به اولین سایت تخصصی هواداران بارسلونا در ایران خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات سایت، ثبت نام کنید و یا با نام کاربری خود وارد شوید!

شناسه کاربری:
کلمه عبور:
ورود خودکار

نحوه فعالیت در انجمن‌های سایت
دوستان عزیز توجه کنید که تا زمانی که با نام کاربری خود وارد نشده باشید، تنها می‌توانید به مشاهده مطالب انجمن‌ها بپردازید و امکان ارسال پیام را نخواهید داشت. در صورتی که تمایل دارید در مباحث انجمن‌های سایت شرکت نمایید، در سایت عضو شده و با نام کاربری خود وارد شوید.

پیشنهاد می‌کنیم که قبل از هر چیز، با مراجعه به انجمن قوانین و شرح وظایف ضمن مطالعه قوانین سایت، با نحوه اداره و گروه‌های فعال در سایت و همچنین شرح وظایف و اختیارات آنها آشنا شوید. به علاوه دوستان عزیز بهتر است قبل از آغاز فعالیت در انجمن‌ها، ابتدا خود را در تاپیک برای آشنایی (معرفی اعضاء) معرفی نمایند تا عزیزان حاضر در انجمن بیشتر با یکدیگر آشنا شوند.

همچنین در صورتی که تمایل دارید در یکی از گروه‌های کاربری جهت مشارکت در فعالیت‌های سایت عضو شوید و ما را در تهیه مطالب مورد نیاز سایت یاری نمایید، به تاپیک اعلام آمادگی برای مشارکت در فعالیت‌های سایت مراجعه نموده و علائق و توانایی های خود را مطرح نمایید.
تاپیک‌های مهم انجمن
در حال دیدن این عنوان: ۱ کاربر مهمان
این عنوان قفل شده است!

پاسخ به: اخبار و حواشی لالیگا
نام کاربری: DAIMON
پیام: ۲,۲۹۳
عضویت از: ۱۹ مرداد ۱۳۸۷
از: بوشهر
طرفدار:
- ژاوی هرناندز
- یوهان کرایف
- شاهین بوشهر
- اسپانیا
- پپ گواردیولا
گروه:
- کاربران عضو
گواردیولا: مسی با قلبش گل زد.

در شبی که بارسلونا توانست ششمین جام قهرمانی اش در رقابتهای این فصل را به دست آورد، پپ گواردیولا دریچه قلبش را برای دنیا باز کرد و اشک ریزان، احساسات درونی اش را بروز داده و از موفقیتهایی که تیمش به دست آورده به شادی پرداخت.

سایت گل: دیشب ورزشگاه ابوظبی مملو از هوادارانی بود که برای تماشای دیدار فینال جام باشگاه های جهان حاضر شده بودند.

در یک سوی ورزشگاه هواداران استودیانتس نشسته بودند و با پرچم ها و شعارهایشان تیم محبوبشان را تشویق می کردند و در دیگر سو هواداران تیم کاتالان دیده می شدند ؛ هوادارانی که تعدادشان به 43 هزار نفر می رسید و بی صبرانه در انتظار سوت پایان این دیدار و موفقیت تیمشان بودند.

هر یک از دو تیم موفقیت را برای خودشان می خواستند .درصورتی که استودیانتس می توانست به پیروزی برسد، اولین عنوان قهرمانی خود در این رقابتها در طول 40 سال اخیر را کسب می کرد وتیم آرژانتینی به هدایت خوان سباستین ورون آماده بود که مردانه برای رسیدن به این جام نبرد کند. در دیگر سو نیز بارسلونا، بهترین تیم دنیا منتظر بود که بتواند این عنوان را جهانیان ثابت کند. آنها می خواستندششمین جام قهرمانی شان در رقابتهای این فصل را کسب کنند که در نهایت هم این اتفاق افتاد.

این طور به نظرمی رسد که پروژه ای که کرایوف در رختکن بارسا آغاز کرد و با گذشت سالها هنوز شاهدتاثیرات آن هستیم، اکنون به ثمر نشسته است. ایدئولوژی باشگاه برای پیشرفت و پرورش بازیکنان جوان و مبدل ساختن آنها به سوپراستار اکنون به نتیجه رسیده و در هر جنبه از این بازی قابل مشاهده بود.

بارزترین این محصول، درخشش پدرو در دیدار فینال بود که توانست اولین گل تیمش را وارد دروازه استودیانتس کند؛ پدرو تنها بازیکنی است که در هر شش رقابت این فصل توانسته برای بارسا گلزنی کند. یا می توان به جرارد پیکه اشاره کرد که با وجودی که این آکادمی را ترک کرد، ولی درسهایی نزد سرالکس فرگوسن آموخت و بار دیگر به بارسا بازگشت. مسی نیز که در 13 سالگی به بارسلونا آمد و در نهایت توانست در فینال جام باشگاه های جهان با سینه اش گل پیروزی بخش بارسا را به ثمر برساند نمونه بارز دیگری از محصولات آکادمی بارساست و در نهایت نسل دیگری از بازیکنان که اکنون تدریجا به جهانیان معرفی می شوند را نیز می بایست در این دسته به حساب آورد. جفرن، بازیکنی که به جای تیری آنری وارد زمین شد، توانست نمایش خیره کننده ای را به اجرا بگذارد و ثابت کند که توانایی های خارق العاده ای دارد و قادر است که در ترکیب بارسا مقتدرانه ظاهر شود.

البته در نهایت نباید فراموش کنیم که گواردیولا، لیدر و هماهنگ کننده تیم کاتالان نیز محصول همین آکادمی است. گواردیولا کاپیتان تیم رویایی کرایوف بود و در حقیقت این خود کرایوف بود که این مربی جوان را برای جانشینی ریکارد پیشنهاد کرد.

در پایان این دیدار حساس، گواردیولای خسته و احساساتی به تک تک سوالها پاسخی کامل می داد و با فروتنی تمام از بروز احساساتش در زمین مسابقه می گفت. گواردیولا در پاسخ به سوال خبرنگاری که به شوخی از او پرسید که چه مدت با مسی برروی گلزنی با سینه اش کار شده است، گفت:«مسی این کار را هر روز تمرین می کند. در بین دو نیمه من مسی را به گوشه ای کشیدم و به او گفتم که از او می خواهم برای تیم گلی بزند که از قلبش برخواسته باشد. مسی این گل را با قلبش به ثمر رساند و نه با سینه اش.»

با وجودی که نگاهت، با دلم یاری نمی کرد
دلم از ایثار احساس، به تو خود داری نمی کرد
۳۰ آذر ۱۳۸۸
نام کاربری: Kind_Girl
پیام: ۴۱۷
عضویت از: ۱۴ آذر ۱۳۸۹
طرفدار:
- BOJAN
- رنالدینیو
- هیچ کدوم
- اسپانیا
- پپ گواردیولا-فرانک رایکارد
گروه:
- کاربران عضو
مسی: سال بی نظیری بود

لیونل مسی در سالن برترین بازیکن فیفا به سوالاتی در رابطه با مسائل روز دنیای فوتبال پاسخگو شد.

سایت گل – در حالی که مراسم اهدای جوایز برترین بازیکن فیفا در حال جریان است، لیونل مسی در این رابطه به پرسشهای خبرنگاران پاسخ گو شد.

مسی در پاسخ به پرسشی دررابطه با دریافت جایزه برترین بازیکن فیفای سال 2009گفت:« بسیار لذت بخش است که برای سومین سال متوالی در این سالن هستم. امسال برای ما سال آن چنان خوبی بود که هرگز نمی توان سالی بهتر از این را رقم زد.»

این ستاره آرژانتینی در مورد رکورد تاریخی تیم کاتالان اعلام کرد که قهرمانی در رقابتهای لیگ قهرمانان اروپا، بهترین و پرارزش ترین اتفاق برای کاتالونیایی ها بود و به علاوه قهرمانی در جام باشگاه های اروپا نیز بسیار لذت بخش بود. دارنده جایزه توپ طلای سال 2009 به این نکته اشاره کرد که تیم کاتالان می بایست به نهایت تلاش خود برای کسب نتایج مطلوب ادامه دهد و می بایست برای کسب تمامی عناوین بجنگد.

مسی در کنار چابی، اینیستا، کریس رونالدو و کاکا نشسته بود و تفاوت قدی سه ستاره تیم کاتالان در کنار دو بازیکن بلند قد تیم رئال کاملا محرز بود. ستاره آرژانتینی در پاسخ به این سوال که در مورد اختلاف قدی این بازیکنان مطرح شده بود گفت:« بارسا هم بازیکنان قدبلندی دارد و البته بازیکنانی نیز هستند که سرعت و قدرت دوندگی بالایی دارند. فوتبال ورزشی است که در آن استعداد و مهارت به مراتب بیشتر از قد بازیکنان مهم است.»

ستاره آرژانتینی بارسلونا در ادامه به تمجید از سایر کاندیدهای دریافت جایزه برترین بازیکن فیفا پرداخت و از کریس رونالدو به خاطر تمجیدهای صمیمانه اش تشکر کرد. او در ادامه به این نکته اشاره کرد که آمدن کریس رونالدو و کاکا به رقابتهای لالیگا، قدرت این رقابتها را افزایش داده و به این نکته اشاره کرد که بدین ترتیب رقابتهای لالیگا درصدر قدرتمندترین رقابتهای جهان قرار گرفته است.این ستاره در ادامه ترجیح داد تا در مورد احتمال انتقال روبینیو به بارسلونا در بازار نقل و انتقالات زمستانی اظهارنظری نکند و در این رابطه تنها اعلام کرد که در صورتی که این ستاره برزیلی به بارسا بیاید، از این اتفاق استقبال خواهد کرد.

در نهایت مسی در پاسخ به این سوال که چرا تلاشهایی که برای بارسا انجام می دهد را در ترکیب تیم ملی آرژانتین به کار نمی گیرد، گفت:« من فقط می خواهم این نکته را بگویم که همان بازی ای را که در تیم کاتالان انجام می دهم در ترکیب تیم ملی آرژانتین نیز به نمایش می گذارم.بازیهای مرحله مقدماتی جام جهانی بسیار سخت بود ولی اوضاع در جام جهانی کاملا متفاوت خواهد بود.من همراه با هم تیمی هایم به تمامی عناوین قهرمانی دست یافته ام و اکنون می خواهم همین افتخارات را با تیم ملی کشورم کسب کنم.»

۱ دی ۱۳۸۸
نام کاربری: Kind_Girl
پیام: ۴۱۷
عضویت از: ۱۴ آذر ۱۳۸۹
طرفدار:
- BOJAN
- رنالدینیو
- هیچ کدوم
- اسپانیا
- پپ گواردیولا-فرانک رایکارد
گروه:
- کاربران عضو
رونالدو: به مسی حسادت نمی کنم

ستاره پرتغالی رئال مادرید در صحبتهایش زبان به تمجید از لیونل مسی و سایر بازیکنان تیم کاتالان گشوده است.

سایت گل- کریستیانو رونالدو، ستاره پرتغالی باشگاه مادریدی که یکی از کاندیدهای کسب عنوان برترین بازیکن سال 2009 فیفا بود در حالی که در سالن اهدای این جوایز حضور داشت، درصحبتهایی زبان به تمجید از لیونل مسی، برنده این جایزه گشود و در این رابطه گفت:«حس بسیار خوبی بود اگرمی توانستم این جایزه را برای بار دیگر مال خود کنم. همه از اهمیت و افتخار کسب این جایزه مطلع هستند و سال گذشته که این جایزه را مال خود کردم، غرق در شادی و غرور بودم و مطمئنم که برنده امسال این جایزه نیز بسیار خوشحال است.»

رونالدو در ادامه صحبتهایش اوضاع منچستر در رقابتهای این فصل را مورد آنالیز قرار داد و گفت:« فکر می کنم که منچستر در نبود من بسیار خوب عمل می کند. آنها در دو دیدار پایانی خود شکست خوردند ولی همچنان در جایگاه دوم جدول قرار دارند.نمی خواهم چیزی در مورد صحبتهایی که افراد در مورد من انجام داده اند واکنشی نشان بدهم.من دلتنگ منچستر هستم، چرا که دوستان زیادی آنجا دارم ولی در مادریدهم زندگی بسیار خوبی دارم.»

رونالدو در ادامه زبان به تحسین از تیم کاتالان و قهرمانی های این تیم گشود و در این رابطه گفت:«من به اوج قله موفقیت اعتقاد دارم. بارسلونا توانست در رقابتهای این فصل تمام عناوین قهرمانی را مال خود کند. آنها بهترین تیم باشگاهی حال حاضر دنیا هستند. بارسا سبک بازی خاصی دارد و اکثر بازیکنان این تیم سالهاست که در کنار یکدیگر توپ می زنند. بارسا تیم خارق العاده است و البته نباید فراموش کرد که هر اتفاقی در فوتبال ممکن است و ما نهایت سعی مان را به کار می گیریم که امسال همین رکورد را به نام تیم مادریدی ثبت کنیم.لیونل مسی نیز بازیهای بسیار خوبی را به اجرا می گذارد و یکی از کلیدی ترین بازیکنان تیم کاتالان است.او این جایزه را به خود اختصاص داد ولی چابی و اینیستا نیز از جمله بازیکنان کلیدی بارسا بودند و شایستگی کسب این جایزه را نیز داشتند. این تیم بارسا بود که عناوین متعدد قهرمانی را کسب کرد و نه بازیکنان به صورت فردی. بارسا توانست 6 عنوان قهرمانی را کسب کند و این تیم، تیم خارق العاده ای است.»

ستاره پرتغالی ادامه داد:« هرکسی آنچه را که شایستگی اش را دارد دریافت می کند و من هم به مسی حسادت نمی کنم. حس می کنم که مسی مزد تلاشهایش را گرفت و سایر کاندیدها نیز شایستگی دریافت این جایزه را داشتند.»

رونالدو در پایان صحبتهایش رقابتهای پیش روی جام جهانی را مورد بررسی قرار داد و در این رابطه گفت:« انگلیس تیمی خارق العاده و بازیکنان فوق العاده ای را در اختیار دارد و در طول رقابتهای مرحله مقدماتی نیز اعجاز انگیز ظاهر شدند. انگلیس مربی بزرگی را برروی نیمکتش می بیند و آنها پتانسیل لازم برای موفقیت در جام جهانی را دارا هستند.برزیل و اسپانیا نیز شانس زیادی برای قهرمانی دارند. در این میان پرتغال مدعی اول قهرمانی نیست ولی ما نیز می توانیم شگفتی ساز ظاهر شویم. کسی از یونان انتظار نداشت که در رقابتهای یورو2004 شگفتی ساز شود ولی آنها تمام دنیای فوتبال را شوکه کردند. من بی صبرانه منتظر آغاز رقابتهای جام جهانی آفریقای جنوبی هستم.»

۱ دی ۱۳۸۸
طرفدار:
- ژاوی هرناندز
- یوهان کرایف
- شاهین بوشهر
- اسپانیا
- پپ گواردیولا
گروه:
- کاربران عضو
اعلام لیست یازده بازیکن برترسال فیفا

نتایج تیم یازده نفره برتر فیفا در سال 2009 در سالن فیفای زوریخ اعلام گردید.

سایت گل: تمامی بزرگان دنیای فوتبال دوشنبه شب در زوریخ گرد هم آمده بودند تا در مراسم اهدای جوایز برترین های فیفا شرکت کنند. در این مراسم نه تنها برترین بازیکن سال 2009 و زننده زیباترین گل سال معرفی گردید، بلکه تیم یازده نفره منتخب فیفا نیز اعلام شد.

بیش از 50 هزار فوتبالیست حرفه ای از سراسر دنیا در این نظر سنجی شرکت کردند تا یازده بازیکن برتر یا همان تیم سال فیفا در دوازده ماه اخیر را برگزینند. رقابت بسیار حساسی در این زمینه وجود داشت و در پایان لیست نهایی اعلام گردید.

تمامی بازیکنان حاضردر ترکیب تیم یازده نفره برگزیده فیفا ، از بازیکنان شاغل در لیگ برتر و لالیگا هستند.

ایکر کاسیاس که سال گذشته نیز دروازه بان تیم منتخب فیفا بود، بار دیگر در لیست منتخب این تیم در سال 2009 قرار گرفت. جان تری، چابی و لیونل مسی نیز همراه با کریس رونالدو واستیون جرارد برای دومین سال متوالی در این لیست قرار گرفتند.

بازیکنانی که برای اولین بار در لیست یازده بازیکن برتر سال فیفا قرار گرفتند عبارتند از دانی آلوس، پاتریس اورا و نمانیا ویدیچ.

ترکیب یازده نفره تیم منتخب سال 2009 فیفا عبارت است از: ایکر کاسیاس (رئال مادرید)، دانی آلوس (بارسلونا) ، جان تری (چلسی)، نمانیا ویدیچ (منچستر یونایتد)، پاتریس اورا(منچستر یونایتد)، چابی (بارسلونا)، آندرس اینیستا ( بارسلونا)، استیون جرارد(لیورپول)، لیونل مسی(بارسلونا)، کریس رونالدو(رئال مادرید)، فرناندو تورس (لیورپول)

۱ دی ۱۳۸۸
طرفدار:
- ژاوی هرناندز
- یوهان کرایف
- شاهین بوشهر
- اسپانیا
- پپ گواردیولا
گروه:
- کاربران عضو
کرایوف به گواردیولا افتخار می کند.

اسطوره باشگاه کاتالان از افتخار آفرینی های گواردیولا در رختکن این تیم، احساس غرور می کند.

سایت گل: با افتخار آفرینی های تیم کاتالان پس از کسب قهرمانی در رقابتهای جام باشگاه های جهان، یوهان کرایوف اسطوره بارسلونا، به تعریف و تحسین از پپ گواردیولا مربی جوان این تیم پرداخته است.

کرایوف در صحبتهایی دراین رابطه اعلام کرده که بدین ترتیب گواردیولا نه تنها نام خود را در کتاب تاریخ باشگاه ثبت کرده، بلکه سبک بازی تیم کاتالان نیز در این کتاب ثبت گردیده است.

کرایوف در این رابطه گفت:«نه تنها نتایج ، بلکه شیوه بازی در کسب پیروزی همیشه کیفیت فراوانی را در ترکیب تیم بارسا رقم زده است.»

این مربی هلندی که موفق ترین مربی تاریخ باشگاه بارسلونا عنوان گرفته در طول مدت حضورش برروی نیمکت مربی گری این تیم، توانست یازده عنوان قهرمانی را برای بارسا به ارمغان بیاورد، در گفت و گویی به مارکا گفت:« به گواردیولا به خاطر موفقیتهایش افتخار می کنم. او عنوانی را برای باشگاه به ارمغان آورد که بی سابقه بود و در طول صد سال تاریخ دنیای فوتبال چنین افتخاری کسب نشده است.»

مربی کنونی تیم ملی کاتالونیا در ادامه اعلام کرد که به شدت تحت تاثیر تصمیمات گواردیولاست و ادامه داد:« گواردیولا تصمیمات فوق العاده ای در جریان دیدار فینال جام باشگاه های جهان اتخاذ کرد و به خوبی می داند که چه تصمیماتی را باید بگیرد.»

گواردیولا کمتر از دوسال است که هدایت تیم کاتالان را برعهده گرفته و در طول رقابتهای این فصل توانست تا 6 جام قهرمانی را برای تیمش به ارمغان بیاورد.

۱ دی ۱۳۸۸
طرفدار:
- ژاوی هرناندز
- یوهان کرایف
- شاهین بوشهر
- اسپانیا
- پپ گواردیولا
گروه:
- کاربران عضو
جدول کامل امتیازی توپ طلای 2009

1- لیونل مسی (آرژانتین – بارسلونا):473 امتیاز

2- کریستیانو رونالدو(پرتغال – منچستریونایتد –رئال مادرید)233 امتیاز

3-ژاوی(اسپانیا- بارسلونا)170 امتیاز

4- آندرس اینی یستا(اسپانیا- بارسلونا)149 امتیاز

5-ساموئل اتوئو(کامرون – بارسلونا – اینترمیلان)75 امتیاز

6- کاکا(برزیل – میلان – رئال مادرید )58 امتیاز

7- زلاتان ایبراهیموویچ (سوئد – انترمیلان –بارسلونا)50 امتیاز

8- وین رونی (انگلیس – منچستریونایتد)35 امتیاز

9- دیدیه دروگبا (ساحل عاج – چلسی ) 33 امتیاز

10 – استیون جرارد آانگلیس – لیورپول)32 امتیاز

11- فرناندو تورس (اسپانیا – لیورپول) 22 امتیاز

12- سسک فابرگاس (اسپانیا – آرسنال )13 امتیاز

13 – ادین ژکو(بوسنی – وولفسبورگ ) 12 امتیاز

14- رایان گیگز(ولز – منچستر یونایتد) 11 امتیاز

15- تیری آنری (فرانسه – بارسلونا)9 امتیاز

16- لوئیس فابیانو(برزیل – سویا)،نمانیا ویدیچ (صربستان ، منچستر یونایتد)و ایکر کاسیاس (اسپانیا – رئال مادرید) 8 امتیاز

19- دیه گو فورلان ( اروگوئه – اتلتیکو مادرید) 7 امتیاز

20- یوان گورکوف(فرانسه – بوردو ) امتیاز

21- آندره آرشاوین (روسیه-آرسنال ) ، جولیو سزار(برزیل – اینتر) و فرانک لمپارد (انگلیس – چلسی ) 5 امتیاز

24- مایکون ( برزیل – اینتر)4 امتیاز

25- دیه گو (برزیل – وردربرمن – یوونتوس)3 امتیاز

26- داوید ویا (اسپانیا – والنسیا)،جان تری (انگلیس – چلسی )2 امتیاز

28- فرانک ریبری (فرانسه - بایرن) یحیی توره (ساحل عاج – بارسلونا) 1 امتیاز

30 – کریم بنزما(فرانسه – لیون – رئال مادرید) بدون امتیاز

۱ دی ۱۳۸۸
طرفدار:
- ژاوی هرناندز
- یوهان کرایف
- شاهین بوشهر
- اسپانیا
- پپ گواردیولا
گروه:
- کاربران عضو
اختصاصی گل :مسی توپ طلا را فتح کرد.

مسی بالاتر با 473 امتیاز بالاتر از رونالدو و ژاوی قرار گرفت.

سایت گل: لیونل مسی ، ستاره بارسلونا به عنوان اولین آرژانتینی تاریخ توپ طلای اروپا را فتح کرد.

این هافبک - مهاجم 22 ساله در سال 2007 در پله سوم و در سال گذشته در رده دوم رده بندی این جایزه با ارزش قرار گرفته بود وقابل پیش بینی بود که امسال این جایزه را می برد.

او در این پیروزی دو رکورد از خود باقی گذاشته است اول اینکه از 480 امتیاز ممکن ، 473 امتیاز را کسب کرده و دوم اینکه با این پیروزی بعد از مایکل اوون که در در سال 2001 در 21 سالگی این عنوان را برد ،تبدیل به جوانترین فاتح توپ طلا شده است. او در این رای گیری بالاتر از کریس رونالدو قرار گرفته که بعد از یک فصل پرسروصدا موفق به کسب 233 امتیاز شد.

سومین چهره این جدول هم ژاوی ، آس خط میانی بارساست . این یک عنوان قابل پیش بینی برای مسی است که فصلی خارق العاده را در بارسا پشت سرگذاشته است.
او با بارسلونا فاتح لیگ قهرمانان اروپا ، لیگا اسپانیا ، جام حذفی اسپانیا و سوپرجام اروپا و اسپانیا شده است و به احتمال زیاد جام باشگاههای جهان را نیز خواهد برد .البته توپ طلا تنها جایزه ایست که او آن را بدون آنکه لباس بارسا را به تن داشته باشد ، بالای سر برد.

۱ دی ۱۳۸۸
طرفدار:
- ژاوی هرناندز
- یوهان کرایف
- شاهین بوشهر
- اسپانیا
- پپ گواردیولا
گروه:
- کاربران عضو
گواردیولا: 8، 9 روز استراحت می کنیم.

پس از کسب شش عنوان قهرمانی گواردیولا درنهایت از استراحت سخن به میان آورد.

سایت گل: در حالی که بارسلونا خود را برای دیدار دوستانه مقابل کازما اسپورتینگ آماده می کند، پپ گواردیولا در صحبتهایی اعلام کردکه آبی اناری پوشان پس از تلاشهای زیادی که برای کسب 6 جام قهرمانی کشیدند، هشت یا نه روز فرصت خواهند داشت تا به استراحت بپردازند.

گواردیولا در صحبتهایی در این رابطه گفت:« در طول سال جاری ما زمان بسیار کمی برای استراحت و تفریح داشتیم، چرا که هر سه روز یکبار، می بایست دیداری را برگزار می نمودیم.»

البته مربی جوان تیم کاتالان در ادامه در مورد سنگین تر شدن وظیفه تیم بارسا گفت:« پس از بیست و نه دسامبر بار دیگر به زمین چمن باز خواهیم گشت. عناوینی که توانستیم در طول سال جاری به دست بیاوریم، ثمر مهارت، توان ، تلاش و کوشش بازیکنان تیم بود.»

۱ دی ۱۳۸۸
طرفدار:
- ژاوی هرناندز
- یوهان کرایف
- شاهین بوشهر
- اسپانیا
- پپ گواردیولا
گروه:
- کاربران عضو
دوازده جایزه فردی مسی در سال 2009

ستاره آرژانتینی بارسلونا هرگز سال 2009 را فراموش نخواهد کرد. علاوه بر کسب 6 عنوان قهرمانی همراه با هم تیمی هایش با پیراهن بارسلونا، مسی توانست تمام جوایز فردی را نیز به خود اختصاص دهد که اکنون تعداد آنها به 12 جایزه رسیده است.

سایت گل: اولین جایزه ای که مسی در سال 2009 دریافت نمود، جایزه "افسانه مارکا" بود که این ستاره در بارسلونا آن را دریافت نمود. پس از آن نوبت به جایزه خبرگزاری EFE رسید که به بهترین بازیکن ایبروآمریکایی حاضر در لالیگا می رسید که مسی توانست در روز بیست و نهم ماه می این جایزه را مال خود کند.

روز نهم جولای، روز دریافت جایزه آلفردو دی استفانو بود که از سوی مسئولان روزنامه مارکا به بهترین بازیکن حاضر در رقابتهای دسته اول لالیگا اختصاص می یافت و مسی توانست این جایزه را نیز مال خود کند.

موناکو- روز بیست و هفتم آگوست- سالن یوفا: لیونل مسی به عنوان برترین مهاجم رقابتهای لیگ قهرمانان اروپا در فصل 9-2008 برگزیده شد و به علاوه عنوان برترین بازیکن این رقابتها را نیز مال خود کرد.این ستاره آرژانتینی به علاوه توانست جایزه زننده بهترین گل این رقابتها را نیز مال خود کند.

چند ماهی گذشت و در بیست و ششم اکتبر بود که در شهر مادرید و در سالن لیگ فوتبال حرفه ای، مسی به عنوان برترین مهاجم لالیگا در فصل 9-2008 انتخاب شد و به علاوه عنوان بهترین بازیکن این رقابتها را نیزبه خود اختصاص داد.

روز شانزدهم نوامبر ، اونزه د اورو (بهترین بازیکن اروپایی سال) از آن مسی شد و روز پنجم دسامبر بود که ستاره آرژانتینی باشگاه کاتالان به عنوان برنده جایزه توپ طلای مجله فرانس فوتبال شناخته شد.

البته این پایان بخش عناوین فردی ستاره آرژانتینی نبود. دو هفته پس از آن و در فینال رقابتهای جام باشگاه های جهان، مسی به عنوان برترین بازیکن این رقابتها معرفی گردید و در نهایت توانست با کسب جایزه برترین بازیکن سال فیفا، تعداد عناوین فردی اش در سال 2009 را به 12 عنوان برساند و علاوه بر افتخار آفرینی های متعددی که همراه با هم تیمی هایش داشت، توانست رکورد بی نظیری را در زمینه فردی نیز به نام خود ثبت کند.

۱ دی ۱۳۸۸
طرفدار:
- ژاوی هرناندز
- یوهان کرایف
- شاهین بوشهر
- اسپانیا
- پپ گواردیولا
گروه:
- کاربران عضو
مصاحبه با مسی: همه چیز را بردم ولی بیش از اینها می خواهم.

ستاره جوان باشگاه بارسلونا می خواهد جایزه اش را با تمام هم تیمی هایش در باشگاه کاتالان و تیم ملی آرژانتین تقسیم کند. مسی جوان در گفت و گویی از احساساتش پس از کسب جایزه برترین بازیکن سال فیفا گفته است که متن این گفت و گو را با هم می خوانیم:

سایت گل: در اینجا می توانید متن گفت و گوی لیونل مسی پس از دریافت جایزه برترین بازیکن سال فیفا در سال 2009 را مطالعه کنید:

* همیشه می گویند که تا سه نشه، بازی نشه.تبریک می گوئیم. پس از کسب این جایزه چه حسی داشتی؟

- حقیقتا احساس خوشبختی می کردم. بازگشت به این سالن بسیار زیبای است. من به نمایندگی از هم تیمی ها و مربیانم به اینجا آمدم.این اهمیت کار مرا به مراتب بیشتر هم می کند. حس اینکه اولین آرژانتینی ای هستم که این جایزه را کسب می کنم، مرا غرق در غرور می سازد.

* به نظر تو، چه کسی شایستگی کسب این جایزه را داشت؟

- فکر می کنم که تک تک بازیکنان بارسلونا که کاندیدای دریافت این جایزه شدند، شایستگی دریافت آن را داشتند؛ آن هم به خاطر افتخارآفرینی های فراوان تیم ما در طول رقابتهای فصل جاری

* در تمامی رقابتهایی که با بارسلونا در آن شرکت کردید به قهرمانی رسیدید و به علاوه اکثر جوایز فردی را هم به خود اختصاص دادی. سال 2009 را چطور تعبیر می کنی؟

- سال بسیار خوب و مثبتی بود.تمام عناوین گروهی ممکن را کسب کردیم و توانستم جوایز فردی متعددی را مال خود کنم. راستش را بخواهید از این بابت احساس رضایت می کنم، هر چند که می دانم که کسب این افتخارات بدون یاری هم تیمی هایم محال بود.

* لحظه خاصی را در ذهن خود داری؟

- فکر می کنم که فینال رقابتهای لیگ قهرمانان اروپا مقابل منچستر برایم مهمترین لحظه بود. آن دیدار پرخاطره ترین بازی زندگی من است، به ویژه گلی که به ثمر رساندم.

* تو، چابی و اینیستا، همه کاندید دریافت عنوان برترین بازیکن سال فیفا هستید. بدین ترتیب مسئولان تیم پایه ای بارسلونا می بایست به توانایی های خود احساس غرور کنند.این طور نیست؟

- فکر می کنم حق با شماست.این را باید به منزله پاداشی برای زحمات مسئولان تیم و البته تیمهای پایه ای دانست. این بازتابی از تلاشهای آنهاست، نه فقط دوشنبه شب، بلکه تمام درخششهای تیم یک بارسلونا را می بایست مدیون زحمات مسئولان تیمهای پایه ای بود. درخشش بارسلونا در طول سال 2009 امری بی نظیر بود.

* به عنوان یک فوتبالیست می توانی این روزها را روزهای اوج فوتبالت بدانی؟

- واقعیت این است که سال فوق العاده ای برایم بود. این شانس را داشتم که تمام عناوین مهم و ارزشمند را همراه با تیم باشگاهی و به علاوه به صورت فردی کسب کنم ولی به همین رضایت نخواهم داد.من هنوز بسیار جوان هستم و سالهای زیادی را پیش روی خود می بینم. به عنوان یک فوتبالیست به تلاشم برای رشد و پیشرفت ادامه خواهم داد و این همان چیزی است که می خواهم.

۱ دی ۱۳۸۸

برو به صفحه
این عنوان قفل شده است!

اختیارات
شما می‌توانید مطالب را بخوانید.
شما نمی‌توانید عنوان جدید باز کنید.
شما نمی‌توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید.
شما نمی‌توانید نظرسنجی اضافه کنید.
شما نمی‌توانید در نظرسنجی‌ها شرکت کنید.
شما نمی‌توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید.
شما نمی‌توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید.

فعالترین کاربران ماه انجمن
فعالیترین کاربران سایت
اعضای جدید سایت
جدیدترین اعضای فعال
تعداد کل اعضای سایت
اعضای فعال
۱۷,۹۴۹
اعضای غیر فعال
۱۴,۳۶۳
تعداد کل اعضاء
۳۲,۳۱۲
پیام‌های جدید
هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
انجمن مباحث آزاد
۷۶,۴۹۸ پاسخ
۱۱,۸۱۶,۵۳۵ بازدید
۵ روز قبل
Leo Barca
بحث آزاد در مورد بارسا
انجمن عاشقان آب‍ی و اناری
۵۸,۲۰۷ پاسخ
۸,۵۶۵,۰۳۳ بازدید
۲۲ روز قبل
armanshah
بحث در مورد تاپیک های بخش سرگرمی
انجمن سرگرمی
۴,۶۶۶ پاسخ
۵۵۵,۱۲۱ بازدید
۲۷ روز قبل
مهدی
برای آشنایی خودتون رو معرفی کنید!
انجمن مباحث آزاد
۷,۶۴۳ پاسخ
۱,۲۷۱,۷۷۲ بازدید
۱ ماه قبل
Activated PC
آموزش و ترفندهای فتوشاپ
انجمن علمی و کاربردی
۱۳۵ پاسخ
۴۵,۳۲۴ بازدید
۱ ماه قبل
RealSoftPC
جام جهانی ۲۰۲۲
انجمن فوتبال ملی
۲۳ پاسخ
۲,۲۷۶ بازدید
۱ ماه قبل
Crack Hints
موسیقی
انجمن هنر و ادبیات
۵,۱۰۱ پاسخ
۱,۰۳۲,۰۵۸ بازدید
۱ ماه قبل
Activated soft
علمی/تلفن هوشمند/تبلت/فناوری
انجمن علمی و کاربردی
۲,۴۱۹ پاسخ
۴۴۲,۷۰۸ بازدید
۱ ماه قبل
javibarca
مباحث علمی و پزشکی
انجمن علمی و کاربردی
۱,۵۴۷ پاسخ
۷۵۶,۰۶۸ بازدید
۲ ماه قبل
رویا
مســابــقـه جــــذاب ۲۰ ســــوالـــــــــــــــــــی
انجمن سرگرمی
۲۳,۶۵۸ پاسخ
۲,۲۳۴,۳۲۷ بازدید
۲ ماه قبل
رویا
اسطوره های بارسا
انجمن بازیکنان
۳۴۳ پاسخ
۸۸,۳۱۰ بازدید
۷ ماه قبل
jalebamooz
حاضرین در سایت
۳۱۵ کاربر آنلاین است. (۲۲۴ کاربر در حال مشاهده تالار گفتمان)

عضو: ۰
مهمان: ۳۱۵

ادامه...
هرگونه کپی برداری از مطالب این سایت، تنها با ذکر نام «اف سی بارسلونا دات آی آر» مجاز است!