به اولین سایت تخصصی هواداران بارسلونا در ایران خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات سایت، ثبت نام کنید و یا با نام کاربری خود وارد شوید!

شناسه کاربری:
کلمه عبور:
ورود خودکار

نحوه فعالیت در انجمن‌های سایت
دوستان عزیز توجه کنید که تا زمانی که با نام کاربری خود وارد نشده باشید، تنها می‌توانید به مشاهده مطالب انجمن‌ها بپردازید و امکان ارسال پیام را نخواهید داشت. در صورتی که تمایل دارید در مباحث انجمن‌های سایت شرکت نمایید، در سایت عضو شده و با نام کاربری خود وارد شوید.

پیشنهاد می‌کنیم که قبل از هر چیز، با مراجعه به انجمن قوانین و شرح وظایف ضمن مطالعه قوانین سایت، با نحوه اداره و گروه‌های فعال در سایت و همچنین شرح وظایف و اختیارات آنها آشنا شوید. به علاوه دوستان عزیز بهتر است قبل از آغاز فعالیت در انجمن‌ها، ابتدا خود را در تاپیک برای آشنایی (معرفی اعضاء) معرفی نمایند تا عزیزان حاضر در انجمن بیشتر با یکدیگر آشنا شوند.

همچنین در صورتی که تمایل دارید در یکی از گروه‌های کاربری جهت مشارکت در فعالیت‌های سایت عضو شوید و ما را در تهیه مطالب مورد نیاز سایت یاری نمایید، به تاپیک اعلام آمادگی برای مشارکت در فعالیت‌های سایت مراجعه نموده و علائق و توانایی های خود را مطرح نمایید.
تاپیک‌های مهم انجمن
در حال دیدن این عنوان: ۱ کاربر مهمان
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

پاسخ به: بحث و تبادل نظر در مورد مسائل روز دین
نام کاربری: fabregas777
پیام: ۳۰۷
عضویت از: ۱ مرداد ۱۳۸۹
از: صدر جدول
طرفدار:
- مسی، ژاوی، اینیستا،پویول و فابرگاس و ویا
- کرایف
- PERSPOLIS
- Spain.Argantin
- عابدزاده.دایی.باقری
- گواردیولا.مارادونا
- دایی.عابدزاده
گروه:
- کاربران عضو
ای ول آقا حسام دستت درد نکنه.خدا اجرت بده.
ایشااله این تاپیک شلوغ بشه.
از تاپیکای مذهبی نمیدونم چرا استقبال نمیکنن بچه ها

سلامتی آقا امام زمان صلوات
۲ مهر ۱۳۸۹
The Emperor
نام کاربری: Lucho.The.Great
نام تیم: بارسلونا
پیام: ۶۱,۶۱۶
عضویت از: ۱۴ مرداد ۱۳۸۴
از: تهران
طرفدار:
- بویان کرکیچ
- یوهان کرویف
- پرسپولیس
- اسپانیا، آرژانتین
- احمد عابدزاده، کریم باقری
- فرانک ریکارد
- افشین امپراطور
گروه:
- لیگ فانتزی
- کاربران عضو
- مدیران کل
افتخارات
این جور تاپیک ها رو بیشتر می خونن، مثل خودم. کم پیش میاد آدم چیزی برای ارسال کردن داشته باشه.

در هر صورت کار ارزشمندیه، بدونید که اگر از این طریق چراغی تو دل کسی روشن بشه، روزی که یاوری نیست، همین ها دستگیرتون میشه.

عمری است دخیلم به ضریحی که نداری...

۳ مهر ۱۳۸۹
نام کاربری: fabregas777
پیام: ۳۰۷
عضویت از: ۱ مرداد ۱۳۸۹
از: صدر جدول
طرفدار:
- مسی، ژاوی، اینیستا،پویول و فابرگاس و ویا
- کرایف
- PERSPOLIS
- Spain.Argantin
- عابدزاده.دایی.باقری
- گواردیولا.مارادونا
- دایی.عابدزاده
گروه:
- کاربران عضو
من که خودم شخصا خیلی دوس دارم.

هم مینویسم هم میخونم.
خوبه کسی یه چیزی رو بگه شاید دیگری ندونه واستفاده کنه

سلامتی آقا امام زمان صلوات
۳ مهر ۱۳۸۹
نام کاربری: henry-xavi
پیام: ۵۱۷
عضویت از: ۱ اردیبهشت ۱۳۸۹
طرفدار:
- ژاوی-مسی-اینیستا
- تیری آنری
- پرسپولیس
- فرانسه
- کریم باقری-علی دایی
- پپ گواردیولا-آرسن ونگر
گروه:
- کاربران عضو
بسم الله الرحمن الرحیم

فلسفه صلح امام حسن مجتبی(ع)
وقتتون بخیر
امروز میخوام فلسفه صلح امام حسن مجتبی(ع)را برای شما از کتاب در محضر علامه طباطبایی تالیف محمد حسین رخشاد بیان کنم:
سوال:چرا حضرت امام حسن(ع)راه صلح وبیعت با معاویه را انتخاب نمود ،و مانند امام حسین(ع)راه شهادت را طی ننمود و با داشتن آن همه سپاه با معاویه نجنگید؟
جواب:در روایات آمده است که هر امامی لوحی از نور از جانب خداوند متعال در پیش روی خود دارد که تکلیف خاص او به حسب مصالح و مقتضیات عصر او در آن ثبت گردیده است،و امام معصوم هم که مطیع محض و تسلیم امر و راضی به رضای الهی است،راه بندگی را اختیار نموده و به آن تکالیف جامه عمل می پوشاند خواه قیام کند و یا نکند، چنان که از پیامبر اکرم(ص)درباره امام حسن و امام حسین(علیهما السلام)وارد شده است(۱)
علاوه بر این، شرایط دوران امام مجتبی(ع)با معاویه،صلح را ایجاب میکرد و اوضاع سیاسی اجتماعی حاکم بر دوران امام حسین(ع)مخالفت با یزید و شهادت را ایجاب میکرد.زیرا موقعیت و شرایط هر کدام
از معاویه و یزید با هم تفاوت داشت.(۲)لذا میبینیم خود امام حسین(ع)هم که حتی برای یک روز و یک لحظه زیر بار بیعت یزید نرفت و به شهادت تن در داد،در زمان ده سال امامت امام مجتبی(ع)در دوران معاویه تابع آن حضرت بود و به قیام علیه معاویه دست نزد،همچنین پس از شهادت امام مجتبی(ع)مانند آن حضرت تا مدت ده سال با آن همه فشار و سختی و اختناق که بر حضرتش می گذشت،به سازش گذارند.

انشاالله که این مطالب مفید باشد

امام حسن مجتبی(ع)میفرمایند:احسان آن است که تاخیری در پیش و منتی در پس نداشته باشد

التماس دعا

یاعلی
------------------------------------------------------------------------
1-در روایات است که رسول اکرم(ص)با اشاره به امام حسن و حسین(علیهما السلام)فرمود:(این دو فرزند من امام هستند،قیام کنند و یا نکنند)بحار الانوار،ج۱۶،ص۳۰۶.ج۲۱،ص۲۶۶.ج۳۷،ص۷.ج۴۳،ص۲۲۷ و...

۲-به دلیل اینکه اولا،امام مجتبی(ع)همچون امام حسین(ع)یاران فداکار مطمئن و متعهد-هر چند اندک-در برابر سپاه معاویه و عوامل نفوذی و نیرنگ های او نداشت،بلکه معاویه با دسیسه های فراوان و با پول های گزاف و وعده وعید،هر بار سران سپاه آن حضرت را میخرید و لشکر امام حسن مجتبی(ع)را بر ایشان میشورانید.از طرف دیگر امام مجتبی(ع)در زمانی زندگی میکرد که معاویه با اعمال سیاست های حق به جانب و توطئه های فریب کارانه و تظاهر به اسلام،خود را به عنوان صحابی رسول اکرم(ص)و خال المؤمنین و کاتب وحی معرفی نمود و به کمک عده ای صحابه مزدور -نظیر سمرة بن جندب و بسر بن ارطاة . زیاد بن ابیه-تبلیغات مسمومی به نفع صحابه و علیه اهل بیت و خاندان رسالت به خصوص امیر المؤمنین(ع)و فرزندانش به وجود آورده و با زر و زور و تهدید و تطمیع،اهل بیت را از صحنه منزوی کرده و در خانه وحی را بر روی مردم بسته بود و هیچ کس جرأت اظهار دوستی و محبت به خاندان وحی را نمی داد،تا جایی که یک روایت فقهی در بیان احکام از امیر المؤمنین علی(ع)-به طور مستقیم-نه به توسط ائمه بعدی-در کتب فقهی و روایی ما نقل نشده است.

در چنین شرایط اگر امام مجتبی (ع)می خواست به جنگ ومقابله با معاویه بپردازد،خود و خاندانش شهید می شدند،و با نیرنگ و تسلط و نفوذ و قدرتی که معاویه بر اوضاع داشت،خون آنان پایمال می شد و اثری در جهان اسلام نمیگذاشت.بلکه چه بسا معاویه آن حضرت و برادرش امام حسین(ع) را هم به دست نزدیکان خود فروخته و اطرافیان نفوذی خود به شهادت میرساند و به عزای خون خواهی آنان می نشست و به ظاهر در صدد جست و جوی قاتلان آنان بر می آمد،چنان که برای خلیفه سوم عثمان چنین نمودند.

۳ مهر ۱۳۸۹
طرفدار:
- ژاوی-مسی-اینیستا
- تیری آنری
- پرسپولیس
- فرانسه
- کریم باقری-علی دایی
- پپ گواردیولا-آرسن ونگر
گروه:
- کاربران عضو
بسم الله الرحمن الرحیم

نقد نظریه وهابیون در مورد بوسیدن ضریح امامان(ع)
این مطلب از سری کتب آموزش عقاید آقای قرائتیه:
خدا رحمت کند علامه سید شرف الدین جبل عاملی صاحب کتاب المراجعات را ایشان یک بار به مکه مشرف میشوند پادشاه عربستان هر ساله در ایام حج یک میهمانی با شکوه با حضور علمای تمامی مذاهب برگزار میکرد در آن سال ایشان هم به عنوان عالم بزرگ شیعی به آن مجلس دعوت میشوند علامه هنگامی که وارد مجلس میشوند قرآنی را به شاه عربستان هدیه میکند و شاه آن قرآن را میگیرد و میبوسد
علامه بلافاصله به او میگوید تو چرم پرست هستی و مشرکی!پادشاه با تعجب میپرسد یرای چه؟؟علامه جواب میدهد:جلد این قرآن را که چرم هست را بوسیدی پادشاه میگوید :من به خاطر چرم نبوسیدم کفش های من هم چرمی است ولی آن را نمیبوسم!من چرمی را که جلد قرآن است میبوسم
علامه جواب میدهد:ما هم هر آهنی را نمیبوسیم آهنی را که ضریح پیامبر است میبوسیم ولی شما به ما میگویید :مشرک!پادشاه اندکی تامل کرده و میگوید شما درست میگویید
روزی شخصی خواست در مسجد النبی ضریح پیامبر را ببوسد یکی از وهابی ها گفت: هذا حدید این آهن است و برای تو هیچ فایده ای ندارد به او گفتم:پیراهن حضرت یوسف نیز پنبه بود ولی قرآن میگوید هنگامی که پیراهن را بر روی صورت یعقوب(ع)انداختند او بینا گردید.
فار تدبصیرا(یوسف۹۶)
آری آن پیراهن از پنبه بود ولی چون با بدن یوسف(ع)تماس پیدا کرده بود با سایر پیراهن ها تفاوت پیدا کرده است و توانست انسانی را بینا کند.
و بسیار دلایل دیگر در اثبات این مطلب وجود دارد که در این قسمت نمیگنجد اگر عمری بود در مطالب بعدی قرار میدهم
التماس دعا
یاعلی

۴ مهر ۱۳۸۹
پاسخ به: مولای متقیان، حضرت علی (علیه السلام)
نام کاربری: H_Majnun
نام تیم: بایرن مونیخ
پیام: ۱۳,۵۲۱
عضویت از: ۲ فروردین ۱۳۸۹
از: زمین خدا
طرفدار:
- لیونل آندرس مسی
- ریوالدو ویتور بوربا فریرا ویکتور
- جوزپ گواردیولا
گروه:
- كاربران بلاک شده
غدیر از دیدگاه امام حسین (ع)
امام سلیم بن قیس در کتابش مینویسد امام حسین (ع) قبل از مرگ معاویه، خانه خدا را زیارت کرد. سپس بنی هاشمرا جمع کرده، فرمود: آیا می دانید پیامبر اکرم (ص)، علی (ع) را در روز غدیر خم نصب کرد؟ همگی گفتند: بله.

۵ مهر ۱۳۸۹
طرفدار:
- لیونل آندرس مسی
- جوزپ گواردیولا
گروه:
- كاربران بلاک شده
غدیر از دیدگاه امام زین العابدین (ع)
ابن اسحاق تاریخدان معروف می گوید: به علی بن حسین گفتم: من کنت مولاه فعلی مولاه یعنی چه؟ حضرت فرمود: اخبر هم انه الامام بعده؛ به آنها خبر داد که اوست امام بعد از خودش.

۷ مهر ۱۳۸۹
طرفدار:
- لیونل آندرس مسی
- جوزپ گواردیولا
گروه:
- كاربران بلاک شده
غدیر از دیدگاه امام محمد باقر (ع)
ابان بن تغلب میگوید: از امام باقر (ع) درباره گفته پیامبر (من کنت مولاه فعلی مولاه) پرسیدم، آن حضرت در پاسخ فرمود: ای ابا سعید، پیامبر فرمود: امیر مومنان در میان مردم جایگزین من خواهد بود.

۸ مهر ۱۳۸۹
طرفدار:
- ژاوی-مسی-اینیستا
- تیری آنری
- پرسپولیس
- فرانسه
- کریم باقری-علی دایی
- پپ گواردیولا-آرسن ونگر
گروه:
- کاربران عضو
بسم الله الرحمن الرحیم

آیا سلام و نفرین بر مردگان شرک است؟
وهابی ها معتقدند سلام و یا نفرین بر مردگان شرک است!شنیده شده که امام جماعت مسجد النبی گفته است که:افتخار میکنم ۴۰ سال است که به پیامبر سلام نکرده ام
خوب اگر سلام به انبیا شرک است پس نعوذبالله خدا هم مشرک است چون خدا به پیامبرانش سلام میکند. سلام علی نوح(صافات ۷۹)سلام علی ابراهیم(صافات ۱۰۹)سلام علی موسی و هارون(صافات ۱۲۰)سلام علی آل یاسین(صافات ۱۳۰)سلام علی المرسلین(صافات ۱۸۱)
در قرآن هم سلام داریم و هم لعن.در آیات متعدد خداوند ظالمان را لعن کرده است و ما در زیارتی همچون زیارت عاشورا کسانی را که در حق اهل بیت پیامبر ظلم کردند را لعن میکنیم.لعنهم الله(نساء۵۲)قاتلهم الله (توبه۳۰)
امیدوارم که این مطالب مفید باشد
التماس دعا
یاعلی
شادی امیر المؤمنین و حضرت صدیقه طاهره،صلوات

۸ مهر ۱۳۸۹
طرفدار:
- لیونل آندرس مسی
- جوزپ گواردیولا
گروه:
- كاربران بلاک شده
غدیر از دیدگاه امام جعفر صادق(ع)
زید بن شحام میگوید: نزد امام صادق(ع) بودم، مردی از معتزله از ایشان درباره سنت میپرسید. حضرت در پاسخ فرمود: هر چیزی که فرزند آدم به آن نیاز دارد، (حکمآن) در سنت خدا و پیامبر (ص) وجود دارد وچنانچه سنت نبود، خداوند هرگز بر بندگان احتجاج نمیکرد. آن مرد پرسید: خداوند چگونه بر ما احتجاج میکند؟ حضرت فرمود: الیوم اکملت لکم دینکم و اتممت علیکم نعمتی و رضیت لکم الاسلام دینا و بدین وسیله ولایت را تمام گردانید و اگر سنت یا فریضه تمام نبود، خدا به آن احتجاج نمیکرد.

۹ مهر ۱۳۸۹

برو به صفحه
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

اختیارات
شما می‌توانید مطالب را بخوانید.
شما نمی‌توانید عنوان جدید باز کنید.
شما نمی‌توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید.
شما نمی‌توانید نظرسنجی اضافه کنید.
شما نمی‌توانید در نظرسنجی‌ها شرکت کنید.
شما نمی‌توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید.
شما نمی‌توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید.

فعالترین کاربران ماه انجمن
فعالیترین کاربران سایت
اعضای جدید سایت
جدیدترین اعضای فعال
تعداد کل اعضای سایت
اعضای فعال
۱۷,۹۴۴
اعضای غیر فعال
۱۴,۳۶۳
تعداد کل اعضاء
۳۲,۳۰۷
پیام‌های جدید
بحث آزاد در مورد بارسا
انجمن عاشقان آب‍ی و اناری
۵۸,۲۰۵ پاسخ
۸,۴۳۵,۴۶۵ بازدید
۶ روز قبل
Salehm
بحث در مورد تاپیک های بخش سرگرمی
انجمن سرگرمی
۴,۶۶۵ پاسخ
۵۴۹,۸۹۹ بازدید
۷ روز قبل
ali
هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
انجمن مباحث آزاد
۷۶,۴۹۴ پاسخ
۱۱,۶۹۷,۷۴۴ بازدید
۸ روز قبل
یا لثارات الحسن
برای آشنایی خودتون رو معرفی کنید!
انجمن مباحث آزاد
۷,۶۴۳ پاسخ
۱,۲۴۸,۱۰۳ بازدید
۸ روز قبل
Activated PC
آموزش و ترفندهای فتوشاپ
انجمن علمی و کاربردی
۱۳۵ پاسخ
۴۵,۰۵۸ بازدید
۸ روز قبل
RealSoftPC
جام جهانی ۲۰۲۲
انجمن فوتبال ملی
۲۳ پاسخ
۲,۰۹۸ بازدید
۹ روز قبل
Crack Hints
موسیقی
انجمن هنر و ادبیات
۵,۱۰۱ پاسخ
۱,۰۲۴,۳۰۴ بازدید
۱۰ روز قبل
Activated soft
علمی/تلفن هوشمند/تبلت/فناوری
انجمن علمی و کاربردی
۲,۴۱۹ پاسخ
۴۳۸,۷۳۰ بازدید
۱۷ روز قبل
javibarca
مباحث علمی و پزشکی
انجمن علمی و کاربردی
۱,۵۴۷ پاسخ
۷۵۰,۰۵۴ بازدید
۱ ماه قبل
رویا
مســابــقـه جــــذاب ۲۰ ســــوالـــــــــــــــــــی
انجمن سرگرمی
۲۳,۶۵۸ پاسخ
۲,۲۱۳,۶۴۱ بازدید
۱ ماه قبل
رویا
اسطوره های بارسا
انجمن بازیکنان
۳۴۳ پاسخ
۸۶,۶۶۳ بازدید
۶ ماه قبل
jalebamooz
تغییرات سایت
انجمن اتاق گفتگوی اعضاء و ناظران
۱,۵۵۷ پاسخ
۲۷۸,۲۲۲ بازدید
۱۱ ماه قبل
یا لثارات الحسن
حاضرین در سایت
۱۵۸ کاربر آنلاین است. (۹۲ کاربر در حال مشاهده تالار گفتمان)

عضو: ۰
مهمان: ۱۵۸

ادامه...
هرگونه کپی برداری از مطالب این سایت، تنها با ذکر نام «اف سی بارسلونا دات آی آر» مجاز است!