به اولین سایت تخصصی هواداران بارسلونا در ایران خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات سایت، ثبت نام کنید و یا با نام کاربری خود وارد شوید!

شناسه کاربری:
کلمه عبور:
ورود خودکار

نحوه فعالیت در انجمن‌های سایت
دوستان عزیز توجه کنید که تا زمانی که با نام کاربری خود وارد نشده باشید، تنها می‌توانید به مشاهده مطالب انجمن‌ها بپردازید و امکان ارسال پیام را نخواهید داشت. در صورتی که تمایل دارید در مباحث انجمن‌های سایت شرکت نمایید، در سایت عضو شده و با نام کاربری خود وارد شوید.

پیشنهاد می‌کنیم که قبل از هر چیز، با مراجعه به انجمن قوانین و شرح وظایف ضمن مطالعه قوانین سایت، با نحوه اداره و گروه‌های فعال در سایت و همچنین شرح وظایف و اختیارات آنها آشنا شوید. به علاوه دوستان عزیز بهتر است قبل از آغاز فعالیت در انجمن‌ها، ابتدا خود را در تاپیک برای آشنایی (معرفی اعضاء) معرفی نمایند تا عزیزان حاضر در انجمن بیشتر با یکدیگر آشنا شوند.

همچنین در صورتی که تمایل دارید در یکی از گروه‌های کاربری جهت مشارکت در فعالیت‌های سایت عضو شوید و ما را در تهیه مطالب مورد نیاز سایت یاری نمایید، به تاپیک اعلام آمادگی برای مشارکت در فعالیت‌های سایت مراجعه نموده و علائق و توانایی های خود را مطرح نمایید.
تاپیک‌های مهم انجمن
در حال دیدن این عنوان: ۱ کاربر مهمان
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

پاسخ به: بحث آزاد مذهبی
نام کاربری: Mahshid.Shr
نام تیم: میلان
پیام: ۱,۸۷۹
عضویت از: ۵ مهر ۱۳۸۹
از: جایی همین نزدیکی
طرفدار:
- ژاوی.مسی
- !
- پرسپولیس قرمزته
- اسپانیا
گروه:
- کاربران عضو
- مترجمین اخبار
نقل قول
1_چرا خداوند خالقه؟ چه ضرورتی به خلقت بوده؟ خداوند که بی نیازه چرا اینهمه موجودات رو آفریده؟هدف از افرینش رو نمیگم ضرورته افرینش؟ خداوند میتونست این جهان رو نیافرینه

خب جواب سوال اول رو میذارم. تقریبا تمام دوستان نزدیک شدن اما جواب کامل و استدلالیش....
1) وجود و ماهیت خداوند باید کامل و بدون هیچ نقصی باشه و دارای تمای صفات نیکو و بری از هر بدی هستش.
2)ذاتی که بی نقصه در کنار تمام صفات نیکو یک صفت داره بنام فیاض بودن.
3) موانع فیاض بودن جهل، بخل و عجز.
حالا طبق اصل 1 خداوند باید شامل صفت فیاض بودن باشه. پس هررررر موجودی که امکان وجود داشته رو خداوند افریده! دقت کنید کلمه امکان خیلی مهمه چون شاید ما خیلی چیزای تخیلی تو ذهنمون بیاد ولی اینکه با علم و قوانین طبیعت امکان ایجاد اون پدیده یا موجود باشه مطرحه.
پس خداوند چه در زمین چه در تمامی اسمانها موجوداتی رو افرید تا به اونها فیض برسونه چون فیاضه. ما زمانی به فقیر و نیازمندی کمک نمیکنیم ک یا ندونیم که ایا اصلا نیازداره یا نه(جهل) یا دلمون نیاد بهش کمک کنیم و به اصطلاح خسیس باشیم( بخل) و یا خودمون نیازمند تر باشیم(عجز) که هیچکدوم ازین صفات در ذات خداوند جایگاهی نداره.
پس خداوند بسبب فیض رسوندن به موجودات اونهارو افرید واون فیض چیزی جزء قرب و رضوان الهی نیست که خب درکش برای ما سخته و از حوصله ی این بحث خارج اما بطور کلی....
قصدم از مطرح کردن این سوالات سنجش سطح استدلال یا هرچیز دیگه ای نبود فقط میخواستم دقایقی باخودمون در رابطه با ذات بی همتا و بزرگ خداوند تفکر کنیم که حقیقتا از سالها عبادت برتره و شاید شماهم مثل من با خوندن جواب اصلی سوال ته دلتون نوری روشن بشه و ذره ای احساس عشق کنیم که چه خدای مهربون و بزرگی داریم....
مابقی سوالاتم متعاقبا مینویسم جوابشونو

عطر تو دارد این هوا...
۲۴ اسفند ۱۳۹۴
نام کاربری: Son.of.Man
پیام: ۸۶۰
عضویت از: ۱۶ شهریور ۱۳۹۴
طرفدار:
- لئو
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
2_خداوند ادیان روافریده تاانسان به کمال برسه حالا اگر ینفر بگه که نمیخواد به کمال برسه و میلی برای عمل به دین نداره چه جوابی بهش میدید؟

اون فرد دوست نداره به کمال برسه چون راحتی ولذت را در این می بینه ولی راحتی و لذت در کمال هست .پس این فرد هم به دنبال کمال هست فقط راه رو اشتباه میره

تنها دلیلمن
منتظرت خواهم ماند...
نمایش امضا ...
مخفی کردن امضا ...
۴ فروردین ۱۳۹۵
طرفدار:
- ژاوی.مسی
- !
- پرسپولیس قرمزته
- اسپانیا
گروه:
- کاربران عضو
- مترجمین اخبار
نقل قول
2_خداوند ادیان روافریده تاانسان به کمال برسه حالا اگر ینفر بگه که نمیخواد به کمال برسه و میلی برای عمل به دین نداره چه جوابی بهش میدید؟

میل به کمالات هم مثل میل به پرستش یا زیبایی و... جزو نیازهای فطری انسان بشمار میره وقتی کمتر احساس میکنه چنین میل و نیازی رو در حقیقت از فطرت خودش دور شده. وظیفه اصلی پیامبران هم بیدار کردن فطرت انسان ها بوده و چیزی که مارو از فطرتمون دور میکنه غبار گناهیه که روی اون میشینه و باعث میشه ما براساس احساسات غلطی که توسط عوامل بیرونی و محرک های دنیایی برانگیخته شده عمل کنیم.
انسان با دوری از از گناه میتونه فطرت خودش رو پاک نگه داره و زمینه ی رشد خودش رو فراهم کنه.
در واقع رد نیاز و میل به کمالات یا حتی پرستش مثل رد کردن سایر نیازهای فطری انسان مانند زیباییه. هیچکس نمیتونه منکر این بشه که زیبایی رو میپسنده پس عدم تمایل به راهی که توسط خداوند بعنوان راه سعادت انسان معرفی شده نشون دهنده اینه که از اصل و فطرتمون دور شدیم و باید غبار گناه رو از روحمون پاک کنیم.

عطر تو دارد این هوا...
۶ فروردین ۱۳۹۵
طرفدار:
- ژاوی.مسی
- !
- پرسپولیس قرمزته
- اسپانیا
گروه:
- کاربران عضو
- مترجمین اخبار
نقل قول
3_چرا خداوند مارو توی این زمان و مکان ، بااین شکل و بااین خصوصیات افریده اگر یکی بگه من از خدا گله دارم چرا ازین پدرمادر یا اینجا افریده شدم چه جوابی بهش میدید؟

ما منظور روحیه که در درونمون قرار داره امکان وجود و حیات در دنیا تنها تحت شرایط موجود رو داشته.
فرضا یک گل در فصل خاصی امکان رویشش هست و بغیر اون فصل اگر رشد کنه دووم نمیاره و از بین میره. حالا اگر ما بخوایم گلمون تو فصلی که ما میخوایم رشد کنه اون دیگه ویژگی های گل قبلی رو نداره و یه گله کاملا متفاوت باید باشه که مطابق اون فصل و هوای اون زمان باشه.
ما انسانها هم هرکدوممون امکان حیاتمون از این پدر و مادر و توی این زمان بوده و اینکه بخوایم ویژگی ظاهری متفاوتی رو نسبت به الان داشته باشه مثل رنگ مو یا چشم و..... اون وقت دیگه ما نیستیم. یک فرد دیگست.
این سوال رو ازین جهت مطرح کردم که خیلی اوقات جواب سوالاتمون رو با این تفکر رها میکنیم که حکمت خداونده و دایره علم انسان توان پاسخگویی بهش رو نداره. البته هم همینطوره در اصل ولی خیلی اوقات منطقا میشه پاسخی پیدا کرد این جوابها کمک میکنه تا با خیلی از تضادهای درونی راحت تر کنار بیاییم. البته جوابهای من هم قاعدتا کامل نیستن چون از یه بحث شفاهی اینهارو جمع کردم بازهم اگر جای سوال بود بگید تا با استادم مطرح کنم و جواب کاملتری براتون بیارم.

عطر تو دارد این هوا...
۶ فروردین ۱۳۹۵
طرفدار:
- لئو
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
سوال:
کندن وجویدن پوست لب و جاهای دیگر بدن ،چه حکمی دارد؟

پاسخ:
پوست های مختصر لب و جاهای دیگر بدن – که به آسانی کنده می شود و در حال افتادن است – پاک است.
ولی هر قسمتی از بدن( پوست لب ، پوست گوشه ناخن و...) که با سوزش جدا شود ، روح دار هست و بعد از جدا شدن نجس می باشد و تر یا خشک بودنش هم تفاوتی در این حکم نجاست نمی کند.

شاید بعضی ها ندونن

تنها دلیلمن
منتظرت خواهم ماند...
نمایش امضا ...
مخفی کردن امضا ...
۱۲ فروردین ۱۳۹۵
طرفدار:
- لئو
گروه:
- کاربران عضو
دیروز با فامیلا که بودم یکی از اقوام دوره دوره دور رو دیدم.
ایشون موقع خداحافظی شروع کردن به دست دادن به آقایون (خانوم بودن اون فامیل دور)
و همه اقایون(دو نفر بیشتر نبودنا) هم بهشون دست دادن .

حالا یک سوال برام پیش اومده اگه شما تو این شرایط قرار می گرفتین چیکار می کردین؟؟
و چه رفتاری با اون شخص می کردین؟؟

تنها دلیلمن
منتظرت خواهم ماند...
نمایش امضا ...
مخفی کردن امضا ...
۱۴ فروردین ۱۳۹۵
The Emperor
نام کاربری: Lucho.The.Great
نام تیم: بارسلونا
پیام: ۶۱,۶۱۶
عضویت از: ۱۴ مرداد ۱۳۸۴
از: تهران
طرفدار:
- بویان کرکیچ
- یوهان کرویف
- پرسپولیس
- اسپانیا، آرژانتین
- احمد عابدزاده، کریم باقری
- فرانک ریکارد
- افشین امپراطور
گروه:
- لیگ فانتزی
- کاربران عضو
- مدیران کل
افتخارات
نقل قول
❤Son of man❤ نوشته:

دیروز با فامیلا که بودم یکی از اقوام دوره دوره دور رو دیدم.
ایشون موقع خداحافظی شروع کردن به دست دادن به آقایون (خانوم بودن اون فامیل دور)
و همه اقایون(دو نفر بیشتر نبودنا) هم بهشون دست دادن .

حالا یک سوال برام پیش اومده اگه شما تو این شرایط قرار می گرفتین چیکار می کردین؟؟
و چه رفتاری با اون شخص می کردین؟؟

باید ببافیش.

عمری است دخیلم به ضریحی که نداری...

۱۴ فروردین ۱۳۹۵
طرفدار:
- لئو
گروه:
- کاربران عضو
آیا به جز ادمین شخص دیگه هم وجود داره تو این سایت؟

تنها دلیلمن
منتظرت خواهم ماند...
نمایش امضا ...
مخفی کردن امضا ...
۱۷ فروردین ۱۳۹۵
طرفدار:
- لئو
گروه:
- کاربران عضو
آپلود عکس

تنها دلیلمن
منتظرت خواهم ماند...
نمایش امضا ...
مخفی کردن امضا ...
۱۹ فروردین ۱۳۹۵
نام کاربری: msn.m
پیام: ۵۶
عضویت از: ۲۰ اسفند ۱۳۹۴
طرفدار:
- مسی
- ژاوی
- استقلال
- آرژانتین
- انریکه
گروه:
- کاربران عضو
آدما هر کدوم بر داشتی از دین دارن اگه من جای شما بودم به دنبال این میگشتم که برداشت من از دینم چیه بعد رفتاری از خودم بروز میدادم
نمیخوام از اون شخص دفاع کنم ولی تا کسی در جامعه نتونه برداشت درست از دین رو به افراد بفهمونه پس نمیتوان انتظار داشت تا همه دین رو به درستی بفهمن

۱۹ فروردین ۱۳۹۵

برو به صفحه
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

اختیارات
شما می‌توانید مطالب را بخوانید.
شما نمی‌توانید عنوان جدید باز کنید.
شما نمی‌توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید.
شما نمی‌توانید نظرسنجی اضافه کنید.
شما نمی‌توانید در نظرسنجی‌ها شرکت کنید.
شما نمی‌توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید.
شما نمی‌توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید.

فعالترین کاربران ماه انجمن
فعالیترین کاربران سایت
اعضای جدید سایت
جدیدترین اعضای فعال
تعداد کل اعضای سایت
اعضای فعال
۱۷,۹۴۴
اعضای غیر فعال
۱۴,۳۶۳
تعداد کل اعضاء
۳۲,۳۰۷
پیام‌های جدید
بحث آزاد در مورد بارسا
انجمن عاشقان آب‍ی و اناری
۵۸,۲۰۵ پاسخ
۸,۴۲۸,۳۹۱ بازدید
۴ روز قبل
Salehm
بحث در مورد تاپیک های بخش سرگرمی
انجمن سرگرمی
۴,۶۶۵ پاسخ
۵۴۹,۷۳۶ بازدید
۵ روز قبل
ali
هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
انجمن مباحث آزاد
۷۶,۴۹۴ پاسخ
۱۱,۶۹۰,۲۳۳ بازدید
۶ روز قبل
یا لثارات الحسن
برای آشنایی خودتون رو معرفی کنید!
انجمن مباحث آزاد
۷,۶۴۳ پاسخ
۱,۲۴۶,۹۰۲ بازدید
۶ روز قبل
Activated PC
آموزش و ترفندهای فتوشاپ
انجمن علمی و کاربردی
۱۳۵ پاسخ
۴۵,۰۰۶ بازدید
۶ روز قبل
RealSoftPC
جام جهانی ۲۰۲۲
انجمن فوتبال ملی
۲۳ پاسخ
۲,۰۹۵ بازدید
۷ روز قبل
Crack Hints
موسیقی
انجمن هنر و ادبیات
۵,۱۰۱ پاسخ
۱,۰۲۳,۷۶۰ بازدید
۸ روز قبل
Activated soft
علمی/تلفن هوشمند/تبلت/فناوری
انجمن علمی و کاربردی
۲,۴۱۹ پاسخ
۴۳۸,۳۹۹ بازدید
۱۵ روز قبل
javibarca
مباحث علمی و پزشکی
انجمن علمی و کاربردی
۱,۵۴۷ پاسخ
۷۴۹,۸۹۸ بازدید
۱ ماه قبل
رویا
مســابــقـه جــــذاب ۲۰ ســــوالـــــــــــــــــــی
انجمن سرگرمی
۲۳,۶۵۸ پاسخ
۲,۲۱۲,۴۱۸ بازدید
۱ ماه قبل
رویا
اسطوره های بارسا
انجمن بازیکنان
۳۴۳ پاسخ
۸۶,۵۹۴ بازدید
۶ ماه قبل
jalebamooz
تغییرات سایت
انجمن اتاق گفتگوی اعضاء و ناظران
۱,۵۵۷ پاسخ
۲۷۸,۱۲۴ بازدید
۱۱ ماه قبل
یا لثارات الحسن
حاضرین در سایت
۱۷۹ کاربر آنلاین است. (۱۱۲ کاربر در حال مشاهده تالار گفتمان)

عضو: ۰
مهمان: ۱۷۹

ادامه...
هرگونه کپی برداری از مطالب این سایت، تنها با ذکر نام «اف سی بارسلونا دات آی آر» مجاز است!