به اولین سایت تخصصی هواداران بارسلونا در ایران خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات سایت، ثبت نام کنید و یا با نام کاربری خود وارد شوید!

شناسه کاربری:
کلمه عبور:
ورود خودکار

نحوه فعالیت در انجمن‌های سایت
دوستان عزیز توجه کنید که تا زمانی که با نام کاربری خود وارد نشده باشید، تنها می‌توانید به مشاهده مطالب انجمن‌ها بپردازید و امکان ارسال پیام را نخواهید داشت. در صورتی که تمایل دارید در مباحث انجمن‌های سایت شرکت نمایید، در سایت عضو شده و با نام کاربری خود وارد شوید.

پیشنهاد می‌کنیم که قبل از هر چیز، با مراجعه به انجمن قوانین و شرح وظایف ضمن مطالعه قوانین سایت، با نحوه اداره و گروه‌های فعال در سایت و همچنین شرح وظایف و اختیارات آنها آشنا شوید. به علاوه دوستان عزیز بهتر است قبل از آغاز فعالیت در انجمن‌ها، ابتدا خود را در تاپیک برای آشنایی (معرفی اعضاء) معرفی نمایند تا عزیزان حاضر در انجمن بیشتر با یکدیگر آشنا شوند.

همچنین در صورتی که تمایل دارید در یکی از گروه‌های کاربری جهت مشارکت در فعالیت‌های سایت عضو شوید و ما را در تهیه مطالب مورد نیاز سایت یاری نمایید، به تاپیک اعلام آمادگی برای مشارکت در فعالیت‌های سایت مراجعه نموده و علائق و توانایی های خود را مطرح نمایید.
تاپیک‌های مهم انجمن
در حال دیدن این عنوان: ۷ کاربر مهمان
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

پاسخ به: هرچه می خواهد دل تنگت بگو ...!!
نام کاربری: omid_sleepless
پیام: ۲,۴۴۴
عضویت از: ۶ مهر ۱۳۸۹
از: تهران
طرفدار:
- messi
- یوهان کرایف
- پرسپولیس
- برزیل . اسپانیا
- مگه ایران بازیکن داره
- بازیکنش نیست مربی میخای باشه
- بازیکنش نیست مربی میخای باشه
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
سر بزنین دیگه

خب حالا محمد رضا اینقدر گریه نکن. یه سر میزنم.
نقل قول
اسپم ندینا

من با سامی میام هیچ کودممونم اهل اسپم نیستیم.
ما اهل ارسالای مفیدیم.

نقل قول
پ.ن2:ببین برای بالا بردن بازدید گالری باید چه کارایی انجام بدم چرا هوای منو ندارین ها آبروی من حفظ کنین دیگه

آفرین.
اینجا دیگه نیاز به مشاوره های تخصیصی من داری البته منم کم خرج نیستما. حق مشاوره و این حرفا

السلام علیک یا علی بن موسی الرضا (ع)

نمایش امضا ...
مخفی کردن امضا ...
۲۸ بهمن ۱۳۹۰
نام کاربری: Dark_Rider
پیام: ۸,۸۵۸
عضویت از: ۶ دی ۱۳۸۸
از: كنار دريا
طرفدار:
- کارلس پویول & لیو مسی
- کرایوف
- برزیل و اسپانیا
- :D
- پپ عزیز
- پروین
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
داستان كاملاً مستند شانتى دوى كه اكنون به عنوان كارمند دولت در دهلى نو زندگى آرامى دارد در پرونده هاى پزشكى و دولتى به ثبت رسیده است. در سال ۱۹۸۵ وى در پاسخ به سؤال متخصصین گفته بود. یاد گرفته است تا خودش را با زندگى در زمان حال تطبیق دهد و اشتیاق دیرینه او به گذشته عجیبش، آن چنان مزاحمتى براى اوایجاد نكرده است

البته اين خيلي جاي بحث داره
به نظر من چيزي به نام تناسخ وجود خارجي نداره
البته خيلي دلايلي ميشه براش شمرد

۲۸ بهمن ۱۳۹۰
نام کاربری: MM-Masoud
پیام: ۸,۲۷۵
عضویت از: ۲۸ دی ۱۳۸۹
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
كميل نوشته:

نقل قول
داستان كاملاً مستند شانتى دوى كه اكنون به عنوان كارمند دولت در دهلى نو زندگى آرامى دارد در پرونده هاى پزشكى و دولتى به ثبت رسیده است. در سال ۱۹۸۵ وى در پاسخ به سؤال متخصصین گفته بود. یاد گرفته است تا خودش را با زندگى در زمان حال تطبیق دهد و اشتیاق دیرینه او به گذشته عجیبش، آن چنان مزاحمتى براى اوایجاد نكرده است

دین میگه وجود نداره!
حالا اصلا برای من یکی مهم نیست که این چجور اتفاق افتاده نمیخوام هم حتی بهش فکر کنم چون چیزی معتبر تر از دین وجود نداره !!!
البته دلایل بسیار دیگه ای میتونه وجود داشته باشه!
کلا زیاد به این چیزا فکر نکنید گمراه میشید

هیچ‌وقت به سرباز نمی‌گن «جمعه‌ها تعطیله نجنگ»
۲۸ بهمن ۱۳۹۰
نام کاربری: The.Gladiator
پیام: ۱,۸۲۸
عضویت از: ۶ تیر ۱۳۹۰
گروه:
- کاربران عضو
دین چه جوری نهی میکنه؟ میشه توضیح بدین؟

۲۸ بهمن ۱۳۹۰
مهمان_مهمان
نقل قول
مسعود نوشته:

نقل قول
كميل نوشته:

نقل قول

دین میگه وجود نداره!
حالا اصلا برای من یکی مهم نیست که این چجور اتفاق افتاده نمیخوام هم حتی بهش فکر کنم چون چیزی معتبر تر از دین وجود نداره !!!

هیچ چیز غیرممکن نیس واسه قوم بشر.ذهن انسان اونقد پیچیده س که هیچ وقت نشه کاملا شناختش.من به این بحثای غیرعادی عالقه ی خاصی دارم و کتابای زیادی میخونم درباره ش.
ببخشید پریدم وسط بحثتون

۲۸ بهمن ۱۳۹۰
نام کاربری: HO3INR
نام تیم: والنسیا
پیام: ۴,۳۹۱
عضویت از: ۱۱ بهمن ۱۳۸۷
از: Winterfell
طرفدار:
- Carles Puyol
گروه:
- کاربران عضو
من با دین نمی تونم نفیش کنم، ولی با علم میتونم تاییدش کنم. از اون جایی که دین هم تماما علمیه، فکر میکنم شدنی باشه.

ولی نه به این شکل که این همون فرد بوده باشه که دوباره زندگی کرده. اینطور میشه توجیهش کرد:
تداخل امواج مغزی دو نفر، بشکلی که یکی تمام تجربیات دیگری رو تو ذهنش میبینه. چیزی مثل رابطه مادر فرزندی، ولی تو سطح بالاتر.
حالا به دلیلی، این امواج میتونه با تاخیر زمانی به ذهن مقصد رسیده باشه.

چیزی شبیه به این شدنیه و قبلا امتحان هم شده. امواجی که بدن از خودش ساطع میکنه، روی ذرات اطراف تاثیر میذاره. شاید شنیده باشید که تونستن صدای مولانا رو از محل مجلس درسش استخراج کنن.

ممکنه این بچه بطور ناخودآگاه تونسته باشه همین کار رو بکنه.

نمایش امضا ...
مخفی کردن امضا ...
۲۸ بهمن ۱۳۹۰
نام کاربری: Dark_Rider
پیام: ۸,۸۵۸
عضویت از: ۶ دی ۱۳۸۸
از: كنار دريا
طرفدار:
- کارلس پویول & لیو مسی
- کرایوف
- برزیل و اسپانیا
- :D
- پپ عزیز
- پروین
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
سنا نوشته:

نقل قول
مسعود نوشته:

نقل قول
كميل نوشته:

نقل قول

دین میگه وجود نداره!

هیچ چیز غیرممکن نیس واسه قوم بشر.ذهن انسان اونقد پیچیده س که هیچ وقت نشه کاملا شناختش.من به این بحثای غیرعادی عالقه ی خاصی دارم و کتابای زیادی میخونم درباره ش.
ببخشید پریدم وسط بحثتون

البته چيز غير ممكن وجود داره
اينم بازم توجيهات زيادي داره كه بايد درمورد ماورا بدونيد و فكر نميكنم اينجا بگنجه

نقل قول
دین چه جوری نهی میکنه؟ میشه توضیح بدین؟

دين ما وجود تناسخ رو به شدت رد كرده و همچنين منطق هم اينو رد كرده
فقط مشكل اينه چون اطلاعات كافي در اين زمينه بين مردم نيست به چنين اعتقاداتي روي ميارن
هر كسي براي خودش روح مجزا داره
ولي توي عالم غيب چيزايي هست كه ميشه دليلي بر اين اتفاقات كه يكي دو تا هم نيستند و قبلا هم به چشم خورده شده باشه
واسه همينه بشر با نداشتن اطلاعات و با جستو جو كردن تو علمي كه در اختيار داره به چنين پاسخي ميرسه

۲۸ بهمن ۱۳۹۰
گروه:
- کاربران عضو
«حَتَّی إِذَا جَاء أَحَدَهُمُ الْمَوْتُ قَالَ رَبِّ ارْجِعُونِ* لَعَلِّی أَعْمَلُ صَالِحاً فِیمَا تَرَکْتُ کَلَّا إِنَّهَا کَلِمَةٌ هُوَ قَائِلُهَا وَمِن وَرَائِهِم بَرْزَخٌ إِلَی یَوْمِ یُبْعَثُونَ [المؤمنون : 99-100]

یعنی «آنها همچنان به راه غلط خود ادامه می دهند تا زمانی که مرگ یکی از آن‌ها فرا می رسد می گوید: پروردگارا مرا بازگردان(99) باشد که در آنچه ترک کرده ام عمل صالح انجام دهم. حاشا که بازگردد، همانا سخنی که او می گوید و هیچ فایده ای ندارد. از پس سرشان برزخ است تا روزی که برانگیخته شوند.(100)»

«وَنُفِخَ فِی الصُّورِ فَإِذَا هُم مِّنَ الْأَجْدَاثِ إِلَی رَبِّهِمْ یَنسِلُونَ* قَالُوا یَا وَیْلَنَا مَن بَعَثَنَا مِن مَّرْقَدِنَا هَذَا مَا وَعَدَ الرَّحْمَنُ وَصَدَقَ الْمُرْسَلُونَ*ِن کَانَتْ إِلَّا صَیْحَةً وَاحِدَةً فَإِذَا هُمْ جَمِیعٌ لَّدَیْنَا مُحْضَرُونَ»

[۱]

یعنی «و در صور دمیده شود، ناگهان آن‌ها از قبرها، شتابان به سوی پروردگارشان می روند(51) می گویند ای وای بر ما چه کسی ما را از خوابگاهمان بر انگیخت؟ (آری) این همان است که خداوند رحمان وعده داده است و فرستادگان او راست گفتند.(52) صیحه واحدی بیش نیست، ناگهان همگی نزد ما حاضر می شوند.»(53)

ملاصدرا با تکیه بر اصل حرکت جوهری و حدوث جسمانی و بقای روحانی نفس در ابطال تناسخ چنین می‌گوید:

تعلق نفس به بدن یک تعلق ذاتی و ترکیب آن دو ترکیب اتحادی و طبیعی است، نه صناعی یا انضمامی از سیوی دیگر، هر یک از جوهر نفس و بدن با یکدیگر در سیلان و حرکت اند؛ یعنی هر دو در ابتدای پیدایش نسبت به کمالات خود بالقوه‌اند و روی به سوی فعلیت دارند. بنابراین تا هنگامی که نفس به بدن عنصری تعلق دارد، درجات قوه و فعلیت او متناسب با درجات قوه و فعلیت بدن خاص اوست. حال می‌گوییم: هر نفسی در مدت حیات دنیویاش با افعال و اعمال خود به فعلیت می‌رسد. به همین خاطر سقوط او به حد قوهٔ محض، محال است؛ همان طور که بدن یک حیوان پس از کامل شدن، دیگر به حد نطفه بودن باز نمی‌گردد. زیرا حرکت همان اشتداد و خروج از قوه به فعلیت است و حرکت معکوس امری بالعرض است. بنابراین، اگر نفس پس از مفارقت از بدن بخواهد به بدن دیگری در مرتبهٔ جنینی و مثل آن تعلق گیرد، ناگزیر بدن در مرتبهٔ قوه و نفس در مرتبه فعلیت خواهد بود و چون ترکیب این دو طبیعی و اتحادی است - یعنی هر دو به یک وجود موجودند - ترکیب بین دو موجود بالقوه و بالفعل محال است.

در حدیثی از امام رضا (علیه السلام) آمده:«هرکس قایل به تناسخ باشد نسبت به خدا کافر شده و بهشت و جهنم را تکذیب نموده است.»

آیه ۱۱سوره غافر: آنها میگویند: پروردگارا ما را دوبار می راندی و دوبار زنده کردی، اکنون به گناهان خود معترفیم ایا راهی برای خارج شدن از دوزخ وجود دارد. مراد از دو مرگ و دو زنده شدن مرگ در پایان عمر و مرگ در پایان برزخ و مراد از دوبار زنده شدن در برزخ و زنده شدن در قیامت است
آیه ۱۰۰ مومنون: پیش روی آنان از زمان مرگ تا روزی که مبعوث میشوند برزخی است.

توصیه میکنم اگه بحث قرار شد بیشتر از این ادامه پیدا کنه بریم تو انجمن عرفانی مذهبی !!!

همچنین در جواب فرمایش دوست عزیز: هیچ چیز برای خداوند غیر ممکن نیست اما چیزهای زیادی برای انسان غیر ممکنه !

۲۸ بهمن ۱۳۹۰
نام کاربری: HO3INR
نام تیم: والنسیا
پیام: ۴,۳۹۱
عضویت از: ۱۱ بهمن ۱۳۸۷
از: Winterfell
طرفدار:
- Carles Puyol
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
در حدیثی از امام رضا (علیه السلام) آمده:«هرکس قایل به تناسخ باشد نسبت به خدا کافر شده و بهشت و جهنم را تکذیب نموده است.»

اینی که من گفتم تناسخ نبودا، اشتباه نشه.

نمایش امضا ...
مخفی کردن امضا ...
۲۸ بهمن ۱۳۹۰
گروه:
- کاربران عضو
خوب برادر عزیز و دانا
تو اون مطلب نوشته این دوباره زندگی کرده و منم اونو ردش کردم چون اون یعنی تناسخ
بعدش گفتم که میتونه دلیلهای دیگه ای داشته باشه!!!
بعد دوستان گفتند چگونه تناسخ را رد میفرمایید من هم اثبات کردم که چگونه
من تناسخ را همی رد نمودم آما نگفتم که چنین چیزی بلکل غیر ممکنهفقط گفتم وجود این اتفاق از لحاظ تناسخ محال میباشد و مورد رد اینجانب و علما و فقهای دینی، پروردگار عز و جل و ائمه اطهار میبشد

۲۸ بهمن ۱۳۹۰

برو به صفحه
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

اختیارات
شما می‌توانید مطالب را بخوانید.
شما نمی‌توانید عنوان جدید باز کنید.
شما نمی‌توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید.
شما نمی‌توانید نظرسنجی اضافه کنید.
شما نمی‌توانید در نظرسنجی‌ها شرکت کنید.
شما نمی‌توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید.
شما نمی‌توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید.

فعالترین کاربران ماه انجمن
فعالیترین کاربران سایت
اعضای جدید سایت
جدیدترین اعضای فعال
تعداد کل اعضای سایت
اعضای فعال
۱۷,۹۴۹
اعضای غیر فعال
۱۴,۳۶۳
تعداد کل اعضاء
۳۲,۳۱۲
پیام‌های جدید
هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
انجمن مباحث آزاد
۷۶,۴۹۸ پاسخ
۱۱,۸۱۵,۱۵۶ بازدید
۵ روز قبل
Leo Barca
بحث آزاد در مورد بارسا
انجمن عاشقان آب‍ی و اناری
۵۸,۲۰۷ پاسخ
۸,۵۶۳,۷۲۷ بازدید
۲۲ روز قبل
armanshah
بحث در مورد تاپیک های بخش سرگرمی
انجمن سرگرمی
۴,۶۶۶ پاسخ
۵۵۵,۰۷۰ بازدید
۲۷ روز قبل
مهدی
برای آشنایی خودتون رو معرفی کنید!
انجمن مباحث آزاد
۷,۶۴۳ پاسخ
۱,۲۷۱,۵۷۹ بازدید
۱ ماه قبل
Activated PC
آموزش و ترفندهای فتوشاپ
انجمن علمی و کاربردی
۱۳۵ پاسخ
۴۵,۳۲۱ بازدید
۱ ماه قبل
RealSoftPC
جام جهانی ۲۰۲۲
انجمن فوتبال ملی
۲۳ پاسخ
۲,۲۷۵ بازدید
۱ ماه قبل
Crack Hints
موسیقی
انجمن هنر و ادبیات
۵,۱۰۱ پاسخ
۱,۰۳۱,۹۵۷ بازدید
۱ ماه قبل
Activated soft
علمی/تلفن هوشمند/تبلت/فناوری
انجمن علمی و کاربردی
۲,۴۱۹ پاسخ
۴۴۲,۶۶۹ بازدید
۱ ماه قبل
javibarca
مباحث علمی و پزشکی
انجمن علمی و کاربردی
۱,۵۴۷ پاسخ
۷۵۶,۰۱۲ بازدید
۲ ماه قبل
رویا
مســابــقـه جــــذاب ۲۰ ســــوالـــــــــــــــــــی
انجمن سرگرمی
۲۳,۶۵۸ پاسخ
۲,۲۳۴,۱۷۸ بازدید
۲ ماه قبل
رویا
اسطوره های بارسا
انجمن بازیکنان
۳۴۳ پاسخ
۸۸,۲۷۲ بازدید
۷ ماه قبل
jalebamooz
حاضرین در سایت
۱۸۷ کاربر آنلاین است. (۱۵۸ کاربر در حال مشاهده تالار گفتمان)

عضو: ۰
مهمان: ۱۸۷

ادامه...
هرگونه کپی برداری از مطالب این سایت، تنها با ذکر نام «اف سی بارسلونا دات آی آر» مجاز است!