به اولین سایت تخصصی هواداران بارسلونا در ایران خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات سایت، ثبت نام کنید و یا با نام کاربری خود وارد شوید!

شناسه کاربری:
کلمه عبور:
ورود خودکار

نحوه فعالیت در انجمن‌های سایت
دوستان عزیز توجه کنید که تا زمانی که با نام کاربری خود وارد نشده باشید، تنها می‌توانید به مشاهده مطالب انجمن‌ها بپردازید و امکان ارسال پیام را نخواهید داشت. در صورتی که تمایل دارید در مباحث انجمن‌های سایت شرکت نمایید، در سایت عضو شده و با نام کاربری خود وارد شوید.

پیشنهاد می‌کنیم که قبل از هر چیز، با مراجعه به انجمن قوانین و شرح وظایف ضمن مطالعه قوانین سایت، با نحوه اداره و گروه‌های فعال در سایت و همچنین شرح وظایف و اختیارات آنها آشنا شوید. به علاوه دوستان عزیز بهتر است قبل از آغاز فعالیت در انجمن‌ها، ابتدا خود را در تاپیک برای آشنایی (معرفی اعضاء) معرفی نمایند تا عزیزان حاضر در انجمن بیشتر با یکدیگر آشنا شوند.

همچنین در صورتی که تمایل دارید در یکی از گروه‌های کاربری جهت مشارکت در فعالیت‌های سایت عضو شوید و ما را در تهیه مطالب مورد نیاز سایت یاری نمایید، به تاپیک اعلام آمادگی برای مشارکت در فعالیت‌های سایت مراجعه نموده و علائق و توانایی های خود را مطرح نمایید.
تاپیک‌های مهم انجمن
در حال دیدن این عنوان: ۱ کاربر مهمان
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

پاسخ به: فیلم و سریال
نام کاربری: HO3INR
نام تیم: والنسیا
پیام: ۴,۳۹۱
عضویت از: ۱۱ بهمن ۱۳۸۷
از: Winterfell
طرفدار:
- Carles Puyol
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
behzad نوشته:

تورنادو آخه چرا بدون علم صحبت میکنی برادر؟خودت توی معرفی فیلم نوشتی نویسنده:دنی بویل(یعنی کارگردان فیلم)و سایمون بوفوی، تازه اگر خود کارگردان هم نویسندگیش نمیکرد باز حرف من درسته این کارگردانه که به عنوان هماهنگ کننده و لیدری ،عوامل و دست اندر کاران رو در یک مسیر هدایت و به سر منزل میرسونه ،این یادت باشه که تمام فیلمهای بزرگ تاریخ سینما با نام کارگردانشون شناخته میشن ،عزیز دل برادر ،این از یک!
این که فیلم رو در چند مرحله دیدی این خودش علتی است بر لذت نبردن از فیلم راجع به فیلمی که جسته گریخته دیدیش چطور اینقدر راحت زیر سوال میبریش،این از دو!
در مورد مورد سوم این نظر شماست به نظر من فیلم قابل اعتنایی است.
در مورد پیام فیلم باز خودت زحمتشو کشیدی :هیچ نیرویی قویتر از اراده به زندگی وجود ندارد.
ودر پایان یادت نره که این فیلم بر مبنای واقعیت ساخته شده مطمئن باش اگه راهی بهتر از این وجود داشت که رالستون دستش رو قطع نکنه ،انجامش میداد!

بهزاد، استثنائا، for only and one time باهات موافقم!

حداقل 127ساعت در این حد که مرتضی میکوبتش بد نیست. ببین همین که با مکان تکراری بازیگر، تونسته بیشتر طول فیلم رو برای بعضی ها جذابیت ایجاد کنه خودش خیلیه.
این وسط موزیک متنش هم خیلی لذت بخشه.

نمایش امضا ...
مخفی کردن امضا ...
۱۱ آذر ۱۳۹۰
نام کاربری: Hero.Sniper
پیام: ۳,۵۳۰
عضویت از: ۱۰ شهریور ۱۳۸۸
از: جایی فرا سوی زمان
طرفدار:
- کارلس پویول
- یوهان کرایف
- اسپانیا
- پپ گواردیولا
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
Bahar نوشته:

تا اونجایی که من دیدم و یادمه ارون و سنگه همزمان با هم افتادن واسه همین دستش بین سنگ و اون صخرهه گیر کرد
وقتی از ارنج به بعد گیر کرده چجوری یه کاری میکرد دو تا انگشتش قطع شه؟؟؟

مثل اینکه واقعآ نصف فیلم رو با چشم بسته دیدین

فقط کف دستش بین سخره و سنگ بود

تو بین دیالوگ هاش هم یادمه یه جا میگفت: خون به شصتم نمیرسه و الان کاملآ کبود شده

در ضمن اگر از آرنج گیر کرده بود چطور می تونست دستش رو از ساعد قطع کنه

نقل قول
Túrin Turambar نوشته:

حداقل 127ساعت در این حد که مرتضی میکوبتش بد نیست. ببین همین که با مکان تکراری بازیگر، تونسته بیشتر طول فیلم رو برای بعضی ها جذابیت ایجاد کنه خودش خیلیه.

من در چه حد کوبیدمش مگه

سوالی بود که پیش اومد برام و جواب منطقی براش تو فیلم نبود

همچو سرو ایستادن در این باد
نکند پاسخش طبر باشد
۱۱ آذر ۱۳۹۰
نام کاربری: HEYHAT
پیام: ۴,۲۰۲
عضویت از: ۵ آبان ۱۳۹۰
از: هیچستان
طرفدار:
- ژاوی
- کرایف
- ?
- اسپانیا منهای خوکها_به امید استقلال
- ?
- پپ کبیر
- ?
گروه:
- کاربران عضو
ما کوچیکتیم اخوی تورین،اتفاقا دست روی موضوع حساسی گذاشتی که من یادم رفت بهش اشاره کنم و اون موسیقی متنشه از ای آر رحمان با الهام از موسیقی غرب به خوبی حس تنش ابتدایی تا رهایی نهایی فیلم رو خلق میکنه!
یه صحبت کوچیکم بکنم راجع به موسیقی متن که کار بسیار بزرگی در فیلمها انجام میده همتون فیلم کینگ کنگ رو حتما دیدین توی سکانسی که دختره رو توی مشتش گرفته ،برای امتحان این سکانس رو برای کسی که فیلم رو ندیده پخش کنید البته بدون موسیقی متن و بپرسید نظرش چیه حتما خواهد گفت با اون چهره خفن و وحشی میخواد دختره رو بخوره اما همون صحنه با موسیقی متن ،چنان است که گویا عشق و علاقه گوریل یک عشق انسانیه و عشق داره از گوریل فوران میکنه!
به نظرم در باب موسیقی در فیلم اجحاف زیادی شده وآنچنان که باید بهش نمی پردازند!

همیشه چهره ات را به سوی آفتاب نگه دار
سایه ها پشت سرت خواهند افتاد ...
۱۱ آذر ۱۳۹۰
نام کاربری: Kiavash13
نام تیم: آرسنال
پیام: ۹,۹۶۵
عضویت از: ۹ آذر ۱۳۸۸
از: Kermanshah
طرفدار:
- Andres Iniesta
- Rivaldo
- Esteghlal
- Netherlands
- Mojtaba jabbari
- Frank De Boer
- Majid Namjoomotlagh
گروه:
- کاربران عضو
- لیگ فانتزی
افتخارات
نقل قول
1)فابرگاس کامنت پایین رو نوشته و گفته کار اصلی رو نویسنده انجام میده!چند تا فیلم رو میخوای مثال بزنم که نویسندگی خوبی نشده اما فیلم به خاطر کارگردانی خوب فروخته ،چند تا فیلم رو میخوای مثال بزنم که نویسندگی خوبی شده ولی به خاطر کارگردانی ضعیف نفروخته ؟

شما بحثو قاطی کردی.
بحث من سر تبدیل داستان های واقعی به فیلم بود.
نمیخوای بگی که این کارو کارگردان انجام میده؟
مگر نه همه میدونن که کار اصلی به عهده کارگردانه
نقل قول
2)شما که دیگه اصلا نباید در مورد این فیلم اظهار نظر کنی چون اصلا فیلم رو ندیدی!(فی نوادر الاحکام)خب شاید ایشون به این ژانر فیلم علاقه ندارن،تا اینجا منطقیه،اما اگه بخوایم با این نظر شخصی کل ساختار یک فیلم رو زیر سوال ببریم و از منظر ارزش سینمایی فیلم رو مورد عتاب قرار بدیم این بی منطقی محضه!فیلم به لحاظ ساختار و محتوا خوبه اتفاقا نقد های مثبتی هم گرفته بود.

بازم شما بحث رو قاطی کردی
من اصلا بحثم سر خوب بودن یا بد بودن فیلم نبود.بحثم سر این بود که طرف از فیلمی خوشش بیاد یا نه.حالا هر فیلمی

The King in the north

نمایش امضا ...
مخفی کردن امضا ...
۱۱ آذر ۱۳۹۰
طرفدار:
- ژاوی
- کرایف
- ?
- ?
- پپ کبیر
- ?
گروه:
- کاربران عضو

نه دیگه از حرفت فرار نکن تو از یک مصداق کلی حرف زدی عین عبارتت اینه :دیدن فیلم در چند مرحله عین اینه که فیلم بار فیلمی نداره.کلا دیدن چند تکه فیلم دلیل بر به درد نخور بودن فیلمه..حالا این حرف یعنی این که شما یه فیلمی رو دیدی و با اون معیارهایی که شخص شما از یک فیلم انتظار دارین جور در نیومد مثلا کازابلانکا رو دیدی و توی فیلم هیچ بمبی منفجر نشد که شما حال کنی یا چند تا ماشینو به هم نکوبیدن که فیضش رو ببری باید بگی کازابلانکا فیلم بدیه؟در حالی که فیلم با تمام مترهایی که سینما و منتقدان از یک فیلم انتظار دارن جور در میاد.این مثال رو زدم که که روشن بشی عزیز دل برادر!و در آخر حرف خودم رو داری به خودم تحویل میدی پس آخرش به این رسیدی که کار اصلی رو کارگردان انجام میده حالا این متن رو کی نوشته و چطوری زیاد مهم نیست مهم اینه که تو کارگردانی چطور درش بیاره،دل انگیز!

۱۱ آذر ۱۳۹۰
نام کاربری: The.Gladiator
پیام: ۱,۸۲۸
عضویت از: ۶ تیر ۱۳۹۰
گروه:
- کاربران عضو
اگر نویسنده نتونه خوب دیالوگ هارو کنار هم بزاره و بازیگر ها نتونن کارشون رو خوب انجام بدن, کارگردان هیچ کاری نمیتونه بکنه!

باید اول اینا باشن تا کارگردان کارش رو شروع بکنه دیگه. غیر اینه ؟
نقل قول

حالا این متن رو کی نوشته و چطوری زیاد مهم نیست مهم اینه که تو کارگردانی چطور درش بیاره،دل انگیز!

واقعا همچین تفکری دارین؟ یعنی اصلا مهم نیست که یه نویسنده کلی از وقت خودش رو میزاره روی یه متن تا بهترین باشه و بعد شما همچین چیزی میگی؟ اصلا کار و تلاش نویسنده مهم نیست؟
نویسنده همه ی اینارو مینویسه و بعد از این تازه کار کارگردان شروع میشه و بعد از اون هم ما فقط داریم هنر بازیگر رو میبینیم . کارگردان تا یه جایی میتونه رهبری کنه اما نوشته وقتی قوی باشه هر بازیگری از پسش برمیاد!

اولین باره که همچین چیزی رو میشنوم!

۱۱ آذر ۱۳۹۰
نام کاربری: Kiavash13
نام تیم: آرسنال
پیام: ۹,۹۶۵
عضویت از: ۹ آذر ۱۳۸۸
از: Kermanshah
طرفدار:
- Andres Iniesta
- Rivaldo
- Esteghlal
- Netherlands
- Mojtaba jabbari
- Frank De Boer
- Majid Namjoomotlagh
گروه:
- کاربران عضو
- لیگ فانتزی
افتخارات
نقل قول
behzad نوشته:

نه دیگه از حرفت فرار نکن تو از یک مصداق کلی حرف زدی عین عبارتت اینه :دیدن فیلم در چند مرحله عین اینه که فیلم بار فیلمی نداره.کلا دیدن چند تکه فیلم دلیل بر به درد نخور بودن فیلمه..حالا این حرف یعنی این که شما یه فیلمی رو دیدی و با اون معیارهایی که شخص شما از یک فیلم انتظار دارین جور در نیومد مثلا کازابلانکا رو دیدی و توی فیلم هیچ بمبی منفجر نشد که شما حال کنی یا چند تا ماشینو به هم نکوبیدن که فیضش رو ببری باید بگی کازابلانکا فیلم بدیه؟در حالی که فیلم با تمام مترهایی که سینما و منتقدان از یک فیلم انتظار دارن جور در میاد.این مثال رو زدم که که روشن بشی عزیز دل برادر!و در آخر حرف خودم رو داری به خودم تحویل میدی پس آخرش به این رسیدی که کار اصلی رو کارگردان انجام میده حالا این متن رو کی نوشته و چطوری زیاد مهم نیست مهم اینه که تو کارگردانی چطور درش بیاره،دل انگیز!

من از حفم فرار نکردم.
من گفتم آقا فیلمی که چند بار ببینیش فیلمیه که خوشت نیومده و چند بار نشستی تا تمومش کنی.
حالا نمیگم فیلم بدیه یا خوبیه.

در ضمن شما یه جمله از حرف منو میگیری مثل این که بقیشو نمیخونی:
تو فیلمای بازسازی شده از واقعیت یا کتاب یا هر چی نقش اصلی رو نویسنده ایفا میکنه.کارگردان تو بازسازی دیالوگ های فیلم هیچ کارس.اما تو ساخت فیلم نقش فوق موثری داره.نمیونم کجای این حرف اون یکی وریه

The King in the north

نمایش امضا ...
مخفی کردن امضا ...
۱۱ آذر ۱۳۹۰
نام کاربری: farzane.6
پیام: ۱۸۶
عضویت از: ۲۸ خرداد ۱۳۹۰
طرفدار:
- لیونل مسی.
- پرسپولیس
- المان
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
Túrin Turambar نوشته:

این وسط موزیک متنش هم خیلی لذت بخشه.

ببخشید وسط بحثتون میپرم
ولی میخواستم درمورد فیلم 127ساعت بگم که یکی از بهترین فیلم هایی بوده که من دیدم.بعضی فیلم ها هستن که اساس فیلم روی فیلم نامست..یعنی نه بازیگر و نه کارگردان کار خیلی سختی رو ندارن اگه متن فیلم خوب باشه..اینجور فیلم ها هم اکثرا فیلم هایی هستن که صحنه های فیلم در چند مکان خاص خلاصه میشه و شخصیتی که تمام طول فیلم بهش اختصاص میده نویسنه یک نفره یا نهایتش دونفره.
نمونه های این فیلم ها هم زیادن و اتفاقا جز بهترین فیلم ها هم هستن..مثل:before sunset and before sunrise
the buried and 127hoursاتفاقا تاثیر گذاری فیلم 127ساعت هم به خاطر همون وضعیت شخصیت اصلی و نداشتن صحنه های زیاده..
البته باز بین فیلم هایی که مثال زدم بیفور سانرایز و سان ست رو اگه دیده باشین باز به همین صورته دو شخصیت اصلی فقط تو خیابونا راه میرن و میحرفنونه اتفاق اکشن خاصی و نه اتفاق غیر منتظره.که این باعث میشه فیلم به نظر کسل کننده بیاد..اما من به شخصه این فیلما رو خیلی میپسندم.()

۱۱ آذر ۱۳۹۰
نام کاربری: farzane.6
پیام: ۱۸۶
عضویت از: ۲۸ خرداد ۱۳۹۰
طرفدار:
- لیونل مسی.
- پرسپولیس
- المان
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
cesc fabregas نوشته:

تو فیلمای بازسازی شده از واقعیت یا کتاب یا هر چی نقش اصلی رو نویسنده ایفا میکنه.کارگردان تو بازسازی دیالوگ های فیلم هیچ کارس.اما تو ساخت فیلم نقش فوق موثری داره.نمیونم کجای این حرف اون یکی وریه

بله منم با این حرف خیلی موافقم که در فیلم های اقتباسی موثر ترین نقش رو قطعا نویسنده ایفا میکنه چونکه باید توانایی این رو داشته باشه که نسبت به کتاب و یا اون حادثه بیشترین تشابه رو ایجاد کنه.
البته کارگردان هم قطعا نقش خیلی مهمه داره تو اینکه یه فیلم خوب از اب دربیاد..من خودم به این اعتقاد دارم که یه کارگردان خوب میتونه از یه متن متوسط یه فیلم عالی بسازه..ولی اینکه بگیم نقش کدوم یکی بیشتره:نویسنده کارگردان یا بازیگر دراین که یه فیلم خوب از کار در بیاد کار اشتباهیه چون باید مجموعه همه اینا خوب باشن تا یه نتیجه خوب بدهاما من اگه بخوام خودم فیلم انتخاب کنم واسه دیدن به نویسندش توجه نمیکنم اول میبینم بازیگرش و بعدش هم کارگردانش کیا هستن تا اگه کاراشون رو دوس داشتم فیلم رو ببینم همین دیگه

۱۱ آذر ۱۳۹۰
طرفدار:
- ژاوی
- کرایف
- ?
- ?
- پپ کبیر
- ?
گروه:
- کاربران عضو
اصلا شما یعنی فابرگاس و امی منظور منو نگرفتن یا میخوان که نگیرن بابا موضع من خیلی روشنه .یک متن خوب ممکنه در دست یک کارگردان ناکارگردان به زوال بره یا یک متن ضعیف در پرتو یک کارگردانی خوب به اوج بیاد ،میخوام یک جواب کلی بدم و اون این که تمام عوامل یک فیلم بی شک در یک محصول نهایی ،که آماده میشه واسه اکران نقش دارن اما شاید کل تاثیر گذاری عوامل یک فیلم از هنرپیشه گرفته تا فیلمنامه نویس تدوینگر آهنگساز طراح صحنه طراح لباس و غیرو به اندازه کارگردان نباشه میخوام الان مورد بازیگر رو مثال بزنم تا اذهان دوستان روشن گردد.ببینید یه بازیگر بزرگ رو در نظر بگیرید که توسط کارگردان واسه ایفای نقشی انتخاب شده اگر این انتخاب از سوی کارگردان اشتباه باشد،ممکنه اون بازیگر در غالب اون نقشی که واسش انتخاب شده گم بشه یعنی نتونه تمام تواناییاش رو نشون بده یا بالعکس.
یا بازیگردانی کارگردان در سطحی نباشد که از بازیگر بازی بگیرد و اون توانایی های بالقوه بازیگر را باالفعل نماید.حالا من حرفم اینه که فیلمنامه یا بازیگر هر چقدر هم که قوی باشن ممکنه با یک کاگردانی خوب به بلوغ برسند یا بایک کارگردانی بد به فنا برن،فهمیدن این موضوع کار سختی نیست دوستان یا دو زاریشون کجه یا دارن میپیچونن!

۱۲ آذر ۱۳۹۰

برو به صفحه
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

اختیارات
شما می‌توانید مطالب را بخوانید.
شما نمی‌توانید عنوان جدید باز کنید.
شما نمی‌توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید.
شما نمی‌توانید نظرسنجی اضافه کنید.
شما نمی‌توانید در نظرسنجی‌ها شرکت کنید.
شما نمی‌توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید.
شما نمی‌توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید.

فعالترین کاربران ماه انجمن
فعالیترین کاربران سایت
اعضای جدید سایت
جدیدترین اعضای فعال
تعداد کل اعضای سایت
اعضای فعال
۱۷,۹۴۲
اعضای غیر فعال
۱۴,۳۶۳
تعداد کل اعضاء
۳۲,۳۰۵
پیام‌های جدید
بحث آزاد در مورد بارسا
انجمن عاشقان آب‍ی و اناری
۵۸,۲۰۲ پاسخ
۸,۴۰۷,۹۳۱ بازدید
۲ ساعت قبل
یا لثارات الحسن
هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
انجمن مباحث آزاد
۷۶,۴۹۴ پاسخ
۱۱,۶۷۰,۷۶۴ بازدید
۲ ساعت قبل
یا لثارات الحسن
برای آشنایی خودتون رو معرفی کنید!
انجمن مباحث آزاد
۷,۶۴۳ پاسخ
۱,۲۴۳,۱۶۵ بازدید
۱۱ ساعت قبل
Activated PC
آموزش و ترفندهای فتوشاپ
انجمن علمی و کاربردی
۱۳۵ پاسخ
۴۴,۹۱۹ بازدید
۱۲ ساعت قبل
RealSoftPC
جام جهانی ۲۰۲۲
انجمن فوتبال ملی
۲۳ پاسخ
۲,۰۷۵ بازدید
۱ روز قبل
Crack Hints
موسیقی
انجمن هنر و ادبیات
۵,۱۰۱ پاسخ
۱,۰۲۲,۲۴۳ بازدید
۲ روز قبل
Activated soft
علمی/تلفن هوشمند/تبلت/فناوری
انجمن علمی و کاربردی
۲,۴۱۹ پاسخ
۴۳۷,۷۶۲ بازدید
۸ روز قبل
javibarca
بحث در مورد تاپیک های بخش سرگرمی
انجمن سرگرمی
۴,۶۶۴ پاسخ
۵۴۸,۱۱۸ بازدید
۱۲ روز قبل
یا لثارات الحسن
مباحث علمی و پزشکی
انجمن علمی و کاربردی
۱,۵۴۷ پاسخ
۷۴۸,۶۵۵ بازدید
۱ ماه قبل
رویا
مســابــقـه جــــذاب ۲۰ ســــوالـــــــــــــــــــی
انجمن سرگرمی
۲۳,۶۵۸ پاسخ
۲,۲۰۸,۲۶۶ بازدید
۱ ماه قبل
رویا
اسطوره های بارسا
انجمن بازیکنان
۳۴۳ پاسخ
۸۶,۳۹۱ بازدید
۶ ماه قبل
jalebamooz
تغییرات سایت
انجمن اتاق گفتگوی اعضاء و ناظران
۱,۵۵۷ پاسخ
۲۷۷,۷۹۰ بازدید
۱۱ ماه قبل
یا لثارات الحسن
حاضرین در سایت
۱۹۷ کاربر آنلاین است. (۱۳۹ کاربر در حال مشاهده تالار گفتمان)

عضو: ۰
مهمان: ۱۹۷

ادامه...
هرگونه کپی برداری از مطالب این سایت، تنها با ذکر نام «اف سی بارسلونا دات آی آر» مجاز است!