به اولین سایت تخصصی هواداران بارسلونا در ایران خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات سایت، ثبت نام کنید و یا با نام کاربری خود وارد شوید!

شناسه کاربری:
کلمه عبور:
ورود خودکار

نحوه فعالیت در انجمن‌های سایت
دوستان عزیز توجه کنید که تا زمانی که با نام کاربری خود وارد نشده باشید، تنها می‌توانید به مشاهده مطالب انجمن‌ها بپردازید و امکان ارسال پیام را نخواهید داشت. در صورتی که تمایل دارید در مباحث انجمن‌های سایت شرکت نمایید، در سایت عضو شده و با نام کاربری خود وارد شوید.

پیشنهاد می‌کنیم که قبل از هر چیز، با مراجعه به انجمن قوانین و شرح وظایف ضمن مطالعه قوانین سایت، با نحوه اداره و گروه‌های فعال در سایت و همچنین شرح وظایف و اختیارات آنها آشنا شوید. به علاوه دوستان عزیز بهتر است قبل از آغاز فعالیت در انجمن‌ها، ابتدا خود را در تاپیک برای آشنایی (معرفی اعضاء) معرفی نمایند تا عزیزان حاضر در انجمن بیشتر با یکدیگر آشنا شوند.

همچنین در صورتی که تمایل دارید در یکی از گروه‌های کاربری جهت مشارکت در فعالیت‌های سایت عضو شوید و ما را در تهیه مطالب مورد نیاز سایت یاری نمایید، به تاپیک اعلام آمادگی برای مشارکت در فعالیت‌های سایت مراجعه نموده و علائق و توانایی های خود را مطرح نمایید.
تاپیک‌های مهم انجمن
در حال دیدن این عنوان: ۱۲ کاربر مهمان
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

پاسخ به: بحث آزاد در مورد بارسا
The Emperor
نام کاربری: Lucho.The.Great
نام تیم: بارسلونا
پیام: ۶۱,۶۱۶
عضویت از: ۱۴ مرداد ۱۳۸۴
از: تهران
طرفدار:
- بویان کرکیچ
- یوهان کرویف
- پرسپولیس
- اسپانیا، آرژانتین
- احمد عابدزاده، کریم باقری
- فرانک ریکارد
- افشین امپراطور
گروه:
- لیگ فانتزی
- کاربران عضو
- مدیران کل
افتخارات
نقل قول
DaSHa نوشته:

نقل قول
اینکه تیم باید پلن ب داشته باشه کاملا درسته که از نواقص پپ هم هست،

این قسمت رو کاملآ بر عکس گفتید... پ

فکر کنم بابای پپ هم نمی تونه چنین نظرات مبالغه آمیزی در موردش بده!

پپ هیچی به تاکتیک بارسا اضافه نکرد. پپ تیم آسیب دیده ریکارد رو به خصوص از نظر روحی اصلاح کرد و چیزی که ریکارد ساخته بود، برای سالها موفقیت کافی بود. بله پپ تصمیمات خوبی گرفت، مثل فروش بازیکنی مثل دکو، و تصمیمات بدی هم گرفت، مثل رونالدینیو و دوس سانتوس. کسی مثل اتوو هم این بین.

اما پپ هیچی رو تغییر نداد! افزایش آمار گل مسی اصلا ربطی به تغییر پستش نداره. البته اینکه آزادی عمل بیشتری داره به بهبود بازیش کمک می کنه، ولی رشد مسی کاملا با افزایش سنش و تجربه پیدا کردنش بوده و اگر جای پپ، لورنزو سرافرر هم مربی بود، مسی امروز همین مسی بود.

دقیقا همین نداشتن پلن ب بود که باعث حذف بارسا در برابر اینتر کثیف مورینیو کثیف تر شد. اون زمان همه به این نکته اشاره می کردن. بعد از اون پپ سعی کرد این نقیصه رو با سعی و خطا بر طرف کنه، و نتیجه ش این بوده که این فصل تقریبا قهرمانی رو به باد داده! و فکر نمی کنم تست کردن یه تاکتیک جدید (بازی با 3 مدافع) که تو کل دنیا احتمالا جز پپ و امیر خان قلعه نوعی کسی عاقلانه نمی دونش، اونم در زمین تیمهای خطرناکی که با استفاده از این پاشنه آشیل از ما امتیاز گرفتن، اسمش شجاعت و جسارت باشه!

برداشت شخصی من اینه. پپ دوست داره بگه من چیزی به بارسا دادم که قبلا نبود، چون تا به حال اینطور نبوده. شکی نیست که پپ از پتانسیل ها بهترین استفاده رو کرده، اما هیچ چیز رو از خودش نیاورده. تیمی در سطح قهرمانی اروپا رو تحویل گرفته و بهترین نتیجه رو گرفته. حالا پپ می خواد چیزی از خودش اضافه کنه و از قضا مرتکب اشتباه فجیع 3-4-3 که متعلق به فوتبال دهه 60 - 70 هست، شده.

من امیدوارم امسال قهرمان بشیم و عکس پپ رو به در و دیوار اتاقم هم خواهم زد. بابت هدر دادن ستاره هایی مثل دوس سانتوس و بویان به خاطر سوگلی مثل پدرو، هرگز حس بدم به پپ از بین نمیره، اما نیمه دیگه احساس خوبم با قهرمانی احتمالی امسال و به خاک مالیدن دوباره پوز مترجم کثیف به شدت تقویت خواهد شد.

اما اگر پپ امسال تمام بازیهای مونده رو 3-4-3 بازی کنه و هر 6 جام رو ببره، من بازم عقیده دارم که این نه یه نوآوری تاکتیکی، بلکه یه اشتباه تاکتیکیه که به دلیل قدرت وحشتناک ماشین بارسا، این نقص جدید تو موتورش باعث نمیشه چندان از کورس قهرمانی عقب بیافته، اگرچه گاهی این ماشین ریپ می زنه!

عمری است دخیلم به ضریحی که نداری...

۲۴ فروردین ۱۳۹۱
نام کاربری: hamedmessi
پیام: ۵,۷۳۴
عضویت از: ۱ مرداد ۱۳۸۸
از: ورزشگاه بزرگ Nou Camp
طرفدار:
- همه بازیکن های بارسلونا
- همه اسطوره های تاریخ بارسلونا
- پپ گواردیولا
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
شما یه نگاهی به لیست بازیکنایی که اون زمان مقابل بارسا قرار میگرفتند و لیست این بازیکنایی که مقابل این بارسا قرار میگیرند بنداز. ارسنال 2006 که ما تو فینال بردیم کجا ارسنال این سال ها کجا اون منچستری که ما باهاش بازی میکردیم کجا و ... اون لیورپولی که البته با اشتباهات والدز ما رو حذف کرد کجا و ...(هر چند تا حالا پپ با لیورپول رو به رو نشده) اون رئالی که تیم رایکارد باید در مقابلش صف ارایی میکرد کجا و ...

این چه حرفیه ؟ یعنی تو ملاک خوب بودن تیم رو توی یک بازی میبینی؟! ارسنال 2006 خوب بود درست ما هم ستاره های زیادی داشتیم که تونستیم پیروز بشیم رایکارد هم تعویض مناسبی رو انجام داد و بلتی هم گل زد به همین ساده گی گل زدیم ... اما خب بازی گره خورده بود تا دقایق اخر عقب بودیم تا ارسنال اخراجی هم داده بود ولی خب ستاره ها و تاکتیک های خوب رایکارد تونست کمکی باشه برای پیروزی اما این دیگه خیلی بده که بخوایم تک بازی نگاه کنیم و این رو سپری کنیم مقابل گواردیولا و گواردیولا رو بکوبیم !!!

تو گفتی لیست بازیکنان رو ببینیم اوکی رونالدو برزیلی " روبرتو کارلوس " بکهام " زیدان " تورس اتلتیکو مادرید " ... خب الان چی الان رو هم ببینی بد نیستا

اخه این چه ملاک قرار دادنیه ! ؟ اگر قرار باشه این رو ملاک شاهکار های رایکارد قرار بدیم که پس در مورد گواردیولا چی میتونی بگی؟ گواردیولا رو ببین کیا جلوش.. رونالدو رئال ، رونالدو منچستر ، رونی ، بنزما ، راموس ، اگوئرو اتلتیکو مادرید ، دروگبا ، بنزمای لیون 2009 ، بازم بگم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

تیم های جلوی بارسا رو اتفاقا نمیتونی با اون موقع مقایسه کنی جز رئال اون زمان که بازم رئال توی دو فصل گذشته تونسته خودش رو به رئال گذشتش نزدیک کنه ... امروز تیمایی که جلوی گواردیولا شکست میخورن همه با برنامه و مشورت حرفه ای با 10 تا مربی و غیره هست گاس هدینگ رو یادت نیست 2009 چجوری گواردیولا رو بسته بود از موقعی که گواردیولا شکستش داد تیما یک جوری رفتن به سبک اون راه مقابله با بارسا رو تا حدی فرا گرفتن تا الان هم همینه همه دارن با همون سبک و دفاع جلوی بارسا بازی میکنن ... منچستر 2009 رو ما بدون دنیل ، ابیدال ، مارکز خدارو شکر بردیم .
مگه تیم های الان تیم های سرسختی نیستن ؟ اتفاقا فوتبال داره روز به روز پیشرفت میکنه .

نقل قول
پپ هیچی به تاکتیک بارسا اضافه نکرد. پپ تیم آسیب دیده ریکارد رو به خصوص از نظر روحی اصلاح کرد و چیزی که ریکارد ساخته بود، برای سالها موفقیت کافی بود. بله پپ تصمیمات خوبی گرفت، مثل فروش بازیکنی مثل دکو، و تصمیمات بدی هم گرفت، مثل رونالدینیو و دوس سانتوس. کسی مثل اتوو هم این بین.

اضافه نکرد ؟!!!!!!!!! مطمئنی ؟ شک هم نداری؟ پس سیستم چرخشی فصل اول که تونست باهاش 6 جام بگیره چی بود ؟ درست کردن تیم به سبک کرایف به شیوه مدرن چیه؟ کجا رایکارد توی دورش این همه جوان گرایی داشت که گواردیولا الان داره؟! الان جهان گواردیولا رو به عنوان یک مربی جوان گرا میشناسن تیاگو ، تیو ، پدرو ، بوسکتس ، پیکه و... بس نیستن؟ نوع دیدگاهش اینجوریه این بی انصافیه که بگی چیزی اضافه نکرده ...

بعدش دوران خوب رایکارد هم محوریتش بیشتر بر پایه رونالدینیهو و اتو"و و دکو بود اگر مصدوم بودن نصو بیشتر تیم میخوابید به خصوص توی فصل 2005 که اوج کارشون بود ولی همین سیستم رو دیدیم توی دو فصل اخر به مشکل خورد چون اونها تحلیل رفتن و رایکارد هم به اندازه کافی این شیوه اعتقاد به همه به خصوص جونا رو نداشت (حالا بویان رو چند بار بازی داده دلیل نیست جون گرا باشه) تیم به دلیل نبود انسجام و عدم هماهنگی که همه ترین عامل پیشرفت یک تیمه به مشکل خورد و گواردیولا کار خیلی بزرگی کرد که تیم به مشکل خورده رو دوباره ساخت ...

فروش دوس سانتوس رو منم موافق نبودم اما چند برابر بیشتر از ضرر فروش دوس سانتوز سود کرد ؛ چجوری اینها به چشمت دیده نمیشه؟ مگه همین هماهنگی و سبک فعلی بخشیش به خاطره تفکرات پپ نیست؟ میزان مالکیت توپ توی بازی های بزرگ هم به نفع ماست و نهایتا با تعداد گل بالا حریف رو شکست میدیم نمونش رئال پارسال مورینیو شاهکار بود کاری که گواردیولا کرد توی اون بازی ...

نقل قول
اما پپ هیچی رو تغییر نداد! افزایش آمار گل مسی اصلا ربطی به تغییر پستش نداره. البته اینکه آزادی عمل بیشتری داره به بهبود بازیش کمک می کنه، ولی رشد مسی کاملا با افزایش سنش و تجربه پیدا کردنش بوده و اگر جای پپ، لورنزو سرافرر هم مربی بود، مسی امروز همین مسی بود.

اگر افزایش امار گل زنی به پپ ربطی نداره نداره پس چرا رایکارد نکرد؟! رایکارد ستاره های اینده دار رو خرید و اونها رو محور اصلی تیم کرد تیم هم خدارو شکر نتیجه میگیرفت اما کار گواردیولا اول هماهنگی تیمی بود بعد بالا بردن اتحاد تیمی و ساختن ستاره های جوان به عنوان یک بازیکن بزرگ این به نظرت کم کاریه؟! همین مسی توی دوران رایکارد حتی به میزانی که بهش بازی میرسید هم نتونست به اندازه مسی گواردیولا موفق باشه ... حالا مسی رو قبول نداری ژاوی چی؟ ژاوی از 1998 که خودت یادته چه استعدادی بود این رو به وضوح ثابت کرد بعد توی دوران رایکارد بازم زیر سایه دکو بود من حتی ژاوی رو اون سالها زیر سایه هنریک لارسن هم میدیدم ... ولی ژاوی توی دوره گواردیولا متحول شد این رو که قول داری؟ این هم از شاه کار های گواردیولا بود میدونی چرا؟! چون سیستم کاریش با ژاوی و با سبک ژاوی و امثال ژاوی هماهنگ بود خودش با اونها یکی بود از اونها فقط بازی گرفت و استعداد درونیشون رو نشون دادن یکی از دلایلی که مسی این جوری ستاره شد این بود که مسی استعداد بازیکن ازاد بودن رو داشت ولی کسی نبود شکوفاش کنه گواردیولا اومد اونو کرد لیدر تیم مسی شد مسی...

۲۴ فروردین ۱۳۹۱
نام کاربری: Kiavash13
نام تیم: آرسنال
پیام: ۹,۹۶۵
عضویت از: ۹ آذر ۱۳۸۸
از: Kermanshah
طرفدار:
- Andres Iniesta
- Rivaldo
- Esteghlal
- Netherlands
- Mojtaba jabbari
- Frank De Boer
- Majid Namjoomotlagh
گروه:
- کاربران عضو
- لیگ فانتزی
افتخارات
نقل قول
Pentragon نوشته:
.
هی روزگار

به نظرتون چرا با این همه جامی که بارسای پپ اورده و چرا با این همه خاطرات خوبی که از بارسایه پپ داریم و چرا با این که میدونیم پپ موهاشو یر بارسا از دست داد و هممون اشکهاشو تو اون منطقه از ایران دیدیم بازم با اون مخالفیم (یکیش خودم)؟
دوست دارم این سوال منو دوستداران پپ جواب بدند

من فکر میکنم به خاطر علاقه باشه.
شما سابقه ی هواداریت سال 2004 ئه،سالی که بارسا با رایکارد دوباره اوج گرفت(2003-2004 بود دیگه که رایکارد دوم کرد تیمو؟)
به همین دلیل رایکارد دوست داری.
منم دوسش دارم چون بعد سه فصل طاقت فرسا برای من،تیمو نایب قهرمان کرد،چیزی که آرزوی ما بود.
یه مسئله ای هم انیه که چون شما احتمالا به بازیکنای خوش تکنیک علاقه ی واقری داری،به رونالدینیو و جیوانی علاقه پیدا کردی و جوزپه اون دو تا رو انداخت بیرون.
مطمئنا منم بودم از پپ ناراحت میشدم
------------------------------------------------------------
در مورد بحث بعدیم باید بگم که:
من با نظر سعید موافقم.
بارسا همینطوری بازی میکرد.تاکتیک عوض نشده،نوع رسیدن به اون تاکتیک عوض شده.
یعنی چی؟ یعنی این که زمان رایکارد هم ما زمینی بازی میکردیم.الانم زمینی بازی میکنیم.منتهی تفاوت اینجاس که الان دیگه فقط پاس میدیم،اون موقع زمینی بازی میکردیم و به اندازه پاس میدادیم که برسیم به دروازه.
بارسای اون موقع واقعا چیزی کمتر از بارسای الان نداشت.اگه الان مسی هست اون موقع دینهو بود،اگه الان اینیستا هست اون موقع دکو بود.دکو سالای اولش تو بارسا درخشش فوق العاده ای اشت و یه سال آخرش بد بود.اگه الان پیکه هست اون موقع مارکز بود.اگه الان آدریانو هست،اون موقع جیوانی بود.اگه الان پدرو هست اون موقع ژولی بود.اگه الان ویا هست اون موقع اتوئو بود.اگه الان بوسکتس هست اون موقع تیاگو موتا بود.
فقط تو 2 تا پست ما ضعف داشتیم.یکی این بود که اولگوئر فیکس تیم بود.الان شده دنی.اولگوئری که فقط به خاطر این تو ترکیب بود که رایکارد دوسش داشت.البته بلتی هم بود که باز به دنی نمیرسید.یکیم والدس بود که سوتیاش واقعا عجیب رو اعصاب بود.الان خیلی خیلی کم شده.
ژاویم بازیش به چشم اومد.یعنی نقش محوری تری گرفت.اون موقع هم همینجوری بازی میکرد.ولی اینطوری محوری نبود.
فقط یکم اینیستا بهتر از دکوئه تو اون لیست بالا.
البته من نمیخوام مقایسه کنم.ولی شاید اون تیم بارسالونا فقط 10 درصد (یا کمتر)از این بارسلونا ضعیف تر باشه
یه مسئله ای هم که هست برای هر تغییری باید تلفات بدی.
پپ هم اون بازی لعنتی با اینترو دید که تصمیم گرفت پلن ب داشته باشه.چندین تاکتیک تو فصل بعدش اضافه کرد.(از جمله حرکات پشت محوطه ی آلوز،فضا سازی های پدرو و...)ولی بازم راضی نشد.یادمه پپ گفت که سسک کلید تاکتیک های جدید ماست.و دیدیم که واقعا راست میگه.همین الان واقعا تاکتیک های جدید با سسک امکان پذیره.
دفاع سه نفره هم اتفاقا به نظرم جلو تیمای بزرگ خوب جواب داده.
تیم بزرگی که به اون صورت ما بازی نکردیم باهاش.
یه رئال بوده،یه میلان.
بازی رفت الکلاسیکو که تو نیمه ی دوم با سه تا دفاع وارد زمین شدیم کاملا ورق برگشت و تونستیم ببریم.اون یه بازیو حداقل باید قبول کنیم که با دفاع سه نفره بردیم.
یه بازیم میلان بود که تا موقع گل دفاع سه نفره داشتیم که بعدش چهار نفره شدیم و گل خوردیم.
کلا میگم هر تغییر تاکتیکی یه تلفاتی داره،و امسال هم ما شاید قهرمان نشیم.طبیعیم هست.چون تاکتیک های واقعا زیادی رو امتحان کردیم امثسال.آخریش هم بازی با 4 تا مهاجم بود.
در مورد این که هیچ تیمی سه نفره بازی نمیکنه.فکر میکنم که شما کلا فقط بازیای بارسا رو نیگا میکنی.
الآن یووه با دفاع سه نفره(البته بعضی اوقات دفاع چهار نفره بازی میکنه)کمترین گل خورده رو تو اروپا داره و هنوزم بدون شکسته.
دورتموند گاهی اوقات که اوضاع قاراشمیش میشه دفاع سه نفره بازی میکنه،پیز چک رو میاره بیرون لووه رو میاره وسط،شملزر رو میبره هافبک،کوبا رم یکم میاره عقب تر، گروکروز هم میکنه هافبک هجومی،اصلا یه وضعیت پیچیده ای میشه

لیورپول هم گاها سه نفره دفاع میکنه.
همین رم هم خیلی اوقات شده سه نفره دفاع کنه،نمونش همین بازی دیشب.

The King in the north

نمایش امضا ...
مخفی کردن امضا ...
۲۴ فروردین ۱۳۹۱
The Emperor
طرفدار:
- بویان کرکیچ
- یوهان کرویف
- پرسپولیس
- اسپانیا، آرژانتین
- فرانک ریکارد
- افشین امپراطور
گروه:
- لیگ فانتزی
- کاربران عضو
- مدیران کل
افتخارات
نقل قول
کجا رایکارد توی دورش این همه جوان گرایی داشت که گواردیولا الان داره؟! الان جهان گواردیولا رو به عنوان یک مربی جوان گرا میشناسن تیاگو ، تیو ، پدرو ، بوسکتس ، پیکه و... بس نیستن؟ نوع دیدگاهش اینجوریه این بی انصافیه که بگی چیزی اضافه نکرده ...

یعنی همه حرفات به کنار، این یه تیکه رو نمی دونم واقعا باید چی گفت! یعنی مزیت پپ به ریکارد جوونگراییشه؟ داری از افعال معکوس استفاده می کنی؟

ریکاردی که مسی رو تو 17 سالگی آورد به تیم، بویان رو تو 17 سالگی آورد به تیم، دوس سانتوس رو به کرات بازی می داد و همگی عالی بودن. هرگز تو بازی دادن بازیکن جوونی اگر استعداد لازم رو داشت معطل نمی کرد!

اما پپ چی؟ جز پدرو و بوسکتس که عشق هستن!

الکی اسم ردیف نکنید!

من یه سوال می کنم. چند فصله اسم تیاگو مطرح شده؟ سر سوزنی پیشرفت کرده؟ (به نظر من که پسرفت هم کرده). جاناتان دوس سانتوس کجاست؟! چند فصله اسمش هست؟ این فصل چند دقیقه بازی کرده؟! اسامی مثل جیوانی دوس سانتوس، بویان، جفرن؛ اینا براتون آشنا نیست؟! تیو چند بازی 90 دقیقه بیرون بوده که پدرو بازی افتضاحش رو تو زمین انجام بده؟! هرجا هم که اینها رو بازی داده یا به خاطر مصدومیت بازیکنای اصلی بوده یا استراحت دادن بهشون! هیچ بازیکن جوونی تا حالا زیر دست پپ پیشرفت نکرده و همه همونی که چند فصل پیش بودن هستن، چون اصولا - جز 2 تا سوگلی - هیچ کدوم فرصت بازی کردن پیدا نمی کنن، حتی تو جام حذفی، تو نیوکمپ و جلوی تیمای دسته 2! یکی یکی هم مثل بویان و جفرن این ور و اون ور فرستاده میشن!

تو رو خدا نگید پپ جوونگراس که این خنده دار ترین تعریفیه که میشه ازش کرد!

۲۴ فروردین ۱۳۹۱
نام کاربری: L.A-Messi
پیام: ۴,۶۳۲
عضویت از: ۲۱ شهریور ۱۳۹۰
از: دامغان
طرفدار:
- مسی
- کرایف،دی استفانو
- گواردیولا،گاس هیدینگ
- کلا قیدشو زدم
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
اولا که معذرت میخوام رو کامنتتون اظهار نظر میکنم ولی چون این موضوع به پپ برمیگرده ناگزیرم دوما که با این موضوع مخالفم سوما میخواست قبل نقل و انتقالات به فکر این مسئله باشه تا اگه این مشکل پیش اومد با بازیکن های جایگزین مناسب همون 3-3-4 را پیاده کنیم نه با اون 3-4-3 مسخره که جلوی تیمایی با قدرت تهاجمی بالا ما هر لحظه منتظر گل خوردن باشیم مخصوصا که یه پینتو هم درون دروازه باشه اونم با این پیکه که یه روز خوبه دو روز بد.

نیازی به عذر خواهی نیست،اینجا جای بحثه
خیلی ببخشیدها ولی مثل اینکه شما نفستون از جای گرم در میاد
"میخواست قبل نقل و انتقالات به فکر این مسئله باشه"
چشم حتما، نیست که ما روی گنج نشستیم،هر بازیکنی که پپ اراده کنه فرداش تو بارساست
واقعا اینحرفها بدجوری بوی احساسات میده ، منطقی درکار نیست
پپ چند بار مصاحبه کرد؟گفت چرا خریدهای لازم انجام نشده و اعتراض کرد؟ شما نمیدونی کیا تو لیست خرید پپ بودن؟چند نفر بودن؟
بله، اگه به میل او بود که میخواست الان 6 نفر جدید به تیم اضافه بشن ولی وقتی سر خرید همین 2تا ، جون باشگاه به لبش رسید ، دیگه چیکار میشه کرد
مگه چقدر پول داریم که بخوایم چند تا مهاجم دیگه هم بخریم که در صورت مصدومیت با مشکل مواجه نشیم
پپ با همین بودجه بهترین خریدها رو توی کل اروپا کرد
دیگه واقعا الکسیس و سسک می خواستن چی کار کنند تو تیم که نکردند؟!!!
یکم منصف باشید
بعد دوستان میگن چرا سیستم جدید آورده؟!!

نمایش امضا ...
مخفی کردن امضا ...
۲۴ فروردین ۱۳۹۱
نام کاربری: amirpuyol
نام تیم: اینتر میلان
پیام: ۶,۰۶۸
عضویت از: ۱۸ شهریور ۱۳۸۸
از: اردبیل
طرفدار:
- مسی
- آقای پویول
- پرسپولیس
- برزیل & آرژانتین
- فرگوسن & رایکارد & پپ
- علی دایی
گروه:
- کاربران عضو
- لیگ فانتزی
پلن B رو قبول دارم، بعد از اون بازی کذایی با اینتر پپ تصمیم گرفت یه پلن B داشته باشه. دفاع 3 نفره حاصل اون تصمیم بود که پپ داره به بارسا اضافه می کنه. به درست یا غلط بودنش کاری ندارم.
ولی همه اعتبار فعلی بارسا تو دنیای فوتبال به خاطر پلن A هستش. پلن A بارسا حاصل کار رایکارد بود.
تا قبل از فصل 2004-2005 بارسا 6 فصل بود که لالیگا رو نبرده بود. رایکارد فصل 2003-2004 اومد، تو 2-3 فصل آخر بارسا تبدیل به تیمی شده بود که سقف آرزوش شده بود کسب رده چهارم و حضور تو چمپیونز لیگ. یادمه بعد از یه بازی که به وایادولید باختیم، فرانک دی بوئر مصاحبه کرد و گفت دیگه نمی تونیم چهارم بشیم و باید به فکر کسب سهمیه جام یوفا باشیم. بارسا به همچین تیمی تبدیل شده بود.
مربیای زیادی اومدن و رفتن ولی همشون ناموفق بودن (البته آنتیچ تا حدودی خوب بود) حتی ونگال هم برگشت ولی نتونست موفقیت های قبل رو تکرار کنه.
وقتی رایکارد اومد، اولا ذهنیت باخت رو از تیم دور کرد. ثانیا با استفاده از فوتبال هلندی کرویف؛ تیکی تاکا رو پایه گذاری کرد. اصلا سبک بازی بارسا عوض شد و به شکل فعلی در اومد. کاملا مشخصه بارسا امروز داره با همون روشی بازی می کنه که رایکارد به وجود آورده بودش.
ولی رایکارد یه مشکلی داشت. برخلاف اینکه مربی خیلی خوبی بود ولی مدیر خوبی نبود.
حالا منظورم رو توضیح میدم.
بعد از اینکه به قله فوتبال رسید و قهرمان اروپا شد، تو بعضی مواقع حساس تصمیمهای اشتباهی می گرفت. مثلا تیم 1-0 جلو بود، دقیقه 70 دکو رو می کشید بیرون و ادمیلسون رو میاورد تو. یعنی کلا سبک تیکی تاکای خودش رو به سبک دفاعی تغییر می داد و نتیجه این می شد که بازی 1-1 میشد و 2 امتیاز از دست می رفت.
در واقع رایکارد به عنوان مربی تونست اولا یه سبک بازی رو ابداع کنه، سبکی که هنوز هم بر فوتبال اروپا آقایی می کنه (البته با استفاده از فوتبال هلندی کرویف) و ثانیا ذهنیت برد رو به تیم آورد.
ولی نتوست در ادامه مدیریت خوبی داشته باشه و به همین دلیل نتوست در طولانی مدت از سبکی که اختراع کرده بود، استفاده کنه.
پلن اصلی و سبک بازی بارسا کار پپ نیست، کار رایکارده.
ولی به پپ نگاه کنید. یه مدیر به تمام معنا.
می بینه رونالدینیو وارد حاشیه شده، سعی نمی کنه رونی رو به فوتبال برگردونه، مسی رو جایگزین رونالدینیو می کنه چون می دونه مسی می تونه حتی بهتر باشه. چرا؟ چون می خواد از سبکی که فوتبال دنیا رو به زانو درآورده بهترین استفاده رو بکنه.
می بینه زلاتان وارد حاشیه شده، بلافاصله ویا رو جایگزین می کنه.
از میلان 1-0 جلو میفته ولی نمیاد بقیه بازی رو دفاع کنه چون می دونه قدرت اصلی تیمش تو همون بازی هجومیه و اگه هجومی ادامه بده موفق تره.
اختلاف 10 امتیازی با مادرید به 4 امتیاز کاهش پیدا کرده، میاد میگه: "کمتر بخندید و بیشتر بدوید"
به نظر من پپ مربیگری نمی کنه بلکه داره تیم رو مدیریت می کنه. پپ نمی تونه مدعی بشه سبک بازی بارسا حاصل کار خودش بوده، خود پپ بهتر از همه می دونه که سبک فعلی بارسا حاصل کار رایکارده.
ولی یه چیزی رو باید قبول کنیم، اینکه هیچکس (حتی خود رایکارد) هم نمی تونست تا این حد از این سبک بهره برداری کنه.

نمایش امضا ...
مخفی کردن امضا ...
۲۴ فروردین ۱۳۹۱
نام کاربری: Carles.Luis.Suárez
پیام: ۱۱,۸۱۳
عضویت از: ۸ بهمن ۱۳۹۰
از: همدان
طرفدار:
- همه ****
- ronaldinho
- هیچ کدام
- آرژانتين -اسپانيا
- آرش برهاني
- آرسن ونگر
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
پلن B رو قبول دارم، بعد از اون بازی کذایی با اینتر پپ تصمیم گرفت یه پلن B داشته باشه. دفاع 3 نفره حاصل اون تصمیم بود که پپ داره به بارسا اضافه می کنه. به درست یا غلط بودنش کاری ندارم.
ولی همه اعتبار فعلی بارسا تو دنیای فوتبال به خاطر پلن A هستش.
پلن A بارسا حاصل کار رایکارد بود. تا قبل از فصل 2004-2005 بارسا 6 فصل بود که لالیگا رو نبرده بود. رایکارد فصل 2003-2004 اومد، تو 2-3 فصل آخر بارسا تبدیل به تیمی شده بود که سقف آرزوش شده بود کسب رده چهارم و حضور تو چمپیونز لیگ. یادمه بعد از یه بازی که به وایادولید باختیم، فرانک دی بوئر مصاحبه کرد و گفت دیگه نمی تونیم چهارم بشیم و باید به فکر کسب سهمیه جام یوفا باشیم. بارسا به همچین تیمی تبدیل شده بود.
مربیای زیادی اومدن و رفتن ولی همشون ناموفق بودن (البته آنتیچ تا حدودی خوب بود) حتی ونگال هم برگشت ولی نتونست موفقیت های قبل رو تکرار کنه.
وقتی رایکارد اومد، اولا ذهنیت باخت رو از تیم دور کرد. ثانیا با استفاده از فوتبال هلندی کرویف؛ تیکی تاکا رو پایه گذاری کرد. اصلا سبک بازی بارسا عوض شد و به شکل فعلی در اومد. کاملا مشخصه بارسا امروز داره با همون روشی بازی می کنه که رایکارد به وجود آورده بودش.
ولی رایکارد یه مشکلی داشت. برخلاف اینکه مربی خیلی خوبی بود ولی مدیر خوبی نبود.
حالا منظورم رو توضیح میدم.
بعد از اینکه به قله فوتبال رسید و قهرمان اروپا شد، تو بعضی مواقع حساس تصمیمهای اشتباهی می گرفت. مثلا تیم 1-0 جلو بود، دقیقه 70 دکو رو می کشید بیرون و ادمیلسون رو میاورد تو. یعنی کلا سبک تیکی تاکای خودش رو به سبک دفاعی تغییر می داد و نتیجه این می شد که بازی 1-1 میشد و 2 امتیاز از دست می رفت.
در واقع رایکارد به عنوان مربی تونست اولا یه سبک بازی رو ابداع کنه، سبکی که هنوز هم بر فوتبال اروپا آقایی می کنه (البته با استفاده از فوتبال هلندی کرویف) و ثانیا ذهنیت برد رو به تیم آورد.
ولی نتوست در ادامه مدیریت خوبی داشته باشه و به همین دلیل نتوست در طولانی مدت از سبکی که اختراع کرده بود، استفاده کنه.
پلن اصلی و سبک بازی بارسا کار پپ نیست، کار رایکارده.
ولی به پپ نگاه کنید. یه مدیر به تمام معنا.
می بینه رونالدینیو وارد حاشیه شده، سعی نمی کنه رونی رو به فوتبال برگردونه، مسی رو جایگزین رونالدینیو می کنه چون می دونه مسی می تونه حتی بهتر باشه. چرا؟ چون می خواد از سبکی که فوتبال دنیا رو به زانو درآورده بهترین استفاده رو بکنه.
می بینه زلاتان وارد حاشیه شده، بلافاصله ویا رو جایگزین می کنه.
از میلان 1-0 جلو میفته ولی نمیاد بقیه بازی رو دفاع کنه چون می دونه قدرت اصلی تیمش تو همون بازی هجومیه و اگه هجومی ادامه بده موفق تره.
اختلاف 10 امتیازی با مادرید به 4 امتیاز کاهش پیدا کرده، میاد میگه: "کمتر بخندید و بیشتر بدویو"
به نظر من پپ مربیگری نمی کنه بلکه داره تیم رو مدیریت می کنه. پپ نمی تونه مدعی بشه سبک بازی بارسا حاصل کار خودش بوده، خود پپ بهتر از همه می دونه که سبک فعلی بارسا حاصل کار رایکارده.
ولی یه چیزی رو باید قبول کنیم، اینکه هیچکس (حتی خود رایکارد) هم نمی تونست تا این حد از این سبک بهره برداری کنه.

ببخشيدولي رونالدينيو زمان ريكارد ازتيم رفت بعدشم من قبول دارم ريكارد مربي خوبي بود ولي نتيجه ي زحمتاشو چرا نتونست خودش استفاده كنه چرا مادوفصل هيچ جامي نگرفتيم چرا جلوي رئال اون نتيجه روداديم من بازم ميگم ريكارد مربيه خوبيه ولي خيلي بي انصافيه كه بگيم گوارديولا هيچ كاري براي تيم نكرده وداره حاصل زحمات يكي ديگه روميبينه من كه خودم يادم نميره آخرين فصل ريكارد توبارسلونارو هيچ مديريتي روتيم نداشت هريكي هر كاري دلش ميخواست انجام ميداد شما ميگي اينا همه كار ريكارد بوده پس چرا فصل آخر كاري نتونست بكنه گورديولا اومد نظم ازدست رفته ي تيمو دوباره درست كرد و كارهاي كه ريكارد كرده بودو بادانش خودش كنارهم گذاشت تا اين تيمو درست كرد والان مديريت خوبي روتيم داره ماده امتياز عقب افتاديم ولي نظم تيم بهم نخورد بازيكنا به درستي به كارشون ادامه دادن من كه ميگم گوارديولا براي تيم زحمت زيادي كشيده فقط به آمار بازيهاي كه توبارسلونا بوده نگاه كني اينا نميتونه فقط حاصل كار يكي ديگه باشه صددرصد زحمتهاي زيادي براش كشيده شده وكسيم جز گوارديولا اين كارو نكرده من نميدونم شما چه جوري اين همه زحمتي كه گوارديولا براي تيم كشيده روناديده ميگيرن وفقط مگين داره از حاصل كار ريكارد استفاده ميكنه

گاهی دلی برای تو دلتنگ می شود،
گاه رنگها برای تو بیرنگ می شود .
گاه خاطری به یاد تو خشنود و دلخوش است ،
گاهی لبی برای تو لبخند میزند .
گاهی نفس ز سینه نمی آید از غمت ،
گاهی ز شوق بودنت ، نفسی بند می شود
۲۴ فروردین ۱۳۹۱
طرفدار:
- مسی
- آقای پویول
- پرسپولیس
- برزیل & آرژانتین
- فرگوسن & رایکارد & پپ
- علی دایی
گروه:
- کاربران عضو
- لیگ فانتزی
نقل قول
ببخشيدولي رونالدينيو زمان ريكارد ازتيم رفت

رایکارد بلافاصله بعد از آخرین بازی فصل 2007-2008 از تیم کنار گذاشته شد.
یه مدت طول کشید تا پپ به عنوان مربی معرفی بشه.
رونالدینیو تو اون مقطع که تیم مربی نداشت از بارسا رفت.
منطقیش اینه که به این دلیل رفته باشه که پپ اون رو نخواسته چون وقتی یه تیم به یه مربی قرارداد می بنده، یه شبه که نمیان قرارداد امضا کنن، اول برنامه مربی رو نگاه می کنن.
منطقیش اینه که پپ به لاپورتا گفته بود که به رونالدینیو نیاز نداره و رونالدینیو هم این رو می دونست و به همین دلیل اجازه خروجش صادر شد.
نقل قول
من قبول دارم ريكارد مربي خوبي بود ولي نتيجه ي زحمتاشو چرا نتونست خودش استفاده كنه

کی گفته نتونست استفاده کنه؟
تیمی رو که نهایت آرزوش چهارم شدن تو لالیگا بود، 2 فصل پیاپی قهرمان لالیگا کرد. قهرمان اروپا کرد.
نقل قول
چرا مادوفصل هيچ جامي نگرفتيم چرا جلوي رئال اون نتيجه روداديم

توضیح دادم.
گفتم به نظر من رایکارد مدیر خوبی نبود و در ادامه نتوست مدیریت کنه.
نقل قول
من بازم ميگم ريكارد مربيه خوبيه ولي خيلي بي انصافيه كه بگيم گوارديولا هيچ كاري براي تيم نكرده وداره حاصل زحمات يكي ديگه روميبينه

من همچین چیزی گفتم؟
من این رو گفتم:
نقل قول

نمایش امضا ...
مخفی کردن امضا ...
۲۴ فروردین ۱۳۹۱
The Emperor
طرفدار:
- بویان کرکیچ
- یوهان کرویف
- پرسپولیس
- اسپانیا، آرژانتین
- فرانک ریکارد
- افشین امپراطور
گروه:
- لیگ فانتزی
- کاربران عضو
- مدیران کل
افتخارات
چنان میگن 2 فصل جام نگرفتیم انگار تو تاریخ بارسا پدیده نادری بوده! سال اولش که امتیازمون با رئال مساوی بود و تفاضل گل خیلی بهتر و از همه نظر سر بودیم و به خاطر اون قانون مسخره و بدشانسی های دقیقه 92 قهرمان نشدیم. خیلی وقتا فوتبال به شانسی به اندازه یه وجب این طرف و اون طرف بودن توپ وابسته س. چیزی که پپ توش خوش شانس بود و ریکارد بدشانس.

بعدم اینکه ریکارد سال آخر محافظه کارانه بازی می کرد، به خاطر فشارهای بیرونی بود. و گرنه سبک جسورانه همواره هجومی بازی کردن درست با اومدن ریکارد تو بارسا احیا شد.

در مورد مدیریت هم اینها صرفا نظرات شخصی هست و هیچ دلیل قابل قبولی روش وجود نداره.

۲۴ فروردین ۱۳۹۱
طرفدار:
- مسی
- آقای پویول
- پرسپولیس
- برزیل & آرژانتین
- فرگوسن & رایکارد & پپ
- علی دایی
گروه:
- کاربران عضو
- لیگ فانتزی
نقل قول
در مورد مدیریت هم اینها صرفا نظرات شخصی هست و هیچ دلیل قابل قبولی روش وجود نداره.

من هم اولش خیلی بزرگ گفتم: "به نظر من"

نمایش امضا ...
مخفی کردن امضا ...
۲۴ فروردین ۱۳۹۱

برو به صفحه
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

اختیارات
شما می‌توانید مطالب را بخوانید.
شما نمی‌توانید عنوان جدید باز کنید.
شما نمی‌توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید.
شما نمی‌توانید نظرسنجی اضافه کنید.
شما نمی‌توانید در نظرسنجی‌ها شرکت کنید.
شما نمی‌توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید.
شما نمی‌توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید.

فعالترین کاربران ماه انجمن
فعالیترین کاربران سایت
اعضای جدید سایت
جدیدترین اعضای فعال
تعداد کل اعضای سایت
اعضای فعال
۱۷,۹۴۴
اعضای غیر فعال
۱۴,۳۶۳
تعداد کل اعضاء
۳۲,۳۰۷
پیام‌های جدید
بحث آزاد در مورد بارسا
انجمن عاشقان آب‍ی و اناری
۵۸,۲۰۵ پاسخ
۸,۴۲۶,۲۴۴ بازدید
۳ روز قبل
Salehm
بحث در مورد تاپیک های بخش سرگرمی
انجمن سرگرمی
۴,۶۶۵ پاسخ
۵۴۹,۶۵۰ بازدید
۴ روز قبل
ali
هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
انجمن مباحث آزاد
۷۶,۴۹۴ پاسخ
۱۱,۶۸۸,۴۳۹ بازدید
۵ روز قبل
یا لثارات الحسن
برای آشنایی خودتون رو معرفی کنید!
انجمن مباحث آزاد
۷,۶۴۳ پاسخ
۱,۲۴۶,۵۳۵ بازدید
۶ روز قبل
Activated PC
آموزش و ترفندهای فتوشاپ
انجمن علمی و کاربردی
۱۳۵ پاسخ
۴۵,۰۰۰ بازدید
۶ روز قبل
RealSoftPC
جام جهانی ۲۰۲۲
انجمن فوتبال ملی
۲۳ پاسخ
۲,۰۹۳ بازدید
۶ روز قبل
Crack Hints
موسیقی
انجمن هنر و ادبیات
۵,۱۰۱ پاسخ
۱,۰۲۳,۵۴۹ بازدید
۷ روز قبل
Activated soft
علمی/تلفن هوشمند/تبلت/فناوری
انجمن علمی و کاربردی
۲,۴۱۹ پاسخ
۴۳۸,۳۴۸ بازدید
۱۴ روز قبل
javibarca
مباحث علمی و پزشکی
انجمن علمی و کاربردی
۱,۵۴۷ پاسخ
۷۴۹,۸۵۴ بازدید
۱ ماه قبل
رویا
مســابــقـه جــــذاب ۲۰ ســــوالـــــــــــــــــــی
انجمن سرگرمی
۲۳,۶۵۸ پاسخ
۲,۲۱۲,۱۹۱ بازدید
۱ ماه قبل
رویا
اسطوره های بارسا
انجمن بازیکنان
۳۴۳ پاسخ
۸۶,۵۶۲ بازدید
۶ ماه قبل
jalebamooz
تغییرات سایت
انجمن اتاق گفتگوی اعضاء و ناظران
۱,۵۵۷ پاسخ
۲۷۸,۰۷۸ بازدید
۱۱ ماه قبل
یا لثارات الحسن
حاضرین در سایت
۲۲۹ کاربر آنلاین است. (۱۶۴ کاربر در حال مشاهده تالار گفتمان)

عضو: ۰
مهمان: ۲۲۹

ادامه...
هرگونه کپی برداری از مطالب این سایت، تنها با ذکر نام «اف سی بارسلونا دات آی آر» مجاز است!