به اولین سایت تخصصی هواداران بارسلونا در ایران خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات سایت، ثبت نام کنید و یا با نام کاربری خود وارد شوید!

شناسه کاربری:
کلمه عبور:
ورود خودکار

نحوه فعالیت در انجمن‌های سایت
دوستان عزیز توجه کنید که تا زمانی که با نام کاربری خود وارد نشده باشید، تنها می‌توانید به مشاهده مطالب انجمن‌ها بپردازید و امکان ارسال پیام را نخواهید داشت. در صورتی که تمایل دارید در مباحث انجمن‌های سایت شرکت نمایید، در سایت عضو شده و با نام کاربری خود وارد شوید.

پیشنهاد می‌کنیم که قبل از هر چیز، با مراجعه به انجمن قوانین و شرح وظایف ضمن مطالعه قوانین سایت، با نحوه اداره و گروه‌های فعال در سایت و همچنین شرح وظایف و اختیارات آنها آشنا شوید. به علاوه دوستان عزیز بهتر است قبل از آغاز فعالیت در انجمن‌ها، ابتدا خود را در تاپیک برای آشنایی (معرفی اعضاء) معرفی نمایند تا عزیزان حاضر در انجمن بیشتر با یکدیگر آشنا شوند.

همچنین در صورتی که تمایل دارید در یکی از گروه‌های کاربری جهت مشارکت در فعالیت‌های سایت عضو شوید و ما را در تهیه مطالب مورد نیاز سایت یاری نمایید، به تاپیک اعلام آمادگی برای مشارکت در فعالیت‌های سایت مراجعه نموده و علائق و توانایی های خود را مطرح نمایید.
تاپیک‌های مهم انجمن
در حال دیدن این عنوان: ۱ کاربر مهمان
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

پاسخ به: مولای متقیان، حضرت علی (علیه السلام)
نام کاربری: omid_sleepless
پیام: ۲,۴۴۴
عضویت از: ۶ مهر ۱۳۸۹
از: تهران
طرفدار:
- messi
- یوهان کرایف
- پرسپولیس
- برزیل . اسپانیا
- مگه ایران بازیکن داره
- بازیکنش نیست مربی میخای باشه
- بازیکنش نیست مربی میخای باشه
گروه:
- کاربران عضو
به نام خدا

ادامه پایانی داستان

وقتي به سقيفه بني ساعده رسيديم ابوبكر از جاي خود برخاست و كساني كه اطرافش بودند علي را به مسخره گرفتند .

علي گفت : اي عمر آيا دوست داري شتاب كنم بر ضرر تو آنچه را كه تاخير انداخته بودم ؟

گفتم : نه يا اميرالمومنين .

خالد سخنان مرا شنيد و با شتاب نزد ابوبكر رفته و سه مرتبه به او گفت مرا چه كار با عمر ؟ و مردم هم اين سخنان راشنيدند . هنگامي كه علي به سقيفه رسيد ابوبكر كودكانه به اونگريست و وي رامسخره كرد .

من به علي گفتم پس بالاخره بيعت كردي اي ابا الحسن . ولي علي خودش را از ابوبكر عقب كشيد .

گواهي مي دهم كه علي با ابوبكر بيعت ننمود و دستش را به طرف او دراز نكرد . و من خوش نداشتم علي را وادار به بيعت كنم تا شتاب كند بر من آنچه را كه تاخير انداخته بود .از اين رو چندان اصرار نكردم كه بايد حتما بيعت كند . ابوبكر از روي ترس و ناتواني دوست داشت كه علي را در اين مكان نبيند . چيزي نگذشت كه علي از سقيفه خارج شد . پرسيديم كجا رفت . گفتند كنار قبر محمد رفته و آنجا نشسته است .

در اين هنگام من و ابوبكر به سوي آن جا راه افتاديم همين طور كه با عجله مي رفتيم ابوبكر مي گفت : واي بر تو اي عمر . چه بر سر فاطمه آوردي ؟!!

سوگند به خدا كاري كه تو با او كردي زياني آشكار است . گفتم بزرگترين مشكل تو اين است كه علي با ما بيعت نكرده و اطميناني نيست كه مسلمانان از وادار كردن او بر بيعت با ما سست و بي رغبت نشوند . ابوبكر گفت پس چه بايد كرد ؟

گفتم وقتي به قبر محمد رسيدي جوري وانمود كن كه علي با تو بيعت كرد . وقتي به آنجا رسيديم علي قبر محمد را قبله خود قرار داده بود و دستش بر تربت قبر بود و در اطرافش سلمان و ابوذر و مقداد و عمار و حذيفه نشسته بودند . ما نيز در مقابل علي نشستيم .

من به ابوبكر اشاره كردم كه دستش را همچون علي بر قبر بگذارد و آن را به دست او نزديك كند . ابوبكر نيز چنين كرد و من در اين فرصت دست ابوبكر راگرفتم كه بر دست علي بگذارم و هم زمان گفتم پس علي بيعت كرد . اما علي دستش را عقب كشيد .[7]

در اين هنگام برخاستم و ابوبكر نيز برخاست گفتم: خدا علي را جزاي خيردهد . زيرا او وقتي در كنار قبر رسول خدا قرار گرفت از بيعت باتو خودداري نكرد .

ولي ابوذر از جلوي جماعت بلند شد و فرياد كنان گفت: اي دشمن خدا به خدا قسم علي با ابوبكر بيعت نكرد .

پس از آن هميشه وقتي مابا مردم ملاقات مي كرديم و يا با قومي مواجه مي گشتيم به آنها خبر مي داديم كه علي با ابوبكر بيعت نمود و در همه جا ابوذر ما را تكذيب مي كرد. سوگند به خدا علي نه در خلافت ابوبكر با ما بيعت كرد و نه در خلافت من و نه درخلافت كسي كه قرار بود بعد از من بيايد . و از اصحاب او دوازده نفر بودند كه نه با ابوبكر بيعت كردند و نه با من.[8]

اي معاويه ، چه كسي كارهاي مرا انجام داده و چه كسي انتقام گذشتگان را غير از من از او گرفته است . اما تو و پدرت ابو سفيان و برادرت عتبه ، كارهايي كه در تكذيب محمد نموديد و نيرنگهايي كه با او كرديد به درستي مي دانم و كاملا از حركتهايي كه در مكه انجام مي داديد و در كوه حرا مي خواستيد او را بكشيد آگاهم جمعيت را عليه او راه انداختيد و احزاب را تشكيل داديد ،‌ پدرت بر شتر سوار شد وآنان را رهبري كرد و گفته محمد درباره او كه خداوند سواره و زمامدار و راننده را لعنت كند ،‌ كه پدرت سواره و برادرت زمامدار و تو راننده بودي .

مادرت هند را از خاطر نبرده ام كه چقدر به وحشي بخشيد تا يان كه خود را از ديدگان حمزه پنهان كرد و او را كه در سرزمينش شير خدا مي ناميدند با نيزه زد و سپس سينه اش را شكافت و جگرش را بيرون كشيده نزد مادرت آورد و محمد با سحرش پنداشت كه وقتي جگر حمزه به دهان هند برسد و بخواهد آن را بجود سنگ سختي خواهد شد .

او چگر را از دهان بيرون انداخت و محمد و يارانش او را هند جگر خوار ناميدند . و نيز سخنان او را در اشعارش براي دشمني با محمد و سربازانش فراموش نكرده ام كه چنين سرود:

« ما دختران طارقيم كه بر روي فرش هاي گرانبها راه مي رويم . به مانند در در صدف يا مشك در مشكدان مي باشيم . اگر مردان روي آوردند در آغوششان مي گيريم و اگر پشت كنند بدون ناراحتي از آنها جدا مي شويم .»

زنان قبيله او در جامه هاي زرد پر رنگ چهره ها را گشوده دست و سرهاشان را برهنه و آشكار نموده مردم را بر جنگ و پيكار با محمد تحريك مي كردند . شما به دلخواه خود مسلمان نشديد بلكه در روز فتح مكه با اكراه و زور تسليم شديد .

محمد شما را آزاد شده و زيد برادر من و عقيل برادر علي بن ابي طالب و عمويش عباس را مثل آنان قرار داد . ولي از پدرت چندان دل خوشي نداشت هنگامي كه به او گفت به خدا سوگند اي پسر ابي كبشه مدينه را پر از مردان جنگي وپياده و سواره خواهم كرد و بين تو و اين دشمنان جدايي افكنده نمي گذارم زياني به تو برسانند .

محمد در حالي كه به مردم فهمانيد كه باطن او را مي داند به او گفت: اي ابو سفيان خداوند مرا از شر تو نگه دارد . و او محمد به مردم گفته بود . بر اين منبر كسي غير از من و علي و پيروانش از افراد خانواده اش نبايد بالا برود . سحرش باطل و تلاشش بي نتيجه ماند و ابوبكر بر منبر بالا رفت و پس از او من بالا رفتم .

و اي بني اميه اميدوارم كه شما چوبه هاي طناب اين خيمه را بر افراشته باشيد . بدين جهت ولايت شام را به تو سپرده هر گونه تصرف مالكانه را در آن سرزمين به تو واگذار كرده تو را به مردم شناساندم تابا گفتار او درباره شما مخالفت كرده باشم از اين كه او رد شعر و نثر گفته بود جبرئيل از سوي پروردگارم به من وحي كرده و گفته است :

« و الشجره الملعونه في القرآن » وپنداشته كه مقصود از درخت ملعونه شماييد باكي ندارم .

او دشمني خود را با دشمني خود را با شمابه هنگامي كه به حكومت رسيد آشكار كرد همان طور كه هاشم و پسرانش هميشه دشمنان عبد شمس بودند .

اي معاويه من با اين ياد آوري ها و شرح و بسطي كه از جريانات به تو كردم خير خواه و ناصح و دلسوز تو مي باشم و از كم حوصلگي ، بي ظرفيتي ، نداشتن شرح صدر و كمي بردباري ات ترس آن را دارم كه در آنچه كه به تو سفارش كرده اختيار شريعت محمد را به دست تو دادم شتاب كرده و بخواهي از او انتقام بگيري

و بيم آن دارم كه مرده او نكوهش كرده و يا آنچه را آورده رد كني و يا كوچك بشماري و در آن صورت تو به هلاكت خواهي رسيد و آن وقت هر آنچه كه برافراشته ام فرود آمده و آنچه كه ساخته ام ويران ميشود .

به هنگامي كه ميخواهي به مسجد و منبر محمد وارد شوي كاملا بر حذر باش و احتياط را از دست مده و در ظاهر تمام مطالبي را كه محمد آورده تصديق كن.

با رعيت خود در گير مشو و اظهار دلسوزي و دفاع از آنها را بنما حلم و بردباري نشان داده و نسيم عطا و بخشش خود را نسبت به همگان بگستر . حدود را در بين آنان اقامه كن و به آنان چنين نشان نده كه حقي از حقوق را واگذار مي كني .

واجبي را ناقص مگذار و آنها را از همان محل آرامش و امنيتشان بگير و به دست خودشان آنان را بكش و با شمشير خودشان نابودشان ساز . با آنان مسامحه و سهل انگاري داشته باش و برخورد نكن . نرم خو باش و غرامت مگير . در مجلس خود برايشان جاي باز كن و به هنگام نشستن در كنارت احترامشان بگذار آنان را به دست رئيس خودشان بكش خوشرو و بشاش باش . خشمت را فرو ده و از آنان بگذر . در اين صورت دوستت خواهند داشت واز تو اطاعت خواهند كرد .

اين كه علي و فرزندانش حسن و حسين بر ما و تو بشورند خاطر جمع نيستم . اگر به همراهي و كمك گروهي از امت توانستي با آنان پيكار كني انجام ده و به كارهاي كوچك قانع مباش و تصميم به كارهاي بزرگ بگير وصيت و سفارشي را كه به تو كردم حفظ كن .

آن را پنهان نموده آشكار مساز . دستوراتم را انجام بده گوش به فرمانم باش . بر تو مباد كه به فكر مخالفت با من باشي . راه و روش پيشينيان خود را در پيش گير و انتقام خون آنان را بگير و دنباله رو آنها باش . من تمام رازهاي نهاني و مطالب آشكار خود را به تو گفتم و مطلب را با اين شعر به پايان مي برم .

اي معاويه مردم كارهايشان بزرگ شده و پيشرفت كرده به دعوت آن كس كه به تنهايي تمام جهان را گرفت. كودكانه و از روی نافهمي به دينشان مايل شدم و مرا به شك و ترديد انداخت دور باد آن ديني كه پشت خود را به آن شكستم .

والسلام

السلام علیک یا علی بن موسی الرضا (ع)

نمایش امضا ...
مخفی کردن امضا ...
۳۰ آبان ۱۳۹۰
پاسخ به: بحث و تبادل نظر در مورد مسائل روز دین
نام کاربری: Dark_Rider
پیام: ۸,۸۵۸
عضویت از: ۶ دی ۱۳۸۸
از: كنار دريا
طرفدار:
- کارلس پویول & لیو مسی
- کرایوف
- برزیل و اسپانیا
- :D
- پپ عزیز
- پروین
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
اولین سوالش این بود که مگه ادم و هوا اولین افرادی نبودن که روی زمین خلق شدند و بعد با هم ازدواج کردند و انسان های بعدی به این ترتیب به وجود اومدن و اینکه مگه خدا نگفته ازدواج خواهر و برادر با هم حرامه و امروزه چنان سخت گیری میکنن که حتی کسی که بعد 40 یا 50 سال هم بفهمه با هم خواهر و برادر بودن و دارای چندین بچه هستن باید از هم جدا بشن اما بچه های ادم و هوا با هم خواهر و برادر بودن....انسان های بعدی؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!

ازدواج ادم و حوا رو زمين نبود
اين دو در اسمون با هم خلق شدند
و بعد فرزندانشون هم به اذن خدا با هم ازدواج كردن
اين يه سوال فقط براي فريب دادن ذهنهاست به نظرم
بالاخره نسل بايد از يه جايي شروع بشه ديگه
البته نظريه داروين هم هست كه خودم به شخصه قبولش ندارم
ولي ازدواج كردن اين افراد خيلي عقلاني به نظر مياد

۳۰ آبان ۱۳۹۰
نام کاربری: R.A.Lionel
پیام: ۷,۲۴۷
عضویت از: ۱۴ شهریور ۱۳۸۹
از: مشهد
طرفدار:
- مسی
- آنری
- پرسپولیس
- ایران
- گواردیولا، فرگوسن
گروه:
- كاربران بلاک شده
افتخارات
نقل قول
اولین سوالش این بود که مگه ادم و هوا اولین افرادی نبودن که روی زمین خلق شدند و بعد با هم ازدواج کردند و انسان های بعدی به این ترتیب به وجود اومدن و اینکه مگه خدا نگفته ازدواج خواهر و برادر با هم حرامه و امروزه چنان سخت گیری میکنن که حتی کسی که بعد 40 یا 50 سال هم بفهمه با هم خواهر و برادر بودن و دارای چندین بچه هستن باید از هم جدا بشن اما بچه های ادم و هوا با هم خواهر و برادر بودن....انسان های بعدی؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!

این سوال رو میشه به دوصورت جواب داد

1-این قانون مال بعد ازدواج این خواهروبرادر بوده

2-این خواهر و برادر استثنا بودن

این سوال من چند وقت پیش از یک بزرگی پرسیدم و همین جواب بهم داد

البته حالت دومش احتمالش کمتر

نقل قول
دومین سوال این بود که میگفت صحرای کربلا از نظر موقعیت جغرافیایی یه جلگه است اصلا صحرا نیس.....

اون دوستتون منبع علمی هم واسه حرفش داشته ؟

۳۰ آبان ۱۳۹۰
The Emperor
نام کاربری: Lucho.The.Great
نام تیم: بارسلونا
پیام: ۶۱,۶۱۶
عضویت از: ۱۴ مرداد ۱۳۸۴
از: تهران
طرفدار:
- بویان کرکیچ
- یوهان کرویف
- پرسپولیس
- اسپانیا، آرژانتین
- احمد عابدزاده، کریم باقری
- فرانک ریکارد
- افشین امپراطور
گروه:
- لیگ فانتزی
- کاربران عضو
- مدیران کل
افتخارات
من نمی دونم یه سری احمق که می خوان دین رو به چالش بکشن، چرا انقدر بی سوادن! آخه جلگه بودن چه تناقضی با صحرا بودن داره؟ انگار اینا فرق جلگه و جنگل رو نمی فهمن! همین الانش بری کربلا می بینی چه آب و هوای کویری و گرمی داره، بعد اینا میگن محرم پاییز بوده و هوا خنک بوده. شاید بارونم می زده

الحمد لله الذی جعل اعدائنا من الحمقی!

احکام دین هم خیلی هاش به تدریجی و بنا به نیاز دوران وضع شده و قبل از اون اینطور نبوده. بعدم تو جریان خلقت همیشه استثنا وجود داشته. کما اینکه خضر می زنه یه بچه رو می کشه، و میگه این بزرگ بشه آدم بدی میشه، ولی تو احکام خدا قصاص قبل از جنایت مردوده. و خیلی موارد دیگه. شما می خواستید بچه های هوا برن دختر خاله دختر عموشونو بگیرن؟

عمری است دخیلم به ضریحی که نداری...

۳۰ آبان ۱۳۹۰
نام کاربری: مستشار
پیام: ۳,۸۸۲
عضویت از: ۸ فروردین ۱۳۹۰
گروه:
- کاربران عضو
مثلا با سوال دومش چیو میخواد ثابت کنه؟؟ واقعه کربلا رو زیر سوال ببره!!!!؟؟؟
ایشون شنیدن دشت کربلا!!! بعد منظورش همون دشت بوده گفته صحرا!!! یکم اگه به کتاب های جغرافی توجه بیشتری میشد فرق دشت و صحرا و بیابون و جلگه و جنگل رو متوجه میشدن!!
فضای کربلا اصلا توپ وعالی و با بارش برف!!! مگه امام حسین رو تشنگی آب کشت؟؟؟(همه چیز در ید قدرتش بود اشاره میکرد سیل میومد!!) امام حسین رو حماقت مردم کشت!!!
چه خوبه ماهم با حماقتمون با یه امام دیگه اینطوری رفتار نکنیم!!

فانوس نگاهم را آویخته ام بر در
من منتظرم زیرا،گفتند:"تو می آیی"
تا عابر چشمانت، ره گم نکند در شب
بر کوچه بتابان نور، ای ماه تماشایی
۳۰ آبان ۱۳۹۰
طرفدار:
- کارلس پویول & لیو مسی
- کرایوف
- برزیل و اسپانیا
- پپ عزیز
- پروین
گروه:
- کاربران عضو
البته اين جور سوالات كه در مورد كربلا ميشه به نظرم شبهاتيه كه افرادي(منظور كسايي كه عناد با دين دارن) بين جوون هاي ما منتشر ميكنن كه فرضا به خيال باطل خودشون بگن واقعه كربلا ساختگيه و اونجوري كه ميگن نيست
جوووناي ما هم كه همه تحقيق نكردن با اينجور شبهات به بيراهه ميرن

۳۰ آبان ۱۳۹۰
نام کاربری: Ice.Girl
پیام: ۴,۳۰۴
عضویت از: ۸ شهریور ۱۳۸۹
از: mashhad
طرفدار:
- همه به خصوص فابرگاس
- رونالدينيو
- پرسپوليس
- آلمان و اسپانيا
- فقط علی کریمی
- پپ گواریولا و یورگن کلوپ
- قطبی-ابراهیم زاده
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
Tornado_13 نوشته:

نقل قول
M_@_r_y_@_M نوشته:

این حکم تا قبل از زمان حضرت یعقوب نبود!
همونطور که داریم حضرت یعقوب با دو خواهر ازدواجکرده یا ازدواج یهودا برادر حضرت یوسف با یکی از خواهراش!

فکر نکنم اینجوری باشه ها
این حکم فقط برا بچه های آدم نبود چون چاره ی دیگه ای نداشتن ولی بعد از اونا دیگه حرام شد
حضرت یعقوبم ربطی به این حکم ندارن که.ایشون با دو تا خواهر ازدواج کردن نه با خواهر خودشون!!
ازدواج یهودا هم که من نشنیده بودم ولی اگه کرده حتما گناه کرده

۳۰ آبان ۱۳۹۰
طرفدار:
- کارلس پویول & لیو مسی
- کرایوف
- برزیل و اسپانیا
- پپ عزیز
- پروین
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
همونطور که داریم حضرت یعقوب با دو خواهر ازدواجکرده یا ازدواج یهودا برادر حضرت یوسف با یکی از خواهراش!

سپیده خانم راست میگن
اینا فکر نمیکنم صحت داشته باشه
توی تورات موارد زیادی هست که اشاره به ازدواج به محرام و رابطه نامشروع با محرام و خیلی گناهان دیگه نسبت به پیامبرن الهی هست ولی هیچ کدم صحت نداره و همش تحریف و دروغه

این نکاتی رو هم که ذکر کردی من تا حالا نشنیدم

۳۰ آبان ۱۳۹۰
نام کاربری: M@ryam.ml10
پیام: ۹۳۴
عضویت از: ۲۴ مرداد ۱۳۹۰
طرفدار:
- √҉ √҉ JuST ஜ MeSSI √҉ √҉
گروه:
- کاربران عضو
از تمامی دوستان ممنون.....

اما اقای مدیر لطفا ادب رو رعایت کنید.....

چند تا احمق یعنی چی؟؟؟؟؟

این سوالیه که ممکنه واسه خیلی ها پیش بیاد.....

من از ادمایی که نشستن و هیچی از دین نمیدونن و خیلی ادعاشون میشه و خودشونو مثلا مسلمان واقعی میدونن متنفرم.......

هر مسلمانی باید تردید و سوالای ذهنشو بر طرف کنه....

این تایپیک هم تقریبا واسه همین به وجود اومده.....

ببینیــد حرفــxـــ زدن چه چیـــز وحشتناکــــی است که بزرگتــرین احـتـــرام به هر کســـ این است که برایــش یکــــ دقه سکوتــــ♥ـــ کنند!
۳۰ آبان ۱۳۹۰
نام کاربری: MM-Masoud
پیام: ۸,۲۷۵
عضویت از: ۲۸ دی ۱۳۸۹
گروه:
- کاربران عضو
جریان ازدواج فزندان آدم و حوا تا جایی که من میدونم اینطوری بود:

خداوند از آسمون 2 تا حوری میفرسته و فرزندانش با اونا ازدواج میکنن!!

پ.ن: مطمئن نیستم!!!
در ضمن! این سوالا باید پرسیده بشه یا نه؟! چنین سوالاتی بیشتر برای به انحراف کشیدن هستش ولی خوب جوون مملکت که اینا رو میشنوه باید جوابی براش پیدا کنه و قانع بشه تا منحرف نشه!!

هیچ‌وقت به سرباز نمی‌گن «جمعه‌ها تعطیله نجنگ»
۳۰ آبان ۱۳۹۰

برو به صفحه
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

اختیارات
شما می‌توانید مطالب را بخوانید.
شما نمی‌توانید عنوان جدید باز کنید.
شما نمی‌توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید.
شما نمی‌توانید نظرسنجی اضافه کنید.
شما نمی‌توانید در نظرسنجی‌ها شرکت کنید.
شما نمی‌توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید.
شما نمی‌توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید.

فعالترین کاربران ماه انجمن
فعالیترین کاربران سایت
اعضای جدید سایت
جدیدترین اعضای فعال
تعداد کل اعضای سایت
اعضای فعال
۱۷,۹۴۹
اعضای غیر فعال
۱۴,۳۶۳
تعداد کل اعضاء
۳۲,۳۱۲
پیام‌های جدید
هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
انجمن مباحث آزاد
۷۶,۴۹۸ پاسخ
۱۱,۸۰۰,۰۹۳ بازدید
۱ روز قبل
Leo Barca
بحث آزاد در مورد بارسا
انجمن عاشقان آب‍ی و اناری
۵۸,۲۰۷ پاسخ
۸,۵۴۷,۸۱۱ بازدید
۱۸ روز قبل
armanshah
بحث در مورد تاپیک های بخش سرگرمی
انجمن سرگرمی
۴,۶۶۶ پاسخ
۵۵۴,۴۲۷ بازدید
۲۳ روز قبل
مهدی
برای آشنایی خودتون رو معرفی کنید!
انجمن مباحث آزاد
۷,۶۴۳ پاسخ
۱,۲۶۹,۱۰۱ بازدید
۱ ماه قبل
Activated PC
آموزش و ترفندهای فتوشاپ
انجمن علمی و کاربردی
۱۳۵ پاسخ
۴۵,۲۹۰ بازدید
۱ ماه قبل
RealSoftPC
جام جهانی ۲۰۲۲
انجمن فوتبال ملی
۲۳ پاسخ
۲,۲۶۸ بازدید
۱ ماه قبل
Crack Hints
موسیقی
انجمن هنر و ادبیات
۵,۱۰۱ پاسخ
۱,۰۳۱,۱۲۱ بازدید
۱ ماه قبل
Activated soft
علمی/تلفن هوشمند/تبلت/فناوری
انجمن علمی و کاربردی
۲,۴۱۹ پاسخ
۴۴۲,۱۹۱ بازدید
۱ ماه قبل
javibarca
مباحث علمی و پزشکی
انجمن علمی و کاربردی
۱,۵۴۷ پاسخ
۷۵۵,۴۵۱ بازدید
۲ ماه قبل
رویا
مســابــقـه جــــذاب ۲۰ ســــوالـــــــــــــــــــی
انجمن سرگرمی
۲۳,۶۵۸ پاسخ
۲,۲۳۱,۹۸۴ بازدید
۲ ماه قبل
رویا
اسطوره های بارسا
انجمن بازیکنان
۳۴۳ پاسخ
۸۸,۰۶۹ بازدید
۷ ماه قبل
jalebamooz
حاضرین در سایت
۲۹۰ کاربر آنلاین است. (۱۷۱ کاربر در حال مشاهده تالار گفتمان)

عضو: ۰
مهمان: ۲۹۰

ادامه...
هرگونه کپی برداری از مطالب این سایت، تنها با ذکر نام «اف سی بارسلونا دات آی آر» مجاز است!