به اولین سایت تخصصی هواداران بارسلونا در ایران خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات سایت، ثبت نام کنید و یا با نام کاربری خود وارد شوید!

شناسه کاربری:
کلمه عبور:
ورود خودکار

نحوه فعالیت در انجمن‌های سایت
دوستان عزیز توجه کنید که تا زمانی که با نام کاربری خود وارد نشده باشید، تنها می‌توانید به مشاهده مطالب انجمن‌ها بپردازید و امکان ارسال پیام را نخواهید داشت. در صورتی که تمایل دارید در مباحث انجمن‌های سایت شرکت نمایید، در سایت عضو شده و با نام کاربری خود وارد شوید.

پیشنهاد می‌کنیم که قبل از هر چیز، با مراجعه به انجمن قوانین و شرح وظایف ضمن مطالعه قوانین سایت، با نحوه اداره و گروه‌های فعال در سایت و همچنین شرح وظایف و اختیارات آنها آشنا شوید. به علاوه دوستان عزیز بهتر است قبل از آغاز فعالیت در انجمن‌ها، ابتدا خود را در تاپیک برای آشنایی (معرفی اعضاء) معرفی نمایند تا عزیزان حاضر در انجمن بیشتر با یکدیگر آشنا شوند.

همچنین در صورتی که تمایل دارید در یکی از گروه‌های کاربری جهت مشارکت در فعالیت‌های سایت عضو شوید و ما را در تهیه مطالب مورد نیاز سایت یاری نمایید، به تاپیک اعلام آمادگی برای مشارکت در فعالیت‌های سایت مراجعه نموده و علائق و توانایی های خود را مطرح نمایید.
تاپیک‌های مهم انجمن
در حال دیدن این عنوان: ۱۳ کاربر مهمان
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

پاسخ به: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
نام کاربری: BRAIN
پیام: ۵,۵۱۳
عضویت از: ۸ خرداد ۱۳۹۰
طرفدار:
- LEO MESSI
- PEP
- SPAIN-ARGENTINA
- PEP-FERGUSEN
گروه:
- کاربران عضو
احتمالا خبر موفقيت اين خانم رو تو زمينه ی فعاليتش هفته ی قبل شنيديد.گرفتن بالاترين نشان علمی رشته رياضيات بسيار ارزشمند هست و جای تقدير داره.مي خوام در مورد مهاجرت نخبگان و ارزش واقعي اين آدم ها يک مختصري بنويسم که هر چند وقت یک بار تکرار میشه، بلکه یک نفر دید!

مهاجرت نخبگان

موفقيت های ايراني های نخبه تو زمينه های مختلف ولی تو کشورهای ديگه بيشتر باعث ناراحتی هست تا خوشحالی و وقتي مشکلات که جلوی شکوفا شدن و بهره برداری از اين استعدادها رو می بينيد، بيشتر بايد تاسف خورد به حال روز اين مسئولان نابخرد.نمي خوام بگم چرا فقط اينجا اين مشکلات هست و اين داستان ها پيش مياد چون قطعا کشوری که نخبه خيز هست لياقت بهتر از اين شرايط فعلي رو داره و گرفتار يک ويروس داخلی هست.داشتم مي گفتم در مورد همين خانم و ارزشی که نخبگان دارن؛ چرا بايد مسئولان کشور به جای حمايت از اين نخبگان و بها دادن بهشون اينقدر به حاشيه بپردازه که عملا به جاي اينکه 2 خط در مورد راهکارهاي عدم خروج اين استعداد های درخشان و بها داد باين قشر خاص بنويسن؛ در فکر اين هستند- روزنامه هاي غربي و شرقي داخلي-که از چه عکسي استفاده کنن(ويرايش شده يا نشده) برای نشون دادن وضع ظاهری ايشون!و یا برنامه کانال 4 که از دوست ایشون هفته ی گذشته دعوت کردند و دریغ از صحبت بیشتر در مورد ایشون!

يک استعداد برتر علمی مثل خانم ميرزاخاني که استاد کامل دانشگاه هستن مقايسه کنيد با کسي که مي خواد با روال قانوني به هدف برسه تو بيشتر مواقع درگير بروکراسی اداری ميشه و بعد از طی کردن هفت خان رستم بلکه به هدفش برسه و بعضي مواقع هم نميرسه و تصميمي به مهاجرت ميگيره.چرا واقعا..؟ ايشون يک نمونه از نخبگان کشورمون هست که تو جوامع غربي دارن فعاليت ميکنن و دوره ي کارشناسی به بالا رو خارج خوندن فقط؛ و تو زمینه ی خودش شکوفا شده.چه بسی از این دست افراد گمنام تو خارج وجود داره که فقط با درخشش در یک جای خاص به مردم دنیا چشمک میزنن.چرا بايد شرایط به جوری باشه که بيشتر فارغ التحصيل های دانشگاه هاي تاپ کشورمون مثل شريف اين همه درصد خروجشون بالا باشه ..؟

اين مشکلات زمينه ای رو پيش ميارن که به صورت پيوسته خودش مشکلات ديگه رو به همراه داره.وقتي اين افراد مي بينن افراد معمولي به خاطر نفوذ آشنايی و استفاده از 3.141 و ناعدالتي همه چيز رو دور ميزنن، و يا به خاطر فلان ارتباط موفق ميشن فلان امتياز رو براي تحصيل تو مقطع دکتری اونم فقط براي جذب هيئت علمي- رو بگيرن يا بر چسب زدن زياده خواه به اين افراد چه انگيزه ای برای فعاليت و ادامه ی تحصيل اين افراد در داخل ميمونه..؟چه لزومي داره عمر و زمانش و جوونيشون رو هدر بدن و خودشون رو درگير کاغذ بازي و پله نوردي کنن براي يک موضوع يا يک طرح..؟ در صورتی که می بینن کشور های بیگانه با بهترین شرایط پذیرای این افراد هستند و یا خودشون اقدام میکنن.

با اين بي ملاحضه گری ها ی مسئولين و عدم توجه کافي باعث اين مهاجرت ها ميشن و اين مسائل هم باعث مصمم شدن جوون هايي ميشه که هدفشون بهتر شدن تو زمينه خودشون هست و حرفي دارن برای گفتن ولي ....البته اینم بگم؛ يک سری استعداد اينطوری هدر ميره يکي سری هم جدا کردن اين افراد و آموزش غلط شون که عملا ديگه هدفشون رو گم ميکنن از بس تو سن کم به اين ها فشار علمي بي مورد مياد.

ارزش نخبگان

ايران معدن استعداد های ممتاز و جوون هاي نخبه در رشته های مختلف هست که اگر تو تخصصشون امکانات لازم رو در اختيارشون بذارن بدون شک حرف زيادی برای گفتن دارن و منتج به پيشرفت فوق العاده کشور در يک مدت کوتاه ميشه.ايران تو زمينه مهاجرت استعداد های برتر رتبه دوم رو داره اين خودش نشون ميده ايران چه ظرفيتي و پتانسيل فکری داره و افسوس از بي توجهي .به همين راحتي زمينه رو برای رفتنشون فراهم ميکنن و مسئولاني هم که به خارج ميرن فقط ميگن درها بر روی اين دست افراد باز هست.خوب حرف زدن که کافي نيست بايد عمل کنيد؛ بايد يک حرکتي کنيد اين جوری که فايده ای نداره.

اينا رو گفتم که اين رو بگم، چند دهه ی ديگه سرمايه هایي يک کشوري ديگه نفت و گاز و طلا اين چيزا نيست، سرمايه ها ميشن تعدد ذهن های برتر تو يک کشور ،دانشمندان و کارشناس های خبره که ضامن آينده اون کشور ميشن. نخبه ها سرمايه هر کشوری هستند و واقعا نميدونم چرا اين همه غفلت.بها دادن به اين نخبگان يعني پيشرفت، يعني آينده ی درخشان يک کشور.آمريکا رو ببينيد براي يک طرح که آيا عملي بشه يا نشه چند صد ميليون دلار هزينه ميکنه با اون امکانات و چطور استعدادهاي خوب کشور ما رو جذب ميکنه.و عجيب سعي ميکنن با زیرکی کامل اين افراد رو اونجا نگه دارن و ازشون تو پيشرفت کشورشون استفاده مي کنن.

يا مثل کشور های ديگه که عملا جمعيت شون با تخفيف10 ميليون هم نيست سياستشون رو گذاشتن تو جذب همين افراد با بهترين امکانات از کشورهای مختلف و عملا دارن يک جامعه برتر با تکيه بر کيفيت رو تشکيل ميدن پس ارزشش رو درک کردن.کشورما تو هر زمينه ی اگر بگيم خوب نيست مطمئنا مهد استعداد هاي درخشان هست و تو اين زمينه بسيار قوي هست.به شرط اينکه بها بدن و مسئولان به دست خودشون زمينه ی خروجشون رو فراهم نکن و دنبال راهکار باشن.

۱ شهریور ۱۳۹۳
The Emperor
نام کاربری: Lucho.The.Great
نام تیم: بارسلونا
پیام: ۶۱,۶۱۶
عضویت از: ۱۴ مرداد ۱۳۸۴
از: تهران
طرفدار:
- بویان کرکیچ
- یوهان کرویف
- پرسپولیس
- اسپانیا، آرژانتین
- احمد عابدزاده، کریم باقری
- فرانک ریکارد
- افشین امپراطور
گروه:
- لیگ فانتزی
- کاربران عضو
- مدیران کل
افتخارات
مهم اینه که تورم مهار شده و رشد اقتصادی مثبته و با دنیا هم دوستیم و همه چی عالیه. لبخند بزنید، از جنس حسن و ممد جواد.

عمری است دخیلم به ضریحی که نداری...

۱ شهریور ۱۳۹۳
Queen of Gallerion
نام کاربری: RAMONA
نام تیم: آژاکس
پیام: ۱۲,۷۱۷
عضویت از: ۳۰ بهمن ۱۳۹۰
از: همين حوالى...
طرفدار:
- همه ی بازیکنای بارسا + فابرگاس
- استقلال♥
- اسپانیا
- خسرو حیدری
- گواردیولا و انریکه
گروه:
- کاربران عضو
- لیگ فانتزی
- مدیران گالری
- ناظرين انجمن
- شورای نخبگان سایت
- مدیران نظرات
افتخارات
نقل قول
sepideh نوشته:

ما هم یکی از فامیلامون وصیت کرد موقع مراسمش قرآن نخونن بجاش آهنگای مرضیه رو بذارن
مد نشه یه وقت

بعضی جاهای تهران که مد شده تقریبا.خبر دارم که میگم
مشروب خوری هم به مراسمشون اضافه شده

پ.ن: بدم میاد از جمعیت مثلا هنرمند

گره ز دل بگشا و از سپهر یاد مکن

که فکر هیچ مهندس چنین گره نگشاد
۲ شهریور ۱۳۹۳
نام کاربری: Ali.Rezaei
پیام: ۳,۸۴۴
عضویت از: ۱۳ آذر ۱۳۸۹
از: Behshahr
طرفدار:
- messi
- یوهان کرایوف
- یه زمانی جوون بودیم، جوونی کردیم : پرسپولیس!!
- spain
- داداشم که تو زمین های خاکی بازی می کنه!!!
- pep
- افشین امپراتور
گروه:
- کاربران عضو
افتخارات
خوش بحالتون ما که رفتیم جهنم لبخندمون نمیاد

پیرو فرمایشات مجید جان. با کلیت حرفات موافقم... اما این مشکل ریشه ای رو باید با یک حرکت انقلابی حلش کرد. فضای مسموم اداره ها و مراکز آموزشی رو نمیشه به این راحتی عوض کرد. خود شما هم اگر یه روزی یه سمتی داشته باشی تا اداره یک ارگان رو بعهده بگیری معمولا سعی میکنی تا با بودجه ای که در اختیار داری سود ده ترین روند و اطمینان بخش ترینشون رو انتخاب کنی. سرمایه گذاری روی استعداد ها چیزیه که هنوز بودجه خوبی بهش تعلق نگرفته. حتی وام هایی هم که برای نخبگان کنار میذارن هم کلی مکافات داره..

باید مراکزی باشن که در قبال حضور تضمینی این افراد، سرمایه گذاری حسابی انجام بدند. متاسفانه اتقدر چاله و چوله داریم تو این مملکت که واقعا هم بودجه نمیرسه به اینجا. چه چاله هایی مثل جیب آقایون و چه پروژه های عمرانی و صنعتی و ملی.. فراموش نکنید که ما تو شرایط تحریم هستیم. این یعنی پرداخت هزینه های اضافی و سنگین برای واردات، تامین مواد اولیه، تامین مواد بهداشتی و پزشکی و....

مستان سلامت می کنند
۲ شهریور ۱۳۹۳
نام کاربری: Zahra.Argentina
پیام: ۱,۲۵۷
عضویت از: ۲۳ شهریور ۱۳۹۲
از: مشهد
طرفدار:
- مسی و اینیستا
- پرسپولیس
- aRgEnTiNa
گروه:
- کاربران عضو
دوستان من فقط اومدم اعلام کنم که از زلزله جان سالم به در بردم

خدا به خیر کنه اخبار استان گفت مواظب باشین نیمه شب

خدا اونایی رو که توی بم کشته شدند رو بیامرزه من سر صبح خواب بودم یکدفعه خونه لرزید سرگیجه گرفتم ،هنوزم سر گیجه دارم
من میترسم
اومدم اینجا پناه بگیرم

ویرایش خودم: فک کنم هنوز خونه داره میلرزه
خدایا من جوونم

۲ شهریور ۱۳۹۳
نام کاربری: MoOn.Girl
پیام: ۴,۲۸۴
عضویت از: ۳۰ مهر ۱۳۹۲
از: بابل
طرفدار:
- مسی
- رونالدینیو
- پرسپولیس
- آرژانتین - اسپانیا
- لوچو❤ - پپ
گروه:
- کاربران عضو
افتخارات
نقل قول
KOSAR نوشته:

این چیزا خوب سریع فراگیر میشه !

اینم درکنارش بخونید جالبه! هر دم از این باغ بری می رسد!

مشاهده لینک

جماعت روشن فکر!

وای خدای من
نمیتونم باور کنم حامد بهداد و مهناز افشار دو تا بازیگری که من شدیدا طرفدارشونم
آخه دیگه چرا هنرمندای ما اینجوری شدن...چرا وِجهه ی خودتون و کشورتون رو خراب میکنید آخه...آخه بخدا تو هیچ کشوری این کارو نمیکنن....درسته قرآن نمیخونن ولی حداقل به زبون خودشون یه دعایی میکنن دیگه....
چرا آخه ما باید اینجوری باشیم؟ چرا باید جهان سومی باشیم؟ آخه چرااااا؟؟

خوبی که از حد بگذرد
نادان خیال بد کند
..
۲ شهریور ۱۳۹۳
نام کاربری: MoOn.Girl
پیام: ۴,۲۸۴
عضویت از: ۳۰ مهر ۱۳۹۲
از: بابل
طرفدار:
- مسی
- رونالدینیو
- پرسپولیس
- آرژانتین - اسپانیا
- لوچو❤ - پپ
گروه:
- کاربران عضو
افتخارات
نقل قول
ریحانه نوشته:

نقل قول
sepideh نوشته:

ما هم یکی از فامیلامون وصیت کرد موقع مراسمش قرآن نخونن بجاش آهنگای مرضیه رو بذارن
مد نشه یه وقت

بعضی جاهای تهران که مد شده تقریبا.خبر دارم که میگم
مشروب خوری هم به مراسمشون اضافه شده

پ.ن: بدم میاد از جمعیت مثلا هنرمند

نههپههههه
یا ابوالفضضضل
من نمیخوام با این افراد توی یه کشور باشمممم....نمیخوااام...
آخه به کی بگم این بدبختیموووو؟؟؟؟؟؟

خوبی که از حد بگذرد
نادان خیال بد کند
..
۲ شهریور ۱۳۹۳
نام کاربری: Mohamad.Barani
پیام: ۱۲,۶۳۱
عضویت از: ۴ دی ۱۳۸۸
از: ساری، دارالملک ایران
طرفدار:
- .:رونالدینهو:.
- .:لوییز انریکه:.
- .:استقلال تهران:.
- .:هــلـــنـــــــــــــد:.
- .:فرهاد مجیدی:.
- .:رایکارد:.
- .:فیروز کریمی:.
گروه:
- کاربران عضو
افتخارات
اینا رو چه به هنر؟

هنرمند استاد فرشچیان ـه.

به قول یک بزرگواری هنر یعنی عملی که بتونه احساسات انسان رو جاری کنه و اوج جاری شدن احساسات در انسان جاری شدن اشک ـه.

به هوای حرم امن حسین محتاجم
۲ شهریور ۱۳۹۳
نام کاربری: Zahra.Argentina
پیام: ۱,۲۵۷
عضویت از: ۲۳ شهریور ۱۳۹۲
از: مشهد
طرفدار:
- مسی و اینیستا
- پرسپولیس
- aRgEnTiNa
گروه:
- کاربران عضو
پیرو بحثاتون باید بگم که ای آقا شما کجایید ...
روز شهادت امام جعفر صادق بعد مدتها توی اف بی توی گروپ هواداران آرژانتین در ایران پست گذاشتم که اولش گفتم شهادت امام صادق رو تسلیت میگم و بعد بقیه ی ماجرا
یکی از همین روشنفکران زیر پست من کامنت وقیحانه ای داد که واقعا نمیدونم چجوری بگم، اون آقا گفتن اولا شهادت نه و مردن دوما اعراب به ما چه؟(معذرت میخوام که این قدر رک گفتم)
فقط خشکم زد،شنیده بودم ولی...البته اون اقا جوابشو از چند تا انسان جوانمرد دیگه گرفت و بعد من پستمو پاک کردم اما فقط به جز تاسف به حال این افراد کار دیگه ای نمیشه کرد ...نگذریم از اینکه واقعا توی دل فیسبوک چندنفر قاطعانه ج اون اقا رو دادن که لذت بخش بود

من فقط و فقط از یک چیز این جاهلیت ها میترسم اونم اینه که روزی که رهبر جامعه اینها رو فرا بخونه واسه کمک چه اتفاقی قراره بیفته...
روزی که امام زمان بیاد ...

به جز گریه کردن در برابر اون لینکی که کوثر گذاشت من هیچ کاری نمیتونم بکنم
اگه تا دو دقیقه پیش دوست داشتم که دوباره زلزله نیاد الان دیه تفاوتی واسم نداره

و در آخر هم باید حال جامعه ای که توی سال فرهنگ،بعضی آقایون مرددند که «بالاخره واتس اپ رو فیلتر بکنیم یا نکنیم» این باشه ...

توی عقب مانده ترین شهرهای غرب هم همچین غلطی نمیکنند که توی مراسم ختم ...
ولی نشستن و بحث کردن چه فایده ای داره
همیشه این حرفا بوده که ملت میگفتن این چیزا از زمان ایکس و ایگرگ وارد شده،به درک که وارد شده ،اقایون باسید به فکر رفع کردن باشن که نیستن و فقط دنبال موضع گیریهای احمقانه سیاسی ان تا طرف مقابلو بکوبن
عاقبت این میشه که من و امثال من توی دوره راهنمایی بودیم چند تا معلم داشتیم که به صراحت افکار مثلا مدرن خودشونو به خورد یه مشت بچه میدادن اونقدر قبیحانه که حتی به قوانین اسلام هم اعتراض داشتند و حالا هم توی دبیرستان کم نیستن همچین معلمایی با این افکار غرب زده
عاقبت همه اینا این میشه که حتی بچه های فرزانگان که افراد باهوش مملکتن مثلا حتی دنبال عوض کردن دینشون میافتن،همین امثال من که کلمه ای درباره سیاست نمیدونیم
و عاقبت اینها میشه عاقبت کشور امام زمان مثلا ...

۲ شهریور ۱۳۹۳
The Emperor
نام کاربری: Lucho.The.Great
نام تیم: بارسلونا
پیام: ۶۱,۶۱۶
عضویت از: ۱۴ مرداد ۱۳۸۴
از: تهران
طرفدار:
- بویان کرکیچ
- یوهان کرویف
- پرسپولیس
- اسپانیا، آرژانتین
- احمد عابدزاده، کریم باقری
- فرانک ریکارد
- افشین امپراطور
گروه:
- لیگ فانتزی
- کاربران عضو
- مدیران کل
افتخارات
هرچی این دیده ها و شنیده ها هراس در دلتون ایجاد می کنه از عاقبت این مکتب، دل قرص باشید به حضور مبارک حضرت که خودش محافظ پیمان الهی است.

عمری است دخیلم به ضریحی که نداری...

۲ شهریور ۱۳۹۳

برو به صفحه
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

اختیارات
شما می‌توانید مطالب را بخوانید.
شما نمی‌توانید عنوان جدید باز کنید.
شما نمی‌توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید.
شما نمی‌توانید نظرسنجی اضافه کنید.
شما نمی‌توانید در نظرسنجی‌ها شرکت کنید.
شما نمی‌توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید.
شما نمی‌توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید.

فعالترین کاربران ماه انجمن
فعالیترین کاربران سایت
اعضای جدید سایت
جدیدترین اعضای فعال
تعداد کل اعضای سایت
اعضای فعال
۱۷,۹۵۰
اعضای غیر فعال
۱۴,۳۶۳
تعداد کل اعضاء
۳۲,۳۱۳
پیام‌های جدید
هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
انجمن مباحث آزاد
۷۶,۴۹۸ پاسخ
۱۱,۸۹۱,۸۵۳ بازدید
۱۷ روز قبل
Leo Barca
بحث آزاد در مورد بارسا
انجمن عاشقان آب‍ی و اناری
۵۸,۲۰۷ پاسخ
۸,۶۴۹,۵۷۷ بازدید
۱ ماه قبل
armanshah
بحث در مورد تاپیک های بخش سرگرمی
انجمن سرگرمی
۴,۶۶۶ پاسخ
۵۶۰,۲۹۹ بازدید
۱ ماه قبل
مهدی
برای آشنایی خودتون رو معرفی کنید!
انجمن مباحث آزاد
۷,۶۴۳ پاسخ
۱,۲۸۵,۱۷۱ بازدید
۱ ماه قبل
Activated PC
آموزش و ترفندهای فتوشاپ
انجمن علمی و کاربردی
۱۳۵ پاسخ
۴۵,۴۶۸ بازدید
۱ ماه قبل
RealSoftPC
جام جهانی ۲۰۲۲
انجمن فوتبال ملی
۲۳ پاسخ
۲,۳۵۰ بازدید
۱ ماه قبل
Crack Hints
موسیقی
انجمن هنر و ادبیات
۵,۱۰۱ پاسخ
۱,۰۳۹,۲۶۴ بازدید
۱ ماه قبل
Activated soft
علمی/تلفن هوشمند/تبلت/فناوری
انجمن علمی و کاربردی
۲,۴۱۹ پاسخ
۴۴۴,۶۶۴ بازدید
۱ ماه قبل
javibarca
مباحث علمی و پزشکی
انجمن علمی و کاربردی
۱,۵۴۷ پاسخ
۷۵۸,۳۱۹ بازدید
۲ ماه قبل
رویا
مســابــقـه جــــذاب ۲۰ ســــوالـــــــــــــــــــی
انجمن سرگرمی
۲۳,۶۵۸ پاسخ
۲,۲۵۲,۹۷۰ بازدید
۲ ماه قبل
رویا
اسطوره های بارسا
انجمن بازیکنان
۳۴۳ پاسخ
۸۹,۳۵۰ بازدید
۸ ماه قبل
jalebamooz
حاضرین در سایت
۴۲۳ کاربر آنلاین است. (۲۴۹ کاربر در حال مشاهده تالار گفتمان)

عضو: ۰
مهمان: ۴۲۳

ادامه...
هرگونه کپی برداری از مطالب این سایت، تنها با ذکر نام «اف سی بارسلونا دات آی آر» مجاز است!