به اولین سایت تخصصی هواداران بارسلونا در ایران خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات سایت، ثبت نام کنید و یا با نام کاربری خود وارد شوید!

شناسه کاربری:
کلمه عبور:
ورود خودکار

نحوه فعالیت در انجمن‌های سایت
دوستان عزیز توجه کنید که تا زمانی که با نام کاربری خود وارد نشده باشید، تنها می‌توانید به مشاهده مطالب انجمن‌ها بپردازید و امکان ارسال پیام را نخواهید داشت. در صورتی که تمایل دارید در مباحث انجمن‌های سایت شرکت نمایید، در سایت عضو شده و با نام کاربری خود وارد شوید.

پیشنهاد می‌کنیم که قبل از هر چیز، با مراجعه به انجمن قوانین و شرح وظایف ضمن مطالعه قوانین سایت، با نحوه اداره و گروه‌های فعال در سایت و همچنین شرح وظایف و اختیارات آنها آشنا شوید. به علاوه دوستان عزیز بهتر است قبل از آغاز فعالیت در انجمن‌ها، ابتدا خود را در تاپیک برای آشنایی (معرفی اعضاء) معرفی نمایند تا عزیزان حاضر در انجمن بیشتر با یکدیگر آشنا شوند.

همچنین در صورتی که تمایل دارید در یکی از گروه‌های کاربری جهت مشارکت در فعالیت‌های سایت عضو شوید و ما را در تهیه مطالب مورد نیاز سایت یاری نمایید، به تاپیک اعلام آمادگی برای مشارکت در فعالیت‌های سایت مراجعه نموده و علائق و توانایی های خود را مطرح نمایید.
تاپیک‌های مهم انجمن
در حال دیدن این عنوان: ۱ کاربر مهمان
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

پاسخ به: اخبار و حواشی فوتبال ایران
نام کاربری: Carles.Luis.Suárez
پیام: ۱۱,۸۱۳
عضویت از: ۸ بهمن ۱۳۹۰
از: همدان
طرفدار:
- همه ****
- ronaldinho
- هیچ کدام
- آرژانتين -اسپانيا
- آرش برهاني
- آرسن ونگر
گروه:
- کاربران عضو
قهر سرمربي قطر در نشست مطبوعاتي

اتوري بعد از چند دقيقه نشست خبري را به عنوان اعتراض ترك كرد

سايت گل- سرمربی تیم فوتبال قطر به حالت اعتراض به اتفاقات رخ داده در نشست خبری، محل کنفرانس را ترک کرد.

به گزارش گل به نقل از فارس، اتوری در نشست خبری پس از تساوی صفر - صفر مقابل ایران گفت: این نتیجه را به بازیکنانم تبریک می‌گویم. این تساوی به خاطر شخصیت خوب بازیکنان‌مان بود. از اول فکر می‌کردم نتیجه خوبی بگیریم و بعد از شکست مقابل کره جنوبی تیم خود را جمع و جور کردیم.

به دلیل اینکه مترجم فقط به زبان عربی صحبت‌های اين مربي را ترجمه می‌کرد مسئول هماهنگ کننده مسابقه اعلام کرد که باید حرف‌های اتوری به زبان فارسی هم ترجمه شود. همین موضوع باعث اعتراض سرمربی قطر شد و او گفت که چرا در میان صحبت‌های او این اعتراض‌ها صورت گرفته و به همین دلیل به حالت قهر نشست را ترک کرد.

حامد مومنی مسئول هماهنگ‌کننده مسابقه در این باره گفت: وقتی خبرنگاران ایرانی در کنفرانس بودند باید صحبت‌های او به فارسی هم ترجمه می‌شد

منبع

گاهی دلی برای تو دلتنگ می شود،
گاه رنگها برای تو بیرنگ می شود .
گاه خاطری به یاد تو خشنود و دلخوش است ،
گاهی لبی برای تو لبخند میزند .
گاهی نفس ز سینه نمی آید از غمت ،
گاهی ز شوق بودنت ، نفسی بند می شود
۲۴ خرداد ۱۳۹۱
طرفدار:
- همه ****
- ronaldinho
- هیچ کدام
- آرژانتين -اسپانيا
- آرش برهاني
- آرسن ونگر
گروه:
- کاربران عضو
يادداشت ويژه: ايران- قطر، پارازيت روي يورو

حالا بهتر مي‌توان لعنت فرستاد به فوتبالي كه سوژه مهم نقل‌وانتقالاتش كريم انصاري‌فرد است اما همچنان كريمي سي‌وچندساله بهترين بازيكن تيم‌ملي‌اش لقب مي‌گيرد. حالا بيشتر و بهتر مي‌توان افسوس خورد

سايت گل- انگار اين عادت قديمي كه امتياز بازي‌هاي ساده را واگذار كنيم و بعد با كلي اما و اگر دنبال صعود بگرديم حتي با مربيان سرشناس خارجي هم دست از سر ما برنمي‌دارد. در روزي كه همه چيز براي بردن قطر مهيا بود... نه، رها كنيم اين جملات كليشه‌اي را!! براي بردن قطر هيچ چيز مهيا نبود جز 100هزار تماشاگر دلسوخته ايراني، همين!

1-در تمام دقايقي كه تيم ملي ما از تمام نقاط زمين، فرت و فرت توپ‌هاي بي‌حاصل روي دروازه رقيب مي‌ريخت، خونسردي عجيب و غريب سرمربي تيم‌ملي بيشتر از هر نكته ديگري اعصاب بيننده را آزار مي‌داد. يك خونسردي غير قابل توجيه كه انگار به بازيكنان داخل ميدان هم سرايت كرده بود. توجه كنيد كه بازيكنان ملي‌پوش ما فقط در 5 دقيقه آخر بود كه براي رسيدن به دروازه ميهمان به آب و آتش زدند. صحنه‌اي كه 5 بازيكن ايران در زمين خودي و درست در دقيقه 81 بازي 7-8 پاس كوتاه رد و بدل كردند از شگفتي‌هاي اين بازي كسل‌كننده بود. واقعا هيچ‌يك از حاضران اين ميدان از ارزش دو امتياز از دست رفته آگاه نبود؟
2-بهترين بازيكن تيم ملي ايران همچنان سيدمهدي رحمتي است. همان كسي كه 4 سال پيش و در مقدماتي جام‌جهاني قبلي بهترين بازيكن تيم دايي بود! نكته اسف‌باري است كه ما امروز بايد دلخوش باشيم به كلين‌شيت‌هاي سيدمهدي، و راضي باشيم از اين‌كه لااقل 180 دقيقه در تاشكند و تهران گل نخورده‌ايم. مي‌شود اميد بست به اين‌كه همين بردهاي شانسي و تساوي‌هاي 0-0 ما را به جام جهاني ببرند، منتها به شرط اين‌كه سرنوشت تيم 4 سال قبل را فراموش كنيم.... 4 سال قبل هم مهدي رحمتي ستاره تيم ما بود. يعني ما در اين 4 سال پيش نرفته‌ايم، فقط فرو رفته‌ايم
-غروب سه‌شنبه‌اي كه مي‌توانست با تماشاي جدال چك و يونان به يك عصر هيجان‌انگيز ديگر تبديل شود با تماشاي مسابقه‌اي كه دقيقا 95 دقيقه وقت تلف شده داشت به خاك سپرده شد. فوتبال كسل‌كننده‌اي كه تيم‌ملي ايران امروز نمايش داد در مقايسه با بازي‌هاي يورو2012 به توپ‌بازي بچه‌ها بيشتر شباهت داشت. حالا خيلي بيشتر و بهتر مي‌توان افسوس خورد از اين‌كه حاضران اين ميدان براي جابه‌جايي ميان باشگاه‌ها ارقام 10رقمي ردوبدل مي‌كنند. حالا بهتر مي‌توان لعنت فرستاد به فوتبالي كه سوژه مهم نقل‌وانتقالاتش كريم انصاري‌فرد است اما همچنان كريمي سي‌وچندساله بهترين بازيكن تيم‌ملي‌اش لقب مي‌گيرد. حالا بيشتر و بهتر مي‌توان افسوس خورد. اصلا «افسوس» نام كوچك تمام ايراني‌هاست

منبع

۲۴ خرداد ۱۳۹۱
طرفدار:
- همه ****
- ronaldinho
- هیچ کدام
- آرژانتين -اسپانيا
- آرش برهاني
- آرسن ونگر
گروه:
- کاربران عضو
کریمی: حضورم در پرسپولیس منتفی است، آن‌ها مرا نخواستند!/ بعضي‌ها جوگير شده‌اند و نمي‌دانند چه مي‌كنند

شرایطم را به رویانیان گفتم اما ادامه حضور من منتفی است و آنها می‌توانند هر کسی را که دوست دارند بیاورند. باشگاه این اختیار را دارد که بازیکنان خودش را بگیرد

سايت گل- مهم‌ترين اظهار نظر بعد از بازي ايران و قطر از زبان علی کریمی خارج شد كه اعلام كرد حضورش در فصل آینده در پرسپولیس منتفی است. اظهار نظري كه كمتر از نتيجه ضعيف تيم ملي تكان‌دهنده نبود.

به گزارش گل به نقل از فارس، علی کریمی پس از تساوی بدون گل تیم ملی مقابل قطر گفت: خیلی فشار آوردیم اما آنها با 11 نفر دفاع می‌کردند. متاسفانه نتوانستیم از فرصت‌ها استفاده کنیم و بازی مساوی شد.

خبرنگاری پرسید اگر بازی شما را کنار بگذاریم چیزی از تیم ملی ندیدیم که کریمی گفت: شما به بازی همه تیم‌ها نگاه کنید، در همین جام ملت‌های اروپا می‌بینید که همه زحمت می‌کشند تا یک تیم گل بزند
آن خبرنگار دوباره پرسید که شما بازی خوبی انجام دادید اما... که کریمی حرف‌های او را قطع کرد و گفت: شما چرا تکرار می‌کنید که من خوب بازی کردم؟ مگر یک و دوها را ندیدید؟ کار تاکتیکی انجام دادیم و وقتی وسط را بسته باشند باید از کناره‌ها حمله کنیم. خیلی از سانترها کوتاه و یا بیش از اندازه بلند بود اما فکر می‌کنم برای بازی بعد وقت زیاد داریم و البته باید قبول کنیم که یکسری‌ها خسته بودند اما بازی به بازی بهتر می‌شویم.

کریمی در خصوص اینکه بازی تیم ملی قطر مثل بازی ایران و بحرین سال 2006 بود، گفت: وقت کشی خودش یک نوع تاکتیک است و ما باید آنقدر خوب باشیم که دو ساعت هم وقت کشی کنند، تاثیری نداشته باشد و اتفاقا در همان وقت کشی‌ها نفس بگیریم.

وی در خصوص اشکان دژاگه و تاثیرش در تیم ملی گفت: این بازیکن می‌تواند به تیم ملی کمک کند و به گفته خودش مصدوم بود و از لحاظ بدنی شرایط مناسبی نداشت
خبرنگاری در خصوص سیستم بازی تیم ملی که کریمی گفت: 4-3-3 تهاجمی بازی کردیم و به هر حال کادر فنی این بازی را آنالیز می‌کند و ضعف‌های ما را می‌بیند.

هافبک تیم ملی ایران در پاسخ به این سؤال که شوچنکو در بازی اوکراین دوندگی زیادی داشت که کریمی حرف او را قطع کرد و گفت:‌ من که بازی اوکراین را ندیدم اما تمام بازیکنان زحمت کشیدند فقط در ضربات آخر کم دقت بودیم.

وی افزود: متاسفیم که نتیجه نگرفتیم اما در بازی‌های آینده به خصوص دیدار مقابل لبنان جبران خواهیم کرد.

کریمی در خصوص اینکه موقعیت خاصی برای مهاجمان فراهم نشد، گفت: ما باید بیشتر زحمت بکشیم و البته یک سری‌ها تازه به تیم اضافه شدند و همه چیز به زودی حل خواهد شد
هافبک فصل گذشته پرسپولیس در خصوص سقف قراردادها و پول‌هایی که به بازیکنان پرداخت می‌شود،‌ تصریح کرد: ‌باید به اندازه کافی به یک بازیکن پول دهند. اگر کسی زد و بند می‌کند، من نمی‌دانم اما هر بازیکنی پولی بگیرد باید بر اساس معیار باشد و اگر حق او بود نوش جانش.

کریمی در خصوص وضعیت پرسپولیس در پاسخ به سؤال خبرنگاران مبنی بر آینده‌اش در این تیم گفت: وضعیتم مشخص نشده است. شرایطم را به رویانیان گفتم اما ادامه حضور من منتفی است و آنها می‌توانند هر کسی را که دوست دارند بیاورند. باشگاه این اختیار را دارد که بازیکنان خودش را بگیرد و همانطور که به من جواب رد دادند و ما را نخواستند، این حرف را می‌پذیریم اما امیدوارم بعدها اگر اتفاق‌هایی افتاد شجاعت داشته باشند و اشتباهات را به گردن بگیرند.

کریمی در پاسخ به این سؤال که آیا شرط شما این بوده که مازیار زارع در تیم بماند، گفت: این صحبت از کجا آمده؟ نمی‌دانم چرا روزنامه‌ها چنین چیزهایی می‌نویسند. یک سری‌ها جام ملت‌ها آغاز نشده، جو گیر شده‌اند و چیزهایی که مطمئن نیستند را می‌نویسند.

وی افزود: من صحبتی که کردم شرط نبود و پرسپولیس می‌تواند در هر پستی بازیکنان خود را بگیرد. همه می‌دانند در یکسری پست‌ها بازیکن کم داریم اما اصلا اجباری نیست که بازیکنان معرفی شده را بگیرند بلکه می‌توانند از اروپا بازیکن بیاورند اما اینکه بگویند من شرط گذاشته‌ام درست نیست. فکر می‌کنم سردبیران برخی روزنامه‌ها جوگیر شده‌اند و نمی‌دانند که خبرنگار مطلب را از کجا می‌آورد. امیدوارم حداقل یک بار مطالب آنها را بخوانند و منتشر کنند

منبع

۲۴ خرداد ۱۳۹۱
طرفدار:
- همه ****
- ronaldinho
- هیچ کدام
- آرژانتين -اسپانيا
- آرش برهاني
- آرسن ونگر
گروه:
- کاربران عضو
كي‌روش: بازيكنان ما مستحق تقديرند!/ من به كسي نگفته بودم شوت نزند/ ايمان دارم كه موفق مي‌شويم

هر کاری که لازم بود برای گلزنی انجام دادیم. از چپ و راست حمله کردیم. سانترهای متعدد داشتیم اما در نزدیکی خط حمله محکم نبودیم و زهر نداشتیم. در 18متر آخر زمین می توانستیم بهتر باشيم

سايت گل- سرمربي تيم ملي ايران در نشست خبری پس از تساوی بدون گل ایران مقابل قطر گفت: همان طور که توقع داشتیم بازی سختی بود ولی این بازی یک‌طرفه و فقط روی دروازه قطر بود.

به گزارش گل به نقل از فارس، كارلوس كي‌روش با اشاره به سبك بازي تيم قطر گفت: ترافیک بازی در یک سمت و آن هم به سمت دروازه قطر بود. این تیم به تهران آمده بود تا با دفاع امتیاز بگیرد. با تمام تلاشی که کردیم نتوانستیم به گل برسیم. فکر می کنم مشکل ما این بود که نتوانستیم از موقعیت های خود استفاده کنیم. خیلی مهم بود که بازیکنان در طول 90 دقیقه با تمرکز بالا بازی کردند
وی افزود: این مهم بود که به قطری ها هیچ موقعیتی ندادیم. قطر مهاجمان خوبی دارد اما توانستیم آنها را کنترل و سپس حمله کنیم. بعد از اینکه یک موقعیت داشتند و رحمتی دفع کرد دیگر موقعیتی نداشتند. فکر می کنم قطر شانس زیادی داشت و ما این شانس را نداشتیم.

کی‌روش در پاسخ به این سؤال که شما به عنوان یک مربی بزرگ چه تاکتیکی برای بازی دفاعی حریفان دارید، گفت: مشکلی که برای بازی با تیم های عربی داریم این است که آنها با تفکر خاص خود بازی می کنند. همان طور که دیدید در 90 دقیقه تسلط داشتیم اما نتوانستیم به گل برسیم ولی این مسئله دیگری را یادآور می کند. من به ایران آمده ام تا به هدفم برسم اما با برگزاری اردو بدون بازیکنان نمی توانم به هدفم برسم. فکر می کنم بازیکنان ما کاملا به بازی مسلط بودند و استحقاق تقدیر را دارند
سرمربی تیم ملی در خصوص اینکه به نظر می رسد از بازیکنان شناخت کافی ندارید که در ترکیب تیم ملی زیاد تغییر می دهید، اظهار داشت: نمی دانم شما در کجای دنیا زندگی می کنید. شما اگر به لیست بازیکنان تیم ملی در 6 ماه گذشته نگاه کنید 90 درصد همین بازیکنان بودند ولی 90 درصد بازیکنان ثابت در اردوها در همین مسابقه هم در بین بازیکنان ذخیره بودند تا به تیم خدمت کنند و بتوانند جای اصلی ها را بگیرند. 6 بازیکن نسبت به بازی قبلی تغییر دادیم. با همه احترامی که برای شما قائل هستم سوالتان را متوجه نمی شوم.

کی‌روش در مورد اینکه مقابل ازبکستان هم خوب نبودیم اما نتیجه گرفتیم و امروز 100 هزار نفر آمدند اما نتیجه نگرفتیم، خاطرنشان کرد: با نظر شما موافق نیستم. ما در مسابقات مقدماتی هستیم و باید امتیازات لازم را برای صعود بگیریم و همه تلاش می کنند امتیاز بگیرند. قطر فقط دفاع می کرد. ما در مسابقات مقدماتی هر کاری لازم باشد انجام می دهیم و امروز هم این کار را کردیم. امشب، شب قطر بود و توانست یک امتیاز را کسب کند. ما می جنگیم تا امتیازات لازم را بدست بیاوریم
وی در مورد ضربات کرنر که یک شکل زده می شد و نتیجه نمی گرفتیم و اینکه چرا امروز کسی شوت نزد، گفت: شما فکر می کنید من به بازیکنان می گویم شوت نزنند و به سمت دروازه خودمان شوت بزنند تا گل شود؟ امروز بازی کاملا یک طرفه بود و توانستیم کنترل کنیم. 70 درصد بازی دست ما بود. امروز گل نزدیم اما در آینده گل می زنیم. بازیکنانی که امشب داشتیم بهترین عملکرد دفاعی را داشتند و بیشترین گل را در آسیا زدند ولی امروز نتوانستند گلزنی کنند. اعتقاد کامل دارم که نتایج لازم را بدست می آوریم و موفق می شویم.

وی در مورد وقت کشی دروازه بان قطر گفت: دفعه اول نبود که شاهد این بودیم و در بازی‌های گذشته هم این کار را می کردند. باید 10 دقیقه وقت اضافه گرفته می شد اما این کار داور است و من دخالت نمی کنم.

خبرنگاری پرسید ما 90 دقیقه حمله کردیم اما چه فایده ای داشت که کی‌روش عنوان کرد: هر کاری که لازم بود برای گلزنی انجام دادیم. از چپ و راست حمله کردیم. سانترهای متعدد داشتیم اما در نزدیکی خط حمله محکم نبودیم و زهر نداشتیم. در 18 متر آخر زمین می توانستیم موثرتر باشیم و از موقعیت ها استفاده کنیم. هر کاری لازم بود انجام دادیم و می خواستیم از فضاهای مختلف استفاده کنیم اما آنها با 8 نفر دفاع می کردند و فضایی به وجود نیامد. تیمی که اکثرا به دنبال مساوی است می بازد اما این بار این طوری نشد

منبع

۲۴ خرداد ۱۳۹۱
طرفدار:
- همه ****
- ronaldinho
- هیچ کدام
- آرژانتين -اسپانيا
- آرش برهاني
- آرسن ونگر
گروه:
- کاربران عضو
آندو: از بيرون ديده نشد اما خيلي تلاش كرديم/ مطمئن باشيد به جام جهاني مي‌رسيم

آنها برای یک امتیاز آمده بودند و ما از هر دری که زدیم بدشانسی آوردیم و توپ‌هایمان گل نشد

سايت گل- با وجود توقف نابهنگام تيم ملي در مقابل قطر، هافبك تيم ملي اعتقاد دارد ايران به جام جهانی 2014 صعود خواهد کرد.

آندرانیک تیموریان پس از تساوی بدون گل تیم ملی مقابل قطر در پاسخ به این سؤال که چیز خاصی از تیم ملی دیده نشد، گفت: شاید از بیرون چیز خاصی دیده نشده اما ما در زمین خیلی تلاش کردیم. آنها برای یک امتیاز آمده بودند و ما از هر دری که زدیم بدشانسی آوردیم و توپ‌هایمان گل نشد. هنوز هیچ چیز تمام نشده و 6 بازی دیگر باقی مانده است.

هافبک فصل گذشته استقلال در خصوص اینکه تماشاگران به دنبال برد بودند اما ناراحت به خانه رفتند،‌ گفت: تنها تماشاگران به دنبال برد نبودند و تک تک بازیکنان می‌خواستند تیم ملی برنده شود اما مطمئن باشید به جام جهانی می‌رویم

منبع

۲۴ خرداد ۱۳۹۱
طرفدار:
- همه ****
- ronaldinho
- هیچ کدام
- آرژانتين -اسپانيا
- آرش برهاني
- آرسن ونگر
گروه:
- کاربران عضو
جباري: وضعيتم با استقلال هنوز مشخص نيست

امروز روی سکوهای ورزشگاه آزادی روز سختی داشتم و آرزو می‌کردم تیم ملی برنده شود

سايت گل- در حاشيه بازي ايران و قطر، هافبک مصدوم تيم ملي و بازيكن فصل گذشته استقلال گفت: هنوز وضعیتم با این تیم مشخص نشده و در فرصت مناسب در این خصوص صحبت می‌کنم.

مجتبی جباری در حالی که پس از دیدار ایران و قطر در حال ترک ورزشگاه آزادی بود، در خصوص آخرین وضعیتش اظهار داشت: یک هفته دیگر استارت می‌زنم و مصدومیتم جدی نیست. وی با اشاره به وضعیت قرارداد خود گفت: هنوز وضعیت تمدید قراردادم با استقلال روشن نیست و در موقع مناسب در این خصوص صحبت خواهم کرد.

جباری با اشاره به تساوی تیم ملی برابر قطر گفت: الان زود است که بخواهم بلافاصله بعد از بازی در این خصوص صحبت کنم اما شما باید به تیم ملی کمک کنید. امروز روی سکوهای ورزشگاه آزادی روز سختی داشتم و آرزو می‌کردم تیم ملی برنده شود

منبع

۲۴ خرداد ۱۳۹۱
طرفدار:
- همه ****
- ronaldinho
- هیچ کدام
- آرژانتين -اسپانيا
- آرش برهاني
- آرسن ونگر
گروه:
- کاربران عضو
يادداشت روز بر تساوي امروز: بر باد رفته

بازی دادن 4 بازیکن کناری آن هم با وجود دفاع خطی 4 نفره از ابداعات سرمربی پرتغالی برای اولین دیدار خانگی‌مان بود

سايت گل- ورزشگاه بزرگ آزادی صندلی خالی نداشت. یک حمایت بی کم و کاست از جانب هواداران پرشور ایرانی که درک بالایشان از شرایط اینچنینی را به خوبی نمایان ساخت.

شروع کاملاً احساسی ایران و فشار همه جانبه روی دروازه میهمان انگار از قبل طراحی نشده بود چرا که بازیکنان کشورمان چنان از حریف غافل بودند که در همان ابتدای بازی نزدیک بود روی یک ضد حمله فوق العاده سریع و خطرناک از سوی یاران قطر بدجوری غافلگیر شویم. اتفاق ناخوشایندی که خوشبختانه روی نداد. قطری‌ها با مساوی اینگونه روح فوتبال را با افکار و اعمال مخرب‌شان آزرده کرده بودند چه برسد به اینکه پیش هم می‌افتادند!
بازی دادن 4 بازیکن کناری آن هم با وجود دفاع خطی 4 نفره از ابداعات سرمربی پرتغالی برای اولین دیدار خانگی‌مان بود که فقط با عنصر احساس گاه گاهی جواب می‌داد و ما می‌توانستیم روی ارسال‌های پرشمار از جناحین موقعیت‌سازی کنیم. روشی که شاید اجازه نمی‌داد دفاع فشرده‌ی قطر کارایی خوبی داشته باشد اما متاسفانه در قرن بیست و یکم قرار داریم و گل زدن با این روش سنتی به شدت دشوار شده است
این درست که در انتخاب این تاکتیک نمی‌توان غیبت جباری را نادیده گرفت اما دست باز مربی تيم ملي برای گلچین نفرات، نباید تیم‌مان را با کمبود بازی‌ساز مواجه می‌کرد. تکنیک ناب جادوگر که در نیمه دوم، بازی کاملاً متفاوت و چشم‌نوازی را ارائه کرد این حس را تداعی می‌کرد که اگر ما مردان تکنیکی بیشتری را به کار می‌گرفتیم شاید نتیجه‌ای بهتر رقم می‌خورد. حتی اگر قرار بود به بازی بدون گل راضی می‌شدیم بی‌گمان ترجیح می‌دادیم که با حضور چند ستاره تکنیکی با ریزه‌کاری‌های هنرمندانه‌شان کمی قطری‌های اعصاب‌خُردکن را ادب می‌کردیم و به آنها درس فوتبال می‌دادیم. شاید ما باید یاد بگیریم گاهی فقط از بازی‌مان لذت ببریم.

این درست که ما از دو بازی 4 امتیاز گرفته‌ایم و این اصلاً نمی‌تواند در راه صعودمان به جام جهانی بد باشد و همچنین توانسته‌ایم در این دو بازی با دو مدل متضاد فوتبال کنیم اما چیزی که عذاب‌آور بود نحوه بازی و تاکتیک‌های تیمی‌مان بود که به نظر در این مورد باید با کارشناسان‌مان هم‌عقیده باشیم که پیشرفتی حس نمی‌شود. سانتر، سانتر و سانتر تنها گزینه مورد نظر بازیکنان‌مان برای رسیدن به دروازه حریف بود، حال آنکه فوتبال مدرن امروز و به طور قطع انتظارها از سرمربی خوب خارجی هم چیز دیگری است. ما برای نیمکت تیم ملی خرج نکرده‌ایم که مثل سابق باشیم
با این تساوی آزاردهنده کار ما برای راهیابی به برزیل سخت نشد اما خوب آسان هم نشد! نکته‌ای که شاید در آینده گریبانگیرمان شود. یادمان نرود این خود ما بودیم که قطر را به این دوره راه دادیم.

حالا وقت آن است که با دیدن چند بازی باکیفیت و دیدنی از یورو، تباهی فوتبال توسط قطری‌ها را از ذهن پاک کنیم و به این نکته برسیم که فوتبال در قرن بیست‌ویک فقط در بین اعراب حاشیه خلیج‌فارس می‌تواند تا این حد کسل‌کننده و ناپسند بازی شود

منبع

۲۴ خرداد ۱۳۹۱
طرفدار:
- همه ****
- ronaldinho
- هیچ کدام
- آرژانتين -اسپانيا
- آرش برهاني
- آرسن ونگر
گروه:
- کاربران عضو
عكس روز(1): عصبي‌ترين جادوگر سال

امروز ايراني‌ها و قطري‌ها زياد با هم شاخ به شاخ شدند و جالب اين‌كه هر جا اثري از دعوا پيدا مي‌شد علي كريمي به سرعت خودش را مي‌رساند

سايت گل- در نيمه اول كه اصلا در ميدان ديده نشد. در نيمه دوم هم هر چه دريبل زد و يك‌پا دوپا كرد تلاش‌هايش هيچ ثمري نداشت. ضدفوتبال هميشگي قطري‌ها هم مزيد بر علت شد تا ميزان عصبيت جادوگر را از آستانه تحمل او بالاتر ببرد.
امروز علي كريمي هم دعوا راه انداخت و هم در دعواهايي كه جاي ديگري از ميدان رخ مي‌داد حضور موثر داشت. اين يكي از خاص‌ترين روزهاي جادوگر بود. مي‌گوييد نه، به مصاحبه بعد از بازي‌اش دقت كنيد. او حتي مهم‌ترين حرف‌هايش درباره مسائل باشگاهي را بعد از همين بازي ملي به زبان آورد

منبع

۲۴ خرداد ۱۳۹۱
طرفدار:
- همه ****
- ronaldinho
- هیچ کدام
- آرژانتين -اسپانيا
- آرش برهاني
- آرسن ونگر
گروه:
- کاربران عضو
عكس روز(2): ناكام‌ يك ميليون دلاري

كريم انصاري‌فرد احتمالا گران‌ترين نقل و انتقال امسال را به نام خودش ثبت خواهد كرد. آيا نمايش امروز قيمت او را كاهش خواهد داد؟

سايت گل- كم‌كم داشت در تيم ملي زير سايه محمد قاضي قرار مي‌گرفت كه مصدوميت قاضي او را دوباره به صف اول فرستاد. اما نمايش امروزش به قدري نااميدكننده بود كه ممكن است مشتري‌هاي پر و پا قرصش را هم به فكر تجديد نظر بياندازد.
در مورد نمايش امروز كريم انصاري‌فرد مي‌توان اين توجيه را مطرح كرد كه «توپ خوبي به او نرسيد» اما كار آقاي گل ليگ يازدهم با اين بهانه‌ها راه نمي‌افتد. جواني كه ارقام پيشنهادي به او به مرز يك‌ميليون دلار رسيده است بايد اميدواركننده‌تر از اين‌ها ظاهر شود. حتي وقتي بدون توپ در ميدان مي‌دود

منبع

۲۴ خرداد ۱۳۹۱
طرفدار:
- همه ****
- ronaldinho
- هیچ کدام
- آرژانتين -اسپانيا
- آرش برهاني
- آرسن ونگر
گروه:
- کاربران عضو
یادداشت ویژه: برنده شدن در قرعه کشی بانک، پس انداز می خواهد

حکایت فوتبال ما حکایت مردی است که پولی در بانک پس انداز نکرده اما در صف اول قرعه کشی جوایز ایستاده است!پس اندازش را باید همین هایی می کردند که امروز به خونخواهی اش بلند شده اند.

سایت گل- 1-کروش و تیمش در سد قطر متوقف شدند تا ادبیات موسوم به ادبیات« ناصرابراهیمی» سرتاپای فوتبال ما را در بر گیرد. حالا می توان خرخره مرد پرتغالی را در دست فشرد و او را بابت همه نداری های فوتبال مان زیر سئوال برد. فوتبال نتیجه محوری که برد در تاشکند را با وجود همه مصائب فنی در حد حماسه می ستاید و البته اگر دیرک و توپ روی صحنه ای که نکونام در بازی با قطر خلق کرد هم با هم دیدار نمی کردند و توپ به تور می رسید امروز کروش در عرش بود نه این که نشسته بر فرش ، کیفرخواست خود را می شنید که از زبان مدعی العموم هایی جاری می شود که می توان همه آنها را روی صندلی متهم ردیف اول نشاند
2-تئوری جذب مربی خارجی بزرگ را روزگاری امیر عابدینی با استدلالی جالب تفسیر کرده بود« نصب فرمان بنز روی پیکان». قد و هیکل امروز فوتبال ایران آیا این را تداعی نمی کند؟ کروش برای رسیدن به موفقیت ابزار می خواهد. نه کروش که هر مربی دیگری هم که باشد ید بیضا و عصای موسی ندارد تا این فوتبال طاعون زده بی پدیده را به قدرت اول فوتبال دنیا تبدیل کند.او همین که « کریستف کلمب» وار قاره به قاره را می پیماید تا بلکه بازیکنی بیاید که اقوام و آشنایانش در حد یک سفر توریستی به ایران آمده اند و از آن طریق با دژاگه ها و نظری ها و... تیمش را ترمیم و تقویت کند یعنی این که در لیگ ایران و در بین بازیکن هایی که ما بمب نقل و انتقالاتشان می خوانیم یک « ترقه» هم ندیده است. او اگر این را بر زبان بیاورد خودزنی کرده و روحیه همین نیمچه ستاره ها را هم پایین آورده است اما چه زبانی بهتر از عملکرد؟ او داردبا رفتارش فریاد می زند که شما بازیکن ندارید!حکایت فوتبال ما حکایت مردی است که پولی در بانک پس انداز نکرده اما در صف اول قرعه کشی جوایز ایستاده است!پس اندازش را باید همین هایی می کردند که امروز به خونخواهی اش بلند شده اند. همین مربیانی که هیچکدامشان حاضر نیستند یک فصل در رده های پایه مربیگری کنند
3-توقف در سد قطر فاجعه نبود.نسل ستاره هایی که هنوز هم با یادآوری شان «آه» می کشیم و تیم 1998را به رخ امروزی ها و حتی دیروزی ها کشیده و غرورمان را با نام های عابدزاده ، دایی، خداداد، کریم ، مهدوی کیا و...احیا می کنیم هم مغلوب همین قطر شد. قطری که عربی بود و این همه لژیونر(!) ملی پوش را در ترکیبش نداشت.امروز ناکامی با کروش متر خوبی است تا بدانیم به بن بست رسیده ایم و با فرمان « بنز» نمی توان «رالی» را برد! کاش روی این جمله هزار بار جریمه بنویسم«کروش که ناکام بماند تکلیف دیگران مشخص است». ما باید این را مدنظر قرار دهیم نه این که به دوران پشتک واروهای اعلیحضرت ناصرخان ابراهیمی کنار خط برگردیم و تئوری« هرجور شده باهاس توپو کنین تو گل» و « بچه ها نیمه دوم بهتر بازی کنید» خیلی از همین مدعیان کسب عنوان بهترین مربی جهان(!) را زنده نماییم
4-این یادداشت در رد داشته های مربی ایرانی نیست اما آنجایی که قلعه نوعی به عنوان یک ناجی به استقلال برمی گردد تا تیم سوم شده لیگ و قهرمان جام حذفی را ارتقاء درجه بدهد و اتفاقا" انگشت اشاره اولش را به سمت بازیکن تیم رده شانزدهم لیگ- بائو- دراز می کند یا بازیکنانی را به تیم برمی گرداند که کم کم به آخر خط نزدیک می شوند، جایی که دنیزلی برای التیام زخم های دل هواداران پرسپولیس ناچار می شود از اتوبوس تیمی که دو فصل متوالی جام حذفی را به خانه برده، 15بازیکن را پیاده کند، وقتی مدیرعامل سپاهان با خواهش و تمنا و طعنه و تهدید می خواهد تا تیم پرورشی و « گلخانه » ای اش را مورد تاخت و تاز قرار نداده و ستاره هایش را به یغما نبرند، کروش باید دل به کدام بازیکنی خوش کند که « وزیر» او درون مستطیل سبز باشد؟ آنجایی که هواداران پرسپولیس با صید نام های بسیار، هنوز دل شان « تالاپ تولوپ» بود و نبود جادوگر را می کند یعنی اینکه در این فوتبال ، پدیده سازی مُرده است.نه امروز، که همان دورانی که حاضران در آن خود را « بت» مدیریت می دانند آتش به خرمن فوتبال نهادیم. دادکان و برانکو با زوم کردن روی 14 بازیکن به جام جهانی رسیدند و حالا هرجا سخن از مدیریت مدرن باشد« پسر حاج مصطفی» و اعوان و انصارش خود را پیش می اندازند و هنوز به جای علی آبادیی از مردم عذر خواهی می کنند اما او نمی گوید در دوران صدراتش در این فوتبال کدام پدیده ها رشد کردند که حالا با گذشت 10 سال شاه مهره تیم ملی باشند. ما در گذشته باخته ایم اما نگاه «نتیجه گرا» فقط امروز را در امروز ضرب می کند و نتیجه معادله اش را صفر می بیند. فوتبال هنوز برایمان خم رنگرزی است
5-ناصر ابراهیمی تنها نیست. فیروز کریمی به عنوان «فنی ترین» مربی ایران هم در تفسیر تفاوت مربی ایرانی و کروش می گوید« کاش مربی ایرانی هم شانس داشت»! اویی که اتفاقا در زمره مربیان تحصیلکرده ما قرار دارد اما نمی گوید چرا خودش در تیمی که حضور می یابد باید حتما" پسر باجناقش بازی کند یا به جای تحلیل فنی باخت هایش و عدم بازیکن سازی قصه« بیل افغانی» و « میخ طویله» را برایمان بازگو نماید. این فوتبال معایب بسیاری دارد اما احرام برتن کرده های در مسیر ترکستان قرار گرفته اش ، می توانند « رمی جمرات» خود را با سنگ اندازی به کروش برگزار کنند غافل از این که در این اتاقک شیشه ای سنگ پرانی دامن خودشان والبته خودمان را می گیرد.مویز وغوره ها همچنان زود، خیلی زود سرد و گرممان می کند!ما گذار آماتور به حرفه ای را طی نکرده ایم و این درد اصلی ماست.

6- امروز کارسختی نیست که بازهم به « خرد جمعی» برگردیم و کوه مان موش بزاید و کروش را هم با همان قمه ای که ایویچ و کرانچار( پرسپولیس) و کخ( استقلال) را کشتیم ، ذبح شرعی نماییم.بعدها مانند همه پشیمان شده ها با نگاهی « نوستالژیک» غصه بخوریم که چرا نخواستیم دردهایمان را ببینیم.کروش یک آیینه تمام قد برای فوتبال ماست. اگر نقشی که در آن می بینیم راست نیست، او را نباید بشکنیم.بیایید با کروش و کروش ها کژی های خودمان را مرمت کنیم

منبع

۲۴ خرداد ۱۳۹۱

برو به صفحه
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

اختیارات
شما می‌توانید مطالب را بخوانید.
شما نمی‌توانید عنوان جدید باز کنید.
شما نمی‌توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید.
شما نمی‌توانید نظرسنجی اضافه کنید.
شما نمی‌توانید در نظرسنجی‌ها شرکت کنید.
شما نمی‌توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید.
شما نمی‌توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید.

فعالترین کاربران ماه انجمن
فعالیترین کاربران سایت
اعضای جدید سایت
جدیدترین اعضای فعال
تعداد کل اعضای سایت
اعضای فعال
۱۷,۹۴۳
اعضای غیر فعال
۱۴,۳۶۳
تعداد کل اعضاء
۳۲,۳۰۶
پیام‌های جدید
بحث آزاد در مورد بارسا
انجمن عاشقان آب‍ی و اناری
۵۸,۲۰۵ پاسخ
۸,۴۱۴,۷۳۷ بازدید
۲ ساعت قبل
Salehm
بحث در مورد تاپیک های بخش سرگرمی
انجمن سرگرمی
۴,۶۶۵ پاسخ
۵۴۸,۳۴۲ بازدید
۱۳ ساعت قبل
ali
هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
انجمن مباحث آزاد
۷۶,۴۹۴ پاسخ
۱۱,۶۷۶,۳۸۲ بازدید
۱ روز قبل
یا لثارات الحسن
برای آشنایی خودتون رو معرفی کنید!
انجمن مباحث آزاد
۷,۶۴۳ پاسخ
۱,۲۴۴,۲۲۶ بازدید
۲ روز قبل
Activated PC
آموزش و ترفندهای فتوشاپ
انجمن علمی و کاربردی
۱۳۵ پاسخ
۴۴,۹۴۷ بازدید
۲ روز قبل
RealSoftPC
جام جهانی ۲۰۲۲
انجمن فوتبال ملی
۲۳ پاسخ
۲,۰۸۶ بازدید
۲ روز قبل
Crack Hints
موسیقی
انجمن هنر و ادبیات
۵,۱۰۱ پاسخ
۱,۰۲۲,۶۳۹ بازدید
۳ روز قبل
Activated soft
علمی/تلفن هوشمند/تبلت/فناوری
انجمن علمی و کاربردی
۲,۴۱۹ پاسخ
۴۳۸,۰۳۲ بازدید
۱۰ روز قبل
javibarca
مباحث علمی و پزشکی
انجمن علمی و کاربردی
۱,۵۴۷ پاسخ
۷۴۹,۲۷۸ بازدید
۱ ماه قبل
رویا
مســابــقـه جــــذاب ۲۰ ســــوالـــــــــــــــــــی
انجمن سرگرمی
۲۳,۶۵۸ پاسخ
۲,۲۱۰,۲۷۵ بازدید
۱ ماه قبل
رویا
اسطوره های بارسا
انجمن بازیکنان
۳۴۳ پاسخ
۸۶,۴۴۳ بازدید
۶ ماه قبل
jalebamooz
تغییرات سایت
انجمن اتاق گفتگوی اعضاء و ناظران
۱,۵۵۷ پاسخ
۲۷۷,۸۷۰ بازدید
۱۱ ماه قبل
یا لثارات الحسن
حاضرین در سایت
۲۶۰ کاربر آنلاین است. (۱۷۸ کاربر در حال مشاهده تالار گفتمان)

عضو: ۰
مهمان: ۲۶۰

ادامه...
هرگونه کپی برداری از مطالب این سایت، تنها با ذکر نام «اف سی بارسلونا دات آی آر» مجاز است!