به اولین سایت تخصصی هواداران بارسلونا در ایران خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات سایت، ثبت نام کنید و یا با نام کاربری خود وارد شوید!

شناسه کاربری:
کلمه عبور:
ورود خودکار

نحوه فعالیت در انجمن‌های سایت
دوستان عزیز توجه کنید که تا زمانی که با نام کاربری خود وارد نشده باشید، تنها می‌توانید به مشاهده مطالب انجمن‌ها بپردازید و امکان ارسال پیام را نخواهید داشت. در صورتی که تمایل دارید در مباحث انجمن‌های سایت شرکت نمایید، در سایت عضو شده و با نام کاربری خود وارد شوید.

پیشنهاد می‌کنیم که قبل از هر چیز، با مراجعه به انجمن قوانین و شرح وظایف ضمن مطالعه قوانین سایت، با نحوه اداره و گروه‌های فعال در سایت و همچنین شرح وظایف و اختیارات آنها آشنا شوید. به علاوه دوستان عزیز بهتر است قبل از آغاز فعالیت در انجمن‌ها، ابتدا خود را در تاپیک برای آشنایی (معرفی اعضاء) معرفی نمایند تا عزیزان حاضر در انجمن بیشتر با یکدیگر آشنا شوند.

همچنین در صورتی که تمایل دارید در یکی از گروه‌های کاربری جهت مشارکت در فعالیت‌های سایت عضو شوید و ما را در تهیه مطالب مورد نیاز سایت یاری نمایید، به تاپیک اعلام آمادگی برای مشارکت در فعالیت‌های سایت مراجعه نموده و علائق و توانایی های خود را مطرح نمایید.
تاپیک‌های مهم انجمن
در حال دیدن این عنوان: ۱ کاربر مهمان
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

پاسخ به: بحث آزاد مذهبی
نام کاربری: VeriaLEO
پیام: ۳۳۴
عضویت از: ۲۷ دی ۱۳۹۶
از: Glasgow, United Kingdom
طرفدار:
- لیونل مسی
- یوهان کرایف
- پرسپولیس
- آرژانتین
- علی کریمی
- کارلوس کیروش
- عبدالله ویسی
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
frederic*chopin نوشته:

نقل قول
VeriaLEO نوشته:

نقل قول
علی ولی الله نوشته:

نقل قول
Anis نوشته:

نقل قول
Strong forever نوشته:

من بتونم با قضیه جبر و اختیار کنار بیام تو زندگیم هیچی دیگه از خدا نمیخوام

بعدش نمیخوای بدونی چرا اصلا ما رو آفرید؟

کلا از نظر فلسفی میگن وجود داشتن از وجود نداشتن بهتره و حتی در بدترین شرایط هم هیچ کس دوست نداره «نیست» بشه.

وقتی چیزی وجود نداره، حسی یا آگاهی هم نسبت به وجود یا عدم وجودش نداره که افسوس بخوره که کاش وجود داشت.
ولی وقتی چیزی حیات پیدا میکنه واجد احساس و آگاهی میشه. یعنی در معرض درد و رنج و ناراحتی و فقر و بیماری و.... قرار میگیره یا از اون طرف ممکنه سهمش لذت و خوشی و دارایی و سلامتی باشه. حالا چند درصد مردم در راحتی و خوشی به سر میبرن و چند درصد در بدبختی و مشکلات؟ در طول تاریخ چطور؟

حیات یعنی درد، آگاهی یعنی رنج و قطعا هر چیز زنده ای که موجود هست قطعا نسیبی از درد و رنج داره.
از منظر اسلامی:
لَقَدْ خَلَقْنَا الْإِنْسانَ فِي كَبَدٍ - قطعا انسان را در رنج آفریدیم ( آفریده شده که رنج بکشه)
از منظر مکاتب دیگر مثل بودیسم هم حیات رو معادل رنج کشیدن دونستن.

(((پس قطعا عدم از وجود بهتره)))

وجود رنج و ابتلا بخاطر محدودیت عالم ماده اس...نه اینکه خود رنج هدف باشه...بلکه وسیله ی ایجاد چالشه...وگرنه خداوند متعال برای ایجاد رنج نیاز به عالم ماده نداشت همونطورکه در اخبار وارده در خصوص عذاب اخروی میدونیم...و در حقیقت اصلا خداوند نیاز به چیزی نداره که بگیم هدف رنج کشیدن بوده و این بلا فایده اس...که این کفره محضه چون هم فعل بی حکمت از حکیم مطلق و امر غیر عقلایی از عقل تام بلکه خالق عقل سر نمیزنه و ذات اقدسش از این معانی مبراست..علاوه بر اینکه زندگی بندگان مملو از لحظاتیست که توی اون احساس خوشی و لذت میکنن...هیچ کس در واقع مرگ رو نمیپسنده...مگر برای ارتفاع عالم ماده و ارتقاع به عالم معنا...

من کی حرف از فلسفه رنج و قرار داده شدنش توسط خالق زدم که پاسخ من رو ریپلای میکنید و اینگونه به منبر میرید؟ ابتدا بدونید مطلب چیه بعد پاسخ بدید.
من گفتم مقایسه عدم و وجود از نظر برتری بدین شکل اشتباهه چون نمیشه چیزی که فاقد حیات، آگاهی و احساس هست رو با یه یک موجود حی قیاس کرد. چون مغلطه س از نوع قیاس مع الفارق. اون شی اساسا آگاهی یا احساسی نسبت به عدمش نداره که بخواد در مقام مقایسه قرار بده خودش رو. اما یک چیز رو میشه با قاطعیت گفت اینکه چیزی که وجود نداره، حس یا آگاهی نداره که درد بکشه.

۱۷ دی ۱۳۹۷
Queen of Forumhall
نام کاربری: Daughter.of.Eve
نام تیم: مالاگا
پیام: ۶,۹۵۲
عضویت از: ۲۰ مهر ۱۳۹۰
از: تبريز
طرفدار:
- مسي
- پویول-ژاوی-کرایف
- تراکتور سازی تبریز(تيراختور)
- آرژانتين و اسپانيا
- پپ گوارديولا
گروه:
- کاربران عضو
- مدیران انجمن
- مترجمین اخبار
- لیگ فانتزی
نقل قول
Strong forever نوشته:

نقل قول
Anis نوشته:

نقل قول
Strong forever نوشته:

نقل قول
Anis نوشته:

به ما هم بگو

والا میگفت اینکه انتظار داشته باشی خدا با این همه قدرتش مخلوق خلق نکنه، مثله اینه که یه اشپز ماهرو بذاری تو اتاق کلیم امکانات و وسایل اشپزی و مواد اولیه در اختیارش بذاری بعد بگی اشپزی نکن. میگم چندان ملموس نیس باید بتونی تفاوتای دو حالتو در نظر بگیری و بعد مقایسه کنی.
کلا بحث همین قدرته. توانایی بالا خالقیت رو میطلبه.

هممم.
تو فیلم prometheus که علمی تخیلی هستش که یه ربات از انسان میپرسه چرا منو به وجود آوردید و اون انسان میگه چون میتونستیم.
به نظرم شاید به این دلیل ما انسان‌ها نمیتونیم این جوابو قبول کنیم که دوست داریم یه هدفی بوده باشه که به زندگیمون معنا بده.

خب اونجوری که هدف میشه عبودیت. رشد و به کمال رسیدن.
هدف" از خلقت" با "هدفِ خلقت" فرق داره.

اما تهش که چی؟ به رشد و کمال برسیم چی میشه؟

۱۷ دی ۱۳۹۷
نام کاربری: Montazer_59
پیام: ۴,۲۷۷
عضویت از: ۱۷ شهریور ۱۳۹۲
از: جمهوری اسلامی ایران 🇮🇷
طرفدار:
- لیونل مسی
- کرایف، ریوالدو، رونالدینیو، پویول، ژاوی و اینیستا
- پرسپولیس
- آلمان
- انریکه، یورگن کلوپ
- یحیی گل محمدی، برانکو، افشین قطبی
گروه:
- کاربران عضو
اقا زیر دیپلم حرف بزنید ماهم بفهمیم
خیلی فلاسفه ای حرف میزنید و خیلی خوبه که اینقدر اطلاعات دارید دوستان
لکن طوری نشود که بقیه (خودمو دارم میگم) هیچی نفهمن

اللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج بِدَمِ المَقتُولِ بِکَربَلا
۱۸ دی ۱۳۹۷
نام کاربری: frederic*chopin
پیام: ۱,۶۹۹
عضویت از: ۵ آبان ۱۳۹۷
از: تهران
طرفدار:
- xavi
- xavi
- xavi
- xavi
- xavi
- xavi
- xavi
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
VeriaLEO نوشته:

نقل قول
frederic*chopin نوشته:

نقل قول
VeriaLEO نوشته:

نقل قول
علی ولی الله نوشته:

نقل قول
Anis نوشته:

نقل قول
Strong forever نوشته:

کلا از نظر فلسفی میگن وجود داشتن از وجود نداشتن بهتره و حتی در بدترین شرایط هم هیچ کس دوست نداره «نیست» بشه.

وقتی چیزی وجود نداره، حسی یا آگاهی هم نسبت به وجود یا عدم وجودش نداره که افسوس بخوره که کاش وجود داشت.
ولی وقتی چیزی حیات پیدا میکنه واجد احساس و آگاهی میشه. یعنی در معرض درد و رنج و ناراحتی و فقر و بیماری و.... قرار میگیره یا از اون طرف ممکنه سهمش لذت و خوشی و دارایی و سلامتی باشه. حالا چند درصد مردم در راحتی و خوشی به سر میبرن و چند درصد در بدبختی و مشکلات؟ در طول تاریخ چطور؟

حیات یعنی درد، آگاهی یعنی رنج و قطعا هر چیز زنده ای که موجود هست قطعا نسیبی از درد و رنج داره.
از منظر اسلامی:
لَقَدْ خَلَقْنَا الْإِنْسانَ فِي كَبَدٍ - قطعا انسان را در رنج آفریدیم ( آفریده شده که رنج بکشه)

وجود رنج و ابتلا بخاطر محدودیت عالم ماده اس...نه اینکه خود رنج هدف باشه...بلکه وسیله ی ایجاد چالشه...وگرنه خداوند متعال برای ایجاد رنج نیاز به عالم ماده نداشت همونطورکه در اخبار وارده در خصوص عذاب اخروی میدونیم...و در حقیقت اصلا خداوند نیاز به چیزی نداره که بگیم هدف رنج کشیدن بوده و این بلا فایده اس...که این کفره محضه چون هم فعل بی حکمت از حکیم مطلق و امر غیر عقلایی از عقل تام بلکه خالق عقل سر نمیزنه و ذات اقدسش از این معانی مبراست..علاوه بر اینکه زندگی بندگان مملو از لحظاتیست که توی اون احساس خوشی و لذت میکنن...هیچ کس در واقع مرگ رو نمیپسنده...مگر برای ارتفاع عالم ماده و ارتقاع به عالم معنا...

من کی حرف از فلسفه رنج و قرار داده شدنش توسط خالق زدم که پاسخ من رو ریپلای میکنید و اینگونه به منبر میرید؟ ابتدا بدونید مطلب چیه بعد پاسخ بدید.
من گفتم مقایسه عدم و وجود از نظر برتری بدین شکل اشتباهه چون نمیشه چیزی که فاقد حیات، آگاهی و احساس هست رو با یه یک موجود حی قیاس کرد. چون مغلطه س از نوع قیاس مع الفارق. اون شی اساسا آگاهی یا احساسی نسبت به عدمش نداره که بخواد در مقام مقایسه قرار بده خودش رو. اما یک چیز رو میشه با قاطعیت گفت اینکه چیزی که وجود نداره، حس یا آگاهی نداره که درد بکشه.

عدم برای انسانی ک ماهیتا قابلیت وصول به کمال رو داره ظلم محضه ...گفتم که مصایب برای محدودیت دنیاس...قطعا و یقینا ایجاد فرصت رشد از عدمش بهتره... چون توحید رو قبول داری میدونی که خالق حکیم و عاقل تام ،حادث فعل ارجحه نه حتی راجح...پس با توجه به صفات رحمانیه و اطلاق خیر در افعال ربوبی ،به قطع ، ایجاد معدوم همون ایصال خیر بر عباد است که از او انتظار میرود

۱۸ دی ۱۳۹۷
نام کاربری: frederic*chopin
پیام: ۱,۶۹۹
عضویت از: ۵ آبان ۱۳۹۷
طرفدار:
- xavi
- xavi
- xavi
- xavi
- xavi
- xavi
- xavi
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
VeriaLEO نوشته:

نقل قول
frederic*chopin نوشته:

نقل قول
VeriaLEO نوشته:

نقل قول
علی ولی الله نوشته:

نقل قول
Anis نوشته:

نقل قول
Strong forever نوشته:

از منظر اسلامی:

و اینکه اگر معدوم نمیفهمه ،موجود ک میفهمه تفضیل وجود رو...پس نگو قطعا...چون تمام علقه ها و وابستگی ها نشون از همین رجحان داره..همه ی ما دو فرشته به نام مادر و پدر داریم ک خدا سایه شون روحفظ کنه برای همه...ویا اگر پسر و دختر خوبی باشیم "یک" عشق زمینی داریم که حاضریم براش بمیریم... آیا حاضریم عدم بودیم و نداشتیم یا اونها عدم بودند و نمیشناختیمشون..به زبان ساده واضحه خداوند برای بندگانش خیر میخواد و میدونه صلاح و خیر وجوده نه عدم... معدوم باشیم و سیدالشهدا رو نشناسیم ظلم نیست؟؟؟ بله حق میدم انسانهای وارسته وابسته نباشن به دنیا بلکه گریزان باشن... الدنیا سجن المومن...و این همون "کبد" است که اشاره شد...و گرنه صرف وجود مصائب مطلق شر نیست بلکه زمینه ساز رشده ...و ما رایت الا جمیلا....

۱۸ دی ۱۳۹۷
نام کاربری: Zahra.Argentina
پیام: ۱,۲۵۷
عضویت از: ۲۳ شهریور ۱۳۹۲
از: مشهد
طرفدار:
- مسی و اینیستا
- پرسپولیس
- aRgEnTiNa
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
چون توحید رو قبول داری میدونی که خالق حکیم و عاقل تام ،حادث فعل ارجحه نه حتی راجح...پس با توجه به صفات رحمانیه و اطلاق خیر در افعال ربوبی ،به قطع ، ایجاد معدوم همون ایصال خیر بر عباد است که از او انتظار میرود

راموسن کمی غیر متکلفانه حرف بزنید بفهمیم ، آدم حس میکنه با یک طلبه که در نماز جمعه خطبه میخونه طرفیم ، میترسیم وسطش فوشی ام بهمون بدن نفهمیم :دی

۱۸ دی ۱۳۹۷
The Emperor
نام کاربری: Lucho.The.Great
نام تیم: بارسلونا
پیام: ۶۱,۶۱۳
عضویت از: ۱۴ مرداد ۱۳۸۴
طرفدار:
- بویان کرکیچ
- یوهان کرویف
- پرسپولیس
- اسپانیا، آرژانتین
- احمد عابدزاده، کریم باقری
- فرانک ریکارد
- افشین امپراطور
گروه:
- لیگ فانتزی
- کاربران عضو
- مدیران کل
افتخارات
يه جوابى كه در مورد سوال «چرا خدا ما رو خلق كرد» ميدن اينه كه «وجود داشتن» بزرگترين استعداديه كه هر چيزى ممكنه داشته باشه و خدا بر اساس اينكه علم و فضل مطلقه بر خودش تكليف كرده كه به هر چيز كه استعداد وجود داشتن داره اين فرصت رو بده.

كلا درك اين مفاهيم تا توى قيود مزخرف اين دنيا اسيريم براى ما كاملا ممكن نيست.

اين سوالا خيلى هم مهم نيست. مهمترين سوال كه شب اول قبرم مى پرسن توحيده و مى خوام ببينم چند نفر مى تونن اثبات كنن خدا لزوما يكيه.

عمری است دخیلم به ضریحی که نداری...

۱۸ دی ۱۳۹۷
The Emperor
نام کاربری: Lucho.The.Great
نام تیم: بارسلونا
پیام: ۶۱,۶۱۳
عضویت از: ۱۴ مرداد ۱۳۸۴
طرفدار:
- بویان کرکیچ
- یوهان کرویف
- پرسپولیس
- اسپانیا، آرژانتین
- احمد عابدزاده، کریم باقری
- فرانک ریکارد
- افشین امپراطور
گروه:
- لیگ فانتزی
- کاربران عضو
- مدیران کل
افتخارات
نقل قول
زهرا نوشته:

نقل قول
چون توحید رو قبول داری میدونی که خالق حکیم و عاقل تام ،حادث فعل ارجحه نه حتی راجح...پس با توجه به صفات رحمانیه و اطلاق خیر در افعال ربوبی ،به قطع ، ایجاد معدوم همون ایصال خیر بر عباد است که از او انتظار میرود

راموسن کمی غیر متکلفانه حرف بزنید بفهمیم ، آدم حس میکنه با یک طلبه که در نماز جمعه خطبه میخونه طرفیم ، میترسیم وسطش فوشی ام بهمون بدن نفهمیم :دی

تو نماز جمعه هم والا اينطورى حرف نمى زنن.

عمری است دخیلم به ضریحی که نداری...

۱۸ دی ۱۳۹۷
Queen of Gallerion
نام کاربری: RAMONA
نام تیم: آژاکس
پیام: ۱۲,۷۱۷
عضویت از: ۳۰ بهمن ۱۳۹۰
از: همين حوالى...
طرفدار:
- همه ی بازیکنای بارسا + فابرگاس
- استقلال♥
- اسپانیا
- خسرو حیدری
- گواردیولا و انریکه
گروه:
- کاربران عضو
- لیگ فانتزی
- مدیران گالری
- ناظرين انجمن
- شورای نخبگان سایت
- مدیران نظرات
افتخارات
اینکه میگن خدا آفریده چون میتونسته اصلا برای من قانع کننده نیست. ما موجوداتی هستیم که شعور داریم می فهمیم . رنج می کشیم و لذت می بریم و از همه مهمتر فکر می کنیم. چرا باید خدا چنین موجودی با این آپشنای فراوان رو بیافرینه صرفا بخاطر اینکه میتونه. نگاه به خودتون نکنید که زندگیتون آرامش داره. آیا اون بچه ای که غذا نداره بخوره ، اون بیماری که آرزوش مرگشه ، اون زندانی ای که مدام مورد تجاوز قرار میگیره و فیلسوفی که دلیلی برای زنده بودنش پیدا نمی کنه و عذاب می کشه همه اینا آفریده شدن چون خدا میتونسته؟

گره ز دل بگشا و از سپهر یاد مکن

که فکر هیچ مهندس چنین گره نگشاد
۱۸ دی ۱۳۹۷
نام کاربری: Montazer_59
پیام: ۴,۲۷۷
عضویت از: ۱۷ شهریور ۱۳۹۲
از: جمهوری اسلامی ایران 🇮🇷
طرفدار:
- لیونل مسی
- کرایف، ریوالدو، رونالدینیو، پویول، ژاوی و اینیستا
- پرسپولیس
- آلمان
- انریکه، یورگن کلوپ
- یحیی گل محمدی، برانکو، افشین قطبی
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
علی ولی الله نوشته:

نقل قول
زهرا نوشته:

نقل قول

تو نماز جمعه هم والا اينطورى حرف نمى زنن.

والا بخدا
منم همینو میگم خیلی فلسفی شد.من دو خط میخونم کلا منصرف میشم از خوندن چون هیچی نمیفهمم
با خودم میگم خدایا اینکه فارسی نوشته شده، یا فارسی من خرابه یا من نمیفهمم که نمیفهمم
بحث هدف از خلقت یه چیز غیر نامانوس برای ما انسان ها چون ظرف وجودی مغزمون محدوده و نمیتونه همه چیز رو درک کنه ولی امیرالمونین توی خطبه اول نهج البلاغه شون یه توضیحاتی دادن در اینباره.بخونید شاید بدردتون خورد

اللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج بِدَمِ المَقتُولِ بِکَربَلا
۱۸ دی ۱۳۹۷

برو به صفحه
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

اختیارات
شما می‌توانید مطالب را بخوانید.
شما نمی‌توانید عنوان جدید باز کنید.
شما نمی‌توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید.
شما نمی‌توانید نظرسنجی اضافه کنید.
شما نمی‌توانید در نظرسنجی‌ها شرکت کنید.
شما نمی‌توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید.
شما نمی‌توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید.

فعالترین کاربران ماه انجمن
فعالیترین کاربران سایت
اعضای جدید سایت
جدیدترین اعضای فعال
تعداد کل اعضای سایت
اعضای فعال
۱۷,۹۳۴
اعضای غیر فعال
۱۴,۳۶۳
تعداد کل اعضاء
۳۲,۲۹۷
پیام‌های جدید
بحث آزاد در مورد بارسا
انجمن عاشقان آب‍ی و اناری
۵۸,۱۹۹ پاسخ
۸,۳۸۹,۵۷۲ بازدید
۱ روز قبل
Salehm
علمی/تلفن هوشمند/تبلت/فناوری
انجمن علمی و کاربردی
۲,۴۱۹ پاسخ
۴۳۶,۹۵۱ بازدید
۳ روز قبل
javibarca
بحث در مورد تاپیک های بخش سرگرمی
انجمن سرگرمی
۴,۶۶۴ پاسخ
۵۴۷,۴۸۳ بازدید
۷ روز قبل
یا لثارات الحسن
هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
انجمن مباحث آزاد
۷۶,۴۹۱ پاسخ
۱۱,۶۴۷,۵۴۵ بازدید
۷ روز قبل
یا لثارات الحسن
مباحث علمی و پزشکی
انجمن علمی و کاربردی
۱,۵۴۷ پاسخ
۷۴۷,۴۱۲ بازدید
۲۹ روز قبل
رویا
مســابــقـه جــــذاب ۲۰ ســــوالـــــــــــــــــــی
انجمن سرگرمی
۲۳,۶۵۸ پاسخ
۲,۲۰۵,۹۲۶ بازدید
۲۹ روز قبل
رویا
برای آشنایی خودتون رو معرفی کنید!
انجمن مباحث آزاد
۷,۶۴۲ پاسخ
۱,۲۳۹,۰۳۴ بازدید
۶ ماه قبل
مهسا
اسطوره های بارسا
انجمن بازیکنان
۳۴۳ پاسخ
۸۶,۰۶۸ بازدید
۶ ماه قبل
jalebamooz
جام جهانی ۲۰۲۲
انجمن فوتبال ملی
۲۲ پاسخ
۱,۹۸۹ بازدید
۱۰ ماه قبل
phaidyme
تغییرات سایت
انجمن اتاق گفتگوی اعضاء و ناظران
۱,۵۵۷ پاسخ
۲۷۷,۴۲۸ بازدید
۱۱ ماه قبل
یا لثارات الحسن
حاضرین در سایت
۲۳۱ کاربر آنلاین است. (۱۲۶ کاربر در حال مشاهده تالار گفتمان)

عضو: ۰
مهمان: ۲۳۱

ادامه...
هرگونه کپی برداری از مطالب این سایت، تنها با ذکر نام «اف سی بارسلونا دات آی آر» مجاز است!