به اولین سایت تخصصی هواداران بارسلونا در ایران خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات سایت، ثبت نام کنید و یا با نام کاربری خود وارد شوید!

شناسه کاربری:
کلمه عبور:
ورود خودکار

نحوه فعالیت در انجمن‌های سایت
دوستان عزیز توجه کنید که تا زمانی که با نام کاربری خود وارد نشده باشید، تنها می‌توانید به مشاهده مطالب انجمن‌ها بپردازید و امکان ارسال پیام را نخواهید داشت. در صورتی که تمایل دارید در مباحث انجمن‌های سایت شرکت نمایید، در سایت عضو شده و با نام کاربری خود وارد شوید.

پیشنهاد می‌کنیم که قبل از هر چیز، با مراجعه به انجمن قوانین و شرح وظایف ضمن مطالعه قوانین سایت، با نحوه اداره و گروه‌های فعال در سایت و همچنین شرح وظایف و اختیارات آنها آشنا شوید. به علاوه دوستان عزیز بهتر است قبل از آغاز فعالیت در انجمن‌ها، ابتدا خود را در تاپیک برای آشنایی (معرفی اعضاء) معرفی نمایند تا عزیزان حاضر در انجمن بیشتر با یکدیگر آشنا شوند.

همچنین در صورتی که تمایل دارید در یکی از گروه‌های کاربری جهت مشارکت در فعالیت‌های سایت عضو شوید و ما را در تهیه مطالب مورد نیاز سایت یاری نمایید، به تاپیک اعلام آمادگی برای مشارکت در فعالیت‌های سایت مراجعه نموده و علائق و توانایی های خود را مطرح نمایید.
تاپیک‌های مهم انجمن
در حال دیدن این عنوان: ۱ کاربر مهمان
این عنوان قفل شده است!

پاسخ به: اخبار و حواشی لالیگا
نام کاربری: Prince_Of_Catalan
پیام: ۵,۰۲۴
عضویت از: ۲۲ آذر ۱۳۸۹
از: رفسنجان & تهران
طرفدار:
- همه بازیکنان بارسا خصوصا مسی و الکسیس
- کرایف & رویکارد & رونالدینهو
- پرسپولیس
- اسپانیا & آرژانتین
- کریم باقری & علی کریمی
- گواردیولا
- افشین امپراطور
گروه:
- كاربران بلاک شده
آرسنال در انديشه خريد بن‌زما است

باشگاه بارسلونا در صورتي فابرگاس را از آرسنال مي‌خرد که رئال مادريد بن‌زما را به اين تيم لندني بفروشد.

به نقل از آس اسپانيا، سسک فابرگاس هافبک تهاجمي کاتالونيايي آرسنال اين روزها براي تعطيلات در زادگاه خود به‌سر مي‌برد و از لحاظ جغرافيايي در نزديک‌ترين فاصله با باشگاه بارسلونا قرار دارد.
بارسا بيش از دو سال است که در فصول نقل و انتقالات با تمام قدرت براي خريد اين بازيکن خيز برداشته، اما هرگز به نتيجه مطلوب نرسيده و مشکل اصلي در اين ميان قرارداد طولاني مدت سسک با آرسنال و سنگ اندازي‌هاي آرسن ونگر است.

در آخرين خبر منتشر شده درخصوص پروژه‌ قديمي فابرگاس مشخص شده که آرسنال تنها به شرطي حاضر به فروش اين بازيکن به باشگاه بارسلونا است که از خريد کريم بن‌زما به مبلغ 18 ميليون يورو اطمينان کامل داشته باشد.

مشکل اصلي پيش از روشن شدن ميزان اين مبلغ اراده رئال مادريد براي فروش کريم است که هنوز براي تفنگداران بريتانيا محرز نشده و تا از اين ماجرا اطمينان نداشته باشند باب بسته شده گفت‌و‌گو با بارسلونا را نخواهند گشود.

چه روزهایی داشتیم

خداحافظ
۱۱ تیر ۱۳۹۰
طرفدار:
- پرسپولیس
- اسپانیا & آرژانتین
- کریم باقری & علی کریمی
- گواردیولا
- افشین امپراطور
گروه:
- كاربران بلاک شده
آده‌بايور: مورينيو براي ما حكم پدري دلسوز را دارد

مهاجم نيمکت‌نشين رئال مادريد اسپانيا با تکذيب شايعه مذاکره با چند باشگاه گفت: مورينيو براي ما حکم پدري دلسوز را دارد.

به نقل از مارکا اسپانيا، امانوئل آده‌بايور گفت: چند روزنامه انگليسي و آلماني در اخبار خود مرا در حال مذاکره با چند باشگاه خارج از اسپانيا توصيف کردند و از وکيل من که در حال گفت‌و‌گو با چند تيم است نوشتند، اين در حالي است که من در حال حاضر هيچ وکيلي ندارم و از باشگاه رئال مادريد نيز خواسته‌ام که اين مسائل را پيگيري کرده و تکليف مرا روشن کند.

وي ادامه داد: تا ساعت يازده آخرين شب از فصل نقل و انتقالات منتظر مي‌مانم تا رئال‌مادريد قرارداد مرا تمديد کند، دوست دارم در اين تيم بمانم و بدرخشم، براي من عضويت در رئال مادريد يک افتخار بزرگ است و دوست ندارم از اين تيم بروم.

آده‌بايور افزود: مورينيو براي ما بازيکنان حکم پدري دلسوز را دارد و همه ما مديون انديشه‌هاي او هستيم. براي فصل آينده هدف اصلي ما قهرماني در لاليگا است. رئال مادريد يکي از بخش‌هاي مهم زندگي مرا اشغال کرده و نمي‌خواهم از آن جدا شوم.

چه روزهایی داشتیم

خداحافظ
۱۱ تیر ۱۳۹۰
طرفدار:
- پرسپولیس
- اسپانیا & آرژانتین
- کریم باقری & علی کریمی
- گواردیولا
- افشین امپراطور
گروه:
- كاربران بلاک شده
ناكامي رئال در فروش بازيكنان ، كار خريد كوئنترائو را متوقف كرده است

رئال مادريد پيش از خريد كوئنترائو بايد بتواند از شمار بازيكنان خود كم كند چرا كه با اين وضع ممكن است كه تعداد بازيكنان رئال از عدد 30 هم بالاتر بزند

فابيو كوئنترائو روزهاي سخت و پر تلاطمي را سپري مي كند . هنوز خبري از انتقالش به رئال مادريد نشده و اين روزها برايش شديدا پر فشار است .
به گزارش مرجع خبری رئال مادرید هر روز كه بيشتر با بنفيكا تمرين مي كند نسبت به حل شدن آينده اش و ملحق شدن به رئال مادريد نگران تر مي شود . اين بازيكن انتظار داشت كه پيش از شروع پيش فصلش با بنفيكا ، مسئله پيوستنش به رئال مادريد حل شود اما شرايط مشكل شد و ناچار شد كه به كار با بنفيكا برگردد . مشكل اين جاست كه نه تيم پرتغالي و نه رئال مادريد عجله اي براي سفيد پوش كردن كوئنترائو ندارند .
بحث بر سر پول اين انتقال بيشتر از اين صورت گرفته است و بنفيكا حاضر شده كه با 22 ميليون يورو اين معامله جوش بخورد اما هنوز در مورد بازيكن يا بازيكنان انتخابي براي وارد كردن به اين معامله توافقي صورت نگرفته است . گاراي ، گاگو ، درنت و سارابيا بازيكناني بودند كه پيشنهاد داده شدند اما تا كنون حضور هيچ كدام از آنها در بنفيكا نهايي نشده است . از طرفي ديگر رئال مادريد براي خريد كوئنترائو بايد چند تا از بازيكنان خود را بفروشد . رئال مادريد با اين كه بر سر مسئله مالي با بنفيكا به توافق رسيده اما با فروش چند تا از بازيكنان خود نياز به تامين پول نقد لازم براي اين انتقال دارد .
همچنين در اين ميان مسئله ازدياد بازيكنان نيز مطرح است . رئال مادريد پيش از خريد كوئنت رائو بايد بتواند از شمار بازيكنان خود كم كند چرا كه با اين وضع ممكن است كه تعداد بازيكنان رئال از عدد 30 هم بالاتر بزند . در حالي كه رئال مادريد هنوز نتوانسته كار خريد كوئنت رائو را نهايي كند ، اين بازيكن بايد به تمريناتش در بنفيكا ادامه دهد و به زودي براي پيش فصل با اين تيم به مدت 13 روز راهي سوئيس شود .
با اين كه در روزهاي اخير اخباري پيرامون تمايل چلسي به اين بازيكن مطرح شده اما خود كوئنترائو مطمئن است كه مي خواهد در رئال مادريد بازي كند چرا كه مورينيو در اين تيم است و مي تواند در كنار هم تيمي هاي پرتغالي خود ،‌ راحت تر هماهنگ شود .

چه روزهایی داشتیم

خداحافظ
۱۱ تیر ۱۳۹۰
طرفدار:
- پرسپولیس
- اسپانیا & آرژانتین
- کریم باقری & علی کریمی
- گواردیولا
- افشین امپراطور
گروه:
- كاربران بلاک شده
زین الدین زیدان: بارسا خوش شانس است که چنین نسلی را در اختیار دارد

7 بازیکن از تیم بارسا که در فینال امسال لیگ قهرمانان حضور پیدا کردند از جمله سه ستاره اصلی تیم، مسی، ژاوی و اینیستا از محصولات مدرسه فوتبال لاماسیا هستند.

زین الدین زیدان، ستاره سابق رئال مادرید، نسل فوق العاده بازیکنان جوان بارسا را مورد ستایش قرار داد و آنها را دلیل موفقیت های باشگاه کاتالانی دانست.

7 بازیکن از تیم بارسا که در فینال امسال لیگ قهرمانان حضور پیدا کردند از جمله سه ستاره اصلی تیم، مسی، ژاوی و اینیستا از محصولات مدرسه فوتبال لاماسیا هستند.

زیدان معتقد است تنها یک بار در طول سال ها چنین بازیکنانی در کنار هم قرار می گیرند.

او در گفتگو با خبرنگاران گفت:" بارسا بسیار خوش شانس است که چنین نسل فوق العاده ای را در آکادمی جوانانش در اختیار داشته است. شما چنین نسلی را زیاد نمی بینید."

رئالی های به دلیل اینکه ترجیح می دهند به جای پرورش بازیکنان جوان، ستاره های بزرگ را به خدمت بگیرند، به عنوان یک باشگاه خریدار شناخته می شوند اما ستاره سابق فوتبال فرانسه معتقد است رئال نیز سیستم جوانان فوق العاده ای دارد.

" اگرچه بسیاری طور دیگری فکر می کنند، سیاست رئال همواره پرورش بازیکنان جوان بوده است. ما دائما در مورد بودجه 75 میلیون یورویی برای انتقال من صحبت می کنیم یا مبلغ 93 میلیون یورویی که برای خرید کریس رونالدو هزینه شد اما کمتر در مورد بازیکنان زیادی در لا لیگا صحبت می شود که در آکادمی جوانان رئال رشد کرده اند.

برای این بازیکنان رسیدن به تیم اصلی بسیار دشوار است. بنابراین آنها استعداد شان را در جای دیگری به نمایش می گذارند."

چه روزهایی داشتیم

خداحافظ
۱۱ تیر ۱۳۹۰
طرفدار:
- پرسپولیس
- اسپانیا & آرژانتین
- کریم باقری & علی کریمی
- گواردیولا
- افشین امپراطور
گروه:
- كاربران بلاک شده
پيشنهاد پرس به آرسنالي‌ها

در حالي که هواداران بارسلونا خود را براي جشن خريد سسک آماده مي‌کنند، مديرعامل باشگاه رئال مادريد بن‌زما به علاوه 15 ميليون يورو را براي تصاحب فابرگاس پيشنهاد داده است.

به نقل از آس اسپانيا، فقط چند ساعت پيش از اين خبر شرط آرسنال براي فروش فابرگاس يعني اطمينان از خريد بن‌زما رسانه‌اي شد و هواداران بارسلونا متوجه شدند که طلسم داشتن فابرگاس تنها با رضايت پرس به فروش بن زما خواهد شکست، اما ماجرا در همين جا ختم نشد.
فلورنتينو پرس، مديرعامل باشگاه رئال مادريد در نظر دارد کريم بن‌زما مهاجم فرانسوي تيم فوتبال باشگاهش را به علاوه 15 ميليون يورو به تفنگداران بريتانيا تحويل داده و در ازاي آن سسک فابرگاس را بگيرد.

بدون شک هيچ‌کدام از هواداران بارسلونا چنين انتقالي را حتي تصور نمي‌کنند و باور ندارند که فابرگاس حتي به پيشنهاد پرس فکر کند.
به نظر مي رسد تنها گذر زمان و البته مذاکرت پشت پرده برخي دلالان گمنام اروپايي با آرسن ونگر مي‌تواند تکليف اين انتقال طلسم شده را روشن کند.

چه روزهایی داشتیم

خداحافظ
۱۱ تیر ۱۳۹۰
طرفدار:
- پرسپولیس
- اسپانیا & آرژانتین
- کریم باقری & علی کریمی
- گواردیولا
- افشین امپراطور
گروه:
- كاربران بلاک شده
نیمار: به قراردادم با سانتوس پایبند هستم

در هفته های اخیر شایعات زیادی در مورد پیوستن این ستاره 19 ساله به یکی از باشگاه های معتبر اروپایی منتشر شده

نیمار، ستاره جوان سانتوس، اعلام کرد قصد دارد در این باشگاه بماند و به همین دلیل پیشنهاد همه باشگاه های اروپایی را رد خواهد کرد.

در هفته های اخیر شایعات زیادی در مورد پیوستن این ستاره 19 ساله به یکی از باشگاه های معتبر اروپایی منتشر شده و از رئال مادرید، چلسی و حتی بارسا به عنوان مقصد های احتمالی او یاد می شود.

اما باشگاه سانتوس هیچ علاقه به از دست دادن او ندارد و قصد دارند هر طور شده او را در باشگاه شان حفظ کنند.

نیمار که در حال حاضر با تیم ملی برزیل در آرژانتین به سر می برد و در انتظار اولین دیدارشان مقابل ونزوئلا در رقابت های کوپا امریکا هستند بار دیگر اعلام کرد که قصد دارد به قراردادش با سانتوس پایبند باشد.

او به خبرنگاران گفت:" من با سانتوس قرارداد دارم و می خواهم به آن احترام بگذارم."

سانتوس اخیرا بعد از 48 سال بار دیگر قهرمان کوپا لیبرتادورس شد و نیمار با زدن یکی از دو گل دیدار فینال، نقش مهمی در قهرمانی تیمش داشت.

چه روزهایی داشتیم

خداحافظ
۱۲ تیر ۱۳۹۰
طرفدار:
- پرسپولیس
- اسپانیا & آرژانتین
- کریم باقری & علی کریمی
- گواردیولا
- افشین امپراطور
گروه:
- كاربران بلاک شده
ویکتور سانچس از بارسا جدا شد

مسئولان بارسا قرارداد ویکتور سانچس را فسخ کردند تا این بازیکن به صورت بازیکن آزاد به باشگا متمول نوشاتل زاماکس سوئیس بپیوندد

ویکتور سانچس بارسلونا را به مقصد نوشاتل زاماکس سوئیس ترک کرد.

باشگاه بارسلونا می تواند تا مهلت نقل و انتقال زمستانی سال 2012 سانچس را بار دیگر به خدمت بگیرد و همچنین از فروش این بازیکن به یک تیم دیگر سهمی دریافت خواهد کرد.

سانچس تلاش زیادی برای ورود به تیم اصلی بارسلونا کرد و دو فصل گذشته را نیز به صورت قرضی در تیم های دیگر گذراند.

او در فصل 10-2009 به صورت قرضی در خه رس بازی کرد و فصل گذشته را نیز در ختافه گذراند.

سانچس در فصل های 08-2007 و 09-2008 در مجموع 14 بازی برای بارسلونا انجام داد.

چه روزهایی داشتیم

خداحافظ
۱۲ تیر ۱۳۹۰
طرفدار:
- پرسپولیس
- اسپانیا & آرژانتین
- کریم باقری & علی کریمی
- گواردیولا
- افشین امپراطور
گروه:
- كاربران بلاک شده
روبینیو: پشيمانم كه آن طور از رئال جدا شدم

مهاجم برزیلی در صحبتهایی اعلام کرد که سانتیاگو برنابئو را در بهترین شرایط ممکن ترک نکرده است

روبینیو مهاجم باشگاه میلان در صحبتهایی اعلام کرد که از شرایطی که منجر به جدایی او از رئال مادرید شد حسرت می خورد

این مهاجم برزیلی در آگوست سال 2008 رئال مادرید را به مقصد منچسترسیتی ترک کرد. روبینیو البته اعتقاد دارد که تصمیم درستی برای ترک پایتخت اسپانیا گرفت ، چون هیچ وقت حس نمی کرد که در رئال واقعا او را می خواهند، به ویژه زمانی که آنها تلاش برای خرید رونالدو را آغاز کردند.

روبینیو در صحبتهایی به روزنامه برزیلی فولیا گفت:« دو حسرت در کارنامه ورزشی ام دارم: یکی به خاطر ترک رئال مادرید و دیگری به خاطر ترک سانتوس. من از چیزهای دیگر حسرت نمی خورم.در سانتوس اوضاع می توانست به شیوه دیگری پیش برود ولی در مادرید نه.ولی همه اینها تمام شده و تمام اینها برای افزایش تجربه به درد تو می خورد.»

روبینیو در ادامه درمورد شرایط کنونی نیمار هم صحبت کرد:« من الان 27 سال دارم و نیمار 19 ساله است. من سعی می کنم تا او را نصیحت کنم.چه داخل و درخارج زمین چمن. فوتبال اروپایی کاملا متفاوت و قدرتمندتر از فوتبال برزیل است. او به نصیحت زیادی نیاز ندارد و یک فوتبالیست مادرزاد است.»

چه روزهایی داشتیم

خداحافظ
۱۲ تیر ۱۳۹۰
طرفدار:
- پرسپولیس
- اسپانیا & آرژانتین
- کریم باقری & علی کریمی
- گواردیولا
- افشین امپراطور
گروه:
- كاربران بلاک شده
بازگشت پويول به تمرينات پيش از زمان مقرر

پويول كه ماه گذشته از ناحيه زانو تحت عمل جراحي قرار گرفته بود، بار ديگر شرايط تمرين كردن را به دست آورده است.

كارلس پويول، كاپيتان بارسا، با بازگشت به تمرينات تيم هفته ها قبل از موعد تعيين شده، موجب تعجب كادر پزشكي باشگاه كاتالاني شد.

پويول كه ماه گذشته از ناحيه زانو تحت عمل جراحي قرار گرفته بود، بار ديگر شرايط تمرين كردن را به دست آورده است.

او كه از ناحيه تاندون زانوي چپ دچار مشكل شده بود، سرانجام مجبور شد پاي مصدومش را به تيغ جراحاي بسپارد و به اين ترتيب در نيم فصل دوم فصل اخير حدود سه ماه از ميادين دور بود. او در ديدار مقابل راسينگ سانتاندر در ژانويه گذشته دچار اين مصدوميت شده بود.
او در چند ديدار آخر بارسا در ليگ قهرمانان به ميدان رفت اما پپ گوارديولا ترجيح داد در فينال از او در تركيب اصلي استفاده نكند.

چه روزهایی داشتیم

خداحافظ
۱۲ تیر ۱۳۹۰
طرفدار:
- پرسپولیس
- اسپانیا & آرژانتین
- کریم باقری & علی کریمی
- گواردیولا
- افشین امپراطور
گروه:
- كاربران بلاک شده
مصاحبه خواندنی مجله فوربس با کریس رونالدو: عاشق خانواده‌ام هستم/ سال 2003 برای اولین بار هواپیما سوار شدم/ برای دوستانم هتل 5 ستاره می‌گیرم/ پدرم یک الکلی بود و نفهمید من آدم با استعدادی هستم

ثروتم روز به روز در حال افزايش است. برادرم اداره برخي اموال من را به عهده دارد . دارايي هاي من زياد است ولي من همان كريستيانوی سابق هستم.

كریستیانو رونالدو از اینكه مجله اقتصادی ' فوربس' ثروت او را با تردید 160 میلیون دلار اعلام كرده ناراضی است و می‌گوید: ثروت من روی كاغذ بیش از 245 میلیون دلار است. فوربسی‌ها از رونالدو به عنوان مظهر ثروت درفوتبال امروز جهان مصاحبه‌ای گرفته‌اند که رونالدو در آن از زوایای کمتر گفته شده زندگی‌اش می‌گوید. رونالدو در این مصاحبه گفته است: پول برایش در درجه سوم اهمیت است. ابتدا پسر و خانواده اش و سپس فوتبال برایش مهمترین هستند. این یک گفت‌وگوی جذاب است که با یکی از مهم‌ترین نشریات اقتصادی جهان انجام شده است.

ثروتمند بدون تکبر: من عاشق خانواده‌ام هستم

ستاره رئال‌مادرید كه به تازگی پیشنهاد 20 میلیون پوند در سال برای پیوستن به منچسترسیتی را رد كرد، در فقر كامل در پرتغال رشد كرد و می‌گوید نمی‌گذارد ثروتش روحیه پسرش را فاسد كند.

او كه كاتولیك معتقدی با یك گردنبند صلیب است در این مورد می‌گوید اگرچه در فقر بزرگ شده و اكنون بسیار ثروتمند است ولی متكبر نیست و اجازه نخواهد داد پسرش هم متكبر شود.

رونالدو گفت: ما بسیار فقیر بودیم، نه اسباب بازی داشتیم و نه هدیه كریسمس. با برادرم و دو خواهرم در یك اتاق می‌خوابیدیم. اتاقمان كوچك بود اما من اهمیت نمی‌دادم. به برادر و خواهرانم بسیار نزدیك هستم. به هم عشق می‌ورزیم. آن زمان از نظر من همه چیز طبیعی بود و همه در یك اتاق با خوشحالی زندگی می‌كردیم.

پلاک CR7

با این حال برای پسر رونالدو زندگی در چنین اتاقی غیرقابل تصور است. كریستیانو 26 ساله مبلغ زیادی خرج كرد تا پلاك “CR7” را بر خانه پنج میلیون پوندیش در مادرید نصب و این خانه را به اسباب و وسایل راحت و مدرن مجهز كند.

ماه پیش شیخ منصور مالك باشگاه منچسترسیتی پیشنهادی نجومی به رونالدو داد ولی او می‌گوید در حال حاضر قصد ندارد مادرید را ترك كند. هرچند كه اگر یك روز بخواهد از اسپانیا برود قطعا لیگ برتر و شمال غرب انگلیس را ترجیح خواهد داد.

رونالدو كه دو سال پیش در ازای 80 میلیون پوند به رئال مادرید پیوست و گرانترین بازیكن جهان لقب گرفت، گفت: این بیشترین ولخرجی بود كه من تا بحال كرده ام.

اولین‌باری که سوار هواپیما شدم

رونالدو كه نام كامل او ' كریستیانو دوس سانتوس آویرا' است در سال 2003 مورد توجه سر الكس فرگوسن سرمربی منجستریونایتد قرار گرفت و قراردادی 12 میلیون پوندی با این باشگاه امضا كرد.

وی گفت: این نخستین بار بود كه سوار هواپیما می‌شدم. آن موقع فقط بازی فوتبال بلد بودم. اما امروز شركت‌های مختلف با رونالدو قرارداد تبلیغاتی می‌بندند و او اكنون یكی از فوتبالیست‌های میلیونر و ثروتمند دنیا است.

مادر آشپز و پدر باغبان

زندگی خانواده آویرا بسیار ساده بود. مادر او ' دولورس' آشپز و پدرش ' ژوزه' باغبان بود و به سختی نان شب خود را تامین می‌كردند. مادرش زن سرسختی است كه پسرش را هم سرسخت و مذهبی تربیت كرده ، البته در كنار عشق بسیار زیاد مادری.

رونالدو می‌گوید: «به دلیل شرایط خاص زندگی، هرگز به آرزوهای کودکی‌ام نرسیده‌ام. اما از نظر عاطفی لوس و وابسته به خانواده و پدر و مادرم هستم.»

وقتی از مدرسه اخراج شدم

هنگامی كه صحبت از دوران كودكی و مدرسه می‌شود او نمی‌خواهد برخی خاطرات را به یاد بیاورد. رونالدو می‌گوید: من در مدرسه بسیار محبوب بودم اما با دیگران چندان ارتباط برقرار نمی‌كردم. تنبل نبودم ولی مدرسه را هم دوست نداشتم. یك بار به طرف معلم كلاس صندلی پرتاب كردم كه مرا اخراج كردند.

وی در پاسخ به این سوال كه چرا چنین كرد، گفت: چون به من بی احترامی كرد. دولورس كه از رفتارهای خودسرانه پسرش ناامید شده بود تصمیم گرفت توجه او را معطوف فوتبال كند.

رونالدو گفت: می‌دانستند كه من بچه بااستعدادی هستم. هنگامی كه 14 ساله شدم فكر كردم بد نیست به طور نیمه حرفه ای به فوتبال بپردازم. همه چیز خوب پیش می‌رفت ولی وقتی 22 ساله شدم و به منچستریونایتد رفتم به این فكر رسیدم كه بهترین هستم.

من خیلی حرفه‌ای، قوی و سریع هستم

این بازیكن پرتغالی فصل گذشته بهترین دوران حرفه ای فوتبال خود را در رئال مادرید گذراند ، 53 گل زد و صاحب كفش طلای اروپا به عنوان بهترین گلزن در دو لیگ متفاوت شد.

او درباره علت موفقیت خود می‌گوید: برای این است كه من به بازی مسلط ، قوی ، بسیار سریع و خیلی حرفه ای هستم.

به کلوپ‌های شبانه نمی‌روم

در حالی‌که شایعات بسیاری درباره حاشیه‌های این بازیکن مطرح می‌شود، اما شرایط بدنی وی نشان می‌دهد که رونالدو کاملا مراقب خود هست. وی در باره اوقات فراغت و دوران تعطیلات خود می‌گوید: ترجیح می‌دهم در خانه با دوستانم باشم.خیلی از جوانان دنبال خوشگذرانی در كلوپ‌ها هستند ، این وضعیت بخصوص در انگلیس بدتر است. جوانان اسپانیا از این نظر بهتر و سالم تر هستند.

رونالدو گفت كه چندان با سایر بازیكنان فوتبال رابطه دوستی برقرار نمی‌كند. یكی از دوستان واقعی من ریو فردیناند است، خنده‌های او واقعی است، با وین رونی هم مرتب صحبت می‌كنم. من دوستان و كلوپ خاص خود را دارم ، دوستانم كسانی هستند كه مرا مدتی طولانی می‌شناسند.

وی اضافه كرد: مراقب دوستانم هستم ، آنها را به هتل‌های پنج ستاره می‌برم ، برایشان هواپیمای خصوصی می‌گیرم و مشكلی با آنها ندارم. دوست دارم دوستانم شاد باشند.

دست و دل‌بازی برای خانواده

رونالدو از این كه توانسته با ثروت خود خانواده اش را حمایت كند هم خوشحال است. او گفت: برای مادرم یك خانه 400 هزار پوندی در پرتغال خریدم . او با پسرم زندگی می‌كند. برای خواهرم هم یك خانه خریدم.

این بازیكن پرتغالی كارهای تجاری هم انجام می‌دهد كه اداره و كنترل آن به عهده خانواده اش است.

وی گفت: من روی پول نشسته ام. هفته ای 400 هزار پوند درآمد دارم ولی همه آن را خرج نمی‌كنم، ثروتم روز به روز در حال افزایش است. برادرم اداره برخی اموال من را به عهده دارد . دارایی‌های من زیاد است ولی من همان كریستیانو سابق هستم.

هرچند كه رونالدو برای اطرافیانش دست و دلباز است ولی مبلغی هم در ماه به خودش اختصاص می‌دهد. او هر ماه هشت هزار پوند خرج لباس هایش می‌كند و یك كلكسیون كفش دارد.

او در تعطیلات اخیر خانواده اش را به میامی برد و آنها را در هتلی اسكان داد كه بهای آن هر شب 13 هزار و 500 پوند بود.گاهی 180 هزار پوند در سال بابت پرواز خصوصی برای دوستان و خانواده اش می‌پردازد.

این بازیكن پرتغالی كلكسیونی از گردنبند‌های صلیب هم دارد و اعتقاد دارد تمام هدایایش موهبتی از جانب خداست.

پدرم یک الکلی بود...

رونالدو برخلاف آنچه نشان می‌دهد یك انسان خجالتی و درون گرا است كه می‌گوید اغلب نسبت به رفتارش سوء برداشت می‌شود.

او دلتنگ پدرش است كه هنگامی كه 19 ساله بود درگذشت و می‌گوید موفقیت‌های او در عرصه فوتبال و تجارت هرگز نتوانسته از اندوه فقدان پدرش بكاهد.

وی گفت:‌ البته پدر من یك الكلی بود و هیچوقت نمی‌فهمید من چه كار می‌كنم. من بازیكن با استعدادی بودم كه به انگلیس رفتم. خیلی از بازیكنان به انگلیس میروند ولی باید قبول كرد دشوار است به كشوری بیگانه بروید و در آنجا بهترین باشید.
رونالدو در پاسخ به این سوال كه اگر فوتبالیست نبود چه حرفه ای را انتخاب می‌كرد، با خنده پاسخ داد: نمی‌دانم... شاید یك نویسنده یا یك مدل.

چه روزهایی داشتیم

خداحافظ
۱۲ تیر ۱۳۹۰

برو به صفحه
این عنوان قفل شده است!

اختیارات
شما می‌توانید مطالب را بخوانید.
شما نمی‌توانید عنوان جدید باز کنید.
شما نمی‌توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید.
شما نمی‌توانید نظرسنجی اضافه کنید.
شما نمی‌توانید در نظرسنجی‌ها شرکت کنید.
شما نمی‌توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید.
شما نمی‌توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید.

فعالترین کاربران ماه انجمن
فعالیترین کاربران سایت
اعضای جدید سایت
جدیدترین اعضای فعال
تعداد کل اعضای سایت
اعضای فعال
۱۷,۹۵۰
اعضای غیر فعال
۱۴,۳۶۳
تعداد کل اعضاء
۳۲,۳۱۳
پیام‌های جدید
هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
انجمن مباحث آزاد
۷۶,۴۹۸ پاسخ
۱۱,۸۹۹,۶۶۷ بازدید
۱۸ روز قبل
Leo Barca
بحث آزاد در مورد بارسا
انجمن عاشقان آب‍ی و اناری
۵۸,۲۰۷ پاسخ
۸,۶۶۱,۲۳۳ بازدید
۱ ماه قبل
armanshah
بحث در مورد تاپیک های بخش سرگرمی
انجمن سرگرمی
۴,۶۶۶ پاسخ
۵۶۰,۶۴۴ بازدید
۱ ماه قبل
مهدی
برای آشنایی خودتون رو معرفی کنید!
انجمن مباحث آزاد
۷,۶۴۳ پاسخ
۱,۲۸۶,۳۰۸ بازدید
۱ ماه قبل
Activated PC
آموزش و ترفندهای فتوشاپ
انجمن علمی و کاربردی
۱۳۵ پاسخ
۴۵,۴۹۳ بازدید
۱ ماه قبل
RealSoftPC
جام جهانی ۲۰۲۲
انجمن فوتبال ملی
۲۳ پاسخ
۲,۳۶۳ بازدید
۱ ماه قبل
Crack Hints
موسیقی
انجمن هنر و ادبیات
۵,۱۰۱ پاسخ
۱,۰۳۹,۸۸۰ بازدید
۱ ماه قبل
Activated soft
علمی/تلفن هوشمند/تبلت/فناوری
انجمن علمی و کاربردی
۲,۴۱۹ پاسخ
۴۴۴,۸۸۷ بازدید
۲ ماه قبل
javibarca
مباحث علمی و پزشکی
انجمن علمی و کاربردی
۱,۵۴۷ پاسخ
۷۵۸,۴۴۴ بازدید
۲ ماه قبل
رویا
مســابــقـه جــــذاب ۲۰ ســــوالـــــــــــــــــــی
انجمن سرگرمی
۲۳,۶۵۸ پاسخ
۲,۲۵۴,۷۱۳ بازدید
۲ ماه قبل
رویا
اسطوره های بارسا
انجمن بازیکنان
۳۴۳ پاسخ
۸۹,۴۰۰ بازدید
۸ ماه قبل
jalebamooz
حاضرین در سایت
۲۶۸ کاربر آنلاین است. (۱۵۹ کاربر در حال مشاهده تالار گفتمان)

عضو: ۰
مهمان: ۲۶۸

ادامه...
هرگونه کپی برداری از مطالب این سایت، تنها با ذکر نام «اف سی بارسلونا دات آی آر» مجاز است!