به اولین سایت تخصصی هواداران بارسلونا در ایران خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات سایت، ثبت نام کنید و یا با نام کاربری خود وارد شوید!

شناسه کاربری:
کلمه عبور:
ورود خودکار

نحوه فعالیت در انجمن‌های سایت
دوستان عزیز توجه کنید که تا زمانی که با نام کاربری خود وارد نشده باشید، تنها می‌توانید به مشاهده مطالب انجمن‌ها بپردازید و امکان ارسال پیام را نخواهید داشت. در صورتی که تمایل دارید در مباحث انجمن‌های سایت شرکت نمایید، در سایت عضو شده و با نام کاربری خود وارد شوید.

پیشنهاد می‌کنیم که قبل از هر چیز، با مراجعه به انجمن قوانین و شرح وظایف ضمن مطالعه قوانین سایت، با نحوه اداره و گروه‌های فعال در سایت و همچنین شرح وظایف و اختیارات آنها آشنا شوید. به علاوه دوستان عزیز بهتر است قبل از آغاز فعالیت در انجمن‌ها، ابتدا خود را در تاپیک برای آشنایی (معرفی اعضاء) معرفی نمایند تا عزیزان حاضر در انجمن بیشتر با یکدیگر آشنا شوند.

همچنین در صورتی که تمایل دارید در یکی از گروه‌های کاربری جهت مشارکت در فعالیت‌های سایت عضو شوید و ما را در تهیه مطالب مورد نیاز سایت یاری نمایید، به تاپیک اعلام آمادگی برای مشارکت در فعالیت‌های سایت مراجعه نموده و علائق و توانایی های خود را مطرح نمایید.
تاپیک‌های مهم انجمن
در حال دیدن این عنوان: ۱ کاربر مهمان
این عنوان قفل شده است!

عکس روز: سلفی نیمار، روبینیو، ویلیان و سیلوا
نام کاربری: Sentimental.Girl
پیام: ۱۲,۱۲۱
عضویت از: ۱۹ دی ۱۳۹۰
از: tehroOn
طرفدار:
- lionel messi
- puyol
- perspolis
- espania
- ali karimi
- josep goardiola
- ebrahim zade
گروه:
- کاربران عضو

روبینیو با قرار دادن این تصویر در صفحه فیسبوکش نوشت: "ما همیشه با هم هستیم. ما آماده بازی های بعدی کوپا آمریکا 2015 هستیم و می خواهیم شادی را به طرفدارانمان بدهیم."

روزی که نماند دگری بر سر کویت

دانی که ز اغیار وفادار ترم من
۲۹ خرداد ۱۳۹۴
مسی: صدمین بازی ملی افتخار بزرگی است؛ برای قهرمانی در کوپا همه کاری خواهیم کرد
طرفدار:
- lionel messi
- puyol
- perspolis
- espania
- ali karimi
- josep goardiola
- ebrahim zade
گروه:
- کاربران عضو

فوق ستاره آرژانتینی باشگاه بارسلونا پیرامون آخرین شرایط خود و تیم ملی آرژانتین در رقابت های کوپا آمریکا به صحبت پرداخت.

به گزاش پایگاه خبری باشگاه بارسلونا فوق ستاره آرژانتینی باشگاه بارسلونا در گفت و گویی پیرامون آخرین شرایط خود و تیم ملی آرژانتین در رقابت های کوپا آمریکا این گونه سخن گفت.

صدمین بازی ملی: در این 100 بازی تجربیات شگفت انگیزی را تجربه کرده و واقعا دوران عالی را پشت سر گذاشتم. من در موقعیت هایی قرار گرفتم که به رشد من به عنوان بازیکن کمک شایانی کرد، اما مشخص است از این که نتوانستم با تیم ملی به عنوان قهرمانی برسم ناراحتم و امیدوارم که در این بازی ها و با انجام صدمین بازی ام به آن برسم.

احتمال قهرمانی در کوپا آمریکا: برای قهرمانی تمام تلاش خود را خواهم کرد. ما سال گذشته جام جهانی فوق العاده ای را پشت سر گذاشتیم و این گروه نشان داده که شایسته کسب عنوان قهرمانی است. این عنوان می تواند بازیکنان، کادر فنی و هواداران را قبل از رقابت های مقدماتی جام جهانی به آرامش برساند و برای تیم ملی بسیار مهم است.

شروع آرژانتین در بازی ها: آغاز دشواری داشتیم. برابر پاراگوئه اشتباهات فراوانی داشته که به قیمت از دست رفتن پیروزی مان تمام شد، اما برابر اروگوئه با شور و اشتیاق فراوانی بازی کرده و به همگان نشان دادیم که این تیم همواره برای فوتبال بازی کردن به زمین مسابقه می آیند نه چیز دیگری.

ما در تیم همدیگر را به خوبی می شناسیم و پس از بازی برابر پاراگوئه هم قسم شدیم که دیگر اجازه تکرار چنین اتفاقی را ندهیم. دفاع منسجم تیم ها؟ از قبل می دانستیم که تیم ها در این رقابت ها چگونه دفاع می کنند و خود را برای رویارویی با آن آماده کرده ایم.

۲۹ خرداد ۱۳۹۴
یادداشت: بی کفایتی برزیل با نیمار تشدید شد
طرفدار:
- lionel messi
- puyol
- perspolis
- espania
- ali karimi
- josep goardiola
- ebrahim zade
گروه:
- کاربران عضو

نامیدی برای برزیل کم بود، افتضاح هم شد. شکست مقابل کلمیبا در دیداری که نیمار اخراج شد شاید به تلخی شکست 7 بر یک مقابل آلمان در جام جهانی نباشد؛ اما به همان اندازه شرم آور است. بعد از این همه سروصدا که برزیل نسبت به جام جهانی تغییر کرده و تیمی متحول در کوپا آمریکا دیده می شود، همان تیم را دیدیم و فقط رفتارهای عصبی کمی تغییر کرده بود. یک برزیل زودرنج و شکننده، از خود راضی و باور نکردنی را دیدیم و حالا آن ها برای این که مطمئن شوند به یک چهارم نهایی می رسند باید ونزوئلا را در آخرین بازی گروهی شان شکست دهند. همچنین باید با بازیکنانی این کار را انجام دهد که به آن ها شدیدا متکی است.
دونگا درست می گفت، شاید عصبانی کردن نیمار برنامه ای از پیش تعیین شده بود. خوان کوادرادو در صحنه ای نیمار را شارژ کرده بود و توپ او را گرفته بود. خوان کامیلو زونیگا همان کسی بود که در جام جهانی مصدومیت را به نیمار هدیه داد و به نظر نیمار در این بازی برای یک تسویه حساب شخصی آماده بود. اول به خاطر هند جریمه شد، بعد با داور درگیر شد و بعد هم خطا روی بازیکن حریف. شاید سوت پایان نیمه بود که او را نجات داد. اما در پایان بازی نیمار بالاخره اخراج شد.

وقتی سوت پایان زده شد، نیمار توپ را عمدا به صورت پابلو آرمرو زد. جیسون موریلو که تنها گل بازی را زده بود به دفاع از بازیکنشان به سمت نیمار دوید. کارلوس باکا هم آنجا بود و با نیمار درگیر شد و البته اخراج هم شد. برزیل حالا برای 2 بازی نیمار را ندارد. اما این یک برداشت غلط است که برزیل به خاطر بازی در جام جهانی این رفتار را کرد. شاید نیمار آخرین قربانی آن بازی بود، اما اشتباه در آن بازی جام جهانی از کادر فنی برزیل بود که می خواست از طریق خطا بازی را متوقف کنند و خامس رودریگس را مهار کنند. از 54 خطای بازی 31 خطا را برزیل انجام داده بود. در این بازی اما 20 خطا برزیل و 19 خطا کلمیبا داشت. دو تیمی که هنوز هم منابع بازیکن سازی دنیا هستند.

خودخواهی و غرور برزیلی ها به آن ها این اجازه را نمی دهد که باور کنند تیم های دیگر هم می توانند به آن ها برسند.
نیمار اما در برزیل و البته در بارسلونا بارها نشان داده که استعداد دردسر درست کردن را دارد. او پیش از این هم از داوران انتقاد کرده بود که از او به خوبی محافظت نمی کنند. شاید این طور باشد اما نیمار با هم تیمی های خودش هم مشکل دارد. روشی که او برای گرفتن شربه ایستاگاهی از فرد وتاردلی انتخاب کرده بود کاملا نشان می داد که یک بازیکن عجول و زودرنج است.

شاید نیمار هنوز تبدیل به بازیکنی نشده باشد که بازیکنان برزیل تصمیم بگیرند وقتی توپ را می گیرند هر طور شده به او برسانند، اما شواهد و آنالیزها نشان می دهد که در غیابش برزیل از نظر تهاجمی شدیدا ضعیف می شود. یک ربع آخر بازی تمام کار برزیل این بود که توپ را به محوطه جریمه برساند و البته نیمار که درگیر مسائل دیگری بود نتوانست به خوبی کمک کند و گل بزند.
واقعیت این است که برزیل به او متکی است و در جام جهانی هم همین طور بود. حریفان می دانند که اگر نیمار را متوقف کنند، تقریبا برزیل را متوقف کرده اند. حالا نیمار هم می تواند تیمش را و البته توانایی هایش را به خوبی رهبری کند و باعث موففقیتش شود و هم می تواند به راحتی باعث فساد و دردسر در تیم شود. کلمیبا در این بازی به خوبی او را مهار کرده بود و کارلوس سانچس نقش چشم گیری در این رابطه داشت. هافبک استون ویلا 4 سال قبل از سانتافه هم به خوبی مسی را مهار کرده بود، در دیداری که آرژانتین و کلمیبا به تساوی بدون گل رسیدند. این بار کار او آسان تر بود و باید با بازیکنی نابالغ رو به رو می شد.

در سکوت نیمار برزیل هیچ ندارد. روبرتو فیرمینو و دیگو تاردلی هر دو بازیکنانی بودند که در بازی تاثیرگذاری خوبی نداشتند.وقتی فیرمینیو توپ را به تیر زد و شاید خودش هم به این فکر می کرد که یکی از بهترین موقعیت های دوران ورزشی اش را از دست داده است. ویلیان، فرد و کوتینیو روز آرامی داشتند و شاید دلیلش این بود که منتظر بودند نیمار بازی را برایشان به گردش درآورد.
شاید لازم باشد دونگا بیش از همه چیز با بازیکنان تمرین صبور بودن کند. همکاری دوباره با او به خاطر کارنامه گذشته اش بود و پیروزی در 10 بازی دوستانه از 10 بازی انجام شده نوید یک برزیل متحول شده را می داد. اما برای بهتر محک زدن بهترین ابزار بازی های رقابتی و تورنمنت ها هستند. پیروزی مقابل پرو و شکست مقابل کلمبیا فعلا آمار برزیل بوده است. آماری که دلچسب نیست و نشان می دهد هنوز همان خرابه پابرجاست.

۳۰ خرداد ۱۳۹۴
ادعای جالب فدراسیون برزیل برای لغو محرومیت نیمار
طرفدار:
- lionel messi
- puyol
- perspolis
- espania
- ali karimi
- josep goardiola
- ebrahim zade
گروه:
- کاربران عضو

با وجود کاهش محرومیت دو جلسه‌ای نیمار از همراهی تیم ملی برزیل در کوپا آمه‌ریکا، کنفدراسیون فوتبال برزیل قصد دارد برای لغو یک جلسه محرومیت او هم از کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی فرجام‌خواهی کند.

کمیته انضباطی رقابت‌های کوپا آمه‌ریکا برای نیمار به خاطر درگیری فیزیکی با دو سه بازیکن تیم ملی کلمبیا (در دور دوم بازی‌های مرحله گروهی کوپا آمه‌ریکا) و اخراج از زمین، دو جلسه محرومیت در نظر گرفته بود. او در حالی از زمین بازی اخراج شد که قبل از آن با دریافت یک کارت زرد، دو کارته و از بازی بعدی برزیل محروم شده بود. به همین دلیل کمیته انضباطی رقابت‌ها برای او دو جلسه در نظر گرفت که معنای آن عدم حضور مهاجم بارسلونا در ترکیب برزیل تا مرحله نیمه نهایی رقابت بود.

کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی اما محرومیت نیمار را به یک جلسه کاهش داده است و به این ترتیب او در صورت صعود برزیل به مرحله یک چهارم نهایی دوباره می‌تواند به ترکیب سلسائو برگردد.
با این حال مسئولان فوتبال برزیل می‌خواهند یک جلسه محرومیت کاپیتان تیم ملی کشورشان را هم لغو کنند و به همین دلیل به کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی اعتراض کرده‌اند. دلیل‌شان هم این است که از کوره در رفتن نیمار، «شیرجه‌رو» خطاب شدن او از سوی کمک‌داور بازی بوده است.

در همین راستا کارلوس اوجنیو لوپز، مدیر دپارتمان حقوقی کنفدراسیون فوتبال برزیل در گفت‌وگو با سایت شبکه گلوبه اسپورته برزیل ادعا کرده است که کارلوس آستروسا، کمک داور شیلیایی بازی تیم‌های ملی برزیل و کلمبیا نیمار را شیرجه‌رو خطاب کرده است.

برزیلی‌‌ها سعی دارند نشان دهند شوتی که نیمار به سمت پابلو آرمور شلیک کرد و مسبب بروز جنجال در دقایق پایانی بازی شد، اتفاقی و به آن دلیل بوده است که مهاجم بارسلونا بازی را تمام شده فرض کرده است.

تیم ملی برزیل در بازی بعدی خود در گروه C‌ کوپا آمه‌ریکا در شرایطی به مصاف ونزوئلا می‌رود که برای صعود به مرحله یک چهارم نهایی به سه امتیاز این بازی نیاز دارد.

۳۰ خرداد ۱۳۹۴
کوتینیو: بدون نیمار هم می توانیم
طرفدار:
- lionel messi
- puyol
- perspolis
- espania
- ali karimi
- josep goardiola
- ebrahim zade
گروه:
- کاربران عضو

فیلیپه کوتینیو هافبک تیم ملی برزیل اعتقاد دارد، این تیم می تواند بدون حضور نیمار جونیور محروم از عهده صعود به دور گروهی مسابقات کوپا آمریکا بر بیاید.

در دیدار اخیر برزیل مقابل کلمبیا، نیمار از زمین بازی اخراج شد. وی نمی تواند در آخرین دیدار گروهی مقابل ونزوئلا در ترکیب سلسائو حضور داشته باشد.

به گزارش سایت گل، کوتینیو ستاره فصل گذشته باشگاه لیورپول در این خصوص گفت:

نیمار بازیکنی بزرگ و مهره کلیدی ماست، اما همه بازیکنان آماده اند و روی چیزی که می خواهیم تمرکز کرده اند. ما نیمار را از دست دادیم، اما گروهی قدرتمند در اختیار داریم. تمرکزمان را روی پر کردن جای او گذاشته ایم. نمی دانم که بازی می کنم یا خیر. اما باور دارم که همه نفرات آماده هستند. آماده هستم تا بهترین بازی ام را برای کمک به تیم برای به دست آوردن پیروزی انجام دهم. در سلسائو، ما بازیکنانی بزرگ، خلاق، سریع و باهوش داریم. مهم ترین چیز تیم است. هرکس که بازی کند وظیفه اش را انجام می دهد.

۳۰ خرداد ۱۳۹۴
شیلی 5-0 بولیوی؛ صعود مقدرانه میزبان
طرفدار:
- lionel messi
- puyol
- perspolis
- espania
- ali karimi
- josep goardiola
- ebrahim zade
گروه:
- کاربران عضو

شاگردان سمپائولی موفق شدند در یک دیدار یک طرفه، با پنج گل بولیوی را شکست دهند.

دو تیم بولیوی و شیلی در حالی به مصاف یکدیگر رفتند که پیشتر، با شکست مکزیک در برابر اکوادور، صعود مستقیم هر دو تیم به مرحله یک هشتم نهایی تثبیت شده بود. اما با این حال، تیم میزبان کار را خیلی زود، تهاجمی و خوب آغاز کرد و موفق شد توسط چارلز آرانگوئیز به گل برسد. این گل آرانگوئیز، با پاس وارگاس و ضربه تمام کننده این بازیکن در دقیقه 3 بازی به ثمر رسید.

مدتی بعد نیز این الکسیس سانچز بود که موفق شد اختلاف را به دو گل برساند. گل سانچز در دقیقه 37 روی ارسال فوق العاده خوب والدیویا و ضربه سر تمام کننده سانچز به ثمر رسید تا خیال شیلی در نیمه اول راحت شود. پیش از گل نیز الکسیس سانچز، در دقیقه 19 بازی با یک ضربه روپا، تیرک دروازه بولیوی را به لرزه در آورد. عملی که یک بار دیگر نیز در دقیقه 31 انجام داد و بالاخره در دقیقه 37 به خواسته خود رسید.

با آغاز نیمه دوم اما، سمپائولی که از پیروزی شاگردانش آسوده خاطر بود، برخی از بازیکنان جوان و کم تجربه تر خود را به زمین بازی فرستاد که حضور این بازیکنان نیز بی تاثیر نبود. تنها 21 دقیقه از شروع نیمه دوم گذشته بود که چارلز آرانگوئیز موفق شد روی پاس آنخلو هنریکوئز جوان و تازه وارد، دوین گل خود و سومین گل شیلی را به ثمر برساند. 13 دقیقه بعد، این گری مدل، بازیکن اینتر ایتالیا بود که موفق شد با پاس والدیویا، با یک ضربه پر قدرت از داخل محوطه جریمه، دروازه بولیوی را برای بار چهارم باز کند. دقایقی از این گل نیز نگذشته بود که رونالد رالدز با یک گل به خودی، کار را تمام کرد و بولیوی با 5 گل، در آخرین دیدار گروه A رقابت ها، درهم کوبیده شد. با این نتیجه، شیلی مقتدرانه با 7 امتیاز و تفاضل گل 7، به عنوان صدرنشین راهی مرحله بعد شد. بولیوی نیز به عنوان تیم دوم راهی مرحله بعد شد. شیلی در مرحله بعدی رقابت ها، با دومین تیم برتر از میان بهترین تیم های سوم گروه ها بازی خواهد کرد. بولیوی نیز به مصاف، برزیل، کلمبیا و یا ونزوئلا خواهد رفت.

۳۰ خرداد ۱۳۹۴
مارادونا: به بوکا جونیوز خوش آمدی توز
طرفدار:
- lionel messi
- puyol
- perspolis
- espania
- ali karimi
- josep goardiola
- ebrahim zade
گروه:
- کاربران عضو

به نظر می رسد مسئله انتقال کارلوس توز مهاجم یوونتوس به باشگاه سابقش، بوکا جونیورز از همیشه جدی تر شده باشد.

دیگو مارادونا اسطوره فوتبال آرژانتین و باشگاه بوکا دیروز در حساب شخصی خود در فیس بوک بازگشت به بوکا جونیورز را به کارلوس توز تبریک گفت. او برای توز نوشت که به خانه خوش آمدی.

۳۰ خرداد ۱۳۹۴
پیش بازی آرژانتین - جامائیکا؛ صدمین بازی ملی اعجوبه
طرفدار:
- lionel messi
- puyol
- perspolis
- espania
- ali karimi
- josep goardiola
- ebrahim zade
گروه:
- کاربران عضو

در سومین بازی آلبی سلسته در کوپا آمریکا این تیم تلاش خواهد کرد جامائیکا قعر نشین را شکست دهد و امیدوار باشد با کسب نتیجه مناسب به عنوان سرگروه صعود کند.

ساعت بازی به وقت تهران: 2بامداد
داور مسابقه: خولیو باسکونیان
محل برگزاری مسابقه: استادیو ساوسولیتو

لیونل مسی در صدمین بازی ملی خود باید با هم تیمی هایش در تیم ملی آرژانتین به مصاف جامائیکا برود تا یک جایگاه مطمئن برای تیم خود در یک چهارم نهایی کوپا آمریکا جفت و جور کند. مسی به باشگاه 100 تایی های آلبی سلسته خواهد پیوست و در شهر وینیا دل مار تلاش خواهد کرد که تیم خود را به مرحله بعدی رقابت ها هدایت کند. تیم آرژانتین به همراه پاراگوئه در صدر جدول گروه B با 4 امتیاز قرار دارند و اروگوئه با یک امتیاز اختلاف از آن ها در رتبه سوم است. سوپر استار تیم ملی آرژانتین یک گل در بازی مقابل پاراگوئه که با نتیجه 2-2 به پایان رسید به ثمر رسانده است و امیدوار است به اندوخته خود مقابل جامائیکا بیافزاید. البته جامائیکا دو شکست 1-0 مقابل اروگوئه و پاراگوئه داشته و خط دفاعی آن ها شب سختی را برای آرژانتینی خواهند ساخت.

با صفر امتیاز و حضور در قعر جدول، تیم جامائیکا امیدی برای صعود مستقیم به دور بعد کوپا آمریکا ندارد ولی امیدوار است که با پیروزی در این بازی به عنوان بهترین تیم سوم بین سه گروه به دور بعد راه پیدا کند. البته اگر اروگوئه تنها یک مساوی از بازی با پاراگوئه کسب کند این امید اندک نیز برای آن ها از بین خواهد رفت.

ترکیب احتمالی دو تیم و آمار آن ها:

اخبار دو تیم:

آرژانتین: تاتا مارتینو احتمال دارد بخواهد خلاقیت را در خط میانی برای تیمش افزایش دهد و اور بانگا را از ابتدا در ترکیب اصلی بگذارد. همچنین انتظار می رود که سرخیو آگوئرو در نوک پیکان هجومی قرار گیرد.

جامائیکا: دارن ماتوکس به جای سایمون داوکینز در ترکیب قرار خواهد گرفت و گایلز بارنز در عقبتر در خط میانی بازی خواهد کرد. وینفراید شافر سرمربی این تیم ترکیبی را همانند بازی با پاراگوئه به میدان خواهد فرستاد.

۳۰ خرداد ۱۳۹۴
کاریکاتور روز: آرزوهای بزرگ دی ماریا در آرژانتین
طرفدار:
- lionel messi
- puyol
- perspolis
- espania
- ali karimi
- josep goardiola
- ebrahim zade
گروه:
- کاربران عضو

جدید ترین اثر عمر مومنی پیرامون مصاحبه امروز آنخل دی ماریا که در آن گفته بود برای رسیدن به یک عنوان قهرمانی با پیراهن تیم ملی آرژانتین حاضر است تا تمامی افتخارات خود تا به حال را قربانی کند!

۳۰ خرداد ۱۳۹۴
مصاحبه مفصل و متفاوت دی ماریا (2): مسی توصیف ناپذیر است؛ فوتبال برایم فقط یک شغل است
طرفدار:
- lionel messi
- puyol
- perspolis
- espania
- ali karimi
- josep goardiola
- ebrahim zade
گروه:
- کاربران عضو

وینگر منچستر یونایتد می گوید که قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا همراه با رئال مادرید فوق العاده بودده است، اما قهرمانی در کوپا آمریکا همراه با آلبی سلسته چیز دیگری خواهد بود.

به گزارش Goal.com، آنخل دی ماریا با وب سایت رسمی رقابت های کوپا آمریکا مصاحبه ای را انجام داده است، که قسمت اول این مصاحبه را می توانید از اینجا بخوانید.

در ادامه نیز قسمت دوم این مصاحبه را مرور خواهیم کرد.

* به پردریل بازگردیم، در آنجا مردم شما را تنها می گذارند؟ (منظور عدم ازدحام برای گرفتن عکس و امضا است.)

اوضاع در روزاریو تغییرات زیادی کرده است. با توجه به اتفاقاتی که در آرژانتین افتاده است، همه چیز سخت و مشکل شده است. من زیاد به محله ام نمی رود، بیشتر دوستان به خانه من می آیند.

* چگونه پدر بودن بر شما تاثیر گذاشته است.

تاثیر پدر بودن بر من بسیار زیاد بوده است. پدر بودن شما را آسوده تر می کند. شما بیشتر به خودتان اطمینان دارید و این موضوع به شما نشان می دهد که همه چیز فقط فوتبال نیست. همه چیز این رقابت ها نیستند، همه چیز توپ گرد نیست. زمانی که شما پدر می شوید، همه چیز تغییر می کند. دخترم شش ماهه به دنیا آمده است و زمانی که او به دنیا آمد، من خوشحال ترین فرد روی زمین بودم. پس از آن من فهمیدم که فوتبال یک شغل است، نه بیشتر.

* پس دیدگاه شما به فوتبال کلاً تغییر کرد.

بله، البته روحیه جنگ طلبی و پیروزی خواهی ام همچنان پا بر جا است. این هیچگاه تغییر نمی کند. من همیشه می خواهم پیروز باشم. البته شکست هایی هم در فوتبال وجود دارند، اما زمانی که وارد خانه می شوید، همه چیز را فراموش می کنید. شما برای دخترتان بازی می کنید و زمانی که او می گوید بابا، قند توی دلتان آب می شود.

* شما در سطح باشگاهی، افتخارات زیادی کسب کرده اید. اگر با آرژانتین قهرمان شوید، چه معنایی برای شما خواهد داشت؟

حاضرم تمام افتخارات باشگاهی ام را بدهم تا یک قهرمانی با آرژانتین به دست بیاورم. هیچ چیز ویژه تر از این وجود ندارد. هر قهرمانی ای که با باشگاه به دست می آورید ویژه است، تماشایی است. قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا فوق العاده ترین لحظه برای من بود، اما قهرمانی در آرژانتین، بالاترین خوشحالی در دنیا را برای من به همراه خواهد داشت.

* چرا اینطور است؟

چرا که بحث کشور در میان است. چرا که شما احساس می کنید که یک کشور پشت شماست. این موضوع را در برزیل تجربه کردیم. هرگاه ما داخل زمین می رفتیم، حمایت 40 میلیون آرژانتینی را احساس می کردیم. بسیاری از آرژانتینی ها بودند که در خیابان می خوابیدند. زمانی که برای فینال به ورزشگاه می رفتیم، حمایت آن ها بی نظیر بود. آن ها به هر طریقی برای حمایت ما آمده بودند. این دلیلی است که باعث می شود فوتبال باشگاهی با فوتبال ملی غیر قابل مقایسه باشد.

* چند روز پیش، سرخیو آگوئرو گفت که اگر تیم قهرمان نشود، بازیکنان در تمام زندگی شان افسرده و پشیمان خواهند شد.

بله؛ دقیقا چیزی که ال کون گفت درست بود. قهرمان نشدن در سلسته، با این بازیکنان شاخص، با این نسل طلایی، کاری سخت است. ما به فینال جام جهانی رسیدیم، اما قهرمان نشدیم. حالا هم در کوپا آمریکا حضور داریم و باید قهرمان شویم. بعد از فینال 2014، ما بسیار آماده تر هستیم و تشنه قهرمانی.

* زمانی که شما کرنر می زنید، همه یک صدا می گویند، فیدئو، فیدئو. توجهی به این تشویق ها می کنید؟

قطعا توجه می کنم. تفاوت کرنرهای من با سال های گذشته کاملاً بارز است. من می توانم این تفاوت را احساس کنم و این موضوع نیز در هواداران قابل احساس است.

* گاهی هم شده است که مستقیم از کرنر گل می زنید.

بله، گاهی اواقات برای گل شدن کرنر می زنم. در برابر اروگوئه نیز تلاش کردم، در برابر پاراگوئه هم همینطور.

* سرمربی شما، مارتینو یک پیش ضمینه نیولی دارد. شما هم برای رقیب مستقیم آن ها، روزاریو سنترال به میدان رفته اید. در مورد این موضوع با تاتا صحبت کرده اید؟

بله، با اون در این مورد زیاد صحبت و شوخی کرده ام. دستیارانش هم نیولی هستند.

* و مسی؟

بله، سه تا از ما سنترالی هستیم؛ ال پاکو (لاوتزی)، ماسکی و من. در عین حال بازیکنان زیادی هم داریم که نیولی هستند، از جمله جمیع کادر فنی که همیشه ضد ما هستند، اما ما هم کم نمی آوریم!

* وقتی که دخترتان می گوید، بابا؟ بازی برای سلسته چگونه است؟ شما چطور پاسخ می دهید؟

من مطمئنم که به او قبلا چنین چیزی را گفته ام؛ به او گفته ام که بازی برای آرژانتین، زیباترین کاری است که می توان در زندگی انجام داد. خدا را شکر که برای چندین سال است که می توانم در ترکیب تیم باشم. دخترم هم تازه با ماجرا آشنا شده است و همیشه در زمان بازی های ما، واموس واموس (زنده باد) می گوید. من هم زمانی که این فیلم ها را از او می بینم، بسیار خوشحال می شوم. البته دوست دارم وقتی کمی بزرگتر هم شد، بتواند بازی های من را ببیند.

* بازی کنار مسی را چگونه توصیف می کنید؟

کلامی برای این موضوع ندارم. من در کنار دو تن از بهترین های جهان، کریستیانو و مسی بازی کرده ام؛ اما خب دوستی من با لئو چیز دیگری است.

* در سلسته، زمانی که شما در رئال مادرید بودید، رقیب مسی بودید. بهتر است مسی رقیب باشد یا در تیم خودی؟

قطعاً هم اکنون اوضاع بهتر است. زمانی که او رقیب ما بود، نمی توانستیم توپ را از او بگیریم، غیر ممکن بود. متوقف کردن او نشدنی بود. برای من، این که او در کنارم بازی می کند فوق العاده است، او از سیاره دیگری آمده است.

۳۰ خرداد ۱۳۹۴
< ۱ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷ ... ۱۲ >

برو به صفحه
این عنوان قفل شده است!

اختیارات
شما می‌توانید مطالب را بخوانید.
شما نمی‌توانید عنوان جدید باز کنید.
شما نمی‌توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید.
شما نمی‌توانید نظرسنجی اضافه کنید.
شما نمی‌توانید در نظرسنجی‌ها شرکت کنید.
شما نمی‌توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید.
شما نمی‌توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید.

فعالترین کاربران ماه انجمن
فعالیترین کاربران سایت
اعضای جدید سایت
جدیدترین اعضای فعال
تعداد کل اعضای سایت
اعضای فعال
۱۷,۹۴۹
اعضای غیر فعال
۱۴,۳۶۳
تعداد کل اعضاء
۳۲,۳۱۲
پیام‌های جدید
هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
انجمن مباحث آزاد
۷۶,۴۹۸ پاسخ
۱۱,۸۲۲,۴۲۵ بازدید
۶ روز قبل
Leo Barca
بحث آزاد در مورد بارسا
انجمن عاشقان آب‍ی و اناری
۵۸,۲۰۷ پاسخ
۸,۵۶۸,۹۷۰ بازدید
۲۳ روز قبل
armanshah
بحث در مورد تاپیک های بخش سرگرمی
انجمن سرگرمی
۴,۶۶۶ پاسخ
۵۵۵,۲۶۶ بازدید
۲۸ روز قبل
مهدی
برای آشنایی خودتون رو معرفی کنید!
انجمن مباحث آزاد
۷,۶۴۳ پاسخ
۱,۲۷۲,۶۱۲ بازدید
۱ ماه قبل
Activated PC
آموزش و ترفندهای فتوشاپ
انجمن علمی و کاربردی
۱۳۵ پاسخ
۴۵,۳۲۵ بازدید
۱ ماه قبل
RealSoftPC
جام جهانی ۲۰۲۲
انجمن فوتبال ملی
۲۳ پاسخ
۲,۲۷۶ بازدید
۱ ماه قبل
Crack Hints
موسیقی
انجمن هنر و ادبیات
۵,۱۰۱ پاسخ
۱,۰۳۲,۲۹۹ بازدید
۱ ماه قبل
Activated soft
علمی/تلفن هوشمند/تبلت/فناوری
انجمن علمی و کاربردی
۲,۴۱۹ پاسخ
۴۴۲,۷۸۱ بازدید
۱ ماه قبل
javibarca
مباحث علمی و پزشکی
انجمن علمی و کاربردی
۱,۵۴۷ پاسخ
۷۵۶,۲۰۶ بازدید
۲ ماه قبل
رویا
مســابــقـه جــــذاب ۲۰ ســــوالـــــــــــــــــــی
انجمن سرگرمی
۲۳,۶۵۸ پاسخ
۲,۲۳۴,۸۶۸ بازدید
۲ ماه قبل
رویا
اسطوره های بارسا
انجمن بازیکنان
۳۴۳ پاسخ
۸۸,۳۵۶ بازدید
۷ ماه قبل
jalebamooz
حاضرین در سایت
۴۱۸ کاربر آنلاین است. (۲۷۹ کاربر در حال مشاهده تالار گفتمان)

عضو: ۰
مهمان: ۴۱۸

ادامه...
هرگونه کپی برداری از مطالب این سایت، تنها با ذکر نام «اف سی بارسلونا دات آی آر» مجاز است!