به اولین سایت تخصصی هواداران بارسلونا در ایران خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات سایت، ثبت نام کنید و یا با نام کاربری خود وارد شوید!

شناسه کاربری:
کلمه عبور:
ورود خودکار

نحوه فعالیت در انجمن‌های سایت
دوستان عزیز توجه کنید که تا زمانی که با نام کاربری خود وارد نشده باشید، تنها می‌توانید به مشاهده مطالب انجمن‌ها بپردازید و امکان ارسال پیام را نخواهید داشت. در صورتی که تمایل دارید در مباحث انجمن‌های سایت شرکت نمایید، در سایت عضو شده و با نام کاربری خود وارد شوید.

پیشنهاد می‌کنیم که قبل از هر چیز، با مراجعه به انجمن قوانین و شرح وظایف ضمن مطالعه قوانین سایت، با نحوه اداره و گروه‌های فعال در سایت و همچنین شرح وظایف و اختیارات آنها آشنا شوید. به علاوه دوستان عزیز بهتر است قبل از آغاز فعالیت در انجمن‌ها، ابتدا خود را در تاپیک برای آشنایی (معرفی اعضاء) معرفی نمایند تا عزیزان حاضر در انجمن بیشتر با یکدیگر آشنا شوند.

همچنین در صورتی که تمایل دارید در یکی از گروه‌های کاربری جهت مشارکت در فعالیت‌های سایت عضو شوید و ما را در تهیه مطالب مورد نیاز سایت یاری نمایید، به تاپیک اعلام آمادگی برای مشارکت در فعالیت‌های سایت مراجعه نموده و علائق و توانایی های خود را مطرح نمایید.
تاپیک‌های مهم انجمن
در حال دیدن این عنوان: ۲ کاربر مهمان
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

پاسخ به: ایرانی، ایرانی باش!
نام کاربری: Montazer_59
پیام: ۴,۲۷۷
عضویت از: ۱۷ شهریور ۱۳۹۲
از: جمهوری اسلامی ایران 🇮🇷
طرفدار:
- لیونل مسی
- کرایف، ریوالدو، رونالدینیو، پویول، ژاوی و اینیستا
- پرسپولیس
- آلمان
- انریکه، یورگن کلوپ
- یحیی گل محمدی، برانکو، افشین قطبی
گروه:
- کاربران عضو
جای سید محمد خالی توی این بحث
میاد کن فیکون میکنه اینجارو بعدش از نظرها پنهان میشه و توی افق محو میشه

اللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج بِدَمِ المَقتُولِ بِکَربَلا
۲۶ خرداد ۱۳۹۶
مبدل الاشباح
نام کاربری: gh.mo
پیام: ۱,۵۶۰
عضویت از: ۲۴ فروردین ۱۳۹۵
از: tehran
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
*SepideH* نوشته:

نقل قول
فزت و رب الکعبه نوشته:

نقل قول
*SepideH* نوشته:

نقل قول
گفتن دشنام ندین یعنی بددهنی نکنین، اما دشمن دین و اهل بیت رو باید لعن کرد. این فرق داره با منطق این خبیث ها که با دشمن باید دوستی کنی و بخندی! نخیر منطق دین اینطوری نیست! من هم اغلب جاها این ملعون رو با همین لقب ملعون یاد کردم.

خوبه فرق بددهنی و لعن رو هم فهمیدیم. ملعون کافر دروغگوی خبیث خائن .. بددهنی نیس
من با این منطق شما دیگه واقعا حرفی ندارم

متاسفانه فرق اونم نمی دونی!

اینا همش وصف واقعیته! هم دروغگوه هم خائنه، هزار سند هم براش وجود داره. حالا تو سرتو کردی زیر برف نمی خوای ببینی واقعیت محو نمیشه! البته کافر نیست، منافقه که از کافر بارها بدتره!

بعدم تو رو خدا یه چیزی نگید که در و دیوار به خنده بیان. این روحانی ملعون خودش استاد توهین کردنه! حالا طرفدارای این شدن مدافع اخلاقیات. خیلی بامزه س به کسی که صبح تا شب دروغ میگه بگی دروغگو فحاشی و بددهنیه، اما بیسواد و بی شناسنامه و عصر حجری و برید به جهنم و اینا لابد تحسین و تشویقه!

خنده داره وقتی طرفدارای عمر و عاص از سیره علی حرف می زنن!

وصف واقعیت نباشه که میشه تهمت نه توهین
مگه دشمنان علی تو جنگ صفین ناحق نبودن؟ پس چرا حضرت به یاراشون گفتن توهین نکنین بهشون؟

بهر حال ما که قراره همنشین امثال روحانی بشیم فقط گفتم برا شمایی که ادعا میکنید طرف حقین شیوه ی علیو یاداوری کنم انشالله که درجات بالاتری از بهشت بهتون برسه: )))))

سپیده جون ، فحاشی از نظر دین، با این چیزی که شما فکر میکنید فرق میکنه. برای روشنتر شدنش این حدیث رو از پیامبر بخون لطفا
پیامبر(ص) می فرماید: اذا شتم أحدکم اخاه فلا یشتم عشیرته، و لا أباه، و لا امه، ولکن لیقل ان کان یعلم ذلک: انک لبخیل، و انک لجبان، و انک لکذوب، ان کان یعلم ذلک منه؛ هرگاه یکی از شما برادرش را دشنام می دهد، نباید به ایل و تبار او و پدر و مادرش دشنام دهد، بلکه بگوید: تو بخیلی،تو ترسویی، تو دروغگویی به شرط آنکه بداند او واقعا چنین است
.
منبع:کنز العمال، ح 8134- منتخب میزان الحکمه، ص 264

این هم که ما گفتیم عین حرف های امیرالمومنین نبود، خب حرف امیرالمومنین نبود دیگه. شما کجای حرف هارو میگید دقیقا همون بوده؟

درضمن این حرفت که نباید فحاشی کرد هم کاملا درسته. من حق ندارم کسی رو که قبول ندارم بهش بگم حرام زاده یا ...
اما کسی که دروغ میگه و میدونی دروغ میگه رو میشه بهش بگی دروغگو. کسی که علنی رباخواره رو میشه بگی رباخوار. کسی که بخیله رو میشه بگی بخیل.این ها صفات هستند. نه ناسزا.
اما همین صفات رو اگه به ناروا به کسی نسبت بدیم گناهه و میشه تهمت.

البته نسبت دادن ، کافر بودن و خبیث بودن و ... هم کار اشتباه و گناهیه. و گناه هم کوچیک و بزرگ نداره.
دوستان دیگه هم نباید بخاطر اشتباهات دولت نسبت هایی که اشتباهه رو بهشون بدن.و در اصل تهمت میزنن بهشون.فحاشی نمیکنند.

لعن هم که من به شخصه لعن زیارت عاشورا رو میگم. اگه اینها تابع اونها باشند ، لعن شامل حالشون میشه.اگر ما هم تابع اون ملعون ها باشیم لعن شامل حالمون میشه. نباشیم و نباشند هم، خب نمیشه.

گداخته از جفای همه
گریخته در وفای علی
۲۷ خرداد ۱۳۹۶
مبدل الاشباح
گروه:
- کاربران عضو
آيا سزاوار است كسي انساني را به خاطر مشكلات و خطا و اشتباه مورد فحش و لعن قرار دهد؟ جواب فحش دادن و دشنام انساني كه به آدمي فحش مي دهد، چیست؟

فحش دادن و دشنام عملی زشت و گناه مسلم است و هرگز درخوراهل ايمان و انسان های خدا جو و با وقار و مودب به ادب اسلامی نمی باشد. مقابله به مثل در امثال اين مورد كه گناه و زشتي آن مسلم است، نيز شايسته مومن نيست، بهترين برخورد با آدم فحاش بي توجهي كريمانه به او است. قرآن كريم در صفات مومن مي فرمايد: و اذا مرو باللغو مرو كراما. هنگامي كه با لغو برخورد مي كنند، كريمانه از آن عبور مي كنند.

توضيح بيشتر درباره فحش:
1- فحش عبارت است از اظهار كردن امور زشت و قبيح با الفاظ و عبارت صريح ، و بيشتر اوقات به وسيله الفاظ وقاع (آميزش ) و آلات و متعلّقات آن به كار مى رود، و اهل فساد و بى شرمان آن عبارات را صريحا اظهار مى كنند، و اهل صلاح و شرف متعرّض آنها نمى شوند، بلكه اگر ذكر آنها ضرور شود به كنايه و با رمز به آنها اشاره مى كنند. يكى از صحابه گفته است : ((خداوند با حيا و كريم است عفّت مى ورزد و به كنايه سخن مى گويد، از جماع به لمس تعبير مى كند.)) پس مسّ و لمس و دخول و صحبت كناياتى است از آميزش ، و در عين حال زشت و ركيك نيست . اين ادب و عفّت كلام در قرآن و كلام الهى مخصوص به آميزش (وقاع) نيست بلكه از قضاء حاجت و بول و غايط به كنايه تعبير مى كند و اين به رمز گفتن اولى است از الفاظ مستهجن و ركيك .

پس همه الفاظ فحش بى شك ممنوع و مذموم است ، اگرچه بعضى بدتر و زشت تر است ، و بنابراين گناهش بيشتر است ، خواه به عنوان دشنام و ايذاء گفته شود يا در مقام شوخى و مزاح يا به عنوانى ديگر.

2- فحاشی و بددهني و هرزه گويي، و بيان كلمات ركيك، يكي از خصايص زشت افراد فاسد، عاجز، ناتوان و بي منطق است . افراد سفيه بي خرد، در برخورد با مردم چون از منطق و كلام درستي برخوردار نيستند و از دادن جواب صحيح عاجز هستند، بي پروا دهان را باز مي كنند و زبان خويش را حركت مي دهند و با الفاظ ركيك، فحاشي مي كنند. افراد جاهل و ناداني كه با كوچكترين بهانه خشمگين شده، به دور از شرم و حيا، فحش و دشنام مي دهند. و آبروي ديگران را مورد هجوم قرار داده و از بين مي برند.

كساني كه پردة شرم و حيا مي درند و بي پروا فحّاشي مي كنند و آبروي انسانها را مورد تجاوز قرار مي دهند بايد بدانند با داشتن چنين اخلاق و صفت پليدي، باطن و سيرتشان شيطاني است.

فحش در احاديث و روايات

3- در متون و منابع غني اسلامي و روايات پيشوايان دين عليهم السلام صحبت رکيک ٬فحش دادن و عدم عفت کلام ٬بسيار مذمت شده و نهي گرديده است.در روايتي آمده که:

ـ الامام الصادق(‌ عليه السلام ): « اِحفَظ لِسانَك عَن خَبيثِ الكلامِ ». « زبان خود را از بيان كلمات زشت و ركيك محافظت كن ».

ـ الامام علي( عليه السلام ): « الفُحشُ وَ التَّفَحُّشُ لَيسا مِن الإسلامِ ». « دشنام دادن و بد دهني ( يا دشنام شنيدن ) از اسلام بدورند ».

ـ الامام باقر( عليه السلام ): «‌ اِنَّ اللهَ يبغِضُ الفاحِشَ المُتَفَحُّشَ ». « خداوند شخص ناسزاگوي بد دهن ( يا دشنام شنو ) را دشمن دارد ».

ـ رسول الله( صلي الله عليه و آله ): « اياكُم وَ الفُحشَ ؛ فَاِنَّ اللهَ عَزَّوَجَلَّ لايحِبُّ الفاحِشَ المُتَفَحِّشَ ».4

پيامبر خدا( صلي الله عليه و آله ): « از دشنامگويي بپرهيزيد، زيرا خداي عزوجلّ ناسزاگوي بد دهن را دوست ندارد ».

ـ رسول الله(‌صلي الله عليه و آله ):‌ «‌ ما كَانَ الفُحشُ في شيءٍ قَطُّ اِلّا شانَهُ، وَ لا كانَ الحَياءُ في شيءٍ قَطُّ الّا زانَهُ ». « زشت گويي ( و زشت كرداري ) هرگز در چيزي نبود مگر اينكه آن را عيبناك گردانيد و شرم و حيا هرگز در چيزي نبود مگر اينكه آن را آراست ».

ـ الامام علي( عليه السلام ):‌ « اَسفَهُ السُّفَهاءِ المُتَبجِّحُ بِفُحشِ الكَلامِ ». « نابخردترين نابخردان، كسي است كه به دشنامگويي افتخار كند ».

ـ الامام علي( عليه السلام ): « مَن افحَشَ شفا حُسّادَهُ ». « كسي كه دشنام دهد دل حسودانش را خنك گرداند ».

ـ الامام صادق( عليه السلام ): « مَن خافَ النّاسُ لِسانَهُ فهُوَ في النّارِ ». « هركس كه مردم از زبانش بترسند او در آتش است ».

ـ الامام الصادق( عليه السلام ): « مِن عَلاماتِ شِركِ الشَّيطانِ الذي لايشُكَّ فيهِ ان يكونَ فحّاشاً لايبالي ما قالَ و لا ما قيلَ فيهِ ». « يكي از نشانه هاي شريك شيطان كه ترديدي در آن نيست،‌ اين است كه شخص دشنامگوي باشد و باكي نداشته باشد كه چه گويد و چه شنود ».

ـ رسول الله( صلي الله عليه و آله ): « اِنَّ مِن شَرِّ عِبادِ اللهِ مَن تُكرَهُ مجالستَهُ لِفُحشِهِ ». « يكي از بدترين بندگان خدا كسي است كه به سبب بدزباني و دشنامگوييش، همنشيني با او ناخوشايند باشد ».

ـ رسول الله( صلي الله عليه و آله ): « اِنَّ مِن شَرِّ الناسِ مَن تَرَكَهُ الناسُ اتِّقاءَ فُحشِهِ ». « از بدترين مردمان كسي است كه مردم، از ترس ناسزاگويي او، وي را ترك كنند ».

ـ الامام الصادق( عليه السلام ): « البَذاءُ مِن الجَفاءُ وَ الجَفاءُ في النّارِ ». « بدزباني از بي ادبي است و بي ادبي در آتش مي باشد ».‌

ـ الامام علي( عليه السلام ): « مِنَ الفُحشِ كَثرَهُ الخُرقِ ». « خشونت و بدخويي زياد، از جملة زشتيها است ».

ـ الامام باقر( عليه السلام ): « سِلاحُ اللِّئامِ قَبيحُ الكَلامِ ». « حربة فرومايگان زشتگويي است ».

ـ الامام زين العابدين( عليه السلام): « مَن رَمي النّاسَ بما فيهم رَمَوهُ بما لَيسَ فيهِ ». « هر كه از عيبهايي كه مردم دارند سخن بگويد، مردم عيبهايي را كه ندارند به او نسبت دهند ».

ـ رسول الله( صلي الله عليه و آله ):‌ « اِذا نَسَبَكَ رَجُلٌ بما يعلَمُ مِنكَ فلاتَنسِبهُ بما تَعلَمُ مِنه، فَيكونَ أجرُ ذلك لك وَ وَبالُهُ عَلَيهِ ». « هرگاه كسي از تو چيزي مي داند و آن را به تو نسبت داد، تو آنچه را از او مي داني به وي نسبت مده ( و اظهار مكن ) تا ثواب اين كار از آنِ تو باشد و گناهش از آنِ او ».
پيامبر اکرم صلي الله عليه و آله فرمودند: ورود انسان بد زبان به بهشت حرام است.

از امام باقر عليه السلام نيز در اين زمينه رسيده است که: بهتر و زيبا تر از آنگونه که دوست داريد ديگران با شما سخن بگويند٬با آنها سخن بگوييد٬به درستيکه خداوند کسي را که به مومنين ناسزا دهد و آنها را لعن کند و طعنه بزند ٬دشمن دارد.

امام صادق عليه السلام فرمودند: خداوند مي فرمايدکه هرکس به دوست من(يعني مومن)اهانت کند(چه با زبان و چه با رفتار) به جنگ با من برخاسته است. اصول کافي ج ص ۳۵۲

نقل شده که روزي يکي از ياران امام صادق عليه السلام در خدمت ايشان به جايي رهسپار بود٬غلام آن مرد از آنها عقب افتاد ٬مرد او را صدا زد ولي غلام جواب نداد ٬بار دوم و سوم هم او را فرا خواند ٬اما باز از غلام پاسخي شنيده نشد٬آن مرد به غلام دشنام دادو گفت :يابن الفاعلة ٬اي حرامزاده با تو هستم!.

امام صادق عليه السلام با شنيدن اين ناسزااز راه رفتن باز ايستادند و فرمودند:چه گفتي؟
صحابي گفت يابن رسول الله !چون پدر و مادرش مسلمان نبوده و از بلاد غير اسلامي هستند ٬لذا اين ناسزا را دادم و اين نسبت حقي است که گفتم.

حضرت فرمودند مرا با پدر و مادر او کاري نيست ٬چرا به او فحاشي مي کني؟بعد فرمودند:ديگر حق نداري با من رفت و آمد کني.(نقل کردند که امام تا زنده بودند٬آن صحابي را به حضور نپذيرفتند و با او رفت و آمد نکردند).

4- فحش و دشنام برای مومن در هیچ صورتی روا و شایسته نیست حتی اگر مورد فحش و دشنام قرار گیرد حق ندارد در مقابل به آن فرد فحاشی کند و اگر کسی به او فحش دهد جزای این بی ادبی خود را خواهد دید و مورد مواخذه الهی قرار خواهد گرفت و مومنی که مورد فحاشی قرار گرفته و مقابله به مثل نکرده به خاطر این تحمل ماجور و مثاب خواهد بود .

گداخته از جفای همه
گریخته در وفای علی
۲۷ خرداد ۱۳۹۶
The Emperor
نام کاربری: Lucho.The.Great
نام تیم: بارسلونا
پیام: ۶۱,۶۱۶
عضویت از: ۱۴ مرداد ۱۳۸۴
از: تهران
طرفدار:
- بویان کرکیچ
- یوهان کرویف
- پرسپولیس
- اسپانیا، آرژانتین
- احمد عابدزاده، کریم باقری
- فرانک ریکارد
- افشین امپراطور
گروه:
- لیگ فانتزی
- کاربران عضو
- مدیران کل
افتخارات
📣شیعیان خارج شده از مذهب را بشناسید
تحلیل دروغ کانال اصلاح طلب
یا بهتره بگیم تهمت بیشرمانه
و شبهه اهل خلاف رو بعنوان عقیده تشیع مطرح کردند😡

▪️◾️◼️⚫️◼️◾️▪️

▪️بدون مقدمه

در مطلب و شبهه جدیدی که کانال اصلاح طلب منتشر کرده آمده:
وقتی مردم بعد از قتل عثمان با اصرار شدید از او(امیرالمومنین علی علیه السلام) خواستند حاکم شود گفت:مرا رها کنید و سراغ کسی دیگری بروید. "اینطور نبود که حکومت را حق خداداد خود بداند و تشکیل آن را تکلیف شرعی خود بشمارد"😳

▪️عجب!!!!

باید خیلی خوشبین باشیم که بگیم تحلیل غلط از فرمایش معصوم کردند
چون حضرت وقتی میفرمایند مرا رها کنید ادامه می دهند که:

⬛️ اى مردم!مرا رها كنيد #چونكه شما طاقت تحمل اجراى حق و عدالت مرا نداريد. بدانيد كه اگر با من بيعت كنيد، مجبور مى‏شويد كه براى تصفيه جامعه اسلامى، دوران سختى را تحمل نماييد.(بعبارتی در حال اتمام حجت هستند)
یا در خطبه دیگر درباره حکومتی که حق مسلم ایشان است میفرمایند: به خدا سوگند ابابکر، جامه خلافت را بر تن کرد، در حالى که مى‌‏دانست جایگاه من نسبت به حکومت اسلامى، چون محور آسیاب است به آسیاب که دور آن حرکت مى‌‏کند.

▪️حالا ما باید باور کنیم نویسنده مطلب, #دلیل حضرت رو در ادامه این صحبت که مرا رها کنید ندیده یا دیده ولی دلیل و تحلیل کودکانه خودش رو مقدم بر فرمایش معصوم میدونسته!؟
چرا باید فرمایش معصوم رو تقطیع کنند و تحلیل خودش رو اضافه کنند! چرا؟
چرا وقتی کسی امیرالمومنین رو نمی شناسه باید به خودش اجازه بده درباره اش مطلب بنویسه! چرا!!!

▪️ما بهتون میگیم چرا

این فلک زده ها نان به نرخ روز میخوردند و محتاج یک تکه نان هستند حالا به هر روشی حتی کتمان تاریخ و دین و مذهب.
چون اخیرا بزرگ گروهشون؛ حسن روحانی گفته:
امیرالمؤمنین مبنای #ولایت و #حکومت را نظر مردم و انتخاب مردم میداند. گفت هرکسی که شماها او را برگزینید من هم اطلاعت میکنم. 😳😰😱

▪️این حرف اونقدر احمقانه بوده که تحلیل گر بی بی سی، شیعیان رو مسخره کرده و گفته:
شیعیان با همین مبنا رای اجتماع سقیفه را بپذیرند, دعوا تموم بشه بره!!!😐

▪️بعله! حرف حسن روحانی ؛ از دسته #عوام_عمامه_به_سر مسخره شدن هم داره
اونم وقتی خلافت هیچ! ولایــــت رو هم در گروعه انتخاب مردم میدونه!😳
▪️کجا هستند اون دسته از مذهبی هایی که رای و نظرشون حسن روحانی بود که بد و بدتر و...
تحویل بگیرید

▪️◾️◼️⚫️◼️◾️▪️

▪️ پ.ن:
حسن روحانی قبل از ادای هر وعده ای, چه #زود و چه #خوب با خیانت به مذهبش ،حمایت و رای عبدالحمید و سنی ها رو بی جواب نگذاشت...

عمری است دخیلم به ضریحی که نداری...

۲۷ خرداد ۱۳۹۶
The Emperor
طرفدار:
- بویان کرکیچ
- یوهان کرویف
- پرسپولیس
- اسپانیا، آرژانتین
- فرانک ریکارد
- افشین امپراطور
گروه:
- لیگ فانتزی
- کاربران عضو
- مدیران کل
افتخارات
يکي از انواع مغالطات، تحريف عبارت متکلم و گرفتن بخشي از کلام و رها کردن بخش ديگر آن است. مثلا «کلوا و اشربوا» را بگيرد و «ولاتسرفوا »را حذف کند آقاي روحاني با وجود صدها سند قرآني و روايي بر الهي بودن ولايت و حکومت امير المومنين عليه السلام، تنها به جمله اي کوتاه آن حضرت که در مقام سرزنش و گلايه از مخاطبانش بوده را گرفته و قبل و بعد همين عبارت را نيز حذف کرده است تا تاييدي بر مدعاي باطل خودش بگيرد!

حضرت در مقام گلايه از کساني بودند که با سکوتشان در برابر غصب خلافت، 25 سال اسلام را از ريل اصلي اش خارج کردند و امام به حق که از جانب خداوند و پيامبرش منصوب شده بود را غريب و تنها گذاشتند و رفتند؛ اکنون پس از قتل عثمان به درب خانه علي عليه السلام آمده اند و به ايشان پيشنهاد پذيرش خلافت و حکومت مي دهند، حضرت ابتدا آن ها را سرزنش مي کنند و مي فرمايند «دعوني و التمسوا غيري» مرا رها کنيد و به سراغ ديگري برويد «فَإِنَّا مُسْتَقْبِلُونَ أَمْراً لَهُ وُجُوهٌ وَ أَلْوَانٌ لَا يَقُومُ لَهَا الْقُلُوبُ وَ لَا يَثْبُتُ عَلَيْهِ الْعُقُولُ...؛ ما با موضوعي مواجه هستيم که وجوه و رنگ هاي گوناگوني دارد که همه دل ها براي آن آماده نمي شوند و همه عقل ها نيز بر آن ثابت نمي مانند» يعني شما بر سر عهدتان باقي نمي مانيد( پيش بيني اي که محقق شد و همين دعوت کنندگان در جنگ هاي مختلف با حضرت جنگيدند) سپس فرمود «وَ اعْلَمُوا أَنِّي إِنْ أَجَبْتُكُمْ رَكِبْتُ بِكُمْ مَا أَعْلَمُ وَ لَمْ أُصْغِ إِلَي قَوْلِ الْقَائِلِ وَ عَتْبِ‏ الْعَاتِب؛ بدانيد که من اگر تقاضاي شما را بپذيرم، بر اساس علم خودم حکم خواهم کرد و به سخن هيچ گوينده اي وعتاب هيچ عتاب کنده اي گوش نخواهم داد.» ( همان جمله اي که شبيه آن را در شوراي 6 نفره در برابر پيشنهاد خلافت به ايشان با شرط عمل به سيره شخين،‌ خطاب به اعضاي شورا فرمودند.)

در واقع اين جمله تصريح دارد بر اين که من مشروعيتم را از شما نخواهم گرفت و به همين دليل آن چه شما و مردم بخواهند اجرا نخواهم کرد بلکه آن چه خداوند بخواهد عمل مي کنم. سپس فرمود« وَإِنْ تَرَكْتُمُونِي فَأَنَا كَأَحَدِكُمْ وَلَعَلِّي أَسْمَعُكُمْ وَ أَطْوَعُكُمْ لِمَنْ وَلَّيْتُمُوهُ اَمركُمْ؛ولي اگر مرا رها کنيد من نيز مانند شما مثل گذشته اقدام خواهم کرد و نسبت به آن کسي که انتخاب کرديد شنواتر و مطيع تر خواهم بود.» به عبارت ديگر،‌مانند گذشته هرکسي که مي خواهيد برگزينيد من هم بر همان منوال وظيفه ام انجام مي دهم. معناي اين جمله اين نيست که من واقعا مبناي ولايت را راي شما مردم مي دانم. حقيقتي که مخاطبان معناي آن را فهميدند و به همين دليل از ايشان دست بر نداشتند و با حضرت بيعت کردند. در واقع حضرت امير عليه السلام اساس کار را با اين جماعت محکم کرد تا چند روز ديگر اقدام ديگري صورت ندهند.ولي ظاهرا اگر آقاي روحاني در آن جمله مي بود اين سخن را مبناي خواست خودش قرار مي داد و مي گفت حضرت نپذيرفتند و فرمودند هر کسي که شما انتخاب کرديد او مطاع است و مشروع! برويم هر کسي را که خواستيم انتخاب کنيم حتي اگر معاويه باشد.

۲۷ خرداد ۱۳۹۶
The Emperor
طرفدار:
- بویان کرکیچ
- یوهان کرویف
- پرسپولیس
- اسپانیا، آرژانتین
- فرانک ریکارد
- افشین امپراطور
گروه:
- لیگ فانتزی
- کاربران عضو
- مدیران کل
افتخارات
امان از جماعتی که چشم روی این جنایتها بستن و سرشون رو زیر برف کردن و با یه مشت لاطائلات در فرار رو به جلو این دین فروشا شریکن!

آخرت خودتون رو به خاطر دنیای این منافق ها خراب نکنید!

۲۷ خرداد ۱۳۹۶
مبدل الاشباح
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
فزت و رب الکعبه نوشته:

وقتی مردم بعد از قتل عثمان با اصرار شدید از او(امیرالمومنین علی علیه السلام) خواستند حاکم شود گفت:مرا رها کنید و سراغ کسی دیگری بروید. "اینطور نبود که حکومت را حق خداداد خود بداند و تشکیل آن را تکلیف شرعی خود بشمارد"😳
.
امیرالمؤمنین مبنای #ولایت و #حکومت را نظر مردم و انتخاب مردم میداند. گفت هرکسی که شماها او را برگزینید من هم اطلاعت میکنم. 😳😰😱
.

برای من جالبه. با گفتن این حرف ها و این تفسیرها، جناب روحانی رسما خوش رو ابوبکر و عمر معرفی کرده که مردم نادون اون زمان انتخابشون کردند.
چون در حال حاضر کسی که مردم انتخابش کردند ایشونه. و مخالف ایشون هم فعلا چاره ای جز سکوت نداره .
واقعا چی فکر کرده با این حرف زدنش؟ گل به خودی از این بدتر؟

گداخته از جفای همه
گریخته در وفای علی
۲۷ خرداد ۱۳۹۶
The Emperor
طرفدار:
- بویان کرکیچ
- یوهان کرویف
- پرسپولیس
- اسپانیا، آرژانتین
- فرانک ریکارد
- افشین امپراطور
گروه:
- لیگ فانتزی
- کاربران عضو
- مدیران کل
افتخارات
نقل قول
beautiful queen نوشته:

نقل قول
فزت و رب الکعبه نوشته:

.
.

برای من جالبه. با گفتن این حرف ها و این تفسیرها، جناب روحانی رسما خوش رو ابوبکر و عمر معرفی کرده که مردم نادون اون زمان انتخابشون کردند.
چون در حال حاضر کسی که مردم انتخابش کردند ایشونه. و مخالف ایشون هم فعلا چاره ای جز سکوت نداره .

متناسب با مخاطبش حرف می زنه دیگه. چون غالب طرفداراش ضد دین و لا قیدن، با این حرفا که هدفش حمله به باورهای شیعه س خوشحالم میشن!

۲۷ خرداد ۱۳۹۶
مبدل الاشباح
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
فزت و رب الکعبه نوشته:

نقل قول
beautiful queen نوشته:

نقل قول
فزت و رب الکعبه نوشته:

.
.

متناسب با مخاطبش حرف می زنه دیگه. چون غالب طرفداراش ضد دین و لا قیدن، با این حرفا که هدفش حمله به باورهای شیعه س خوشحالم میشن!

نه اصن بحث خوشحالی نیست. بحث تف سر بالاست. که چه بخواد چه نخواد بهش برمیگرده. اینکه برگشتش رو نمیفهمن برام جالبه
کلا که بیشتر برام جالب هستند تا نفرت انگیز

گداخته از جفای همه
گریخته در وفای علی
۲۷ خرداد ۱۳۹۶
مبدل الاشباح
گروه:
- کاربران عضو
🔴 پاسخ به یک شبهه سیاسی از حضرت علی (ع)👇

⛔️ متن شبهه ⛔️
✅✅✅ آنچه کمتر از علی (ع) شنیده ایم:
🔶گفتند: فردی در خانه اش به لهو و لعب و گناه و فحشا مشغول است. نگفت به این مرکز فساد حمله کنید و شلاقشان بزنید... گفت خانه و حریم شخصی خودش است. به شما ربطی ندارد با چشمان بسته وارد شد و بعد از خارج شدن از منزل دوباره چشمانش را باز کرد و گفت من چیزی ندیدم.
🔶وقتی مردم، بعد از قتل عثمان، با اصرار شدید و بیسابقه از او خواستند که حاکم شود گفت :" مرا رها کنید و سراغ کس دیگری روید."...
بارها در سخنانش انتقاد از حاکم را تکلیف شرعی مردم دانست...
🔶 سعد ابن ابی وقاص، مشروعیت دولتش را نپذیرفت و بیعت نکرد، نه خانه را بر سرش خراب کرد، نه در خانه حبس اش کرد و نه حتی علیه او سخن گفت.
🔶طلحه و زبیر پیش او آمدند و از او پست و مقام خواستند، نپذیرفت...علی گفت می دانم برای جنگ با من می روید. با این وجود آن ها را زندانی نکرد. زندانی سیاسی برای علی معنا نداشت... کسانیکه با او جنگیدند را " محارب و منافق و فتنه گر و ضد ولایت ” نخواند ،
(متن خلاصه شده)

✅ #پاسخ:👇👇
◀️نویسنده در اغلب موارد، با برداشتهای #یکسویه و هدفدار از سیره #علی(ع) سعی در حمله به #نظام اسلامی دارد. مواردی که نیاز به پاسخ دارد:

💠 ۱. ورود به حریم شخصی افراد ممنوع است و گناه #فردی، مربوط به خود فرد و خدایش است. لکن اگر در مواردی، برخی منازل به پایگاه ترویج فساد تبدیل شود، این موضوع از سطح حریمی #شخصی، 👈 به سطح #اجتماعی تبدیل میشود و مسلم است که باید برخورد شود.

💠 ۲. پس از ماجرای سقیفه،علی(ع) وارد صحنه شد و🌟هم کار سیاسی داشت و هم تلاش تشکیلاتی؛ و البته در تمام اینها مراقب بود که دشمنان اسلام از وضعیت پیش آمده بهره نبرند. اقدامات امام(ع) تا 6ماه ادامه داشت تا جاییکه حضرت زهرا (س) در دفاع از ولایت به شهادت رسید 💔و بعد از اینکه حضرت به این نتیجه رسید که نه تنها اقداماتشان مؤثر نیست، بلکه بیم #سواستفاده دشمنان میرود، دست از اقدام کشیدند.

همچنین اینکه پس از عثمان، رغبتی برای خلافت از خود نشان ندادند، به معنی این نیست که حق خدادادی خود نمی دانستند، بلکه دلایل مختلفی داشت:
👈 اولا براى رهبران الهى، حكومت هدف نيست بلكه وسيله ‏اى براى #هدايت و احقاق حق مردم است. چنانچه در حال وصله زدن کفش خود فرمود:به خدا سوگند، همين كفش بى ارزش، 👟برايم از حكومت بر شما محبوبتر است، مگر اينكه با اين حكومت، حقى را به پا دارم و يا باطلى را دفع نمايم. (نهج البلاغه، خطبه ۳۳)
👈 ثانیا #امامت از #حكومت جداست.امامت منصبی الهی است،چه مردم بخواهند و يا نخواهند. منظور حضرت اينست كه اگر من حكومت را بپذيرم، تمام معيارهاى غلط گذشته و افراد نالایق را كنار خواهم گذاشت و شما تحمل چنين #عدالتي را نداريد.

👈 ثالثا اگر امام (ع) در همان آغاز، #بيعت را مى‏پذيرفت، دشمنان و بويژه بنى اميه او را متهم مى‏كردند كه در ❌كشته شدن #عثمان دست داشته و امام(ع) با مقاومت خود، اين اتهام را از خود دور نمود.

👈 رابعا حضرت خواست كه از اين طريق، تعهد مردم را در برابر بيعت افزايش دهد. (نهج البلاغه، خطبه ۹۲)

💠 ۳. حق انتقاد از حاکم، بدیهی است که در نظام ما هم همواره صورت میگیرد. آزادی اظهار نظر و انتقاد در حیطه #اخلاق و #قانون، در #رسانه ها و حضور عقاید مختلف سیاسی در رسانه های پرتیراژ از این جمله است.

💠 ۴. بطور کلی در نظام اسلامی، کسانی که موافق نظام نیستند، تا زمانی که دست به #اقدام علیه نظام نزده اند، در امنیت کامل و تحت حمایت حکومت زندگی می کنند. اما زمانیکه دست به #شورش و برهم زدن #امنیت جامعه کنند،🎳 وضعیت متفاوت است. امثال سعدبن ابی وقاص که مشروعیت حکومت را نپذیرفتند فتنه گری هم نداشتند . چنانکه در جمهوری اسلامی برخی، علنا با نظام و قوانین حکومت مخالف هستند و ازادانه نظرات خود را ابراز می کنند و نه حبس شدند نه خانه بر سرشان تخریب شده!

◀️ طلحه و زبیر از بزرگان اسلام بودند که طی سالها، بنده پست و ثروت شده بودند ونتوانستند عدل علی(ع) و سهم مساوی با سایر مردم از بیت المال، را تحمل کنند و تا وقتی دست به جنگ و فتنه نزده بودند، علی(ع) از موضع #نصیحت و #مدارا با آنها برخورد میکرد. دقیقا همانند ماجرای فتنه ۸۸ و #نصیحتهای رهبری در نماز جمعه و در دیدارهای #خصوصی با سران فتنه👌

◀️ ولی آنگاه که به #شورش دست زدند،حضرت مجبور به مقابله با آنها شد. نه اینکه بنشیند و شورش آنها را تماشا کند!!☹️ پس از جنگ جمل، عایشه همسرپیامبر(ص) بدستور علی (ع)، #حصر خانگی شد. دقیقا همچون سران فتنه که بدلیل #رافت نظام اسلامی تاکنون مجازات نشده اند وگرنه در قبال خونهای ریخته شده، در دنیا و آخرت مسئول هستند. 😪
(ضمنا اگر ما اینها را «فتنه گر»، «منافق» و «ضدولایت فقیه» مینامیم، علی(ع) آنها را ناکثین و قاسطین و مارقین می خواند.)

گداخته از جفای همه
گریخته در وفای علی
۲۷ خرداد ۱۳۹۶

برو به صفحه
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

اختیارات
شما می‌توانید مطالب را بخوانید.
شما نمی‌توانید عنوان جدید باز کنید.
شما نمی‌توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید.
شما نمی‌توانید نظرسنجی اضافه کنید.
شما نمی‌توانید در نظرسنجی‌ها شرکت کنید.
شما نمی‌توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید.
شما نمی‌توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید.

فعالترین کاربران ماه انجمن
فعالیترین کاربران سایت
اعضای جدید سایت
جدیدترین اعضای فعال
تعداد کل اعضای سایت
اعضای فعال
۱۷,۹۴۹
اعضای غیر فعال
۱۴,۳۶۳
تعداد کل اعضاء
۳۲,۳۱۲
پیام‌های جدید
هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
انجمن مباحث آزاد
۷۶,۴۹۸ پاسخ
۱۱,۸۳۱,۳۱۰ بازدید
۸ روز قبل
Leo Barca
بحث آزاد در مورد بارسا
انجمن عاشقان آب‍ی و اناری
۵۸,۲۰۷ پاسخ
۸,۵۸۱,۶۲۳ بازدید
۲۵ روز قبل
armanshah
بحث در مورد تاپیک های بخش سرگرمی
انجمن سرگرمی
۴,۶۶۶ پاسخ
۵۵۵,۶۴۲ بازدید
۱ ماه قبل
مهدی
برای آشنایی خودتون رو معرفی کنید!
انجمن مباحث آزاد
۷,۶۴۳ پاسخ
۱,۲۷۵,۰۷۷ بازدید
۱ ماه قبل
Activated PC
آموزش و ترفندهای فتوشاپ
انجمن علمی و کاربردی
۱۳۵ پاسخ
۴۵,۳۳۵ بازدید
۱ ماه قبل
RealSoftPC
جام جهانی ۲۰۲۲
انجمن فوتبال ملی
۲۳ پاسخ
۲,۲۸۰ بازدید
۱ ماه قبل
Crack Hints
موسیقی
انجمن هنر و ادبیات
۵,۱۰۱ پاسخ
۱,۰۳۲,۸۷۷ بازدید
۱ ماه قبل
Activated soft
علمی/تلفن هوشمند/تبلت/فناوری
انجمن علمی و کاربردی
۲,۴۱۹ پاسخ
۴۴۳,۰۰۹ بازدید
۱ ماه قبل
javibarca
مباحث علمی و پزشکی
انجمن علمی و کاربردی
۱,۵۴۷ پاسخ
۷۵۶,۷۵۰ بازدید
۲ ماه قبل
رویا
مســابــقـه جــــذاب ۲۰ ســــوالـــــــــــــــــــی
انجمن سرگرمی
۲۳,۶۵۸ پاسخ
۲,۲۳۷,۱۵۴ بازدید
۲ ماه قبل
رویا
اسطوره های بارسا
انجمن بازیکنان
۳۴۳ پاسخ
۸۸,۵۸۸ بازدید
۸ ماه قبل
jalebamooz
حاضرین در سایت
۴۴۸ کاربر آنلاین است. (۳۰۶ کاربر در حال مشاهده تالار گفتمان)

عضو: ۰
مهمان: ۴۴۸

ادامه...
هرگونه کپی برداری از مطالب این سایت، تنها با ذکر نام «اف سی بارسلونا دات آی آر» مجاز است!