به اولین سایت تخصصی هواداران بارسلونا در ایران خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات سایت، ثبت نام کنید و یا با نام کاربری خود وارد شوید!

شناسه کاربری:
کلمه عبور:
ورود خودکار

نحوه فعالیت در انجمن‌های سایت
دوستان عزیز توجه کنید که تا زمانی که با نام کاربری خود وارد نشده باشید، تنها می‌توانید به مشاهده مطالب انجمن‌ها بپردازید و امکان ارسال پیام را نخواهید داشت. در صورتی که تمایل دارید در مباحث انجمن‌های سایت شرکت نمایید، در سایت عضو شده و با نام کاربری خود وارد شوید.

پیشنهاد می‌کنیم که قبل از هر چیز، با مراجعه به انجمن قوانین و شرح وظایف ضمن مطالعه قوانین سایت، با نحوه اداره و گروه‌های فعال در سایت و همچنین شرح وظایف و اختیارات آنها آشنا شوید. به علاوه دوستان عزیز بهتر است قبل از آغاز فعالیت در انجمن‌ها، ابتدا خود را در تاپیک برای آشنایی (معرفی اعضاء) معرفی نمایند تا عزیزان حاضر در انجمن بیشتر با یکدیگر آشنا شوند.

همچنین در صورتی که تمایل دارید در یکی از گروه‌های کاربری جهت مشارکت در فعالیت‌های سایت عضو شوید و ما را در تهیه مطالب مورد نیاز سایت یاری نمایید، به تاپیک اعلام آمادگی برای مشارکت در فعالیت‌های سایت مراجعه نموده و علائق و توانایی های خود را مطرح نمایید.
تاپیک‌های مهم انجمن
در حال دیدن این عنوان: ۱ کاربر مهمان
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

پاسخ به: بحث و تبادل نظر در مورد مسائل روز دین
نام کاربری: amirpuyol
نام تیم: اینتر میلان
پیام: ۶,۰۶۸
عضویت از: ۱۸ شهریور ۱۳۸۸
از: اردبیل
طرفدار:
- مسی
- آقای پویول
- پرسپولیس
- برزیل & آرژانتین
- فرگوسن & رایکارد & پپ
- علی دایی
گروه:
- کاربران عضو
- لیگ فانتزی
همونطور که گفتم، من هم میگم که دین رو با عقل می پذیریم و به کار بردن عقل خود باعث نزدیکی به خداست
مگه من گفتم دین رو بدون عقل بپذیریم؟
من دارم میگم عقل محدوده و در بعضی موارد عاجز می مونه، و این یکی از دلایلی هست که دین نازل شده تا آدما رو به راه درست هدایت کنه
در یک کلام؛ تا جایی که عقل توانایی داشته باشه دین بر طبق عقله ولی دین حتی بعضی جاها آدما رو راهنمایی کرده که حتی فراتر از عقله

نمایش امضا ...
مخفی کردن امضا ...
۳ آبان ۱۳۹۰
نام کاربری: M@ryam.ml10
پیام: ۹۳۴
عضویت از: ۲۴ مرداد ۱۳۹۰
طرفدار:
- √҉ √҉ JuST ஜ MeSSI √҉ √҉
گروه:
- کاربران عضو
منم گفتم درسته که فراتر از عقله و پیامبران هم بیشتر به همین دلیل فرستاده شدن که سخنان فراتر از عقل رو برای مردم تفسیر کنن و همین کار رو هم انجام دادن..........

هدایت همراه با سخنان قران بود.........

اگر کسی بیشتر تحقیق کنه مطمئنا میتونه به تفسیر و معنیه سخنان فراتر از عقل هم برسه......

ببینیــد حرفــxـــ زدن چه چیـــز وحشتناکــــی است که بزرگتــرین احـتـــرام به هر کســـ این است که برایــش یکــــ دقه سکوتــــ♥ـــ کنند!
۳ آبان ۱۳۹۰
نام کاربری: amirpuyol
نام تیم: اینتر میلان
پیام: ۶,۰۶۸
عضویت از: ۱۸ شهریور ۱۳۸۸
از: اردبیل
طرفدار:
- مسی
- آقای پویول
- پرسپولیس
- برزیل & آرژانتین
- فرگوسن & رایکارد & پپ
- علی دایی
گروه:
- کاربران عضو
- لیگ فانتزی
نقل قول
درسته که فراتر از عقله و پیامبران هم بیشتر به همین دلیل فرستاده شدن که سخنان فراتر از عقل رو برای مردم تفسیر کنن و همین کار رو هم انجام دادن..........

منظور منم بیشتر تکیه بر همین قسمت بود

نمایش امضا ...
مخفی کردن امضا ...
۳ آبان ۱۳۹۰
پاسخ به: سخنی با دوست...
نام کاربری: H_Majnun
نام تیم: بایرن مونیخ
پیام: ۱۳,۵۲۱
عضویت از: ۲ فروردین ۱۳۸۹
از: زمین خدا
طرفدار:
- لیونل آندرس مسی
- ریوالدو ویتور بوربا فریرا ویکتور
- جوزپ گواردیولا
گروه:
- كاربران بلاک شده
خب از این به بعد تو این تاپیک میتونید دلنوشته هاتونو بنویسید.
برای خدا، برای امام زمان(ع)، برای شهدا، یا برای هر دوست دیگه ای.

بسم الله.
شروع کنید.

۴ آبان ۱۳۹۰
پاسخ به: کوثــر
نام کاربری: مستشار
پیام: ۳,۸۸۲
عضویت از: ۸ فروردین ۱۳۹۰
گروه:
- کاربران عضو
صورت جهیزیه حضرت زهرا(س) برای ازدواج
حضرت آیت الله مکارم شیرازی با بررسی این موضوع در کتاب خود با عنوان"آیین همسری" به خانواده نمونه اشاره می‌کنند و می‌نویسند: حال به سراغ «خانواده نمونه» برویم و جهیزیه ازدواج برترین زنان جهان با برگزیده ترین مردان تاریخ بعد از پیامبر اکرم(صلى الله علیه وآله) را مورد توجه قرار دهیم و از آن الهام بگیریم.
در بحثهاى گذشته خواندیم که تمام سرمایه مولاى متقیان(علیه السلام)براى مراسم ازدواج تنها پول زرهى بود که به فرمان پیامبر(صلى الله علیه وآله)آن را فروخت و از آن «عطریات» و «لباس» و «جهیزیه» حضرت زهرا(علیها السلام)تهیه شد.
قیمت این زره به روایتى، سى درهم و به روایات دیگر ۴۸۰ یا ۵۰۰ درهم بود و با توجه به این که «درهم» تقریبا نیم مثقال نقره مسکوک است، مجموع قیمت زره و بهاى تمام وسائلى را که به عنوان جهیزیه تهیه کردند به آسانى می‌توان محاسبه نمود.
از روایتى استفاده می‌شود که تنها یک سوم قیمت زره براى جهیزیه مصرف شد و از آن به خوبى برمی‌آید که تا چه حد وسائل زندگى جدید این دو زوج خوشبخت جهان بشریت ساده و بى آلایش و دور از هرگونه تشریفات بوده است.
صورت جهیزیه بانوى اسلام(علیها السلام) و به اصطلاح ریز اقلام آن را نیز ارباب سیر و تواریخ نوشته اند که مطالعه آن انسان را با عالمی‌از صفا و زهد و وارستگى عجیب روبه رو می‌سازد، که عظمت و شکوه بى نظیر و خیره کننده اش هر انسان آزاده اى را به خضوع در برابر آن وامی‌دارد.
صورت جهیزیه اى که یاران پیامبر(صلى الله علیه وآله)با آن وجه مختصر براى یگانه دختر پیامبر(صلى الله علیه وآله)تهیه کردند به این ترتیب بود:
۱ـ یک فرش مصرى که داخل آن پشم بود
۲ـ یک سفره چرمى
۳ـ یک متکاى چرمی‌که داخل آن لیف درخت خرما بود
۴ـ یک عباى خیبرى
۵ـ یک مشک آب
۶ـ چند کوزه
۷ـ چند ظرف و کاسه سفالین
۸ـ یک ظرف براى آب و آب کشى (مطهره)
۹ـ یک پرده نازک پشمى
این بود مجموعه جهیزیه زهرا(علیها السلام) طبق روایت.

هنگامی‌که وسائل فوق را نزد پیامبر(صلى الله علیه وآله)آوردند نگاهى به آن کرد و گریست، سپس سر به سوى آسمان بلند کرد و دعاى عجیبى کرد و گفت: اَللهُم بارِکْ لِقَوْم جُل آنِیَتِهِمُ الْخَزَفُ.

خداوندا به قومی‌که غالب ظروف آنها سفالین است، مبارک گردان!

دقت در این اقلام جهیزیه عجیب و تاریخى و دعائى که پیامبر(صلى الله علیه وآله)به دنبال آن فرمود، بسیار چیزها به انسان می‌آموزد. عظمت و شکوهى که در این جهیزیه ساده نهفته است و پیام و الهامی‌که به فرزندان اسلام در تمام قرون می‌دهد، غیرقابل توصیف است.
پیغمبر اکرم(صلى الله علیه وآله)با این کار می‌خواهد درسى بزرگ براى تمام اعصار و براى تمام نسلها به یادگار بگذارد و نشان دهد که اسلام بر محور تجمل پرستى و رقابتهاى کمرشکن مادى که مایه صعوبت کار ازدواج و به تأخیر افتادن برنامه جوانان و آلودگى اجتماع مسلمین می‌گردد، نیست. اساس و پایه کار، همه جا بر سهولت و سادگى و وارستگى و آزادگى، صفا و صمیمیت استوار است.
آنچه پیامبر اسلام(صلى الله علیه وآله) به عنوان نمونه و سرمشق نشان داد نه تنها در مقیاس امروز ساده و بى تکلف بود، بلکه در اجتماع آن زمان نیز بسیار ساده تلقى می‌شد، تا آنجا که دنیاپرستان آن عصر که هنوز رسوبات «ارزشهاى جاهلى» در اعماق روح و جان تاریکشان بود، زهراى عزیز را بر این زندگى ساده شوهرش سرزنش کردند و جوابى با آن عظمت را از پیغمبر اکرم(صلى الله علیه وآله)شنیدند که قبلا ذکر کردیم.
اینها همه هشدارى است به آنها که نه تنها روى قلم به قلم وسائل تجملى جهیزیه که گاه بسیارى از آنها در تمام طول عمر هم یک بار مورد استفاده قرار نمی‌گیرد، اصرار دارند، بلکه حتى روى مارکهاى مختلف داخلى یا خارجى و رنگ و نقش و نگار آنها نیز حساسیت آمیخته با وسواس نشان می‌دهند; آرى هشدارى است به همه آنها!
پیامبر اکرم(صلى الله علیه وآله)با امکاناتى که در آن زمان داشت، می‌توانست وسائلى بسیار بهتر و با ارزشتر از آنچه گفتیم براى تنها دخترش زهرا(علیها السلام) و تنها یادگار همسر محبوبش خدیجه و تنها یار و یاور همیشگى اش على(علیه السلام)فراهم سازد ولى مخصوصاً این کار را نکرد، که اگر می‌کرد دستور جاویدان: «لَقَدْ کانَ لَکُمْ فى رَسُولِ اللهِ اُسْوَةٌ حَسَنَةٌ» ارزش خود را از دست می‌داد.
عجب این که، گروهى از مسلمانان این سخنان را می‌شنوند و بى خیال از کنار آن بسادگى می‌گذرند و گاه اسم این بى اعتنائى را ضرورتهاى عصر و زمان می‌گذارند، ضرورتى که آبرو و حیثیت آنها در گرو آن است!
در حالى که ضرورت بودن آن، «بهانه» یا «خیال» و «توهمى» بیش نیست، مانند همه خیالها و پندارها در صحنه زندگى که:
از خیالى صلحشان و جنگشان / وز خیالى نامشان و ننگشان

و از همه مضحکتر این که، گاه براى تیمن و تبرک در کنار مهریه هاى سنگین چند میلیونى، مهریه پانصد درهمی‌حضرت زهرا(علیها السلام) را نیز ضمیمه می‌کنند! یا بعضى از قلمهاى جهیزیه آن حضرت را براى تأسى به آن بزرگوار در کنار اجناس لوکس و وسائل پر زرق و برق و گرانقیمت خود قرار می‌دهند.
این درست به آن می‌ماند که در کنار سفره اى که انواع غذاهاى رنگین داخلى و خارجى و سنتى و مد روز، در آن جمع است، مقدارى نان جو و نمک هم قرار دهیم که این خوراک مولاى متقیان و پیشواى آزادگان جهان، على(علیه السلام)است و ما شیعیان و پیروان مکتب او هستیم! چقدر این کار کودکانه و مسخره است!
من معتقدم بیرون آوردن بسیارى از پدران و مادران تجمل پرست متعصب از زیر آوار تقلیدها و آداب و رسوم غلط و خرافى کار آسانى نیست. جوانان، اعم از دختران و پسران که روح بى آلایش ترى دارند براى سنت شکنى و درهم کوبیدن آداب و رسوم غلط آماده ترند، آنها باید بپا خیزند و اجازه ندهند سرنوشتشان بازیچه دست این سنتهاى زشت و رقابتها و چشم و همچشمی‌هاى ویرانگر بزرگترها شود و صفا و صمیمیت همسرانشان در آتش این رسوم غلط و غیر منطقى بسوزد.
آنها باید حاکم بر سرنوشت خود شوند و دستهاى معمارانى را که سنگ اول زیربناى زندگى آنها را از اول کج می‌نهند و بعد از آن تا گنبد دوار کج می‌رود، از این مسأله حیاتى کوتاه کنند و قولا و عملا ثابت نمایند طرفدار مهریه هاى معقول، جهیزیه هاى ساده و مراسم ازدواج بى تکلف و آمیخته با صمیمیت و صفاى اسلام هستند.
پسران جوان باید ثابت کنند رهروان مخلص راه امیرمؤمنان على مرتضى(علیه السلام)می‌باشند.
دختران جوان نیز باید ثابت کنند از زندگى زهراى مرضیه(علیها السلام)بزرگترین شخصیت زن در جهان بشریت الگو می‌گیرند و به وسوسه هاى این و آن دل نسپرده و به دشمنى هاى در لباس خیرخواهى، توجهى نمی‌کنند؛ و من به تأثیر این سخنان در جوانان بسیار امیدوارم.

فانوس نگاهم را آویخته ام بر در
من منتظرم زیرا،گفتند:"تو می آیی"
تا عابر چشمانت، ره گم نکند در شب
بر کوچه بتابان نور، ای ماه تماشایی
۴ آبان ۱۳۹۰
گروه:
- کاربران عضو
خدایا سلام...

یک صدای بی صدا دارد دلم

در خموشی صد نوا دارد دلم

حرفهایی را که شب پنهان کند

روز روشن با شما دارد دلم

باورم را هیچکس باور نکرد

انتظاری ناروا دارد دلم

غربت من از غریبیهای اوست

ورنه اینجا آشنا دارد دلم

بی زبان وخامشانه پیش خود

حرفهایی با خدا دارد دلم

۴ آبان ۱۳۹۰
پاسخ به: چشم دل باز كن كه جان بينی ...
گروه:
- کاربران عضو
به نام سلام

هفت سینش رو کامل کرده بود، کنار بقیه اعضای خانواده اش سر سفره نشست. چند دقیقه ای بیشتر به تحویل سال نمونده بود، حس و حال عجیبی داشت.

در خودش چیزی نمی دید ، که لایق دیدار باشه.

اما اونقدر به برآورده شدن حاجتش امیدوار بود که

دست های خالی و روی سیاهش ، نمی تونست از اشتیاقش ، چیزی کم کنه.

زیر لب زمزمه می کرد:

اللهم ارنی الطلعه الرشیده، الهم ارنی الطلعه الرشیده......

درست لحظه ی تیک تاک ثانیه های ته مونده سال، چشماشو بست.، نیت کرد و قرآن رو باز کرد.

سوره یوسف اومد، آیه ی 96:

پس از آنکه بشیر آمد(و بشارت یوسف را آورد)، پیراهن او را به رخسارش افکند و دیده انتظارش به وصل روشن شد....

۴ آبان ۱۳۹۰
نام کاربری: M@ryam.ml10
پیام: ۹۳۴
عضویت از: ۲۴ مرداد ۱۳۹۰
طرفدار:
- √҉ √҉ JuST ஜ MeSSI √҉ √҉
گروه:
- کاربران عضو

کی شود در ندبه های جمعه پیدایت کنم / گوشه ای تنها نشینم تا تماشایت کنم

مینویسم روی هر گل نام زیبای تو را / تا که شاید این شب جمعه ملاقاتت کنم

یا مهدی

تنهااااااااااااا گناه روزهای جمعه ی من یا مهدی میدانی چیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

تنها گناه روزهای جمعه ی من غیبت توست......

یا مهدی کجایی؟؟؟؟

روزگارمان سخت محتاج توست........

یا مهدی ......

ببینیــد حرفــxـــ زدن چه چیـــز وحشتناکــــی است که بزرگتــرین احـتـــرام به هر کســـ این است که برایــش یکــــ دقه سکوتــــ♥ـــ کنند!
۵ آبان ۱۳۹۰
نام کاربری: Dark_Rider
پیام: ۸,۸۵۸
عضویت از: ۶ دی ۱۳۸۸
از: كنار دريا
طرفدار:
- کارلس پویول & لیو مسی
- کرایوف
- برزیل و اسپانیا
- :D
- پپ عزیز
- پروین
گروه:
- کاربران عضو

خیلی دلم گرفته
خودت میدونی دلیلش چیه
دیگه هیچی جوابگو بغض گلوم نیست
هیچ کس نمیتونه ارومم کنه
اومدم پیش خودت
بقیه ادمو دیونه خطاب میکنن
اره من دیونه ام
من عقل تو سرم نیست
هرچی بقیه میگن
هرچی این عاقلا میگن
میخوام تا اخر عمرم دیونه بمونم
دیونه گی تو راه تو برام از هزاران زندگی عاقلانه بهتره
سید ذاکر هم دیگه نمیتونه ارومم کنه
یه پنجشنبه دیگه اومد و رفت مثل بقیه پنجشنبه ها
مردم هم مثل قدیم دارن به همون شیوه عاقلانشون زندگی میکنن
پس کی میشه همه دیونت بشن؟؟
یعنی روزی میاد که دیگه اشکی به خاطر این غمی که دارم رو گونه منو بقیه جاری نشه؟؟
یعنی میشه یه روز ما هم طعم خنده رو بچشیم؟؟؟

دل من از روز عزل اسیر یه نگاهه
حسینو دوست داره مگه خاطر خواهی گناهه؟؟

۵ آبان ۱۳۹۰
نام کاربری: fifa-abi-anari
پیام: ۷۶
عضویت از: ۲۹ مرداد ۱۳۹۰
از: اصفهان
طرفدار:
- اینیستا
- تاج کبیر اسیا..... اس اس رفت و برگشت
- المان
- خسرو حیدری
- یواخیم لو
- ابراهیم زاده
گروه:
- كاربران بلاک شده
واسه من خیلی جالبه که یه امام جمعه یکی از مهم ترین اعتقادات شیعه رو زیر پاش میزاره و میگه فلانی موقع تولدش صحبت کرده بعد هیچ کسی هم به ایشون نمیگه بالا چشت ابرو! اخه برادر من دو نفر موقع تولدشون صحبت کردند امام زمان (عج) و حضرت عیسی مسیح ! مملکتمون هم شیعه است یعنی؟؟ (این قضیه ای که میگم مال چند ماه پیشه) می خوام ببینم این فدائیان جبهه ی راست چه جوابی دارن که بگن! البته این اقا خودش بعد دو روز تکذیب کرد چون خیلی روش فشار اوردن اما فیلمش رو همه دیدن! بعدشم دم از امام زمان و عصر غیبت میزنن! اما راحت دروغ پراکنی میکنن! اونم در مورد مسئله به این مهمی! برای بعضی ها دین تا وقتیه که منافعشون به خطر نیفته!

با درخشش دو ستاره ی روی پیراهنت مرا به درخشش دیگر ستارگان نیازی نیست این را به اسمان شب بگو......
۵ آبان ۱۳۹۰

برو به صفحه
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

اختیارات
شما می‌توانید مطالب را بخوانید.
شما نمی‌توانید عنوان جدید باز کنید.
شما نمی‌توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید.
شما نمی‌توانید نظرسنجی اضافه کنید.
شما نمی‌توانید در نظرسنجی‌ها شرکت کنید.
شما نمی‌توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید.
شما نمی‌توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید.

فعالیترین کاربران سایت
اعضای جدید سایت
جدیدترین اعضای فعال
تعداد کل اعضای سایت
اعضای فعال
۱۷,۹۵۶
اعضای غیر فعال
۱۴,۳۶۳
تعداد کل اعضاء
۳۲,۳۱۹
پیام‌های جدید
بحث در مورد تاپیک های بخش سرگرمی
انجمن سرگرمی
۴,۶۶۷ پاسخ
۵۷۵,۸۶۰ بازدید
۱ ماه قبل
مهدی
هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
انجمن مباحث آزاد
۷۶,۴۹۹ پاسخ
۱۲,۲۲۳,۵۹۹ بازدید
۱ ماه قبل
یا لثارات الحسن
بحث آزاد در مورد بارسا
انجمن عاشقان آب‍ی و اناری
۵۸,۲۰۷ پاسخ
۸,۹۳۳,۶۵۵ بازدید
۴ ماه قبل
armanshah
برای آشنایی خودتون رو معرفی کنید!
انجمن مباحث آزاد
۷,۶۴۳ پاسخ
۱,۳۲۷,۱۵۲ بازدید
۴ ماه قبل
Activated PC
آموزش و ترفندهای فتوشاپ
انجمن علمی و کاربردی
۱۳۵ پاسخ
۴۶,۲۹۴ بازدید
۴ ماه قبل
RealSoftPC
جام جهانی ۲۰۲۲
انجمن فوتبال ملی
۲۳ پاسخ
۲,۶۶۸ بازدید
۴ ماه قبل
Crack Hints
موسیقی
انجمن هنر و ادبیات
۵,۱۰۱ پاسخ
۱,۰۵۹,۶۸۱ بازدید
۴ ماه قبل
Activated soft
علمی/تلفن هوشمند/تبلت/فناوری
انجمن علمی و کاربردی
۲,۴۱۹ پاسخ
۴۵۴,۱۷۰ بازدید
۴ ماه قبل
javibarca
مباحث علمی و پزشکی
انجمن علمی و کاربردی
۱,۵۴۷ پاسخ
۷۷۳,۶۷۳ بازدید
۵ ماه قبل
رویا
مســابــقـه جــــذاب ۲۰ ســــوالـــــــــــــــــــی
انجمن سرگرمی
۲۳,۶۵۸ پاسخ
۲,۳۲۷,۵۰۹ بازدید
۵ ماه قبل
رویا
اسطوره های بارسا
انجمن بازیکنان
۳۴۳ پاسخ
۹۱,۸۶۷ بازدید
۱۱ ماه قبل
jalebamooz
حاضرین در سایت
۳۱۵ کاربر آنلاین است. (۱۹۰ کاربر در حال مشاهده تالار گفتمان)

عضو: ۰
مهمان: ۳۱۵

ادامه...
هرگونه کپی برداری از مطالب این سایت، تنها با ذکر نام «اف سی بارسلونا دات آی آر» مجاز است!