به اولین سایت تخصصی هواداران بارسلونا در ایران خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات سایت، ثبت نام کنید و یا با نام کاربری خود وارد شوید!

شناسه کاربری:
کلمه عبور:
ورود خودکار

نحوه فعالیت در انجمن‌های سایت
دوستان عزیز توجه کنید که تا زمانی که با نام کاربری خود وارد نشده باشید، تنها می‌توانید به مشاهده مطالب انجمن‌ها بپردازید و امکان ارسال پیام را نخواهید داشت. در صورتی که تمایل دارید در مباحث انجمن‌های سایت شرکت نمایید، در سایت عضو شده و با نام کاربری خود وارد شوید.

پیشنهاد می‌کنیم که قبل از هر چیز، با مراجعه به انجمن قوانین و شرح وظایف ضمن مطالعه قوانین سایت، با نحوه اداره و گروه‌های فعال در سایت و همچنین شرح وظایف و اختیارات آنها آشنا شوید. به علاوه دوستان عزیز بهتر است قبل از آغاز فعالیت در انجمن‌ها، ابتدا خود را در تاپیک برای آشنایی (معرفی اعضاء) معرفی نمایند تا عزیزان حاضر در انجمن بیشتر با یکدیگر آشنا شوند.

همچنین در صورتی که تمایل دارید در یکی از گروه‌های کاربری جهت مشارکت در فعالیت‌های سایت عضو شوید و ما را در تهیه مطالب مورد نیاز سایت یاری نمایید، به تاپیک اعلام آمادگی برای مشارکت در فعالیت‌های سایت مراجعه نموده و علائق و توانایی های خود را مطرح نمایید.
تاپیک‌های مهم انجمن
در حال دیدن این عنوان: ۱ کاربر مهمان
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

پاسخ به: فیلم خارجی
نام کاربری: Frombarcawithlove
پیام: ۳۹۷
عضویت از: ۵ آذر ۱۳۹۴
از: کرمانشاه
طرفدار:
- مسی
- تیری هانری ولی نمیشه اسطوره نامید
- آرژانتین
- آزمون
- مستر گواردیولا
- عجب
گروه:
- کاربران عضو
- ناظرين انجمن
بعد مدت ها ی فیلمو معرفی میکنم باشد که بپسندید ....
عاشق فیلم های فانتزيم یعنی سينمارو برای این ژانر ساختن ...

محصول کشور
اسپانیا , مکزیک , آمریکا
امتیاز منتقدین
98 از 100
زبان فیلم
اسپانیایی
مدت زمان
1 ساعت و 58 دقیقه
ژانر
جنگی ، درام ، فانتزی
امتیاز IMDb
8.3 از 10
کارگردان
Guillermo del Toro
بازیگران مطرح
Ivana Baquero , Ariadna Gil , Sergi López , Maribel Verdú
خلاصه داستان
در سال ۱۹۴۴ اسپانیا با حکومت فاشیست، دخترخوانده یک ژنرال ارتشی سادیست، که عاشق کتاب است، برای گریختن از پدر ناتنی‌اش به یک دنیای تخیلی ترسناک، اما فریبنده می گریزد.

لینک دانلود ______ BrRip 720 p

۱۵ اسفند ۱۳۹۴
نام کاربری: behzad2016
پیام: ۲۹۰
عضویت از: ۶ تیر ۱۳۹۴
از: iran
طرفدار:
- messi
- rivaldo
- پرسپولیس
- آلمان
- علی پروین
- گوواردیولا
- فرکی
گروه:
- كاربران بلاک شده
اولا معذرت خواهی کنم در مورد انجام کاری که گفتم و جمعه نگذاشتم.
دوما علت قرار ندادن دلیل ها این بود که میخواهم فیلم Spotlight را با تمامی جزییات بررسی کنم و آن چیز هایی که با این فیلم در ارتباط هست را معرفی کنم پس قدری زمان میبره البته تا الان 6 صفحه توضیح در موردش دارم ولی خب مرتب نیست سعی میکنم تا چند روز دیگر این متن رو بگذارم.

نمایش امضا ...
مخفی کردن امضا ...
۱۵ اسفند ۱۳۹۴
The Emperor
نام کاربری: Lucho.The.Great
نام تیم: بارسلونا
پیام: ۶۱,۶۱۳
عضویت از: ۱۴ مرداد ۱۳۸۴
از: تهران
طرفدار:
- بویان کرکیچ
- یوهان کرویف
- پرسپولیس
- اسپانیا، آرژانتین
- احمد عابدزاده، کریم باقری
- فرانک ریکارد
- افشین امپراطور
گروه:
- لیگ فانتزی
- کاربران عضو
- مدیران کل
افتخارات
نقل قول
Strange man نوشته:

بعد مدت ها ی فیلمو معرفی میکنم باشد که بپسندید ....
عاشق فیلم های فانتزيم یعنی سينمارو برای این ژانر ساختن ...

فیلم بسیار جالبیه. خیلی وقت پیشها دیدم. در کنار فانتزی بودن، خیلی جالب دوران وحشیگری دیکتاتوری اسپانیا رو هم نشون میده.

دختره نقش اصلی فیلم هم الان تو سریال فانتزی The Shannara Chronicles بازی می کنه.

عمری است دخیلم به ضریحی که نداری...

۱۵ اسفند ۱۳۹۴
نام کاربری: L.A-Messi
پیام: ۴,۶۳۲
عضویت از: ۲۱ شهریور ۱۳۹۰
از: دامغان
طرفدار:
- مسی
- کرایف،دی استفانو
- گواردیولا،گاس هیدینگ
- کلا قیدشو زدم
گروه:
- کاربران عضو
با تکذیب شایعات قبلی، کیفیت بلوری فیلم تارانتینو چند روزی میشه که اومده ... احتمالا این و اسپات لایت و بروکلین و روم رو ببینم و بیام یه بحثی راه بندازم ..

نمایش امضا ...
مخفی کردن امضا ...
۱۶ اسفند ۱۳۹۴
نام کاربری: HEYHAT
پیام: ۴,۲۰۲
عضویت از: ۵ آبان ۱۳۹۰
از: هیچستان
طرفدار:
- ژاوی
- کرایف
- ?
- اسپانیا منهای خوکها_به امید استقلال
- ?
- پپ کبیر
- ?
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
Agent Of Chaos نوشته:

با تکذیب شایعات قبلی، کیفیت بلوری فیلم تارانتینو چند روزی میشه که اومده ...

بیام اونجا ببافُمت مصطفی ؟!
چرا آمار غلط می دی ؟

همیشه چهره ات را به سوی آفتاب نگه دار
سایه ها پشت سرت خواهند افتاد ...
۱۶ اسفند ۱۳۹۴
نام کاربری: L.A-Messi
پیام: ۴,۶۳۲
عضویت از: ۲۱ شهریور ۱۳۹۰
از: دامغان
طرفدار:
- مسی
- کرایف،دی استفانو
- گواردیولا،گاس هیدینگ
- کلا قیدشو زدم
گروه:
- کاربران عضو
شرمنده دیگه، منبع ما تو زرد از آب دراومد

نمایش امضا ...
مخفی کردن امضا ...
۱۶ اسفند ۱۳۹۴
طرفدار:
- messi
- rivaldo
- پرسپولیس
- آلمان
- علی پروین
- گوواردیولا
- فرکی
گروه:
- كاربران بلاک شده
به نام یگانه حامی پرستو های بی آشیانه
با کمال احترام به خدایی که دنیا رو دو یا سه روزه ساخت, من یکمی بیشتر طولش میدادم ولی بهتر میساختمش.(Cinema Paradiso)
چند سال پیش بود که یک متنی رو میخوندم که میگفت که:
اگر مراجع تقلید در مورد یک موضوع حکم غلط داده باشند, به هیچ وجه توسط خدا مواخذه نمیشوند زیرا برای دست یابی به آن حکم تلاش زیادی کردند. به نظر شما خدا هم همین نظر رو دارد؟ یعنی مهم نیست عده ای از انسان ها کاری رو کردند که نباید میکردند؟
تصمیم گرفتم به جای بیان کردن دلیل های بهترین بودن Spotlight تحلیل خودم را از این فیلم بگذارم که قطعا شامل همان دلیل ها نیز میشود این نکته را باید بگویم که چند روز هست که دارم روی این فیلم و داستان آن فکر میکنم و چندین سایت رو بررسی کردم تا به این متن دست پیدا بکنم ولی خب بیشتر این مطالب از زبان خودم هست پس روی همه ی متن فکر کرده ام و اصلا بدون فکر نظر نداده ام. اما اگر جایی مشاهده کردید که چیزی رو زیادی بزرگش کردم خوشحال میشم بگویید تا برای خود من نیز اصلاح بشود.
1- فیلم Spotlight به کارگردانی تام مک کارتی میباشد که با همکاری جاش سینر فیلم نامه ی این فیلم را نوشته است.
فیلم به موضوع افشاگری روزنامه بوستون گلوب در مورد تعدادی از کشیش های کلیسا کاتولیک پرداخته است.
کشیش هایی که با مشاهده شان میتوان به این جمله پی برد:
روزنامه هزاران انسان به دنیا می آیند اما افسوس که نسل انسانیت در حال انقراض است.
رسوایی اخلاقی کلیسا کاتولیک در بوستون آمریکا در سال2002 یکی از اتفاقاتی بود که سبب وضع قوانین جدیدی از طرف کلیسا برای نظارت هر چه بیشتر بر روی کشیش ها شد.
2- یکی از نقاط قوت فیلم را میتوان بازیگران کار بلد آن دانست. شاید فقط دو فیلم Black Mass و The Big Short از لحاظ بازیگری به پای این فیلم برسند. از ریچل مک آدامز و لیو شریبر که بگذریم از مارک روفالو و مایکل کیتون نمیشود به راحتی گذشت. مارک روفالو در این فیلم چنان در نقشش فرو رفته است که اگر کسی نمیشناختش باور میکرد که مایک ریزندز واقعی است. مایکل کیتون از طرفی دیگر فیلم را به اوج میرساند. بازیگری که برای دومین سال متوالی است که نقش اصلی یک فیلم را بازی میکند و فیلمش برنده برنده اسکار بهترین فیلم میشود. بازیگری که تا پارسال هیچکسی فکرشو نمیکرد دوباره به اوج بازیگری برگردد.
3- بهترین نکته از فیلم Spotlight به نظر من فیلم نامه فیلم است. فیلم نامه ای که از روایت مستند گونه پرهیز کرده است و جوری نوشته شده است که قدر داستان رو بدونی به هیچ وجه خسته نمیشوی برعکس خیلی از فیلم های امسال که من یکی بینشون حس کسل کننده بهم دست می داد چند تاشون هم نامزد بهترین فیلم بودند.
فیلم نامه به گونه ای نوشته شده که هر لحظه خبر جدیدی میرسد در حالیکه نهایت پیوستگی رو با داستان دارد.
خبرهایی که تک تک آنها بیننده رو شوکه میکند و اصلا قصد بمباران کردن اطلاعاتی رو ندارد چون حقیقت هایی رو بیان میکند.
4-فیلم داستان یکی از فاجعه بارترین اتفاقات تاریخ را بیان کرده است اتفاقی که شاید برای بعضی ها آن چنان جذب کننده نباشد ولی اگر کمی به این موضوع فکر کنیم میتوانیم درک کنیم که چرا این فیلم اینقدر ارزشمند است. فقط کافی است که برای لحظه ای خودمان را به جای آن افرادی بگذاریم که مورد آزار قرار گرفته اند.
اگر گفته شود که آن افرادی که مورد آزار قرار گرفته اند , سرنوشت آنها عوض شده است حرفی بی راه گفته نشده است.
دیالوگ فیل ساویانو : این فقط یک تجاوز فیزیکی نیست تجاوز روحی هم هست وقتی یک کشیش این بلا رو سرتون میاره ایمان رو ازتون میگیره.
حرکات غیر طبیعی که درون فیلم وجود دارد نشان دهنده ی کمی از اثرات ناشی از این تجاوز ها بوده:
1) عصبانی شدن فیل ساویانو به خاطر اینکه مایکل کیتون جمله اش رو تکرار کرده است.
2) به هم ریختن میز توسط جو در اولین ملاقات با ریچل مک آدامز
3) الکلی شدن جو
4) دست های زخمی پاتریک
5) شخصیت عجیب کشیش رونالد پاکوین که خود مورد تجاوز قرار گرفته بود
6) و خیلی های دیگر که خودکشی کردند.
5- فیلم این موضوع را نشان میدهد که چطور 4 نفر کاری میکنند که حتی دولت آمریکا نتونسته اون رو افشا بکند. بعضی وقت ها هست گروهی اندک از جامعه کاری رو میکنند که بزرگترین و پرنفوذترین افراد جامعه عرضه ی انجام همون کار رو ندارند. فیلم این حقیقت رو نشان میدهد که چگونه این 4 نفر به کمک هم تلاشی وصف ناشدنی انجام میدهند و بدون هیچ چشمداشتی , دست کشیش ها رو برای مردم جامعه رو میکنند.
معنی هیچ چشمداشتی رو زمانی میشه درک کرد که این موضوع رو بدونید
روزنامه محلی بوستون گلوب در حالی ریسک شکایت از کلیسا را پذیرفت که 53 درصد از دنبال کنندگان آن روزنامه کاتولیک بودند پس مشخص است اصلا انگیزه مالی در میان نبوده و فقط به فکر روشن کردن حقایق بودند.
6- بعضی از نقد ها به این موضوع اشاره دارند که چون افراد روزنامه بوستون گلوب بی دین بودند به این موضوع پرداختند یا اینکه هالیوود می خواهد اعتقادات انسان ها رو سست بکند. من اگر بخواهم جواب این نقد رو بدهم اول یک لبخند تلخی میزنم و بعد میگویم که چرا ما همیشه باید نقطه ضعف ها رو ببینیم. چرا نمی خواهیم باور کنیم که این روزنامه نگاران به عشق مردمشون این کار را انجام میدهند و فیلم میخواهد این موضوع را نشان دهد. مورد دوم که من میگویم به چنین نقدی این است که اصلا چرا باید مجریان دین این حرکات را انجام دهند و سوتی دست مردمشون بدهند؟ مورد سوم این است که اعتقاداتی که با دیدن این چنین فیلم ها بنیانش بریزد همان بهتر که تعداد دین داران کم باشد.
فیلم به شکلی کاملا ساده بیان میکند که چگونه کشیش های دین مسیحیت همچین بلاهایی سر مردم آوردند . کشیش هایی که فقط مختص به دین مسیحیت نمیشوند و در خیلی جاهای دنیا افرادی هستند که به نام دین کارهایی انجام میدهند که ریشه دین رو در قلب مردم خشک میکنند.
چه بسا افرادی که بی دین هستند از افرادی که دین دارند بهتر کارهایی که خدا میخواهد را انجام میدهند.
7- این فیلم, فیلمی است که مخاطب خاص خودش را دارد. نه اینکه فیلم برای سن خاصی تهیه شده باشد و نه اینکه سلیقه خاصی را مختص شود خیر اینطور نیست. علت نپذیرفتن فیلم توسط بیشتر علاقه مندان به سینما مشخص است.
این فیلم لوکیشن اصلی اش خیابان های شلوغ شهر نیست, گوشه ای از کهکشان های بیکران نیست, قصه در اتاقی در ساختمان مرکزی یک روزنامه محلی روایت میشود. تا فیلم هایی مثل batman , superman , antman باشند کسی قدر فیلم Birdman را نمیداند. انگار بعضی ها دوست دارند در تخیل خود زندگی کنند و اگر حقیقتی روایت شود به سادگی از کنارش بگذرند.
8- پیام فیلم Spotlight این است که :
مردم هر جامعه ای نباید بی چون و چرا هر چیزی را بپذیرند . اینکه هیچکس نباید هیچ تفکر و سخنی را بدون فکر کردن بپذیرد حتی اگر از طرف بزرگترین انسان های آن جامعه باشد.
در آخر به صحبتی از تام مک کارتی توجه کنید:
راستش با وضعیت روزنامه نگاری کنونی , الان بهترین زمان برای فساد است برای اینکه این نوع روزنامه نگاری سالهاست در کشور من و مطمئنم در کشور شما هم از بین رفته است. بنابراین روزنامه نگاران نمیتوانند این جور مسائل را حل کنند اما اگر با خبر شوند میتوانند روی توئیتر یا فیسبوک بگذارند اما آیا میتوانند هفته ها و ماه ها را در دادگاه بگذارند و به دنبال پلیس و مصاحبه با افراد باشند؟ نه , بیشتر مردم کار دارند.

نمایش امضا ...
مخفی کردن امضا ...
۱۹ اسفند ۱۳۹۴
نام کاربری: Frombarcawithlove
پیام: ۳۹۷
عضویت از: ۵ آذر ۱۳۹۴
از: کرمانشاه
طرفدار:
- مسی
- تیری هانری ولی نمیشه اسطوره نامید
- آرژانتین
- آزمون
- مستر گواردیولا
- عجب
گروه:
- کاربران عضو
- ناظرين انجمن
ممنون از بهزاد جان با این متن پر محتوایی که نوشتی من کاملن موافقم با اینکه موضوع فیلم ی اتفاق ناگوار و جنجالی هستش ولی این چيزي که کارگردان ساخته بیشتر مستنده تا فیلم ....بازيگراشم چیز جالبی نشون نمیدن ..... فیلم فیلمه خوبیه ولی عالی نیس .... من بیشتر به چشم مستند دیدمش ....البته خودم کلن با این جور فیلم ها مشکل دارم نمیدونم شایدم بهترین فیلم امسال بوده

۲۰ اسفند ۱۳۹۴
نام کاربری: Kiavash13
نام تیم: آرسنال
پیام: ۹,۹۶۵
عضویت از: ۹ آذر ۱۳۸۸
از: Kermanshah
طرفدار:
- Andres Iniesta
- Rivaldo
- Esteghlal
- Netherlands
- Mojtaba jabbari
- Frank De Boer
- Majid Namjoomotlagh
گروه:
- کاربران عضو
- لیگ فانتزی
افتخارات
سوال اصلی اینجاست: آیا این فیلم Spotlight رو نمیشد به صورت یه مقاله در آورد و منتشر کرد؟ هرچند داستان بسیار جذابی بود و به نظرم جزو 3 فیلم خوب کاندیداها بود. اما فکر نمیکنم چیزی به صورت سینمایی ارائه شده باشه تو این فیلم. Room بی نهایت بهتر بود.

The King in the north

نمایش امضا ...
مخفی کردن امضا ...
۲۰ اسفند ۱۳۹۴
طرفدار:
- messi
- rivaldo
- پرسپولیس
- آلمان
- علی پروین
- گوواردیولا
- فرکی
گروه:
- كاربران بلاک شده
جواد: خواهش. بیشتر لطف خدا بود.
کیاوش: جواب سوالت سادست.
اینکه فیلم ماندگار میمونه. در مورد موضوع فیلم کلی مقاله بیرون اومده ولی آیا تا حالا من یا شما میدونستیم این موضوع رو؟ پس اینه علت ساخته شدن فیلم. الان کلی از مردم میدونن اون سال چه اتفاقی افتاده درصورتی که اگر این فیلم ساخته نمیشد حداقلش من یکی نمیدونستم.
خوبی سینما همینه که به شکل خیلی راحت میتونی 2 ساعت وقتت رو خرج یه فیلم کنی ولی بعد از تمام شدن فیلم یه چیز جدید یاد بگیری.
شاید الان زیاد مهم نباشه ولی 20 سال دیگه اگه بخام در مورد اینجور مسائل با بچم حرف بزنم فقط کافیه این فیلم رو نشونش بدم به جای اینکه بگرده دنبال خبرهاش. با این فیلم همه ی ماجرا رو میشه درک کرد درصورتیکه اگر یه نفر بخواهد برود و اخبار رو دنبال کند شاید خیلی بیشتر از دوساعت وقت ببرد.

نمایش امضا ...
مخفی کردن امضا ...
۲۱ اسفند ۱۳۹۴

برو به صفحه
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

اختیارات
شما می‌توانید مطالب را بخوانید.
شما نمی‌توانید عنوان جدید باز کنید.
شما نمی‌توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید.
شما نمی‌توانید نظرسنجی اضافه کنید.
شما نمی‌توانید در نظرسنجی‌ها شرکت کنید.
شما نمی‌توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید.
شما نمی‌توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید.

فعالترین کاربران ماه انجمن
فعالیترین کاربران سایت
اعضای جدید سایت
جدیدترین اعضای فعال
تعداد کل اعضای سایت
اعضای فعال
۱۷,۹۳۲
اعضای غیر فعال
۱۴,۳۶۳
تعداد کل اعضاء
۳۲,۲۹۵
پیام‌های جدید
بحث در مورد تاپیک های بخش سرگرمی
انجمن سرگرمی
۴,۶۶۴ پاسخ
۵۴۶,۷۷۹ بازدید
۲ روز قبل
یا لثارات الحسن
هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
انجمن مباحث آزاد
۷۶,۴۹۱ پاسخ
۱۱,۶۱۹,۴۸۲ بازدید
۲ روز قبل
یا لثارات الحسن
بحث آزاد در مورد بارسا
انجمن عاشقان آب‍ی و اناری
۵۸,۱۹۸ پاسخ
۸,۳۵۶,۷۵۸ بازدید
۲ روز قبل
یا لثارات الحسن
مباحث علمی و پزشکی
انجمن علمی و کاربردی
۱,۵۴۷ پاسخ
۷۴۵,۴۲۴ بازدید
۲۵ روز قبل
رویا
مســابــقـه جــــذاب ۲۰ ســــوالـــــــــــــــــــی
انجمن سرگرمی
۲۳,۶۵۸ پاسخ
۲,۲۰۳,۰۶۴ بازدید
۲۵ روز قبل
رویا
علمی/تلفن هوشمند/تبلت/فناوری
انجمن علمی و کاربردی
۲,۴۱۸ پاسخ
۴۳۶,۲۴۵ بازدید
۲ ماه قبل
jack jinhal
برای آشنایی خودتون رو معرفی کنید!
انجمن مباحث آزاد
۷,۶۴۲ پاسخ
۱,۲۳۵,۳۲۴ بازدید
۶ ماه قبل
مهسا
اسطوره های بارسا
انجمن بازیکنان
۳۴۳ پاسخ
۸۵,۷۰۹ بازدید
۶ ماه قبل
jalebamooz
جام جهانی ۲۰۲۲
انجمن فوتبال ملی
۲۲ پاسخ
۱,۹۴۲ بازدید
۱۰ ماه قبل
phaidyme
تغییرات سایت
انجمن اتاق گفتگوی اعضاء و ناظران
۱,۵۵۷ پاسخ
۲۷۷,۰۲۳ بازدید
۱۱ ماه قبل
یا لثارات الحسن
حاضرین در سایت
۱۹۷ کاربر آنلاین است. (۱۴۳ کاربر در حال مشاهده تالار گفتمان)

عضو: ۰
مهمان: ۱۹۷

ادامه...
هرگونه کپی برداری از مطالب این سایت، تنها با ذکر نام «اف سی بارسلونا دات آی آر» مجاز است!