطالب مورد نیاز سایت یاری نمایید، به تاپیک اعلام آمادگی برای مشارکت در فعالیت‌های سایت مراجعه نموده و علائق و توانایی های خود را مطرح نمایید.
تاپیک‌های مهم انجمن
در حال دیدن این عنوان: ۱ کاربر مهمان
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

پاسخ به: این حسین کیست که عالم همه دیوانه اوست ...
The Emperor
نام کاربری: Lucho.The.Great
نام تیم: بارسلونا
پیام: ۶۱,۶۱۶
عضویت از: ۱۴ مرداد ۱۳۸۴
از: تهران
طرفدار:
- بویان کرکیچ
- یوهان کرویف
- پرسپولیس
- اسپانیا، آرژانتین
- احمد عابدزاده، کریم باقری
- فرانک ریکارد
- افشین امپراطور
گروه:
- لیگ فانتزی
- کاربران عضو
- مدیران کل
افتخارات
نقل قول
شب یلدا نوشته:

اما آقا سعید شما که می گی به ما چه کی 5 هزار سال پیش چه غلطی کرده پس اگه گسی ازت بپرسه امام حسین که هزار سال پیش شهید شده برا چی هر سال براش عزا می گیرید جوابت چیه؟؟؟؟؟

ائمه هزار و چهارصد سال پیش نبودن که بمیرن و برن، اونها حی مطلق هستن، زنده تر از هر زنده ای. از ازل بودند و تا ابد هم خواهند بود. زمانی که در صور دمیده بشه و همه بمیرن، فقط خدا خواهد بود و 14 معصوم. اونها در تمام خلقت ها و برای تمام موجودات حجت خدا بودن.

نهایت ضعف معرفته که کسی چنین وجودهای متبرکی رو با افرادی عادی مثل کوروش و ... مقایسه کنه. اونها مردن و رفتن و خاک شدن. کوروش هم اگر این قدری که بزرگش کردن بزرگ بوده باشه، دستش درد نکنه، قابل ستایشه. اما مُرد، تموم شد، و برای امروز و فردای من هیچ اثری نداره. اما اصل اثر ائمه و توسل و عزاداری به و برای اونها، برای فردای منه، سرنوشت من در گرو اینه.

اون کسی که در زمان سختی می تونم بهش متوسل بشم و حاجت بگیرم، پیامبره، لحظه ای که می میرم، اون مولا علی ه که می بینم، نه کوروش. روز قیامت اون آقا امام حسینه که می تونه دست من رو بگیره، نه کوروش. پس حتی اگر تمام معنویات و احساسات ارزشی رو کنار بذاریم، حتی عقل هم به وضوح به برتری ارزشی ائمه به هرکس با هر لقب و عنوان دیگه ای گواهی میده.

البته صرف نظر از اونها که اونقدر غبار غفلت روی وجودشون نشسته که شعر «جای کوروش را علی آمد گرفت...» سر میدن. برای اونها دیره برای استدلال کردن!

عمری است دخیلم به ضریحی که نداری...

۳۰ آذر ۱۳۹۰
نام کاربری: H_Majnun
نام تیم: بایرن مونیخ
پیام: ۱۳,۵۲۱
عضویت از: ۲ فروردین ۱۳۸۹
از: زمین خدا
طرفدار:
- لیونل آندرس مسی
- ریوالدو ویتور بوربا فریرا ویکتور
- جوزپ گواردیولا
گروه:
- كاربران بلاک شده
نقل قول
یا ثار الله نوشته:

نقل قول
شب یلدا نوشته:

اما آقا سعید شما که می گی به ما چه کی 5 هزار سال پیش چه غلطی کرده پس اگه گسی ازت بپرسه امام حسین که هزار سال پیش شهید شده برا چی هر سال براش عزا می گیرید جوابت چیه؟؟؟؟؟

ائمه هزار و چهارصد سال پیش نبودن که بمیرن و برن، اونها حی مطلق هستن، زنده تر از هر زنده ای. از ازل بودند و تا ابد هم خواهند بود. زمانی که در صور دمیده بشه و همه بمیرن، فقط خدا خواهد بود و 14 معصوم. اونها در تمام خلقت ها و برای تمام موجودات حجت خدا بودن.

نهایت ضعف معرفته که کسی چنین وجودهای متبرکی رو با افرادی عادی مثل کوروش و ... مقایسه کنه. اونها مردن و رفتن و خاک شدن. کوروش هم اگر این قدری که بزرگش کردن بزرگ بوده باشه، دستش درد نکنه، قابل ستایشه. اما مُرد، تموم شد، و برای امروز و فردای من هیچ اثری نداره. اما اصل اثر ائمه و توسل و عزاداری به و برای اونها، برای فردای منه، سرنوشت من در گرو اینه.

اون کسی که در زمان سختی می تونم بهش متوسل بشم و حاجت بگیرم، پیامبره، لحظه ای که می میرم، اون مولا علی ه که می بینم، نه کوروش. روز قیامت اون آقا امام حسینه که می تونه دست من رو بگیره، نه کوروش. پس حتی اگر تمام معنویات و احساسات ارزشی رو کنار بذاریم، حتی عقل هم به وضوح به برتری ارزشی ائمه به هرکس با هر لقب و عنوان دیگه ای گواهی میده.

البته صرف نظر از اونها که اونقدر غبار غفلت روی وجودشون نشسته که شعر «جای کوروش را علی آمد گرفت...» سر میدن. برای اونها دیره برای استدلال کردن!

تمام این حرفای شما درست منم خودم از دست افرادی که چنین مقایسه ای رو انجام میدن شاکی ام و خدا نکنه چنین افرادی رو ببینم.

ولی من هنوزم نمیتونم منافات شب یلدا رو با ماه محرم درک کنم.

۳۰ آذر ۱۳۹۰
The Emperor
طرفدار:
- بویان کرکیچ
- یوهان کرویف
- پرسپولیس
- اسپانیا، آرژانتین
- فرانک ریکارد
- افشین امپراطور
گروه:
- لیگ فانتزی
- کاربران عضو
- مدیران کل
افتخارات
نقل قول
... نوشته:

ما که تو شب یلدا نه بزن برقصی داریم نه شادی به اون صورت زننده ای.
یعنی کلا تو خانوادمون از این قرتی بازیا نداریم.
شب یلدا هم همه جمع میشیم خونه پدر بزرگم و دور همیم.

این شبهات امروزه زیاد مطرح میشه. مثلا طرف میگه آقا روز عاشوراس، ما داریم فیلم می بینیم، فیلم طنز که نیست. شب عاشوراس، داریم فوتبال می بینیم، نمی خندیم که... و امثال این.

من همیشه در جواب افراد این رو میگم. فرض کنید عزیزترین کس شما که احتمالا پدر / مادر / همسر شماست، خدای نکرده فوت کرده باشه، آیا بازم این کارا رو می کنید؟ آیا کسی شب اون روزی که عزیزی رو به خاک سپرده، می شینه فیلم یا فوتبال ببینه؟ قطعا نه.

بحث اینه که ذات این کارها بد نیست. فیلم و فوتبال دیدن لزوما هیچ بدی توش نداره. ولی وقتی حس علاقه وسط میاد، آدم وقتی عزیزش مریضه هم دست و دلش نمیره بشینه فوتبال نگاه کنه، چه برسه به ...

و سوال اصلی اینه که آیا ائمه برای ما انقدر عزیز نیستن؟ قطعا اگر باشن، ما هم مثل لحظاتی که عزیزی رو از دست دادیم، اون سوگ ما رو از کارهای دیگه باز می داره، حتی اگر تصنعی و صرفا به جهت نشون دادن احترام باشه.

۳۰ آذر ۱۳۹۰
نام کاربری: R.A.Lionel
پیام: ۷,۲۴۷
عضویت از: ۱۴ شهریور ۱۳۸۹
از: مشهد
طرفدار:
- مسی
- آنری
- پرسپولیس
- ایران
- گواردیولا، فرگوسن
گروه:
- كاربران بلاک شده
افتخارات
همه حرفای شما درسته جز این قسمتش

نقل قول
کوروش هم اگر این قدری که بزرگش کردن بزرگ بوده باشه، دستش درد نکنه، قابل ستایشه. اما مرد، تموم شد، و برای امروز و فردای من هیچ اثری نداره.

ماهم مسلمونیم و ایرانی هستیم نباید هویت ملی مون رو فراموش کنیم

درست خیلی ها افراط میکنن درباره گذشته ایران ولی این نباید باعث بشه ما گذشتمونو فراموش کنیم

همونطور که عده ای نعوذبالله میگن حضرت علی خدای ، این حرفا چیزی از حضرت علی برای ماکم نمیکنه

۳۰ آذر ۱۳۹۰
طرفدار:
- لیونل آندرس مسی
- جوزپ گواردیولا
گروه:
- كاربران بلاک شده
نقل قول
یا ثار الله نوشته:

نقل قول
... نوشته:

ما که تو شب یلدا نه بزن برقصی داریم نه شادی به اون صورت زننده ای.
یعنی کلا تو خانوادمون از این قرتی بازیا نداریم.
شب یلدا هم همه جمع میشیم خونه پدر بزرگم و دور همیم.

این شبهات امروزه زیاد مطرح میشه. مثلا طرف میگه آقا روز عاشوراس، ما داریم فیلم می بینیم، فیلم طنز که نیست. شب عاشوراس، داریم فوتبال می بینیم، نمی خندیم که... و امثال این.

من همیشه در جواب افراد این رو میگم. فرض کنید عزیزترین کس شما که احتمالا پدر / مادر / همسر شماست، خدای نکرده فوت کرده باشه، آیا بازم این کارا رو می کنید؟ آیا کسی شب اون روزی که عزیزی رو به خاک سپرده، می شینه فیلم یا فوتبال ببینه؟ قطعا نه.

بحث اینه که ذات این کارها بد نیست. فیلم و فوتبال دیدن لزوما هیچ بدی توش نداره. ولی وقتی حس علاقه وسط میاد، آدم وقتی عزیزش مریضه هم دست و دلش نمیره بشینه فوتبال نگاه کنه، چه برسه به ...

و سوال اصلی اینه که آیا ائمه برای ما انقدر عزیز نیستن؟ قطعا اگر باشن، ما هم مثل لحظاتی که عزیزی رو از دست دادیم، اون سوگ ما رو از کارهای دیگه باز می داره، حتی اگر تصنعی و صرفا به جهت نشون دادن احترام باشه.

ببینید اینی که شما داری میگی درسته.
اصلا شب عاشورا خوابیدن هم به نظر من اشتباهه.
من خودم تا آخر صفر پیرهن مشکیمو در نمیارم.
ولی حالا چون محرمه مردم باید از کار و زندگی بیفتن؟؟؟
یعنی همه زندگی ها رو تعطیل کنن چون محرمه؟؟؟
یعنی دیدن فامیل نریم چون محرمه؟؟؟
کجای دین اینو گفته؟؟؟

۳۰ آذر ۱۳۹۰
نام کاربری: H7091M
پیام: ۸,۹۹۴
عضویت از: ۱۴ شهریور ۱۳۸۸
طرفدار:
- پدری گاوی یامال
- مسی ریوالدو ، رونالدینهو، پویول ، ژاوی، اینیستا، آلوز
- استقلال
- اسپانیا و فرانسه
- سامان قدوس
- گواردیولا ، فرگوسن ، کلوپ
- فرهاد مجیدی
گروه:
- کاربران عضو
افتخارات
نقل قول
... نوشته:

نقل قول
یا ثار الله نوشته:

نقل قول
شب یلدا نوشته:

تمام این حرفای شما درست منم خودم از دست افرادی که چنین مقایسه ای رو انجام میدن شاکی ام و خدا نکنه چنین افرادی رو ببینم.

ولی من هنوزم نمیتونم منافات شب یلدا رو با ماه محرم درک کنم.

باور کنید منم قصد مقایسه و در مقابل هم گذاشتن این دو رو نداشتم

اما من می گم ما نباید ریشه و وطن خودمون رو هم زیر پا بذاریم
باور کنید میشه هم مسلمان بود هم ایرانی
دقیقا مثل سلمان فارسی که پیامبر در موردش میگه: سلمان از اهل بیت است ( فقط در مورد سلمان فارسی اینو میگه)
یا مثل کیان ایرانی که برای خونخواهی امامش چنان مردانه می جنگه که افتخار ایران و ایرانیه

...
۳۰ آذر ۱۳۹۰
The Emperor
طرفدار:
- بویان کرکیچ
- یوهان کرویف
- پرسپولیس
- اسپانیا، آرژانتین
- فرانک ریکارد
- افشین امپراطور
گروه:
- لیگ فانتزی
- کاربران عضو
- مدیران کل
افتخارات
نقل قول
نقل قول
... نوشته:

کجای دین اینو گفته؟؟؟

بحث زندگی عادی نیست، بحث مسائل فرعی و به شکلی تفریحه. من یه سوال ساده پرسیدم: شما خدای نکرده از تدفین عزیزی بیای، شب یلدا باز جمع میشین دور هم؟ اگر آره که پس قطعا مشکلی نداره، چون این یه حکم شرعی نیست، یه مسئله احساسیه.

نقل قول
شب یلدا نوشته:

اما من می گم ما نباید ریشه و وطن خودمون رو هم زیر پا بذاریم
باور کنید میشه هم مسلمان بود هم ایرانی
دقیقا مثل سلمان فارسی که پیامبر در موردش میگه: سلمان از اهل بیت است ( فقط در مورد سلمان فارسی اینو میگه)
یا مثل کیان ایرانی که برای خونخواهی امامش چنان مردانه می جنگه که افتخار ایران و ایرانیه

مگه من میگم زیر پا بذاریم؟ مگه گفتم به کوروش فحش بدیم یا بگیم آدم بدی بوده یا گذشته رو نفی کنیم؟

من میگم عده ای خواستن ما تو این چیزا انقدر گیر کنیم که فکر امروز و فردا نباشیم. و همین طور هم شده.

و گرنه دین یه پدیده فراملیه و وطن پرستی یه پدیده ملیه و دو پدیده با جنسیت متفاوت اصولا نمی تونن متناقض هم باشن، با وجود اینکه مفاهیم و ارزشها و وزن اونها کاملا با هم متفاوته.

۳۰ آذر ۱۳۹۰
نام کاربری: ₳₰ⱡ₳
پیام: ۱,۳۴۰
عضویت از: ۱۹ خرداد ۱۳۹۰
از: ...؟
طرفدار:
- Lionel Messi
- Guardiola
- Argentina
- Guardiola
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
دیگه یه کاری کردن که حالم از هرچی کوروش و داریوش و مراسم باستانی و ... به هم می خوره!

میدونین چیه حالمون ازینا نباید بهم بخوره از طرفداراشون باید بهم بخوره راستشو بخواین الان هرکی سیاسی و مخالف اسلام و نظام ایرانه اسم خودش گذاشته طرفدار کوروش و این چرتو پرتا و هر غلطی میکنه و هر کار مغایر با اسلام انجام میده یا خلاف شرع میکنه اسمشو میزاره روشن فکری و به خودش میباله و ایران باستان باستان میکنه واسه من. تو مدرسه ی من پره ازینا.هرچی آدم (خیلی ببخشید دیگه)فاسدی هس طرفدار کوروشه .من به عنوان یه ایرانی واسه خودم تاسف میخورم همینطور واسه کوروش اون اگه این روزارو میدید دق میکرد میرف پی کارش میدید اگه هر خدمتی که انجام داده اینجوری ازش سوئ برداشت و استفاده میشه خودکشی میکرد

والا من کهسر در نیاوردم چی میگین من آدم مذهبی نیسم ادعایی هم ندارم ولی بعضیاتون دارین دیگه تند میرین بعضیاتونم دارین ازین ور بوم میوفتین مگه ما شب یلدا چی کار میکنیم که اینطوری میکنین ما تو خود نوروزم ازین اداها در نمیاریم که شما میگین چه برسه به یلدا
همچین داریم حرف میزنیم انگار از اول محرم نخندیدیم به این میگن افراط والا اینکه داداش یا زنداداشم با مامانش پاشه بیاد خونه ی ما یکم هندونه بخوریم یا فیلم نیگا کنیم پشمک بخوریم خلاف شرع نیس که
به نظرم نباید کاری کنیم که مردم از اسلام و عزاذاری و اینجئر چیزا بدشون بیاد بیاین یکم واقع بین تر باشیم
این مسائل هم نه به کوروش بدبخت ربط داره نه به اماما و اسلام ما هستیم که ازشون غول درس میکنیم و سر مسئله به این کوچیکی باهم دعوا میکنیم
نقل قول
من میگم عده ای خواستن ما تو این چیزا انقدر گیر کنیم که فکر امروز و فردا نباشیم. و همین طور هم شده.

دقیقا همینه اینایی که این حرفارو میزنن یکی نیس بهشون بگه که تو که این همه واسه ایرانی بودن و کوروش ادعا داری راس میگی خودتو بکش بالا کاری کن مثل اون بشی آیندتو خودت بساز کسی نمیاد واسه کارای کوروش به تو مدال و آینده بده اون کارای خودشو کرده وآیندشو ساخته تو هم باید واسه خودت اینکارو بکنی

نمایش امضا ...
مخفی کردن امضا ...
۳۰ آذر ۱۳۹۰
نام کاربری: Don.Andres
پیام: ۱,۲۹۱
عضویت از: ۳۱ تیر ۱۳۸۷
طرفدار:
- پرسپوليس
- اسپانيا ،‌آرژانتين
- فرانك رايكارد،‌ پپ گوارديولا، لوئیز انریکه
گروه:
- کاربران عضو
یاد این دوبیتی از حکیم خیام افتادم:

قومی متفکرند در مذهب و دین
قومی به گمان فتاده در راه یقین
میترسم از آنکه بانگ آید روزی
کای بیخبران راه نه آنست و نه این

۳۰ آذر ۱۳۹۰
طرفدار:
- لیونل آندرس مسی
- جوزپ گواردیولا
گروه:
- كاربران بلاک شده
نقل قول
یا ثار الله نوشته:

نقل قول
نقل قول
... نوشته:

کجای دین اینو گفته؟؟؟

بحث زندگی عادی نیست، بحث مسائل فرعی و به شکلی تفریحه. من یه سوال ساده پرسیدم: شما خدای نکرده از تدفین عزیزی بیای، شب یلدا باز جمع میشین دور هم؟ اگر آره که پس قطعا مشکلی نداره، چون این یه حکم شرعی نیست، یه مسئله احساسیه.

ما اگر از تدفین عزیزی بیایم چه شب یلدا باشه چه نباشه جمع میشیم دور هم.
مگه دور هم جمع شدن چه منافاتی با دین داره؟؟؟
اگه اینطوره ما شب عاشورا هم نباید جمع شیم خونه پدر بزرگم که نذری داره.
حالا مثلا ما اگه جمع نشیم دور هم چه کاری میخوایم بکنیم که با دور هم جمع شدن نمیشه؟؟؟
درسته اگر بخوایم یه دعایی زیارتی چیزی بخونیم یا تو یه مراسمی چیزی شرکت کنیم و با دور هم جمع شدن از این کارمون بیفتیم حرف شما تا حدی درسته ولی به نظر من اون جمع شدنه ارجعیت داره به بیکار تو خونه نشستن.

۳۰ آذر ۱۳۹۰

برو به صفحه
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

اختیارات
شما می‌توانید مطالب را بخوانید.
شما نمی‌توانید عنوان جدید باز کنید.
شما نمی‌توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید.
شما نمی‌توانید نظرسنجی اضافه کنید.
شما نمی‌توانید در نظرسنجی‌ها شرکت کنید.
شما نمی‌توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید.
شما نمی‌توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید.

فعالترین کاربران ماه انجمن
فعالیترین کاربران سایت
اعضای جدید سایت
جدیدترین اعضای فعال
تعداد کل اعضای سایت
اعضای فعال
۱۷,۹۴۶
اعضای غیر فعال
۱۴,۳۶۳
تعداد کل اعضاء
۳۲,۳۰۹
پیام‌های جدید
بحث در مورد تاپیک های بخش سرگرمی
انجمن سرگرمی
۴,۶۶۶ پاسخ
۵۵۱,۳۹۲ بازدید
۳ روز قبل
مهدی
هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
انجمن مباحث آزاد
۷۶,۴۹۵ پاسخ
۱۱,۷۱۴,۷۳۹ بازدید
۴ روز قبل
Galaxy Alpha
بحث آزاد در مورد بارسا
انجمن عاشقان آب‍ی و اناری
۵۸,۲۰۵ پاسخ
۸,۴۵۴,۷۷۰ بازدید
۱۲ روز قبل
Salehm
برای آشنایی خودتون رو معرفی کنید!
انجمن مباحث آزاد
۷,۶۴۳ پاسخ
۱,۲۵۲,۰۹۱ بازدید
۱۴ روز قبل
Activated PC
آموزش و ترفندهای فتوشاپ
انجمن علمی و کاربردی
۱۳۵ پاسخ
۴۵,۰۸۹ بازدید
۱۴ روز قبل
RealSoftPC
جام جهانی ۲۰۲۲
انجمن فوتبال ملی
۲۳ پاسخ
۲,۱۱۹ بازدید
۱۵ روز قبل
Crack Hints
موسیقی
انجمن هنر و ادبیات
۵,۱۰۱ پاسخ
۱,۰۲۵,۵۸۶ بازدید
۱۶ روز قبل
Activated soft
علمی/تلفن هوشمند/تبلت/فناوری
انجمن علمی و کاربردی
۲,۴۱۹ پاسخ
۴۳۹,۶۹۰ بازدید
۲۳ روز قبل
javibarca
مباحث علمی و پزشکی
انجمن علمی و کاربردی
۱,۵۴۷ پاسخ
۷۵۰,۶۲۰ بازدید
۱ ماه قبل
رویا
مســابــقـه جــــذاب ۲۰ ســــوالـــــــــــــــــــی
انجمن سرگرمی
۲۳,۶۵۸ پاسخ
۲,۲۲۱,۴۹۹ بازدید
۱ ماه قبل
رویا
اسطوره های بارسا
انجمن بازیکنان
۳۴۳ پاسخ
۸۶,۸۹۶ بازدید
۷ ماه قبل
jalebamooz
تغییرات سایت
انجمن اتاق گفتگوی اعضاء و ناظران
۱,۵۵۷ پاسخ
۲۷۸,۶۰۸ بازدید
۱۱ ماه قبل
یا لثارات الحسن
حاضرین در سایت
۱۹۳ کاربر آنلاین است. (۱۱۰ کاربر در حال مشاهده تالار گفتمان)

عضو: ۰
مهمان: ۱۹۳

ادامه...
هرگونه کپی برداری از مطالب این سایت، تنها با ذکر نام «اف سی بارسلونا دات آی آر» مجاز است!