به اولین سایت تخصصی هواداران بارسلونا در ایران خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات سایت، ثبت نام کنید و یا با نام کاربری خود وارد شوید!

شناسه کاربری:
کلمه عبور:
ورود خودکار

نحوه فعالیت در انجمن‌های سایت
دوستان عزیز توجه کنید که تا زمانی که با نام کاربری خود وارد نشده باشید، تنها می‌توانید به مشاهده مطالب انجمن‌ها بپردازید و امکان ارسال پیام را نخواهید داشت. در صورتی که تمایل دارید در مباحث انجمن‌های سایت شرکت نمایید، در سایت عضو شده و با نام کاربری خود وارد شوید.

پیشنهاد می‌کنیم که قبل از هر چیز، با مراجعه به انجمن قوانین و شرح وظایف ضمن مطالعه قوانین سایت، با نحوه اداره و گروه‌های فعال در سایت و همچنین شرح وظایف و اختیارات آنها آشنا شوید. به علاوه دوستان عزیز بهتر است قبل از آغاز فعالیت در انجمن‌ها، ابتدا خود را در تاپیک برای آشنایی (معرفی اعضاء) معرفی نمایند تا عزیزان حاضر در انجمن بیشتر با یکدیگر آشنا شوند.

همچنین در صورتی که تمایل دارید در یکی از گروه‌های کاربری جهت مشارکت در فعالیت‌های سایت عضو شوید و ما را در تهیه مطالب مورد نیاز سایت یاری نمایید، به تاپیک اعلام آمادگی برای مشارکت در فعالیت‌های سایت مراجعه نموده و علائق و توانایی های خود را مطرح نمایید.
تاپیک‌های مهم انجمن
در حال دیدن این عنوان: ۵ کاربر مهمان
این عنوان قفل شده است!

گوارديولا براى چهارمين مرتبه با منچسترسيتى به توافق مى رسد!
نام کاربری: *LaRk*
پیام: ۴,۳۱۰
عضویت از: ۳ شهریور ۱۳۹۰
گروه:
- کاربران عضو

پپ گوارديولا همچنان در زمينه آينده كارى خود سكوت پيشه كرده است. بعد از پايان دور رفت از رقابت هاى بوندسليگا سران باشگاه بايرن مونيخ مذاكرات براى تمديد قرارداد با وى را شروع خواهند نمود، با اين حال بار ديگر شايعاتى در زمينه توافق اين سرمربى اسپانيايى با سران باشگاه منچسترسيتى براى هدايت اين تيم در فصل آتى منتشر شده است.

پيش از بازى بايرن مونيخ مقابل هرتابرلين از رقابت هاى هفته چهاردم بوندسليگا، خبرى در مطبوعات اروپايى مبنى بر توافق پپ گوارديولا با منچسترسيتى براى عهده دار شدن هدايت اين تيم انگليسى از فصل آينده به انتشار رسيد. قرارداد اين سرمربى اسپانيايى با باشگاه بايرن مونيخ در انتهاى اين فصل به پايان مى رسد، اما وى از ماه ها پيش تمايلى به اظهار نظر در مورد آينده خود نداشته است.

كارل هاينتس رومنيگه رئيس باشگاه بايرن مونيخ اما همواره تاكيد نموده كه مذاكرات با پپ گوارديولا براى تمديد قرارداد وى در تاريخ نوزدهم دسامبر و بعد از بازى مقابل هانوفر آخرين بازى بايرن مونيخ در دور رفت رقابت هاى بوندسليگاى فصل جارى، آغاز خواهد شد. با توجه به اينكه در زمينه آينده كارى گوارديولا هنوز هيچ موضوعى قطعى به نظر نمى رسد، از ابتداى سال جارى ميلادى شايعات و گزارش هاى فراوانى در زمينه توافق اين سرمربى اسپانيايى با ساير باشگاه ها از جمله منچسترسيتى به انتشار رسيده است كه اين يادداشت به مرورى اجمالى بر تاريخچه چنين اخبار و شايعاتى مى پردازد.

نوامبر 2014

روزنامه انگليسى Daily Mirror گزارش مى دهد كه باشگاه منچسترسيتى خواهان جذب پپ گوارديولا شده است.

چهارم فوريه 2015

روزنامه آلمانى Sportbild با انتشار خبرى مدعى مى شود كه فدراسيون فوتبال قطر در نظر دارد از تابستان 2016 با پيشنهادى وسوسه كننده پپ گوارديولا را براى هدايت تيم ملى اين كشور و آماده سازى اين تيم جهت حضور آبرومندانه در رقابت هاى جام جهانى 2022 كه به ميزبانى اين كشور برگزار خواهد شد،‌جذب نمايد.

سوم مارس 2015

روزنامه انگليسى The Guardian مدعى مى شود كه باشگاه منچسترسيتى علاقه فراوانى به آغاز همكارى با پپ گوارديولا دارد و به تلاش هاى خود براى رسيدن به توافق با سرمربى بايرن مونيخ شدت بيشترى خواهد بخشيد.

هفدهم آپريل 2015

پل اسكولز بازيكن سابق باشگاه منچستريونايتد و تيم ملى انگليس در ستون هفتگى خود در روزنامه Independent مدعى مى شود:"با توجه به اطلاعات موثقى كه در دست دارم، پپ گوارديولا بعد از پايان قرارداد خود با بايرن مونيخ به عنوان سرمربى جديد منچسترسيتى برگزيده خواهد شد."

دهم مى 2015

ديتمار هامان بازيكن سابق باشگاه هاى بايرن مونيخ، منچسترسيتى و ليورپول و همچنين كارشناس شبكه تلويزيونى Sky در يكى از برنامه هاى اين شبكه مى گويد:"يك منبع آگاه و قابل اعتماد به من اطلاع داده است كه باشگاه سابق من (منچسترسيتى) دو ماه پيش در خصوص تمايل پپ گوارديولا براى هدايت اين تيم از وى پرس و جو نموده، اما وى پيشنهاد آنها را رد كرده است. با اين وجود هم اكنون شرايط فرق كرده و به نظرم مذاكرات بين دو طرف پيشرفت هاى خوبى داشته است."

بيست و ششم ژولاى 2015

شبكه تلويزيونى Bein Sports اسپانيا در توئيتر خود ضمن انتشار خبرى اعلام مى كند كه باشگاه منچسترسيتى و پپ گوارديولا به "توافقى اوليه" جهت شروع همكارى از تابستان 2016 دست يافته اند.

دوم آوگوست 2015

روزنامه انگليسى The Sun گزارش مى دهد كه باشگاه منچسترسيتى قراردادى پنج ساله به ارزش 142 ميليون يورو به پپ گوارديولا جهت بر عهده گرفتن هدايت اين تيم پيشنهاد نموده است.

هشتم اكتبر 2015

روزنامه اسپانيايى Mundo Deportivo از بارسلونا مدعى مى شود كه پپ گوارديولا قرارداد خود با بايرن مونيخ را تمديد نخواهد نمود. اين سرمربى 44 ساله به صورت شفاهى موافقت خود را براى عهده دار شدن مربى گرى منچسترسيتى از فصل آتى اعلام كرده است. بگيريستاين مدير ورزشى باشگاه منچسترسيتى كه از دوستان صميمى پپ گوارديولا نيز محسوب مى گردد، نقشى بسيار مهم در اين زمينه بر عهده داشته است.

سوم نوامبر 2015

روزنامه انگليسى Daily Mail مى نويسد، منچستريونايتد به شدت به دنبال جذب پپ گوارديولا مى باشد. در اين زمينه قرارداد بلند مدت شياطين سرخ با كمپانى آديداس و رابطه بسيار نزديك پپ گوارديولا با سران اين كمپانى آلمانى، مزيتى بزرگ براى اين باشگاه محسوب مى گردد.

چهارم نوامبر 2015

روزنامه اسپانيايى Sport گزارش مى دهد كه يوهان كرايوف اسطوره هلندى جهان فوتبال در ملاقاتى كه با پپ گوارديولا داشته به اين سرمربى اسپانيايى پيشنهاد نموده كه هر چه سريع تر قرارداد خود با بايرن مونيخ را تمديد نمايد. در حقيقت بعد از اعلام رسمى بيمارى يوهان كرايوف، پپ گوارديولا با مربى سابق خود ديدارى داشته، اما سرمربى بايرن مونيخ در مصاحبه هاى خود بعد از اين ملاقات به محتويات اين ديدار تا كنون اشاره اى نكرده است.

يازدهم نوامبر 2015

ويلى سانيول بازيكن فرانسوى سابق تيم بايرن مونيخ و سرمربى فعلى تيم بوردو در گفتگويى به پپ گوارديولا پيشنهاد مى نمايد كه هر چه زودتر به منچسترسيتى بپيوندد، چون به اعتقاد سانيول عهده دار شدن هدايت اين تيم انگليسى چالشى جديد براى اين سرمربى اسپانيايى خواهد بود.

بيست و هفتم نوامبر 2015

شبكه راديويى Cadena COPE اسپانيا و روزنامه اسپانيايى Mundo Deportivo به طور هم زمان در يك روز گزارش دادند كه گوارديولادر خصوص آينده خوn تصميم گيرى نموده و از فصل آينده هدايت منچسترسيتى را عهده دار خواهد شد.

روز جمعه پپ گوارديولا سرمربى بايرن مونيخ در كنفرانس خبرى پيش از ديدار اين تيم مقابل هرتابرلين حضور نيافت، حال احتمال دارد كه برخى از روزنامه هاى انگليسى و اسپانيايى مدعى شوند كه وى براى انجام مذاكرات نهايى با سران باشگاه منچسترسيتى به انگليس سفر كرده است، اما در حقيقت سرمربى بايرن مونيخ به علت فوت ناگهانى يكى از بستگان خود به اسپانيا رفته بود و به همين دليل در كنفرانس خبرى روز جمعه حضور نداشته است.

هوایی نبودی بفهمی منـــو
دارم مثل بارون زمین میخورم ...
نمایش امضا ...
مخفی کردن امضا ...
۸ آذر ۱۳۹۴
بروسیا دورتموند 4-1 اشتوتگارت؛ بازگشت زنبور ها به مسیر پیروزی با دبل اوبامیانگ
گروه:
- کاربران عضو

دو تیم بروسیا دورتموند و اشتوتگارت عصر امروز مقابل یکدیگر صف آرایی کردند.

از هفته چهاردهم بوندس لیگا دو تیم دورتموند و اشتوتگارت در ورزشگاه زیگنال ایدونا پارک به مصاف هم رفتند، که در انتهای این دیدار دورتموند با نتیجه 4-1 حریف خود را شکست داد. از نکات جالب این دیدار حضور متس هوملس کاپیتان دورتموند روی نیمکت ذخیره ها بود.

گزارش بازی

دورتموند بازی را مطابق انتظار هجومی آغاز کرد و در این شروع طوفانی خیلی زود به گل رسید. در دقیقه 3 شوت ناگهانی و محکم میکیتاریان توسط تیتون دروازه بان اشتوتگارت به شکل ناقص دفع شد، و در ریباند کاسترو با ضربه سر تمام کننده توپ را درون دروازه فرستاد تا حساب کار 1-0 شود.

بازی در ادامه برای دقایقی متعادل دنبال شد و اشتوتگارت توانست توپ و میدان را برای زمان اندکی در دست بگیرد. اما دقیقه 19 بود که دوتموند به دومین گل خود رسید. پاس فوق العاده زیبای کاسترو، اوبامیانگ را در سمت راست محوطه جریمه صاحب توپ کرد و این مهاجم آماده با یک ضربه چیپ زیبا توپ را از بالای سر تیتون وارد دروازه کرد تا تعداد گلهای خود را به 16 برساند.

در ادامه دورتموند باز هم فشار را روی دروازه اشتوتگارت حفظ کرد و حتی یک گل به ثمر رساند که البته داور آن را نپذیرفت. در این میان بازیکنان اشتوتگارت نیز دو ضربه خطرناک به سمت دروازه بورکی زدند، که با واکنش این دروازه بان مواجه شد. در موقعیتی دیگر روی پاس کاسترو به میکیتاریان، این هافبک ارمنستانی می توانست گل سوم را به ثمر برساند که واکنش تیتون را در پی داشت.

بازی آرام دنبال می شد تا اینکه اشتوتگارت صاحب موقعیتی جدی شد. در صحنه تک به تک ورنر با بورکی، ضربه نهایی مهاجم اشتوتگارت روی خط دروازه توسط مدافعان دفع شد، اما در برگشت و در دقیقه 40 توپ در دهانه دروازه به دیداوی رسید تا اشتوتگارت بتواند یکی از گل های خورده را جبران کند و اختلاف را به حداقل برساند. بازی در دقایق باقی مانده نیمه اول بدون اتفاق خاصی دنبال شد تا بروسیا دورتموند با برتری 2-1 به رختکن برود.

نیمه دوم این دیدار نیز با برتری نسبی دورتموند آغاز شد. در همان دقایق ابتدایی موقعیت گلزنی دیگری برای تیم میزبان بوجود آمد، که در این صحنه پاس رو به بیرون میکیتاریان در مقابل دروازه از مقابل پای رویس عبور کرد تا دورتموند نتواند به گل برسد. از دیگر صحنه های مهم دقایق ابتدایی این نیمه می توان به صحنه مشکوکی در محوطه جریمه اشتوتگارت اشاره کرد، که دورتموندی ها اعتقاد به خطای پنالتی صورت گرفته روی میکیتاریان داشتند.

در ادامه نیز مجددا توسط دورتموند گلی توسط رویس به ثمر رسید، که باز هم به دلیل اعلام آفساید پذیرفته نشد. همچنین دقایقی بعد حرکت زیبای کاسترو و شوت اوبامیانگ نیز منجر به گل نشد. اما دقیقه 65 بود که روی توپ ارسالی مارکو رویس، مدافع اشتوتگارت دروازه تیم خود را باز کرد تا حساب کار 3-1 شود. پس از این گل حملات بی امان دورتموند ادامه داشت. اوبامیانگ بار دیگر موقعیتی تک به تک را از دست داد، و در برگشت ضربه رویس نیز خارج از چارچوب بود.

بازی تا دقایق پایانی آرام دنبال می شد و در همین حین مارکو رویس جای خود را به متس هوملس داد، تا اینکه میکیتاریان در دهانه دروازه موقعیت خطرناک دیگری را از دست داد. شوت کاسترو نیز از پشت محوطه جریمه حاصلی به همراه نداشت.

بازی تا آخرین دقیقه این دیدار موقعیت جدی ای نداشت تا اینکه در دقیقه 90 اوبامیانگ در سمت چپ محوطه جریمه اشتوتگارت صاحب توپ شد و با ضربه دقیق پای چپ خود، توپ را به گوشه دروازه تیتون فرستاد تا حساب کار 4-1 شود.

بازی با همین نتیجه به پایان رسید، تا دورتموند با اختلاف 8 امتیاز نسبت به بایرن مونیخ در رده دوم جدول باقی بماند.

ترکیب دو تیم و آمار بازی

هوایی نبودی بفهمی منـــو
نمایش امضا ...
مخفی کردن امضا ...
۸ آذر ۱۳۹۴
ژابی آلونسو: تکلیف بازگشتم به لیورپول خیلی زود مشخص می شود
Queen of Newsfell
نام کاربری: Heavenly.Girl
نام تیم: پورتو
پیام: ۱۲,۸۵۳
عضویت از: ۵ اسفند ۱۳۹۲
از: تهران
طرفدار:
- ليونل مسي
- لیونل مسي
- پرسپوليس
- ایران
گروه:
- کاربران عضو
- لیگ فانتزی
- ناظرين انجمن
- مدیران اخبار

بازیکن اسپانیایی بایرن مونیخ، در مورد احتمال بازگشتش به لیگ جزیره و ورزشگاه آنفیلد سخن می گوید.

هافبک 34 ساله مونیخی ها پس حضوری دو ساله در مونیخ، بار دیگر به تیم سابقش یعنی لیورپول لینک شده است.

ژابی آلونسو، هافبک مونیخی ها در مورد حضورش در لیورپول گفت:

در حال حاضر من تمام تمرکزم روی این فصل فوتبالی با بایرن مونیخ است و مشخصا کسی از آینده خبری ندارد و مشخص نیست که چه اتفاقی خواهد افتاد، اما این را می دانم که بزودی تکلیف همه چیز مشخص می شود.

وی اضافه کرد:

در حال حاضر مطمئنا از شرایطم راضی هستم، هم من و هم خانواده ام از زندگی در مونیخ کاملا راضی هستیم.

هافبک سابق رئال مادرید در ادامه نتایج تیم سابقش یعنی رئال مادرید و بخصوص باخت سنگینش در الکلاسیکو را مورد انتقاد قرار داد:

رئال مادرید باشگاه بزرگی است و در باشگاه های بزرگ، وضعیت به این ترتیب است که پس از هر باخت بد، موج انتقادات آغاز می شود و رئال هم از این قاعده مستثنی نیست؛ اما آنها به اندازه کافی با تجربه هستند و می دانند که تا پایان فصل مسیر زیادی باقی مانده آست؛ رئال بازیکنان بزرگ و با کیفیتی در ترکیب دارد و یک تیم واقعی است و هنوز این شانس را دارند که برای جام های مختلف بجنگند.

Don't pay attention to people
who don't pay attention to you
۱۱ آذر ۱۳۹۴
لمن: رفتن گواردیولا به سود بوندس لیگا خواهد بود
Queen of Newsfell
طرفدار:
- ليونل مسي
- لیونل مسي
- پرسپوليس
- ایران
گروه:
- کاربران عضو
- لیگ فانتزی
- ناظرين انجمن
- مدیران اخبار

ینس لمن بر این عقیده است، که رفتن پپ گواردیولا از بایرن مونیخ بوندس لیگا را جذاب تر می کند.

به گزارش FourFourTwo ، ینس لمن دروازه بان سابق تیم ملی آلمان معتقد است، که خروج پپ گواردیولا از مونیخ، به نفع بوندس لیگا خواهد بود، چرا که به جذاب تر شدن رقابت در این لیگ کمک خواهد کرد. این دروازه بان آلمانی که سابقه قهرمانی بوندس لیگا را با دورتموند در سال 2002 در کارنامه دارد، در این خصوص به Bild گفت:

نمی دانم که او در بایرن مونیخ می ماند یا خیر. رفتن گواردیولا به ضرر بایرن مونیخ است، زیرا در حال حاضر به سختی می توان مربی ای در سطح او و شایسته بایرن مونیخ پیدا کرد. اما این اتفاق برای سایر تیم های بوندس لیگا مثبت خواهد بود. چرا که فرصتی برای جذاب تر شدن لیگ بوجود خواهد آمد.
لمن در ادامه پیرامون سطح کنونی بایرن مونیخ و موفقیت های احتمالی آنها چنین گفت:

سه گانه ای که در زمان یوپ هاینکس بدست آمد تاریخی بود. پپ گواردیولا آن تیم را هدایت کرد و حتی به سطحی بالا تر رساند. آنها اهداف بزرگی خواهند داشت. شاید یکی از هدف های آنها قهرمانی بدون شکست در بوندس لیگا باشد، که هدفی دور از ذهن نیست.
در هفته های اخیر بار دیگر خبرهای بسیاری پیرامون آینده گواردیولا و احتمال همکاری او با منچستر سیتی منتشر شده است. از طرفی این سرمربی اخیرا اعلام کرد، که او و خانواده اش در مونیخ حس خوبی دارند و بعد از 19 دسامبر با بایرن مونیخ بر سر آینده خود مذاکره خواهد کرد.

۱۱ آذر ۱۳۹۴
فیلیپ لام به صورت رسمی به عنوان نویسنده در وب سایت Goal فعالیت خواهد کرد
Queen of Newsfell
طرفدار:
- ليونل مسي
- لیونل مسي
- پرسپوليس
- ایران
گروه:
- کاربران عضو
- لیگ فانتزی
- ناظرين انجمن
- مدیران اخبار

وب سایت Goal ستونی ویژه را به کاپیتان بایرن مونیخ اختصاص داده است.

وب سایت Goal روز سه شنبه اعلام کرد، که ستونی ویژه را به فیلیپ لام، کاپیتان پر افتخار بایرن مونیخ اختصاص داده است، و او به عنوان نویسنده در این رسانه فعالیت خواهد کرد. در ادامه اولین مطلبی را که فیلیپ لام در این وب سایت قرار داده است می خوانید:

"طرفداران، دنبال کنندگان و علاقه‌مندان به فوتبال. من، فیلیپ لام ، کاپیتان بایرن مونیخ و کاپیتان پیشین تیم ملی آلمان، از این فرصت که وب سایت گل در اختیار من قرار داده تا بتوانم با شما در مورد فوتبال صحبت کنم بسیار خوشحالم."

"یک یا دو بار در ماه مقاله ها و ویدئو هایی را به زبان های مختلف در اینجا منتشر خواهم کرد، که شما می توانید آنها را به اشتراک گذاشته و در مورد انها نظر دهید. من تمام تجربه ام را در اینجا به کار خواهم گرفت، اما با کمال میل پذیرای نظرات شما خواهم بود. همچنین امیدوارم لحظات خوبی را در کنار یکدیگر داشته باشیم."

"به نوعی وظیفه خود می دانم، که دانش و تجربه ای را که در طی 20 سال دوران حرفه ای خود، چه در بایرن مونیخ، و چه در تیم ملی آلمان بدست آورده ام از این طریق در اختیار سایرین قرار دهم."

"کسانی که در فوتبال موفق بودند، همواره خود را مسئول می دانستند که صادق باشند و به نظرات مختلف گوش دهند. برای موفقیت در این ورزش نیاز به استعداد و توانایی ذاتی دارید. اما باید این را نیز در نظر داشت، که به عنوان یک فوتبالیست همواره در دید عموم قرار خواهید گرفت. شما توسط میلیون ها بیننده و هوادار تماشا می شوید، حتی اگر بازی نکنید. باشگاه ها، فدراسیون های فوتبال، تیم های ملی، و تورنمنت هایی که در انها حضور پیدا می کنید، به محفل و محلی برای بحث و انتقاد پیرامون عملکرد شما تبدیل خواهند شد."

"من تمامی پله هایی که پیش روی یک فوتبالیست بود را برای ترقی پیموده ام. از توپ زدن به عنوان یک بازیکن جوان درالمپیک پارک مونیخ، تا تبدیل شدن به بازیکن اصلی باشگاه و امضا کردن قرارداد های مهم، و بستن بازوبند کاپیتانی. در این مسیری که تا کنون طی کرده ام، در تعامل با موضوعات مختلف تجربیات زیادی را آموختم و به کار بستم، همچنین به اقتضای سن و شرایط در هر زمان، مسئولیت من نیز دستخوش تغییر بوده است. از لحاظ فوتبالی من هم اکنون "پا به سن گذاشته" به حساب می آیم! اما بهتر است به جای این واژه از "باتجربه" استفاده کنیم."

"ستونی که به من در اینجا اختصاص داده شده است، به بحث و ارتباط جمعی پیرامون فوتبال مربوط خواهد بود. به عنوان مثال من در اینجا برای شما روشن خواهم ساخت، که تعامل بازیکنان با افراد مختلف چگونه است، با هم تیمی های خود، مربی، سران باشگاه و اسپانسر ها چگونه همکاری می کنیم و نقش ما به عنوان فوتبالیست در این ارتباطات چیست؟"

"صحبتهای بسیاری پیرامون فوتبال خواهیم داشت. علاقه مند هستم که پیرامون باشگاه نیز تحلیل هایی به شما ارائه دهم، و اگر فرصت بیشتری در اختیار من باشد، موضوعاتی فراتر از اینها را به بحث خواهیم گذاشت."

"از تبادل نظر با شما استقبال خواهم کرد، و شما را به بحث، بررسی و نقد پیرامون مسائل مختلف دعوت می کنم. اما مهمتر از هر چیز صداقت و انصاف در این بین است."

با احترام
فیلیپ لام

[left]-goal-فعالیت-خواهد-کرد]منبع

۱۱ آذر ۱۳۹۴
ساباتینی: بایرن مونیخ بن عطیه را نخواهد فروخت
گروه:
- کاربران عضو

به نظر مدیر ورزشی رم، این باشگاه برای به خدمت گرفتن دوباره مهدی بن عطیه شانسی ندارد.

به گزارش FourFourTwo، والتر ساباتینی بر این عقیده است، که باشگاه رم نمی تواند مهدی بن عطیه را در فصل نقل و انتقالات زمستانی از بایرن مونیخ به خدمت بگیرد. چرا که مونیخی ها به هیچ عنوان نمی خواهند این مدافع مراکشی را از دست بدهند. مدیر ورزشی رم در این خصوص گفت:

به شخصه مهدی بن عطیه را دوست دارم. او از بازیکنان مورد علاقه من است. پی بردن به کیفیت او در دوران حضورش در رم، دو یا سه ماه طول کشید. در ابتدا همه فکر می کردند که او مدافعی کند است.
بایرن مونیخ او را نخواهد فروخت. می توانید به راحتی اسم او را از لیست هر باشگاهی خط بزنید. بایرن به او نیاز دارد و اکنون به او اجازه خروج نخواهد داد. بن عطیه نیز به نقل و انتقالات زمستانی فکر نمی کند، اما تابستان پیش رو را زیر نظر خواهد داشت.
مدافع 28 ساله مراکشی بایرن مونیخ در تابستان سال 2014 رم را به مقصد مونیخ ترک کرد. قرارداد این بازیکن تا تابستان 2019 اعتبار دارد.

هوایی نبودی بفهمی منـــو
نمایش امضا ...
مخفی کردن امضا ...
۱۲ آذر ۱۳۹۴
فوتبالیستی که تصویر خودش را تتو کرد! (عکس)
گروه:
- کاربران عضو

آندرس دی الساندرو هافبک 34 ساله آرژانتینی باشگاه اینترناسیونال که سابقه بازی در وولفسبورگ، زاراگوزا و پورتموث را دارد، تصویری از صورت خودش را روی بدنش خال کوبی کرد.

هوایی نبودی بفهمی منـــو
نمایش امضا ...
مخفی کردن امضا ...
۱۲ آذر ۱۳۹۴
ریبری: روزی فوق العاده را تجربه کردم
گروه:
- کاربران عضو

پس از ماه ها دوری از میادین سرانجام ریبری به تمرینات تیمی بایرن مونیخ پیوست.

به گزارش وب سایت رسمی بایرن مونیخ، فرانک ریبری سرانجام پس از 264 روز دوری از میادین توانست با سایر هم تیمی های خود در تمرینات روز چهارشنبه بایرن مونیخ شرکت کند.

این موضوع نه تنها برای خود ستاره فرانسوی، بلکه برای همسر و برادر او نیز حائز اهمیت بود. به طوری که خانواده فرانک ریبری ظهر امروز پیش از آغاز تمرینات گروهی بایرن مونیخ، در کنار کمپ تمرین بازیکنان حاضر شدند، تا آن لحظات به خصوص را از نزدیک مشاهده کنند.

ریبری ظهر امروز کار خود را با دویدن سریع، کار با توپ و تمرین شوت به سمت دروازه آغاز کرد و سپس به سایر بازیکنان ملحق شد. او که پس از 9 ماه دوری از میادین، از فرا رسیدن این روز خوشحال به نظر می رسید در این خصوص گفت:

امروز روزی فوق العاده را تجربه کردم. روزی احساسی برای من بود. بعد از مصدومیتی طولانی، اولین باری بود که توانستم با سایر بازیکنان تمرین کنم. زمان سختی را سپری کردم، اما فوتبال اینگونه است. زندگی اینگونه است. چیزی که در این شرایط اهمیت دارد، این است که همواره سر خود را بالا بگیرید و به سختی تلاش کنید.
هم تیمی هایم نیز مرا تشویق کردند و از بازگشت من خوشحال بودند. حالا در کنار تیم هستم و از این بابت حس بی نظیری دارم.
لازم به ذکر است که این وینگر فرانسوی به منظور رعایت احتیاط، از بخش پایانی جلسه تمرینی تیم بایرن مونیخ صرف نظر کرد.

هوایی نبودی بفهمی منـــو
نمایش امضا ...
مخفی کردن امضا ...
۱۲ آذر ۱۳۹۴
گوندوعان: هنوز در مورد آینده تصمیم نگرفته ام
گروه:
- کاربران عضو

آینده ایلکای گوندوعان در دورتموند، طبق گفته خودش همچنان نا مشخص است.

به گزارش FourFourTwo، آینده ایلکای گوندوعان در بروسیا دورتموند همچنان نامشخص است، چرا که این بازیکن هنوز در مورد این موضوع تصمیم نگرفته است. بر اساس همین گفته ها، جدایی او از دورتموند در انتهای فصل محتمل به نظر می رسد. گوندوعان در این خصوص به Sport Bild گفته است:

در خصوص آینده ام فعلا اتفاق جدیدی رخ نداده است. در حال حاضر در دورتموند همه چیز خوب پیش می رود. من می دانم که اکنون چه چیزی را در باشگاه دارم.
می دانم که بلاخره روزی باید در مورد آینده ام تصمیم بگیرم. هواداران نیز از من این انتظار را دارند که زودتر تکلیف آینده خود را مشخص کنم. اما من می خواهم با این موضوع منطقی روبرو شوم، زمانی مناسب و کافی را برای فکر کردن در اختیار داشته باشم و با سران دورتموند به بحث در این مورد بپردازم. اما هنوز نمی توانم در مورد زمان این اتفاق چیزی بگویم.
فکر می کنم که همه بازیکنان در اینجا می خواهند که فصل بعد در لیگ قهرمانان اروپا حضور داشته باشند. هر چیزی غیر از این بسیار ناامید کننده خواهد بود. اما این حرفها به آن معنی نیست که در صورت نگرفتن سهمیه لیگ قهرمانان اروپا، قطعا از دورتموند جدا خواهم شد. نه! من این چنین نیستم! اگر اینطور بود تابستان قبل دورتموند را ترک می کردم.
این بازیکن با توجه به درخشش اخیر خود و البته بحث هایی که پیرامون آینده خود بوجود اورده، مورد توجه بسیاری از باشگاه های اروپا، از جمله یوونتوس و لیورپول قرار گرفته است. همچنین طبق آخرین گفته مدیر اجرایی باشگاه دورتموند، مبنی بر اینکه این باشگاه با جذب شدن ستارگان خود به سوی آنفیلد توسط یورگن کلوپ مشکلی ندارد، احتمال پیوستن گوندوعان به لیورپول می تواند افزایش یابد. او در خصوص لیورپول و مربی سابقش در این باشگاه گفته است:

طبیعی است که به خاطر یورگن کلوپ به لیورپول لینک شوم. آنها تیم با کیفیت و مربی خوبی دارند.
ایلکای گوندوعان که از بند مصدومیتی عجیب و طولانی رها شده است، تا جولای 2017 با دورتموند قرارداد دارد.

هوایی نبودی بفهمی منـــو
نمایش امضا ...
مخفی کردن امضا ...
۱۲ آذر ۱۳۹۴
3-7-0 در بارسلونا، 5-3-2 در مونيخ، دليل تغيير راديكال ايده هاى گوارديولا چيست؟
گروه:
- کاربران عضو

گوارديولا در بايرن مونيخ بر خلاف زمان حضور خود در بارسلونا بيشتر تمركز خود را بر روى چيدمان تيم در خط حمله متمركز نموده كه شايد يكى از دلايل آن را بتوان در حضور تعداد زياد بازيكن تهاجمى با كيفيت در كادر مونيخى ها جستجو نمود.

پپ گوارديولا سرمربى بايرن مونيخ تغييرى بزرگ در ايده ها و فهم فوتبالى خود به وجود آورده است. اين سرمربى اسپانيايى در زمان هدايت بارسلونا بيشتر افكار خود را در خط ميانى تيم پياده مى نمود، در حالى كه در بايرن مونيخ وى بيشتر تمركز خود را بر روى چيدمان تيم در خط حمله متمركز نموده است. در حالى كه گوارديولا موفق شد با چيدمان 0-7-3 در سال 2011 با بارسلونا فاتح ليگ قهرمانان اروپا شود، وى ترجيح مى دهد در اين فصل بايرن مونيخ را بيشتر با چيدمان عجيب 5-3-2 به مصاف حريفان بفرستد، دليل اين تغييرات عمده در افكار و ايده هاى فوتبالى گوارديولا چگونه قابل توجيه است؟

تغييرات به دليل كادر تهاجمى قوى در بايرن مونيخ

شايد بتوان دليل اصلى چنين تغييرات راديكالى را در افكار پپ گوارديولا در كادر بازيكنان بايرن مونيخ به ويژه در اين فصل جستجو نمود. بارسلونا از سال ها پيش به آكادمى بزرگى براى پرورش وتربيت هافبك هاى خلاق بدل شده است، در حالى كه در بايرن مونيخ بيشتر بر روى فاز تهاجمى تيم سرمايه گذارى انجام شده است. وجود بازيكنان متعدد با كيفيت در فاز تهاجمى مونيخى ها را از اين منظر مى توانبه عنوان يكى از دلايل تغيير ايده هاى تاكتيكى گوارديولا دانست.

پپ گوارديولا براى اولين بار در ماه مارس سال جارى ميلادى و در ديدار مقابل شاختار دونتسك از رقابت هاى ليگ قهرمانان اروپا كه با پيروزى پر گل 7:0 مونيخى به پايان رسيد، تيم خود را با حضور هم زمان پنج مهاجم در تركيب اصلى به ميدان فرستاد. اين سرمربى اسپانيايى اما بعد از اين ديدار ديگر به طور مستقيم نتوانست چنين تركيب عجيبى را براى مونيخى ها در نظر گيرد، چون در اين رويارويى علاوه بر آرين روبن، فرانك ريبرى نيز دچار مصدوميتى سنگين شد و اين دو بازيكن تاثيرگذار در فاز تهاجمى بيشتر ديدارهاى تيم تا آخر فصل را از دست دادند. بنابراين تنها سه بازيكن تهاجمى ديگر به نام هاى توماس مولر، روبرت لواندوفسكى و ماريو گوتسه تا انتهاى فصل در اختيار پپ گوارديولا باقى ماندند و اين سرمربى اسپانيايى نتوانست تاكتيك مورد علاقه خود را در مونيخ بازهم ادامه دهد. در اين فصل بعد از تعطيلات تابستانى اما بيشتر بازيكنان مصدوم مونيخى در فاز تهاجمى در شرايط ايده آلى هستند، ضمن اينكه دو بازيكن با كيفيت نظير داگلاس كاستا و كينگزلى كومان نيز در اين بخش به كادر مونيخى ها اضافه شده اند.

پپ گوارديولا علاقه مند به سيستمى هرمى

در بازى مقابل كلن كه مونيخى ها به هزارمين برد خود در بوندسليگا دست يافتند و همچنين در بازى مقابل المپياكوى يونان در ليگ قهرمانان نيز بار ديگر گوارديولا چنين سيستى تهاجمى معروف به هرمى را براى تيم خود در نظر گرفت. دو مدافع، سه بازيكن ميانى و پنج مهاجم در حقيقت تركيب مورد علاقه اين روزهاى پپ گوارديولا محسوب مى گردد كه از سال 1880 به "چيدمان هرمى" شهرت يافته است. در ديدارهاى بين دو رويارويى مقابل كلن و الميپاكو اما اين سرمربى اسپانيايى، مونيخى ها را در ديدارها مقابل وولفسبورگ، آرسنال، شالكه و اشتوتگارت با چيدمان 4-4-2 و استفاده هم زمان از چهار مهاجم به زمين فرستاده است.

پياده نمودن سيستم بازى 5-3-2 اما نيازمند به پيش شرط هاى خاصى است. براى نمونه در چنين تاكتيكى وجود يك هافبك دفاعى خلاق و مقتدر كه از توانايى بالايى در امر بازى سازى و تقسيم توپ براى حفظ تعادل تيم برخوردار باشد، ضرورى است. با توجه به اينكه در چنين سيستمى تيم با حداكثر نفرات در فاز تهاجمى حضور مى يابد، حفظ توپ در نيمه زمين حريف بسيار مهم بوده و با توجه به فعاليت بيشتر تيم در نيمه زمين حريف، حضور تنها دو مدافع ميانى با توجه ريسك بالاى آن كافى خواهد بود. مدافعين كنارى در چنين چيدمانى نقشى بسيار مهم بر عهده دارند و بايد بتوانند هم در مواقع لزوم به خط ميانى اضافه گردند و هم از سرعت لازم براى دفع حملات حريف برخوردار باشند. استفاده از چيدمان 5-3-2 تا حدودى پر ريسك به نظر مى رسد، چون از طرفى سيستم هرمى تا حدودى امنيت خط دفاعى تيم را كاهش مى دهد و از سوى ديگر احتمال گل زنى تيم در فاز تهاجمى بسيار افزايش مى يابد كه اين موضوع در پيروزى هاى پر گل اخير بايرن مونيخ به خوبى ديده شده است.

نكته قابل توجه اين است كه گوارديولا هرگز برنامه اى براى استفاده از چيدمان هرمى در طول نود دقيقه يك ديدار نداشته است، بلكه وى از چنين سيستمى بيشتر در فازهايى از بازى كه نياز به افزايش فشار بر روى دروازه حريف ديده مى شود، استفاده مى كند تا بتواند به نتيجه لازم دست يابد. اما اگر اين سرمربى اسپانيايى از كسب نتيجه مورد نظر مطمئن شود، وى در ادامه ديدار از سيستم هرمى مورد علاقه خود چشم پوشى مى نمايد و تغييرات لازم را در آن براى حفظ نتيجه و پيروزى به دست آمده ايجاد مى نمايد و نظير چنين اتفاقاتى در ديدارهاى اخير بايرن مونيخ بارها رخ داده است.

سيستم هرمى در ابتدا در سال 1880 در فوتبال انگليس مورد استفاده قرار مى گرفته كه بعد ها به دليل محافظه كار تر شدن سرمربيان فوتبال به سيستم هايى تدافعى تر تغيير پيدا نموده است، گوارديولا اما در افكار خود تا حدودى مخالف چنين پروسه اى تاريخى را در تكميل ايده ها وتاكتيك هاى فوتبالى خود دنبال نموده است. اين سرمربى اسپانيايى كار خود در مونيخ را با چيدمان 3-3-4 آغاز نمود كه به 3-4-3 نيز قابل تغيير بود، بعدها اما وى بيشتر از سيستم 2-4-4 استفاده كرد كه در طول بازى از قابليت تبديل شدن به دو چيدمان 4-2-4 و 2-3-3-2 بسته به بازيكنان در اختيار و همچنين تاكتيك تيم حريف برخوردار بود و حال گوارديولا با بسط افكار فوتبالى خود به سيستم هرمى و فوق تهاجمى 5-3-2 رسيده و در حقيقت همانطور كه گفته شد مسيرى بر خلاف پروسه تكميل تاكتيك هاى مختلف در تاريخ فوتبال را در ذهن خود طى كرده است.

هوایی نبودی بفهمی منـــو
نمایش امضا ...
مخفی کردن امضا ...
۱۲ آذر ۱۳۹۴

برو به صفحه
این عنوان قفل شده است!

اختیارات
شما می‌توانید مطالب را بخوانید.
شما نمی‌توانید عنوان جدید باز کنید.
شما نمی‌توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید.
شما نمی‌توانید نظرسنجی اضافه کنید.
شما نمی‌توانید در نظرسنجی‌ها شرکت کنید.
شما نمی‌توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید.
شما نمی‌توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید.

فعالترین کاربران ماه انجمن
فعالیترین کاربران سایت
اعضای جدید سایت
جدیدترین اعضای فعال
تعداد کل اعضای سایت
اعضای فعال
۱۷,۹۵۱
اعضای غیر فعال
۱۴,۳۶۳
تعداد کل اعضاء
۳۲,۳۱۴
پیام‌های جدید
هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
انجمن مباحث آزاد
۷۶,۴۹۸ پاسخ
۱۱,۹۳۸,۷۸۰ بازدید
۲۲ روز قبل
Leo Barca
بحث آزاد در مورد بارسا
انجمن عاشقان آب‍ی و اناری
۵۸,۲۰۷ پاسخ
۸,۶۹۳,۹۰۲ بازدید
۱ ماه قبل
armanshah
بحث در مورد تاپیک های بخش سرگرمی
انجمن سرگرمی
۴,۶۶۶ پاسخ
۵۶۲,۴۶۳ بازدید
۱ ماه قبل
مهدی
برای آشنایی خودتون رو معرفی کنید!
انجمن مباحث آزاد
۷,۶۴۳ پاسخ
۱,۲۹۰,۰۸۱ بازدید
۱ ماه قبل
Activated PC
آموزش و ترفندهای فتوشاپ
انجمن علمی و کاربردی
۱۳۵ پاسخ
۴۵,۵۳۸ بازدید
۱ ماه قبل
RealSoftPC
جام جهانی ۲۰۲۲
انجمن فوتبال ملی
۲۳ پاسخ
۲,۳۷۴ بازدید
۱ ماه قبل
Crack Hints
موسیقی
انجمن هنر و ادبیات
۵,۱۰۱ پاسخ
۱,۰۴۲,۲۴۲ بازدید
۱ ماه قبل
Activated soft
علمی/تلفن هوشمند/تبلت/فناوری
انجمن علمی و کاربردی
۲,۴۱۹ پاسخ
۴۴۵,۸۲۹ بازدید
۲ ماه قبل
javibarca
مباحث علمی و پزشکی
انجمن علمی و کاربردی
۱,۵۴۷ پاسخ
۷۵۸,۸۵۱ بازدید
۳ ماه قبل
رویا
مســابــقـه جــــذاب ۲۰ ســــوالـــــــــــــــــــی
انجمن سرگرمی
۲۳,۶۵۸ پاسخ
۲,۲۶۳,۰۱۳ بازدید
۳ ماه قبل
رویا
اسطوره های بارسا
انجمن بازیکنان
۳۴۳ پاسخ
۸۹,۵۸۱ بازدید
۸ ماه قبل
jalebamooz
حاضرین در سایت
۳۳۱ کاربر آنلاین است. (۱۸۹ کاربر در حال مشاهده تالار گفتمان)

عضو: ۰
مهمان: ۳۳۱

ادامه...
هرگونه کپی برداری از مطالب این سایت، تنها با ذکر نام «اف سی بارسلونا دات آی آر» مجاز است!