به اولین سایت تخصصی هواداران بارسلونا در ایران خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات سایت، ثبت نام کنید و یا با نام کاربری خود وارد شوید!

شناسه کاربری:
کلمه عبور:
ورود خودکار

نحوه فعالیت در انجمن‌های سایت
دوستان عزیز توجه کنید که تا زمانی که با نام کاربری خود وارد نشده باشید، تنها می‌توانید به مشاهده مطالب انجمن‌ها بپردازید و امکان ارسال پیام را نخواهید داشت. در صورتی که تمایل دارید در مباحث انجمن‌های سایت شرکت نمایید، در سایت عضو شده و با نام کاربری خود وارد شوید.

پیشنهاد می‌کنیم که قبل از هر چیز، با مراجعه به انجمن قوانین و شرح وظایف ضمن مطالعه قوانین سایت، با نحوه اداره و گروه‌های فعال در سایت و همچنین شرح وظایف و اختیارات آنها آشنا شوید. به علاوه دوستان عزیز بهتر است قبل از آغاز فعالیت در انجمن‌ها، ابتدا خود را در تاپیک برای آشنایی (معرفی اعضاء) معرفی نمایند تا عزیزان حاضر در انجمن بیشتر با یکدیگر آشنا شوند.

همچنین در صورتی که تمایل دارید در یکی از گروه‌های کاربری جهت مشارکت در فعالیت‌های سایت عضو شوید و ما را در تهیه مطالب مورد نیاز سایت یاری نمایید، به تاپیک اعلام آمادگی برای مشارکت در فعالیت‌های سایت مراجعه نموده و علائق و توانایی های خود را مطرح نمایید.
تاپیک‌های مهم انجمن
در حال دیدن این عنوان: ۲ کاربر مهمان
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

پاسخ به: ایرانی، ایرانی باش!
نام کاربری: M@ryam.ml10
پیام: ۹۳۴
عضویت از: ۲۴ مرداد ۱۳۹۰
طرفدار:
- √҉ √҉ JuST ஜ MeSSI √҉ √҉
گروه:
- کاربران عضو
سلام چند روز پیش یه مطلبی رو از سایتی خوندم که نوشته بود توی یه کنفرانس استاد تاریخی گفته الان به نتایجی رسیدیم که فهمیدیم اصلا کوروش و امپراطوری هخامنشی وجود نداشته و یه شخص خارجی بوده که الان به نام کوروش ازش نام میبرند

من واقعا نمیدونم چی بگم برای همه انسان هایی که این گونه فکر میکنند متاسفم

همچنین به گفته ی اون سایت به دلیل مهم بودن و جالب بودن این مطلب روزنامه اشپیگل آلمان اون رو به سرعت به چاپ رسانده بود

کوروش انسانی بود که چه این استاد تاریخ نه روزنامه اشپیگل و نه هیچ کس دیگه ای نمیتونه اون رو خراب کنه برای اون استاد ایرانی واقعا متاسفم

۱۷ شهریور ۱۳۹۰
نام کاربری: dav!d.v!llaaa
پیام: ۶۰۹
عضویت از: ۲۸ مرداد ۱۳۹۰
از: تو خونمون
طرفدار:
- داوید ویا . پیکه
- گواردیولا
- پرسپولیس
- اسپانیا
- علیرضا حقیقی
- گواردیولا
- قطبی
گروه:
- کاربران عضو
افتخارات ایرانیان

کوروش بزرگ (۵۷۶-۵۲۹ پیش از میلاد)، همچنین معروف به کوروش دوم نخستین شاه و بنیان‌گذار دودمان شاهنشاهی هخامنشی است. شاه پارسی، به‌خاطر بخشندگی‌، بنیان گذاشتن حقوق بشر، پایه‌گذاری نخستین امپراتوری چند ملیتی و بزرگ جهان، آزاد کردن برده‌ها و بندیان، احترام به دین‌ها و کیش‌های گوناگون، گسترش تمدن و غیره شناخته شده‌است.

ایرانیان کوروش را پدر و یونانیان، که وی سرزمین‌های ایشان را تسخیر کرده بود، او را سرور و قانونگذار می‌نامیدند. یهودیان این پادشاه را به منزله مسح‌شده توسط پروردگار بشمار می‌آوردند، ضمن آنکه بابلیان او را مورد تأیید مردوک می‌دانستند..

وصيت نامه کورش کبیر

فرزندان من، دوستان من! من اكنون به پايان زندگی نزديك گشته‌ام. من آن را با نشانه‌های آشكار دريافته‌ام.
وقتی درگذشتم مرا خوشبخت بپنداريد و كام من اين است كه اين احساس در کردار و رفتار شما نمايانگر باشد، زيرا من به هنگام كودكی، جوانی و پيری بخت‌يار بوده‌ام. هميشه نيروی من افزون گشته است، آن چنان كه هم امروز نيز احساس نمی‌كنم كه از هنگام جوانی ناتوان‌ترم.
من دوستان را به خاطر نيكويی‌های خود خوشبخت و دشمنانم را فرمان‌بردار خويش ديده‌ام.
زادگاه من بخش كوچكی از آسيا بود. من آنرا اكنون سربلند و بلندپايه باز می‌گذارم. اما از آنجا كه از شكست در هراس بودم ، خود را از خودپسندی و غرور بر حذر داشتم. حتی در پيروزی های بزرگ خود ، پا از اعتدال بيرون ننهادم. در اين هنگام كه به سرای ديگر می‌گذرم، شما و ميهنم را خوشبخت می‌بينم و از اين رو می‌خواهم كه آيندگان مرا مردی خوشبخت بدانند. مرگ چيزی است شبيه به خواب . در مرگ است كه روح انسان به ابديت می پيوندد و چون از قيد و علايق آزاد می گردد به آتيه تسلط پيدا می كند و هميشه ناظر اعمال ما خواهد بود پس اگر چنين بود كه من انديشيدم به آنچه كه گفتم عمل كنيد و بدانيد كه من هميشه ناظر شما خواهم بود ، اما اگر اين چنين نبود آنگاه ازخدای بزرگ بترسيد كه در بقای او هيچ ترديدی نيست و پيوسته شاهد و ناظر اعمال ماست.
بايد آشكارا جانشين خود را اعلام كنم تا پس از من پريشانی و نابسامانی روی ندهد.
من شما هر دو فرزندانم را يكسان دوست می‌دارم ولی فرزند بزرگترم كه آزموده‌تر است كشور را سامان خواهد داد.
فرزندانم! من شما را از كودكی چنان پرورده‌ام كه پيران را آزرم داريد و كوشش كنيد تا جوان‌تران از شما آزرم بدارند.
تو کمبوجیه، مپندار كه عصای زرين پادشاهی، تخت و تاجت را نگاه خواهد داشت. دوستان يک رنگ برای پادشاه عصای مطمئن‌تری هستند.
همواره حامی كيش يزدان پرستی باش، اما هيچ قومی را مجبور نكن كه از كيش تو پيروی نمايد و پيوسته و هميشه به خاطر داشته باش كه هر كسی بايد آزاد باشد تا از هر كيشی كه ميل دارد پيروی كند.
هر كس بايد برای خويشتن دوستان يك دل فراهم آورد و اين دوستان را جز به نيكوكاری به دست نتوان آورد.
از كژی و ناروايی بترسيد .اگر اعمال شما پاك و منطبق بر عدالت بود قدرت شما رونق خواهد يافت ، ولی اگر ظلم و ستم روا داريد و در اجرای عدالت تسامح ورزيد ، ديری نمی انجامد كه ارزش شما در نظر ديگران از بين خواهد رفت و خوار و ذليل و زبون خواهيد شد . من عمر خود را در ياری به مردم سپری كردم . نيكی به ديگران در من خوشدلی و آسايش فراهم می ساخت و از همه شادی های عالم برايم لذت بخش تر بود.
به نام خدا و نياکان درگذشته‌ی ما، ای فرزندان اگر می خواهيد مرا شاد كنيد نسبت به يكديگر آزرم بداريد.
پيكر بی‌جان مرا هنگامی كه ديگر در اين گيتی نيستم در ميان سيم و زر مگذاريد و هر چه زودتر آن را به خاك باز دهيد. چه بهتر از اين كه انسان به خاك كه اين‌همه چيزهای نغز و زيبا می‌پرورد آميخته گردد.
من همواره مردم را دوست داشته‌ام و اكنون نيز شادمان خواهم بود كه با خاكی كه به مردمان نعمت می‌بخشد آميخته گردم.
هم‌اكنون درمی يابم که جان از پيكرم می‌گسلد ... اگر از ميان شما كسی می‌خواهد دست مرا بگيرد يا به چشمانم بنگرد، تا هنوز جان دارم نزديك شود و هنگامی كه روی خود را پوشاندم، از شما خواستارم كه پيكرم را كسی نبيند، حتی شما فرزندانم. پس از مرگ بدنم را موميای نكنيد و در طلا و زيور آلات و يا امثال آن نپوشانيد . زودتر آنرا در آغوش خاك پاك ايران قرار دهيد تا ذره ذره های بدنم خاك ايران را تشكيل دهد . چه افتخاری برای انسان بالاتراز اينكه بدنش در خاكی مثل ايران دفن شود.
از همه پارسيان و هم‌ پيمانان بخواهيد تا بر آرامگاه من حاضر گردند و مرا از اينكه ديگر از هيچگونه بدی رنج نخواهم برد شادباش گويند.
به واپسين پند من گوش فرا داريد. اگر می‌خواهيد دشمنان خود را تنبيه كنيد، به دوستان خود نيكی كنيد.

کــوروش نـــامه – گـزنـفون

ایرانی ایرانی باش!!

۱۷ شهریور ۱۳۹۰
نام کاربری: hamedmessi
پیام: ۵,۷۳۴
عضویت از: ۱ مرداد ۱۳۸۸
از: ورزشگاه بزرگ Nou Camp
طرفدار:
- همه بازیکن های بارسلونا
- همه اسطوره های تاریخ بارسلونا
- پپ گواردیولا
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
کوروش انسانی بود که چه این استاد تاریخ نه روزنامه اشپیگل و نه هیچ کس دیگه ای نمیتونه اون رو خراب کنه برای اون استاد ایرانی واقعا متاسفم

نام بزرگان و کسانی که سالها زحمت کشیدند تا ایران رو به سربلندی و اوج قدرت علمی ، فکری ، اقتصادی و... برسونند خیلی وقته پاک شده .

متاسفانه ایران همیشه از داشتن افرادی نافهم و بیفکر رنج میبرده . ایرانی با قدمتی بسیار زیاد که فقط پادشاهی ان 2500 سال است از اعراب جاهل و نادان کشور های عربی اطراف ایران هم ..... خیلی ها بودند که تاریخ گذشته ایران محسوب می شوند درسته تعدادی از اونها بی لیاقت بودند مثل قاجار اما کسانی مثل کوروش باعث سربلندی ایران هستند زمانی که امپراطوری ایران از 28 کشور اسیایی تشکیل شده بودو کوروش توی اون حکومت می کرد، چیزی به نام غرب وجود نداشت. از جمله امریکای 230 ساله. کورش 2500 سال قبل منشور حقوق بشر رو صادر میکنه اما الان در موزه انگلستان دیده میشه، یا این که وقتی عرب در جاهلی گمراهی خودشون به سر می برد مردم ایران مثل اشو زردشت یکتا پرست بودند و دروغ رو گناهی بزرگ میدونستند و از اون دوری میکردند. اما الان میبینیم که نام اغلب پادشاهان بزرگ ایران از کتاب های مدارس هم حذف شده . کوروش ها و امیر کبیر های زیادی توی این مملکت بودند اما حتی اثری از خدمت هایی که که کردند توی این مملکت نمونده.

ایران کسی رو میخواد که لیاقتش رو داشته باشه ، ایران کسانی رو میخواد که بتونن از تاریخ بزرگ ایران ، ایرانی بزرگ بسازند

۱۷ شهریور ۱۳۹۰
طرفدار:
گروه:
- کاربران عضو
ایرانی های فهیم مطمئنا این موضوع رو درک میکنن اما خیلی بده که یه ایرانی گذشته ی کشورشو زیر سوال ببره و این واسه ایران خیلی بد میشه الان کشور های دیگه راجع ایران چه فکری میکنند؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!

۱۸ شهریور ۱۳۹۰
نام کاربری: MM-Masoud
پیام: ۸,۲۷۵
عضویت از: ۲۸ دی ۱۳۸۹
گروه:
- کاربران عضو
منظور شما دکتر پورپیران هستش؟!
ایشون حرفهای خیلی خوبی زدن! اون کوروش و هخامنشی رو زیر سوال نبرده بلکه حمله اسکندر و جریان تخت جمشید و اینارو تکذیب کرده! حادثه پوریم رو شنیدین؟!
فعلا حوصله تایپ کردنشو ندارم ولی میتونید با یه سرچ ساده مطالبی پیدا کرنید! دکتر پور پیران با مدرک و سند حرف میزنه!
البته بازم مشخص نیست و شاید حرفهاش هم غلط باشه ولی من که اینطور فکر نمیکنم!!!

هیچ‌وقت به سرباز نمی‌گن «جمعه‌ها تعطیله نجنگ»
۱۸ شهریور ۱۳۹۰
طرفدار:
گروه:
- کاربران عضو
نمیدونم کدوم استاد بود اسمشو نگفته بود اما خدا کنه حرف شما درست باشه......

اخه شنیدن یا خوندن این مطالب خیلی دردناک......

ببینیــد حرفــxـــ زدن چه چیـــز وحشتناکــــی است که بزرگتــرین احـتـــرام به هر کســـ این است که برایــش یکــــ دقه سکوتــــ♥ـــ کنند!
۱۹ شهریور ۱۳۹۰
نام کاربری: مستشار
پیام: ۳,۸۸۲
عضویت از: ۸ فروردین ۱۳۹۰
گروه:
- کاربران عضو
ایرانی باهوش آمریکایی ها را غافلگیر کرد
همین چند هفته پیش بود که یک ایرانی داخل بانک در منهتن نیویورک شد و یک شماره از دستگاه گرفت.
همین چند هفته پیش بود که یک ایرانی داخل بانک در منهتن نیویورک شد و یک شماره از دستگاه گرفت.

وقتی شماره اش از بلندگو اعلام شد بلند شد و پیش کارشناس بانک رفت و گفت که برای مدت دو هفته قصد سفر تجاری به اروپا را داره و به همین دلیل نیاز به یک وام فوری بمبلغ 5000 دلار داره

کارشناس نگاهی به تیپ و لباس موجه مرد کرد و گفت که برای اعطای وام نیاز به قدری وثیقه و گارانتی داره..

و مرد هم سریع دستش را کرد توی جیبش و کلید ماشین فراری جدیدش را که دقیقا جلوی در بانک پارک کرده بود را به کارشناس داد و رئیس بانک هم پس از تطابق مشخصات مالک خودرو بالاخره با وام آقا موافقت کرد آنهم فقط برای دو هفته .

کارمند بانک هم سریع کلید ماشین گرانقیمت را گرفت و...

ماشین به پارکینگ بانک در طبقه پائین انتقال داد.

خلاصه مرد بعد از دو هفته همانطور که قرار بود برگشت 5000 دلار + 15.86دلار کارمزد وام رو پرداخت کرد..

کارشناس رو به مرد کرد و از قول رئیس بانک گفت " از اینکه بانک ما رو انتخاب کردید متشکریم"

و گفت ما چک کردیم ومعلوم شد که شما یک مولتی میلیونر هستید ولی فقط من یک سوال برام باقی مانده که با این همه ثروت چرا به خودتون زحمت دادین که 5000 دلار از ما وام گرفتید؟

ایرونی یه نگاهی به کارشناس بیچاره کرد و گفت: تو فقط به من بگو کجای نیویورک میتونم ماشین 250.000 دلاری رو برای 2 هفته یا اطمینان خاطر با فقط 15.86 دلار پارک کنم.

فانوس نگاهم را آویخته ام بر در
من منتظرم زیرا،گفتند:"تو می آیی"
تا عابر چشمانت، ره گم نکند در شب
بر کوچه بتابان نور، ای ماه تماشایی
۱۹ شهریور ۱۳۹۰
طرفدار:
گروه:
- کاربران عضو
واقعا باعث تاسف............

روز به روز تعداد نابغه های ایرانی کم میشه.......

نابغه های ایرانی به دلیل خدمات کمی که در ایران بهشون میشه اکثرا میرن خارج........

چرا باید اینجوری بشه؟؟؟

چرا باید نابغه های ایرانی واسه کشور های بیگانه افتخار افرینی کنن؟؟؟؟؟

۲۳ شهریور ۱۳۹۰
نام کاربری: FNDGH
پیام: ۴۹۹
عضویت از: ۳ مرداد ۱۳۸۹
از: هر جا که تو بگی
طرفدار:
- مسی..ژاوی
- ذوب آهن
- اسپانیا
- رحمتی
- پپ
گروه:
- کاربران عضو
اخیرا در یکی از رسانه‌ها، خبری منتشر شد با این موضوع که «چرا IQ ایرانی‌ها در حال نزول است؟»

دکتر شهرام یزدانی، دانشیار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در اظهار نظری علمی در قالب یک مقاله، با اعلام میانگین ضریب هوشی 84 برای ایرانی‌ها، به اختصار به علل افت میانگین ضریب هوشی در کشور پرداخته و گفته بود: وضعیت ضریب هوشی مردم یک جامعه با عوامل محیطی و ژنتیک، مهاجرت نخبگان و وضعیت کنترل موالید ارتباط مستقیمی دارد و در شرایط موجود می‌توان انتظار داشت که میانگین ضریب هوشی هر نسل 2/1 امتیاز از میانگین ضریب هوشی نسل قبل کمتر شود.

بعد از انتشار این مقاله دبیر انجمن روانپزشکان ایران با بی‌اساس‌ خواندن شایعه نزول IQ ایرانیان به فارس گفت: این موضوع پایه علمی ندارد و کذب محض است.

دکتر پرویز مظاهری با اشاره به اینکه تا به حال تحقیق جامع جهانی راجع به این موضوع انجام نشده است، اظهار داشت: IQ ضریبی دارد که با فرمول مخصوصی سنجیده می‌شود و براساس آن تعیین می‌کنند که چه کسی باهوش است، چه کسی هوش مرزی دارد و چه کسی کم هوش یا عقب‌مانده ذهنی است.

وی افزود: تجربه ثابت کرده است که ایرانی‌ها از ضریب هوشی قابل‌قبولی در سطح دنیا برخوردارند و حرف اول‌زدن ایرانی‌ها از نظر علمی و فنی در برخی از رشته‌ها از جمله پزشکی در دنیا شاهد این مدعاست. اما ظاهرا ادعای فوق و واکنش‌ اخیر دبیر انجمن روانپزشکان با نظرات مختلف کارشناسان و روانپزشکان همراه است.

IQ ثابت است

دکتر ایرج راد، روانشناس و عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی ضمن اشاره به اینکه ما نمی‌توانیم بگوییم IQ ایرانی‌ها به‌طور انفرادی در حال کاهش است، به همشهری اینطور توضیح می‌دهد: نکته مهم این است که هوش تک تک افراد جامعه براساس یک منحنی طبیعی است و امکان ندارد که کاهش پیدا کند.

دکتر بابک نژند، روانپزشک نیز با تایید این امر به خبرنگار همشهری می‌گوید: کاهش سطح IQ ایرانی‌ها می‌تواند 2 معنی داشته باشد: یکی اینکه در طول زمان در هر فرد ایرانی IQ در حال پایین آمدن است و دوم اینکه متوسط IQ ایرانی‌ها در حال کم شدن است.

در مورد ادعای اول می‌توان گفت مثلا فردی 20 سال پیش دارای ضریب هوشی 120 بوده و الان این میزان به 80 کاهش پیدا کرده است. در مورد ادعای دوم هم می‌توان گفت در کسانی که تازه متولد می‌شوند متوسط IQ در حال کاهش است. ولی واقعیت این است که IQ به هیچ وجه کم نمی‌شود مگر اینکه بیماری‌های عمده روانپزشکی منجر به این اتفاق شود.

این روانپزشک تاکید می‌کند: البته ما شواهدی نداریم که این بیماری‌ها مثل آلزایمر و اسکیزوفرنی نسبت به گذشته در ایران به‌طور جدی افزایش معنی داری پیدا کرده باشند؛ بنابراین ادعای اول از نظر علمی هیچ پایه و اساسی ندارد ؛چون IQ ثابت است.

شاید نخبگان، مقصر باشند

دکتر راد، برداشت دیگری هم بر ادعای کاهش ضریب هوشی ایرانیان دارد و معتقد است: اگر منظور از تحقیق فوق این باشد که به‌طور کلی هوش ملی در حال کاهش است، این امر منطقی‌تر به‌نظر می‌رسد؛ چون سالانه چندین هزار نفر از نخبگان در حال ترک کشور هستند و همین امر، هوش ملی ایرانی‌ها را تحت‌تأثیر قرار خواهد داد.

«هوش نه کاهش پیدا می‌کند و نه افزایش می‌یابد و این ادعا شاید فقط هشداری است به مسئولان در مورد فرار نخبگان از کشور.»

اما عقیده دکتر نژند در مورد ادعای مهاجرت نخبگان چیز دیگری است؛ چون به گفته وی اگر منظور این است که فقط نخبگان هستند که IQ تاپ دارند، در این صورت باید مشخص شود که تمام افراد دیگر جامعه IQ پایین‌تری دارند که چنین تحقیقی هم تا به حال انجام نشده.

همچنین باید مشخص شود که بقیه دانشجویان که به خارج از کشور مهاجرت نکرده‌اند هم متوسط IQ پایین‌تری نسبت به مهاجران دارند که این امر نیز تا به حال اثبات نشده است.

موفقیت ربطی به IQ ندارد

«از جانب دیگر فرض این مدعا بر آن است که IQ با میزان موفقیت و نخبه بودن ارتباط تنگاتنگ دارد که این ارتباط هم درست نیست؛چون در مورد موفقیت، فاکتوری که خیلی مهم است EQU یا همان هوش عاطفی است.»

دکتر نژند با اشاره به این عبارات ادامه می‌دهد: هوش عاطفی به این معنی است که درک فرد از شرایط و موقعیت‌های اجتماعی اجزای مختلفی دارد که مهم‌ترین آن خودآگاهی است. پس هیچ فردی تنها با IQ پیشرفت نمی‌کند بلکه کسانی بیشتر موفق هستند که هوش عاطفی بالاتری دارند.

به‌عقیده این روانپزشک، براساس کتب معتبر مهم‌ترین عامل در افراد موفق پشتکار بوده است؛چون خیلی از افراد با وجود هوش بالا پیشرفت چندانی نداشتند. پس اگر بخواهیم نخبگان را به IQ بالا ربط دهیم خطای بزرگی است؛ چون این معنی را دارد که نخبگان IQ بالایی دارند درحالی‌که این‌طور نیست،

زیرا نخبگان به‌طور نسبی هوش عاطفی بالاتری نسبت؛ به بقیه دارند. البته در میان این نظرات متناقض همه کارشناسان بر این موضوع اتفاق نظر دارند که ما زمانی می‌توانیم ادعایی این‌چنینی را در مورد کاهش هوش ایرانیان مطرح کنیم که استدلالمان براساس یک پژوهش ملی باشد که تا به حال چنین پژوهشی در کشور ما انجام نشده است.

به گفته دکتر نژند، نکته مهم این است که کسی که معتقد است ضریب هوشی ایرانی‌ها در حال کاهش است، باید براساس یک تحقیق این ادعا را کرده باشد. همچنین باید مشخص شود که چقدر این تحقیق موثق است.

آیا جمعیت تحقیق معرف کل جمعیت یک کشور هستند یا نه؟ روش تحقیق درست است یا نه؟ تست‌های سنجش، استاندارد هستند یا نه ؟ وی می‌افزاید: این تحقیقات بسیار مشکل و مفصل هستند و ما تا به حال نظیر آن را در ایران نداشته‌ایم.

رابطه میزان موالید وضریب هوشی

اما طی سال‌های گذشته روانشناسان به این نتیجه رسیده‌اند که به‌طور کلی هوش جهانی در حال کاهش است؛ چون 70 درصد هوش ارثی است و از والدین به فرزندان به ارث می‌رسد.

دکتر یزدانی نیز در مقاله خود به این امر اشاره کرده بود که سن باروری در میان نخبگان بالا رفته که همین امر باعث شده نخبگان تعداد موالید کمتری نسبت به گروه مقابل یعنی کسانی داشته باشند که از میزان ضریب هوشی کمتری برخوردارند.

دکتر راد با تایید این امر خاطرنشان می‌کند: افراد باهوش معمولا فرزندان کمتری دارند. ولی در مقابل افراد کم هوش دارای خانواده‌های پرفرزندتری هستند. نتیجه این وضعیت هم چیزی نیست جز اینکه خانواده‌های باهوش کم فرزند باقی می‌مانند و در مقابل روز به روز به تعداد افراد کم هوش جامعه افزوده می‌شود.

به عقیده وی البته در این بین امکانات رفاهی جوامع از قبیل آموزش و محیط مناسب در ارتقای سطح هوش افراد مؤثرند؛ علاوه بر اینکه انتخاب نسل هم می‌تواند در افزایش هوش مؤثر باشد.

امام خامنه ای
۲۳ شهریور ۱۳۹۰
نام کاربری: S&M&M
پیام: ۱,۸۹۲
عضویت از: ۶ اسفند ۱۳۸۶
از: ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴
گروه:
- کاربران عضو

3,000,000,000,000 تومان خیلی پوله ها خدایی
واقعآ تجلی ایرانی میتواند اینه چیکار کردن اینا جدآ!؟ کسی چیزی میدونه!؟

۲۴ شهریور ۱۳۹۰

برو به صفحه
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

اختیارات
شما می‌توانید مطالب را بخوانید.
شما نمی‌توانید عنوان جدید باز کنید.
شما نمی‌توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید.
شما نمی‌توانید نظرسنجی اضافه کنید.
شما نمی‌توانید در نظرسنجی‌ها شرکت کنید.
شما نمی‌توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید.
شما نمی‌توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید.

فعالترین کاربران ماه انجمن
فعالیترین کاربران سایت
اعضای جدید سایت
جدیدترین اعضای فعال
تعداد کل اعضای سایت
اعضای فعال
۱۷,۹۴۴
اعضای غیر فعال
۱۴,۳۶۳
تعداد کل اعضاء
۳۲,۳۰۷
پیام‌های جدید
بحث آزاد در مورد بارسا
انجمن عاشقان آب‍ی و اناری
۵۸,۲۰۵ پاسخ
۸,۴۲۷,۹۰۱ بازدید
۴ روز قبل
Salehm
بحث در مورد تاپیک های بخش سرگرمی
انجمن سرگرمی
۴,۶۶۵ پاسخ
۵۴۹,۷۰۸ بازدید
۴ روز قبل
ali
هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
انجمن مباحث آزاد
۷۶,۴۹۴ پاسخ
۱۱,۶۸۹,۸۳۹ بازدید
۶ روز قبل
یا لثارات الحسن
برای آشنایی خودتون رو معرفی کنید!
انجمن مباحث آزاد
۷,۶۴۳ پاسخ
۱,۲۴۶,۷۹۸ بازدید
۶ روز قبل
Activated PC
آموزش و ترفندهای فتوشاپ
انجمن علمی و کاربردی
۱۳۵ پاسخ
۴۵,۰۰۳ بازدید
۶ روز قبل
RealSoftPC
جام جهانی ۲۰۲۲
انجمن فوتبال ملی
۲۳ پاسخ
۲,۰۹۴ بازدید
۷ روز قبل
Crack Hints
موسیقی
انجمن هنر و ادبیات
۵,۱۰۱ پاسخ
۱,۰۲۳,۷۰۱ بازدید
۸ روز قبل
Activated soft
علمی/تلفن هوشمند/تبلت/فناوری
انجمن علمی و کاربردی
۲,۴۱۹ پاسخ
۴۳۸,۳۸۹ بازدید
۱۵ روز قبل
javibarca
مباحث علمی و پزشکی
انجمن علمی و کاربردی
۱,۵۴۷ پاسخ
۷۴۹,۸۹۱ بازدید
۱ ماه قبل
رویا
مســابــقـه جــــذاب ۲۰ ســــوالـــــــــــــــــــی
انجمن سرگرمی
۲۳,۶۵۸ پاسخ
۲,۲۱۲,۳۷۳ بازدید
۱ ماه قبل
رویا
اسطوره های بارسا
انجمن بازیکنان
۳۴۳ پاسخ
۸۶,۵۸۵ بازدید
۶ ماه قبل
jalebamooz
تغییرات سایت
انجمن اتاق گفتگوی اعضاء و ناظران
۱,۵۵۷ پاسخ
۲۷۸,۱۱۳ بازدید
۱۱ ماه قبل
یا لثارات الحسن
حاضرین در سایت
۲۱۹ کاربر آنلاین است. (۱۵۹ کاربر در حال مشاهده تالار گفتمان)

عضو: ۰
مهمان: ۲۱۹

ادامه...
هرگونه کپی برداری از مطالب این سایت، تنها با ذکر نام «اف سی بارسلونا دات آی آر» مجاز است!